To zupełnie normalne, że w takim rowerze nie ma fabrycznie pedałów, wynika to z tego, że dzisiaj mamy do wyboru naprawdę dużo różnych ich wersji i każdy z nas ma inne prefernecje, więc marki nie chcą narzucać nam na czym mamy jeździć
Kuurde jakie 4 bary, skąd taki pomysł. na przód w takim laczki to max 1.5 bym dał, a z tyłu to już zależy od twojej wagi tak jak wspomniałeś ale nie nie żeby walić max ciśnienie dopuszczane przez producenta.
@@baltazargompka5421 A co do tych oporów toczenia jeśli chcesz to poprawić to na tył polecam ci jakiś łagodniejszy bieżnik, obecnie ten dhf co masz lub miałeś to opona dedykowana na przód a z przodu z reguły daje się bardziej agresywny wzór bieżnika z racji tego że główny ciężar naszego ciała dźwiga tylne koło. Minion DHR już będzie robiła różnice a są jeszcze wersje np. taki że środkowa linia bieżnika to drobna kostka a po bokach jest duża tak by w zakręcie dobrze trzymało a na prostej sprawiało niskie opory. Wiadomo że w teren im grubsza kostka tym lepiej, ale właśnie najczęściej trzeba ten kawałek sobie dojechać jednak i jeśli się nie ma wprawionej nogi to potrafi to wyczerpać siły.
na oponie napisane 40 psi, także max 2.75 bara. Na skakanie by warto tyle dać, zwłaszcza na przedzie, ale na szlak zdecydowanie mniej i mniejsza o wagęridera, bardziej czy masz tubeless cyz nie. jak masz to i 20psi może być ok
Kilka spraw. Ciśnienie na jakim jeździsz to kosmos, przejdź na system bezdętkowy jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zejdź z ciśnieniem do tego ~1.5 bara bo teraz to masz piłki do ping ponga a nie opony 😂 Jeśli chodzi o pedały to ich brak przy droższych rowerach to norma, właśnie dodawane są do tych tańszych. Producenci uznają, że jak kupujesz rower za taką kasę to masz już preferencję do pedałów i fabryczne, tanie sztuki od razu lądują w koszu co jest w sumie prawdą dla większości. U ciebie te pedały też słabe, brak stalowych pinów je dyskwalifikuje. Zobacz sobie pedały HT PA03A - są tanie a mają już łożyska maszynowe i świetnie trzymają stopę. Z tym "serwisem" po każdej jeździe to bym nie przesadzał. Myślę, że wystarczy obmyć rower po jeździe i to też nie każdej bo czasami to nawet nie jest ukurzony porządnie. Ja zwykle wycieram golenie amorów/sztycy, wycieram łańcuch i tyle.
Looks like a fucking monster & the specs are wild... the short chainstays & wheelbase mean it's gonna be lively as hell. Can't wait to get my hands on one of these - I'm going to order the black frame tonight. Beautiful ride you have there, my friend😍💥💥💥
@@baltazargompka5421 Just ordered it! I think the complete bike was only available in silver, but frame only orders are available in either the silver or a matte black option.... either way, it's a beautiful frame. Happy trails my friend, much love from Sweden!
