Юрій, дякую за відгук! Я хоч і не писав коментарі в цьому році під Вашими відео, але продивлявся багато разів і погоджуюсь з більшістю сказаного в них. Цікавий навчальний канал для виноградарів, особливо початківців.
@@paculevichus Згоден! У Ягорутіна канал "дуже цікавий"..??? Ні ягід винограду, ні цвітіння...! Баночки, якісь взимку?! Картинки і фотки з весни до осені, а власне і більше - ні чого!!! Ягорутін, хоч бачив свій виноградник..?
Будь ласка. Мені сорт сподобався, особливо тим що взагалі не тріщать ягоди після дощів і довго грони можуть висіти на кущах після визрівання не псуючись. Успіхів у вирощуванні.
Чудовий огляд, дякую! Якраз посадив собі на дачі минулої осені Байконур на підщепі СО4, зараз вже є на ньому дві лози десь по 2м довжиною, правда досить тоненькі ще, коло 8мм в низу, але думаю це не критично. Зараз лоза активно визріває! Тому Ваше відео дуже в тему, бо бачу, що з сортом не помилився! Якраз і хотів собі красивий, надійний і невибагливий сорт з солодкою ягодою гармонійного смаку, але головне хотілося, щоб ягода була щільна і пружна, приємної для їжі консистенції і як бачу з подібних оглядів це якраз той випадок)) Успіхів Вам і гарних врожаїв!
Будь ласка. Мені сорт Байконур сподобався, особливо для ринку, так як ягоди можуть довго висіти на кущу і не псуватися. На рахунок Водограю то сорт не дуже ринковий, так як визрівання середнього терміну і ягоди не транспортабельні, бо погано тримаються на гроні при транспортуванні на ринок. Пару кущиків посадити можна, тому що сорт врожайний, але не для масової посадки.
Толковий огляд! Якщо можна, яка Ваша думка по силі росту? В мене з Байконуром проблема - "дурна" сила росту..! Преображенія на багато спокійніший. А тут кущу другий рік, на сьогодні вже лоза метра 4, боюсь чеканити, щоб не прожирував і лоза вже зріє! Навіть пасинки боюсь вже прищипувати.., після прищипування над першим листом витягує ще міждувузля, від центральної лози до листа, сантиметрів по 20. Виділино кущу, на двух плоскосній шпалері всього 3,5 метри. Ви, як практик, яку обрізку і формування для Байконура можете порекомендувати? Дякую за відповідь!
Дякую! Байконур дійсно стає сильнорослий в подальші роки життя куща. Добре підвантажуйте кущ врожаєм, можливо й по дві грони на пагін щоб сила йшла менше на ріст а більше на врожай. Крім цього на кущові лоз більше залишайте щоб і лозами також на всю силу завантажити кущ. У мене всі кущі сформовані багаторукавно віялом із зміщеною зоною плодоношення на сусідній кущ, а кущі посаджені один від одного на 2,5 метра, інколи на 3м. Мені так зручно формувати, а так взагалі формувань існує багато, головне щоб зручно було доглядати за кущами. Взагалі чим більше кущові буде даватись простору і товщі будуть рукава тим вища буде врожайність куща відповідного сорту.
Посадила в прошлом году вегетирующим сажанцем,осенью обрезала на обратный рост.В этом году-2 побега,но они почему-то тоненькие ,вызрели на 1,2м ,междуузлья коротенькие,можно оставить на следующий год на сигнальный урожай? Сорт сильнорослый?я пока сомневаюсь в его мощи (это только у меня?
Что то видимо повлияло в худшую сторону на рост саженца, возможно в месте посадки грунт бедный на питательные вещества, по этому и рост слабый, или же по каких то причинах плохо развивается корневая система и скорее всего это и есть главная причина плохого роста саженца. Нет, в этом случае при слишком тонких лозах тоньше 8мм. урожаем нагружать нельзя, разве что оставить для пробы несколько ягод. Пока куст не начнёт активно расти, а это напрямую зависит от разрастания корневой системы, нагружать урожаем нельзя. Пока что на следующий год можно только увеличить количество лоз в 2 или 3 раза и наблюдать насколько активно они будут расти и утолщатся. Если лозы на следующий год будут активно расти до августа месяца и в конце лета будут длиной за 2 метра и толщиной приблизительно 10-12мм. значит и корневая система начала активно разростатся. Только после такого результата куст можна будет в последующий год нагрузить урожаем, но так чтоб урожай наливался, вызревал и так же чтоб лозы всё лето активно расли. По этому нагрузка урожаем и лозами на кусту нужно чтоб была правильной, тогда и проявится сильнорослость сорта, когда лозы имеют загнутую верхушку(коронку) и не прекращают рост до августа, но всё это конечно напрямую зависет от питательной среды в почве возле корневой системы.
