Sziasztok! Kerdesem az lenne. Le szeretnem szigetelni a hazat egy vallakozoval, annak a tevekenysegi kore ugy van bejegyezve, hogy komuves, azt elfogadjak? Vagy mikor bekuldom a papirokat akkor szivok vele?! Es meg annyi ,hogy a 0szazalekos katas vallakozot elfogadjak? Koszonom a a valaszt
Oszkár Radványi jó a kérdés, sajos ebben nem tudunk állást foglalni, vagy banknál kell fentenni a kérdést, vagy hivatalaos állásfogllást kérni. Ezt utóbbi nagyon hosszú idő is lehet. Hatékonyabb banknál érdeklődni. Erről beszélgetünk pont ebben a részben. ha gondolod hallgasd meg :) ruclips.net/video/hLraXepG0q8/видео.html
Üdv A kőműves számláját a tevékenysége határozza meg. Az OKJ-s szakik, csak bizonyos tevékenységet végezhetnek. Pl. vakolás és falazásra van végzettsége. Ez komolyan így van. TEÁOR számokat kell megnézni. Az építőipari tevékenységek 99%-a végzettséghez kötött és ez így van jól. Sajnos a generál kivitelezők miatt 10-20 éve specifikus tanfolyamokat indított a munkanélküli hivatal anno, pl.: gipszkartonos cég csak gipszkartonozott, ezért gipszkartonszerelést tanult, vagy egy multi cég csak vakolást vállalt egy giga beruházáson , akkor OKJ-n elvégezték a kézi , gépi vakolás OKJ-t és azt kapta meg szakmának pár hónap alatt. A vállalkozó fő tevékenysége és kiegészítő tevékenysége a mérvadó, a könyvelője is megtudja mondani.
Sziasztok! Nekem az anyagár kontra munkadíjban van kérdésem. Tegyük fel veszek egy kazánt 500.000Ft-ért, de a szerelőm mondjuk 60.000Ft-ért üzemeli be. Akkor van egy szumma 560.000Ft-os számlám/költségem. Valahogy úgy értelmezem, hogy egyenlő arányban lehet elszámolni a költségeket, tehát 120.000Ft költséget tudok elszámolni és ebből 60.000Ft kapok vissza VAGY elszámolhatom csak az anyagot is? Munkadíj nélkül? Köszönöm
Sziasztok ! Tudnátok arra a kérdésre válaszolni , hogy egy komplett bővítésre is lehet felvenni ezt a támogatást? tehát a nulláról felhúzni egy helységet (konyha , nappali , szoba , akármi) csak mert sehol nem írják, hogy bővítés is felujításnak számít e ?
@@szebasztyianlengyel2148 üdv Nem lehet igénybe venni. A felújjítást meglévő dolgokra lehet. Egy nem létezőt nem lehet felújjítani. A helyiségek rendeltetésére se lehet, ha változik: pl.: szobából ,konyha, vagy pro kontra. Bővítéssel sem járhat, kivéve terasz, logga, erkély. A MÁK honlapján van gyakori kérdések, nagyon hasznos és frissül is 4-5 hetente (eddig )
Klassz, hogy vettétek a fáradtságot, hogy átbeszéljétek a témát, mert biztosan többen élni fognak vele. EU-s pénzügyesként nekem érthető a rendelet és szerintem aki rendelkezik saját forrással és a felsorolt elszámolható tevékenységek valamelyikét egyébként is tervezi - na meg megfelel a jogosultsági feltételeknek- annak szuper lehetőség. Önmagunk bebiztosítása érdekében készíthetünk fotódokumentációt a munka előtt (időbélyegzővel), amit kérés esetén bemutathatunk. Az "elvetemültebbek" akár a teljes folyamatot is dokumentálhatják, de szerintem ez már az alaposság csúcsa lenne. Továbbá kérhetünk legalább 3 árajánlatot különböző cégektől a szerződés megkötését megelőzően ugyanazon tételekre (nyilván úgyis azzal végeztetjük el a munkát és azzal szerződünk végül, aki a legkedvezőbb ajánlatot adja) és értelemszerűen ezzel igazolható az összegek megalapozottsága a későbbiek során.
