Inspiracje i realizacje WXCA | arch. Małgorzata Dembowska oraz arch. Michał Czerwiński (WXCA)

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 11 сен 2024
  • 12. Weekend Architektury w Gdyni, 27 sierpnia
    Archi Prelekcje, Gdyńskie Centrum Filmowe
    Prezentacja pt. Inspiracje i realizacje WXCA | prowadzenie:
    arch. Małgorzata Dembowska (WXCA)
    arch. Michał Czerwiński (WXCA)
    WXCA - pracownia o silnie demokratycznej strukturze zespołu twórców, prezentujące różnorodne wizje i możliwości rozwiązań wynikających z analizy potrzeb), czy prace grupy młodych architektów nad innowacyjnymi rozwiązaniami, mogącymi zmienić w przyszłości nasze myślenie o architekturze.
    arch. Małgorzata Dembowska
    ur. 1.06.1988, architektka i urbanistka, ukończyła Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej; Od 2011 roku związana z pracownią architektoniczną WXCA, gdzie zajmuje się głównie przygotowaniem projektów koncepcyjnych i konkursowych; wiele z nich zostało nagrodzonych w Polsce oraz za granicą - m.in. pierwszą nagrodą w międzynarodowym konkursie na Bałtycki Park Sztuki w Estonii, którego założeniem było stworzenie miejsca integrującego wszystkie kraje bałtyckie poprzez wspólną przestrzeń wystawową na wodzie; ponadto współautorka zwycięskich projektów w konkursach: na zagospodarowanie Bulwarów Wiślanych w Warszawie, Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu, przebudowę i rozbudowę Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, przebudowę Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, zagospodarowanie ulic Nowej Pragi w Warszawie, przebudowę Teatru Lalki i Aktora “Kubuś” w Kielcach oraz w konkursie na wystawę stałą w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku (przygotowanego we współpracy z RAA oraz Platige Image).
    arch. Michał Czerwiński
    Od 2011 jest architektem w pracowni WXCA; zaangażowany w liczne projekty związane ze sztuką, edukacją i rekreacją ze szczególnym zainteresowaniem ochroną i rewitalizacją obiektów i terenów zabytkowych oraz wrażliwością na kontekst przyrodniczy. Współautor koncepcji m.in.: Europejskiego Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach, Ossolineum - Muzeum Książąt Lubomirskich we Wrocławiu oraz Rewitalizacji kwartału Kamienic Deskurów wraz z Rynkiem Kazimierzowskim w średniowiecznej tkance Radomia. Głównym polem zainteresowań są miejsca związane z historią i upamiętnieniem, eksploracja tożsamości i dziedzictwa w tworzeniu wielowarstwowych, współczesnych doświadczeń. W ostatnich latach zaangażowany był głównie w Projekt Pawilonu Polski na Wystawie Światowej EXPO w Dubaju oraz Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczpospolitej w Lublinie. Uczestnik konkursów, warsztatów, konferencji poświęconych architekturze i rozwojowi przestrzennemu. Członek Oddziału Warszawskiego SARP.
    Organizator: Miasto Gdynia
    Wykonawca: Agencja Rozwoju Gdynia
    Główny Partner Strategiczny: Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki
    Partnerzy strategiczni: VASTint, Gdyńskie Centrum Filmowe, Berlin Pilecki Institut.
    Partnerzy: Konsulat Kultury, Wytwórnia Galeria Studniak, Laboratorium Innowacji Społecznych, Urban Caffe, FYRTEL, Galeria Punkt
    fot. Przemysław Kozłowski, Agencja Rozwoju Gdyni, Gdynia 2022
    #modernizmgdyni
    #weekendarchitektury
    #gdynia
    #archiprelekcje
    #ryszardnakonieczny
    #NoweMiasta
    #brasilia
    #chandigarh
    #nowahuta
    #NoweTychy
    #tapiola
    #wgdyni
    #spotkaniazmodernizmem

Комментарии •