Здравствуйте. Обычно при посадке винограда в специальные ямы заправленые органическими и минеральными удобрениями потом первые как минимум 3 года молодые кусты не удобряются ни чем. С удобрением молодых кустов нужно быть осторожным, так как у них ещё слабо развитая корневая система и высокая концентрация удобрений может угнетать рост молодого куста. Если не вносились при посадки удобрения совсем то тогда если и подкармливать куст то лучше уже на второй год после того как саженец хорошо укоренится.
Для осеннего рынка Байконур сорт неплохой тем более что долго висит!!!! Водограй слабоустойчив к оидиуму и ягода не крупная и гроздь плотновата но с л/мусатом. А Ландыш и красавица Ливия замечательные устойчивые сорта!!! Грозди Ландыша желательно притенять от солнца чтобы не порыжели.
Так, Байконур і мені подобається. Я б не сказав що Водограй менш стійкий до оідіума чим решта столових сортів і форм. Всі кущі на винограднику я обробляю від мілдью і оідіума однаково і вони всі майже не хворіють, головне обробки від грибкових хвороб проводити вчасно і профілактично, не допускаючи зараження. Проблема Водограю це те що він не транспортабельний, тому що ягоди при транспортуванні часто осипаються з грон, але пару кущиків можна вирощувати. Лівію мені подобається вирощувати бо сорт ринковий і продається гарно. Ландиш смачний сорт винограду але схильний до розтріскування ягід після дощу, по крайній мірі у мене, а от щоб ягоди рижіли я не помічав, та я дуже грони й не освітляю для сонця. На сонці у мене сильно рижіють ягоди сорту Лора навіть якщо ягоди майже не освітляю то проблема з зовнішнім виглядом все одно залишається.
У нас гроночка Велеса до сих пор висит- замечательно! Днепропетровская область. Правда,гроздь была огромной,к тому же запуталась в проволоке и соседним побегом, и она одна не продалась. Муж очень любит Велес, постепенно объедая ,осталось от этой грозди г.150-200 ,к моему удивлению- даже хрустят мускатные ягодки!
Цей тріск ягід сильно залежить від pH і складу грунту місцевості. На наших грунтах суглинкових але доволі родючих Велес у всіх дуже тріщить, тому вирощувати його майже не можливо. На бідних грунтах з дуже низьким вмістом азоту і органіки ягоди Велесу слабо і повільно наливаються і можливо грунт більш лужного типу, тому тріску й немає. Велес рідко в кого не тріщить, в основному у всіх це проблемна форма винограду і на більшості грунтах його вирощувати ризиковано. Якщо весною пагони з гронами на Велесу розвиваються повільно й тонкуваті то тріску може й не бути, але у мене пагони винограду на Велесі та й на інших сортах розвиваються стрімко і швидко стають доволі товстенькі, то й налив ягід доволі швидкий, тому можливо й відбувається розтріскування. Та ще проблема Велесу що його то й кишмишем назвати важко, так як майже всі ягоди з твердими зернятками. Мені набагато більше подобається к-ш Лучистий, який має ярко виражений мускат і дуже солодкі ягоди які практично не тріщать, або взяти к-ш Століття який смачний і в той же час ідеальна стійкість до тріску.
@@paculevichus Абсолютно с вами согласна! Рост побегов Велеса тоже - мощный! Приходится оставлять пасынковые грозди(до кг),хотя понимаю,что вряд-ли вызреют. Но нужно снять спесь с "недокишмиша".... Хотелось избавиться,но муж любит почему то именно Велес... На следующий год ( кусту будет уже пять лет) все грозди укорачивать буду ещё жёстче,оставляя 1/3 гронок. Всё ещё учусь...
Завжди дивлюся ваші відео. Олександр а ви б не могли мені підказать, скільки треба калійних і фосфорних удобрення під взрослий кущ на осінь? Зарані дякую.
Якщо підживляти кущі для визрівання лози то я на 10л. води розводи 40гр. моно-калій-фосфату і підливав одно чи дворазово на початку та в середині серпня під кущі. А останні роки я весною вношу в міжряддя виноградника по 15 кг. діамофосу і калімагнезію.
@@kievstar5848 я не кидаю добрива чисто під кущ, а вношу приблизно на 8 соток виноградника, по міжряддям 30 кг. комплексних мінеральних добрив з з переважаючим відсотком калію.
Смак різниться між цими сортами,l так як сорти ж різні і використовувались різні сорти при гібридизації. В обох сортів виключно гармонічний смак, але у сорту Преображення ягоди більш хрумкучої консистенції.
Дякую за відео, гарний огляд. Порадьте, будь ласка, який виноград краще посадити: Дар'ю чи Лівію? Який солодший, смачніший? Не на продаж, ми самі споживаємо і роздаємо))
@@Коно-о1г То треба в першу чергу додати калійні або калійно- кальцієві добрива під корінь в збільшеній дозі тоді через рік може й буде якийсь ефект, але це так цю форму в одному екземплярі хіба що тримати в колекції для своїх потреб. Велес не для ринку тому що ягоди дрібні і в них багато трапляється кісточок і на ринку його не сприймають покупці як кишмиш тому погано купують.