Na ustawienie ciśnienia nie ma reguły , ogólną zasadę przyjmuje się taką że opona ma się lekko ugiąć gdy wsiadamy na rower żeby cała szerokość opony siadała na gruncie A jakie docelowe ciśnienie ustawisz to zależy od ciebie i od twoich preferencji , osobiście nie przekraczam 1,5 bara i bardzo fajnie mi się jeździ i nie ważne czy jeżdżę po singiel trakach czy robię wypady górskie asfaltami czy szutrami nie przeszkadza mi takie niskie ciśnienie być może mam na tyle mocna nogę że nie odczuwam zbytnich oporów toczenia pa. fajny rowerek geometria wygląda naprawdę imponująco przejechał bym sie na takim
Z tymi ciśnieniami to przesadziłeś 😁 Też tak kiedyś robiłem, dojeżdżając przez miasto pompowalem żeby się nie zmęczyć. Teraz jak noga mocniejsza to bez problemu już. Po "lesie" mam przód jeden bar a tył 1,6. Ważę około 120 kilo i mam te same opony. Niedogodnością ich jest brak przyczepności przy średnim pochyleniu, przez brak klocków. Prosto albo b. pochylony jest okay. Są inne modele które klocki mają nie tylko środek i boki ale między nimi. Co do hamulców to może spróbuj metalicznych, są odporniejsze i same poprzez temperaturę podczas hamowania w jakimś stopniu się oczyszczają. Pozdro 💯
Te opony nie mają wysokich oporów toczenia, to nie miękkie opony na błoto tylko opony w miarę uniwersalne. Ponadto warto nadmienić, że ten rower zupełnie nie męczy - on ma więcej niż kilka biegów, to nie singlespeed. Na tym rowerze z powodzeniem można robić dziesiątki i setki kilometrów -> ten rower jak najbardziej nadaje się do robienia dystansów ultra i pod bikepacking. Nie będzie tak dynamiczny jak rower do Cross Country czy Down Country ale nie musi -> jedzie pewnie do przodu i to jest najważniejsze. Jazda takim rowerem na asfalcie jest bardzo komfortowa. Tylko wypada mieć dobre ciśnienie -> w granicach 40-50 PSI. Ciśnienie w dętkach oraz w systemach bezdętkowych trzeba inaczej traktować. Idąc w system bezdętkowy należy pamiętać, że obowiązkowo należy zaopatrzyć się w ciężkie wkładki antyprzebiciowe -> bez nich system bezdętkowy w takim rowerze nie ma sensu. Jeśli gdzieś będą wysokie opory toczenia to właśnie w przypadku systemu bezdętkowego ale tak musi być z racji najczęściej niższego ciśnienia. Nie ma potrzeby iść w system bezdętkowy -> to zupełnie inna obsługa oraz filozofia użytku. Tutaj przykład rowerów pod bikepacking na takich i podobnych oponach: bikepacking.com/bikes/esker-hayduke-lvs-review/ bikepacking.com/bikes/santa-cruz-chameleon-c-review/ bikepacking.com/bikes/hardtails-sedona-mtb-fest/ Warto pamiętać, że jeszcze niedawno całkiem popularne były rowery z kołami 24, 26, 27,5 oraz 29 cali na oponach plusowych czyli jeszcze szerszych od tych w tym rowerze często z grubym i wysokim bieżnikiem i były to rowery służące do jazdy wszędzie - tak w mieście jak i w terenie. Ograniczenia są przede wszystkim w naszej głowie.
Co tu się oddartmoorowalo w komentarzach. Bikepacking na tym rowerze? Chyba go na oczy nie widziałeś. On waży więcej niż Specialized Fuse a jego do bikepackingu wybierają tylko ludzie którzy robią mega ciężka dziką eksplorację w górach.
@@michadabrowski6501 ten rower ma masę niższą od chociażby takich rowerów jak Author Exe z 2005 i 2006 roku czy Kross Sign DS. Jeździ też zdecydowanie sprawniej. Po tym komentarzu wnioskuję również, że nigdy nie miałeś okazji robić większych dystansów na rowerach górskich typu Dual, Street, Dirt, Slopestyle, Freeride na oponach takich jak Kenda Nevegal, Kenda Blue Groove, Duro Wildlife Leopard i podobnych. I już w szczególności na napędzie typu singlespeed. Jeśli ktoś całe życie lub większość życia jeździł tylko na bardzo lekkich rowerach to taka ocena nie dziwi. Ja jeżdżę w taki sposób min. większe dystanse i jeżdżę nadal, funkcjonuję. I nie tylko ja zresztą -> warto śledzić wpisy użytkowników na wymienionym przeze mnie portalu bikepackingowym i nie tylko.
