Український традиційний одяг, де узяти і як носити | Традиції і Безпорядок

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 12 сен 2022
  • Перший випуск мого нового блогу. Пишіть, шо думаєте.
    Також можете поспілкуватися зі мною в твітері:
    / totalizator2000
    і на фейсбуці:
    / totalizator2000
    0.00 Вступ
    1.04 Що таке традиційний одяг
    2.02 Структура народного строю
    2.50 Де взяти?
    3.58 Чи можна носити старовинні речі?
    4.49 Чому не варто носити старовинні речі
    7.13 Що робити зі старовинними речима?
    7.49 Заключне слово

Комментарии • 164

  • @pidpilnahumanitarka
    @pidpilnahumanitarka Год назад +71

    Відео супер, матеріал дуже добре конденсований, давай далі!

  • @dashadasha6464
    @dashadasha6464 Год назад +11

    Вітаю нового блогера на українському ютуб! Вас дуже приємно слухати і чудово як на мене виглядаєте в кадрі. Обов‘язково продовжуйте, будь ласка! ❤

    • @Klymentiy
      @Klymentiy  Год назад

      Спасибі! Продовжу)

    • @mvnikavictory2770
      @mvnikavictory2770 Год назад

      ​​@@Klymentiyдоброго дня. Чекаємо на продовження. Цікаво про прикраси. Я прям захворіла прикрасами в етностилі, але не у вигляді копії, а такі, що можна діти і з сучасним вбранням, або зі стилізованим під національний одяг.

  • @user-mo7kr5tn8i
    @user-mo7kr5tn8i Год назад +26

    той матеріал, який дуже чекала і дуже хотіла побачити/почути!! дякую вам!!
    якщо в натупних відео фонова музика буде трохи тихішою, то буде ідеальніше ідеального
    дякую за ваші старання! хай все виходить і не зникає натхнення!♥

  • @LinNik01
    @LinNik01 Год назад +27

    Дуже цікаве відео!
    В наступних на цю ж тему хотілося б бачити щось типу розбору одягу кожного регіону України, бо від області до області фасони дуже сильно відрізнялись, хотілося б більше про це.
    👉👈

    • @user-bz3jt2ck4b
      @user-bz3jt2ck4b Год назад

      В Україні нема регіонів.регіони у французів!

  • @ninatararu4664
    @ninatararu4664 Год назад +14

    О, Климентію! Така надзвичайна приємність нарешті бачити твій перший відос! Ще й з подякою 🥰

  • @motionista
    @motionista Год назад +6

    О Боже, пане!!!
    Перш за все я маю сказати, що я нещодавно натрапила на Вас в твітері і дуже чекала нових твітів про одяг і музику, але навіть не могла сподіватися, що справа дійде до відео!
    Не знаю, скільки часу Ви просиділи за текстом або подачею, але виглядає, ніби у Вас просто талант від природи розповідати і доступно пояснювати що й як. Але не можна бути таким харизматичним, бо серця деяких дівчат не витримають......
    А тепер по темі. Дуже круто, що у нас зріс інтерес до українського одягу. Кілька років тому я поїхала навчатись в Японію і абсолютно найкрутіші пані, яких я там бачила - це були жінки, що носили кімоно як повсякденний одяг (що зараз дуже рідкісне явище). І для мене стало відкриттям, що там існує окрема мода в "глобальному" і японському одязі. Тобто: у японського одягу своя мода, і кімоно, якому 20 років, сьогодні може бути "старомодним". Відповідно, нове кімоно (або спосіб його носіння з аксесуарами і т д) може бути "сучасним". І якщо в це вникнути, то це реально ВИДНО. Але культура носіння все одно зберігається і зазнає мінімальних змін. Хоч людей, що носять кімоно, дуже мало (ентузіасти намагаються повернути цю культуру в маси, але вона встигла стати занадто елітистською), але є спеціалізовані журнали, магазини в кожному місті тощо. І це також створює попит для майстрів рідкісних автентичних технік ткацтва, фарбування, вишивки, шиття і навіть прання (бо воно там теж спеціальне). І от я подумала, а чому у нас не так? Де такий український одяг, який можна носити повсякденно і при цьому виглядати, ніби в тебе самий модний дріп? І при цьому щоб це було автентично? Все це на якомусь етапі нашої історії (ну, можна здогадатися) зникло і на той момент, коли я про це думала, ще не поверталось (ну або я про це не знала). Так я жила вже років зо три в пустих мріях про те, що колись проїдуся в трамваї в офігенній сорочці з офігенною чорною керсеткою, краще ніж гуччі. Але, звісно, далі мрій це не заходило, бо хто зна, де його взяти і як його пошити. І ось нарешті я бачу цю тему все більше і більше інформації, і мені хочеться вірити, що такі речі, як Ваші відео, мене поступово наближають до моєї мрії. Дякую!
    До речі, серед японців теж актуальна проблема, що старовинні і історичні кімоно розпродають за безцінь, в кращому випадку всередині країни, а в гіршому - за кордон, де їх починають носити як халати чи з європейським одягом на вулицю - ну і унікальна спадщина знищується, знавці страждають, а хтось радіє тому, що продав/урвав собі крутий шовковий кардиган. Це і у нас в Україні роблять, і при цьому навіть книжки про кімоно пишуть :(

