Kedves István! Az öntözés mértékét a hömérséklet és a páratartalom befolyásolja illetve, hogy mekkora cserépben van a csemete. A növények nyugalmi állapotban vannak, tehát nagyon kevés vizet igényelnek. Arra kell figyelni, hogy a talaj éppen csak nedves legyen. Célszerű hetente-kéthetente ellenőrizni és ha száraz a talaj 1dl vizzel öntözni. A túlöntözést kerülni kell.
Nekem is van egy szeptemberi és egy agusztusi kiváncsi leszek milesz belöle gondolkodok hagyam meg a vegetácios ido szak végét és utána vágjam le oket ?
Ki lehet rögtön a helyére is ültetni. A jó begyökeresedés és biztos eredés érdekében én a legtöbb esetben két éves korig dézsában nevelem a csemetéket.
Milyen sürün lehet a vesszőre hajtató edényt , tenni.. 2-3 rügyenként !?
Én vesszőnként egy hajtató edényt tettem, de valóban meg lehet próbálni, akár többet is feltenni. Ebben az esetben célszerű 2-3 rügyet kihagyni.
Kedves Tamás! A pincében a tél folyamán, mennyi időnként, és mennyi vizet ad a csemetéknek? Előre is köszönöm a válaszát.
Kedves István!
Az öntözés mértékét a hömérséklet és a páratartalom befolyásolja illetve, hogy mekkora cserépben van a csemete. A növények nyugalmi állapotban vannak, tehát nagyon kevés vizet igényelnek. Arra kell figyelni, hogy a talaj éppen csak nedves legyen. Célszerű hetente-kéthetente ellenőrizni és ha száraz a talaj 1dl vizzel öntözni. A túlöntözést kerülni kell.
@@tamasborai köszönöm szépen a választ
Nekem is van egy szeptemberi és egy agusztusi kiváncsi leszek milesz belöle gondolkodok hagyam meg a vegetácios ido szak végét és utána vágjam le oket ?
Kedves Endre!
Meg lehet várni a vegetáció végét, nálam is maradt néhány a tövön amit majd később vágok le.
@@tamasborai értem
Miért nem mehet rögtön a helyére?
Ki lehet rögtön a helyére is ültetni.
A jó begyökeresedés és biztos eredés érdekében én a legtöbb esetben két éves korig dézsában nevelem a csemetéket.