На жаль, не всі українці знають всі мови ЄС, тому і не можуть з'ясувати нюанси в'їзду-виїзду з різних держав. Тому, було б корисно для нас, щоб автор не лише зробив посилання на законодавчий документ з 90 сторінок, а й надав список держав, з перетинанням кордону яких у біженців не виникне проблем (в разі виконання названих Вами умов). Дякуємо.
@@АльбинаШтерн и как же беженцы себя ведут? Расскажи, кремлёвский тролль. Может быть, ходят на курсы, работают и пытаются выжить с детьми на пособие? Чтоб ты всю жизнь так жила, как беженцы.
Не пишіть дурниці! Кожен українець перебуваючи на території ЄС має повне право звернутися до Консульства України в даній країні або зателефонувати до консульства де кожному українцю (не зважаючи на те, чи він знає іншу мову чи ні), кожному українцю без виключення нададуть енну інформацію щодо перебування, документів та в'їзд- виїзд до України.. Достаточно набрати в інтернеті "Консульство України та країну де ви перебуваєте" в всі номери найдети..
Якщо у Вас на руках є офіційний дозвіл на проживання (resident permit), що його видають на засадах права на тимчасовий притулок, навчання та роботу то проблем із переміщенням у межах єврозони не має бути. Цей документ виписується мовою країни у якій Ви його отримували (він не має бути англійською). Так само із цим документом (пластикова картка) можна повернутися назад до ЄС, якщо тимчасово виїхали до України. Ця картка засвідчує, що Ваші біометричні дані були занесені у єдиний біометричний реєстр ЄС і має бути офіційною гарантією безперешкодного пересування у межах ЄС та між ЄС та Україною. Швейцарія, Норвегія, Сполучене королівство Великобританії та Північної Ірландії не є членами ЄС (через це прикордонний контроль може мати інші вимоги). Про всяк випадок, можете проконсультуватися із констульством України у Вашій країні перебування. Правило 90 днів стосується лише тих хто не отримав дозволу на проживання (resident permit) та лише спирається на закордонний паспорт України. Паперовий дозвіл на тимчасовий притулок не є документом, що дозволяє вільне пересування (це лише визначення Вашого статусу). Детальніше можна прочитати українською на сайті Єврокомісії: ec.europa.eu/info/strategy/priorities-2019-2024/stronger-europe-world/eu-solidarity-ukraine/eu-assistance-ukraine/information-people-fleeing-war-ukraine_uk
Не існує реєстру за назвою "єдиний біометричний реєстр ЄС", відповідно, туди дані українців не вносяться. Є такий реєстр для шукачів притулку Eurodac, але українців туди НЕ вносять, є політичне рішення про це. Тому, на жаль, не все описана вами схема не працює і видані документи часто виключають проблеми в іншій країні.
Все вірно ви описали. Не слухаємо бред. Хто має резиденцію, може їздити. А Венгрія не пропустила ту жінку, тому що це "Венгрія". Там такі випадки не поодинокі.
ALM Studios - доброго часу, надіюсь дасте відповідь. Жінка 66р перетнула Польський кордон в березні, має песель укр, (без віз вичерпан) але є потреба на тижня два повернутися до України по справах. Де в Польші, можна отримати цей документ на Тимчасовий захист?
А звідки вона що поперлася в Угощину??? Якщо вона живе в Ужгороді..то нехай сидить вдома! Чи ту квартиру що здавала Харків'янам треба було перездати іншим людям з Херсону??))
Це правда, Львів давно вже цим займається, просто я знаю, разом їхали.І від своїх знайомих знаю, що де спокійно в Україні, громадяни деруть 3шкіри з своїх же. Люди повернулися до рідних місць ,бо неможливо знаходитись в ціх місцях України, повертаються до Харкова, Соромно за своїх співвітчизників, позорище. Сорому в них немає, я рахую вони не кращі росіян.
Їхав автобусом з Угорщини до Німеччини. Тричі перевіряли паспорти. Двічі в Австрії і один раз у Німеччині. Летів літаком у зворотньому напрямку не перевіряли паспорти взагалі у нікого. Таким чином зараз це лотерея.
У меня вопрос как беженцы могут путешествовать - приют дали дают деньги на самое необходимое что бы пережить сложные времена- как могут путешествовать за какие средства… тоесть выплаты из денег налогоплательщиков люди приютили кормили и содержали в ущерб себе помогая в самом необходимом беженцам - а наши беженцы путешествуют по Европе ездят на отдых - странно как то и оооочень не благодарно - как последствие многих сейчас просят покинуть предоставленное жильё и начинать свой путь самостоятельно - и я понимаю этих людей. Если могут путешествовать значит могут сами себя содержать - как то так это выглядит …
Дякую, корисна інформація. На жаль, мова йде не про подорожі. Часто у країні, де тимчасово знайшли притулок, дуже складно вижити без грошей і знання мови.
ОНОВЛЕНО: 23 липня Польща створила механізм, що вирішує ключові проблеми: www.eurointegration.com.ua/news/2022/07/23/7143727/ Підтримайте нас через функцію Спонсорства на RUclips чи на Patreon: www.patreon.com/EuropeanPravda
Перелік "легітимних" документів для кожної держави ЄС дивіться за посиланням: web.archive.org/web/20220708112606/home-affairs.ec.europa.eu/system/files/2022-02/handbook-annex-22_en.pdf Є також текстове роз'яснення українською, у ньому багато букв:) і чимало деталей. Читай за лінком: www.eurointegration.com.ua/articles/2022/07/19/7143461/
дякую! як завжди корисна інфо. У коментарях правильно уточнюють: в Європі вибірковий міграційний контроль навіть при пересуванні наземними видами транспорту, а іноді вас можуть зупинити і просто в країні перебування на вулиці і запитати про документи.
Привіт друзі з України. Ось Рікардо Корреа. Я театральний режисер і письменник у Бразилії. Я шукаю ЛГБТ+ українців, геїв для театрального проекту в Бразилії, а не для того, щоб написати історію на основі інтерв’ю та документальних фільмів. Я хотів би озвучити цю жахливу війну, історичне переслідування, від концентраційних таборів у Чечні до останніх приголомшливих новин. Вибачте, використовуйте або гугл транслейт, щоб писати українською. Усі, хто хоче розповісти світові цю жахливу історію, напишіть мені електронною поштою: ciaartera@gmail.com. Або інстаграм @ciaarteradeteatro
Ця інформація повинна була звучати ще з перших днів виїзду українців. Скільки людей попало на такий гачок? А скільки виїхало людей з тих областей, які не є прикордонними і не було ніяких бойових дій? Хоча я розумію, що в Україні немає жодної безпечної області.
Доброго вечора не дуже зрозуміла ваше пояснення і в лінку про перелік документів теж. Як що в мене і в моїх неповнолітніх дітей є тимчасовий захист один на всіх і право на працю для мене від Франції 90 днів вже минуло, маю контракт на роботу до кінця вересня. Чи можу я поїхати перший раз до України на тиждень по важливих справах. Чи випустять мене назад до Франції прикордонники зі мторони Польщі чи Ромунії? Дякую
я дуже з вами згодна. ось написала тут загальний комент як я бачу. як з мого міста красуні їхали. сидять. ну навіть з Миколаєва їхала одна. Не працює вже 2 міс пройшло. бо не хоче прибирати і продавати. царівна. українки не позорьтесь. я теж не працювала місяць але мене не годує країни Європи чи хто з волонтерів. маю здоров.я і працюю. а ті сидять...ні копійки в Україну не шлють. думають європейці будуть на них пахати. ось мій комент ще... ---------" в сирійців і сирійок теж були великі проблеми. люди тонули в морі на надувних човнах...діти тонули... вони ж мусульманки і шлюб з платою махром. а віддавали заміж хоч за кого аби прогодуватись аби не вмерти. там була велика біда але в ті роки мої колеги українки казали - ой зараз ці сирійці до нас привалять...також були новини що українка заміжня з сирійцем приїхала до України і багато дітей і треба допомогу. і що писали люди? наклепала дітей з мусульманом хай сама вирішує свої проблеми. я ще писала Люди не треьа бути такими злими. також про наше зерно люди писали що не треба нікуди везти хай самі як хотять то рятуються. ну що сказати. в нас народ цікавий. кричати допоможіть нам вивезіть дайте житло і гроші. бо ми українці. а інші що не люди? скільки в країнах було війн геноцидів...наші люди не чули не читали не знали і не слали кошти. навіть така проста ситуація як дві сцикухи жирні сидять на пляжі жруть піцу і підходить собачка просить щматок. не дали!! вії нарощені нігті теж, всі в золоті. в країні війна, повинно бути почуття поділитись якщо можеш! а ті закордоном ниють. двох знаю - не працює ні одна і не збирається. а чого. готел безкоштовно дали. милосердні люди гроші шлють. сидять. а могли б в Україну на волонтерство хоч 100 гривень відправити. нєа. сидять. отож...треба бути добрішими. доречі сирійці так і живуить в Туреччині в таких містечках вагончикахї і якось живуть. нашим же подавай пише одна кафешок мало магазинів мало, чуєш ти від війни рятувалась чи втікла в Європу щоб гарне життя мати?
