28 зустріч: книга Когелета та Паралелізм в Псалмах

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 14 окт 2024
  • Темами Еклезіаста є біль і розчарування, породжені спостереженням і роздумами про викривлення і несправедливість, що пронизують світ, марність людських амбіцій та обмеженість земної мудрості і праведності. Книга завершується закликом: "Бійся Бога і дотримуйся його заповідей, бо це обов'язок усього людства. Бо кожне діло приведе Бог на суд, за кожне приховане діло, чи то добре, чи то зле".
    Найголовнішим принципом, що домінує в біблійній поезії, є паралелізм та образність.
    Паралелізм:
    Синонімічний паралелізм - це безпосереднє повторення однієї і тієї ж думки. Ідея висловлюється, а потім повторюється в наступному рядку в дещо зміненому вигляді.
    Синтетичний паралелізм - другий рядок завершує думку першого.
    Антитетичний паралелізм виражає думку через дві протилежні ідеї. В одному реченні одна ідея подається як у позитивній, так і в негативній формі.
    Хіастатичний (або перевернутий) паралелізм полягає в тому, що граматична структура повторюється, але у зворотному порядку, що дає розташування ab- ba. Назва цієї техніки походить від грецької літери «х», утвореної двома перехрещеними лініями (х).
    Образність, яку ми розділятимемо на:
    Персоніфікація - прийом, який часто використовується в псалмах, - це процес, за допомогою якого річ представляється в образі людини.
    Подібність - це порівняння, яке зазвичай здійснюється за допомогою слова «як/немов». Цей дуже явний процес використовується для малювання образів за допомогою слів.
    Метафора також встановлює порівняння, але воно є імпліцитним, а не явним. Слово "як" не вживається. Метафора передає більш яскравий образ, ніж подібність, через більш близьке порівняння.

Комментарии •