Palya Bea ArcKép (2. rész)

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 4 июл 2015
  • Az ArcKép egy portréműsor. ( / arckepkadarkaiendrevel ) Kadarkai Endre beszélgetőpartnerei izgalmas, eredeti, valóságos személyiségek, nem divatos percemberek, csereszabatos sztárok. Ők tálentumukkal, állhatatosságukkal, intellektusukkal vívták ki nem csak a műsor készítőinek csodálatát. A sorozat az ECHO TV-ben látható.
    Szerkesztő-műsorvezető: Kadarkai Endre, operatőr: Soós Csaba, Maróti Zoltán, vágó: Kovács Krisztián, gyártásvezető: Freppán Gábor
    Gyermekkorát a Pest megyei Bagon töltötte, a falu néptánccsoportjában hatéves kora óta táncolt és énekelt a Muharay Elemér Népi Együttes tanárai segítségével. Az Apáczai Csere János Gimnázium elvégzése után, 1994-től az ELTE néprajz szakára járt. 2002-ben szerzett diplomát. Ezzel párhuzamosan 1992-től a Zurgó együttes, 1996-tól a Laokoón csoport énekese volt. 1997-től 2002-ig Szőke Szabolcs Hólyagcirkusz Társulatának a tagja, időközben pedig 2000-ben Monori Andrással megalapította a világzenei Folkestra együttest. 2002-ben a budapesti Francia Intézet ösztöndíjasaként Párizsban tanult Kakoli Sengupta indiai énekesnél. Hazatérve, 2003-ban megkezdte szólista karrierjét.
    Sokoldalú előadó, magyar, cigány és bolgár népzenén nevelkedett, később más népek zenéiről is tanult (szefárd zene, indiai zene). Közreműködött egyéb műfajokban is (világzene, jazz). Népzene-előadói munkássága mellett Weöres Sándor kitalált 19. századi költőnője, Psyché frivol verseit is előadta Gryllus Samu megzenésítésében. 2005-ben megalapította saját együttesét (Palya Bea Quintet együttes), s velük koncertezik bel- és külföldön egyaránt, de szólóban is gyakran fellép. A 2000-es évek második felétől munkásságában egyre hangsúlyosabbak saját szerzeményei, dalai. Néhány a fontosabb zenészek és zeneszerzők közül, akikkel együttdolgozott: Gryllus Samu, Monori András, Szőke Szabolcs, Szokolay Dongó Balázs, Dés András, Bolya Mátyás, Lamm Dávid, Barcza-Horváth József, Fassang László, Sebő Ferenc, Kiss Ferenc, Gryllus Dániel, Balázs Elemér, Nagy János, Eötvös Péter, Michael Moricz, Bert van Laethem, Kristof Roseeuw, Helena Booksle, Michel Montanaro.
    Külföldön fellépett a Carnegie Hallban (New York), a Kennedy Centerben (Washington), a Covent Gardenban (London), a Concertgebouw-ban és a Bimhuisban (Amszterdam), a Kitara Concert Hallban (Szapporo). 2004-ben hazánkat képviselte Athénban az olimpiai játékokon, a világ kilenc énekese közül ő volt az egyik a "The world meets Manos Hadjidakis" nevű nemzetközi zenei projektben.
    2008-tól éneket tanít és zenei mentorálással is foglalkozott. Első, önéletrajzi esszékötete Ribizliálom címmel 2011 októberében jelent meg.
    2012 októberében életet adott Lili nevű kislányának.
    Diszkográfia
    Folkestra: Mamikám. Orpheia: 2001.
    Ágról-ágra. Tradition in motion. Orpheia: 2003.
    Álom-álom, kitalálom. Énekelt mese. Gryllus Samuval és Bolya Mátyással. Gryllus: 2004.
    Weöres Sándor: Psyché. 2005. Hangzó Helikon sorozat
    Szeretetből jöttél erre a világra. 2007.
    Adieu les complexes 2008, a megjelenés évében felkerült a European World Music Chart-ra a 20. helyen
    Egyszálének 2009.
    Én leszek a játékszered Gryllus Samuval közös produkció. SONY MUSIC, 2010.
    Ribizliálom 2011.
    Ezeregy szefárd éjszaka (élő koncertfelvételek) - Sony Music Entertainment, 2012. augusztus
    Altatok 2012.
    A nő 2014.
    Díjak, elismerések
    Artisjus-díj (2002)
    Aphelandra Humanitárius Díj (2006)
    A Magyar Kultúra Nagykövete (2007)
    A Magyar Köztársasági Érdemrend lovagkeresztje (2007)
    Márciusi Ifjak-díj (2009)
    Prima díj (2009)
    Artisjus-díj (2010)
    forrás: wikipedia
    szabadon szaldó igazi angyal tchiki tchiki gyere szeress hoppá hívlak téged én istenem mindenkinek kurva anyja emberállat szülésdal szeretőm e táncba macskatangó

Комментарии • 8

  • @turaievi9174
    @turaievi9174 6 лет назад +1

    Nagyon nagyon szeretem, már a "mamikám" óta.

  • @voila371
    @voila371 8 лет назад +9

    Káprázatos!!! Ha újra születnék, "palyabea" lennék. Soha nem írtam még kommentet senkinek, senkiről, de ő totál elbűvöl. Bölcs és édes, varázslatos, mesés - olyan tünemény lény, mint pl. Weöres Sándor... (Én elhiszem a pszyszhés korszak kis, elrebbenő cinegéjét...: )))

  • @Internesz
    @Internesz 4 года назад +1

    Undorító és énekelni se tud.

  • @Choco582
    @Choco582 8 лет назад +2

    Nagy énekesnő, művésznő, de tényleg elszállt magától. Embernek nem olyan jó, mint énekesnőnek. Bár néha ott is elszaladnak vele a lovak. Szóval, egy kis önkontrollt, Bea, és akkor pozitívabb képünk lesz rólad, nem ilyen egomán benyomás. Bár Kadarkai szinte adja mindenki alá a lovat. Amellett, hogy Kadarkai nagyon tehetséges, jó riporter lenne, csak ne utánozza Lakat T. károlyt, és kifogástalan lesz.