@@Leo-gx3sy Я коли в ютубі бачу які біженці до ЄС приізжають, одразу питання чи це біженці? Сирійці тікаючи від війни пливли на лодках і з Африки.Знаю багато жінок, які далеко не біженці, але активно користуються гуманітаркою і правами в ЕС, щоб не платити хоча мають гроші.Це погано, оскільки могли б туди поїхати ветерани війни інваліди без рук і ніг на відпочинок.
@@Leo-gx3sy Проблема знаете в чем , то что работу вам не дадут всегда постоянную , про хорошо оплачиваемую я вообще молчу...А когда вы устроитесь на работу вам пособие платить перестанут, и есть люди роботящие и хотят работать но боятся что завтра могут остатся без работы...! И что это вы прям выделили так город Николаев ...?Мол даже с Николаева ехала одна, к чему был этот акцент?
Тьотки, ви дійсно "тікали від війни" і "прихисток" шукали чи просто захотіли собі безкоштовний "Орьол і Рєшку" влаштувати? Якщо дійсно "прихисток", то нефіг безкінечно "подорожувати", тим більш авіатранспортом. Таку нахабність еуропейці не дозволяють навіть чорним/смуглим "біженцям" (які - взагалі святе). І на батьківщину жодний смуглий не має права повертатися, щоб не втратити при цьому статус "біженця". Перший рік - взагалі на пташиних правах - не можна взагалі нічого і жити виключно, як це зветься в законодавстві, "під одним дахом" тобто у таборі, де на вахті постійно поліцейський сидить. А тут нахабні "мандрівниці" масово приїхали, безкінечний євротріп себе влаштовують за кошт еуропейських платників податків.
11:49 другий паспорт же теж бiометричний. Вони просто побачать що та сама людина намагається в'їхати ще раз i заборонять, бiометричнi даннi можна порiвнювати. А ще в них просто в базi буде людина с такими же iм'янем i прiзвищем яка в'їзждала по iншому паспорту, вони це побачать (не знаю точно, але здається що так й буде бо з технiчної точки зору це дуже просто зробити)
@@EuroPravda вы все время говорите Европа и Шенген. Но в Европе есть станы которые не входят в Шенген. Например Кипр и Болгария. При этом они и не граничат с Украиной. Въезд через третьи страны например через Румынию в Болгарию тоже лимитируется 90днями?
У мене перший паспорт не біометрика, старого зразка, діє до 24 року, на кордоні з Польшею дала саме його, переплутала. А другий, біометричній чистий. Тому, у кого так само, може спрацювати.
Приклад жінки з німеччини яку не пустили на кордоні, хоча всі документи були, але проблема більше з тими хто оселився в Польщі !!! Ви слухали самі шо ви кажете ? Більше проблема з тими хто мотається туди сюди за виплатами ...позорисько нації...
згодна. розказує мені один пацик. сестра з батьками виїхали. спочатку Польщза. Потім чехія, потім німеччина потім здається данія потім вирішили в Англію....потім поїхали в Київ за холодильником і меблями...сором сором!!!!!!!!!!!!
@@Leo-gx3sy В чому "сором"? В тому що люди влаштовують своє життя? Якщо перевозять такі важкі речі, то мабуть вирішили залишитися там назавжди, є якась впевненість щодо житла і роботи... Але ж у співвітчизників чомусь одне місце 🔥:/
Дякуємо за інформацію. Але маю маленьке уточнення щодо вибіркової перевірки документів при перетині кордонів у межах ЄС. Під час автобусної подорожі до Італії на кордоні проходила вибіркова перевірка.
Добрый день. Подскажите, пожалуйста, если в первые дни мы с детьми выехали в Польшу. Получили песель. Пробыли там по украинским документам два с половиной месяца. ВСУ отодвинули рашистов и мы вернуться домой. Сейчас обстановка накаляется снова. Мы ждём загранпаспорта ( к сожалению из обещанных двух недель делают до трёх месяцев). Взрослым паспорта сделали, а детям задерживают. Можем ли мы вернуться в Польшу при получении паспортов? Спасибо. И второй вопрос. Если не примет Польша, сможем ли мы выехать например, в Чехию? Хотя, если честно, от поляков и самой Польши мы у восторге. Спасибо.
Нашим громадянам потрібно читати правила перебування в чудій краіні. А сприймається деякими , як все дозволено . Кожного 1 числа місяця є поправки . Читати і поважати .
Здійснюється контроль паспортний і між Польщею та Німеччиною (наземний). Водночас певні держави продовжили термін перебування українців на 180 днів без отримання тимчасового притулку І також, наприклад, з Німеччини можна виїзжати та строк до 6 місяців зі збереженням статусу (без виплат)
Ви кажите зробити ще один біометричний паспорт і по ньому в'їжджати у Європу. Так це можна. Але де гарантія, що людину не перевірять на відбитки пальців і в комп'ютері не побачать картинку , що у Вас 2 біометричних паспорти і видно коли людина перетнула кордон. Це ризик показувати чистий паспорт без штампів. Митники теж знають про два паспорти.
@@Лареттавокругсвета в Україні можна мати 3 закордонні паспорти: Старого взірця , де обов'язково включається Віза і два біометричних. Ніякі,паспорти не анулюються автоматично. Тобто біометричних можна мати 2шт. і обидва вони дійсні.
Доброго дня підкажіть будь ласка як в'їхати до Німеччини через Польщу, які потрібно документи для дитини 7 років якщо закінчилася дія закордонного паспорта. Їдемо вперше до ЕС.
Добрий день,я приїхали 24 березня і зареєструвалася в Германії до 14 жовтня.Коли я заберу заяву і зніму всі статуси,я зможу ще тут находится за правом 90 днів?
Дорого дня. Підскажіть, будь ласка, якщо українець повертається додому з Німеччини. 90 днів безвізу минуло. Є Fiktionsbescheiniging. Не буде питань у прикордонників при поверненні в Україну?
Це все прописано в нормативних документах Єврокомісії, нетреба людей вводити в оману і розказувати тут якісь історії та ділитися своїми лайфхаками, які, навпаки, можуть привести до втрати статусу міжнародного прихистку. ВСЕ має бути максимально відкрито, чесно і відповідно до юридичного обґрунтування нормативної документації Єврокомісії та Європарламенту.
Чи зможу я заїхати на територію Польщі,після перебування в Україні 90 днів? Під час війни, я перебувала в Польщі 4 місяці,та за сімейними обставинами мусила повернутися в Україну і в Україні я пробула 90 днів,то чи пропустять назад до Польщі?
хочу додати як той хто вже давно живе в єс: вибірковий контроль між державами може бути навіть якщо пересуватись наземним транспортом. є також і постійні пункти, наприклад між данією та швецією
Так, ми їхали до Італії через Австрію, зупинилися зайти до магазину і на парковці нас перевірила поліція. Все було добре, але це приклад, що можуть перевірити.
@@tatjanaobermann6241 Надо чтобы в России устроили такую жизнь,забыли 1941,потеряли русские совесть и человечность,надо чтобы на собственной шкуре почуствовали,что такое эта "спецоперация",а точнее война в Украине.Если бы бомбили,рушили,обстреливали ихние города,тогда бы знали,что это такое.Надо как то демитализировать Россию.Она стала опасна для всего человечества.
доброго дня. маю таке запитання скільки днів я можу перебувати у Польщі оскільки з 10.06 по 09.07 була за кордоном по біометрії, 08.09 повторно в'їхала та 22.09 оформила песель?
проблема украинцев. это оплата налогов . украинцы такие хитрые . зарплату получают от дистанционной работы в украине . налоги платят в украине. а живут в европе. то так не может быть . налоги платить нужно там где живешь , пользуешься дорогами и больницами, и получаешь пособия . также доход многих в украине довольно большой . то получение соцпомощи в испании или швейцарии с ущербом для местных граждан . не честное и выглядит как схема аферизма. человек получивший в украине4000 злотых дохода . не может претендовать на соцпомощь в европе . особенно приехав в авто за 350 000 злотых .
Ой-йой-йой...мені вже страшно.. В мене тимчасовий захист в Ірландії, мені сказали, що я можу вільно подорожувати в ЄС на протязі двох тижнів, потім маю знову повернутись до Ірландії. Наразі я зараз перебуваю у подруги в Португалії. Чи не виникнуть в мене проблеми при поверненні ді Ірландії?
Ну а як же ж). Їм все не відповідає, що стосується Українців... Вони подумали і вирішили, що це тільки проблеми України. В такий час ув'язнювати? Україна за всю європу бореться, а вони ще й так до нас? Тільки Польща найбільше допомагає Українцям. Дякуємо сердечним Польським Братам, та Сестрам
Я не бачу проблеми в тому, що люди можуть бачити інші країни.Показати своїм дітям іншу культуру, вбирати позитивний досвід і привезти його до нашої країни, щоб зробити її ще красивішою, ще кращою. Чи ви думаєте, що ці люди повинні сидіти на місці, тоді вони будут вважатимуться патріотами?! Це дурість та заздрість.