Szia Szandi! Ez egy nagyon hasznos tip! :) Támadhatatlan az időbélyegzős fotódokumentáció! :) Van esetleg arra valami ötleted, hogy hogyan érdemes az elejétől rendezni a számlákat és a dokumentumokat, hogy később ne okozzon nehézséget beadni az elszámolást, ne adj Isten, nehogy rosszul készüljön el, és ússzon a támogatás része vagy egésze.
@@generalkommando8343 Szia! Ha én csinálnám excelben vezetném. Gondolom úgyis készül majd egy formatábla, amin fel kell sorolni az összes számlát, amit benyújtana az igénylő. A saját nyilvántartásomban a számlák egymás alatt sorban szerepelnének és kb. ilyen oszlopok lennének: 1. A támogatható építési tevékenység megnevezése (a rendeletben felsorolt megnevezések szerint) Célszerű az azonos építési tevékenység szerinti számlákat sorban felsorolni, hogy áttekinthetőbb legyen. 2. Anyag/ munkadíj költség szerinti besorolás. 3. Vállalkozó neve (aki a számlát kiállítja) 4. Számla sorszáma 5. Szàmla nettó összege 6. ÁFA összege 7. Számla bruttó összege 8. Szàmla kiállításának dátuma 9. Számla kifizetés dátuma ( a banki bizonylat szerinti dátum, amikor az utalás teljesült). Az alap az lenne, hogy minden árajànlatot, szerződést, számlát, kifizetési bizonylatot, a tàmogatás jóváhagyásáról szóló èrtesítést, a támogatás kiutalásáról szóló bizonylatot (tehát a legelső dokumentumtól az utolsóig) sorban fűzzenek le, hogy könnyen elővehető legyen. Érdemes megőrizni mindent néhány évig.
Sziasztok! Kerdesem az lenne. Le szeretnem szigetelni a hazat egy vallakozoval, annak a tevekenysegi kore ugy van bejegyezve, hogy komuves, azt elfogadjak? Vagy mikor bekuldom a papirokat akkor szivok vele?! Es meg annyi ,hogy a 0szazalekos katas vallakozot elfogadjak? Koszonom a a valaszt
Oszkár Radványi jó a kérdés, sajos ebben nem tudunk állást foglalni, vagy banknál kell fentenni a kérdést, vagy hivatalaos állásfogllást kérni. Ezt utóbbi nagyon hosszú idő is lehet. Hatékonyabb banknál érdeklődni. Erről beszélgetünk pont ebben a részben. ha gondolod hallgasd meg :)
ruclips.net/video/hLraXepG0q8/видео.html
Üdv
A kőműves számláját a tevékenysége határozza meg.
Az OKJ-s szakik, csak bizonyos tevékenységet végezhetnek. Pl. vakolás és falazásra van végzettsége.
Ez komolyan így van. TEÁOR számokat kell megnézni.
Az építőipari tevékenységek 99%-a végzettséghez kötött és ez így van jól. Sajnos a generál kivitelezők miatt 10-20 éve specifikus tanfolyamokat indított a munkanélküli hivatal anno, pl.: gipszkartonos cég csak gipszkartonozott, ezért gipszkartonszerelést tanult, vagy egy multi cég csak vakolást vállalt egy giga beruházáson , akkor OKJ-n elvégezték a kézi , gépi vakolás OKJ-t és azt kapta meg szakmának pár hónap alatt.
A vállalkozó fő tevékenysége és kiegészítő tevékenysége a mérvadó, a könyvelője is megtudja mondani.
Sziasztok!
Nekem az anyagár kontra munkadíjban van kérdésem. Tegyük fel veszek egy kazánt 500.000Ft-ért, de a szerelőm mondjuk 60.000Ft-ért üzemeli be. Akkor van egy szumma 560.000Ft-os számlám/költségem. Valahogy úgy értelmezem, hogy egyenlő arányban lehet elszámolni a költségeket, tehát 120.000Ft költséget tudok elszámolni és ebből 60.000Ft kapok vissza VAGY elszámolhatom csak az anyagot is? Munkadíj nélkül?