Звичайно краще вкривати на всякий випадок, хоча дехто з господарів не вкривав на зиму Байконур і зимівля пройшла добре, всі бруньки весною пішли в ріст. Можливо -30 і не витримає, а якщо декілька ночей температура взимку опускатиметься до -25 витримає це точно, за умови що лоза гарно визріла до стійких морозів.
Від мілдью обробляв Мелоді Дуо, а від оідіума застосовував Фолікур-аналог Фалькону. Кількість обробітків залежить від погодних умов. Це літо було дуже посушливе, тому обробляв 3 рази, а от коли випадають часті опади то кількість обробітків може збільшитись до 5-6 разів.
За оідіумом потрібно ретельно стежити, так як хвороба дуже небезпечна. Те що Алвіку минув оідіум то не факт що стійкість сильніша, просто буває навіть один і той же сорт різних кущів зараженим і не зараженим може бути. У мене на Байконурі оідуума не спостерігається, хоча по винограднику в деяких місцях зараження є, хоча зараження було вже в осінній період по плодоніжках грон і листках, незначне і шкідливого впливу на кущі від нього не буде.
Выписала с Крыма несколько сортов, все нормальные, а Ландыш вообще без отростка, макушка срезанная. Будет с него толк, хоть и посадила уже. Спасибо заранее!
Всё зависет от того как вызрела лоза и почки на саженце, если вызревание хорошое то у винограда есть хорошая особенность закладывать много почек про запас, по этому всегда есть шанс что на нём ещё остались живые почки и саженец пойдёт в рост.
А яка у Вас земля, може в цьому проблема в мене (Вінниця) ні Велес ні Лівія за 3 роки ні разу не тріщали, в Велеса в мене друга біда на половині однорічних пагонів після цвітіння не продовжує рости далі плодова стрілка , уявіть картину 2-3-4 междуузлія, гроно ( не маленьке) , і ще 6-9 междуузлія за все літо, і пагони ці тоненькі, дохлі якісь, я навіть зменшував гроно щоб получити хоч якісь врожай. А на другій половині пагонів нормальна лоза.
Земля на моєму винограднику родючий окультурений суглинок. Пагони у мене на будь-яких сортах добре ростуть, в тому числі й на Велесі. У Вас не тріщить виноград і погано ростуть пагони тому що бідний грунт на органіку, можливо у грунті дуже низька частка азоту, це й не дає росту пагонам і дуже повільний налив ягід, тому ягоди і не тріщать.
А куди її уменшати, як я азоту майже не вносив. Весною в міжряддя винограду було внесено на весь виноградник 15кг діамофосу, де азоту в складі цього добрива мінімум, а калію багато і калімагнезію вніс 15кг, де азоту взагалі немає. Більшість добрива внесеного це калій магній і кальцій, то про який азот може бути мова. Протягом літа я виноград свій взагалі не підживляв і по листу також. Визрівання лоз на кущах всіх сортів і форм в тому числі Велесі на цей час дуже гарне, значить склад грунту збалансований і до того ягоди на сортах були дуже солодкі значить азоту в грунті мало а калію достатня кількість, але це не допомагає від розтріскування ягід.
@@ІванСавіч-ж1ш З внесенням кальцію гратися не можна так як це добриво сильно залужує грунт і тоді виноград не те що не плодоноситиме а навіть не ростиме і сильно хлорозитиме, листя стане жовтувате і припиниться фотосинтез. На врожай найбільше виноград з грунту виносить калію і тому якраз його потрібно більше чим інших мінералів для отримання високого і якісного врожаю. З простих мінеральних добрив найкраще вносити під кущі винограду діамофос, так як у цьому добриві найменше азоту, потім іде фосфор і найбільше міститься калію, тому під виноград та й не тільки це добриво одне з найкращих і по ціні не дороге.
я знаю что нужно велесу-топор, очень стремный сорт, куст еще можно, как его люди сотками выращивают, не понятно, может фунгициды и удобряшки особые нужны...
Можливо склад грунту у них більше підходить для вирощування Велесу, можливо pH інший, тому майже не тріщить, а в моїх умовах майже всі ягоди на ньому розтріскуються.
тут как бы совсем все сложно, я как и вы верю в то что треск происходит из за влаги на самой ягоде, дождь, роса, может он не трещит там где нет тумана и росы,
@@сергейиващенко-й7ь Поки що хай кущик поросте декілька років, поспостерігаю за ним, підживлю збільшеними дозами калійних добрив, а потім вирішу що робити з ним далі.
