Nyugaton a helyzet változatlan - Bemutató, Kritika

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 29 окт 2024

Комментарии • 77

  • @ExistentialSadness
    @ExistentialSadness Год назад +1

    Ma néztem meg, zseniális volt, főleg az a zene ami végig ment az elejétől kezdve a végéig...nagyon jó!

  • @dzsonnii
    @dzsonnii Год назад +8

    Fura,hogy senki nem hiányolja ezekből a filmekből az Osztrák-Magyar Monarchiát engem ez mindig zavart,hogy minden ilyen filmben csak a németek vannak kiemelve mint ha más rajtuk kivül nem létezett volna.

    • @Woodstock320
      @Woodstock320 Год назад

      Dehogynem sokan hiányolják...csak kurvára senkit nem érdekel,mert akiket ez zavar nagyon maximum vannak 20-30milióan míg egy németország önmagában 70milliós piac. Vagy ha usa,angol filmet készítenek ilyen témában ott többszáz milliós piacnak készül a film akiket meg nem érdekel a magyar része.

  • @ddt500hun
    @ddt500hun Год назад +1

    Van egy nagyon jó könyvem az első világháborúról ami az itt tárgyaltakon (szövetségi rendszerek, háború utáni vágy, megtisztulás) kívül a logisztikai problémákat hozza fel a háború kitörésének okaként.
    Bővebben: A hadseregek felvonulásához idő és hely kell. Az első mozgósítás után muszáj volt mindenki másnak is mozgósítania, ha nem akarta béna kacsaként várni a támadást.
    Akkoriban sokkal kevesebb szilárd burkolatú út volt, alig voltak motorizálva és egy hadosztály felsorakozva (nem vicc) 20km!!! hosszú volt mindenestül, és csak napi 20-25km tudtak megtenni. Ami annyit tesz, hogy amikor a hadosztály eleje célba ért a vége még éppen csak elindult!
    Arról nem beszélve, hogy mindenki elképesztően ragaszkodott a háború előtti tervekhez.
    Van egy elmélet miszerint ha a trónörökös meggyilkolása után a Monarchia egyből megtámadja Szerbiát, és nem vár a Németek jóváhagyására, akkor a háború nem robbant volna ki.
    A film nem egy nagy eresztés.
    Javaslom a : Beneath Hill 60 c. filmet megtekintésre.

  • @zolik2
    @zolik2 Год назад +3

    Nagyon ajánlom nektek a NC (national geography) Apokalipszis: az első világháború 5. részes sorozatát. Elképesztő részletességgel mondja el a történetét a kezdetektől. Nekünk pl soha nem tanították, hogy az USA miért lépett be végül a háborúba, mert nagyon semleges akart maradni. Mint kiderült a németek titokban Mexikót pénzelték, hogy hajtsanak végre szabotázs akciókat az USA-ban és ha ők nyernek megkapják Texast és még egy másik államot. Meg még persze egy csomó más dolgot, minthogy Lenint a németek juttatták vissza Oroszországba. Sok olyan rész van a doku.filmben amire Gyuri azt mondta hogy hatásvadász volt (mint pl a lángszórósok). Sajnos a valóságban is hasonlóan történtek. www.natgeotv.com/hu/musorok/natgeo/apokalipszis-az-elso-vilaghaboru