@@mesjah1995 Argument z DS-em który był uznawany za dziadostwo nawet w czasach gdy wyszedł podważa sens dalszej dyskusji na ten temat. 😁 Wielbłądem też można objechać świat ale to równie przyjemne jak uderzenie młotkiem w palec. Pozdrawiam
Cześć. To jest rower w teren . Zjazdy , podjazdy , skoki itd . Jeśli tylko masz taką ochotę i siłę w nogach by na takich oponach jeździć co dziennie to czemu nie .
@@baltazargompka5421poważnie chce zakupić rower do jazdy po lesie ale czasami też pojechać z córką w miasto. A ten rower mnie zauroczył dlatego też pytam i zdaje sobie sprawę z geometri ramy.
xL tylko . xL jest tylko kilka cm większa od L . Duży rower , większe możliwości. U mnie 180 cm . Rama L ale kupił bym teraz Xl . I przede wszystkim w sklepie stacjonarnym jak nie chcesz osiwieć
@@Pusija bo chce kupic a to sporo kasy a tez nie chce sie bawic w wysyłanie im go ponownie bo bedzie za mały ale czy przez ta rame xl bedzie np mniej zwrotny czy cos takiego ?
@@janvs_5631 chodzi mi o to że jeśli będzie jakaś usterka bo problem z reklamacją wystąpi . Zakup w sklepie stacjonarnym ma taki plus że jak coś się zepsuje to jedziesz do sklepu . Rama xl jest tylko około 2cm większa od L . Poszukaj w google konfiguracja ram Dartmoor. Lub popatrz na wymiary horneta pro. L i XL
Mi właśnie dziś pękła rama od Marina rift zone 2 po jedynie 1.5 roku użytkowania jej (zero skoków, 70% na asfalcie, 30% lekki teren) i zastanawiam się nad kupnem tej ramy, bo marina pierdole. Kupię chyba taką ramę i zrobię transplantację części z marina do niej, bo w marina też trochę dofinansowałem.
Ale jeśli rama była kupiona nową to chyba masz gwarancję. Z tego co wiem na nową ramę masz 2 lata gwarancji a po rejestracji nawet 5 , no chyba że używana .
@@baltazargompka5421 Rower nowy w całości kupiłem, ale problem jest z tym, że w gwarancji brak jest zerowego przeglądu, telefonicznie ze sklepem ugadywałem się, że zrobią zerowy przegląd (rower kupiony z ekspozycji sklepu przez internet), po pół roku jak papiery sprzątałem dopiero zauważyłem, że nie ma tam tego przeglądu i po kontakcie mailowym ze sklepem stwierdzili, że na nic takiego się nie umawiali, więc możliwe, że jestem w dupie. Odezwałem się do marina do Stanów i przekierowali mnie do polskiego dealera i czekam na ich odzew, jak będzie negatywnie to jeszcze rękojmi będę próbował. Kupiłem już ramę hornet pro 2023, bo czekać nie mogę, rower jest jedynym środkiem transportu w moim przypadku ze względów zdrowotnych. Jest opcja, że jestem te 3500 w plecy, bo rama marina w takich kwotach oscylowała jak była dostępna. W ogóle poszperałem w google i jak się okazuje ramy rift zone do 2022 roku pękały i to dość często na górnej rurze tuż przed tą wspawką tak jak ma to miejsce u mnie. W kwietniu mój rower przeszedł pełny serwis wraz z amorami i był techniczne w stanie idealnym (killa rys miał, bo lakier miernej jakości ma marin). Liczę, że hornet wytrzyma mi na te kilka lat, a nie jak marin na niecałe 1.5 roku.
Niestety amor z Marina nie będzie Ci pasował do tej ramy bo tutaj masz inny rozmiar główki w Marinie jest 1 1/8 na 1.5 a w tym Hornecie jest 1 1/8 na 1.8 (dołem jest szerzej o 0.3cala). Trzeba było kupić starszy model ramy Horneta wtedy wszystko by pasowało 1 do 1.