    • @Klymentiy
      @Klymentiy  Год назад +4

      Дуже дякую за такі компліменти і розлогий відгук! Я поки не дуже впевнений в своїх ютуберських якостях і це надихає! Щодо Японії - ця країна ніколи не втрачала незалежності і своєї культури, тому недивно, що у них традиційні ремесла дожили до наших днів і адаптуються під сучасність. А у нас... совок. І справа тут не лише в умисному пригніченні української культури совіцькою владою. Будь-яке традиційне ремесло - це або домашнє виробництво або невелика мануфактура. Тобто малий бізнес, який не мав шансу вижити в країні, де не було навіть приватної власности, а селяни були гіршому становищі, ніж при кріпацтві. Так що багато в чому ми маємо засновувати ці традиції з нуля. І все, що у нас є - це артефакти, які ми можемо відтворювати + трохи етнографічної інфи, яка не всім є доступною і зрозумілою. Але я можу сказати, що принаймні в Києві уже чимала субкультурна тусовка, що носить традиційний одяг, міксуючи з сучасним. І в ній є свої віяння і специфічна мода, яку багато в чому задають майстри і майстрині, які цей одяг роблять. А багато хто робить собі сам (як оце я)). Так шо прогрес є. І планів багато. Якби не pycня, можна було би працювати ефективніше, але що вже поробиш)

    • @olenanykyporets1578
      @olenanykyporets1578 Год назад

      А що робити зі старими речами? Я розумію, що шкода продавати, віддавати і т.д., але де для усього взяти місце? Воно не піде все в музеї. Як все зберегти від молі, від купи проблем. Речі відживають своє. В моєї подруги все старовинне, спадок сім'ї, згоріло в цій війні. Мені повіддавали вишивки, які хотіли викинути. Ми їх збережемо. Але це не назавжди. Тому не осуджую людей, які так роблять. Але зберігаю, що можу. Чим зараз в тему користуватися - користуюся.

  • @user-ec6mf1hc2s
    @user-ec6mf1hc2s Год назад +12

    Робе, Климе)
    Якщо ЦА цього відео це трохи ширша, ніж сформована фольклорна бульбашка (а, як я зрозуміла, так і є), то було б круто в описі під відео дати посилання на майстрів, які цим займаються, щоб люди, можливо, якщо й не купили, то подивились шо воно і з чим його їдять, і шо таке сущєствує) Бо це для людей не в темі чи поверхнево в темі неочевидні речі. А самостійні пошуки приведуть їх, швидше за все, до всякого трешу.
    Та в подальшому, коли ти станеш ютуб-зіркою, ще й гроші зароблять на рекламній інтеграції))

    • @user-wy3he1kc7k
      @user-wy3he1kc7k Год назад

      або зробити конкретно про майстрів в кого можна замовити окремий випуск

  • @katerynasukhomlynova734
    @katerynasukhomlynova734 Год назад +2

    Дуже цікаво! Про одяг по регіонах, про окремі символи з яких складали візерунки на вишиванках, кольори. Також окремо про саме вишиванки, той самий стегновий одяг та його різновиди. Про взуття, головні убори. Та все інше

  • @tanivest6566
    @tanivest6566 Год назад +1

    Дякую! Чекаю нових відео!