  • @gregor_man
    @gregor_man Год назад +2

    A 60-as és 70-es években, amikor fiatal voltam, szintén sok háborús film volt a tévében, csakis 2. világháborúsak, Apám lelkes ifjúkori emlékei szerint a moziban már az 50-es évek elején is. Ez mindig hálás téma volt. Akkoriban persze a szovjetek voltak a hősök és a buta német hadsereg volt a lúzer, amerikai háborús filmek akkor még nem jutottak el ide, németről meg szó sem lehetett. Akkoriban nem volt az, ami később divatba jött, vagyis ábrázolni a katonák céltalan szenvedését, a háború értelmetlenségét, a régi olvasat érthetően más volt még, mint manapság. Igazából annak is megvolt a maga létjogosultsága és értelme is, a világháborúban a szovjetek valóban egy elvetemült ellenséggel ütköztek meg a saját hazájuk védelmében, és a hatalmas veszteségeik ellenére is győztek végül, amiért mindenkinek hálásnak kell lennie, mert egyébként maradtak volna a nácik egész Európában. Arról pufogni, hogy az oroszok milyen bűnöket követtek el a háborúban elvadultan, elég fölösleges, a háború brutálissá tesz, még a dicső amerikai hadsereg tagjai is csináltak pár dokumentált állati mocsokságot a Közel-Keleten vagy korábban Vietnámban, az embereknek ilyenkor elmúlik a lelkiismerete. Az én nagyanyám azt mondta, hogy az orosz katonáktól mindannyian féltek, de ő végül is nem volt tanúja, ismerője semmilyen orosz gonosztettnek, és azt többször is látta, hogy a szovjet katonák a gyerekeket nagyon szerették, enni adtak nekik, vagyis szó sincs arról, hogy a ruszkik egyöntetűen állatiasak lettek volna. (Mellesleg, és ezt mindig mindenki elfelejti, mi a szovjetek ellenségei voltunk, mi támadtuk meg őket a saját hazájukban, ehhez képest egész tisztességesen bántak a civil magyarokkal.) A kép mindig árnyalt. A nagyanyám osztrák születésű volt, folyékonyan beszélt németül, így a német megszállókkal is szót érthetett, azt is megúszták anyagi veszteségekkel, de a németektől is volt oka mindenkinek félni, pedig mi a szövetségesük voltunk.
    Egyébként a szovjet és más szocialista háborús filmek is sokszor szóltak arról, hogy a háború rossz, ne tessék félreérteni a helyzetet, azért, mert a szovjet katonák hősként viselkedtek, ettől még a filmek számos alkalommal meséltek arról, hogy háborúzni fájdalmas és szomorú dolog, sok szenvedést okoz, pont az ezeken való felülkerekedés hősies. Nagyon szép háborús filmek készültek a háború okozta fájdalmakról. De persze voltak olyan filmek is, mint a Négy páncélos és a kutya című nagyon népszerűvé vált lengyel sorozat, amelyben a szimpatikus főszereplők kalandjain izgultunk, és örültünk, amikor győztek éppen. Szórakoztatni is tudtak háborús filmekkel, ahogy ma is.
    Örülök, hogy Ábel emlékeztetett az orosz-ukrán háborúra, nekem, bár én történelemből nem vagyok erős, vele ellentétben, nagyon élénken eszembe idézi ez az egész az 1. világháborút. Ott is érett már a háború, már csak azt várta mindenki izgatottan, hogy mikor lehet hozzákezdeni. Most is lelkes egyöntetűen az egész nyugat. Csak most nem ők indulnak idealista lelkesedésből az oroszok ellen, hanem lelkesen küldik háborúba az ukrán katonákat. Ők majd adnak hozzá fegyvert, az csak pénzbe kerül, pénzből pedig van elég. De olyan lelkesen csapkodják az asztalt a nyugati politikusok, önfeledten fenyegetőznek az oroszok ellen, tőlük biztonságos távolságban, mintha ennek az egésznek nem lenne irdatlanul súlyos tétje, mintha ez az egész egy jó kis meccs lenne. Ijesztő és undorító.
    16:54 Én úgy hallottam, hogy a leges-legelső tankokat nagy acél üzemanyagtartályokból indulva építették.
    19:47 "Mindig olyan emberek robbantják ki, ilyen-olyan hivatkozva, akik viszont nem fognak elmenni harcolni." Óriási igazság. Egykoron a hadvezér vagy az uralkodó odaállt a sereg élére. Aztán a sereg háta mögé, aztán az uralkodó már csak otthonról biztatja vagy utasítja a harcolókat, haditerveket gyártva és dicsőséget aratva. Igaz, most már ott tartunk, hogy sokszor már a katonák sem találkoznak az ellenség katonáival, mert már csak gránáttal, bombával, rakétával, drónnal lövik egymást. A háború "evolúciója", milyen bizarr dolog is az élethez hasonlítani a háborúzást.
    Gyakran hallottam mindenféle szónokoktól, hogy legyen a 2. világháború tanulság az emberiségnek, mert ez az, aminek nem szabad soha megismétlődnie. És azóta hány véres háború volt már az emberiség történelmében, csak Európában is több, a világon meg folyamatosan... Nem tanulunk, mert nem is akarunk tanulni. A háború sokaknak óriási üzlet, másoknak lelki élvezet, így a háborúknak sosem fog vége szakadni.

  • @d.zoltan
    @d.zoltan Год назад +2

    A háború borzalmait számomra hitelesen mutatta be. Magát a háborút elrettentőnek, borzasztónak, szőrnyűnek, és mint olyat értelmetlennek láttatja. Ha ez volt a célja, akkor ez átjött. Minden háború szörnyű, szenvedést, éhezést, káoszt hoz és okoz, borzasztó azonnali és utóhatásokkal akár évekkel évtizedekkel utána is.

  • @ninobrown4658
    @ninobrown4658 Год назад +1

    Nagyon jó, tanulságos műsor volt. Gyurinak a háborús filmekről szóló monológja az elején tűpontos volt, minden szegmensével csak egyetérteni tudok.