Co do opon to takie mają być rower mtb to rower w teren a nie jakiś upośledzony rower z oponkami 2,1 Po prostu nie jesteś jeszcze przyzwyczajony a noga nie wytrenowana , sam używam takich samych opon w tym że szerokość 2.4 bo max mi wchodzą 2.5 ale chce mieć jakiś luz a wolał bym 2.6 na te trasy co jeżdżę . Mam na kanale parę filmów jakieś tam podjazdy ,nocna jazdę i zimowy zjazd , zimowy zjazd jest na oponach wetscrem opony typowo na warunki błotne ale na śnieg rewelacja na niskim ciśnieniu kleją jak szalone . Mam gdzieś więcej filmów z zimowych zjazdów ale nie chce mi sie dodawać
@@baltazargompka5421 filmiki są króciutkie ale pokazują ze naprawdę da sie jeździć na niskim ciśnieniu nawet na sporych podjazdach . Mało tego robię trasy po górach ze znajomymi którzy maja elektryki i jeździmy po 60-70 km oni sa pod wrażeniem że jestem w stanie podjechać każdy podjazd na trasie a ja nie lubię odpuszczać i przez całą trasę staramy trzymać jedno tępo a najlepsze to to że ja układam trasę bo oni są z okolicy poznania a moje tereny sa boskie do planowania wypadów górskich czy terenowych nie ma litości w tamten weekend byli to w piątek pękło 44 km bo byli po nocnej podróży w sobotę 65 km a w niedziele około 35 km na pożegnanie
To faktycznie musisz być w formie. Ja na chwilę obecną odstawiłem rowery. Kilka poważnych przewrotek i długo odczuwam potłuczenia. Wiele lat jeździłem i zero gleby a w tym roku 4 po kolei.
@@baltazargompka5421 wychowałem się w górach Izerskich czy to na rowerze czy spacery to chce czy nie chce to kondycja i noga sama się wyrobiła ...a tu na wiosce w wolnej chwili i tak nie ma nic innego jako rozrywka to rower to fajne spędzenie wolnego czasu
4atm?😅 Jezu... 3atm? 1.5 max ale to tak jest jak rowery do FR kupują szpanerzy. Przerzutkę masz jedną mistrzu. Na 3barach to się jeździło 20 lat temu. Odtłuszczania i innych maga farmazonów nawet nie będę komentował. Może to taka forma satyry ale jeśli nie to znaczy , że sikorski miał rację 😂
To zupełnie normalne, że w takim rowerze nie ma fabrycznie pedałów, wynika to z tego, że dzisiaj mamy do wyboru naprawdę dużo różnych ich wersji i każdy z nas ma inne prefernecje, więc marki nie chcą narzucać nam na czym mamy jeździć
Ach łykasz ten marketing. To siodła też nie powinni dawać bo każdy jeździ na innym?
@@michadabrowski6501 Tak, bo po co skoro i tak fabryczne wyleci
Kuurde jakie 4 bary, skąd taki pomysł. na przód w takim laczki to max 1.5 bym dał, a z tyłu to już zależy od twojej wagi tak jak wspomniałeś ale nie nie żeby walić max ciśnienie dopuszczane przez producenta.
@@Kasztan18m przyznaje ci rację. Po roku zauważyłem że kompresor ma źle działający zegar . Manometr wymieniłem na nowy i jest 1.5 ATM. W kole. 😉
@@baltazargompka5421 A co do tych oporów toczenia jeśli chcesz to poprawić to na tył polecam ci jakiś łagodniejszy bieżnik, obecnie ten dhf co masz lub miałeś to opona dedykowana na przód a z przodu z reguły daje się bardziej agresywny wzór bieżnika z racji tego że główny ciężar naszego ciała dźwiga tylne koło. Minion DHR już będzie robiła różnice a są jeszcze wersje np. taki że środkowa linia bieżnika to drobna kostka a po bokach jest duża tak by w zakręcie dobrze trzymało a na prostej sprawiało niskie opory. Wiadomo że w teren im grubsza kostka tym lepiej, ale właśnie najczęściej trzeba ten kawałek sobie dojechać jednak i jeśli się nie ma wprawionej nogi to potrafi to wyczerpać siły.
