Ismerd meg az obszesszív kompulzív zavart (kényszerbetegséget) - Az a bizonyos kényszerítő érzés
HTML-код
- Опубликовано: 7 фев 2025
- A #kényszerbetegséggel küzdők nagy része nap, mint nap megtapasztalja azt a bizonyos ,,nem elég" érzést, amely nem hagyja nyugodni őket.
,,Nem elég tiszta a kezem vagy az adott tárgy, amit már sokadjára töröltem végig!"
,,Nem gondoltam át elég jól, hogy mi is történt hazafele jövet vezetés közben. talán elüthettem valakit?!"
,,Nem vagyok biztos benne, hogy elég jó vagyok-e. Nem-e bántanék valakit fizikailag, szexuálisan stb?!"
A lista végtelen, attól függően, hogy milyen OCD-témánk is van, hogy mi számunkra a legfontosabb.
De mi is ez az érzés, miért ennyire bénító és miért érezzük szüntelenül vagy miért tör ránk újra és újra? Ezekre a kérdésekre igyekszek választ adni ebben a videóban. Remélem hasznosnak találjátok :)
#obszesszivkompulzivzavar #kényszerbetegség # kényszergondolatok #pszichológia #mentálisbetegség
Maximálisan jó példa volt Nimród! Amikor a példát kezdted mondani, elkezdtem mosolyogni, mert ezt szerintem senki nem tudta volna jobban elmondani! Ha az emberek megnézik a videóidat a legelejétől fogva, akkor már eltudnak indulni a békés úton! Mégegyszer köszönök mindent! És ha valaki olvassa az én kommentemet, ajánlom nekik én is az Echart Tolle Most Hatalma című könyvet. De ha valaki nem szeret olvasni, a teljes hangos bemondó fent van itt a youtubon, magyarul! Szép napot mindenkinek!
Köszönöm szépen. Sokat jelent! :)
Szia kenyszeres gondolatok zenék,dallamai ujra es urja filmekből jelenetek ujra es ujra esetleg eről video?
Sok embert kinoznak pszichiátriákon maguk az alkalmazottak ezt sokszor hallottuk.Erröl is kellene egyszer egy videó, hogy vajon mi válthatja ezt ki
Kedves Nimród! Szeretném felvenni Veled a személyes kapcsolatot, van erre bármilyen lehetséges mód? 🙏
Sikerült is! Bárki megtalál ezen a néven Facebookon és írhat nyugodtan! :)
Mi a megoldás ? Hogy lehet meggyógyulni?
Ajánlom a többi videó megnézését is. Azokból el lehet indulni egy úton. Röviden a határok helyes meghúzása, elfogadás. Persze minden embernél más-más úton haladva bontható le, hogy mikor, miért, miből alakult ki. Ez a kiindulópont, illetve, amire a kényszeres gondolatok vonatkoznak megmutatják, hogy mivel is kell dolgozni az adott személynél. Minden esetben egy másik nézőpont, perspektíva kialakítása a cél, hiszen ugyanúgy gondolkodni, ugyanazokkal a meggyöződésekkel rendelkezni és azt várni, hogy a kényszerbetegség eltűnjön nem lehetséges. Egy egyszerű megoldást adni - ami varázsütésre eltünteti - nem lehet, mivel egyrészt egy komplex személyiségből alakult ki, másrészt látható, hogy mennyire bénító szorongást okozó mentális betegségről van szó.
Az ERP terápia egy jó kiindulás pl.!
@@prof.Schlek Igen, így van. Annyit tennék hozza, hogy véleményem szerint az ERP terápia sokkal hatékonyabb, ha az adott személy a perspektívája megváltoztatásán is dolgozik az adott, számára nagyon fontos dologgal kapcsolatban. Sportokban például ugyanígy nevezhetjük a nagyon nagy nyomáshelyzeteket hasonlatosnak az OCD szorongásához. A sportoló számára nagyon fontos az adott verseny, ez okozza a hatalmas szorongást. Ebben az esetben is, akár az OCD-nél az ERP response prevention, a válasz megvonása, az érzés hagyása a megoldás különböző technikákat alkalmazva. Ugyanakkor, ha a sportoló dolgozik azon, hogy egy más perspektívát alakítson ki, az adott verseny számára ne élet-halál kérdésként jelenjen meg, akkor sokkal könnyebb lesz nem reagálni a felbukkanó szorongató gondolatokra (mi lesz ha nem sikerül stb) sőt talán nem is bukkannak már fel ezek a gondolatok, hiszen egy más szemszögből van látva az egész helyzet. A nézőpontváltással így valójában kicseréljük azt a gondolat és érzéscsomagot, amellyel addig rendelkeztünk az adott dologgal kapcsolatban.
Nagyon jó meglátás, köszi!