  • @bRanerMalyster
    @bRanerMalyster Год назад +1

    Srácok ha eddig még nem láttátok volna nézzétek meg kérlek a Napola-A Führer elit csapata c. filmet is, fantasztikus a téma, nekem nagyon beleélős, együtt sírsz/nevetsz/örülsz/izgulsz a srácokkal és mindeközben történelmileg és a kor ideológiáját is tűpontosan mutatja be. Igaz ez már II. vh-ról szól de ha már háborús filmekről van szó...
    Roland

  • @tomsaros7793
    @tomsaros7793 Год назад +4

    Én pedig mindkettőtök gyermeke vagyok most. :D Legalább is a filmmel kapcsolatos érzéseim vegyesek és mindkettőtökkel valamelyest egyetértek. Egyrészről kiválónak tartom. Főként az atmoszférája miatt, amit nagyrészt a zene alapoz meg, ami szerintem elképesztően zseniális lett. Gyurival egyetértek az új hábirús filmekkel kapcsolatban. A Dunkirk-ből és az 1917-ből is szerintem a kosz, a hangulat hiányzott. Tudom tudom, volt minden, sárban kúszás hullák között, stb stb. De mégis valahogy olyan sterilek voltak. Nem érezted azt, hogy ezek a katonák ténylegesen ott élnek a lövészárkokba. A Szakasz, vagy a Ryan közlegény, esetleg mint sorozat az Elit alakulat azért volt kimagasló, mert láttad és érezted, hogy ezek a színészek valóban "katonákká" váltak a kiképzésük közben és ami még fontosabb: Egy családdá. A Szakaszban is a klikkek, hogy ki kihez húz, a finom, valóságos intrikák. A karakterek. Na ezek hiányoznak a mostani háborús filmekből szerintem.
    Ui: A jelenlegi törvények szerint a hadkötelezettség megtagadásáért 5 évig terjedő szabadságvesztéssel büntethetnek.

  • @szabolcscsengoi4231
    @szabolcscsengoi4231 Год назад +2

    Na jól van, megnyugodtam. Azt hittem velem van a baj, hogy nem jött be. Szenvedés volt az egész, nem ajánlanám senkinek jó szívvel...

  • @palfijozsef2
    @palfijozsef2 Год назад

    Nekem alapvetően tetszett a film, pont a lehangoló szürke hangulatával együtt. Itt egyértelműen a mondanivaló a lényeg, még akkor is ha néha eltúlzott/klisés. Amúgy nagyon érdekes dolgokról beszéltetek, számomra az eddigi legjobb kibeszélős videótok.👍
    2023-ban háborús témában még érdekes lehet az Apple TV minisorozata, a Masters of the Air. Az nagyon várós.

  • @xell2773
    @xell2773 Год назад +3

    Láttátok a Tolkien életéről szóló filmet? Abban is volt I. világháborús rész. Amikor Tolkien egy gáztámadást átél az ott is nagyon durva jelenet.

  • @arankaszikszai3608
    @arankaszikszai3608 Год назад +1

    Nagyon izgalmas témát boncolgattatok. Tetszett a videó, a könyvet olvastam, remekmű. A filmet nem fogom megnézni, elég, hogy titeket láttalak.🤩

  • @gezaigmandy9766
    @gezaigmandy9766 Год назад +7

    Nem láttam ezt a filmet, de amilyen filmeket láttam az első világháborúról, az feltűnt bennük, hogy nemigen esik szó az Osztrák-Magyar Monarchiáról. Valahogy a végén mégis az volt a leglényegesebb, hogy elcsatoljanak részeket tőlünk.
    Ez annyira morbid és abszurd háború volt, nem csoda, hogy Rowan Atkinson is hozzányúlt a témához, nem is rosszul. A fekete vipera 4. évada játszódott a lövészárkokban, visszatérő elem, hogy miért támadjunk. Azért, mert nem számítanak rá, azért mert számítanak, mert azt hiszik, hogy mi nem számítunk rá stb. A lényeg, hogy mindennap támadtak és mindennap kevesebben lettek emiatt. Végül elfoglaltak egy földterületet, kérdi az ezredes a makettasztal mellett: milyen méretarányú ez a földterület? Válasz: 1:1. Ennyit foglaltunk el. Holnap folytatjuk a harcot.
    Nem tudta senki, hogy miért harcol, de nagy örömmel tették és a magyarokat meg kell a végén büntetni. Ezért nem szeretem az I. vh-s filmeket.

    • @kisakosh
      @kisakosh Год назад

      Aha, nem láttad még a Napfény íze c. filmet.

    • @gezaigmandy9766
      @gezaigmandy9766 Год назад

      @@kisakosh De láttam. Nagyon nem vágom már, hogy mennyire szólt az első vh-ról.
      Meg magyar filmtől elvárható, hogy Magyarországról és a Monarchiáról is szóljon pár szót. :-) Egyébként a fekete viperában is megemlítik, hogy valami osztriga miatt tört ki a háború.

  • @thatmaninblack
    @thatmaninblack Год назад

    A francia nőkkel valóban összejöttek a német kiskatonák, szerelem és egyebek. Amikor meg visszavonult a német hadsereg, akkor a francia lakosság igen csúnyán elbánt azokkal a nőkkel... És az a 2. világháború volt. Az elsőben még valószínűbb hogy ártatlanabb volt a helyzet.