@@tanyafil5570 дурість і нікчемність ваша.Сюди якщо с досвідом приїдуть все так і залишиться.Взяти хоча б приклад з влади, багато родичів живуть в ЄС ,з Заходу приймаються накази ,але живем не краще
@@tanyafil5570 тобто жити за рахунок поляків , німців , отримувати від них фінансову допомогу, при цьому не бажаючи йти працювати , а тільки їздити по країнах ЄС , то це по вашому є норма . Це не та ситуація для подорожей. І дуже соромно чути від поляків , що твої співвітчизники не хочуть йти працювати .
А що люди які утекли від війни, за гратами??? Що вони не мають права подорожувати??? З якого часу цей приклад стався? Що біженцям з України не можна нікуди подорожувати??? Що за бред! Якщо біженці то сиди вдома та мовчки,так???
Здравствуйте! Мужчина украинец 20 февраля выехал с Украины в Чехию для работы по контракту. Через 3 месяца продлил визу на проживание на год.Сейчас хочет поехать в Польшу работать. Скажите, пожалуйста,это возможно? И какие документы нужны? И если в дальнейшем он захочет выехать в Канаду,не возникнут проблемы?
Що треба буде робити ,якщо скажуть "ВАМ ТРЕБА ЛЕТІТИ ДО ІТАЛІЇ НА санаторно-курортне ЛІКУВАННЯ НИРОК"? В мене серйозні проблеми з ними ,а говорили ще у минулому році про це. Ми в Німеччині , тут тільки на 21 день можна виїхати .
Про визд з Польщі до Ізраїлю біженцю з України розкажіть? Якщо я заїхала до Польщі, можливо поїду до Ізраїлю, то чи варто брати ресель в Польщі, чи він не помішає? Адже якщо взяти песель в Польщі, то отримуєш захист до 23.08.23року, якщо не взяв, то лише на 90 днів в Шенгені Виїхавши в Ізраїль з Польщі чи зможу залишитись там до 23.08.23р.?
Доброго вечора! Підкажіть будь ласка, як бути : чи можна виїхати з Польщі з дитиною по її протермінованому закордонному паспорту? Ми заїхали до Польщі, він був ще дійсний. Готовий паспорт у Львові, треба його забрати . Її пропустять на польсько- українському кордоні? Дякую за відповідь.
Підкажіть, будь ласка. Ми напочатку березня виїхали з України через Угорщину, а далі транзитом літаком до Турецької республіки Кіпр. В мене є ВНЖ, біометричний распорт. Зараз є необхідність повернутись в Україну на 2-3 дні за ліками для дитини. Чи може я так само поїхати і повернутися до Кіпру?
Не дуже чітко ви розповідаєте. На підставі якого закону я можу повернутись до Польщі? Зараз як писали в коментарях, все залежить від стражи гианичного, який може пустити, а може і ні, якщо термін безвізу вичерпаний (навіть при наявності песеля). Я, як і величезна кількість українських жінок, знаходжусь зараз в Польщі, маю песель. Дуже хочу поїхати побачитись з чоловіком. Але я не можу розраховувати на авось і залишити на 90 днів дітей з бабусею, замість запланованого тижня. Чи планує український уряд якось проштовхувати цю ситуацію, щоб такі жінки як я були захищеними від настрою конкретного стража і могли апелювати до існуючого закону чи постанови, що дозволяє їм в'їхати назад до Польщі вразі вичерпаного безвізу? Бо, як ви правильно зазначили, песель це заплатка а не вирішення питання легалізації довготермінового перебування людей що знаходяться під тимчасовим захистом.
@@o.p.3617 От мені щавжди цікаво, чому кожен вважає себе експертом і відповідає на питання, які не адресовані йому. Що по Вашому має означати, треба звертатись до Польщі і хто має це робити? Якщо що, то такі питання і постають зазвичай на запит дип. представників, правозахисних організацій, за зверненням офіційних облич і т.д. Звичайно треба звертатись до Польских офіційних лиць, але хто це має робити і в який спосіб?
От і мені цікаво. На днях парламент прийняв закон про особливий статус поляків в Україні, згідно якого полякам надається право вільно жити та працювати протягом 18 місяців в Україні. Чому ж тоді наша влада не лобіює симетричний закон для українців в Польщі?
@@user-nd6ol2ne8j, при отримані статусу тимчасового захисту у Польщі вам так само надається право вільно жити та працювати протягом 18 місяців в Польщі. Що не так? Чи під цитатою "вільно жити" ви мали на увазі мандрувати туди-сюди по білому світу?)))
@@ВладимирСемёнов-п7п от чому у вас одразу асоціація з мандрами? Що за стереотипне мислення? У людей, що втікали виникає багато труднощів, і їздити туди-сюди повірьте не хочеться. Є безліч ситуацій зовсім з цим не пов'язані. Мова йшла про можливість приїхати в Україну вирішити негайні питання. Якщо ви думаєте, що їх нема, то дуже помиляєтеся. От, наприклад, я знайшла роботу, але вона передбачає відрядження у інші країни ЄС. Так от для того, щоб легально туди потрапляти я маю подати на робочу польську візу, але в Україні!!! Поїхавши до консульства Львова на один день не маю гарантії, що мені дозволять повернутись до Польщі. А тим часом робота ту-ту. А скільки ще таких життєвих ситуацій?
Есть вопрос. Парень выехал из Украины в первые дни войны и не имеет закордонного паспорта. Надо получить закордонный паспорт в укр. посольстве в этой стране?
доброго дня, чи пропускає паспортний контроль в аеропорту Лісабона українців, котрі мають візу CUAET, дію пл, PESEL UKR, але закордонний паспорт не біометричний?
Дайте будь ласка,відповідь, я з двома дітьми виїхала з України 23 березня через Польщу до Італії,,за місяць нам зробили документи ,видали пермессо на рік до травня 2023, така ситуація,роботи немає, і я хочу повернутися до Польщі ,по двум причинам,легше найти роботу,мова схожа,дітям вчитися в Польщі.Що я маю,це два місяця ще безвізу,і пермессо до 2023 р,чи зможу я отримати якійсь документ щоб продовжити бути на території Польщі до закінчення війни,і перші кроки з чого почати з яких документів.Буду летіти літаком з Італії до Польщі,по пермессо ,в мене і сина загранпаспорт,в дочки український,їй17 років,чи мені потрібно відмовлятися від Пермессо?Я в Польщу їду не по виплату,так як отримали тут ,просто зняти житло і працювати,в мене є якась реальна можливість так зробити?Дякую!!
Підкажіть будь ласка. Я в Европі була дще до війни. Подорожую сіж країнами ЕС,але оці 90 днів вже закінчились,я нігде не реєструвалася,що буде коли я буду повертатись до України? Мені буле біда на кордоні що я прострочила терміни,штраф,тюрьма? Відповідайте будь ласка тільки ті хто знає точно.Дякую.
Обратитесь в Украинское посольство в той стране это лучше всего. Они вам выдадут справку, с которой вы сможете пересечь границу . Только постарайтесь обьяснить ситуацию, так, что идёт война и думаю вам помогут. Удачи.
Тобто якщо я знаходилась з дитиною в Польщі п’ять місяців , а чоловік тільки зараз зміг виїхати через окуповану територію , і ми хочемо переїхати до Фінляндії літаком ( мене з дитиною можуть депортувати ?)
Доброго дня, знаходимось з родиною в Польщі, маємо песель, чоловік працює офіційно. Безвіз вичерпаний. Скажіть будь ласка, як, ЗАКОННО можна поїхати до Німеччини, на 2 дні, відвідати маму?
Если выехала я из Польши больше чем на месяц ,а теперь хочу опять ехать обратно в Польшу поехать из Запорожья,как ехать что мне нужно визу открывать или нет ?
в сирійців і сирійок теж були великі проблеми. люди тонули в морі на надувних човнах...діти тонули... вони ж мусульманки і шлюб з платою махром. а віддавали заміж хоч за кого аби прогодуватись аби не вмерти. там була велика біда але в ті роки мої колеги українки казали - ой зараз ці сирійці до нас привалять...також були новини що українка заміжня з сирійцем приїхала до України і багато дітей і треба допомогу. і що писали люди? наклепала дітей з мусульманом хай сама вирішує свої проблеми. я ще писала Люди не треьа бути такими злими. також про наше зерно люди писали що не треба нікуди везти хай самі як хотять то рятуються. ну що сказати. в нас народ цікавий. кричати допоможіть нам вивезіть дайте житло і гроші. бо ми українці. а інші що не люди? скільки в країнах було війн геноцидів...наші люди не чули не читали не знали і не слали кошти. навіть така проста ситуація як дві сцикухи жирні сидять на пляжі жруть піцу і підходить собачка просить щматок. не дали!! вії нарощені нігті теж, всі в золоті. в країні війна, повинно бути почуття поділитись якщо можеш! а ті закордоном ниють. двох знаю - не працює ні одна і не збирається. а чого. готел безкоштовно дали. милосердні люди гроші шлють. сидять. а могли б в Україну на волонтерство хоч 100 гривень відправити. нєа. сидять. отож...треба бути добрішими. доречі сирійці так і живуить в Туреччині в таких містечках вагончикахї і якось живуть. нашим же подавай пише одна кафешок мало магазинів мало, чуєш ти від війни рятувалась чи втікла в Європу щоб гарне життя мати?
