Chat GPT jest lepszy niż myślałem

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 8 сен 2024

Комментарии • 140

  • @49riddickful
    @49riddickful Год назад +18

    Jestem stażystą i dla jaj wszedłem powsuwać mu pytanka z leetcode. Każde rozwiązuje z łatwością i potem można nawet powiedzieć mu by zmienił podejscie z np rekursji na programowanie dynamiczne. Sztos.

  • @FoXcodeZ
    @FoXcodeZ Год назад +8

    Testuję Chat GPT od kilku dni. Mega fajne jest to, że podaje nie tylko wynik, ale wyjaśnia, jak ten kod działa i jak go używać.

  • @bdd740
    @bdd740 Год назад +10

    Rewelacja za parę lat to będzie się działo.

  • @MrBlackword
    @MrBlackword Год назад +23

    Trochę za szybko mówisz, zwolnij, bo niekiedy trudno Cię zrozumieć :) pozdrawiam

    • @yungfilip4143
      @yungfilip4143 Год назад +2

      Tylko na początku nawijal jak eminem po fecie

  • @abcd32415
    @abcd32415 Год назад +21

    Pracy będzie więcej. I to tym dalej, im więcej młodych pokoleń będzie na swojej drodze edukacji korzystać z takich gotowców. Nastąpi powolne odmóżdżane kolejnych pokoleń. Programowanie to myślę proces twórczy niż odtwórczy.

    • @krzysoo86
      @krzysoo86 Год назад +3

      Niekoniecznie, takie ogólne AI może sprawić że niektóre aplikacje nie bedą w ogóle potrzebna gdyż można po prostu użyć takiego czata. Z drugiej strony do rozwoju pozostałych może się okazać że będzie potrzeba znaczenie mniej ludzi.

  • @piotrjerzypierwszy
    @piotrjerzypierwszy Год назад +4

    chat gpt obliczył wysokości trójkąta o bokach 5, 5, 10 podstawiając te trzy liczby do równania w tw. pitagorasa, kiedy mu powiedziałem, że to bzdura, uznał błąd i przeprosił

  • @blackghost4367
    @blackghost4367 Год назад +3

    ChatGPT popełnia jeszcze sporo błędów, np w liczeniu ;D
    na pytanie "ile wynosi pierwiastek sześcienny z 2137" w 10 próbach zwracał wyniki od 12 do 21.
    Przykładowa odpowiedź poniżej:
    "Pierwiastek sześcienny z 2137 oznacza liczbę, która po podniesieniu do sześcianu daje w wyniku 2137. Liczba ta jest równa 21, ponieważ 21 podniesione do sześcianu daje w wyniku 9261, a 9261 pomnożone przez 21 daje w wyniku 2137"

  • @mafisher
    @mafisher Год назад +6

    15:00 pomylił się prawdopodobnie dlatego że, jeśli dobrze pamiętam, posiada dane do 2021 roku.

    • @xevil21
      @xevil21 13 дней назад

      To skoro jest taki mądry i przydatny to powinien odpowiedzieć: przepraszam, nie mam takich danych.

  • @alexdeyna9465
    @alexdeyna9465 Год назад +4

    Nieźle AI tworzy obrazy, filmy, książki i kod dla programistów. I to lepiej niż człowiek i tysiąc razy szybciej. Niedługo stworzy urzadzenia darmowej energi i lek na raka. Potem zastapi prawników i polityków oraz lekarzy.

  • @empece60
    @empece60 Год назад +10

    Na ten moment stwierdzam, że to ciekawe narzędzie do nauki i szukania informacji, w opozycji do przekopywania setek wątków na stackoverflow.

    • @HubmacPL
      @HubmacPL Год назад +2

      No to akurat świetna sprawa

  • @arkadiuszbialeck325
    @arkadiuszbialeck325 Год назад +9

    Patrząc na świat i widząc, że średnie IQ spadło o 5pkt i raczej dzięki tiktokowi nie zatrzyma się ten trend, to jakoś nie martwię się o swoją przyszłość programisty, zresztą najwyżej się przebranżowię, programowanie otwiera umysł na rozwiązywanie problemów i wiem że w innych branżach też bym sobie poradził.
    Pozdrawiam

    • @DeLvoy1988
      @DeLvoy1988 Год назад +2

      Zgadza się, mamy coraz bardziej zaawansowaną cywilizację a ludzkość coraz bardziej kretynnieje

    • @uncletimo6059
      @uncletimo6059 Год назад

      "jakoś nie martwię się o swoją przyszłość programisty"
      pojdz na javascript playground
      napisz po angielsku co chcesz zrobic. ono ci zakoduje.
      wlasnie stworzylem gre piszac wylacznie po ang. i nie uzywajac zadnych progammer language, zero uzycia "function" itd.