  • @bladovszki
    @bladovszki Год назад +2

    6:23. ...Senki más b.meg. ...ez hatalmas volt, többször is visszatekertem erre a bővített mondatra. Jó lenne ezt csengőhangnak felvenni. :D

  • @tamasfekete2626
    @tamasfekete2626 Год назад +1

    Szerintem egész jó film volt, bár valóban elég gore és nyers, de joga van ehhez az állásponthoz a rendezőnek, e téren egyet is értek vele. Amivel viszont nem, hogy nem mutatta be eléggé a főszereplőket és meg sem próbálta őket megkedveltetni a nézővel. Na és persze mivel a háború legvégén játszódik így végül nem éreztem, hogy nyugaton a helyzet változatlan. Ellenben Felix Kammerer arcjátéka parádés, én éreztem rajta a folyamatosan eluralkodó fásultságot és egykedvűséget, ami a film végi teljes érzéketlenségbe torkollik. Az a ruhacímkés motívum is rendkívül hatásos volt, sőt részemről hatásosabb, mint akárhány tank, mert a tankokra és a lángszórósokra nem szántak időt. Lassabb, nyomatékosabb felbukkanásukkal nagyobb félelmet tudtak volna kelteni, mélyebb jelentéstartalommal, de nyilván a jelenetek célja az emberek ledarálása volt. Ennyiből tényleg amerikai, kevés az árnyalás, és több a kinyilatkoztatás, mintha nem értenénk a szimbolikát csak a sokkoló, ámde minél egyszerűbb igazságot.

  • @Woodstock320
    @Woodstock320 Год назад +2

    Illetve ha tényleg érdekel a téma van egy csatorna ami Zseniális. The great war a neve. Hétről hétre követte az első világháborút mint egy híradó úgymond élőben 2014-2018-ig minden héten egy rész mintha most folyna. Na ott ki van vesézve rendesen mi miért van, miért ugrik bele mindenki, miért hal meg ennyi ember, minek mi a háttere. Vannak kiegészítő epizódok is én végig követtem a négy évet 😀 balkáni helyzet, német helyzet monarchia helyzete minden el van magyarázva. Illetve most fut nekik egy world war 2 csatorna is "élőben" heti bejelentkezéssel,most tartanak valahol 1943 telén.( Eredetileg 2019-ben indult mintha 1939 lenne csak covid miatt keverés volt így valamiért előrébb tartanak egy évvel)

  • @evakugler1318
    @evakugler1318 Год назад

    Hát Srácok, megnéztük, de nem is értem miért. Korábban már meghallgattam a kritikátokat (Gyuri minden szavaddal egyetértek) , és el is döntöttem hogy kuka. Aztán olyan sok helyről hallottam a dicsőítést, hogy gondoltam ránézek. Hát nem térek magamhoz. Ez a hatásvadász, kiszámítható köpedelem mindent vitt. Egy ponton túl már kínomban röhögtem. Nem, nem vagyok érzéketlen, sőt, szinte mindenen meg tudok hatódni. De itt minden történés percekkel előre látható, mindent kellemetlenül klisésen ábrázoltak, a karakterek érdektelenek voltak. Persze, vérfürdő, és a háború rossz, de hagyjuk már ezt a tálalást. Az 1917 és a dunkirk ezerszer értékesebb, különlegesebb, szükségesebb alkotások. Erre 9 Oscarra jelölték ezt? Ezt? Legjobb film?És legjobb külföldi film?Édes istenem.

  • @szabolcscsengoi4231
    @szabolcscsengoi4231 Год назад +3

    Hatásvadász, ezt éreztem rajta. És nem a jobbik féle...

  • @leviorosz2124
    @leviorosz2124 Год назад

    A toborzás utáni első harc után nagy betűkkel ki van írva, hogy 18 hónappal később. Az akárhogy számolom sehogyan sem jön ki a 3 év.

  • @tiborpuj9758
    @tiborpuj9758 Год назад

    A filmben látható dolgok az író élményei lennének. Az elején látható háború iránti lelkesedés a propaganda miatt van. Amíg nem látod mi folyik ott, addig vagy elhiszed amiket hallasz vagy nem. De a háttér országban még folyamatosan megy a háború dicsőítése. Angliában azok a férfiak akik nem vonultak be azok fehér tollat kaptak a gyávaság jeleként, így hatva rájuk, hogy szégyen érzése miatt vonuljanak be. De ha megnézed a mostani Orosz - Ukrán háború a digitális világban történik mégse tudsz mindent biztosra mondani egyik oldal híreiről, így abban az időben csak újságból tudtál meg bármit vagy elmondás alapján.