Так пiдтаержую ,я зараз перебуваю у таборі біженців в Німеччині, та тут такого подивилася что мені гидко що я теж з ними в одному місці ,соромно дуже от того що я бачу и чую .В нас дуже багато бидла ,не можу їх назвати інакше.
Наземним транспортом також не раджу їздити тим, хто не має відповідних документів. По дорозі у Італію у мене особисто перевіряли документи, коли ми перетнули машиною кордон Австрії та Італії. Італійські пограничними влаштували тимчасовий пункт з вагончиками біля заїзду на платну трасу та всі машини на українських номерах звертали з траси. З нами одночасно машин 30 було і у всіх забирали паспорти на перевірку
А якщо наприклад отримав документи тимчасового захисту в ЄС, перебував там півроку, потім виїхав в Україну на 3 місяці. Чи можна через 3 місяці заїжджати на умовах безвізу, не ризикуючи показувати документ ЄС на кордоні?
Доброго дня.Скажіть будь ласка,в мене була річна віза до 28 лютого, в кінці березня я поїхала в Україну,1квітня приїхала знову в Польщу, в мене біометричний паспорт, запрошення воєводське до січня 2024 року,умова про допомогу при зборі врожаю,умова злєценія,песельУкр,зараз мені потрібно поїхати в Україну на обстеження, скажіть будьте добрі,мене пропустять через кордон назад в Польщу,чи будуть проблеми? Дякую Вам!
Я літала у швецію з польщі, внутрішній паспорт тільки показала, ніхто не перевіряв. Головне триматися шенгенської зони, такзваних внутрішніх перельотів, тому швейцарія відпадає В потягах і автобусах перевіряють набагато частіше.
А як щодо документу про тимчасовий захист Греції..в приведеному списку легальних не знайшли його .. надрукований англійською. У вигляді пластикової картки. Коли оформлювали то в міграційній службі говорили, що можемо їздити, якщо необхідно, за межі Греції.
Я не зрозуміла стосовно Франції. Вона дає лише паперовий документ і лише на дорослих. Є потреба виїхати по ЄС з дітьми, 90 днів минули, квитки куплені. І що робити?!?
Дякую за інфо, дуже корисно, бо не знали про такі нюанси щодо пересування у межах ЄС. Не можу подивитися за посиланням перелік "легітимних" документів для кожної держави ЄС. Пише, що Access denied. Чи не могли б Ви написати назву цього докумету, щоб можна було пошукати його у Google? Буду дуже вдячна
Німеччина перевіряє документи в наземному транспорті і депортує людей навіть з закордоною припискою !!! Хоч надає перекладача , але їм нічого не доведеш. Естонія теж , вибірково, провіряє документи людей , які їдуть в автобусах. Тож- не ризикуйте!!!
Так це правда. Мої знайомі їхали з Польщі у Німеччину і їм дали 3 місяці щоб вони покинули Німеччину. але!!! Є дуже багато АЛЕ в плані наглості наших людей, як би це не звучало, та це правда, бо дуже багато хто поводить себе нахабно( і користується даниною ситуацією( ВІЙНОЮ! 😞
Бред..не депортируют..не пишите неправду в стране где идет война .не депортируют..тогда надо брать не защиту ,а беженство...просто не хотят ..быть без паспорта и поселяют где есть места....
в мене знайомі іноземці допомагають коштами Україні, ну де не де, армії, волонтерство, хотіли їхати рятувати тих хто в підвалах був і не міг виїхати, дехто їхав, а наших багато- подорожують... працювати нєа? не чули. як це...ми ж біжинці. яке працювати. шукають бачу їздять де можна кошти отримувати і не робити. така лафа була в Європі коли іракці тікали і інші народи. А зараз все. як можуть так і допомагають
Ну как сказать: представительницы прекрасной половины человечества, не обременённые отношениями и имеющими постоянный доход сейчас путешествуют в своё удовольствие и постят это все в Инстаграмм, приправляя соплями типа «как хочется домой!»
Скажіть будь ласка,чи може мій чоловік виїхать за кордон як що,має двох дітей та третя дитина моя від першого шлюбу ,маємо троє дітей.Наш шлюб зареєстрований.
Дякуємо,це дуже важлива інформація!🇺🇦
Супер! Дуже корисно! Професійне! Дякуємо!
На жаль, не всі українці знають всі мови ЄС, тому і не можуть з'ясувати нюанси в'їзду-виїзду з різних держав. Тому, було б корисно для нас, щоб автор не лише зробив посилання на законодавчий документ з 90 сторінок, а й надав список держав, з перетинанням кордону яких у біженців не виникне проблем (в разі виконання названих Вами умов). Дякуємо.
скоро буде також текстова стаття - поверніться до відео за кілька годин, додамо її в опис
Ничего , Европа выучит мову! Как беженцы себя ведут , стыд и позор!
@@АльбинаШтерн и как же беженцы себя ведут? Расскажи, кремлёвский тролль. Может быть, ходят на курсы, работают и пытаются выжить с детьми на пособие? Чтоб ты всю жизнь так жила, как беженцы.
Не пишіть дурниці! Кожен українець перебуваючи на території ЄС має повне право звернутися до Консульства України в даній країні або зателефонувати до консульства де кожному українцю (не зважаючи на те, чи він знає іншу мову чи ні), кожному українцю без виключення нададуть енну інформацію щодо перебування, документів та в'їзд- виїзд до України.. Достаточно набрати в інтернеті "Консульство України та країну де ви перебуваєте" в всі номери найдети..
@@Nastiya13
Дякую, дуже приємно чути рідну та ще й грамотну юридичну мову. Важлива інформація. Підписуюсь:).
дякую за інформацію
Дякую за розбір.
Вподобайка на підтримку україномовного каналу. Дякую за Вашу роботу
Якщо у Вас на руках є офіційний дозвіл на проживання (resident permit), що його видають на засадах права на тимчасовий притулок, навчання та роботу то проблем із переміщенням у межах єврозони не має бути. Цей документ виписується мовою країни у якій Ви його отримували (він не має бути англійською). Так само із цим документом (пластикова картка) можна повернутися назад до ЄС, якщо тимчасово виїхали до України. Ця картка засвідчує, що Ваші біометричні дані були занесені у єдиний біометричний реєстр ЄС і має бути офіційною гарантією безперешкодного пересування у межах ЄС та між ЄС та Україною.
Швейцарія, Норвегія, Сполучене королівство Великобританії та Північної Ірландії не є членами ЄС (через це прикордонний контроль може мати інші вимоги). Про всяк випадок, можете проконсультуватися із констульством України у Вашій країні перебування. Правило 90 днів стосується лише тих хто не отримав дозволу на проживання (resident permit) та лише спирається на закордонний паспорт України.
Паперовий дозвіл на тимчасовий притулок не є документом, що дозволяє вільне пересування (це лише визначення Вашого статусу).
Детальніше можна прочитати українською на сайті Єврокомісії:
ec.europa.eu/info/strategy/priorities-2019-2024/stronger-europe-world/eu-solidarity-ukraine/eu-assistance-ukraine/information-people-fleeing-war-ukraine_uk
Не існує реєстру за назвою "єдиний біометричний реєстр ЄС", відповідно, туди дані українців не вносяться. Є такий реєстр для шукачів притулку Eurodac, але українців туди НЕ вносять, є політичне рішення про це.
Тому, на жаль, не все описана вами схема не працює і видані документи часто виключають проблеми в іншій країні.
Все вірно ви описали. Не слухаємо бред. Хто має резиденцію, може їздити. А Венгрія не пропустила ту жінку, тому що це "Венгрія". Там такі випадки не поодинокі.
ALM Studios - доброго часу, надіюсь дасте відповідь. Жінка 66р перетнула Польський кордон в березні, має песель укр, (без віз вичерпан) але є потреба на тижня два повернутися до України по справах. Де в Польші, можна отримати цей документ на Тимчасовий захист?
@@EuroPravda украинцы пошли по другой процедуре. Это не беженство.
Підскажіть, будь ласка, на який термін часу можна виїхати з країни яка видала мені resident permit? Наприклад з Німеччини в Україну?
Дякую за відео!!!!! Саме найкраще, що я чула
Дякую!
Дякую за інформацію! Дуже турбувало це питання.
А звідки вона що поперлася в Угощину??? Якщо вона живе в Ужгороді..то нехай сидить вдома! Чи ту квартиру що здавала Харків'янам треба було перездати іншим людям з Херсону??))