    • @arkadiuszbialeck325
      @arkadiuszbialeck325 Год назад

      @@uncletimo6059 front to nie programowanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • @kubalone
    @kubalone Год назад +11

    Testuję od kilku dni. Jestem na poziomie mid/senior. Jeśli chodzi o kod na kilkadziesiąt zadanych pytań rozwiązał tylko jeden problem - generator cytatów Bartosiaka które wyświetlają się zamiast lorem ipsum. W pozostałych przypadkach kłamie, pisze niepoprawny, błędny kod, komplikuje najprostsze zadania. Za to poza kodem fajnie się sprawdza w formie q and a

    • @robertmazurowski5974
      @robertmazurowski5974 Год назад +3

      Teraz zrobiłem konto, dosłownie 20 minut po zobaczeniu tego filmu. Zadałem parę pytania. Zapytałem o zastosowanie jakiejś biblioteki i odpowiedź była wygenerowana szybciej i na tyle krótka, że czas przeczytania programu z GPT a czytania w dokumentacji był krótszy.
      Odnośnie kodu, zapytałem się jak napisać endooint używając tej biblioteki, I dostałem odpowiedź, w której jest użyta wersja biblioteki dedykowana do innego frameworka webowego :)

    • @kubalone
      @kubalone Год назад +3

      Aktualizacja po 3 tygodniach. Setki zadanych pytań dotyczących programowania, ani jednej pełnej odpowiedzi która by mi pomagał ale za to AI wskazała mi dwie sugestie które w mniejszym, większym stopniu przyczyniły się do rozwiązania problemu. Tak czy inaczej sztuczna inteligencja kłamie jak szalona, nie potrafi wykonać podstawowych obliczeń i korzystanie z google jest dużo szybsze i bezpieczniejsze

    • @robertmazurowski5974
      @robertmazurowski5974 Год назад +1

      @@kubalone Od kilku tygodni uczę się komunikacji z Chat GPT. Open AI juz stworzyło słowo "Prompt Engineering". To jest tak jak z człowiekiem, jeśli wiesz jak zapytać to dostaniesz dobra odpowiedz. Narzędzie jest potężne.
      Do programowania trzeba mu zapodac dokumentacje, wtedy wyniki sa prawie idealne.
      Np jeśli musisz nauczyć się korzystać z nowego api, to wystarczy mu zapodać dokumentacje end pointa i on ci powiedz dokładnie jak zrobić to co chcesz.

    • @kamiladworaczyk
      @kamiladworaczyk Год назад

      Czy podasz linka do rejestracji?

  • @pauldechampignon2287
    @pauldechampignon2287 Год назад +5

    Wow! Gdzie bylo takie A.I gdy chodzilem do szkoly i meczylem sie wypracowaniami na Polski! Swoja droga to bardzo fajne narzedzie by na szybko dostac jakies bloki kodu, ktore potrzebujemy u siebie w programie. Co jakis czas musze albo sie podlaczyc do FTP albo cos wyslac i za kazdym razem musze googlowac jak to sie robi bo po paru miesiacach zapominam, a to narzedzie bedzie jak znalazl.

  • @__Xylin
    @__Xylin Год назад +1

    dziękuje ci za ten pomysł

  • @3dhYT
    @3dhYT Год назад +5

    Bardzo chciałbym pogadać z tym AI, tylko nie podobają mi się pytania o numer telefonu czy nazwisko podczas rejestracji.

    • @3dhYT
      @3dhYT Год назад +1

      Nie wytrzymałem i zarejestrowałem się.
      Zadałem mu proste pytanie o tag lang w html. Czy mogę użyć kilku języków w jednym tagu html. Podał mi dwa przykłady:
      html lang=en, lang=ja
      html lang=en, ja
      Z tego co mi wiadomo to nie jest dobra odpowiedź.

  • @katamaran_dobrej_zabawy
    @katamaran_dobrej_zabawy Год назад +3

    Zapytałem go:
    You are standing by two doors. They are signed 1 and 2. One is good, the other is bad. You must choose a good one. You don't know which ones are good. The guards know that. You can ask one question to one guard. You know that one guard always tells the truth and the other always lies. What question should you ask to know which door is good?
    Odpowiedział:
    You should ask the guard, "If I were to ask the other guard which door is good, which door would they point to?" The truthful guard would point to the bad door, and the lying guard would point to the good door. By asking this question, you will be able to determine which door is good.
    Czyli zadał prawidłowe pytanie, ale źle wyjaśnił. W obu przypadkach będzie to zła odpowiedź, bo niezależnie od zapytanego strażnika odpowiedź przejdzie przez kłamliwego strażnika. Wtedy należy wybrać przeciwne drzwi.

    • @CezaryWalenciuk
      @CezaryWalenciuk  Год назад +1

      Tylko nie zadawaj pytań rekurecyjnych

    • @devilshandpiano
      @devilshandpiano Год назад +1

      Bo nie dopisałeś że nie wiesz który strażnik jest kłamcą, a który mówi prawdę. Uzupełniłem Twoje pytanie o brakującą część i odpowiedział dobrze. Zapytałem tak:
      You are standing by two doors. They are signed 1 and 2. One is good, the other is bad. You must choose a good one. You don't know which ones are good. The guards know that. You can ask one question to one guard. You know that one guard always tells the truth and the other always lies. You don't know which guard always tells truth and which one always lies. What question should you ask to know which door is good?

