Jak działa oczyszczalnia Feliksnavis - rysunek

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 20 окт 2024

Комментарии • 32

  • @MichalBieniek-ih1jz
    @MichalBieniek-ih1jz Год назад +1

    Oczyszczalnia działa od 10 lat, dla pięciu mieszkań. Dzisiaj umarła pierwsza dmuchawa, bez serwisu😀 polecam
    P. S dobry drenaż jest najważniejszy 🙂

  • @jakubgierat6140
    @jakubgierat6140 8 месяцев назад

    Mi siadły membrany po 2 latach koszt teraz w tym roku 300 zł za kawałek plastiku . Ogólnie szambo bardzo dobre . Co do osadu po miesiącu zrobił sie na wierzchu kożuch grubości 15 cm zanim włączyłem naprawiony kompresor dokładnie grabiami rozdrobnilem kożuch , i jest już ok . Pozdrawiam

  • @leszekrozen8743
    @leszekrozen8743 7 лет назад

    Wiedza warta rozdawania podaj dalej .. polecam. Autorom podziękowania ślę.

  • @PawelJimmi
    @PawelJimmi Год назад +1

    szkoda, że to taki stary film, bo mam pytanie :)
    A co jak kompresor przestanie działać i przez tydzień na przykład się osad uleży na dnie i kompresor nie będzie w stanie zruszyć tego osadu?
    Aaa to przez wizjer kijem.

  • @porobione11
    @porobione11 10 лет назад +2

    Super wyjaśnione :):):)

  • @charging_station2
    @charging_station2 5 лет назад +2

    Wygląda jak złoty środek przy wyborze oczyszczalni...
    Ale co z detergentami? Mydło i płyny do prania/płukania? Też zostają oddzielone?

  • @robertbojarski4748
    @robertbojarski4748 7 лет назад +2

    Miałem przyjemność poznać Pana osobiście. Pozdrawiam. PS. oczyszczalnia działa.

  • @viral634
    @viral634 2 года назад

    Fajne filmiki Państwo robicie. Czy potrafilibyście doradzić Państwo oczyszczalnie dla mnie. Mam domek na wsi, przyjeżdżam tam na weekendy. Zużycie wody jest minimalne, nie pasuje mi aby coś pracowało przez tydzień kiedy mnie nie ma. Nie wiem czy jest sens/potrzeba montować oczyszczalnie z 24h/kompresorem a jakąś oczyszczalnie zamontować muszę.

  • @dupowlaz1980
    @dupowlaz1980 3 года назад

    Co to za oczyszczalnia? Czy w przypadku wywiewka na rurze 50mm nie będzie problemu z zapachami na podwórku?

  • @bartoszstartek515
    @bartoszstartek515 3 года назад +1

    A co w przypadku odprowadzania do ścieków popłuczyn ze zmiękczacza wody (solanka)? Czy można w jakiś sposób ograniczyć wpływ słonej wody na reaktor biologiczny?

    • @zieloneoczyszczalnie
      @zieloneoczyszczalnie  3 года назад

      Kluczowym pytaniem jest ile tej słonej wody będzie i jak często będzie ona zrzucana. Optymalne jest w przypadku dużych zmiękczaczy aby wyprowadzać wodę popłuczyną osobną rurą poza oczyszczalnię, np. od razu do przepompowni. Jeśli się nie da trzeba obserwować oczyszczalnię i jeśli osad po zrzucie wód popłucznych zmienia kolor, dodawać preparat biotrakt.

  • @PatrykBar1903
    @PatrykBar1903 Год назад

    Jaki koszt takiej oczyszczalni z montażem dla 3 osób w gospodarstwie domowym?

  • @ewa8102
    @ewa8102 2 года назад

    Mam tą oczyszczalnie dwa lata ale mam wrażenie że działa źle. Tam gdzie powinna być czysta woda u mnie robi się wielki zlepek nieczystości, gęsty jak ser. Dawałam już bakterie i nie wiem o co chodzi

  • @mariuszwostal4652
    @mariuszwostal4652 3 года назад

    Witam , zastanawiam się w jaki sposób jest usuwany osad , który zalega na dnie ??

    • @zieloneoczyszczalnie
      @zieloneoczyszczalnie  3 года назад

      Osad jest usuwany raz w roku za pomocą samochodu asenizacyjnego.

  • @michakazmierczak9652
    @michakazmierczak9652 2 года назад

    mam taka ,trzeba dobrac odpowiednia do ilosci uzytkownikow dla 6 osob nw-1 jest za mala i trzeba wywozic osad co 4 mies,szkoda ze tego nie mowia przy montazu,po 4-ech miesiacach osad przelal sie do studni chlonnej i trzeba bylo wykopac nowa

  • @marokomin
    @marokomin 9 лет назад +1

    Jak koleżanka nie ma pytania to ja mam, co jeżeli po burzy spadnie drzewo na linie energetyczną i nie będzie prądu przez jakiś czas? 1-2 dni?