Отакий у нас народ , хитро ви@ баний. Стидобище!!!
Есть такое. К сожалению. Наживаться на горе.
Це правда, Львів давно вже цим займається, просто я знаю, разом їхали.І від своїх знайомих знаю, що де спокійно в Україні, громадяни деруть 3шкіри з своїх же. Люди повернулися до рідних місць ,бо неможливо знаходитись в ціх місцях України, повертаються до Харкова, Соромно за своїх співвітчизників, позорище. Сорому в них немає, я рахую вони не кращі росіян.
@@lilazubenko5582 вы что не в курсе, что есть истинные украинцы и не истинные.
@@olgatimoshenko6608 И что, для меня, кто хороший человек, имеющий честь,совесть, а национальность не имеет никакого значения
дякую за випуск!
Добрий вечір, я нічого не знайшла про Ірландію. Маю тут тимчасовий захист.
Дякую за корисну інформацію!
Спасибо! Очень познавательно про 30 дней 👍
Дякую за корисну інформацію
Їхав автобусом з Угорщини до Німеччини. Тричі перевіряли паспорти. Двічі в Австрії і один раз у Німеччині. Летів літаком у зворотньому напрямку не перевіряли паспорти взагалі у нікого. Таким чином зараз це лотерея.
У меня вопрос как беженцы могут путешествовать - приют дали дают деньги на самое необходимое что бы пережить сложные времена- как могут путешествовать за какие средства… тоесть выплаты из денег налогоплательщиков люди приютили кормили и содержали в ущерб себе помогая в самом необходимом беженцам - а наши беженцы путешествуют по Европе ездят на отдых - странно как то и оооочень не благодарно - как последствие многих сейчас просят покинуть предоставленное жильё и начинать свой путь самостоятельно - и я понимаю этих людей. Если могут путешествовать значит могут сами себя содержать - как то так это выглядит …
Де ми не були б , а дома найкраще тому:смерть ворогам! Слава Україні!Героям слава!
Дякую, дуже потрібна інформація
Дякую, корисна інформація. На жаль, мова йде не про подорожі. Часто у країні, де тимчасово знайшли притулок, дуже складно вижити без грошей і знання мови.
З усіх країн, найкращі умови, виплати та т.і - це в Польщі.
а в Україні без грошей не складно жити?
@@estet77 неблагодарні особи завжди отримують "на горіхи".
@@estet77 Працювати потрібно..."Космос" а не фантазувати!
@@voron525 Ні!!!
ОНОВЛЕНО: 23 липня Польща створила механізм, що вирішує ключові проблеми: www.eurointegration.com.ua/news/2022/07/23/7143727/
Підтримайте нас через функцію Спонсорства на RUclips чи на Patreon: www.patreon.com/EuropeanPravda
Перелік "легітимних" документів для кожної держави ЄС дивіться за посиланням:
web.archive.org/web/20220708112606/home-affairs.ec.europa.eu/system/files/2022-02/handbook-annex-22_en.pdf
Є також текстове роз'яснення українською, у ньому багато букв:) і чимало деталей. Читай за лінком: www.eurointegration.com.ua/articles/2022/07/19/7143461/
А як же діти?
дякую! як завжди корисна інфо. У коментарях правильно уточнюють: в Європі вибірковий міграційний контроль навіть при пересуванні наземними видами транспорту, а іноді вас можуть зупинити і просто в країні перебування на вулиці і запитати про документи.
На фронт гусак їдь! Тікає він!
,👍
Спасибо, очень информативно
Привіт друзі з України. Ось Рікардо Корреа. Я театральний режисер і письменник у Бразилії. Я шукаю ЛГБТ+ українців, геїв для театрального проекту в Бразилії, а не для того, щоб написати історію на основі інтерв’ю та документальних фільмів. Я хотів би озвучити цю жахливу війну, історичне переслідування, від концентраційних таборів у Чечні до останніх приголомшливих новин.
Вибачте, використовуйте або гугл транслейт, щоб писати українською.
Усі, хто хоче розповісти світові цю жахливу історію, напишіть мені електронною поштою:
ciaartera@gmail.com. Або інстаграм @ciaarteradeteatro
Перепрошую,нарешті зрозуміла,під кінець розповіді,ура! Слава ЄЕС (((((
Дякую
Дякую, важлива інформація!
Ця інформація повинна була звучати ще з перших днів виїзду українців. Скільки людей попало на такий гачок? А скільки виїхало людей з тих областей, які не є прикордонними і не було ніяких бойових дій? Хоча я розумію, що в Україні немає жодної безпечної області.
@@ВераСеверин-т5йВера ти с кишенева
@@ВераСеверин-т5й то
Угорська країна взагалі дуже страшна країна, для іностранців.
В світлі останніх подій вони взагалі страшні
Не страшна,а проросійська
@@o.p.3617 Це одне і те ж.
Я вже послухали пів відео і нічого з нього не зрозуміла?
Доброго вечора не дуже зрозуміла ваше пояснення і в лінку про перелік документів теж. Як що в мене і в моїх неповнолітніх дітей є тимчасовий захист один на всіх і право на працю для мене від Франції 90 днів вже минуло, маю контракт на роботу до кінця вересня. Чи можу я поїхати перший раз до України на тиждень по важливих справах. Чи випустять мене назад до Франції прикордонники зі мторони Польщі чи Ромунії? Дякую
Тікати від війни чи подорожувати по ЄС . Треба відрізняти!
я дуже з вами згодна. ось написала тут загальний комент як я бачу. як з мого міста красуні їхали. сидять. ну навіть з Миколаєва їхала одна. Не працює вже 2 міс пройшло. бо не хоче прибирати і продавати. царівна. українки не позорьтесь. я теж не працювала місяць але мене не годує країни Європи чи хто з волонтерів. маю здоров.я і працюю. а ті сидять...ні копійки в Україну не шлють. думають європейці будуть на них пахати. ось мій комент ще... ---------" в сирійців і сирійок теж були великі проблеми. люди тонули в морі на надувних човнах...діти тонули... вони ж мусульманки і шлюб з платою махром. а віддавали заміж хоч за кого аби прогодуватись аби не вмерти. там була велика біда але в ті роки мої колеги українки казали - ой зараз ці сирійці до нас привалять...також були новини що українка заміжня з сирійцем приїхала до України і багато дітей і треба допомогу. і що писали люди? наклепала дітей з мусульманом хай сама вирішує свої проблеми. я ще писала Люди не треьа бути такими злими. також про наше зерно люди писали що не треба нікуди везти хай самі як хотять то рятуються. ну що сказати. в нас народ цікавий. кричати допоможіть нам вивезіть дайте житло і гроші. бо ми українці. а інші що не люди? скільки в країнах було війн геноцидів...наші люди не чули не читали не знали і не слали кошти. навіть така проста ситуація як дві сцикухи жирні сидять на пляжі жруть піцу і підходить собачка просить щматок. не дали!! вії нарощені нігті теж, всі в золоті. в країні війна, повинно бути почуття поділитись якщо можеш! а ті закордоном ниють. двох знаю - не працює ні одна і не збирається. а чого. готел безкоштовно дали. милосердні люди гроші шлють. сидять. а могли б в Україну на волонтерство хоч 100 гривень відправити. нєа. сидять. отож...треба бути добрішими. доречі сирійці так і живуить в Туреччині в таких містечках вагончикахї і якось живуть. нашим же подавай пише одна кафешок мало магазинів мало, чуєш ти від війни рятувалась чи втікла в Європу щоб гарне життя мати?
@@Leo-gx3sy Я коли в ютубі бачу які біженці до ЄС приізжають, одразу питання чи це біженці? Сирійці тікаючи від війни пливли на лодках і з Африки.Знаю багато жінок, які далеко не біженці, але активно користуються гуманітаркою і правами в ЕС, щоб не платити хоча мають гроші.Це погано, оскільки могли б туди поїхати ветерани війни інваліди без рук і ніг на відпочинок.
@@Leo-gx3sy Проблема знаете в чем , то что работу вам не дадут всегда постоянную , про хорошо оплачиваемую я вообще молчу...А когда вы устроитесь на работу вам пособие платить перестанут, и есть люди роботящие и хотят работать но боятся что завтра могут остатся без работы...! И что это вы прям выделили так город Николаев ...?Мол даже с Николаева ехала одна, к чему был этот акцент?
Тьотки, ви дійсно "тікали від війни" і "прихисток" шукали чи просто захотіли собі безкоштовний "Орьол і Рєшку" влаштувати? Якщо дійсно "прихисток", то нефіг безкінечно "подорожувати", тим більш авіатранспортом. Таку нахабність еуропейці не дозволяють навіть чорним/смуглим "біженцям" (які - взагалі святе). І на батьківщину жодний смуглий не має права повертатися, щоб не втратити при цьому статус "біженця". Перший рік - взагалі на пташиних правах - не можна взагалі нічого і жити виключно, як це зветься в законодавстві, "під одним дахом" тобто у таборі, де на вахті постійно поліцейський сидить. А тут нахабні "мандрівниці" масово приїхали, безкінечний євротріп себе влаштовують за кошт еуропейських платників податків.