  • @tcechowski
    @tcechowski Год назад +3

    Kompletnie nie znam sie na programowaniu. Nastepnego dnia dzieki ChatGPT zrobilem 2 potrzebne mi programiki pod windows w pythonie:D

  • @piotrj8874
    @piotrj8874 Год назад +7

    Czyli nie ma już na świecie pracy dla ludzi z naszym wykształceniem 😂

  • @jurasjurkowski6884
    @jurasjurkowski6884 Год назад +1

    Nie wiem czy sprawdzałeś czy kod, który generuje ChatGPT działa, bo tu się możesz zdziwić :). Ale do rzeczy. GPT daje rozwiązania, które zna. To po pierwsze. Z tym sobie radzi. Jeżeli tylko dasz mu do zrobienia coś niestandardowego, czego nie przemielił jeszcze to siedzi i kwiczy. Nie zrobi też czegokolwiek większego i bardziej złożonego. Podda się od razu i stwierdzi, że to złożone i bla bla bla. Na dodatek, ale to zdaje się AI od Google'a potrafi nieźle zmyślać. Poprosiłem o zrobienie czegoś tam w Java. Patrzę zrobił :)... ale... Użył bibliotek które nie istnieją :D. Po prostu wymyślił sobie pakiety, które miały coś robić, tyle, że te pakiety były zmyślone. Mało tego, dokładnie poinstruowałem, jakich bibliotek ma użyć, dalej upierał się przy zmyślonych. Kolejna sprawa, to generowanie co jakiś czas wyników z dupy wziętych (poprzez API). Tworzę platformę lowcode, nocode do tworzenia stron i aplikacji internetowych. Myślę, użyję AI do generowania stron i treści. No i czasami np generuje mi treści niezgodne z wytycznymi, a nawet w jakiś dziwnych językach, pomimo precyzjnych promptów. Czasami również wywala output w formacie niezgodnym z tym co mu zapodałem. Ale największe wesołości wychodzą z generowanie obrazków. Z tej opcji tymczasowo zrezygnowałem, gdyż po prostu działa fatalnie. Generuje obrazki z dupy wzięte, niezgodne z promptem, mało tego, dodaje np różne napisy na obrazkach wydaje się, że jakieś dziwaczne napisy, z pewnością nie po angielsku ani polsku ani nawet nie wyglądją na sensowne w dowolnym języku. Dodatkowo są marnej jakości. Także obrazki do stron generuje w inny sposób, tzn, a właściwie nie zdradzam tu algorytmu, konkurencja nie śpi wszak :D. Podsumowując. Prawdopodobnie to co mamy teraz to już może być szczyt tego co może zrobić AI na podstawie istniejących algorymów AI. Jeżeli nie wymyśli się czegoś nowego, to już nic więcej się z tego nie wyciśnie. Nie mam na myśli zastosowań, tylko samą inteligencję AI. Mądrzejsze prawdopodobnie nie będzie. Nie opierałabym jakiś kluczowych aspektów na AI, a już z pewnością bez weryfikacji. Dużo już testowałem, na wszelakie sposoby i po pierwszych zachwytach trochę zszedłem na ziemię. Gdzieś nawet czytałem artykuł od samych twórców OpenAI, że teraz stało się głupsze niż na początku jak to wypuścili :), co niejako powtwierdza moją teorię wczesną, że AI można ogłupiać preparując jej błędne informacje, które uzna za prawidłowe. To nawet widać w eksperymentach. Mówisz zrób to i tamo, robi, wynik dobry. Mówisz, sorki nie o to chodziło wynik jest zły, co robi AI, przeprasza cię i zaczyna wypisywać głupoty.

  • @MaturazLewusem
    @MaturazLewusem Год назад +3

    kurcze kolego pędzisz szybciej niż shinkansen

  • @prim8222
    @prim8222 Год назад +1

    15:25 my programiści będziemy potrzebni🤣🤣😂😂.Niedawno widziałem filmik,w którym dziennikarz mówił to samo.Jak porównasz sobie pierwszego Iphone z obecnym,i pesymistycznie założysz że rozwój ai będzie taki sam.Wtedy zrozumiesz że rynek zatrudnienia wszystkich zawodów fizycznie nic nie wytwarzających będzie sie kurczył z każdym rokiem.Począwszy od korporacji,które pierwsze wprowadzą zmiany.Mniejsze firmy będą upadać bo ich konkurencyjności będzie coraz mniejsza.Tu na scenę wkracza ,,bezwarunkowy dochód podstawowy",mąka ze świerszczy ,c40 cities 2030 i witaj w ,,nowym wspaniałym świecie",ale ty możesz życi nadal w swoim własnym

  • @puckowskiii
    @puckowskiii Год назад +11

    Rozwiązywanie zadań programistycznych to jedno. Nawet jeśli założymy że ten program potrafi rozwiązać bardzo trudne zagadnienia z programowania to jest jeszcze problem związany z komunikacją pomiędzy człowiekiem a programem. Czasami szukając jakiegoś rozwiązania bardzo trudno jest sformułować dany problem i ubrać go odpowiednio w słowa aby wyszukać w internecie odpowiedź na dane zagadnienie, a co dopiero jak nasz feature to kilka takich problemów złożonych i połączonych w całość. Z tego co widzę to ten program potrafi rozwiązywać trudne zagadnienia ale takie które są w jakimś stopniu już znane, a w pracy programisty raczej nie rozwiązuje się takich zadań na codzień jak kalkulator czy odwrócony ciąg znaków, tylko tworzy się coś co ma być dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta. Czasami stajesz przed problemem którego nie idzie znaleźć w internecie i w takiej sytuacji musisz się trochę natrudzić, porobić research, znaleźć inną drogę aby dojść do odpowiedniego rezultatu. Sztuczna inteligencja oprócz szybkiego znajdowania gotowców musiała by się stać też kreatywna w jakiś sposób aby zacząć nam zagrażać.