  • @gregor_man
    @gregor_man Год назад

    28:40 Géppuskát már westernfilmekben is láthatunk, de persze folyamatosan fejlesztették.
    30:21 A NATO védelme nem jelenti azt, hogy nem mi állnánk az első vonalban. Elsősorban saját magunknak kellene a háborúnkat megvívni, ez nekem nyilvánvaló. Egyébként pedig ha alaposan elgondolkodunk azon, hogy mivel mi most nem veszünk részt az általános harci lelkesedésben, már a NATO is haragszik ránk, a kizárásunkról ábrándozik pár köcsög (hogy milyen alapon, az nem is sejthető), én egyáltalán nem vagyok biztos abban, hogy ha bennünket megtámadnának, akkor a NATO annyira sietne a segítségünkre. Félek attól, hogy elkezdenének ülésezni, állásfoglalásokat gyártani, figyelmeztetéseket fogalmazni, terveket kidolgozni, logisztikát szervezgetni, közben ki tudja, mivel húzhatják még az időt, ránk pedig mindeközben minden nap lőne az ellenség. Lehet, hogy a NATO segítsége abban merülne ki, amit most az ukránokkal csinálnak, azaz hogy senki nem harcolna mellettünk, értünk, csak adnának fegyvert, és hajrá, drukkolnak nekünk. Én egyáltalán nem vagyok megnyugatva már azzal, hogy mi formálisan a NATO egyenrangúi között védelmet élvezhetünk. Mi azért, mert most nem akarunk háborús viszonyba keveredni az ingerlékeny, kiszámíthatatlan atomhatalom Oroszországgal, páriák lettünk.
    Amit Gyuri feszeget, hogy az embereknek menniük kellene harcolni, és vajon ki menne, ahhoz szerintem hozzávehető, hogy amióta a sorkatonaságot nálunk megszüntették, a fegyverképes férfiaknak (és de jó, már a nőknek is) a leghalványabb sejtelme sincs a katonai létről. Filmekből és játékokból ismerik a háborút, és halál biztos vagyok abban, hogy egy csomó fiatal rögtön azzal kezdené a katonai pályafutását, hogy véleményt fogalmazna meg a kapott parancsról, merthogy demokrácia van. Nekem olykor még diákjaim is emlegetik a demokráciát, amikor közlöm velük, hogy mikor fognak dolgozatot írni. Itt egy óriási anarchia lenne, fejetlenség, mindenki menekülni próbálna a háború elől, mindenki valaki mást, elsősorban "a kormányt" küldene harcolni. Ukrajnából is milyen rengeteg fiatal férfi dezertált, én is ismerek olyat, menekültként ment el az USA-ba, ahol nem tudom, mi lett vele.
    Igen, az Alkotmány és törvények is foglalkoznak azzal, hogy háború esetén menni kell. Attól tartok, gyalázatosan sokan mondanák, hogy ez nem az ő háborújuk, ezért ők kösz, nem harcolnak. Én, ha parancsot kapnék, bár én már éppen kilógok a hadköteles korból, feltételezésem szerint mennék, de nem tudom, lenne-e bennem bármilyen tűz. Ha a románok támadnának meg bennünket, az az érzésem, hogy lenne. Ez régen is így működhetett. :-S
    Az is furcsa, hogy ma Magyarországon szinte alig van ember, aki tudna puskával lőni. Én már gyerekként lövöldöztem légpuskával verebekre és virágcserepekre, ma a légpuska tartható otthon, csak használni nem szabad. Gimisként legalább kétszer voltam szervezett lövészeten, valamilyen honvédelmi programon, úgynevezett kispuskával. És persze sorkatonaként géppisztollyal. Jól ment. A mai fiatalok akár név szerint ismerhetik a filmekben mutogatott rengeteg fegyvert, de fogalmuk sincs arról, hogyan kell velük célba lőni. Egérrel monitoron profin megy, de puskával nem találnák el a házat. Jó dolog a béke, de egyben védtelenné is tesz.

  • @2theba
    @2theba Год назад

    Osztom Gyuri fanyalgását, az utóbbi időben kijött háborús filmekkel kapcsolatban. (Leszámítva a Generation War · Unsere Mütter, unsere Väter (Generációk háborjúja/anyáink, apáink című német mini sorozatot - mert az nekem bejött. Jó filmnek tartom)
    Szóval, azt hiszem hátrányt jelent a film nézése során, ha valaki olvasta a könyvet, mert biztos, hogy hiányérzete lesz. Számomra többet ért a filmnél, Gyuri monológja. Sőt épp Gyuri szavai emelték valamelyest föl ezt a filmet abba a szférába, ahol, a filmen elgondolkodni is érdemes. (A film sajnos ezt nem nagyon érte el - persze lehet bennem van a hiba…. ) Szóval tetszett amikor Gyuri arról beszél, hogy ezek a fiatalok annyira naivnak, ártatlannak voltak ábrázolva, hogy az már szirupos…, pl. hogy egy erőszakosan megszállt országban széles ecsetvonásokkal van megrajzolva a katonasrácok szemérmes zavara, ahogy a hajukat simítgatva próbálnak udvarolgatni a francia lánynak…Annak a lánynak akinek egy napja akár az apját, fivérét kivégezhették… meg, hogy a fiatal katonákban szunnyadó humánum még három év öldöklés után sem égett ki… és ilyenek. A kiüresedés egyetlen helyen jelent meg a film nézése során: Bennem! (Meg Gyuriban!) Ezek az észrevételek Gyuritól nagyon jók…. Te jó ég! Hol vannak a filmekből azok a karakterek akikkel együtt tudtam élni??? Egyetértek a fölvetés kapcsán minden reakcióval, beleértve a bazmeget is (pedig nem szoktam csúnyán beszélni 😊