  • @user-yk5kv4vs2i
    @user-yk5kv4vs2i Год назад +1

    Буду очікувати продовження)

  • @tkaanastasia
    @tkaanastasia Год назад +2

    Вас дуже цікаво і приємно слухати! обов‘язково продовжуйте розвивати цей блог і цю тему!!

    • @Klymentiy
      @Klymentiy  Год назад

      Спасибі, буду!

  • @crocoloco
    @crocoloco Год назад +1

    Сподіваюся якомога більше перегляне це, бо справді надихаєте. Щиро дякую 🙏🏻

  • @user-nb4hu6fk4g
    @user-nb4hu6fk4g 6 месяцев назад

    Супер цікава тематика. Роби ще відео. Будемо дивитися.

  • @sevahulchuk9086
    @sevahulchuk9086 Год назад +2

    Дуже круто і актуально!🔥
    Чекаю на нові випуски 🙂
    З деталей: класна музика на фоні, круті вставки, сподобались атмосфера і вайб)

  • @martabodnar4341
    @martabodnar4341 Год назад +1

    Треба ще! Треба ще!

  • @PowerPalaj
    @PowerPalaj Год назад +1

    Дуже цікаве відео про старовинний український одяг, дякую за інформацю, за просвітництвом стоїть ще й те що люди будуть розуміти як правильно поводитися з таким одягом і головне це не нищити його адже це наша історія яку потім будуть досліджувати майбутні покоління та й і зараз дослідження і розповідь про наше минуле дуже актуальне тому продовжуй це робити в тебе це чудово виходить.

  • @polinazapolska1017
    @polinazapolska1017 Год назад +5

    ✨о, краса!✨ іду скидать всім на світі

  • @annagaiova9518
    @annagaiova9518 Год назад +6

    Дуже важлива та актуальна тема, продовжуй її розвивати!
    Варто пояснювати як популяризувати нашу культуру так, щоб не нашкодити її збереженню. Адже люди поза етнографічною/мистецькою сферою банально майже не мають про це жодного уявлення.

  • @danavitkovska1519
    @danavitkovska1519 Год назад +1

    Дякую! Дуже цікаве і атмосферне відео! З нетерпінням чекатиму на нові.

  • @bubnyinukraine
    @bubnyinukraine Год назад +2

    Ман нормально розтер що і як. Лайк!

  • @user-xm9rb8pb2m
    @user-xm9rb8pb2m Год назад

    Дуже дякую так цікаво , буду чекати новенького .

  • @Galchon0K
    @Galchon0K Год назад

    Дякую. Дуже гарне відео. Чітко і все по суті теми.

  • @svitlana5183
    @svitlana5183 Год назад +2

    Супер, дякую за випуск! Було б цікаво послухати про різні старовинні українські прикраси. А ще була б вдячна за покликання на майстрів, які створюють репліки одягу та прикрас.

    • @Klymentiy
      @Klymentiy  Год назад +2

      Щодо прикрас - рекомендую бренд мого товариша "ВидимоНевидимо", можете знайти їх в соцмережах. З одягом складніше, є кілька берндів, але вони зараз сильно перевантажені замовленнями. Проте якось зроблю відео про них усіх.

    • @svitlana5183
      @svitlana5183 Год назад

      @@Klymentiy дякую!

    • @mvnikavictory2770
      @mvnikavictory2770 Год назад

      Я рекомендую майстриня Лесю Подгурська зі Львова. Вона творить дива. До війни викладалася у антикварні намиста, зараз працює з сучасним матеріалом.