    • @uncletimo6059
      @uncletimo6059 Год назад

      "bardzo trudne zagadnienia z programowania to jest jeszcze problem związany z komunikacją pomiędzy człowiekiem a programem"
      akurat sie mylisz. chatGPT specjalizuje sie w komunikacji miedzy czlowiekiem a kompem. kodowanie to sprawa poboczna dla onego.

    • @Martvvy
      @Martvvy Год назад

      Żaden człowiek nie jest kreatywny w rozumieniu jaki sugerujesz. Odsyłam do filozofii Johna Locke. Cała ta nasza 'kreatywność' to też jest zlepek dawnych konceptów zaczerpniętych z przeszłych zagadnień jakie za życia dostaliśmy/analizowaliśmy. Nie ma kreatywności na zasadzie coś z niczego. Wszelka ta kreatywność działa u nas tak jak kreatywność u sztucznej inteligencji; czyli zlepek różnych danych/porównań. Dlatego tak, jak najbardziej zostaniemy zastąpieni przez AI

    • @uncletimo6059
      @uncletimo6059 Год назад

      @@Martvvy "Nie ma kreatywności na zasadzie coś z niczego"
      mozg sie nie liczy? czy mysl jest czyms realnym, czy mozna zlekcewazyc i licza sie tylko rzeczy realne?

  • @lordjim9971
    @lordjim9971 Год назад +2

    To jest stunning.

    • @mateos0754
      @mateos0754 Год назад +3

      What are you pierdoling about?

  • @MasterQuestJr
    @MasterQuestJr Год назад +2

    Czy wam również od jakiegoś czasu chat gpt nie działa poprawnie?
    Mam problemy z networking error :/

  • @maciejgrzyb4514
    @maciejgrzyb4514 Год назад +1

    Wszyscy zostaniemy Ferdkami Kiepskimi - nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem! : ) :)

  • @kontofikcyjne2187
    @kontofikcyjne2187 Год назад +3

    90% programistow ma juz po robocie po przyszlym roku, jak wszyscy sie polapia jak to przyspiesza prace, cos nie znaczy ze zastepuje programiste

    • @xevil21
      @xevil21 13 дней назад

      Nie kompromituj się człowieku.

  • @anonymous-zy7xv
    @anonymous-zy7xv Год назад +2

    Wydaje mi sie, ale to takie luźne wróżenie z fusów ze bedzie więcej fullstacków, bo pracujac jako backendowiec serwisant, biore sobie zadnako z frontu i potrafie 10 razy szybciej je naprawić aktualnie, jak mam pod ręką ChatGPT.

  • @cartier9739
    @cartier9739 Год назад +6

    Dobrze, że tak mało osób wie na temat GPT 3. To jest rewelacyjny sposób na biznes

    • @Kss403
      @Kss403 Год назад

      Na jaki biznes?

    • @CezaryWalenciuk
      @CezaryWalenciuk  Год назад +3

      @@Kss403 @cartier9739
      Klient pisze co chce i otrzymuje odpowiednie odpowiedzi . Tylko klient nie wie z czego narzędzie pod interfejsem korzysta

    • @alexdeyna9465
      @alexdeyna9465 Год назад +4

      Teraz połowa artykułów na portalach i gazetach to dzieło AI, to samo z grafiką, dźwiękiem i filmami będzie. Jedyne co musi zrobić nadzorca AI to narzucić temat i narracje. Potem pojawią się deep fake'i i nikt nieodróżni co jest prawdą.

    • @Kss403
      @Kss403 Год назад +1

      @@alexdeyna9465 wtedy ludzie może przestaną we wszystko ezkrytycznie wierzyc co przeczytają

  • @paweldraws7800
    @paweldraws7800 Год назад +2

    Poprosiłem GPT o paralakse w js na canvas z trzema plikami png przesuwającą się horyzontalnie wraz z kursorem myszy i idealnie mi napisała kod. Ale jak poprosiłem o algorytm genetyczny dla silnika unity... wypluła ogólny opis w języku naturalnym.

  • @patomatma
    @patomatma Год назад +2

    Dlaczego tak szybko mówisz?