Köszönöm
Tetszik, jo ,végre érthetően ki van bontva ez a téma
Sziasztok ! Tudnátok arra a kérdésre válaszolni , hogy egy komplett bővítésre is lehet felvenni ezt a támogatást? tehát a nulláról felhúzni egy helységet (konyha , nappali , szoba , akármi) csak mert sehol nem írják, hogy bővítés is felujításnak számít e ?
Ez engem is èrdekel
@@szebasztyianlengyel2148
üdv
Nem lehet igénybe venni. A felújjítást meglévő dolgokra lehet. Egy nem létezőt nem lehet felújjítani.
A helyiségek rendeltetésére se lehet, ha változik: pl.: szobából ,konyha, vagy pro kontra.
Bővítéssel sem járhat, kivéve terasz, logga, erkély. A MÁK honlapján van gyakori kérdések, nagyon hasznos és frissül is 4-5 hetente (eddig )
Üdvözlöm!A belső terek felújításába bele tartozik a fürdőszoba és különálló wc felújítása is?Előre is köszönöm!
Jani Mrena - Igen beletartozik :)
Klassz, hogy vettétek a fáradtságot, hogy átbeszéljétek a témát, mert biztosan többen élni fognak vele. EU-s pénzügyesként nekem érthető a rendelet és szerintem aki rendelkezik saját forrással és a felsorolt elszámolható tevékenységek valamelyikét egyébként is tervezi - na meg megfelel a jogosultsági feltételeknek- annak szuper lehetőség. Önmagunk bebiztosítása érdekében készíthetünk fotódokumentációt a munka előtt (időbélyegzővel), amit kérés esetén bemutathatunk. Az "elvetemültebbek" akár a teljes folyamatot is dokumentálhatják, de szerintem ez már az alaposság csúcsa lenne.
Továbbá kérhetünk legalább 3 árajánlatot különböző cégektől a szerződés megkötését megelőzően ugyanazon tételekre (nyilván úgyis azzal végeztetjük el a munkát és azzal szerződünk végül, aki a legkedvezőbb ajánlatot adja) és értelemszerűen ezzel igazolható az összegek megalapozottsága a későbbiek során.
Szia Szandi! Ez egy nagyon hasznos tip! :) Támadhatatlan az időbélyegzős fotódokumentáció! :) Van esetleg arra valami ötleted, hogy hogyan érdemes az elejétől rendezni a számlákat és a dokumentumokat, hogy később ne okozzon nehézséget beadni az elszámolást, ne adj Isten, nehogy rosszul készüljön el, és ússzon a támogatás része vagy egésze.
@@generalkommando8343 Szia! Ha én csinálnám excelben vezetném. Gondolom úgyis készül majd egy formatábla, amin fel kell sorolni az összes számlát, amit benyújtana az igénylő. A saját nyilvántartásomban a számlák egymás alatt sorban szerepelnének és kb. ilyen oszlopok lennének:
1. A támogatható építési tevékenység megnevezése (a rendeletben felsorolt megnevezések szerint)
Célszerű az azonos építési tevékenység szerinti számlákat sorban felsorolni, hogy áttekinthetőbb legyen.
2. Anyag/ munkadíj költség szerinti besorolás.
3. Vállalkozó neve (aki a számlát kiállítja) 4. Számla sorszáma
5. Szàmla nettó összege
6. ÁFA összege
7. Számla bruttó összege
8. Szàmla kiállításának dátuma
9. Számla kifizetés dátuma ( a banki bizonylat szerinti dátum, amikor az utalás teljesült).
Az alap az lenne, hogy minden árajànlatot, szerződést, számlát, kifizetési bizonylatot, a tàmogatás jóváhagyásáról szóló èrtesítést, a támogatás kiutalásáról szóló bizonylatot (tehát a legelső dokumentumtól az utolsóig) sorban fűzzenek le, hogy könnyen elővehető legyen. Érdemes megőrizni mindent néhány évig.