если чесно у меня и ливия плохо весит, как только малиновый цвет, сразу надо резать, 3-4 дня и начинает потресквать, я в том году так ливию проморгал, думаю некогда пусть повесит, в этом году так и с велесом, как только некотоые грозди готовы, сразу резал, на прививке забыл гроздь, вся в хлам
Не згоден, земля приблизно така сама як і у Вас , азота фосфора і калія даю по норме, налив ягід досить нормальний, до речі сусідні кущі Лівії, Парижанки, Лори, Надії Азос плодоносят нормально.А чому 50% пагонів ростуть нормально а 50% погано на ОДНОМУ кущу це питання.
Внесіть під кущі більше рослинної перепрівшої або наполовину перепрівшої органіки. В такій органіці є все необхідне кущеві можливо не вистачає якогось мікроелементу для рівномірного росту куща, або замініть на нові ті рукава на яких погано ростуть лози, можливо в них проблема. Можливо в рукавах є якісь порушення сокоруху, або якась хвороба, або якісь пошкодження. У себе на винограднику таких проблем я ні разу не фіксував.
Для гарантованої перезимівлі на 100% вкривати бажано, як і всі столові сорти. Я не ризикував не вкривати, але інші виноградарі які пробували не вкривати на зиму сорт Байконур розповідали про гарну перезимівлю і якісне розпускання всіх бруньок весною. Думаю що на півдні України і в деяких центральних областях Байконур більшості зим не вимерзне за умови що температури не опускатимуться до -30. Де проживаю я на півдні Полтавської області більшості зим температури не опускаються нижче -20, тому спробувати не вкривати цей сорт можна, але зі шпалери знімати та прихиляти до землі лози потрібно обов'язково.
@@paculevichus Север сумской. Официально зона рискованного садоводства. После отказа укрывать лет 8 назад в первую ж зиму вымерзли всякие преображении и тд. До последнего отказывались вымерзать восторг и виктория. Все заменил неукрывным Юпитером. по мнению всих дитей и родычив - самый вкусный.
@@bonscott7190 Якщо виноградник для своїх потреб то можна підібрати сорти які зимуватимуть без укриття, але як за звичай в більшості випадків вони не придатні у нас для ринку. Так як у мене виноградник в першу чергу для заробітку то мене в першу чергу цікавить попит сорту на ринку, гарний вигляд та величина ягід, врожайність, стійкість до розтріскування ягід після дощів та щоб ягоди були видовженої форми, бажано розового або червоного кольору, а морозостійкість то вже в останню чергу, так як ринкових та морозостійких сортів майже немає.
З пару кущиками можна придумати якість захисти від дощу, а на великому винограднику це не буде практично. Від невеликого спокійного дощу можливо таким чином і можна захистити ягоди а от від зливи та вранішньої роси навряд чи це допоможе.
@@paculevichus Я тоже не любитель ГБ ,Но как раз из за того что ягода станет больше ,она будет меньше трещат .Есть такая форма Красотка которая трещит даже не успев созреть ,при обработке ГБ ,,не трещит при том и пропадает косточка и опыление хорошее ) Я к чему это говорю ,всегда (если есть время и желания )))есть варианты ))
Гарний виноград,гарний огляд і гарно,що українською мовою!
Дуже дякую за відгук!
Спасибі за такий хороший ролік. Дуже дякую за відвертість Ви молодець у своїй праві.Удачі Вам і хороших врожаїв.
Дякую!
Спасибо, Олександр! Всегда смотрю Ваши обзоры. Можно сказать, что эксклюзив.))) Лозоводы о многом умалчивают, а вот ягодники расплачиваются затем.)))
Юрій, дякую за відгук! Я хоч і не писав коментарі в цьому році під Вашими відео, але продивлявся багато разів і погоджуюсь з більшістю сказаного в них. Цікавий навчальний канал для виноградарів, особливо початківців.
@@paculevichus Згоден! У Ягорутіна канал "дуже цікавий"..??? Ні ягід винограду, ні цвітіння...! Баночки, якісь взимку?! Картинки і фотки з весни до осені, а власне і більше - ні чого!!! Ягорутін, хоч бачив свій виноградник..?
Висадив шість саджанців такого сорту тією осінню , буду пробувати вирощувати . Вам подяка за відео - цікава розповідь .
Будь ласка. Мені сорт сподобався, особливо тим що взагалі не тріщать ягоди після дощів і довго грони можуть висіти на кущах після визрівання не псуючись. Успіхів у вирощуванні.
Чудовий огляд, дякую!
Якраз посадив собі на дачі минулої осені Байконур на підщепі СО4, зараз вже є на ньому дві лози десь по 2м довжиною, правда досить тоненькі ще, коло 8мм в низу, але думаю це не критично. Зараз лоза активно визріває!