  • @arsla5308
    @arsla5308 Год назад +1

    Я вас бачила в ТікТок, але це відео попалося мені у рекомендаціях ютюбу. Я дуже рада, що нарешті такі гарні рекомендації!!

  • @Kokhanova
    @Kokhanova Год назад +2

    Так, було дуже цікаво, дякую. Буду слідкувати за Вашим каналом. Успіхів!

  • @Tarotima
    @Tarotima 4 месяца назад

    Інформація корисна і цікава. Дякую. Мені дещо заважала для сприйняття фонова музика. Її треба було б зробити тихіше.

  • @vladusia_ua
    @vladusia_ua Год назад +1

    Топ!
    Із нетерпінням чекаю наступних випусків на цю тему🥰

  • @yuliyapolovynchak4270
    @yuliyapolovynchak4270 Год назад +3

    Спасибі за відео :)
    І так, регіональна специфіка, та і еволюція з часом одягу - буде дуже цікаво, чекатиму. А, ще - одяг заможних містян - теж із задоволенням послухала б
    Успіхів із блогом!

  • @MuscovitesNightmare
    @MuscovitesNightmare Год назад +1

    Дякую за відео! Цікаво було б дізнатися більше про традиційний чоловічий одяг Слобожанщини!

  • @petroborovyk9443
    @petroborovyk9443 8 месяцев назад

    Приємно слухати

  • @katerynazavhorodnia6800
    @katerynazavhorodnia6800 Год назад +2

    Дякую за Вашу працю) цікавий матеріл і подача дууже заходить)) натхнення Вам 🌻

  • @svetai4111
    @svetai4111 7 месяцев назад

    Дякую за цікаве відео

  • @user-ds1fd4bn3h
    @user-ds1fd4bn3h Год назад

    дуже цікаво. дякую

  • @olhamelnychuk7373
    @olhamelnychuk7373 Год назад

    лампове видиво, підписочка

  • @user-hp9pb1eu8y
    @user-hp9pb1eu8y 6 месяцев назад

    Чому так мало відео))
    Тема цікава і актуальна

  • @user-yariknau
    @user-yariknau Год назад

    дякую за відео!! шикарне

  • @user-rw1jq8mj7g
    @user-rw1jq8mj7g Год назад +1

    Дуже цікаво! Будь ласка, продовжуйте знімати такі відео, дуже пізнавально.

  • @user-ti3on1st7w
    @user-ti3on1st7w Год назад +1

    Прекрасне відео! Було дуже цікаво та комфортно. Дякую❤️

  • @user-ze3vi3kg2h
    @user-ze3vi3kg2h 8 месяцев назад

    Дякую. Сподобалося, долучаюся до Ваших шанувальників. Український контент - це здорово !!! Успіху !!!

  • @outinspace4897
    @outinspace4897 Год назад +1

    Дякую! Буду тицяти в обличчя Вашим відео всіх поціновувачів носити щодня автентику

  • @didi.armor666
    @didi.armor666 Год назад +8

    не даремно я бабусин одяг, отриманий в спадок, не ношу, а зберігаю)

    • @viktoriia2002
      @viktoriia2002 Год назад +1

      В мене така ж історія) Планую собі і дітям відтворити прабабусині вишиванки

  • @user-dg5zc6tm4c
    @user-dg5zc6tm4c 7 месяцев назад

    Дуже - дуже цікаво. Будь ласка. продовжуйте. Тільки можна б було без музики чи набагато тихіше

  • @user-bb1ls1iv4y
    @user-bb1ls1iv4y Год назад

    Змістовно, критично.
    Мені було цікаво

  • @Ridny_dim
    @Ridny_dim Год назад +1

    Дякую, цікаво, з анімацією 🙂 💛💙

  • @tielarbe
    @tielarbe Год назад

    Мені дуже потрібен ваш блог! Я цікавлюся етнологією і усюди шукаю джерела, де змогла б її досліджувати. Ваші відео були б мені дуже цікаві

    • @Klymentiy
      @Klymentiy  Год назад

      Постараюся задовільнити ваш запит)

  • @user-im9bw3hz6s
    @user-im9bw3hz6s Год назад +1

    виходь в тренди ! я тут залишуся до мільйона!