Jest trochę kwestii z którymi się NIE ZGODZĘ w tym filmie. Pozdrawiam
@@sineral9043 masz prawo mieć swoje zdanie a ja mogę się przejęzyczyć. Pozdrawiam serdecznie
@@baltazargompka5421 spoko, nie muszę tego wszystkiego wypisywać ważne że robisz to co lubisz i zachęcasz innych do tego:) miłego jeżdżenia
na oponie napisane 40 psi, także max 2.75 bara. Na skakanie by warto tyle dać, zwłaszcza na przedzie, ale na szlak zdecydowanie mniej i mniejsza o wagęridera, bardziej czy masz tubeless cyz nie. jak masz to i 20psi może być ok
Kilka spraw. Ciśnienie na jakim jeździsz to kosmos, przejdź na system bezdętkowy jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zejdź z ciśnieniem do tego ~1.5 bara bo teraz to masz piłki do ping ponga a nie opony 😂 Jeśli chodzi o pedały to ich brak przy droższych rowerach to norma, właśnie dodawane są do tych tańszych. Producenci uznają, że jak kupujesz rower za taką kasę to masz już preferencję do pedałów i fabryczne, tanie sztuki od razu lądują w koszu co jest w sumie prawdą dla większości. U ciebie te pedały też słabe, brak stalowych pinów je dyskwalifikuje. Zobacz sobie pedały HT PA03A - są tanie a mają już łożyska maszynowe i świetnie trzymają stopę.
Z tym "serwisem" po każdej jeździe to bym nie przesadzał. Myślę, że wystarczy obmyć rower po jeździe i to też nie każdej bo czasami to nawet nie jest ukurzony porządnie. Ja zwykle wycieram golenie amorów/sztycy, wycieram łańcuch i tyle.
Dziękuję za informację. Wszystko biorę pod uwagę.
Looks like a fucking monster & the specs are wild... the short chainstays & wheelbase mean it's gonna be lively as hell.
Can't wait to get my hands on one of these - I'm going to order the black frame tonight.
Beautiful ride you have there, my friend😍💥💥💥
Thank you for your entry. I'm glad you like it and that you want to buy such a bike. In Poland they were only silver. I wish you all the best
@@baltazargompka5421 Just ordered it!
I think the complete bike was only available in silver, but frame only orders are available in either the silver or a matte black option.... either way, it's a beautiful frame.
Happy trails my friend, much love from Sweden!
@@skads2224 thank you again, good luck in conquering new trails.
Na ustawienie ciśnienia nie ma reguły , ogólną zasadę przyjmuje się taką że opona ma się lekko ugiąć gdy wsiadamy na rower żeby cała szerokość opony siadała na gruncie
A jakie docelowe ciśnienie ustawisz to zależy od ciebie i od twoich preferencji , osobiście nie przekraczam 1,5 bara i bardzo fajnie mi się jeździ i nie ważne czy jeżdżę po singiel trakach czy robię wypady górskie asfaltami czy szutrami nie przeszkadza mi takie niskie ciśnienie być może mam na tyle mocna nogę że nie odczuwam zbytnich oporów toczenia
pa. fajny rowerek geometria wygląda naprawdę imponująco przejechał bym sie na takim
Z tymi ciśnieniami to przesadziłeś 😁
Też tak kiedyś robiłem, dojeżdżając przez miasto pompowalem żeby się nie zmęczyć.
Teraz jak noga mocniejsza to bez problemu już.
Po "lesie" mam przód jeden bar a tył 1,6.
