Комментарии •

  • @ЖеняМалыга-т4ц
    @ЖеняМалыга-т4ц 2 года назад +1

    Дуже добре хочу також зробити собі такий культиватор
    лайк і підписка 👍👍👍 заходь у гості

  • @СержНубира
    @СержНубира 2 года назад +1

    Отличный культиватор,я тоже варил подобную рамку,т.к.крепления для стоек точно такие.

    • @stas_from_haisyn
      @stas_from_haisyn 2 года назад

      Дякую! Заводські кріплення просто супер, важко зробити щось краще, та й по затратах часу робити важче, ніж купити відлиті.
      Між іншим, у мене на цю ж саму раму ставляться підгортачі Bomet, як раз 3 штуки на задній ряд. Під них садив і ними ж підгортав картоплю.

  • @Bogdanbagdan
    @Bogdanbagdan 10 месяцев назад +1

    Вітаю. Від мене 👍👍👍
    До свого не став культиватор робити. Зробив криву борону , щоб після копки картоплі згромадити город.
    А на рахунок культиватора , то зважив усі за і проти вирішив: що краще я переорю поле з борінкою, ніж буду трамбувати город. Так і роблю вже 10 років. Восени зорав , навесні з бороною переорав і добре. Може довше, але ефект від цього кращий.

    • @stas_from_haisyn
      @stas_from_haisyn 10 месяцев назад +1

      Дякую за коментар!
      Не зовсім розумію що таке "крива борона", маєте відео з цим агрегатом?
      Цілком очевидно, що має бути комплекс обробки землі, відповідно під нього підбирають необхідне навісне обладнання. В моєму випадку був вибраний старий, я б сказав, "класичний" варіант обробки як то робили десь в 1950-1970 р.р. Осіння оранка на 20-25 см, весною після сходу снігу закриваю вологу легкими боронами, обробіток десь 3-4 см не глибше. Коли ґрунт вже дозрів та дозволяє погода, робиться культивація десь на 12-15 см, а потім йде посадка картоплі на глибину до 10 см, далі підгортання картоплі по мірі росту. Після викопування картоплі в той самий або наступний день робиться мілка культивація з котком на 8-10 см і відразу засіваються сидерати ручною польською сівалкою, які потім загортають легкими боронами. Як доходить діло до осені, то по сидератах вноситься гній, як на те є потреба. А потім все по новому - оранка на зиму і новий сезон.
      Весняна оранка у мене не практикується, бо в моєму випадку вона абсолютно беззмістовна і не дає можливості ефективно працювати із гноєм та сидератами.
      У мене це не просто культиватор, а універсальна рама, на яку ставляться культиваторні лапи, коток, підгортачі та копачка. Тобто, це агрегат, який робить добру половину робіт по картоплі. Від фрези я відмовився взагалі, бо мені складно її ставити після переходу на триточкову навіску, а навіть коли вона вже змонтована, то ні результатом її робити, ні тим як вона цю роботу робить я дуже незадоволений. Фрези із центральним редуктором, на мою скромну думку, взагалі ні на що не придатні, окрім роботи із мотоблоком.