  • @serhiybutyaga7000
    @serhiybutyaga7000 Год назад

    Дякую за контент гарний! Тепер я хочу собі смушкову шапку. Буду носити її під пальто, коли зимно.
    п.с.Бро, в тебе є стиль, розвивай канал!

  • @nadiiaboltikova8854
    @nadiiaboltikova8854 Год назад

    Ви крутий.Поважаю

  • @lado4464
    @lado4464 Год назад +1

    Дякую за відео! Це надзвичайно цікава тема. Було б цікаво як традиційний одяг розвивався з часом. А ще, які техніки та матеріали використовувалися, особливо для вишивки. Я планую відтворити сорочку моєї прабабусі, вишиту бісером, тому хочу більше про це дізнатися)

    • @Klymentiy
      @Klymentiy  Год назад

      Спробую зачепити ці теми)

  • @Ridnianimation
    @Ridnianimation Год назад

    Дякую Климе. Файна розповідь. Не спиняся. Глаголь

  • @LeonidLampika
    @LeonidLampika Месяц назад

    Найголовніша проблема - відсутність тканин подібних до автентичних.
    Достатньо м’яка фабрична тканина з льону буде прозора (так що видно цицьки). Якщо непрозора, то це буде щось типу брезенту або тентової.
    Мене здивувало що справжні тканини сорочок дуже м’які та щільно виткані.
    Більш схоже на старовинну тканину лише "двонитка", але вона бавовняна, дуже груба і не того переплетення.

  • @Alex-ce3ez
    @Alex-ce3ez Год назад +2

    дуже пізнавально, було б цікаво побачити більше про саме виготовлення одягу власноруч

    • @Klymentiy
      @Klymentiy  Год назад +1

      Якось зроблю про це відео.

  • @berrytea9940
    @berrytea9940 4 месяца назад

    Я ходжу на сешки, тут в Канаді обгортку Подільську і венеційку білу знайшла :D

  • @antonioandradessanjuan3983
    @antonioandradessanjuan3983 Год назад

    Дякую.
    Було ДУЖЕ класне відео ,але музика зіпсувала це " дуже".
    З такою музичкою кожної миті здається, що от зараз з' явиться " паволжкій бєзпрізорнік " та попросить капєєчку.
    Тому відео просто класне

  • @user-lk4kh5vq4d
    @user-lk4kh5vq4d Год назад

    Музика чарівна. За одяг потрібно краще. Слухав Вас тому що музика. Використайте це. Не прибирайте її. ❤

  • @NatatenyaRR
    @NatatenyaRR 8 месяцев назад

    💙💛🇺🇦

  • @alexandradmytrenko3107
    @alexandradmytrenko3107 Год назад

    Круто!🥰

  • @user-vj2gh7cb5s
    @user-vj2gh7cb5s Год назад +1

    Чудове відео, дякую!!

  • @ZhoraYevich
    @ZhoraYevich Год назад +1

  • @evgenia8131
    @evgenia8131 Год назад

    Круто! Дякую!🙌❤️

  • @anasolod
    @anasolod Год назад

    Чудове відео! Дякую!

  • @lilff
    @lilff Год назад

    дякую за класне відео 💖

  • @G.D23
    @G.D23 Год назад

    Дякую за відео,було дуже цікаво.З нетерпінням чекаю наступні відеоролики)

  • @margotavn
    @margotavn Год назад

    Дуже цікаве відео, дякую!

  • @jaynotcrow9852
    @jaynotcrow9852 Год назад

    Контенту про особливості традиційного одягу вкрай не вистачає, дякую за відео.
    Підпишуся і вподобайка 👍

  • @user-rr6sb8ki2w
    @user-rr6sb8ki2w Год назад

    крутяк! ждем нових випусків 🔥

  • @didi.armor666
    @didi.armor666 Год назад

    продакшн топ!