    • @zieloneoczyszczalnie
      @zieloneoczyszczalnie  9 лет назад

      +marokomin Przerwa w zasilaniu do 48 godzin nie powinna spowodować zakłóceń w pracy oczyszczalni. Przy dłuższych przerwach może dojść do nieodwracalnych procesów gnilnych i musimy oczyszczalnię odpompować, zalać woda i...... korzystać przez kilka dni dużo z WC, żeby dać jej .... materiał do rozruchu.

    • @Przecier
      @Przecier 5 лет назад

      @@zieloneoczyszczalnie Podoba mi się, że szczerze odpowiadać bez owijania w bawełnę. Nie długo będę montował oczyszczalnie i chyba się skusze na waszą :) Pozdrawiam

    • @dupowlaz1980
      @dupowlaz1980 3 года назад

      Zadałem pytanie już pod innymi filmami i powtórzę jeszcze tutaj. Mam wywiewkę na dachu poprowadzoną rurą 50mm i zwykły sbr u mnie nie zda egzaminu bo mogą się wydobywać przykre zapachy. Oczyszczalnia z tego filmu nie posiada zbiornika gnilnego a cały proces zachodzi tlenowo. Czyli nie powinno nic śmierdzieć. Proszę o odpowiedź czy mam rację. Muszę szybko podjąć decyzję czy biologiczna tlenową czy jednak zwykła ekologiczna.

  • @stefankoslowski6050
    @stefankoslowski6050 Год назад

    Mamy ogromne przeludnienie . Problem narasta. Już przy tej ilości ludzi czeka nas katastrofa za kilka lat. Ludnoć jednak rozmnaza się jak szczury , liczba ludności podwaja się co 40 lat ( lat osiemdziesiate 4 mld ludności , a tera już ponad 8)

    • @dominiks909
      @dominiks909 4 месяца назад

      weź tabletki, możesz pomyśleć też o kastracji w najbliższym otoczeniu, ocalisz planetę i zapobiegniesz ocipieniu klimatu

  • @gosiakowalska9825
    @gosiakowalska9825 8 лет назад

    Zasada działania SBR ??

    • @zieloneoczyszczalnie
      @zieloneoczyszczalnie  8 лет назад +1

      +Gosia Kowalska Witam, zasada działania oczyszczalni FEL jest zupełnie inna niż SBRu. SBR to jest sekwencyjny reaktor biologiczny, gdzie ściek przechodzi z komory do komory w określonych sekwencjach czasowych. Czyli mamy najpierw gromadzenie ścieku w komorze wstępnej, następnie przejście do komory reakcyjnej gdzie pozostaje on określony czas i na końcu przejście do komory sedymentacji. Z komory sedymentacji oczyszczony ściek odpływa do odbiornika a osad musi być przepompowany do komory wstępnej. Jak widać jest to dość skomplikowane i wymaga odpowiedniego sterowania, jak sterowania to również nadzoru ze strony użytkownika i to jest słaby punkt tych technicznie bardzo dobrych oczyszczalni. Oczyszczalnie typu FEL są oczyszczalniami przepływowymi, czyli każda nowa porcja ścieku powoduje odpłynięcie takiej samej porcji ścieku oczyszczonego. Odpowiedni kształt i pojemność oczyszczalni oraz napowietrzanie i złoże powodują jej dobrą pracę. Podstawową zaleta tych oczyszczalni jest brak sterowania.

  • @wigus5404
    @wigus5404 5 месяцев назад

    no w 2024 to już na pewno nie 200 zł ;)

  • @bociankoh
    @bociankoh 7 месяцев назад +1

    Problem jest znaleźenie odpowiedzialnej firmy. Pana firma jest fatalna. Montaż z gwarancją na 2 lata. Kpina. Montaż na glinie. Podsypka zagęszczarka? Nic z tych rzeczy. Szczelne połączenie między oczyszczalnią a studnią chłonną. Od początku nie szczelne. Wysokości dostosowane do gruntu. Wykonane za nisko. Szczelna skrzynka kompresora. To nie my to producent. Dziadek daj już spokój...

  • @zupatrupa4573
    @zupatrupa4573 7 лет назад

    Wszystko okej, tylko w kazdej oczyszczalni napowietrzanie musi byc 24/h...

    • @cortabloify
      @cortabloify 6 лет назад

      Mi zrobili oczyszczalnię tak że jest pierwszy zbiornik (tzw. gnilnik) gdzie w drugiej jego części jest filtr z kruszywa. Następnie przelewa się to do drugiego zbiornika gdzie jest pompka, która co jakiś czas przelewa już na rozdzielnię i rozprowadza rozsączkami. Czy w tym przypadku jak nie napowietrzam gnilnika ma to jakiś niekorzystny wpływ na pracę oczyszczalni?

  • @adammiziol9802
    @adammiziol9802 3 года назад

    to daj mi 20000 i będzie super

    • @zieloneoczyszczalnie
      @zieloneoczyszczalnie  3 года назад +1

      Niestety wszystko drożeje, to jest tak jak z samochodami. Możesz kupić coś budżetowego i ciągle się z tym barować albo kupić coś przynajmniej ze średniej półki (tak jak to co my polecamy bo są też droższe) i mieć święty spokój.