У нашому регіоні не їдять на цвинтарі, але помин дають друг другу і забирають то додому. Поману за покійного рідного кладуть на гріб, потім коли піп пройде прочитає молитви, покропить, люд роздає ті помани друг другу. Помана - це пакунок з печевом цекерками, калачом, бутилочка води, і якась посудина чи рушничок (нове). Зввсні всі ті пакунки кому що дали забирпються додому, і всі ті калачі, цекурки поїдаютьсч вдома. Залишати на гробах то було б капецЬ! Село. Всі би несли, ніхто не брав, там смітник з їжі би утворився. Буває на один гріб 4/6 поман наскладують. У гас взагалі поняття немають на гробах їжу залишати. Я єдина в селі, хто печево чи цукерки несу рідним на гріб ставлю по пару штучок (цукерки розвертаю папірці). На мене дивлчьсч і подейкують з підозрою. Типу шаманю щось, ворожу, і т п. Тому що вони забирають, ті солодощі які принесли на святки, квіти пластикові лише залишають. Дякую. 🌸
У нас традиція у селі - поминати на гробках. Могилу застелали скатертю, і ставили їжу, алкоголь. І їли, особливо діток треба такою їжею пригощати. І зараз - село пусте. Залежності/хвороби/війна, або повиїжджали...
@ТоріМальцева так чула, що такі є обичай, на поминадьні дні готують їжу, і на цвинтарь несуть, там їдять. Навіть в нашому районі є 2/3 села з таким обичаєм. А в цю сторону де я, більше піврайону не їдять там. Зовсім ніхто приготовану їжу не несе на цвинтар. Але оце, солодощів пакунки, там міняться тими пакунками, і їдять уже то вдома. І, так чимпобільше дітям дати тих поман. Всі намагаються дітей не оминути. Я коли більш почала розуміти, що це робиться, що люд як зомбі не розуміють що роблять, то почала хоча б залишати тих цукерок, печева на гробах. Йшла туди, бо з поваги просто до мами, мама дуже була релігійна, притримувалася всяких ХЄ традицій. То я йшла з мамою, але з тих пакетів лишала щось на гробі. Тепер і мама і тато покійні, я вже не йду в день коли там оце роблять. В будень хожу. А помин по іншим чином за батьків даю.
У нашому регіоні не їдять на цвинтарі, але помин дають друг другу і забирають то додому. Поману за покійного рідного кладуть на гріб, потім коли піп пройде прочитає молитви, покропить, люд роздає ті помани друг другу. Помана - це пакунок з печевом цекерками, калачом, бутилочка води, і якась посудина чи рушничок (нове). Зввсні всі ті пакунки кому що дали забирпються додому, і всі ті калачі, цекурки поїдаютьсч вдома.
Залишати на гробах то було б капецЬ! Село. Всі би несли, ніхто не брав, там смітник з їжі би утворився. Буває на один гріб 4/6 поман наскладують.
У гас взагалі поняття немають на гробах їжу залишати.
Я єдина в селі, хто печево чи цукерки несу рідним на гріб ставлю по пару штучок (цукерки розвертаю папірці). На мене дивлчьсч і подейкують з підозрою. Типу шаманю щось, ворожу, і т п. Тому що вони забирають, ті солодощі які принесли на святки, квіти пластикові лише залишають.
Дякую. 🌸
У нас традиція у селі - поминати на гробках. Могилу застелали скатертю, і ставили їжу, алкоголь. І їли, особливо діток треба такою їжею пригощати. І зараз - село пусте. Залежності/хвороби/війна, або повиїжджали...
@ТоріМальцева так чула, що такі є обичай, на поминадьні дні готують їжу, і на цвинтарь несуть, там їдять. Навіть в нашому районі є 2/3 села з таким обичаєм.
А в цю сторону де я, більше піврайону не їдять там. Зовсім ніхто приготовану їжу не несе на цвинтар. Але оце, солодощів пакунки, там міняться тими пакунками, і їдять уже то вдома. І, так чимпобільше дітям дати тих поман. Всі намагаються дітей не оминути.
Я коли більш почала розуміти, що це робиться, що люд як зомбі не розуміють що роблять, то почала хоча б залишати тих цукерок, печева на гробах. Йшла туди, бо з поваги просто до мами, мама дуже була релігійна, притримувалася всяких ХЄ традицій. То я йшла з мамою, але з тих пакетів лишала щось на гробі.
Тепер і мама і тато покійні, я вже не йду в день коли там оце роблять. В будень хожу. А помин по іншим чином за батьків даю.