Тому Ваше відео дуже в тему, бо бачу, що з сортом не помилився! Якраз і хотів собі красивий, надійний і невибагливий сорт з солодкою ягодою гармонійного смаку, але головне хотілося, щоб ягода була щільна і пружна, приємної для їжі консистенції і як бачу з подібних оглядів це якраз той випадок))
Успіхів Вам і гарних врожаїв!
Дякую. Прекрасний сорт. Не думав, що ягоди будуть такого розміруЧи оправдовує себе Водограй. Для ринку.
Будь ласка. Мені сорт Байконур сподобався, особливо для ринку, так як ягоди можуть довго висіти на кущу і не псуватися. На рахунок Водограю то сорт не дуже ринковий, так як визрівання середнього терміну і ягоди не транспортабельні, бо погано тримаються на гроні при транспортуванні на ринок. Пару кущиків посадити можна, тому що сорт врожайний, але не для масової посадки.
Толковий огляд!
Якщо можна, яка Ваша думка по силі росту? В мене з Байконуром проблема - "дурна" сила росту..! Преображенія на багато спокійніший. А тут кущу другий рік, на сьогодні вже лоза метра 4, боюсь чеканити, щоб не прожирував і лоза вже зріє! Навіть пасинки боюсь вже прищипувати.., після прищипування над першим листом витягує ще міждувузля, від центральної лози до листа, сантиметрів по 20. Виділино кущу, на двух плоскосній шпалері всього 3,5 метри. Ви, як практик, яку обрізку і формування для Байконура можете порекомендувати?
Дякую за відповідь!
Дякую! Байконур дійсно стає сильнорослий в подальші роки життя куща. Добре підвантажуйте кущ врожаєм, можливо й по дві грони на пагін щоб сила йшла менше на ріст а більше на врожай. Крім цього на кущові лоз більше залишайте щоб і лозами також на всю силу завантажити кущ. У мене всі кущі сформовані багаторукавно віялом із зміщеною зоною плодоношення на сусідній кущ, а кущі посаджені один від одного на 2,5 метра, інколи на 3м. Мені так зручно формувати, а так взагалі формувань існує багато, головне щоб зручно було доглядати за кущами. Взагалі чим більше кущові буде даватись простору і товщі будуть рукава тим вища буде врожайність куща відповідного сорту.
@@paculevichus Дякую за відповідь!
Ви дійсно грамотно викладаєте матеріал для "чайників" таких, як я! Чекаємо наступних матеріалів!
Спасибо за обзор.Посажу в этом году!
Посадила в прошлом году вегетирующим сажанцем,осенью обрезала на обратный рост.В этом году-2 побега,но они почему-то тоненькие ,вызрели на 1,2м ,междуузлья коротенькие,можно оставить на следующий год на сигнальный урожай? Сорт сильнорослый?я пока сомневаюсь в его мощи (это только у меня?
Что то видимо повлияло в худшую сторону на рост саженца, возможно в месте посадки грунт бедный на питательные вещества, по этому и рост слабый, или же по каких то причинах плохо развивается корневая система и скорее всего это и есть главная причина плохого роста саженца. Нет, в этом случае при слишком тонких лозах тоньше 8мм. урожаем нагружать нельзя, разве что оставить для пробы несколько ягод. Пока куст не начнёт активно расти, а это напрямую зависит от разрастания корневой системы, нагружать урожаем нельзя. Пока что на следующий год можно только увеличить количество лоз в 2 или 3 раза и наблюдать насколько активно они будут расти и утолщатся. Если лозы на следующий год будут активно расти до августа месяца и в конце лета будут длиной за 2 метра и толщиной приблизительно 10-12мм. значит и корневая система начала активно разростатся. Только после такого результата куст можна будет в последующий год нагрузить урожаем, но так чтоб урожай наливался, вызревал и так же чтоб лозы всё лето активно расли. По этому нагрузка урожаем и лозами на кусту нужно чтоб была правильной, тогда и проявится сильнорослость сорта, когда лозы имеют загнутую верхушку(коронку) и не прекращают рост до августа, но всё это конечно напрямую зависет от питательной среды в почве возле корневой системы.
Шикарный виноград, мы в этом году посадили в Сибири.
Здравствуйте,саженцы садилась осенью в том году ,надо подкармливать их или нет ?
Здравствуйте. Обычно при посадке винограда в специальные ямы заправленые органическими и минеральными удобрениями потом первые как минимум 3 года молодые кусты не удобряются ни чем. С удобрением молодых кустов нужно быть осторожным, так как у них ещё слабо развитая корневая система и высокая концентрация удобрений может угнетать рост молодого куста. Если не вносились при посадки удобрения совсем то тогда если и подкармливать куст то лучше уже на второй год после того как саженец хорошо укоренится.