Ważę około 120 kilo i mam te same opony.
Niedogodnością ich jest brak przyczepności przy średnim pochyleniu, przez brak klocków. Prosto albo b. pochylony jest okay.
Są inne modele które klocki mają nie tylko środek i boki ale między nimi.
Co do hamulców to może spróbuj metalicznych, są odporniejsze i same poprzez temperaturę podczas hamowania w jakimś stopniu się oczyszczają.
Pozdro 💯
Dziękuję za wpis . Ciągle się uczę .
Te opony nie mają wysokich oporów toczenia, to nie miękkie opony na błoto tylko opony w miarę uniwersalne. Ponadto warto nadmienić, że ten rower zupełnie nie męczy - on ma więcej niż kilka biegów, to nie singlespeed. Na tym rowerze z powodzeniem można robić dziesiątki i setki kilometrów -> ten rower jak najbardziej nadaje się do robienia dystansów ultra i pod bikepacking. Nie będzie tak dynamiczny jak rower do Cross Country czy Down Country ale nie musi -> jedzie pewnie do przodu i to jest najważniejsze. Jazda takim rowerem na asfalcie jest bardzo komfortowa. Tylko wypada mieć dobre ciśnienie -> w granicach 40-50 PSI. Ciśnienie w dętkach oraz w systemach bezdętkowych trzeba inaczej traktować. Idąc w system bezdętkowy należy pamiętać, że obowiązkowo należy zaopatrzyć się w ciężkie wkładki antyprzebiciowe -> bez nich system bezdętkowy w takim rowerze nie ma sensu. Jeśli gdzieś będą wysokie opory toczenia to właśnie w przypadku systemu bezdętkowego ale tak musi być z racji najczęściej niższego ciśnienia. Nie ma potrzeby iść w system bezdętkowy -> to zupełnie inna obsługa oraz filozofia użytku.
Tutaj przykład rowerów pod bikepacking na takich i podobnych oponach:
bikepacking.com/bikes/esker-hayduke-lvs-review/
bikepacking.com/bikes/santa-cruz-chameleon-c-review/
bikepacking.com/bikes/hardtails-sedona-mtb-fest/
Warto pamiętać, że jeszcze niedawno całkiem popularne były rowery z kołami 24, 26, 27,5 oraz 29 cali na oponach plusowych czyli jeszcze szerszych od tych w tym rowerze często z grubym i wysokim bieżnikiem i były to rowery służące do jazdy wszędzie - tak w mieście jak i w terenie. Ograniczenia są przede wszystkim w naszej głowie.
Co tu się oddartmoorowalo w komentarzach. Bikepacking na tym rowerze? Chyba go na oczy nie widziałeś. On waży więcej niż Specialized Fuse a jego do bikepackingu wybierają tylko ludzie którzy robią mega ciężka dziką eksplorację w górach.
@@michadabrowski6501 ten rower ma masę niższą od chociażby takich rowerów jak Author Exe z 2005 i 2006 roku czy Kross Sign DS. Jeździ też zdecydowanie sprawniej.
Po tym komentarzu wnioskuję również, że nigdy nie miałeś okazji robić większych dystansów na rowerach górskich typu Dual, Street, Dirt, Slopestyle, Freeride na oponach takich jak Kenda Nevegal, Kenda Blue Groove, Duro Wildlife Leopard i podobnych. I już w szczególności na napędzie typu singlespeed.
Jeśli ktoś całe życie lub większość życia jeździł tylko na bardzo lekkich rowerach to taka ocena nie dziwi.
Ja jeżdżę w taki sposób min. większe dystanse i jeżdżę nadal, funkcjonuję. I nie tylko ja zresztą -> warto śledzić wpisy użytkowników na wymienionym przeze mnie portalu bikepackingowym i nie tylko.