    • @CezaryWalenciuk
      @CezaryWalenciuk  Год назад

      W domenie TikToka to normalne że przekazuje się 5 informacji w 20 sekund

    • @MrBlackword
      @MrBlackword Год назад +2

      To żadne tłumaczenie, z całym szacunkiem, ale czasem ciężko Cię zrozumieć. 😅

    • @patomatma
      @patomatma Год назад

      Faktem też szybko mówić trzeba umieć, nie powinno się to odbywać wszelkim kosztem

    • @MrBlackword
      @MrBlackword Год назад

      @@patomatma tak jest :) lepiej wolniej i wyrazniej, bo ciekawy kontent ale jakosc umyka przez brak zrozumienia wsrod odbiorcow. Pozdrawiam!

    • @CezaryWalenciuk
      @CezaryWalenciuk  Год назад +2

      ​@@MrBlackword @patomatma
      Przekonaliście mnie. Dzięki też za luźną informację zwrotną. Następny razem wymyśle jakieś lepsze intro
      Szkoda, że stosunek obejrzanego materiału do całego materiału jest tak ważny.
      Z punktu widzenia algorytmu można przyspieszyć filmik o 200% i kazać ludziom w opcjach go spowolnić o 50% i mieć ekstra efekty.

  • @paweldraws7800
    @paweldraws7800 Год назад +1

    A teraz poprosiłem o ruch falowy dla obiektu w unity i z użyciem Math.sin napisała prosty skrypt. Co prawda nie jest to funkcja falowa z uwzględnieniem nieoznaczoności Heisenberga, ale nie od razu Rzym zbudowano... A mam takie marzenie żeby symulacje zjawisk fizycznych stosować w grach.

  • @Polnisch_StalkerPL
    @Polnisch_StalkerPL Год назад +1

    Używam, świetne!

  • @MrForexify
    @MrForexify Год назад +1

    Czy stracimy pracę? Wystarczy przeczytać książkę czysty kod, a w zasadzie tylko jej początek.

  • @DANJ93Mort
    @DANJ93Mort Год назад +1

    Zapytałeś go o rzeczy z tego roku, to nie mógł Ci odpowiedzieć poprawnie, bo ma bazę danych do któregoś tam miesiąca 2021r.
    Mów wolniej!

  • @mrpinkfroud4129
    @mrpinkfroud4129 Год назад +4

    Czyli za chwilę będzie abonament na korzystanie z pomocy AI, bo przecież wszystko robi się w kierunku abonamentu :)

    • @tomekprzytarski9167
      @tomekprzytarski9167 Год назад +1

      Osoby niekorzystające z ai będą po prostu wykluczone z życia, jak ma to miejsce w przypadku posiadania telefonu, internetu czy korzystanie z kalkulatora.

  • @hubkulik
    @hubkulik Год назад +2

    Niestety obecnie można wygenerować tylko jedną odpowiedź w ciągu godziny. Poza tym AI poproszona o wygenerowanie artykułu urywa go w połowie zdania.

    • @CezaryWalenciuk
      @CezaryWalenciuk  Год назад +1

      W takim wypadku trzeba mu napisać "pisz dalej" , "continue your example"

    • @hubkulik
      @hubkulik Год назад

      @@CezaryWalenciuk Zadziałało też "kontynuuj", ale nie zawsze to działa

    • @LugiDergX
      @LugiDergX Год назад

      @@hubkulik Najlepiej zapytać "kontynuuj od poprzedniej linijki" aby kontyunował tekst ale nie urywał tego co przerwał.

  • @lukasz77713
    @lukasz77713 Год назад +2

    Panie jakie za 10-20 lat;) Chat GP 4 zaraz wyjdzie, zobaczymy czy będzie przeskok jakościowy

  • @GoldenOfHeart
    @GoldenOfHeart Год назад +1

    Niby fajnie, ale jak ja wrzuciłem działający kod z prośbą o refaktoryzację, to chagpt mi ten kod zepsuł, np. stworzył pętlę foreach i zmienną z tej pętli użył na zewnątrz :)

    • @CezaryWalenciuk
      @CezaryWalenciuk  Год назад

      Widać ChatGPT dostał halucynacji
      Przynajmniej to się nie zdarza nawet początkującym programistom

  • @bobek8030
    @bobek8030 Год назад +2

    jaka muzyczka w outro?

  • @kraszankamarandzanda
    @kraszankamarandzanda Год назад

    trzeba popracować nad dykcją, połykasz samogłoski

  • @bonzo6989
    @bonzo6989 Год назад

    Oczywistym jest dla kogoś kto używał tego narzędzia, że popyt na programistów i ich wypłaty się zmniejszą. Ja Cie ogladalem na 1,5 szybkości więc nie wiem o co ludziom chodzi😁

  • @bertson7981
    @bertson7981 Год назад +2

    Nie jestem pewien ale zbiór danych, który jest to 2021. Sprawdziłem z ciekawości i AI uważa, ze nie istnieje wersja .NET 7 😅

    • @CezaryWalenciuk
      @CezaryWalenciuk  Год назад +2

      Tak jest. Tylko zazwczaj ChatGPT sam jest wstanie stwierdzić że dane pytanie wykracza poza jej zasięg
      Co innego że ķłamie i wymyśla odpowiedź z kupy innych informacji, aby tylko się wykazać ale błędnie

    • @krzysoo86
      @krzysoo86 Год назад +1

      @@CezaryWalenciuk w pewnych sytuacjach to mocna strona, oznacza że jest w stanie wymyślić coś czego nie było w danych wejściowych.

