ДВ-СВ приёмник прямого усиления; TRF AM LW-MW receiver.
HTML-код
- Опубликовано: 7 фев 2025
- JFET transistor front end long wave and medium wave AM receiver ( tuned radio freqency type. ). With trim pot set best sound qality for weak station ( without AM station LED glow weak ).
Прекрасная работа 😊👍
Мне понравилось, полевик по входу и хорошая добротность получилась.
Super
Good result! (as always...).
Хороший приёмник прямого усиления
Не хуже супергетеродина
Very interesting 👍👍👍
super
Bravoo!
Хороший результат. А чому не використали конденсатор змінної ємності? Такі конденсатори все ще можна замовити, наприклад на Алі. А також можна використати варикапи для АМ діапазонів, наприклад 1sv149, котрі також можна замовити.
Було б зручніше налаштовуватися за допомогою конденсатора змінної ємності. Така котушка варіометра має одну перевагу - однією котушкою можна налаштувати діапазон від 10кГц до 1800кГц. Для цього слід використовувати кілька незалежних конденсаторів і перемикачів. Виготовив варикапи з транзисторів і імпульсних випрямних діодів. Один транзистор дав зміну ємності на 300-1000 пФ.
@@ingussilins6330 краще спеціалізовані варикапи для АМ диапазонів. Таких досить багато. Теж хочу якось замовити щоб зробити синтезатор частот у якості гетеродина.
@@ВасилийТёркин-г3м Супергетеродинний радіоприймач не так просто побудувати. Потрібне спеціальне вимірювальне обладнання. Набагато простіше побудувати радіостанції з регенеративним або прямим посиленням. З супергетеродинних приймачів FM-радіоприймач з низькою проміжною частотою легко побудувати без спеціального вимірювального обладнання.
Інгусе, Ви дуже помиляєтесь! З тих пір як з`явились і стали широко доступними високодобротні керамічні фільтри проміжньої частоти, то супергетеродинні приймачі стали доступні навіть школярам на заняттях радіокружків. Сьогодні навіть на будь-якому крупному торгівельному інтернет-майданчику доступні для замовлення готові набори для самостійного складання приймача, з корпусом, друкованою платою та всіма необхідними компонентами. Там знадобиться налаштувати лише контур гетеродина, щоб попасти в потрібний діапазон частот, і вхідний контур по максимальній якості приймання слабких станцій. Все інше вже налаштовано у вигляді керамічного фільтру проміжньої частоти на 10,7МГц або 455кГц та керамічного дискримінатору якщо приймач з частотною модуляцією. Можна навіть використати старі керамічні фільтри від радянської техніки 465кГц, фільтри для ФМ приймача від звукового тракту радянських телевізорів стандарту 6,5МГц або європейського і американського стандартів 5,5МГц. Наявність таких фільтрів позбавляє необхідності мотати безлічь коливальних контурів та всі їх налаштовувати. Більше того, я Вам ДУЖЕ рекомендую придбати цілком бюджетний прилад під назвою "nanoVNA" (Vector Network Analizer), за допомогою якого ви зможете максимально зручно точно тналаштовувати будь які контури чи навіть тракти з полосами пропускання від 500кГц до 1,5ГГц (до 3ГГц у покращеної версії).😃👍
@ВасилийТёркин-г3м Щодо п'єзокерамічних фільтрів я з вами однозначно згоден. Деякі радіоаматори комбінують разом фільтри 455 і 465 кГц і отримують вузьку смугу пропускання. Проблеми починаються, коли вам потрібно змішати вхідну схему з гетеродинною. Я побудував регенеративний середньо- та короткохвильовий приймач з резонансним підсилювачем високої частоти. Поки обидва контури коливань мають однакову частоту - поки добре. При переналаштуванні по діапазону - кожен контур звучить в своєму напрямку і чутливість падає. Пробував побудувати супергетеродинний довгохвильовий приймач - нічого не вийшло - врешті перебудував його в приймач прямого підсилення.
У вас много схем СВ приемников. Какую свою схему вы посоветуете? У меня есть полевые и биполярные (германиевые и кремниевые транзисторы)
Мне больше всего понравилась схема 3-V-1. ruclips.net/video/I3B-EkyDjQg/видео.html
Схемы с полевым транзистором на входе способны принимать сигналы длинноволнового диапазона. Это вторая схема, которая хорошо работает на длинных волнах.
ruclips.net/video/ciRTJBm4T8I/видео.html
@ingussilins6330 Спасибо, за простые надёжные схемы. Попробую в схему 3-V-1, на входе примастыреть полевик КП103.
Schematic and article link please.
The shematic of the radio receiver is at the end of the video. I created this circuit diagram ( not found in internet ).
@@ingussilins6330 ok thanks
@@ingussilins6330Ok thanks
Было бы интересно узнать данные дросселя
Я измерил индуктивности ~ 6мГ ( 6mH ).
@@ingussilins6330 спасибо)))
@@ingussilins6330 у багатьох імпульсних блоках живлення по входу 220в використовуються синфазні дроселі у якості ЕМІ фільтрів. Як правило, вони намотані на зручні двохсекційні котушки з осердями UU або UI типів. Ті осердя вироблені з фериту з дуже великим значенням початкової проникності - близько 10000-15000. Таким чином у них дуже висока індуктивність на один виток. Наприклад, у самого малого з таких осердь UU9.8/7.1/2.9 індуктивність одного витка близько 4,5 мікрогенрі!!! Тобто якщо намотати на таку котушечку усього 150 витків, то вийде індуктивність 150*150*4,5=101250 мікрогенрі або трохи більше 0,1Гн. На таких осердях дуже зручно робити усілякі фільтри з великими значеннями індуктивності. Просто незрівнянно зручніше, чим мотати їх на феритових кільцях.
Это приёмник 3-V-0 ?
3-V-1
Последний транзистор АМ детектор - УНЧ. ( VT4 )
..у вас катушка контурная лежит прямо на поверхности стола...а это снижает её добротность и соответсвенно ухудшает её приёмные качества!- сделайте любой примитивный каркас и поднимите катушку хотя бы на высоту спичечного коробка и заметите улучшения!
Спасибо за предложение. На заднем дворе результаты намного лучше - звук четкий и чистый. Я прикрепил катушку контура к плате приемника. Я поставил резистор сопротивлением 22 Ом последовательно с C3. И Я поставил резистор сопротивлением 51 Ом последовательно с C4. Такие резисторы в эмиттерных цепях снижают шумы и повышают селективность.
👍 Как всегда, оригинально!А что за радиостанция,которая была первая на ДВ?
Первая станция от Румыния на СВ - после переключения ДВ Польский радио.
На ДВ Я можно слышит "Польский радио"; ББС; , радио от Румынии...
@@ingussilins6330 українську також було чути.😀
какая антенна используется?
Только магнитной антенна ( ферритной сердечник ).
@@ingussilins6330 принято.
это вч усилитель с синхронным детектором?
@@mstrdrv Это не синхронный детектор. В радиоприемнике используется AM-детектор на транзистор и светодиоде со смещением постоянного тока. (Транзистор VT4).
@@ingussilins6330очень интересно как этот детектор работает! Есть ли видео отдельно про такой детектор?
@@alexloktionoff6833 Обязательно нужно будет снять видео о чувствительном АМ-детекторе со смещением постоянного тока, о 3 типах регенеративных детекторов и о том, как подключить колебательный контур к антенне и входному каскаду. Вы можете посмотреть на мои однотранзисторные рефлексные радиоприемники (в них используется AM-детектор со смещением постоянного тока).