Kétszer jártam nála, másodszorra vittem ajándékba egy Akai 4000 DS MK II-t. Amikor beléptem, láttam, hogy már van egy ilyen kiállítva, gondoltam, hogy ez már nem kell neki. De ahogy megnézte, rögtön mondta, hogy ez nem teljesen olyan, mint az övé, ez USA/japán számára készült, neki ez érték volt, és rögtön kitette a másik mellé. Sok ilyen - értékmentő - ember kellene ebben az országban.
Dolgoztam a BRG-be Kecskeméten a szalagon voltam végbeállító az M-20 M40 és az M11 készülékeknél,még ma is be tudnám állítani a mechanikáját,szép idők voltak.
...hogy milyen szellemi kapacitások,zseniális mérnökök voltak a Szocializmusban és ezek mind ki tudtak bontakozni, a nép javára. A kedves előadó bácsinak, igy utólag is köszönet!
Épp az, hogy sokan nem tudtak kibontakozni... a szocializmusban nem volt sok lehetőség rá a többségnek. Hacsak nem azt tekintjük annak, hogy kreatívan megtanultak semmiből valamit kihozni. Ez valóban olyan készség volt, amit a szocializmusban nevelkedett mérnökök jobban tudtak, mint a nyugatiak. Azok megálltak, ha valami nem volt meg a munkához, az akkori magyar mérnök meg gyorsan kitalált valami áthidaló megoldást.
@@CsImre Sokan nem tudtak, de mégis többen mint ma. Ma nincs semmilyen magyar gyártás, magyar szabadalmak, csak az import, lassan alapvető élelmiszerből is.
Köszönet érte , sosem gondoltam , hogy milyen nagyszerű múltja van ennek a műszaki berendezésnek , sokan vannak a régiek közül , akik azt gondolják , minden ami csúcs termék az nyugaton készült vagy a Tungsramban !
Mit csinálsz Rostockban? Kérdezi egy 77 éves Budapestről aki 1968-69-ben ott dolgozott a VEB Neptun Werft-ben egy rövid ideig. Üdv.:Molnár György Budapestről
Én 1963-tól dolgoztam a rádió-TV műszerész szakmában és a magyar magnetofonok közül rengeteget javítottam, főleg a 60-as èvekben. Majd 1983-ban jártam Bécsben egy hiradástechnikai üzletben és a kereskedő be akarta beszélni nekem, hogy a polcon lèvő egyik kazettás magnó nyugati gyártmányú. Miután felvilàgosítottam, hogy mi a szakmám és èn olyan BRG magnót már rengeteget javítottam, elmosolyodott, hogy igazam van, ez valóban magyar, de az osztrákok más néven forgalmazzàk. Vagyis a magyar technika akkor màr kijutott nyugatra, mert felvette a versenyt az akkori kinti hasonló készülèkekkel. Annyit még, hogy Münchenben egy előkelő müszaki áruhàzban a fő helyen làttam Videoton color televíziókat, Oriont egyet sem, vagyis a Videoton technika világmárka volt, ellentétben a sokak által agyondicsèrt Orionnal szemben!
Nem a minőség miatt hanem a marketing volt jobb a Videotonnak. Én láttam Orion sztereo készülékeket amit abban az időben csak valutáért lehetett megvenni mégpedig ha jól emlékszem a Hungaria hotel forgalmazta. Csúcs minőség és esztétikailag is megvert minden nyugati gyártrmányt. A Videoton közel sem járt semmilyen téren.
@@tolcser1966 :-) ez olyan mint a foci, vagy a politika. "Kinek a pap, kinek a papné, kinek a lánya". Amint írtam, szakmabeli vagyok és így van (volt) rálátásom a kèt cég technikájára, ezért biztosan állíthatom, hogy a Videoton sokkal jobb volt, mint az Orion gépei. 1. Az orion hangzása túl mély volt, hiányoztak a középhangok, vagyis egy zeneszám bizonyos részei alig voltak hallhatók. 2. A Videoton gépek ritkàn romlottak el, ezért nem is volt rutinunk benne, eközben az Orion tele volt típushibákkal, vagyis könnyű volt javítani, de egy ügyfélnek nem a sűrű javíttatás volt az érdeke, hanem a stabilitás. Így aztán mint szakember jobban szerettem az Orion gépeket, de eközben minden készülèkem Videoton volt és az ügyfeleimnek is a Videoton gépek megvásárlását javasoltam, pedig így magam ellen beszéltem, de tele voltam így is munkával. 1963-1981 között szervízben dolgoztam, majd 1981. szept 1-től lettem maszek a szülővárosomban. Hivatalosan 2011-ig, de persze nyugdíjasként még utána is dolgoztam pár èvig. A digitális technikába már nem szálltam be. Nem is érte volna meg az alkatrészekbe való befektetést, de egyèbkènt sem lett volna üzlet. A csodàs szakmámnak már règen vége van. Ifjabb kollègáim is elmentek más szakterületre. Üdv.
