Steigervald Krisztián: Senki nem születik mobillal a kezében | 24.hu

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 29 май 2023
  • Tanult pszichológiát, de közgazdászként végzett. Sokáig dolgozott egy nemzetközi piackutató vállalatnál, foglalkozott marketinggel és coachinggal, országos ismertségre mégis generációkutatóként tett szert. A napokban került a boltokba Steigervald Krisztián: Generációk harca a figyelemért című könyve, amelyről Nyáry Krisztián kérdezi. Szó lesz a jelenleg élő generációk működéséről és a köztük lévő, olykor éles különbségekről, de a függőségeinkről, a gyerekek digitális lábnyomáról, valamint arról is, hogy a digitalizáció miért hasonlítható össze akár a szívveréssel is.
    Iratkozz fel, és ne maradj le további videóinkról sem 👉 bit.ly/2HWKkJo
    Olvasd a legfrissebb sztorijainkat 👉 24.hu/
    Kövess minket Facebookon 👉 / 24ponthu
    Kövess minket Instagramon 👉 / 24ponthu
    Kövess minket TikTokon 👉 / 24ponthu
    Értesülj az elmúlt 24 óra legfontosabb híreiről és olvasd a legjobb cikkeinket hetente összegyűjtve 👉 24.hu/hirlevel-feliratkozas/
    Töltsd le a 24.hu appot:
    Androidra 📲 play.google.com/store/apps/de...
    iOS-re 📲 apps.apple.com/hu/app/24-hu-f...
    A 24.hu Magyarország egyik legolvasottabb híroldala. Küldetésünk a független, tényeken alapuló tájékoztatás és a minőségi szórakoztatás. Az a lényeg, hogy kérdezzünk, hogy megmutassuk, hogy ott legyünk, hogy segítsünk, elgondolkoztassunk, szórakoztassunk, és ha kell, leleplezzünk. Értetek: az olvasók, a nézők, a hallgatók miatt.
    Legyél te is 24.hu támogató 👉 24.hu/tamogatas/
    #24ponthu #Buksó #NyáryKrisztián #podcast #24hu

Комментарии • 32

  • @mirrrcike
    @mirrrcike Год назад +13

    Egy rendkívül fontos téma és remek beszélgetés - köszönet a műsor résztvevőinek és készítőinek!

  • @szilviaszucs7176
    @szilviaszucs7176 2 месяца назад +4

    Nem nőtt a szakadék, mióta ismerjük ezt a témát, hanem érthetővé, elérhetővé váltak egymás számára. Az édesanyám és a gyermekeim ugyanolyan szívesen hallgatják ezt a témát.
    Köszönet érte!

  • @AndreaKocziszky
    @AndreaKocziszky Год назад +14

    Nekem nagy szerencsém volt, mert elkápráztatott apám házi könyvtára és hamar rákaptam az olvasásra, mivel a könyvek írói választ adtak a kérdéseimre. Jelenleg is köröttem mindenfelé könyvek vannak, bal kéz felől egyből Robert McKee Story című szakkönyve, mert régóta érdekel a forgatókönyvírás és a történetmesélés. 20. századi ember vagyok a 21. században. Használom a modern technológiát, a ChatGPT is éppen fut nálam, de sose adnám fel a szellemi képességeimet, amiket idő volt, egy élet, megszerezni.

  • @istvan19672
    @istvan19672 2 месяца назад +3

    Köszönöm ez nagyon hasznos volt!!!

  • @zsuzskamichelle
    @zsuzskamichelle 7 месяцев назад +9

    Nagyon-nagyon jó beszélgetés volt köszönöm! Krisztián nagyon sokat segít abban, hogy a gyerekeink figyelemét(zavarát) jobban át tudjuk gondolni. És igen, ha álmomból felkeltenek is tudom nagyanyám vonalas telefonszámát, pedig a mami már lassan 20 éve nincs köztünk, bezzeg a pinkódok miatt már kaptam pánikrohamot az otp-ben :)

  • @marialaboda7470
    @marialaboda7470 5 месяцев назад +9

    Hallgassák figyelemmel 'kicsik és nagyok', majd a hallottakat tegyük magunkévá. Gyakorlással menni fog! Hálás köszönet a beszélgetésért!