@@enginedepartment744 так она не знает,видимо,что в Николаеве страшно.Сама ,небось,из Западной Украины,где тихо,поехала,пользуясь ситуацией.
11:49 другий паспорт же теж бiометричний. Вони просто побачать що та сама людина намагається в'їхати ще раз i заборонять, бiометричнi даннi можна порiвнювати. А ще в них просто в базi буде людина с такими же iм'янем i прiзвищем яка в'їзждала по iншому паспорту, вони це побачать (не знаю точно, але здається що так й буде бо з технiчної точки зору це дуже просто зробити)
тому треба заїжджати у цьому разі обов'язково через іншу країну. Спільної бази немає
Спільну базу мали запровадити в 2022 -2023 році і припинити ставити штампи.
@@EuroPravda вы все время говорите Европа и Шенген. Но в Европе есть станы которые не входят в Шенген. Например Кипр и Болгария. При этом они и не граничат с Украиной. Въезд через третьи страны например через Румынию в Болгарию тоже лимитируется 90днями?
У мене перший паспорт не біометрика, старого зразка, діє до 24 року, на кордоні з Польшею дала саме його, переплутала. А другий, біометричній чистий. Тому, у кого так само, може спрацювати.
@@Oujosan так,в компьютер вас занесли на кордоні.треба через інший кордон
Нічого не зрозуміла
Європа не панацея. Дістанеться всім. Настрої німців і поляків по відношенню до українців сьогодні вже далеко не такі, якими були ще в лютому .
Приклад жінки з німеччини яку не пустили на кордоні, хоча всі документи були, але проблема більше з тими хто оселився в Польщі !!!
Ви слухали самі шо ви кажете ?
Більше проблема з тими хто мотається туди сюди за виплатами ...позорисько нації...
згодна. розказує мені один пацик. сестра з батьками виїхали. спочатку Польщза. Потім чехія, потім німеччина потім здається данія потім вирішили в Англію....потім поїхали в Київ за холодильником і меблями...сором сором!!!!!!!!!!!!
@@Leo-gx3sy 9
Мова йшла про тих, хто має тимчасово поїхати до України
@@Leo-gx3sy В чому "сором"? В тому що люди влаштовують своє життя? Якщо перевозять такі важкі речі, то мабуть вирішили залишитися там назавжди, є якась впевненість щодо житла і роботи... Але ж у співвітчизників чомусь одне місце 🔥:/
У вас же война,опасно. А они туда сюда мотаются. Решите вы беженцы или туристы.
У Франції,в префектурі сказали,що не більше 20днів
Дякуємо за інформацію. Але маю маленьке уточнення щодо вибіркової перевірки документів при перетині кордонів у межах ЄС. Під час автобусної подорожі до Італії на кордоні проходила вибіркова перевірка.
Добрый день. Подскажите, пожалуйста, если в первые дни мы с детьми выехали в Польшу. Получили песель. Пробыли там по украинским документам два с половиной месяца. ВСУ отодвинули рашистов и мы вернуться домой. Сейчас обстановка накаляется снова. Мы ждём загранпаспорта ( к сожалению из обещанных двух недель делают до трёх месяцев). Взрослым паспорта сделали, а детям задерживают. Можем ли мы вернуться в Польшу при получении паспортов? Спасибо. И второй вопрос. Если не примет Польша, сможем ли мы выехать например, в Чехию? Хотя, если честно, от поляков и самой Польши мы у восторге. Спасибо.
Если прошло 90 дней,то могут не пустить.
До 90 дней в Украине? Должны впустить
Можете і туди, і туди. Обов'язково при в'їзді назвіть причину, яку ви описали
Нашим громадянам потрібно читати правила перебування в чудій краіні. А сприймається деякими , як все дозволено . Кожного 1 числа місяця є поправки . Читати і поважати .
Здійснюється контроль паспортний і між Польщею та Німеччиною (наземний).
Водночас певні держави продовжили термін перебування українців на 180 днів без отримання тимчасового притулку
І також, наприклад, з Німеччини можна виїзжати та строк до 6 місяців зі збереженням статусу (без виплат)
В Туреччині дозволили на 180 днів. Але взагалі-то люди мають оформлювати вторинний захист.
ʼ
Не можете, будь ласка назвати перелік держав?
Особливо серед прикордонних до України
@@Іваній-й3ы ваня..на фронт пиздуй! Тікать зібрався і вчи Українську!
Ви кажите зробити ще один біометричний паспорт і по ньому в'їжджати у Європу. Так це можна. Але де гарантія, що людину не перевірять на відбитки пальців і в комп'ютері не побачать картинку , що у Вас 2 біометричних паспорти і видно коли людина перетнула кордон. Це ризик показувати чистий паспорт без штампів. Митники теж знають про два паспорти.
а разве при выдаче второго, чистого, паспорта, первый не становиться недействительным автоматически? Или в системе и старый паспорт сохраняется?
@@Лареттавокругсвета в Україні можна мати 3 закордонні паспорти: Старого взірця , де обов'язково включається Віза і два біометричних. Ніякі,паспорти не анулюються автоматично. Тобто біометричних можна мати 2шт. і обидва вони дійсні.
@@Лареттавокругсвета нет
@@Лареттавокругсвета Если он еще годен, то их имеют 2 .
Доброго дня підкажіть будь ласка як в'їхати до Німеччини через Польщу, які потрібно документи для дитини 7 років якщо закінчилася дія закордонного паспорта. Їдемо вперше до ЕС.
Добрий день,я приїхали 24 березня і зареєструвалася в Германії до 14 жовтня.Коли я заберу заяву і зніму всі статуси,я зможу ще тут находится за правом 90 днів?
Дорого дня. Підскажіть, будь ласка, якщо українець повертається додому з Німеччини. 90 днів безвізу минуло. Є Fiktionsbescheiniging. Не буде питань у прикордонників при поверненні в Україну?
Ми нещодавно повернулися з Данii, i через 30 днiв назад з Украiни в Данiю, без проблем, але у нас був не протермiнований безвiз, 88 днiв з 90
Це все прописано в нормативних документах Єврокомісії, нетреба людей вводити в оману і розказувати тут якісь історії та ділитися своїми лайфхаками, які, навпаки, можуть привести до втрати статусу міжнародного прихистку. ВСЕ має бути максимально відкрито, чесно і відповідно до юридичного обґрунтування нормативної документації Єврокомісії та Європарламенту.
Чи зможу я заїхати на територію Польщі,після перебування в Україні 90 днів? Під час війни, я перебувала в Польщі 4 місяці,та за сімейними обставинами мусила повернутися в Україну і в Україні я пробула 90 днів,то чи пропустять назад до Польщі?
Доброго дня! Мене цікавить чи ч можу полетіти на Кіпр на 2 тижні, маючи тимчасовий прихисток у Польщ
хочу додати як той хто вже давно живе в єс: вибірковий контроль між державами може бути навіть якщо пересуватись наземним транспортом. є також і постійні пункти, наприклад між данією та швецією
Так, ми їхали до Італії через Австрію, зупинилися зайти до магазину і на парковці нас перевірила поліція. Все було добре, але це приклад, що можуть перевірити.
Їхав з Чехії в Німеччину, цілий автобус перевіряла поліція документи, досить ретельно
@Ivan Ivanovich ні, з Хомутова на Марієнбург.
@@Julia-zl9li При въезде в Италию со стороны Австрии почти всегда проверяют документы и не только.
А через який кордон тоді вьїхати до Нідерландів,маючи їхню картку?
Дякую. Дуже детально. Ведучий, Ви дуже голосно хапаєте повітря
Потрібно оформлювати тимчасовий вид на проживання - і тоді подорожуйте як ви хочете.
У Польщі це неможливо.
Путешественники ,блин, а ещё Путина ругаете, он вам такую жизнь дал,хоть Европу увидите.
@@tatjanaobermann6241 Надо чтобы в России устроили такую жизнь,забыли 1941,потеряли русские совесть и человечность,надо чтобы на собственной шкуре почуствовали,что такое эта "спецоперация",а точнее война в Украине.Если бы бомбили,рушили,обстреливали ихние города,тогда бы знали,что это такое.Надо как то демитализировать Россию.Она стала опасна для всего человечества.
@@tatjanaobermann6241заробили свої 2 рублі, бот?
Дякую за інформацію! Сидіть на місці...нема чого швендяти по европі..
Не открывается список документов?
Доброго дня ,маю таке питання .Чи можу я с Польші полетіть до Греціі на 7 днів с паспортом закордонним діе до 25 року (не біометрія) ?маю песель укр.
доброго дня. маю таке запитання скільки днів я можу перебувати у Польщі оскільки з 10.06 по 09.07 була за кордоном по біометрії, 08.09 повторно в'їхала та 22.09 оформила песель?
