Как Работи Икономиката и Кои са Най-Добрите Инвестиции

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 29 дек 2024

Комментарии • 6

  • @AlexanderNeiychev
    @AlexanderNeiychev 15 дней назад +7

    Инвестирайте в качествено образование и възпитание на децата си, също в опазване земя и природни блага за чиста храна, вода и въздух ... Драги зрители и говорещи глави от екранчетата.... Утре се познава от днес. Информацията не е ПОЗНАНИЕ, парите не са богатство разумен и умен (хитър, лукав, интелигентен) са различни понятия. Пожелавам ви да сте живи, здрави и хармонични, всичко добро❤

  • @IliyaDamyanov
    @IliyaDamyanov 15 дней назад

    Хубаво видео

  • @vladimirgeorgiev2135
    @vladimirgeorgiev2135 15 дней назад +1

    🙂

  • @radohristov8285
    @radohristov8285 15 дней назад +1

    Как да разпознаваме, кога в кой от тези периоди се намираме

    • @cl1ck2
      @cl1ck2 14 дней назад

      Гледай Брутния вътрешен продукт на САЩ като пример/посока и ако е над средната стойност за последните 20г. е в recovery to boom, ако започва да е на средна и под средна вървим към рецесия. Така може да се гледа за западния свят като цяло.
      Но бележка. Всяка икономика в западния свят е различно интегрирана и различно зависеща от него. Например бъгарската икономика - ние не вдигнахме лихвите както го направиха в Европа и САЩ и изглежда всичко хубаво при нас, има имотен балон напр. и т.н. Това не може да продължава вечно и ще влезем в курс, но си имаме наша траектория.
      За сведение в момент се очаква че САЩ върви към рецесия/забавяне на икономиката (Тръмп ест не иска това да се случи и ще се опита да противодейства). А България расте заради кредитораздаването от страна на банките и мръсните пари в имотния пазар + поради липсата на контролни органи и/или конкуренция повечето фирми успяват да повишат цените си към крайния потребител и така изглежда че си растем и вс е точно. Всъщност обаче се свива кошницата на потребителите и това ще има негативен ефект скоро (цените за крайни потребители не би трябвало да продължат със същия темп). И все пак в момента за мен изглежда имотния балон ще е причината да влезем в рецесия вместо прекаленото свиване на потребителската кошница.