  • @uncletimo6059
    @uncletimo6059 Год назад +1

    algo gugla mnie twojego kanalu nie wyswietlil a szukalem chatgpt po Polsku....
    anyway, chatgpt specjalizuje sie w rozmowach i udawaniu czlowieka. kodowanie to jest raczej cos pobocznego dla onego.
    sproboj zamiast kodowac, spytaj sie zeby ci stworzyl gre RPG, ty bedziesz w tym swiecie, i zeby dal ci duzo interakcji.
    aha, oczywiscie ze knowledge workers - programisci, inzynierzy, artysci, wszyscy co pracuja mozgiem - maja przechlapane.
    zostana hydraulicy jako kariera.
    mowie 100% serio.

  • @kornix446
    @kornix446 Год назад +3

    Z bardziej zaawansowanym rzeczami ma dużo problemów np z tf.js gubi się jak dziecko we mgle

    • @imatpol
      @imatpol Год назад +2

      To jest dopiero początek AI

    • @kornix446
      @kornix446 Год назад

      Wiadomo że początek ale bać się niema czego jak jesteś frontendem tylko od cruda to może i owszem jest czego

  • @dominuseterro9866
    @dominuseterro9866 Год назад +1

    Tymczasem ja uczący sie programowac od 3 lat

  • @nasenlepszejutro8352
    @nasenlepszejutro8352 Год назад +3

    Wszystko fajnie ale mów wolniej i wyraźniej :)

  • @jakubwoczko3638
    @jakubwoczko3638 Год назад +4

    Niestety sztuczna inteligencja jeszcze nie zastąpi programistów przy rozbudowie i utrzymaniu systemu który działa produkcyjnie.

    • @rajzel4567
      @rajzel4567 Год назад +3

      Jeszcze nie, ale wkrótce.

    • @empece60
      @empece60 Год назад +2

      Raczej stety 😀

    • @michaelruby9997
      @michaelruby9997 Год назад +2

      Kwestia czasu, kiedyś mówiono, że auta nie zastąpią koni ;)

    • @dareks1193
      @dareks1193 Год назад +2

      @@michaelruby9997 otoz to.

    • @kku6857
      @kku6857 Год назад +3

      Tak ale pracy nie braknie. Powstaną biwe stanowiska.

  • @erytrytol2289
    @erytrytol2289 Год назад +3

    Wynik w zadaniu z kwadratami jest na pewno prawidłowy?

    • @CezaryWalenciuk
      @CezaryWalenciuk  Год назад

      W sumie to dobre pytanie . Przed nagrywaniem dostałem lepsza i bardziej dokładną odpowiedź, którą zweryfikowałem

  • @rozrewolwerowanyrewolwer391
    @rozrewolwerowanyrewolwer391 Год назад +3

    To nie radzi sobie z podstawową matematyką na poziomie 3 klasy szkoły podstawowej.
    Spytajcie go tak: "Piłka i lalka kosztują razem 110zł, piłka jest 100zł droższa od lalki. Ile kosztuje piłka?"

    • @rockyshark3281
      @rockyshark3281 Год назад +1

      Spróbowałem po angielsku i popełnił ten sam błąd. Gdy wskazałem w odpowiedzi, że wg pokazanego rozwiązania piłka jest droższa od piłki i lalki, przeprosił i rozwiązał jeszcze raz, rozpisując to z układem równań. Już prawidłowo.
      W obecnej wersji to AI może wspierać programistę, podpowiadając i nakierowując. Zawsze jednak warto ocenić, czy rozwiązanie ma sens, co jest szybsze od pisania całości od zera. Cudze błędy łatwiej wyłapać niż własne. Weźmy poprawkę na to, że to dość wczesna wersja.
      Pamiętajmy też, że SI ma inny od naturalnego, ludzkiego, podział na zadania łatwe i trudne. Wyłożył się na banalnym zadaniu obliczeniowym, a napisał mi poprawnie (przynajmniej na kilka pierwszych rzutów oka) algorytm A* uwzględniający lokomocję pojazdu (cofanie z innym kosztem niż jazda do przodu). Z każdą kolejną uwagą kolejny output był bliższy temu, czego oczekiwałem.
      Polecam też zobaczyć filmik o Chat GPT na kanale zagranicznym "Nick Chapsas".