    • @Bogdanbagdan
      @Bogdanbagdan 10 месяцев назад +1

      @@stas_from_haisyn , я проти культиватора не маю нічого проти,якщо він агрегатується із трактором. Мототрактор для цього не годиться. Хіба у вас будь легкі грунти.
      Крива борона( рало) - це борона із довгими кривими зубами. Зуб обернутий вперед.
      На рахунок сидератів цілком згідний. Вологу також закриваю на весні боронами. Все класично
      Щодо обробітку 50-их років. Так от , тоді також багато орали кіньми. То осінню орали кіньми. Якщо було багато поля , то орали по циганський на "залім". Тобто брали більшу скибу ніж плуг може взяти, щоб в короткі строки зорати якомога більшу площу. На весні переорювали.
      Я ,в свою чергу,на зиму стараюсь зорати глибше ,а весною переорюю, але не глибоко. Гірших врожаїв як люди не маю. Картопля навіть краща.
      Також використовував 2 роки фрезу. Вона також має плюси і мінуси. Змінусів - добре росте трава і розмножив хрін по всьому городу.
      Ну це таке ,кожен підбирає свій тип обробітку. Наприклад колись тримав більше худоби , а було мало городу. То збирав 2 врожаї. Навесні сіяв мішанку( овес, вика і ячмінь). Косив її до Івана на сіно. В проміжку між Іваном і Петром сіяв кукурудзу( оранка була 6 см максимум). Через 5 дніврядки було видно. Корму мав задобі на цілу осінь і аж до Різдва. Кукурудза виростала до 2 м. Великий плюс росту був : дощ, температура мілка оранка. Пробували хлопці мій варіант, але зорали глибоко, в один день сіяли.В мене була кукурудза ,а в них ні. Так я робив років 5 поспіль , але на різних городах.

    • @stas_from_haisyn
      @stas_from_haisyn 10 месяцев назад +1

      Мій культиватор цілком годиться під мій і тільки під мій тракторець, бо вони робились один під одного. Культиватор має всього 125 см ширини на 5 лапах, позаду коток-грудобой. На тракторці є довантажувач, на кожному задньому колесі в дискові ще по 16 кг вантажу. Все це разом дає можливість культиватору спокійно працювати на глибині 10 см. Як треба 15 см, то знімаю 2 передніх лапи та залишаю тільки 3 задніх, в такому варіанті з "пропусками" проходжу по двох діагоналях городу, виходить глибока культивація поперек одна одній. Потім вже поверх цього проходжу суцільним рядом на 10-12 см всіма 5 лапами із котком, але вже вздовж та поперек городу. В результати виходить 4 проходи, але на 15 см ґрунт розворушений, а вершок перебитий котком на дрібну грудку десь до 3 см і головне - перебитий тільки верх, внизу земля має грудки і не злежується та має куди ховати воду. У мене піщані ґрунти переміщати із чорноземом, але це не ті ґрунти, які зазвичай на берегах річок, це важкий пісок, який так само, як і будівельний жовтий, стає суцільною каменюкою після затяжних дощів або неправильної обробки. "Дибки" на моїх городах навіть 24-ки стають, а мій то майже кожен раз десь знаходить пляму злежаної або затоптаної землі. Хоча я вже цього не боюсь, після доробок культиватором спокійно перерізаю та перемелюю навіть добряче втоптані стежки.
      З бороною зрозумів. Маю одну таку схожу по принципу "борона Радченка", зроблену із важкої борони і навареними сегментами із косарки (або жатки комбайна, не знаю точно, бо не я робив). Занадто важка для тракторця, по навантаженню як культиватор, але менша по ширині, не перекриває колію та не дає можливості регулювати глибину обробітку та перенаправити силу опору на колеса трактора через трьохточку.
      Щодо оранки - у мене кінний плуг родом із початку 1900-х років, бо це вже радянська копія німецького плуга, який німці робили наприкінці 1800-х.

    • @Bogdanbagdan
      @Bogdanbagdan 10 месяцев назад +1

      @@stas_from_haisyn , щодо борони із сигментами, то це велике навантаження. І не дає аж надто величезного ефекту. Це вже хлопців нас перепробували і забули.

    • @stas_from_haisyn
      @stas_from_haisyn 10 месяцев назад +1

      Щодо культивації та наскільки важка земля, маю коротке відео: ruclips.net/user/shorts0vXQWqjqk-k
      Для розуміння - два підгортачі та одне долото, по кожному рядку проходить кожен агрегат. Спочатку долото ламає злежаний низ борозни, по другому проходу середній підгортач заглиблюється та робить глибоку, але вузьку борозну, а по третьому проходу крайній підгортач розтягує землю по сторонам та робить нормальну борозну, за одне розпушує землю після колеса. Фактично виходить підгортати один рядок за раз, як мотоблоком, але я знаю точно, що мотоблок із цією ж роботою на моїй землі не справляється, тому доводиться робити так, як воно працює.