  • @sofiashcherbenyuk6784
    @sofiashcherbenyuk6784 Год назад

    Клаааас. Дякую, дуже хороший контент. Буду далі дивитися

  • @blahva1
    @blahva1 Год назад

    дякую за відео! намагаюсь знайти стрій північного причорномор‘я (конкретно Херсонщини), але то дуже важко, майже немає ніяких референсів і так само немає майстрів які відшивають його :(

  • @ivanshokha7395
    @ivanshokha7395 Год назад +1

    Топ !!! Дуже круто )))

  • @user-cm7ii7nc5z
    @user-cm7ii7nc5z Год назад

    Дякую за відео! Було б дуже цікаво почути більше про чловічий одяг:)

  • @lastivka5706
    @lastivka5706 Год назад

    Це скарб❤

  • @tatiyanafigyrskaya339
    @tatiyanafigyrskaya339 8 месяцев назад

    Дякую.Цікавіть орнаменти,які смисли,чі є підтвердження з 15 віку і старше.

  • @darynapanas
    @darynapanas Год назад +1

    Класне відео, ти молодець, важлива тема. Але я думаю його зараз переглянули всі, хто старі сорочки й так не носить, з коментарів це також видно. В тебе дуже вартісний матеріал, який треба транслювати ЦА, яку ти використав у відео як приклади, як робити не можна. Ці люди це відео скоріше за все не побачать.
    Дуже хотілось би аби добрі матеріали виходили з бульбашки, для цього треба застосовувати якусь таку форму, яка б спонукала людей, які не є твоєю ЦА, взяти і подивитись відео і навіть прислухатись. Успіхів в цьому ділі!

    • @Klymentiy
      @Klymentiy  Год назад

      Власне, цей формат - уже спроба розширити ЦА, бо довгі статті і наукові коментарі про носіння автентики більшість людей не осилить. А от відео може хтось і подивиться. Я хз, як можна робити це доступніше) якби знав, зробив би

  • @user-bq4bq6js8b
    @user-bq4bq6js8b 3 месяца назад

    Климентій, забігай на 100грам 😊

  • @user-mq2ft9bt3i
    @user-mq2ft9bt3i Год назад

    Дякую. Цікава тема. Незле б почути продовження. От тільки, на мою думку, трохи "напружує" музичний супровід.

    • @Klymentiy
      @Klymentiy  Год назад

      Надалі робитиму музику тихішою.

    • @mvnikavictory2770
      @mvnikavictory2770 Год назад

      ​@@Klymentiyдуже цікаво було б про євреїв України і їх одяг, побут, артефакти.
      Також цікаво про традиції кочових народів України.

  • @fajnavatra
    @fajnavatra Год назад

    Дуже актуальний контент, потрібний і я думаю буде популярний. Але будь ласка музику трохи тихіше, особливо для людей зі "слухом" - занадто відволікає. Наснаги для нових відео!

  • @user-tc8ls4xe6i
    @user-tc8ls4xe6i Год назад +1

    афігензний відос на таку не дуже популізовану тему)

  • @kapral4752
    @kapral4752 Год назад

    Підскажіть будь ласка, як називається захист руки від локтя до долоні?? Дякую

  • @alinka-ukrainka
    @alinka-ukrainka Год назад

    ❤️🇺🇦

  • @bilshenemoloda
    @bilshenemoloda Год назад

    Дякую за відео! Але приберіть трохи музику наступного разу 🥲

  • @sinijsaxar
    @sinijsaxar Год назад

    А Київська новизна ще буде?? Чекаю дуже

    • @Klymentiy
      @Klymentiy  Год назад +2

      Буде точно. Але поки не готовий сказати коли)

  • @katerynasukhomlynova734
    @katerynasukhomlynova734 Год назад

    І про музику будь ласка!

  • @evamarteau2554
    @evamarteau2554 Год назад

    А я чекала якісь посилання на майстрів, бо не так легко знайти де зробити очіпок, черевики.

    • @Klymentiy
      @Klymentiy  Год назад +1

      Я зроблю про це окреме відео.

