Gyémánt Bálint - Zenharmonix Hangolódjunk Sorozat [1/2] - Looper pedálok

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 27 янв 2025
  • A Zenharmonix márciusi vendége Gyémánt Bálint gitáros volt, aki workshopot is tartott a stúdióban, illetve egy hosszabb beszélgetést, zenélést is rögzítettünk a looper pedálok témakörében, amely ebben a részben látható, hallható.
    --
    Kövess minket!
    instagram: zenharmonix
    zenharmonix
    zenharmonix.hu
    #GyémántBálint #looper #zenharmonix

Комментарии • 9

  • @nacibg1
    @nacibg1 Год назад +3

    Zseniális játék!👍🎸

  • @goldgymca
    @goldgymca 8 месяцев назад +1

    7:00 -nál mit játszik a Bálint? Nekem kicsit olyan mint a "Somewhere over the Rainbow" jazz stílusban.

  • @martonsolymosi6008
    @martonsolymosi6008 9 месяцев назад +1

    Fuuu, ez a csávó hatalmas zseni!

  • @petihencz
    @petihencz 2 года назад +5

    Az elejen emlitett DL4-es tenyleg a vilag egyik legkreativabb looper pedalja, erdemes rakeresni Dave Harrington es Matt Sweeney beszelgetesre, illetve a That Pedal Show-ban a Radiohead-es Ed O'Brian bemutatojara, akit erdekel a looperek kreativ felhasznalasa. Amugy szuper a musor, gitar tematikaban a legigenyesebb itthon, hajra!

  • @Avveland-big
    @Avveland-big 2 года назад

    25-30 ms az az idő a latency-nél ami olyan határ hogy ha több azt már érzékeli az agy mint késés. Alatta nem. A hangkártyáknál is ez egy lényeges adat. A loopereknél is nagyon fontos hogy a digitalizálás és a visszajátszás ez alatt legyen.

    • @zenharmonix
      @zenharmonix  2 года назад +4

      Ez az állítás ebben a formában nem igaz (ki is próbáltuk a felvett anyagon Protools-ban, hogy nem rosszul emlékeztem-e). Ezen a perkusszív gitárjátékon 15ms késés önmagához képest pl. már nagyon csúnyán hallatszik. Tehát - mivel a felvételen Bálint ezt az esetet említi - ha két loopert egymásra szinkronizálna két külön gitárjátékos, és tartalmaz ilyen elemeket mindkettő, akkor ha az első loopban még együtt tudják fílingesen játszani, aztán az egyik a másikhoz képest elcsúszik a második lejátszásnál, akkor igenis zavaróan hat egy 10ms feletti késés is. Más kérdés, hogy valószínűleg nem mindkettő looper játékos játszana olyan témákat, amiknek ennyire pontosnak kellene lenniük, szóval valószínűleg pár körig sokkal nagyobb késéseket sem hallana meg senki. Viszont: hangkártyáknál a roundtrip latency, amit említettél, ami a belső szoftveres monitoringnál lényeges, amikor a játékos a saját hangszerét, hangját a szoftveres processzing után hallja vissza. Itt viszont mindenféle mérés és tapasztalat azt igazolja, hogy 6-8ms delay felett már túl zavaró a késés (éneknél biztosan, más hangszereknél max 10-15ms). A 25-30 ms, ami említesz, azoknál a teszteknél jön ki, amikor a hallgató nem interaktív a során (nem zenél éppen), vagy a zenei hangok nem staccato-ban szólnak. Az említett példára egyik sem áll fenn. Ezzel együtt abszolút igaz, hogy sokféle mérése létezik ennek, köszi a hozzászólást.