Скажiть будь ласка якщо я буду перебувать в Польщi без вiзи бiльше чим 90 днiв то що прикордонники Польщi можуть депортацiю поставити ?Дякую 🙏🇺🇦
Чи можу онулировать карту побуту быть в Германии и робыть
проблема украинцев. это оплата налогов . украинцы такие хитрые . зарплату получают от дистанционной работы в украине . налоги платят в украине. а живут в европе. то так не может быть . налоги платить нужно там где живешь , пользуешься дорогами и больницами, и получаешь пособия . также доход многих в украине довольно большой . то получение соцпомощи в испании или швейцарии с ущербом для местных граждан . не честное и выглядит как схема аферизма. человек получивший в украине4000 злотых дохода . не может претендовать на соцпомощь в европе . особенно приехав в авто за 350 000 злотых .
Ой-йой-йой...мені вже страшно..
В мене тимчасовий захист в Ірландії, мені сказали, що я можу вільно подорожувати в ЄС на протязі двох тижнів, потім маю знову повернутись до Ірландії. Наразі я зараз перебуваю у подруги в Португалії. Чи не виникнуть в мене проблеми при поверненні ді Ірландії?
Напишите пожалуйста как ситуация разрешилась? У меня похожая будет . Хотелось бы знать
Ну а як же ж). Їм все не відповідає, що стосується Українців... Вони подумали і вирішили, що це тільки проблеми України. В такий час ув'язнювати? Україна за всю європу бореться, а вони ще й так до нас? Тільки Польща найбільше допомагає Українцям. Дякуємо сердечним Польським Братам, та Сестрам
Посилання то є добре, але трема мати якийсь доступ, без авторизації документ не відображається. Також не має жодних кнопок для авторизації.
Наш народ умудряється тікаючи від війни ще й на халяву подорожувати Європою. Стидобище.
я давно помітив це вони дуже відірвані від реальності.
Я не бачу проблеми в тому, що люди можуть бачити інші країни.Показати своїм дітям іншу культуру, вбирати позитивний досвід і привезти його до нашої країни, щоб зробити її ще красивішою, ще кращою.
Чи ви думаєте, що ці люди повинні сидіти на місці, тоді вони будут вважатимуться патріотами?! Це дурість та заздрість.
@@tanyafil5570 дурість і нікчемність ваша.Сюди якщо с досвідом приїдуть все так і залишиться.Взяти хоча б приклад з влади, багато родичів живуть в ЄС ,з Заходу приймаються накази ,але живем не краще
@@tanyafil5570 тобто жити за рахунок поляків , німців , отримувати від них фінансову допомогу, при цьому не бажаючи йти працювати , а тільки їздити по країнах ЄС , то це по вашому є норма . Це не та ситуація для подорожей. І дуже соромно чути від поляків , що твої співвітчизники не хочуть йти працювати .
А що люди які утекли від війни, за гратами??? Що вони не мають права подорожувати??? З якого часу цей приклад стався? Що біженцям з України не можна нікуди подорожувати??? Що за бред! Якщо біженці то сиди вдома та мовчки,так???
Здравствуйте! Мужчина украинец 20 февраля выехал с Украины в Чехию для работы по контракту. Через 3 месяца продлил визу на проживание на год.Сейчас хочет поехать в Польшу работать. Скажите, пожалуйста,это возможно? И какие документы нужны? И если в дальнейшем он захочет выехать в Канаду,не возникнут проблемы?
Мужчина должен узнавать всё в посольстве той страны ,где находиться в данный момент.
Що треба буде робити ,якщо скажуть "ВАМ ТРЕБА ЛЕТІТИ ДО ІТАЛІЇ НА санаторно-курортне ЛІКУВАННЯ НИРОК"? В мене серйозні проблеми з ними ,а говорили ще у минулому році про це.
Ми в Німеччині , тут тільки на 21 день можна виїхати .
Про визд з Польщі до Ізраїлю біженцю з України розкажіть? Якщо я заїхала до Польщі, можливо поїду до Ізраїлю, то чи варто брати ресель в Польщі, чи він не помішає? Адже якщо взяти песель в Польщі, то отримуєш захист до 23.08.23року, якщо не взяв, то лише на 90 днів в Шенгені Виїхавши в Ізраїль з Польщі чи зможу залишитись там до 23.08.23р.?
Польский Песель - это номер налогоплательщика в Польше и он вообще ни причём в Израиле. Если вы работаете в Польше- тогда вы платите налоги.
Доброго вечора! Підкажіть будь ласка, як бути : чи можна виїхати з Польщі з дитиною по її протермінованому закордонному паспорту? Ми заїхали до Польщі, він був ще дійсний. Готовий паспорт у Львові, треба його забрати . Її пропустять на польсько- українському кордоні?
Дякую за відповідь.
Підкажіть, будь ласка. Ми напочатку березня виїхали з України через Угорщину, а далі транзитом літаком до Турецької республіки Кіпр. В мене є ВНЖ, біометричний распорт. Зараз є необхідність повернутись в Україну на 2-3 дні за ліками для дитини. Чи може я так само поїхати і повернутися до Кіпру?
Не відкривається посилання на той документ 90 сторінок. Пише Access denied
Що робити?
Моя Хата - Вся Україна.
Не дуже чітко ви розповідаєте. На підставі якого закону я можу повернутись до Польщі? Зараз як писали в коментарях, все залежить від стражи гианичного, який може пустити, а може і ні, якщо термін безвізу вичерпаний (навіть при наявності песеля). Я, як і величезна кількість українських жінок, знаходжусь зараз в Польщі, маю песель. Дуже хочу поїхати побачитись з чоловіком. Але я не можу розраховувати на авось і залишити на 90 днів дітей з бабусею, замість запланованого тижня. Чи планує український уряд якось проштовхувати цю ситуацію, щоб такі жінки як я були захищеними від настрою конкретного стража і могли апелювати до існуючого закону чи постанови, що дозволяє їм в'їхати назад до Польщі вразі вичерпаного безвізу? Бо, як ви правильно зазначили, песель це заплатка а не вирішення питання легалізації довготермінового перебування людей що знаходяться під тимчасовим захистом.
Україна не вирішувати питання ЕС.це до Польщі треба звертатися
@@o.p.3617 От мені щавжди цікаво, чому кожен вважає себе експертом і відповідає на питання, які не адресовані йому. Що по Вашому має означати, треба звертатись до Польщі і хто має це робити? Якщо що, то такі питання і постають зазвичай на запит дип. представників, правозахисних організацій, за зверненням офіційних облич і т.д. Звичайно треба звертатись до Польских офіційних лиць, але хто це має робити і в який спосіб?
От і мені цікаво. На днях парламент прийняв закон про особливий статус поляків в Україні, згідно якого полякам надається право вільно жити та працювати протягом 18 місяців в Україні. Чому ж тоді наша влада не лобіює симетричний закон для українців в Польщі?
@@user-nd6ol2ne8j, при отримані статусу тимчасового захисту у Польщі вам так само надається право вільно жити та працювати протягом 18 місяців в Польщі. Що не так? Чи під цитатою "вільно жити" ви мали на увазі мандрувати туди-сюди по білому світу?)))
@@ВладимирСемёнов-п7п от чому у вас одразу асоціація з мандрами? Що за стереотипне мислення? У людей, що втікали виникає багато труднощів, і їздити туди-сюди повірьте не хочеться. Є безліч ситуацій зовсім з цим не пов'язані. Мова йшла про можливість приїхати в Україну вирішити негайні питання. Якщо ви думаєте, що їх нема, то дуже помиляєтеся. От, наприклад, я знайшла роботу, але вона передбачає відрядження у інші країни ЄС. Так от для того, щоб легально туди потрапляти я маю подати на робочу польську візу, але в Україні!!! Поїхавши до консульства Львова на один день не маю гарантії, що мені дозволять повернутись до Польщі. А тим часом робота ту-ту. А скільки ще таких життєвих ситуацій?
Есть вопрос. Парень выехал из Украины в первые дни войны и не имеет закордонного паспорта. Надо получить закордонный паспорт в укр. посольстве в этой стране?
Скажіть,будь ласка, коли польський песель укр.дає тимчасовий захист,його дія наступає після його виготовлення чи 90 біометрія + 18 місяців захист ?
З моменту перетину кордону 18 місяців
@@ЕкатеринаГрицай-э1ф та вроді 18 місяців починаючи з 24 лютого
А дядя каже що для ЕС це не документ
@@ЕкатеринаГрицай-э1ф песель-це тимчасовий попередній документ.треба мати іdкарту,яка видається після песель.
@@o.p.3617 Яка ID карта? Карта побиту? Песель дає тимчасовий захист на території Польщі.
Добрый день. Мы семья приехали в город Коттбус. Нас 6 человек и еще бабушка приехала и у нас большие проблемы с жильем. Есть своя история.
доброго дня, чи пропускає паспортний контроль в аеропорту Лісабона українців, котрі мають візу CUAET, дію пл, PESEL UKR, але закордонний паспорт не біометричний?