@@nemes1949 Én is szakmabeli vagyok, igaz én nem éltem soha Magyarországon és nem is javítottam Magyar berendezéseket mert nem volt. Én főleg nyugatnémet és Jugoszláv gyártmányokat javítottam. Valószínünek tartom ,hogy azt az Oriont amit nekem volt alkalmam látni és hallani valószinüleg te nem is láttad mert az nem a Magyar piacra lett gyártva. A hallásom kitünő és ott bizony minden frekvencia megvolt. De nem vitatkozás miatt irom csak megjegyeztem ,mert abban az időben meglepett a minősége és az esztetikai dizájn ami volt a videotonhoz képest amit igen láttam a rokonoknál és nem voltam elragadtatva a minőségtöl.Abban teljesen igazad van ,hogy a szakma kihalt, igaz én egy darabig folytattam a digitális technologiával de abban nincs nagy üzlet nagyobb befektetés nélkül. Üdv.
@@tolcser1966 Biztos is ha az az Orion csak exportra készült, akkor ide hozzánk nem kerülhetett. Azonban a véleményem a különböző hangmagasságok hallhatóságáról már nem a szakmához kötődik, hanem a zenész multamhoz. Különböző hangszerek egy zeneszámban más-más hangmagasságban szólnak és én azt szerettem ha nagyjából mindent hasonlóan jól lehessen hallani. Ez nem hallás, hanem ízlés dolga. Természetesen számít a hallás, de ebben az esetben nem döntő. Én segítettem egy zenekart akiknek csak hangszereik voltak, de erősítöik nem. Egy diszkós segítette ki őket egy helyi bulin. Nagyon komoly erősítőrendszere volt, de annak is az volt számomra a hibája, hogy voltak mèly és magashangok, de a közepe mintha nem is létezne. Próbáltam rajta állítgatni, de nem sok eredménnyel. A 80-as években elég sok koncerten voltam Pesten, ahol a vilàg legnagyobbjai léptek fel (pld. Santana) és érdekes módon ott nem volt hiányérzetem, ott minden úgy szólt ahogy én elvártam a házi cuccoknál is, amit az àltalam ismert Orion hangfalak, erősítök nem adtak vissza, a Videoton hi-fi berendezései pedig igen. Tudom ez ízlés kèrdése is, de èn már csak ilyenre nagyon háklis voltam. Üdv.
Vilmos egy intézmény. Amíg ő viszi, addig tart ez a csoda. Többször volt részem már végighallgatni a bemutatóját. Sose unatkoztam. Minden jót kívánok neki, ezúton is!
Némi kiegészítés: A BRG-ben készült egy akkoriban világritkaság számba sorolható oda-vissza-játszó, többsebességes magnó. (Később megjelentek nagyobb gyártók ilyen készülékei is, nekem is van egy oda-vissza játszós Akai-m.) A BRG-s készülék sokáig a laborszekrényünk alján hevert. A seb.váltás a hajtószíjnak a különböző átmérőjű tengelyekre való mechanikus átdobásából állt. Ez okozta egyben a bizonytalanságát is, így a BRG nem készített említésre méltó sorozatot.---Az akkori Magyar Rádió Műszaki Fejlesztési Főosztályán (tervezésemmel) készült egy 8-szoros(x38 cm/sec) sebességű gyorsmásoló studiómagnó egy STM-600 vázon. Ezt a kazettán behozott riporter felvételek mechanikus vágásra alkalmas studiószalagra történő átmásolására használták. A kazettát egy 8-szoros sebességű, angol készítésű magnóról játszottuk át.