  • @Wintersmith.
    @Wintersmith. Год назад +1

    А вашу шикарну сорочину ви самі пошили? Без сарказму, справді цікаво.

    • @Klymentiy
      @Klymentiy  Год назад

      так) шию собі час від часу

    • @Wintersmith.
      @Wintersmith. Год назад +1

      @@Klymentiy супер!
      Сподіваюся, від вас буде більше відео, я давно шукала якогось такого контенту про історичний одяг в Україні.
      Може, як матимете натхнення, розкажете щось про різницю міської і сільської моди?

    • @Klymentiy
      @Klymentiy  Год назад

      @@Wintersmith. Головне спершу у себе в голові структуризувати всі ці знання, тоді і відео не забариться))

  • @irynas3811
    @irynas3811 Год назад

    Сорочку я можу пошити, а як бути з плахтою у клітинку? Я не можу її зробити сама :(

    • @Klymentiy
      @Klymentiy  Год назад

      Тільки на замовлення. Плахта - дороге задоволення, місяць-два роботи

  • @MrSlavk01
    @MrSlavk01 Год назад

    Було б кльово почути про найбільш поширені елементи чи частини одягу. І шаровари)

    • @Klymentiy
      @Klymentiy  Год назад

      Добре)

    • @MrSlavk01
      @MrSlavk01 Год назад

      @@Klymentiy Я розумію що від краю до краю може відрізнятися малюнок/візерунок умовної вишиванки. Але сам крій може бути схожим.

    • @Klymentiy
      @Klymentiy  Год назад

      @@MrSlavk01 Так, крій - база і є багато сорочок однакового або схожого крою. А от з однаковою вишивкою, мабуть, не буває в природі)

  • @alinavolodina6812
    @alinavolodina6812 Год назад

    Завтра проводимо вечорниці, подруга принесла, чоловічий костюм: шаровари з червоного атласу, червоні чоботи та вишиванку. Вишиванка ок, а от стосовно атласних, червоних шароварів та червоних чобітків є сумніви.. де взявся в наших головах цей образ українця, і чи є йому місце? допоможіть розібратися, дякую.

    • @Klymentiy
      @Klymentiy  Год назад

      Поки не записав подібного відео, можу порадити, наприклад, таке ruclips.net/video/4fn49tE1WRI/видео.html

  • @user-yi5el8jb3l
    @user-yi5el8jb3l Год назад

    А якщо я знаю контекст якоїсь старовинний одежі то ок?

    • @Klymentiy
      @Klymentiy  Год назад

      Я би не носив лишній раз.

  • @Inadzuma
    @Inadzuma Год назад

    Замовити у ательє в підвальчику найпростіший сарафан на лямках із вашої тканини і без ніякого "дизайну", ще до війни коштувало 3000. Я як почула, аж присіла. Ні, я ще не на стільки повернута на іміджеві 🤯

    • @Klymentiy
      @Klymentiy  Год назад

      Ательє бувають різні. Моя знайома недавно пошила собі традиційний сарафан - чернігівську спідницю з нагрудником за 800 грн. Але мені не жалко і 3000 і 5000 платити за такий одяг, бо він буде якісний і прослужить багато років

    • @Inadzuma
      @Inadzuma Год назад

      @@Klymentiy мені теж не шкода, але не за те, що мене обернуть у шар тканини і пришиють дві лямки. Ну те зажрате ательє реально було комірочкою у спальному районі. Якщо така ціна в такому ательє, то які мають бути в "нормальних"?

    • @mvnikavictory2770
      @mvnikavictory2770 Год назад

      ​@@Inadzumaмоя бабця шила шарафани всім дояркам за молоко. То зовсім нескладно пошити. Найкраще зібратися компашкою дівчат, трохи може легкого алкоголю і створити, але, щоб одна вміла хоч трохи шити. Крій дуже простий, бо одяг мав бути зручний і простий.

  • @podolyanka
    @podolyanka Год назад

    В жіночому одязі досить добре орієнтуюсь, а от чоловічий то для мене погано вивчена сфера, було б цікаво послухати.