Хочу поїхати зі Словаччини в Україну, і не розумію чи вийде (у всіх виходить, а я боюсь)!
Дайте будь ласка,відповідь, я з двома дітьми виїхала з України 23 березня через Польщу до Італії,,за місяць нам зробили документи ,видали пермессо на рік до травня 2023, така ситуація,роботи немає, і я хочу повернутися до Польщі ,по двум причинам,легше найти роботу,мова схожа,дітям вчитися в Польщі.Що я маю,це два місяця ще безвізу,і пермессо до 2023 р,чи зможу я отримати якійсь документ щоб продовжити бути на території Польщі до закінчення війни,і перші кроки з чого почати з яких документів.Буду летіти літаком з Італії до Польщі,по пермессо ,в мене і сина загранпаспорт,в дочки український,їй17 років,чи мені потрібно відмовлятися від Пермессо?Я в Польщу їду не по виплату,так як отримали тут ,просто зняти житло і працювати,в мене є якась реальна можливість так зробити?Дякую!!
А можно ваши контакты у меня вопрос по обучению???
Підкажіть будь ласка. Я в Европі була дще до війни. Подорожую сіж країнами ЕС,але оці 90 днів вже закінчились,я нігде не реєструвалася,що буде коли я буду повертатись до України? Мені буле біда на кордоні що я прострочила терміни,штраф,тюрьма? Відповідайте будь ласка тільки ті хто знає точно.Дякую.
Обратитесь в Украинское посольство в той стране это лучше всего. Они вам выдадут справку, с которой вы сможете пересечь границу . Только постарайтесь обьяснить ситуацию, так, что идёт война и думаю вам помогут. Удачи.
Тобто якщо я знаходилась з дитиною в Польщі п’ять місяців , а чоловік тільки зараз зміг виїхати через окуповану територію , і ми хочемо переїхати до Фінляндії літаком ( мене з дитиною можуть депортувати ?)
Доброго дня, знаходимось з родиною в Польщі, маємо песель, чоловік працює офіційно. Безвіз вичерпаний. Скажіть будь ласка, як, ЗАКОННО можна поїхати до Німеччини, на 2 дні, відвідати маму?
Если выехала я из Польши больше чем на месяц ,а теперь хочу опять ехать обратно в Польшу поехать из Запорожья,как ехать что мне нужно визу открывать или нет ?
в сирійців і сирійок теж були великі проблеми. люди тонули в морі на надувних човнах...діти тонули... вони ж мусульманки і шлюб з платою махром. а віддавали заміж хоч за кого аби прогодуватись аби не вмерти. там була велика біда але в ті роки мої колеги українки казали - ой зараз ці сирійці до нас привалять...також були новини що українка заміжня з сирійцем приїхала до України і багато дітей і треба допомогу. і що писали люди? наклепала дітей з мусульманом хай сама вирішує свої проблеми. я ще писала Люди не треьа бути такими злими. також про наше зерно люди писали що не треба нікуди везти хай самі як хотять то рятуються. ну що сказати. в нас народ цікавий. кричати допоможіть нам вивезіть дайте житло і гроші. бо ми українці. а інші що не люди? скільки в країнах було війн геноцидів...наші люди не чули не читали не знали і не слали кошти. навіть така проста ситуація як дві сцикухи жирні сидять на пляжі жруть піцу і підходить собачка просить щматок. не дали!! вії нарощені нігті теж, всі в золоті. в країні війна, повинно бути почуття поділитись якщо можеш! а ті закордоном ниють. двох знаю - не працює ні одна і не збирається. а чого. готел безкоштовно дали. милосердні люди гроші шлють. сидять. а могли б в Україну на волонтерство хоч 100 гривень відправити. нєа. сидять. отож...треба бути добрішими. доречі сирійці так і живуить в Туреччині в таких містечках вагончикахї і якось живуть. нашим же подавай пише одна кафешок мало магазинів мало, чуєш ти від війни рятувалась чи втікла в Європу щоб гарне життя мати?
Так пiдтаержую ,я зараз перебуваю у таборі біженців в Німеччині, та тут такого подивилася что мені гидко що я теж з ними в одному місці ,соромно дуже от того що я бачу и чую .В нас дуже багато бидла ,не можу їх назвати інакше.
Боже ну дочого ця дурня зараз??жіночко пишіть твори у місцеві газетки
Навіщо цей негатив?є багато хороших людей.чому ви про них не пишете?
Наземним транспортом також не раджу їздити тим, хто не має відповідних документів. По дорозі у Італію у мене особисто перевіряли документи, коли ми перетнули машиною кордон Австрії та Італії. Італійські пограничними влаштували тимчасовий пункт з вагончиками біля заїзду на платну трасу та всі машини на українських номерах звертали з траси. З нами одночасно машин 30 було і у всіх забирали паспорти на перевірку
А якщо наприклад отримав документи тимчасового захисту в ЄС, перебував там півроку, потім виїхав в Україну на 3 місяці. Чи можна через 3 місяці заїжджати на умовах безвізу, не ризикуючи показувати документ ЄС на кордоні?
Доброго дня.Скажіть будь ласка,в мене була річна віза до 28 лютого, в кінці березня я поїхала в Україну,1квітня приїхала знову в Польщу, в мене біометричний паспорт, запрошення воєводське до січня 2024 року,умова про допомогу при зборі врожаю,умова злєценія,песельУкр,зараз мені потрібно поїхати в Україну на обстеження, скажіть будьте добрі,мене пропустять через кордон назад в Польщу,чи будуть проблеми? Дякую Вам!
Я літала у швецію з польщі, внутрішній паспорт тільки показала, ніхто не перевіряв. Головне триматися шенгенської зони, такзваних внутрішніх перельотів, тому швейцарія відпадає В потягах і автобусах перевіряють набагато частіше.
Додам, документи перевіряв перевізник, тобто авіакомпанія, брамки прикордонного контролю при тих гейтах не було.
А як щодо документу про тимчасовий захист Греції..в приведеному списку легальних не знайшли його .. надрукований англійською. У вигляді пластикової картки. Коли оформлювали то в міграційній службі говорили, що можемо їздити, якщо необхідно, за межі Греції.
Работать надо , а не ждать халяву.
Я не зрозуміла стосовно Франції. Вона дає лише паперовий документ і лише на дорослих. Є потреба виїхати по ЄС з дітьми, 90 днів минули, квитки куплені. І що робити?!?
По ссылке никакого списка нет: Access denied
You are not authorized to access this page.
Не видають документ,якщо немає прописки
💙💛
Дякую за інфо, дуже корисно, бо не знали про такі нюанси щодо пересування у межах ЄС. Не можу подивитися за посиланням перелік "легітимних" документів для кожної держави ЄС. Пише, що Access denied. Чи не могли б Ви написати назву цього докумету, щоб можна було пошукати його у Google? Буду дуже вдячна
У меня аналогично
web.archive.org/web/20220708112606/home-affairs.ec.europa.eu/system/files/2022-02/handbook-annex-22_en.pdf
Єврокомісія видалила, це архівний лінк
@@EuroPravda Дуже Вам вдячна за відповідь, зараз маю змогу ознайомитися🙏
Меня не выпустили из Италии,сказали могу только на 72 часа.Законно ли это?
Німеччина перевіряє документи в наземному транспорті і депортує людей навіть з закордоною припискою !!! Хоч надає перекладача , але їм нічого не доведеш. Естонія теж , вибірково, провіряє документи людей , які їдуть в автобусах. Тож- не ризикуйте!!!
Так це правда. Мої знайомі їхали з Польщі у Німеччину і їм дали 3 місяці щоб вони покинули Німеччину. але!!! Є дуже багато АЛЕ в плані наглості наших людей, як би це не звучало, та це правда, бо дуже багато хто поводить себе нахабно( і користується даниною ситуацією( ВІЙНОЮ! 😞
Бред..не депортируют..не пишите неправду в стране где идет война .не депортируют..тогда надо брать не защиту ,а беженство...просто не хотят ..быть без паспорта и поселяют где есть места....
@@ОльгаБалабанова-ч9р Не у всіх регіонах йде війна в Україні
в мене знайомі іноземці допомагають коштами Україні, ну де не де, армії, волонтерство, хотіли їхати рятувати тих хто в підвалах був і не міг виїхати, дехто їхав, а наших багато- подорожують... працювати нєа? не чули. як це...ми ж біжинці. яке працювати. шукають бачу їздять де можна кошти отримувати і не робити. така лафа була в Європі коли іракці тікали і інші народи. А зараз все. як можуть так і допомагають
Обычно во время войны не катаются как туристы - как то не прилично.
Ну как сказать: представительницы прекрасной половины человечества, не обременённые отношениями и имеющими постоянный доход сейчас путешествуют в своё удовольствие и постят это все в Инстаграмм, приправляя соплями типа «как хочется домой!»
відколи жити стало непрілічно?
Скажіть будь ласка,чи може мій чоловік виїхать за кордон як що,має двох дітей та третя дитина моя від першого шлюбу ,маємо троє дітей.Наш шлюб зареєстрований.