  • @ВнДизель
    @ВнДизель 2 года назад +1

    дуже гарно вийшло

    • @stas_from_haisyn
      @stas_from_haisyn 2 года назад +1

      Дякую!

    • @ВнДизель
      @ВнДизель 2 года назад +1

      @@stas_from_haisyn гарний у вас канал робить бiльш вiдео з мене плюс будемо друзями ?!

    • @stas_from_haisyn
      @stas_from_haisyn 2 года назад +1

      @@ВнДизель, дякую за добре слово!
      Більше відео - в планах, по можливості, доки літня пора роблю ремонти, готуюсь до зими, то й тракторця не чіпаю, зазвичай тільки зимою та восени в майстерні щось роблю.
      Вже давно підписаний на Ваш канал. ;)

    • @ВнДизель
      @ВнДизель 2 года назад +1

      @@stas_from_haisyn дякую я ранiше ваш канал чомусь не бачив але вже це iсправив

    • @stas_from_haisyn
      @stas_from_haisyn 2 года назад +1

      @@ВнДизель, просто раніше мого каналу не було. Відео завантажив нещодавно.

  • @ОлегКосюк-с6ч
    @ОлегКосюк-с6ч Год назад +1

    А який захват получився? Яка ширина лапи?

    • @stas_from_haisyn
      @stas_from_haisyn Год назад

      Дякую за запитання!
      Захват регулюється перестановкою кріплень від 125 см до 145 см. Ширина лапи 270 мм, але при максимальному захваті майже немає перекриття лап, тоді краще передні замінити на 330 мм.

    • @ОлегКосюк-с6ч
      @ОлегКосюк-с6ч Год назад +1

      Дякую за вiдповiдь, все класно,почну i собi теж мудрувати.

    • @stas_from_haisyn
      @stas_from_haisyn Год назад

      Одразу робіть каток-грудобій, бо я вже два сезони попрацював цим культиватором і стало ясно, що каток просто необхідний, так трактору буде легше тягнути і грудки будуть краще перебиті.

    • @ОлегКосюк-с6ч
      @ОлегКосюк-с6ч Год назад

      @@stas_from_haisyn Да,грудобiй дуже потрiбен,i не мiшало б ще i борiнку,чи щось подiбне...

    • @stas_from_haisyn
      @stas_from_haisyn Год назад +1

      @@ОлегКосюк-с6ч борінку немає сенсу ставити, якщо є грудобій. Крім того, борінка має свої мінуси. Вона додає навантаження на трактор, а з культиватором тракторець і так ледве справляється. Також борона додає габариту, а це вже дуже актуально для маленького тракторця, бо тоді він не зможе нормально працювати на тісних ділянках.
      А загалом, добре мати універсальний культиватор, на який можна ставити, як грудобій, так і борони. На таку конструкцію, як у мене можна багато чого зробити, але зараз з неї роблю чотири агрегати - культиватор, підгортач, копачка і глибокозпушувач.

  • @АндрейЛукьянов-ц1э
    @АндрейЛукьянов-ц1э 2 года назад +1

    Зачєтний получився культиватор!💪

    • @stas_from_haisyn
      @stas_from_haisyn 2 года назад

      Дякую! Але, по доброму, до нього ще треба каток доробити.

    • @АндрейЛукьянов-ц1э
      @АндрейЛукьянов-ц1э 2 года назад +1

      @@stas_from_haisynЯ робив культивар,та ніяк відео не зніму,є і каток і граділь!

    • @stas_from_haisyn
      @stas_from_haisyn 2 года назад

      А було б добре, якби було відео, може комусь би і допомогло.😉

    • @АндрейЛукьянов-ц1э
      @АндрейЛукьянов-ц1э 2 года назад

      @@stas_from_haisyn можу Вам відправити вайбером.Не дуже це відео мені подобається,тому і не викладаю

    • @stas_from_haisyn
      @stas_from_haisyn 2 года назад

      @@АндрейЛукьянов-ц1э, дякую, але я не користуюсь Вайбером.