    • @Klymentiy
      @Klymentiy  Год назад

      Обов'язково зроблю про це відео

  • @Galyna829
    @Galyna829 Год назад

    В яку сорочку Ви, пане, вдягненi?

  • @ernalliddual
    @ernalliddual Год назад +2

    Чому старовинний одяг дешевий? Це ж по факту музейні експонати і рідкість, принаймні, як на мій погляд, повинні бути рідкістю, тому - ЧОМУ ВОНИ ДЕШЕВІ?

    • @Klymentiy
      @Klymentiy  Год назад +2

      Бо українці не дуже цінують свою культурну спадщину🤷‍♂

  • @sinijsaxar
    @sinijsaxar Год назад

    Все чудово, корисно, інформативно, але музика за гучна, трохи заважає

    • @Klymentiy
      @Klymentiy  Год назад +1

      Дякую, врахую

  • @user-wy3he1kc7k
    @user-wy3he1kc7k Год назад +3

    ідіальна передача! вам не нужен крєатівний продюсер? недорого)

    • @Klymentiy
      @Klymentiy  Год назад +1

      культурні менеджери(ки) пешіть

    • @user-wy3he1kc7k
      @user-wy3he1kc7k Год назад

      @@Klymentiy 🕺

    • @gorihova
      @gorihova Год назад +4

      @@Klymentiy пишу) все класно! Прошу музику робить трохи тихішу наступного разу, бо вас, пане, не чуть за нею.

  • @oksanabanit7906
    @oksanabanit7906 Год назад +2

    Скажіть, чого атласні шаровари це крінж? 😁

    • @Klymentiy
      @Klymentiy  Год назад

      бо так)

    • @oksanabanit7906
      @oksanabanit7906 Год назад

      Інтеракція заради популяризації відбулася, дуже дякую 😂

  • @user-ft7fj7ht9u
    @user-ft7fj7ht9u Год назад

    В де такий одяг носити?

    • @Klymentiy
      @Klymentiy  Год назад

      Де хочеться) Його можна вдало поєднувати із сучасним, але про це треба робити окреме відео.

    • @user-ft7fj7ht9u
      @user-ft7fj7ht9u Год назад

      @@Klymentiy тіко мені здається якщо я вийду на вулицю в свитці і смушковяй шапці всі подумають шо в мене дах поїхав😂

    • @Klymentiy
      @Klymentiy  Год назад

      @@user-ft7fj7ht9u Я ходжу по вулиці в чорній чумарці і чорній смушевій шапці)

    • @user-ft7fj7ht9u
      @user-ft7fj7ht9u Год назад +1

      @@Klymentiy ого, я думав я один такий) цікаво скільки косих поглчдів ви зловили)

    • @Klymentiy
      @Klymentiy  Год назад +1

      @@user-ft7fj7ht9u і поглядів і коментарів) але позитивних все одно більше.

  • @yulia3276
    @yulia3276 Год назад +2

    Музика надто гучно. Відео топ

    • @Klymentiy
      @Klymentiy  Год назад +1

      Дякую, врахую

  • @user-ki5di7ny9c
    @user-ki5di7ny9c Год назад

    Цікаво. Приклади: хто, де, як застосовує.

  • @alisahoretska1101
    @alisahoretska1101 Год назад

    Ви казали про те, що не варто носити сорочку як сукню, бо це спідній одяг, проте у теперішній час кількість шарів одягу зменшилась, і такі позиції як корсет чи сукня-комбінація вже не є білизною, люди носять їх просто так, дуже популярним є піжамний стиль, то чому так не можна носити вишиту сорочку, якщо вона достатньої довжини і полотно не просвічується?

    • @Klymentiy
      @Klymentiy  Год назад +3

      Це моя суб'єктивна думка. Крій традиційної сорочки і розміщення вишивки передбачають ще щось зверху. Вона безформна, бо фасон формують наступні шари одягу. І вишита лише в тих місцях, які не прикриті тими шарами. Відповідно, якщо адаптувати традиційну сорочку до соло носіння, то це вже й буде сукня. А у традиційного одягу має бути певна культура носіння.