@@paculevichus спасибо огромное
Для осеннего рынка Байконур сорт неплохой тем более что долго висит!!!! Водограй слабоустойчив к оидиуму и ягода не крупная и гроздь плотновата но с л/мусатом. А Ландыш и красавица Ливия замечательные устойчивые сорта!!! Грозди Ландыша желательно притенять от солнца чтобы не порыжели.
Так, Байконур і мені подобається. Я б не сказав що Водограй менш стійкий до оідіума чим решта столових сортів і форм. Всі кущі на винограднику я обробляю від мілдью і оідіума однаково і вони всі майже не хворіють, головне обробки від грибкових хвороб проводити вчасно і профілактично, не допускаючи зараження. Проблема Водограю це те що він не транспортабельний, тому що ягоди при транспортуванні часто осипаються з грон, але пару кущиків можна вирощувати. Лівію мені подобається вирощувати бо сорт ринковий і продається гарно. Ландиш смачний сорт винограду але схильний до розтріскування ягід після дощу, по крайній мірі у мене, а от щоб ягоди рижіли я не помічав, та я дуже грони й не освітляю для сонця. На сонці у мене сильно рижіють ягоди сорту Лора навіть якщо ягоди майже не освітляю то проблема з зовнішнім виглядом все одно залишається.
У нас гроночка Велеса до сих пор висит- замечательно!
Днепропетровская область.
Правда,гроздь была огромной,к тому же запуталась в проволоке и соседним побегом, и она одна не продалась.
Муж очень любит Велес, постепенно объедая ,осталось от этой грозди г.150-200 ,к моему удивлению- даже хрустят мускатные ягодки!
Цей тріск ягід сильно залежить від pH і складу грунту місцевості. На наших грунтах суглинкових але доволі родючих Велес у всіх дуже тріщить, тому вирощувати його майже не можливо. На бідних грунтах з дуже низьким вмістом азоту і органіки ягоди Велесу слабо і повільно наливаються і можливо грунт більш лужного типу, тому тріску й немає. Велес рідко в кого не тріщить, в основному у всіх це проблемна форма винограду і на більшості грунтах його вирощувати ризиковано. Якщо весною пагони з гронами на Велесу розвиваються повільно й тонкуваті то тріску може й не бути, але у мене пагони винограду на Велесі та й на інших сортах розвиваються стрімко і швидко стають доволі товстенькі, то й налив ягід доволі швидкий, тому можливо й відбувається розтріскування. Та ще проблема Велесу що його то й кишмишем назвати важко, так як майже всі ягоди з твердими зернятками. Мені набагато більше подобається к-ш Лучистий, який має ярко виражений мускат і дуже солодкі ягоди які практично не тріщать, або взяти к-ш Століття який смачний і в той же час ідеальна стійкість до тріску.
@@paculevichus
Абсолютно с вами согласна!
Рост побегов Велеса тоже - мощный! Приходится оставлять пасынковые грозди(до кг),хотя понимаю,что вряд-ли вызреют. Но нужно снять спесь с "недокишмиша"....
Хотелось избавиться,но муж любит почему то именно Велес...
На следующий год ( кусту будет уже пять лет) все грозди укорачивать буду ещё жёстче,оставляя 1/3 гронок.
Всё ещё учусь...
Завжди дивлюся ваші відео. Олександр а ви б не могли мені підказать, скільки треба калійних і фосфорних удобрення під взрослий кущ на осінь? Зарані дякую.
Якщо підживляти кущі для визрівання лози то я на 10л. води розводи 40гр. моно-калій-фосфату і підливав одно чи дворазово на початку та в середині серпня під кущі. А останні роки я весною вношу в міжряддя виноградника по 15 кг. діамофосу і калімагнезію.
@@paculevichus ні я не для визрівання, підживити виноград з осені, але не знаю скільки потрібно кидать міндобрив під взрослий кущ?
@@kievstar5848 я не кидаю добрива чисто під кущ, а вношу приблизно на 8 соток виноградника, по міжряддям 30 кг. комплексних мінеральних добрив з з переважаючим відсотком калію.
Олександр Пацулевичус що скажете про смак Байконуру в порівнянні з Преображенням?
Смак різниться між цими сортами,l так як сорти ж різні і використовувались різні сорти при гібридизації. В обох сортів виключно гармонічний смак, але у сорту Преображення ягоди більш хрумкучої консистенції.
Дякую за відео, гарний огляд. Порадьте, будь ласка, який виноград краще посадити: Дар'ю чи Лівію? Який солодший, смачніший? Не на продаж, ми самі споживаємо і роздаємо))
Я не маю Дар'ї, тому не знаю смаку цього винограду, а от Лівію маю і цей виноград доволі смачний з легким мускатом.
@@paculevichus Дякую за відповідь! Гарних врожаїв! 🍇
У меня есть и Дарья и Ливия. Дарья вкусней.
@@ОлександрЛяшенко-п6к Дякую за відповідь)
На все добре!
Може брексил Са?