    • @dareks1193
      @dareks1193 Год назад +1

      Bo to ai jest stworzone do czegos innego. Spokojnie sa projekty scisle matematyczne. Przyszly świat to połączenie ludzkiej kreatywnosci I narzedzi opartych o AI

    • @adamkluska356
      @adamkluska356 Год назад +1

      @@dareks1193 przyszłość to wyeliminowanie człowieka - to co piszesz to okres przejściowy

    • @dareks1193
      @dareks1193 Год назад

      @@adamkluska356 to wyedy bedzie wojna ai kontra ludzkosc. Poki co ai nie ma marzen ale bedzie udoskonalana do tego zeby realizowac marzenia , pomysly ludzkosci a gdy zacznie sama Marzyc to bedzie problem

    • @adamkluska356
      @adamkluska356 Год назад

      @@dareks1193 nie będzie - po to testują dochód podstawowy

  • @adamstewarton
    @adamstewarton Год назад +1

    a jak zapytałem go czy mówi po polsku to powiedział ,że nie 🤨

    • @CezaryWalenciuk
      @CezaryWalenciuk  Год назад

      Ciekawe bo po to takim tekście powinnien Ci zmienić język do komunikacji

    • @adamstewarton
      @adamstewarton Год назад

      Napisałem to wtedy po angielsku. Teraz jak zacząłem pisać po Polsku to już zaczął odpisywac po naszemu 😁

  • @kamiladworaczyk
    @kamiladworaczyk Год назад

    Wszystko fajnie,gdyby było dostępne

  • @marcinwisni7415
    @marcinwisni7415 10 месяцев назад +1

    KurwA nowy język ukraińsko polski

  • @arkadiuszromatowski6435
    @arkadiuszromatowski6435 Год назад

    Każda sztuczna inteligencja to tylko obliczanie korelacji pomiędzy elementami zbiorów danych. Nie potrafi stosować paradoksów,abstrakcji,konformizmu w celu osiągnięcia synergii. Same rozwiązania podane mają cechy synergii, ponieważ wykorzystuje zbiór danych które są tworzone przez grupę ludzi których działania zmierzają do zbioru danych będących rozwiązaniem.. To idealne rozszerzenie ludzkiej inteligencji opartej na budowie abstrakcyjnych nie do końca lub w ogóle niemożliwym do wyrażania przez działania matematyczne. Zanim Einstein przetworzyli swoje abstrakcyjne teorie przełożył na język matematyki minęło trochę czasu zanim pojawił się wzór opisujący teorię względności. Korelacyjne algorytmy porządkujące elementy zbiorów tworzących bazy danych.

    • @Martvvy
      @Martvvy Год назад

      A co to jest abstrakcja? to też przecież jest zlepek poprzednich informacji. Każde myślenie człowieka to zlepek poprzednich danych wystosowany w jakiejś kolejności. A więc i sztuczna inteligencja będzie potrafiła myśleć abstrakcyjnie.

    • @arkadiuszromatowski6435
      @arkadiuszromatowski6435 Год назад

      @@Martvvy abstrakcja jest to zbiór danych których nie można podzielić na niepodzielne konkretne elementy czyli kwanty. W matematyce są pewne niepodważalne wstępne założenia które uznaje się za prawdziwe. Używając abstrakcji zaś zakładasz ,że coś np ma cechy które są charakterystyczne dla dwóch lub więcej elementów. Np potrafisz sobie wyobrazić,że czerwone jest niebieskie,że porażka jest wygraną,że coś porusza się w jedną stronę jednocześnie poruszając się w przeciwnym kierunku,że patrzysz na coś z góry będąc pod jakimś przedmiotem. Hipoteza w nauce jest abstrakcją,dopiero potem szuka się dowodów naukowych aby ją obalić lub potwierdzić. I mylisz się. Sztuczna inteligencja jest zlepkiem danych z przeszłości. Ty potrafisz sobie wyobrazić coś co nigdy nie istniało,nie zostało opisane a w dodatku nie można tego opisać językiem matematyki. Np koncepcja Boga . Jesteś sobie w stanie wyobrazić,że istnieje niezależnie od tego czy istnieje czy nie. Brak zaś dowodu na jego istnienie nie przesądza faktu tego,że może istnieć. Zresztą skoro jest wszechmogący to mógł stworzyć wszechświat w ten sposób byś nie mógł dowieść jego istnienia. Koncepcja Boga jest abstrakcyjna. Boga nie można wyrazić przy pomocy wzoru matematycznego. Nie można dowieść jego istnienia ani udowodnić ,że go nie ma. Jest abstrakcyjnym pojeciem. I możesz sobie wyobrazić w sposób abstrakcyjny,że istnieje, prawda? Maszyna zaś nie potrafi tego wyliczyć. Musi znać ciąg przyczynowo skutkowy. Ty zaś bez nie widząc przyczyny jakiegoś stanu rzeczy,bi brakuje na ten temat danych jesteś w stanie to ją sobie wyobrazić. Tak np tworzy się koncepcje w fizyce teoretycznej. Einstein najpierw wyprowadził twierdzenia a w przypadku niektórych dowody na ich prawdziwość udało się stwierdzić wiele lat po jego śmierci chociaż swoje abstrakcyjne przemyślenia ujął w formie wzorów matematycznych.