Az említett három sebességű BRG magnó véletlenül nem az M4A koncert nevezetű csöves szalag végkapcsolós varázsszemes hordozható készülék? Nekem 1972-ben volt ilyen.
"....akkoriban világritkaság számba sorolható oda-vissza-játszó, többsebességes magnó." Ez a Koncert névre hallgatott, egy Grundig koppintás volt, nem igazán sikerült, ezért csak az "Ezermester" boltokban. árulták. Egy osztálytársamnak volt, és egy 3 napos -azt hiszem húsvéti- ünnepre kölcsön adta, sokat játszottam vele. Nekem egyetlen oda-visszajátszó magnóm van, azt is kb. 10 évvel ezelőtt vettem az "Ebay"-en, egy telepes/hálózati piros színű NATIONAL RQ 401S, originál csomagolásban vettem, de visszafelé nem ment (40-50 évi állás után), megcsináltuk, de most ismét nem megy mert évek óta nem kapcsoltam be. Nem automata a váltás, kézzel kell átkapcsolni, úgyhogy vagy lesi az ember vagy újra befűzi jobbról balra, viszont elemekről is működik, akár a strandon.....Szép darab, korábban feltettem a képét a Facebook-ra. 1986 és 2009 között én is előfordultam időnként a Rádióban, néhány Rock'n'Roll műsort csináltam a Danubius-on és néha a Petőfin.
Mamboval kezdtem, aztán Tesla B41 volt a következő. 1973 és 1979 között volt nálam Unitra, ami 19-essel futott, de a csúcs az itt is említett Akai 4000 DS Mk II volt. Ezekkel diszkóztam akkor. Jelenleg is használok egy Akai GX 4000 üvegfejes decket. Bizony szebben szól, mint a cd. Persze a Technics 1210 MK 2 lemezjátszó Ortofon pick-uppal a legjobb.😊
A GX 4000 elfogadhatatlan mértékű áthallást produkál a sávok között. Ja és télen elég egyszer rányitni az ablakot és kipattogzik a feje. Nekem is volt, egy év alatt kétszer kellett fejet cserélni kipattogás miatt, aztán megszabadultam tőle.
Sajnos én csak most akadtam rá erre felvételre, nagyon sajnálom ezt a pótolhatatlan szakembert. Nyugodjon békében. Ui.A felvételen most tudtam azonosítani egy viharvert Vörös szikra nevezetű 1954-be készült orsósmagnót.
Valamikor én is a BRG nél dolgoztam, csak részben a magno gyartasnal csak azt akarom mondani, hogy ezt hallgatva nem tett említést a M4 re hallgató magnetofonrol, úgy tudom kereskedésben nem is került, mert a gyártása sokba került, így sorozat gyártásra nem került,nem tudom mennyit gyártották, de az lett a sorsa, nem készre csomagolva de működő készülékeket a BRG dolgozóinak nagyon kedvezményesen eladták, én is vettem két darabot belőle.
Gyerekek, amikor mi Calypso, meg hasonlokat gyàrtottunk, akkor màr a müszaki bizomànyi tele volt matrozok, sportolok, utazok stb. àltal behozott Akai, Sony, és màs hasonlo sztereo csodàkkal! Nem kell elàjulni a magyar "csodamagnoktol". Kicsit szerényebben!
Bocs nem bántásból kérdezem: volt már életedben szalagos magnód? És főleg van e ilyen szempontból összehasonlítási alapod a Magyar és a sok csilivili cucc szánalmasan gagyi' a végletekig leolcsósított műszaki megoldásai közott? Javasolt szakirodalom: Hivi Magazin Házimagnó - Stúdiómagnó cikksorozat. Nem kell mindenbe belerúgni' csak azért' mert Magyar!
@@norbertpap5924 Tot acri sunteti. Am zis ca o traducere in ENGLEZA ar fi fost buna. Nu in romana. Poate nici nu sunt roman la origine, asa ca las-o mai moale.
Ha ellátogattál volna hozzá, tudnád, hogy amit felolvas az csak folyamatos, verbális közlés miatt került papírra. Az Ő tudása, téma iránti elköteleződése párját ritkító az országban. Rengeteg készüléket tett újra használhatóvá, hogy azt működés közben láthassa a közönség.
2021. augusztusában elhunyt a videóban is "mesélő" Nagy Vilmos. Szakmai és történelmi tudása pótolhatatlan a témában. Nyugodjon Békében!