@@mesjah1995 Argument z DS-em który był uznawany za dziadostwo nawet w czasach gdy wyszedł podważa sens dalszej dyskusji na ten temat. 😁 Wielbłądem też można objechać świat ale to równie przyjemne jak uderzenie młotkiem w palec. Pozdrawiam
jeszcze 1 pytanie czy ten rower nada sie na jazde codzienna ?
Cześć. To jest rower w teren . Zjazdy , podjazdy , skoki itd . Jeśli tylko masz taką ochotę i siłę w nogach by na takich oponach jeździć co dziennie to czemu nie .
Zamontuje sie do niego fotelik dla dziecka montowany do dolnej rury pod sztyca?
Nie wiem czy pytasz poważnie czy nie ale to jest rower konstrukcyjnie do jazdy w terenie . Nie spotkałem się nigdy z takim rozwiązaniem.
@@baltazargompka5421poważnie chce zakupić rower do jazdy po lesie ale czasami też pojechać z córką w miasto. A ten rower mnie zauroczył dlatego też pytam i zdaje sobie sprawę z geometri ramy.
@@Arczi9292do jazdy po lesie szukaj zwykłego roweru cross, a nie MTB enduro.
mam 193 cm i sie zastanawiam nad rama l czy xl
xL tylko . xL jest tylko kilka cm większa od L . Duży rower , większe możliwości. U mnie 180 cm . Rama L ale kupił bym teraz Xl . I przede wszystkim w sklepie stacjonarnym jak nie chcesz osiwieć
Bierz XL ja mam 183 i idealna na mnie jest L-ka
@@Pusija bo chce kupic a to sporo kasy a tez nie chce sie bawic w wysyłanie im go ponownie bo bedzie za mały ale czy przez ta rame xl bedzie np mniej zwrotny czy cos takiego ?
@@janvs_5631 chodzi mi o to że jeśli będzie jakaś usterka bo problem z reklamacją wystąpi . Zakup w sklepie stacjonarnym ma taki plus że jak coś się zepsuje to jedziesz do sklepu . Rama xl jest tylko około 2cm większa od L . Poszukaj w google konfiguracja ram Dartmoor. Lub popatrz na wymiary horneta pro. L i XL
@@janvs_5631 dla mnie może być mniej zwrotny, ale dla kogoś wysokiego będzie on identyczny jak dla mnie L-ka
ile rower kosztował?
8 tys
Mi właśnie dziś pękła rama od Marina rift zone 2 po jedynie 1.5 roku użytkowania jej (zero skoków, 70% na asfalcie, 30% lekki teren) i zastanawiam się nad kupnem tej ramy, bo marina pierdole. Kupię chyba taką ramę i zrobię transplantację części z marina do niej, bo w marina też trochę dofinansowałem.
Ale jeśli rama była kupiona nową to chyba masz gwarancję. Z tego co wiem na nową ramę masz 2 lata gwarancji a po rejestracji nawet 5 , no chyba że używana .
@@baltazargompka5421 Rower nowy w całości kupiłem, ale problem jest z tym, że w gwarancji brak jest zerowego przeglądu, telefonicznie ze sklepem ugadywałem się, że zrobią zerowy przegląd (rower kupiony z ekspozycji sklepu przez internet), po pół roku jak papiery sprzątałem dopiero zauważyłem, że nie ma tam tego przeglądu i po kontakcie mailowym ze sklepem stwierdzili, że na nic takiego się nie umawiali, więc możliwe, że jestem w dupie. Odezwałem się do marina do Stanów i przekierowali mnie do polskiego dealera i czekam na ich odzew, jak będzie negatywnie to jeszcze rękojmi będę próbował. Kupiłem już ramę hornet pro 2023, bo czekać nie mogę, rower jest jedynym środkiem transportu w moim przypadku ze względów zdrowotnych. Jest opcja, że jestem te 3500 w plecy, bo rama marina w takich kwotach oscylowała jak była dostępna. W ogóle poszperałem w google i jak się okazuje ramy rift zone do 2022 roku pękały i to dość często na górnej rurze tuż przed tą wspawką tak jak ma to miejsce u mnie. W kwietniu mój rower przeszedł pełny serwis wraz z amorami i był techniczne w stanie idealnym (killa rys miał, bo lakier miernej jakości ma marin). Liczę, że hornet wytrzyma mi na te kilka lat, a nie jak marin na niecałe 1.5 roku.