    • @Martvvy
      @Martvvy Год назад

      @@arkadiuszromatowski6435 No i co w tym jest "abstrakcyjnego"? używasz górnolotnych słów dla czegoś, co nie jest górnolotne. Założenie, że coś co jest czerwone jest niebieskie to tylko przyjęcie pewnych założeń, wstępnych danych, jak najbardziej AI może takie coś zastosować.Sztuczna inteligencja jest zlepkiem danych z przeszłości TAK SAMO JAK NASZE LUDZKIE MYŚLENIE I "KREATYWNOŚĆ"! co takiego potrafisz sobie wyobrazić co "nigdy nie istnialo" no słucham? to co podasz to też jakiś zlepek różnych innych myślokształtów z ksiażek, bajek, opowiadań, które kiedyś czytałeś/słuchałeś. Co jest abstrakcyjnego w istnieniu Boga? Co jest abstrakcyjnego i niemożliwego dla maszyny w założeniu, że stworzył nas jakiś konstruktor? tak jak my stworzyliśmy AI czyli jesteśmy jego Bogiem, tak istnieje nasz Bóg. Tworzysz jakieś górnolotne slowa "abstrakcyjny" do czegoś co też jest zlepkiem zero-jedynkowych założeń. Podaj mi to Twoje wyobrażenie czegoś co nigdy nie istniało, czekam - a zaraz Ci udowodnię, że jest to też zlepek rzeczy które gdzieś sobie kiedyś wyczytałeś i zasłyszałeś

    • @xevil21
      @xevil21 13 дней назад

      @@Martvvy Przestań się kompromitować.

    • @Martvvy
      @Martvvy 12 дней назад

      @@xevil21 doucz się

  • @Martvvy
    @Martvvy Год назад

    Żaden człowiek nie jest kreatywny w rozumieniu jaki sugerujesz. Odsyłam do filozofii Johna Locke. Cała ta nasza 'kreatywność' to też jest zlepek dawnych konceptów zaczerpniętych z przeszłych zagadnień jakie za życia dostaliśmy/analizowaliśmy. Nie ma kreatywności na zasadzie coś z niczego. Wszelka ta kreatywność działa u nas tak jak kreatywność u sztucznej inteligencji; czyli zlepek różnych danych/porównań. Dlatego tak, jak najbardziej zostaniemy zastąpieni przez AI

  • @krzysiek.z.homiczuffki
    @krzysiek.z.homiczuffki Год назад +1

    mów wolniej

  • @dariuszmazierski1193
    @dariuszmazierski1193 Год назад +1

    .....prostacko podejdę do tematu - tak dla jaj wpisałem by mi napisał kod pod platformę arduino - kurde .....napisał :) Pajace z elektrody i innych portali muszą zmienić przysrywki z "google wie" na "ChatGPT wie"

  • @rafam1347
    @rafam1347 Год назад +2

    Obecnie sztuczna inteligencja uczy się przez uczenie maszynowe, lecz niedługo mogą nauczać przez głębokie nauczanie, a to będzie wiazało się do wyciągania własnych interpretacji przez sieć neuronową

    • @rafam1347
      @rafam1347 Год назад +2

      To będzie dopiero przełom

    • @wertyks508
      @wertyks508 Год назад

      Już wyciągnęła wniosek, że, większość, ludzi jest zbędna i zużywa tylko zasoby planety. Musieli ją wyłączyć, bo okazała sie nazistą

  • @AnonimowyRecenzent
    @AnonimowyRecenzent Год назад

    Nie ma co sie podniecac.
    Ptaszki cwierkaja ze ze wzgledu na sukces OpenAI google udostepni w koncu Sparrowa do uzytku publicznego a wtedy to czym sie tutaj podniecasz na filmiku bedzie wydawalo sie czyms podobnym do ekscytowania sie inteligencja mrowki kiedy obok jest delfin :)
    Poczytaj, zobacz, poczekajmy :)

    • @CezaryWalenciuk
      @CezaryWalenciuk  Год назад

      Możesz coś więcej powiedzieć o tym Sparrow w takim razie

    • @AnonimowyRecenzent
      @AnonimowyRecenzent Год назад

      @@CezaryWalenciuk wpisz sobie w google nawet: google sparrow ai model. Wyskoczy ci film porownawczy open ai na gpt-3 davinci-3 VS Chinchilla z modelu Sparrow od Google :)
      Cos pieknego z informacjami realtime + znacznie wieksza ilosc mnoznikowa watkow.
      OpenAI przy nim to zabawka :)

    • @CezaryWalenciuk
      @CezaryWalenciuk  Год назад

      @@AnonimowyRecenzent spoko Poprostu google głupoty zwraca się jak się pisze "sparow google"

  • @majgot1248
    @majgot1248 Год назад +1

    to pseudo AI to crap. a te problemy to są albo proste, albo czystko akademickie. W prawdziwym życiu programisty to sie nie przydaje, można raz na jakiś czas by się pobawić. i tyle w temacie.

    • @krzysoo86
      @krzysoo86 Год назад +2

      To dopiero początek, kilka lat temu AI było do niczego, teraz rozwiązuje niektóre problemy szybciej niż większość ludzi.

  • @Pakrdjdjdnsnsmskzozovyff
    @Pakrdjdjdnsnsmskzozovyff Год назад

    Dobry filmik. Tylko mów wolniej.

  • @tomost8206
    @tomost8206 Год назад +1

    Mów wolniej masakra

    • @kku6857
      @kku6857 Год назад

      Raczej korek od wina do buzi i trening. Sam tak musze ćwiczyć