😪
Jajj ne.
Nagyon sajnálom, hogy csak most botlottam bele ebbe a videóba...
Nyugodjon békében!
Sajnálom, pedig most szerettem volna itt kommentben elmesélni, hogy Krima László rokonom mennyire örült volna ennek a videónak. Ő is 2021-ben meghalt.
Kétszer jártam nála, másodszorra vittem ajándékba egy Akai 4000 DS MK II-t. Amikor beléptem, láttam, hogy már van egy ilyen kiállítva, gondoltam, hogy ez már nem kell neki. De ahogy megnézte, rögtön mondta, hogy ez nem teljesen olyan, mint az övé, ez USA/japán számára készült, neki ez érték volt, és rögtön kitette a másik mellé. Sok ilyen - értékmentő - ember kellene ebben az országban.
Dolgoztam a BRG-be Kecskeméten a szalagon voltam végbeállító az M-20 M40 és az M11 készülékeknél,még ma is be tudnám állítani a mechanikáját,szép idők voltak.
...hogy milyen szellemi kapacitások,zseniális mérnökök voltak a Szocializmusban és ezek mind ki tudtak bontakozni, a nép javára. A kedves előadó bácsinak, igy utólag is köszönet!
Épp az, hogy sokan nem tudtak kibontakozni... a szocializmusban nem volt sok lehetőség rá a többségnek. Hacsak nem azt tekintjük annak, hogy kreatívan megtanultak semmiből valamit kihozni. Ez valóban olyan készség volt, amit a szocializmusban nevelkedett mérnökök jobban tudtak, mint a nyugatiak. Azok megálltak, ha valami nem volt meg a munkához, az akkori magyar mérnök meg gyorsan kitalált valami áthidaló megoldást.
@@CsImre Sokan nem tudtak, de mégis többen mint ma. Ma nincs semmilyen magyar gyártás, magyar szabadalmak, csak az import, lassan alapvető élelmiszerből is.
😊👍🇨🇦Jo kis történet, Kösszi!👍Akai magnokat ismerem de a magyar magnok se voltak lemaradva 👍
Köszönet érte , sosem gondoltam , hogy milyen nagyszerű múltja van ennek a műszaki berendezésnek , sokan vannak a régiek közül , akik azt gondolják ,
minden ami csúcs termék az nyugaton készült vagy a Tungsramban !
Nagyon nagyon jó törteneti visszapillantás. Köszönöm, Ivánfi Zoltán (77 éves) Rostockbol.
Mit csinálsz Rostockban? Kérdezi egy 77 éves Budapestről aki 1968-69-ben ott dolgozott a VEB Neptun Werft-ben egy rövid ideig. Üdv.:Molnár György Budapestről
Gyönyörü szép gyűjtemény . 👍
Ilyen egy profi tárlatvezetés! Köszönjük Vilmos, jó egészséget kívánok!
Nagyon köszönöm ezt a videót. Fantasztikus! Szomorú, hogy élőben már nem vehetek részt a tárlatvezetésén. :( Nyugodjon Békében!
Hatalmas! Amulattal es bamulattal neztem es hallgattam az eloadast es a bemutatot! Koszonom szepen!
Én 1963-tól dolgoztam a rádió-TV műszerész szakmában és a magyar magnetofonok közül rengeteget javítottam, főleg a 60-as èvekben. Majd 1983-ban jártam Bécsben egy hiradástechnikai üzletben és a kereskedő be akarta beszélni nekem, hogy a polcon lèvő egyik kazettás magnó nyugati gyártmányú. Miután felvilàgosítottam, hogy mi a szakmám és èn olyan BRG magnót már rengeteget javítottam, elmosolyodott, hogy igazam van, ez valóban magyar, de az osztrákok más néven forgalmazzàk. Vagyis a magyar technika akkor màr kijutott nyugatra, mert felvette a versenyt az akkori kinti hasonló készülèkekkel. Annyit még, hogy Münchenben egy előkelő müszaki áruhàzban a fő helyen làttam Videoton color televíziókat, Oriont egyet sem, vagyis a Videoton technika világmárka volt, ellentétben a sokak által agyondicsèrt Orionnal szemben!