  • @mosolymosoly
    @mosolymosoly 3 месяца назад +4

    "Senki nem születik mobillal a kezében", örvendek, hogy így fogalmazta meg. Évek óta ezt próbálom szó szerint mondani a huhogóknak : "Bezzeg a mi időnkben". üdv.

  • @galszende7142
    @galszende7142 2 месяца назад +4

    Az alvás hiány miatt szerintem ideje lenni jobban kontrollálni a gyerekeket. Nálunk este nincs tv, olvasunk a gyermek, 9kor lefekszunk. De sok 3-4 éves gyerek este 10-11ig fent van. A tinédzserek 12 előtt nem tudnak aludni, de inkább 2 az az időpont amikor alszik. Ezen csak a szülő tud változtatni. Ki kell kapcaolni a wifit, villanyt nem tudom, de aludni muszáj.

  • @danielkis5992
    @danielkis5992 Месяц назад +3

    Arisztotelész nem tudott Szókratésszel “vitakozni”, kedves Úrak, mert Szókratész már Kr.e. 399-ben meghalt, Arisztotelész meg csak 384-ben született 😢😅

    • @zsuzsabuzas-katona9815
      @zsuzsabuzas-katona9815 Месяц назад

      Feltételezem a két úr ezzel tisztában van, azt fejezte ki így, hogy nem értett vele egyet később Arisztotelész.

  • @TanyaFlora
    @TanyaFlora 2 месяца назад +1

    💐,,Ép testben
    ép lélek.,,🥰

  • @Schlkathy
    @Schlkathy Год назад +3

    szuper volt!

  • @nimcsek
    @nimcsek Месяц назад

    Arra gondolt rajtam kivül más hogy
    Az x generáció audio vizuális kultura ( tv koncertek) y a gamer( ide ertve konzol a pc s tarsasjatekokat) z pedig mobil ( nagyobb hangsúly van okos telefonok adta alkalmazások napi használatában )
    Alfa generációt legnehezebb megérteni mert 12 évesek azok akik pioner ként alakitja ki saját kulturáját. Egyértelműen azt gondolom ők lesznek az első 5 dimenziós generáció. Mert virtuális térben lévő személyiségük is azonos súlyban lessz valóssal.

  • @annapolca
    @annapolca 4 месяца назад +1

    Érdekelne, hogy a mélyfigyelem helyett milyen funkciók lesznek fejlettebbek az alfáknál?

    • @pusmi01
      @pusmi01 Месяц назад

      Az meg kis idő, hogy kiderüljön...

  • @emmaherczeg5734
    @emmaherczeg5734 Месяц назад +2

    áltudomány- elhintette és falják, mint a cukrot Friderikusznál - hiába teszi itt helyre, mert itt egy értelmes emberrel beszélget, már KÉSŐ

    • @pusmi01
      @pusmi01 Месяц назад

      Amúgy nekem is volt egy ilyen érzésem akkor, amikor először láttam fridivel

  • @ritacsany1173
    @ritacsany1173 2 месяца назад +2

    1928 előttiek nem is léteznek? Ilyenmód... 7 generáció él ma Mo.-on!

    • @pusmi01
      @pusmi01 Месяц назад

      Dehogynem... Azokról is beszél és plusz van egy hat részes sorozata, keress rá, ott végig veszi az egészet..

  • @istvantoth629
    @istvantoth629 2 месяца назад +1

    Az olvasás növeli a kreativitást, az videoból csak befogad. A memoriterek kialakítanak olyan idegi pályákat, amik lehetővé teszi, hogy részinformációk felhasználásával struktúrákat ismerjünk fel, enélkül sosem lát meg összefüggéseket.

  • @vzs3065
    @vzs3065 7 месяцев назад +3

    5,5 éves a kislányom. 2 éves koráig szinte 0 volt a TV, telefon számára.
    Most is csak mesét néz a TV-n, youtubeon rajzolós videókat, zenét hallgatunk.
    Nagyon sok időt tölt a nagyszülőkkel, nagyon ingergazdag élete volt eddig az offline világban.
    Kerdes, hogyha neki másképp fejlődik az agya, mint a korosztalynak a 80%a,akkor ez később nem a hátrányára fog válni?
    Ha az oktatás és a munkaeropiac is arra épül majd, hogy csak rövidtávú memória van, várni nem tudnak stb.
    Vagy az, hogy ő nem figyelemzavaros, tud türelmes lenni stb, az az előnye lehet?