Байконуру нічого не потрібно, він і так генетично стійкий до розтріскування ягід.
@@paculevichus ні, я про Велес
@@Коно-о1г То треба в першу чергу додати калійні або калійно- кальцієві добрива під корінь в збільшеній дозі тоді через рік може й буде якийсь ефект, але це так цю форму в одному екземплярі хіба що тримати в колекції для своїх потреб. Велес не для ринку тому що ягоди дрібні і в них багато трапляється кісточок і на ринку його не сприймають покупці як кишмиш тому погано купують.
@@paculevichus згідний з логікою
На зиму треба накривати?
Звичайно краще вкривати на всякий випадок, хоча дехто з господарів не вкривав на зиму Байконур і зимівля пройшла добре, всі бруньки весною пішли в ріст. Можливо -30 і не витримає, а якщо декілька ночей температура взимку опускатиметься до -25 витримає це точно, за умови що лоза гарно визріла до стійких морозів.
Байконур красень. Ваша думка відносна карнавалу?
У мене немає Карнавалу, тому без свого досвіду не можу його охарактеризувати.
Спасибо , напишете пожалйста , сколько раз и чем обрабатываете .
Від мілдью обробляв Мелоді Дуо, а від оідіума застосовував Фолікур-аналог Фалькону. Кількість обробітків залежить від погодних умов. Це літо було дуже посушливе, тому обробляв 3 рази, а от коли випадають часті опади то кількість обробітків може збільшитись до 5-6 разів.
Байконур, в этом году было посажено 2 куста, оба прихватили оидиум, хотя рядом сидит алвика, хоть бы что, все отлично,хотя обрабатывались вовремя
За оідіумом потрібно ретельно стежити, так як хвороба дуже небезпечна. Те що Алвіку минув оідіум то не факт що стійкість сильніша, просто буває навіть один і той же сорт різних кущів зараженим і не зараженим може бути. У мене на Байконурі оідуума не спостерігається, хоча по винограднику в деяких місцях зараження є, хоча зараження було вже в осінній період по плодоніжках грон і листках, незначне і шкідливого впливу на кущі від нього не буде.
Да, буду внимательней на тот сезон. Спасибо!
Выписала с Крыма несколько сортов, все нормальные, а Ландыш вообще без отростка, макушка срезанная. Будет с него толк, хоть и посадила уже. Спасибо заранее!
Всё зависет от того как вызрела лоза и почки на саженце, если вызревание хорошое то у винограда есть хорошая особенность закладывать много почек про запас, по этому всегда есть шанс что на нём ещё остались живые почки и саженец пойдёт в рост.
У меня уже 4 года, ну гроны не очень большие. Вкус да обычный.
А яка у Вас земля, може в цьому проблема в мене (Вінниця) ні Велес ні Лівія за 3 роки ні разу не тріщали, в Велеса в мене друга біда на половині однорічних пагонів після цвітіння не продовжує рости далі плодова стрілка , уявіть картину 2-3-4 междуузлія, гроно ( не маленьке) , і ще 6-9 междуузлія за все літо, і пагони ці тоненькі, дохлі якісь, я навіть зменшував гроно щоб получити хоч якісь врожай. А на другій половині пагонів нормальна лоза.
Земля на моєму винограднику родючий окультурений суглинок. Пагони у мене на будь-яких сортах добре ростуть, в тому числі й на Велесі. У Вас не тріщить виноград і погано ростуть пагони тому що бідний грунт на органіку, можливо у грунті дуже низька частка азоту, це й не дає росту пагонам і дуже повільний налив ягід, тому ягоди і не тріщать.
А если попробовать на следующий год , Велесу и Анюте, уменьшить азотную подкормку до минимум .
А куди її уменшати, як я азоту майже не вносив. Весною в міжряддя винограду було внесено на весь виноградник 15кг діамофосу, де азоту в складі цього добрива мінімум, а калію багато і калімагнезію вніс 15кг, де азоту взагалі немає. Більшість добрива внесеного це калій магній і кальцій, то про який азот може бути мова. Протягом літа я виноград свій взагалі не підживляв і по листу також. Визрівання лоз на кущах всіх сортів і форм в тому числі Велесі на цей час дуже гарне, значить склад грунту збалансований і до того ягоди на сортах були дуже солодкі значить азоту в грунті мало а калію достатня кількість, але це не допомагає від розтріскування ягід.
От растрескивания я балансирую эти кусты влагой, и кальций вношу до смыкания ягод
@@paculevichus кальций,его треба для куда у двийчи бильше ниже фосфару
@@ІванСавіч-ж1ш З внесенням кальцію гратися не можна так як це добриво сильно залужує грунт і тоді виноград не те що не плодоноситиме а навіть не ростиме і сильно хлорозитиме, листя стане жовтувате і припиниться фотосинтез. На врожай найбільше виноград з грунту виносить калію і тому якраз його потрібно більше чим інших мінералів для отримання високого і якісного врожаю. З простих мінеральних добрив найкраще вносити під кущі винограду діамофос, так як у цьому добриві найменше азоту, потім іде фосфор і найбільше міститься калію, тому під виноград та й не тільки це добриво одне з найкращих і по ціні не дороге.