Niestety amor z Marina nie będzie Ci pasował do tej ramy bo tutaj masz inny rozmiar główki w Marinie jest 1 1/8 na 1.5 a w tym Hornecie jest 1 1/8 na 1.8 (dołem jest szerzej o 0.3cala). Trzeba było kupić starszy model ramy Horneta wtedy wszystko by pasowało 1 do 1.
No chyba, że źle zrozumiałem Kilińskiego jak opowiadał o tym nowym Hornecie.
@@gggggggg204 napisz do rzecznika praw konsumenta . Bardzo często pomagają ludziom.
jeździ sie na 1,5 bara a nie 3 czy 4
Ok. Spróbujemy na 1.5
ja u siebie mam 3 atmosfery i ważę 71kg
Spoko. Każdy z nas jest inny . Pozdro 😉
Co do opon to takie mają być rower mtb to rower w teren a nie jakiś upośledzony rower z oponkami 2,1
Po prostu nie jesteś jeszcze przyzwyczajony a noga nie wytrenowana , sam używam takich samych opon w tym że szerokość 2.4 bo max mi wchodzą 2.5 ale chce mieć jakiś luz a wolał bym 2.6 na te trasy co jeżdżę .
Mam na kanale parę filmów jakieś tam podjazdy ,nocna jazdę i zimowy zjazd , zimowy zjazd jest na oponach wetscrem opony typowo na warunki błotne ale na śnieg rewelacja na niskim ciśnieniu kleją jak szalone . Mam gdzieś więcej filmów z zimowych zjazdów ale nie chce mi sie dodawać
No to muszę w wolnej chwili sobie obejrzeć twoje filmy 👍😉 pozdro.
@@baltazargompka5421 filmiki są króciutkie ale pokazują ze naprawdę da sie jeździć na niskim ciśnieniu nawet na sporych podjazdach . Mało tego robię trasy po górach ze znajomymi którzy maja elektryki i jeździmy po 60-70 km oni sa pod wrażeniem że jestem w stanie podjechać każdy podjazd na trasie a ja nie lubię odpuszczać i przez całą trasę staramy trzymać jedno tępo a najlepsze to to że ja układam trasę bo oni są z okolicy poznania a moje tereny sa boskie do planowania wypadów górskich czy terenowych nie ma litości w tamten weekend byli to w piątek pękło 44 km bo byli po nocnej podróży w sobotę 65 km a w niedziele około 35 km na pożegnanie
To faktycznie musisz być w formie. Ja na chwilę obecną odstawiłem rowery. Kilka poważnych przewrotek i długo odczuwam potłuczenia. Wiele lat jeździłem i zero gleby a w tym roku 4 po kolei.
@@baltazargompka5421 wychowałem się w górach Izerskich czy to na rowerze czy spacery to chce czy nie chce to kondycja i noga sama się wyrobiła ...a tu na wiosce w wolnej chwili i tak nie ma nic innego jako rozrywka to rower to fajne spędzenie wolnego czasu
rower mega
Dziękuję za wpis . Wszystkiego dobrego życzę. 😉
nice
4atm?😅 Jezu... 3atm? 1.5 max ale to tak jest jak rowery do FR kupują szpanerzy. Przerzutkę masz jedną mistrzu. Na 3barach to się jeździło 20 lat temu. Odtłuszczania i innych maga farmazonów nawet nie będę komentował. Może to taka forma satyry ale jeśli nie to znaczy , że sikorski miał rację 😂
okurwa 4 atmosfery hahaha padlem😂😂😂😂😂