  • @jozseftamaskovacs7831
    @jozseftamaskovacs7831 Год назад +11

    Gyuri valamit félreértesz.Svájcban mindenkinek otthon van elzárva a fegyvere,közterületen csak a fegyveres testületek tagjai hordhatják,ugyanúgy szigorú engedély köteles,mint nálunk.Amerikával össze sem hasonlítható.Egyébként én is meglepődtem,amikor Zürichben dolgoztam és először láttam svájci kiskatonát eltávon a hátizsákjában lévő gépkarabéllyal.A háborúval kapcsolatban meg csak annyit,hogy az emberiség soha nem tanul a történelemből,mert génjeinkben hordozzuk a háború és a gyilkolás utáni vágyat.Ezt Ábelnek pont tudnia kellene,mert már a Biblia is így indít.

    • @layerke
      @layerke Год назад

      Bizonyára jól is tudja Ábel. Szerintem azért az ember mégis csak fejlődik és előbb-utóbb hiába is hordozza a génjeiben, nem fogja használni az erőszakot és idővel ki is kopik majd, ha nem lesz rá szüksége generációkon át. Az übermensch kifejezés pont erre utal eredetileg, az emberre, aki felülkerekedik majd saját magán - értem ezalatt az erőszakot IS.

    • @danielvarga4644
      @danielvarga4644 Год назад +2

      Sosem fog kikopni az erőszak és emiatt a háborúzás, sőt az erőforrások/nyersanyagok csökkenése okán csak egyre több lesz. Az élet maga, és az evolúció a kiválasztódásról szól és az erősebbik fennmaradásáról. Ez konfliktushoz vezet. Az sem segít, hogy halandók vagyunk ezért nem tudunk az unokáinkon túlgondolni. Képzeljük el, minlenne ha mind halhatatlanná válnánk? Máris “megérné” fenntarthatóvá tenni a Földet.

    • @tuleloblogger
      @tuleloblogger Год назад

      Az USA-ban sem sétálnak fegyverekkel, csak ritka esetben. 16 éve vagyok az Államokban, de a boltban én még nem láttam fegyverviselőt. Lehet, de nem teszik. Fegyvertartós tüntetést szerveztem, egy másikon részt vettem, ott néhányan viseltek fegyvert, demonstratív jelleggel. De nem azok szoktak lövöldözni akik átlagemberek és viselik. A gyilkolászás a nagyvárosokban történik, illetgális fegyverekkel, amiket nem nyíltan viselik, hanem kabát alatt, illegálisan, a bűnözők.

    • @layerke
      @layerke Год назад +2

      @@danielvarga4644 Rövidtávon lehet igazad, viszont az érvelésed egy része hibás, mert az evolúció nem a legerősebbnek kedvez, hanem a legjobban alkalmazkodónak. Rövidtávon lesznek még háborúk és lesz éhínség és lesznek betegségek, de a technológiai fejlődés és a szociális fejlődés is le fogja győzni ezeket. Szerintem párszáz éven belül megoldódik a legtöbb problémája az emberiségnek és magasabb szinten fogja élni az életét, ha megérti, hogy az erőszak nem megoldás. Megérti majd a nyersanyagok pazarlásának a kérdését is és az általános alapellátás fontosságát is. Biztos vagyok benne, hogy minden nappal egy kicsit közelebb kerülünk ehhez, csak mivel benne élünk, nem érzékeljük egyszerűen. Továbbá abban is biztos vagyok, hogy a borúlátó jövőkép nem járul hozzá produktívan az előrelépéshez, a fejlődéshez, így számomra elképzelhetetlen, hogy olyan borúsan lássam ezt a kérdést, ahogy te leírtad.

    • @egyresztmasreszt4292
      @egyresztmasreszt4292 Год назад

      @@layerke fuuu.. Geccs 😁 te valami álomvilágban élsz!
      Az evolúciós fejlődést Marx haverod megfilózta .. Hitler meg véghez vitte áriákkal.. Én értem hogy fejlődni akarsz de badzki nem úgy hogy megy a képmutató jóemberkedés!!!!
      Látod változást de csak azért mert a kapitalizmus és a fogyasztás eltereli a figyelmet az ember eredendő bűneiről.

  • @lovasjanos9425
    @lovasjanos9425 21 день назад

    A tank az elején nem volt egy világmegváltó szerkezet. Elakadt, lassú volt, tüzérség szerette.