Nem a minőség miatt hanem a marketing volt jobb a Videotonnak. Én láttam Orion sztereo készülékeket amit abban az időben csak valutáért lehetett megvenni mégpedig ha jól emlékszem a Hungaria hotel forgalmazta. Csúcs minőség és esztétikailag is megvert minden nyugati gyártrmányt. A Videoton közel sem járt semmilyen téren.
@@tolcser1966 :-) ez olyan mint a foci, vagy a politika. "Kinek a pap, kinek a papné, kinek a lánya".
Amint írtam, szakmabeli vagyok és így van (volt) rálátásom a kèt cég technikájára, ezért biztosan állíthatom, hogy a Videoton sokkal jobb volt, mint az Orion gépei. 1. Az orion hangzása túl mély volt, hiányoztak a középhangok, vagyis egy zeneszám bizonyos részei alig voltak hallhatók. 2. A Videoton gépek ritkàn romlottak el, ezért nem is volt rutinunk benne, eközben az Orion tele volt típushibákkal, vagyis könnyű volt javítani, de egy ügyfélnek nem a sűrű javíttatás volt az érdeke, hanem a stabilitás.
Így aztán mint szakember jobban szerettem az Orion gépeket, de eközben minden készülèkem Videoton volt és az ügyfeleimnek is a Videoton gépek megvásárlását javasoltam, pedig így magam ellen beszéltem, de tele voltam így is munkával. 1963-1981 között szervízben dolgoztam, majd 1981. szept 1-től lettem maszek a szülővárosomban. Hivatalosan 2011-ig, de persze nyugdíjasként még utána is dolgoztam pár èvig. A digitális technikába már nem szálltam be. Nem is érte volna meg az alkatrészekbe való befektetést, de egyèbkènt sem lett volna üzlet. A csodàs szakmámnak már règen vége van. Ifjabb kollègáim is elmentek más szakterületre.
Üdv.
@@nemes1949 Én is szakmabeli vagyok, igaz én nem éltem soha Magyarországon és nem is javítottam Magyar berendezéseket mert nem volt. Én főleg nyugatnémet és Jugoszláv gyártmányokat javítottam. Valószínünek tartom ,hogy azt az Oriont amit nekem volt alkalmam látni és hallani valószinüleg te nem is láttad mert az nem a Magyar piacra lett gyártva. A hallásom kitünő és ott bizony minden frekvencia megvolt. De nem vitatkozás miatt irom csak megjegyeztem ,mert abban az időben meglepett a minősége és az esztetikai dizájn ami volt a videotonhoz képest amit igen láttam a rokonoknál és nem voltam elragadtatva a minőségtöl.Abban teljesen igazad van ,hogy a szakma kihalt, igaz én egy darabig folytattam a digitális technologiával de abban nincs nagy üzlet nagyobb befektetés nélkül.
Üdv.
@@tolcser1966 Biztos is ha az az Orion csak exportra készült, akkor ide hozzánk nem kerülhetett. Azonban a véleményem a különböző hangmagasságok hallhatóságáról már nem a szakmához kötődik, hanem a zenész multamhoz. Különböző hangszerek egy zeneszámban más-más hangmagasságban szólnak és én azt szerettem ha nagyjából mindent hasonlóan jól lehessen hallani. Ez nem hallás, hanem ízlés dolga. Természetesen számít a hallás, de ebben az esetben nem döntő.
Én segítettem egy zenekart akiknek csak hangszereik voltak, de erősítöik nem. Egy diszkós segítette ki őket egy helyi bulin. Nagyon komoly erősítőrendszere volt, de annak is az volt számomra a hibája, hogy voltak mèly és magashangok, de a közepe mintha nem is létezne. Próbáltam rajta állítgatni, de nem sok eredménnyel. A 80-as években elég sok koncerten voltam Pesten, ahol a vilàg legnagyobbjai léptek fel (pld. Santana) és érdekes módon ott nem volt hiányérzetem, ott minden úgy szólt ahogy én elvártam a házi cuccoknál is, amit az àltalam ismert Orion hangfalak, erősítök nem adtak vissza, a Videoton hi-fi berendezései pedig igen. Tudom ez ízlés kèrdése is, de èn már csak ilyenre nagyon háklis voltam.
Üdv.
Vilmos egy intézmény. Amíg ő viszi, addig tart ez a csoda. Többször volt részem már végighallgatni a bemutatóját. Sose unatkoztam. Minden jót kívánok neki, ezúton is!