я знаю что нужно велесу-топор, очень стремный сорт, куст еще можно, как его люди сотками выращивают, не понятно, может фунгициды и удобряшки особые нужны...
Можливо склад грунту у них більше підходить для вирощування Велесу, можливо pH інший, тому майже не тріщить, а в моїх умовах майже всі ягоди на ньому розтріскуються.
На Велесе используют Гиберелин и фосфорные подкормки, никаких органических удобрений!
тут как бы совсем все сложно, я как и вы верю в то что треск происходит из за влаги на самой ягоде, дождь, роса, может он не трещит там где нет тумана и росы,
@@сергейиващенко-й7ь Поки що хай кущик поросте декілька років, поспостерігаю за ним, підживлю збільшеними дозами калійних добрив, а потім вирішу що робити з ним далі.
если чесно у меня и ливия плохо весит, как только малиновый цвет, сразу надо резать, 3-4 дня и начинает потресквать, я в том году так ливию проморгал, думаю некогда пусть повесит, в этом году так и с велесом, как только некотоые грозди готовы, сразу резал, на прививке забыл гроздь, вся в хлам
Не згоден, земля приблизно така сама як і у Вас , азота фосфора і калія даю по норме, налив ягід досить нормальний, до речі сусідні кущі Лівії, Парижанки, Лори, Надії Азос плодоносят нормально.А чому 50% пагонів ростуть нормально а 50% погано на ОДНОМУ кущу це питання.
Внесіть під кущі більше рослинної перепрівшої або наполовину перепрівшої органіки. В такій органіці є все необхідне кущеві можливо не вистачає якогось мікроелементу для рівномірного росту куща, або замініть на нові ті рукава на яких погано ростуть лози, можливо в них проблема. Можливо в рукавах є якісь порушення сокоруху, або якась хвороба, або якісь пошкодження. У себе на винограднику таких проблем я ні разу не фіксував.
Укрывной не укрывной ???
Для гарантованої перезимівлі на 100% вкривати бажано, як і всі столові сорти. Я не ризикував не вкривати, але інші виноградарі які пробували не вкривати на зиму сорт Байконур розповідали про гарну перезимівлю і якісне розпускання всіх бруньок весною. Думаю що на півдні України і в деяких центральних областях Байконур більшості зим не вимерзне за умови що температури не опускатимуться до -30. Де проживаю я на півдні Полтавської області більшості зим температури не опускаються нижче -20, тому спробувати не вкривати цей сорт можна, але зі шпалери знімати та прихиляти до землі лози потрібно обов'язково.
@@paculevichus Север сумской. Официально зона рискованного садоводства. После отказа укрывать лет 8 назад в первую ж зиму вымерзли всякие преображении и тд. До последнего отказывались вымерзать восторг и виктория. Все заменил неукрывным Юпитером. по мнению всих дитей и родычив - самый вкусный.
@@bonscott7190 Якщо виноградник для своїх потреб то можна підібрати сорти які зимуватимуть без укриття, але як за звичай в більшості випадків вони не придатні у нас для ринку. Так як у мене виноградник в першу чергу для заробітку то мене в першу чергу цікавить попит сорту на ринку, гарний вигляд та величина ягід, врожайність, стійкість до розтріскування ягід після дощів та щоб ягоди були видовженої форми, бажано розового або червоного кольору, а морозостійкість то вже в останню чергу, так як ринкових та морозостійких сортів майже немає.
Японці для захисту від вологи і притінення -над кожною гронкою закріплюють дашок.рожеві сорти краще набирають окрас .
З пару кущиками можна придумати якість захисти від дощу, а на великому винограднику це не буде практично. Від невеликого спокійного дощу можливо таким чином і можна захистити ягоди а от від зливи та вранішньої роси навряд чи це допоможе.
@@paculevichus Вы знаете а от росы я думаю как раз и поможет. Ведь роса падает сверху.
@@НинаПересунько-ч1м, я ж не пробував, можливо й допоможе.
Велису нужен ГБ
Він тільки видовжить і збільшить ягоду, але від тріску це не спасе. Та я не любитель гібереліну тому ним не користуюсь.
@@paculevichus Я тоже не любитель ГБ ,Но как раз из за того что ягода станет больше ,она будет меньше трещат .Есть такая форма Красотка которая трещит даже не успев созреть ,при обработке ГБ ,,не трещит при том и пропадает косточка и опыление хорошее ) Я к чему это говорю ,всегда (если есть время и желания )))есть варианты ))