    • @ildikolorinczy53
      @ildikolorinczy53 7 месяцев назад +4

      Informatikát tanítok, így azt elmondhatom, hogy ha később nem engedi majd közel a digitális világhoz, ezeken az órákon nehezebb dolga lesz. A kis gamerek mindent gyorsan megcsinálnak, majd együtt játszanak, míg a korlátozott kisebbség a menükben sem igazodik el, így szenvedve halad. A játékok lényege, hogy ne csak nézzünk valamit, hanem csináljunk is. Én nem hiszek benne, hogy az okostelefon miatt bárkinek romlana a hosszú távú memóriája. A legtöbb játék fejleszti, hiszen emlékezniük kell sok mindenre, hogy sikerüljön nyerni. Viszont régen is voltak intellektuálisabb és gyakorlatiasabb gyerekek, ez nem eszközfüggő.

    • @vzs3065
      @vzs3065 7 месяцев назад

      ​@@ildikolorinczy53Kedves Ildikó! Nagyon köszönöm a hozzaszolasat. Igen, ez a másik kérdéses dolog, amin egy ideje gondolkozom, mivel jövőre lesz elsős a kislányom. Ha bármi miatt megint online oktatás lesz, nem leszünk-e hátrányban, illetve amiket ön is írt.
      Tudna esetleg konkrét játékot javasolni? Nagyon szeret számolni, 10ig egész jól összead, illetve ezt a 'kacsacsőrös' kisebb/nagyobb/egyenlő játékokat is szereti, ketszamjegyu számokkal.
      De gyanítom bármivel szívesen játszana, ami telefonon/tableten van 😅
      Köszönöm!

    • @kalmanstube
      @kalmanstube 5 месяцев назад +1

      Ugyanezen gondolkodtam el én is. Ha a kortársai máshogy "huzalozódnak be", mást fog számukra jelenteni a szemkontaktus stb. fog-e ez számukra problémát okozni a szocializációban. Kihathat-e negatívan tini, felnőtt korukban akár a párkapcsolataikra, a munkában a megváltozott elvárásoknak meg fognak-e felelni?
      Ugyanakkor azt sem tudom, hogy hogyan tudnám az okos eszközöket tudatosan a kezükbe adni. Miért adnám? Adjam a kezébe a mobilom, hogy "ne futkározz, ne rajzolj, ne a tesóddal játssz! Itt a telefon, azt nyomkodd!" ? Nonszensz.

    • @dose79
      @dose79 4 месяца назад +2

      @@kalmanstube Majd a kortársai hatására magától a kezébe veszi az okoseszközt, kár emiatt aggódni. Ha meg olyan képességei is vannak, ami nem jellemző a többségre, szerintem később még az előnyére is válhat, pl. problémamegoldó képességben (más irányból is képes lesz megközelíteni dolgokat)

    • @skaterflacon
      @skaterflacon 2 месяца назад +2

      Ahogy én magam ismerem(friss levegőn nevelkedtünk, ligetben fociztunk rendszeresen, 18éves koromban lett internetem otthon) másképpen lesz behuzalozva a gyerek ha más ingerek érik. Az hogy kilóg a sorból az később az előnyére válhat, éppen az emiatt kifejlődő erössége miatt. Nem baj ha ismeri a digitális világot, de ismernie kell a minden mást is. Inkább az fontosabb szerintem, hogy értékes emberek vegyék körül fiatalkorában, legyen apa és anya mintája és minél több. A családon kívül is legyen bölcs akire felnéz.

  • @ViragKiss-xg3ut
    @ViragKiss-xg3ut 14 дней назад

    Puzsér

  • @emberho3426
    @emberho3426 4 месяца назад +8

    A kommentekbol vilagosan latszik, hogy szulokent azon parazunk, mi lesz, ha nem lesz eleg digitalis. Orulok hogy X vagyok, mert nekem kisse felelmetesek ezek a felnovekvo kis zombik. Orulok hogy nem most vagyok gyerek.

    • @pusmi01
      @pusmi01 Месяц назад +1

      Szintúgy... Egyet értek