  • @laszlovszky1234
    @laszlovszky1234 Год назад

    Apróban megkérdezném, hogy az első világháborúban mikor szállták meg Franciaországot a németek?

  • @KisHeszusz
    @KisHeszusz Год назад

    Ritkán értek veletek egyet, de most teljes egészében. Egy közepes gore hatásvadász film, aminek a címe valamiért azonos egy könyvvel.
    A Dicsőség ösvényeit meg én is csak ajánlani tudom mindenkinek!

  • @laszlopinke7464
    @laszlopinke7464 Год назад

    Nagyon jó idei német film még a Szomszéd Daniel Brühl rendezésében.

  • @aronvekony
    @aronvekony Год назад

    Nem annyira mainstream hír, de Szerbiába circa 100-150.000 orosz menekült át az év során, mint oroszoknak baráti országba, akik a sorozás elől menekültek + a családjaik. Ott vízumkényszer sincs nekik és veszik az ingatlanokat mint a cukrot.

  • @melenik86
    @melenik86 Год назад

    Hogyhogy nem lehet letölteni a videót?

  • @andreahorvath1303
    @andreahorvath1303 Год назад

    A mustárgázból fejlesztették ki a kemót a rák ellen.

  • @davidhujber8636
    @davidhujber8636 Год назад

    Nekem tetszett a film. Más volt, mint amire számítottam, és éppen ez volt benne a jó. 10/8

  • @andrasbere5768
    @andrasbere5768 Год назад

    Ha már Tom Hardy és nem látjuk az arcát a Dunkirk-ben...akkor kérdezném, hogy a Locke-t láttátok? :)
    4 oscart azért hozott.

  • @tamaspanczel612
    @tamaspanczel612 Год назад +1

    Hát a ,,középső " feldolgozása a regénynek sokkal jobb volt. Az első is nagyon jó, de mivel fekete-fehér nehezen befogadhatóbb. A középső 79-es sokkal jobb, regényhűbb. Remek film. Az új se lenne rossz, ha nem lenne a 79-es film.
    Viszont: nem , nincsenek hősök a háborúban.
    Álljunk már egy pillanatra! Olvasni kellet volna Remarque-t. A regényt. Őt is elküldöd a picsába? Csak kérdezem. Ezt úgy sikerül -e felfogni, hogy kiről beszélünk, ki ez a szerző?
    Az egy dolog hogy 2022-es film sok minden miatt nem regényhű, de az igenis h Remarque története hogy nagyon nem egy hősiességről hősökről szó sztori! Ha ezt nem sikerül megérteni , akkor nem sikerült a szerző üzenetét se megérteni. Az pedig nagy baj.
    Egy idézet ami a 79-es filmben is benne volt, és nagy kár hogy most kimaradt:
    "Ez a könyv nem vád és nem vallomás. Csak beszámoló szeretne lenni egy nemzedékről, amelyet a háború elpusztított - elpusztított még akkor is, ha a gránátok megkímélték"

  • @pali240
    @pali240 Год назад

    A film elején hogy nem vették észre az újoncok, hogy az egyenruhájuk halott katonákról valók? Ok, hogy kimosták nekik előtte őket, de az átlőtt ruhát nem lehet úgy befoltozni, hogy ne legyen feltünő.

  • @tamaskovecsi98
    @tamaskovecsi98 Год назад

    Én néztem egy darabig. De meguntam. Nagyon. Talán 40 perc után kikapcsoltam.

  • @lovrekguitar
    @lovrekguitar Год назад

    Svájc nem NATO tag, így teljesen érthető, hogy fenntartják a lakosság harcedzettségét.

    • @lovrekguitar
      @lovrekguitar Год назад +1

      @@Pepeeeeeee Mindenkié. Neki is kellett egy hely, ahová vinni lehetett a rabolt szajrét.

    • @kristofczegledy3886
      @kristofczegledy3886 Год назад

      @Pepeeeee A saját pénze is ott volt😊

    • @arankaszikszai3608
      @arankaszikszai3608 Год назад

      Görögország, ahol élek, NATO tag, de van sorkatonaság 1 év kötelezően. Szerintem a mai fiatalokat nálunk (Mo.) hiába fegyvereznék föl vészhelyzet esetén, képtelenek lennének harcolni, parancsra tenni bármit is. Pedig ki tudja meddig lesz szerencsénk elkerülni egy háborút. Lásd: Szerbia, Koszovo,Ukrán-orosz háború. És ez csak a közvetlen szomszédság. Gyurival értek egyet, biztos első gondolat a magunk mentése lenne. Csak remélni lehet, hogy nem lesz realitás.
      Svájcról csak annyit, hogy világéletében SEMLEGES volt, de nem védtelen. Híresek a fegyelmezettségükről, így lehet otthon fegyver, nem támad rád a szomszéd.