2021-ben elhunyt de ha beírod a Google-ba hogy Nagy Vilmos Terény, előjönnek az adatok.
Спасибо за исторический обзор! Очень познавательно.
Csodálatos gyűjtemény, és nagy szakértelem! Köszönjük!
Lebilincselő előadás!
Fantasztikus gyűjtemény látszik hogy hozzáértő a készülékeket megbecsülő ember tulajdona!
Köszönöm érdekes. Nem tudtam hogy ebben is jó volt Magyarország
Jók voltunk mi sok mindenben, csak valahogy minden félrement, tönkre-gajra vágták .....
Köszönet a magas szintű előadásért.kg.
Nagyszerű előadás volt, köszönöm szépen!
Nagyon tetszik az előadás és a tartalom.
Némi kiegészítés: A BRG-ben készült egy akkoriban világritkaság számba sorolható oda-vissza-játszó, többsebességes magnó. (Később megjelentek nagyobb gyártók ilyen készülékei is, nekem is van egy oda-vissza játszós Akai-m.) A BRG-s készülék sokáig a laborszekrényünk alján hevert. A seb.váltás a hajtószíjnak a különböző átmérőjű tengelyekre való mechanikus átdobásából állt. Ez okozta egyben a bizonytalanságát is, így a BRG nem készített említésre méltó sorozatot.---Az akkori Magyar Rádió Műszaki Fejlesztési Főosztályán (tervezésemmel) készült egy 8-szoros(x38 cm/sec) sebességű gyorsmásoló studiómagnó egy STM-600 vázon. Ezt a kazettán behozott riporter felvételek mechanikus vágásra alkalmas studiószalagra történő átmásolására használták. A kazettát egy 8-szoros sebességű, angol készítésű magnóról játszottuk át.
Az említett három sebességű BRG magnó véletlenül nem az M4A koncert nevezetű csöves szalag végkapcsolós varázsszemes hordozható készülék? Nekem 1972-ben volt ilyen.
"....akkoriban világritkaság számba sorolható oda-vissza-játszó, többsebességes magnó." Ez a Koncert névre hallgatott, egy Grundig koppintás volt, nem igazán sikerült, ezért csak az "Ezermester" boltokban. árulták. Egy osztálytársamnak volt, és egy 3 napos -azt hiszem húsvéti- ünnepre kölcsön adta, sokat játszottam vele. Nekem egyetlen oda-visszajátszó magnóm van, azt is kb. 10 évvel ezelőtt vettem az "Ebay"-en, egy telepes/hálózati piros színű NATIONAL RQ 401S, originál csomagolásban vettem, de visszafelé nem ment (40-50 évi állás után), megcsináltuk, de most ismét nem megy mert évek óta nem kapcsoltam be. Nem automata a váltás, kézzel kell átkapcsolni, úgyhogy vagy lesi az ember vagy újra befűzi jobbról balra, viszont elemekről is működik, akár a strandon.....Szép darab, korábban feltettem a képét a Facebook-ra. 1986 és 2009 között én is előfordultam időnként a Rádióban, néhány Rock'n'Roll műsort csináltam a Danubius-on és néha a Petőfin.
@@gyurka198410:15
Én kazettás deck-eket gyűjtök, van már 84 db. De amúgy nem semmi ez a szalagos magnó gyűjtemény! Faterom a Mechlabor gyárban volt gyakornok.
Mamboval kezdtem, aztán Tesla B41 volt a következő. 1973 és 1979 között volt nálam Unitra, ami 19-essel futott, de a csúcs az itt is említett Akai 4000 DS Mk II volt. Ezekkel diszkóztam akkor. Jelenleg is használok egy Akai GX 4000 üvegfejes decket. Bizony szebben szól, mint a cd. Persze a Technics 1210 MK 2 lemezjátszó Ortofon pick-uppal a legjobb.😊
A GX 4000 elfogadhatatlan mértékű áthallást produkál a sávok között. Ja és télen elég egyszer rányitni az ablakot és kipattogzik a feje. Nekem is volt, egy év alatt kétszer kellett fejet cserélni kipattogás miatt, aztán megszabadultam tőle.
@@sziriuszkibernetikaitarsas542 ez itt nem fordulhat elő, mert én minden eszközömre nagyon vigyázok:)
Csodálatos!!!