    • @arankaszikszai3608
      @arankaszikszai3608 Год назад

      @@Pepeeeeeee Magyarországot nem érinti, ti vezetéken kapjátok a gázt. A törökökről annyit, hogy nem 150 hanem 400 évig uralkodtak itt. 1821 ig, gyakorlatig 1827es navarrinoi győztes csata után lett hivatalos a függetlenség i. Állandó, valós fenyegetés azóta is. Rendszeres a légtér, atengeri határok megsértése. 1981 óta eu tag és nem megy szembe a közösség normáival. A botrány egy kapzsi nő és olasz, holland társai miatt van. Mi se panaszkodhatunk botrány ügyében.

  • @placos83
    @placos83 Год назад

    Látványos film volt és nagyjából ennyi. Az 1979-es film viszont jobban követte a regényt,a szereplők közelebb álltak a néző szívéhez,mind negatív mind pozitív értelemben! Himmelstoss karaktere nekem hiányzott.

  • @peterfarkas257
    @peterfarkas257 Год назад

    Én ezt a háborús filmet ajánlanám nektek megnézésre:
    ruclips.net/video/aQpVrQC70AM/видео.html
    A legjobbak a pokolban. Elképesztően realista, és valós eseményeket dolgozz fel!

  • @Woodstock320
    @Woodstock320 Год назад

    Illetve még egy komment (utolsó eskü) pl franciák a háború elején rikító kékben harcoltak mert annyira ragaszkodtak a régi hagyományokhoz. Namost eleinte amíg mozgott a front ez azért elég durva vérengzésbe fajult az erdős nyári környezetben.

  • @Theofficial51CK
    @Theofficial51CK Год назад

    Finneknel is majdnem mindenkinek van otthon fegyver és ugyan úgy kb gombnyomásra hadrendbe állnak . Nagyon félnek az oroszoktól ...most már értem miért

  • @vincenagy4832
    @vincenagy4832 7 месяцев назад

    Gyuri itt nagyon rosszul érvelsz azzal hogy nem jönnek be a karakterek ez a film ne erről szól ez az 1. világháború borzalmáról szól és végre erről is volt is egy film végre nem csak mindig a másodikról és ábel jól mondja hülyeségeken mentek el a végeén ember életek
    és filmes szempontbol is zseniális alkotás

  • @sandorgera5570
    @sandorgera5570 Год назад +1

    Gyuri kiváló katona lenne....5 percig 😁👍 mint mind annyian....🥴👻

    • @bill_1973
      @bill_1973 Год назад

      Az alapkiképzést sem bírná ki...

  • @whitewolf7507
    @whitewolf7507 Год назад

    Egy kicsit ide tartozik. Egy kis sztori amit anno én írtam.
    ruclips.net/video/wG3S6ncdLOg/видео.html

  • @jorgancarth5008
    @jorgancarth5008 Год назад +1

    Sziasztok gondoltam hogy ez a film egy német mosdató film lesz ez elégé undorító szerintem . A női feminista propaganda filmek után a Netflix a ná@ci és német mosdató filmeket fog forgattatni mostantól ?

    • @ddomedd
      @ddomedd Год назад +7

      Bocsás meg, de definiálnád, hogy mit kellene a németeken mosdatni? Ez az I. vh, amit már mindenki akart, ezért is robbant ki egy olyan ügy miatt, amit diplomáciával simán el tudtak volna rendezni. Itt nincs semmi, amit anémeteken nagyon számon lehetne kérni, és a többi hadviselő félen pedig nem.

    • @davidhujber8636
      @davidhujber8636 Год назад

      nálad elég nagy baj van a toronyban....

    • @FritzvonJunker
      @FritzvonJunker Год назад +2

      Első világháborúban nácik? Nem is voltak! Hogyan mosdatnák őket???
      Amúgy meg mosdatás egy háborúellenes háborús filmben?
      Az a mosdatás szerinted, hogy bemutatják, hogy egy egyszerű katona olyan egyszerű ember volt mint bárki más?

  • @PilaBereg
    @PilaBereg Год назад

    Sajnalom, de kozel 4 ev utan itt “hagyom” ezt a csatornat. Nem eleg, hogy nem tartjak be az igereteiket a sracok de ha kerdezek toluk valamit se valaszolnak. E-mailre fel eve varom a valaszt, itt youtube-on se valaszolnak. Viszlat! 😉

    • @PilaBereg
      @PilaBereg Год назад

      @Vince Paschal Velemenyem tovabbra se valtozott. Ugy gondolom Magyarorszag egyik “legoszintebb” csatornajan elmondhatom ezt!

  • @amiwhand1138
    @amiwhand1138 Год назад

    a tank az első vhban jelent meg ilyen tankot az első vhban vetnek be először a háburú, végén és azért lett tank mert amikor szállították át a csatornán a dobozok, amiben voltak tank felírat volt rajta álcaként

  • @zsolt7330
    @zsolt7330 Год назад

    Ha már háborús filmek, Ryan közlegény megmentését mikor vesézitek már ki ? Ígértétek régebben ! :)