Zseniális👍
😊❤️🤗
BRAVOOO ATTILA!!!
Köszönöm... :)
M8 Calypso. Tervezője Somlai Csaba. Felesége, Lehoczky Katalin tanítónőm volt 1963-ban.
Sajnos én csak most akadtam rá erre felvételre, nagyon sajnálom ezt a pótolhatatlan szakembert. Nyugodjon békében. Ui.A felvételen most tudtam azonosítani egy viharvert Vörös szikra nevezetű 1954-be készült orsósmagnót.
Maga a csoda a videó
A BRG gyártott olyan stúdiómagnót, amely a híres amerikai Ampex műszaki színvonalát is elérte.
Valóban? Meg lennék lepve. Van róla információ?
Valamikor én is a BRG nél dolgoztam, csak részben a magno gyartasnal csak azt akarom mondani, hogy ezt hallgatva nem tett említést a M4 re hallgató magnetofonrol, úgy tudom kereskedésben nem is került, mert a gyártása sokba került, így sorozat gyártásra nem került,nem tudom mennyit gyártották, de az lett a sorsa, nem készre csomagolva de működő készülékeket a BRG dolgozóinak nagyon kedvezményesen eladták, én is vettem két darabot belőle.
Bamulatos, egyszer szivessen megneznem eloben is, amennyiben erre van mod.
Úgy tudom, hogy az M11 kazettás része nem a Philips féle volt először? Tudja valaki?❤
Jól tudod
hol lehet ezeket a csodákat megnézni???????????
Valahol még megtekinthető ez a gyűjtemény?
Keszthelyen. A gyűjteményt egészben megvásárolták, és már újra látogatható.
És akkor jött a nagy " NYUGAT hogy tanuljunk .........
mi lett a gyűjteménnyel?
A Veszprémi rádió és televízió múzeum ad helyet majd neki elvileg nyár végétől.
Imate li koji za prodaju ili sličan sa zvučnicima 50 do 100 vati za upotrebu. Ili magn glave rojal de luxe i sg 520 uher. Hvala pozdrav joška Srbija
Az operatőr béna.
óriási
A szocialista blokk széteséséhez nagyban hozzájárult a kgst nyomorult és ráerőszakolt formája a keleti blokk országaira.
Ничего не понятно, нл очень интересно😀
Nagyon sajnálom, hogy egyetlen egy, a múzeumot bemutató videón sem található angol felirat. Jó lenne, ha ezeket az infókat sokan elérhetnék a világon.
Most sem jobb a helyzet, , sőt amostani közösség romboltatta porig amiből lehetet volna
Gyerekek, amikor mi Calypso, meg hasonlokat gyàrtottunk, akkor màr a müszaki bizomànyi tele volt matrozok, sportolok, utazok stb. àltal behozott Akai, Sony, és màs hasonlo sztereo csodàkkal! Nem kell elàjulni a magyar "csodamagnoktol". Kicsit szerényebben!
Bocs nem bántásból kérdezem: volt már életedben szalagos magnód?
És főleg van e ilyen szempontból összehasonlítási alapod a Magyar és a sok csilivili cucc szánalmasan gagyi' a végletekig leolcsósított műszaki megoldásai közott?
Javasolt szakirodalom: Hivi Magazin Házimagnó - Stúdiómagnó cikksorozat.
Nem kell mindenbe belerúgni' csak azért' mert Magyar!
Frumoasa colectie, dar urata limba aveti! Ati fi putut pune o traducere in engleza, jos. Dar na, asa sunteti voi.
Noi avem muzeul asta, voi ce aveti? Ce ati furat dela noi.. Oh. Scuze. Voi aveti mamaliga :D Asta ati mancat, ca nu ati avut nimic.
@@norbertpap5924 Tot acri sunteti. Am zis ca o traducere in ENGLEZA ar fi fost buna. Nu in romana. Poate nici nu sunt roman la origine, asa ca las-o mai moale.
Istenem felolvasni valamit...
Nem nagy tudomány.
muter jól van?
Ha ellátogattál volna hozzá, tudnád, hogy amit felolvas az csak folyamatos, verbális közlés miatt került papírra. Az Ő tudása, téma iránti elköteleződése párját ritkító az országban. Rengeteg készüléket tett újra használhatóvá, hogy azt működés közben láthassa a közönség.
Ostoba proli....