Dostałem taki kątownik w prezencie, do dnia dzisiejszego leżał na półce. Od dzisiaj wedruje do skrzynki narzedziowej i jeździ po budowach :) Dziękuję za instrukcję obsługi ;) Pozdrawiam .
Przyłożyłeś się niesamowicie do tego. Każdy myślał, że materiał będzie odgrzewanym kotletem z yt. Dzisiaj NIEDZIELA Idę sprawdzać co i jak :) mam okazję poprzypominać sobie wszystko.
Mam tego typu cztery różne katoaniki i maja one rozniace sie od siebie naciecia w zaleznosci od branzy ,ktora go uzywa oraz rozmiary. Generalnie w obecnych czasach nie ma contractor 'a na budowie ,który by nie miał tego typu kątownika. Generalnie .., good job and good stuff.
Przydatny filmik. Kilka dni temu wpadłem na pomysł że nawet do znakowania stali Mi się przyda. Przy zaokrąglonych krawędziach suwmiarka traserska, czy cyrkiel traserski nie zawsze robi równiutkie linie.
Bardzo fajny poradnik, dzięki. Problem polega na tym że miarki, kątowniki, linijki itd mają różne skale, czasem różnią się od siebie nawet o milimetr. Jeżeli to możliwe to polecam korzystać z jednej miary do wyznaczania odległości a takie kątowniki jak Twój do rysowania liń i trasowania.
Bardzo fajny odcinek i kolejny z kolegą cieślą też by był rewelacyjny (przynajmniej dla mnie), nigdy nie uczestniczyłem ani nie przebywałem w pobliżu budowy dachu, mówię o konstrukcji (wiązary widziałem jak stawiają), urabiaj Pan kolegę, żeby zrobić odcinek :P Pozdrawiam 👍😁
Ja takie mam dwa😂 Pracuje w przemyśle metalowym przy konstrukcjach i taki właśnie kątownik piękna sprawa 👍👍 A jak mamy możliwość to na wzór wyciąć sobie taki z blachy 8mm aluminium i zrobić sobie ze stopkę taką większą. Bo trafiają się profile gdzie niestety ale orginalna stopka jest za mała. A tak narzędzie wszechstronne, uniwersalne warto mieć. Może spokojnie zastąpić kilka innych. U mnie to jest "must have"" takie 80% robota zrobiona😂😂 I najlepiej mieć dwa duży i mały. Pozdrawiam
Świetny filmik niedawno widziałem to w sklepie i zastanawiałem się czy kupić ale teraz już wiem że przyda mi się bo można wiele rzeczy na tym robić idę kupić pozdrawiam
Konkretny filmik i dawka wiedzy o jakby mogło się wydawać banalnym narzędziu 👍 Jak zawsze dobrze się ogląda..tylko mistrzu zmień marker na czarny hehehe 😃
Jestem już emerytem i do tej pory nigdy nie używałem takiego kątownika, ale od dziś, dopóki będę miał siłę, będzie stale w użyciu. Bardzo dziękuję za proste wytłumaczenie!!!
8:05 Dokladnie po tym się poznaje, że ktoś jest kumaty i jest fachowcem. Dla niektórych przyznać się, że czegoś się nie wie to gorzej jak spłonąć żywcem😂 Najgorsi są tacy co to już wszystko wiedzą i wszystko widzieli no a potem jak jest to wiadomo...😢 Nie wiem po co to oglądam nie jestem budowlańcem ani nawet blisko, ale jakos tak fajnie się ogląda. Może kiedyś się przyda😉
czyli ten kąt o którym mówisz w ilościach decymetrów na metr - to po prosty kąt wyrażony w % . W dodatku jeżeli mówimy że 2 decymetry na metr - czyli inaczej 2 milimetry na centymetr . Czyli można powiedzieć , że ta podziałka wyraża w procentach , trzeba tylko dodać "zero" - Wskazanie "2" - nachylenie 20 % , wskazanie "10" - nachylenie 100 % pozdrawiam serdecznie
Super urządzenie. Polecam kupić firmy hultafors na pewno nikt się nie zawiedzie, dokładność wszystkich urządzeń pomiarowych tego producenta jest bezkonkurencyjna. Sam używam kątowniki, miary ,poziomice i ołówki he he
Może mi umknęło ale są dwie podziałki kątowe. Dlaczego? Bo są dwa punkty "0". Gdzie? Na końcu zewnętrznej i wewnętrznej stronie stopki. Przecież stopka ma grubość ok 3mm. Zatem przy odmierzaniu kąta kiedy przykładamy stopkę stroną wewnętrzną to korzystamy z innej skali niż gdy przykładamy stopkę stroną zewnętrzną. To istotny szczegół, bo skutkuje błędem kilku stopni. Po za tym spora garść informacji. Dzięki.
O cię majster kurna. Ja widziałem jak te kątowniki dekarze używają ale nie wiedziałem po ciul tyle tych skali podziałek i jeszcze jakieś sinusy mieli tam zaznaczone. Teraz widzę że muszę se kupić do domu bo robię w dociepleniach. W dociepleniach się za bardzo nie przyda. U brata na budowie robię wszystko co się da. Trochę robię w stali i mam tokarkę tak że taki kątownik z tym tłumaczeniem mi się przyda. Wiem jak go wykorzystać
Przymiar do pilarki, nie do piły, no musiałem jako malkontent 😜, ale dobrze się bawiłem, coś wiem więcej 👍, ale jak mam coś sprawdzać, kalibrować to kątownik ciesielski będzie ostatni, to są narzędzia ciesielskie i są jeszcze mniej dokładne jak miarki w II klasie dokładności 😉, umowny kat 90 a prawdziwy to trochę inna bajka, ciekawe ile "pomyłki" ma ten kątownik na 1m 😁
@@sylweks7010 Zbyt mało żeby się mądrzyć, ale znam realia. Nie ma idealnego zachowania kątów w np więźbie dachowej ze względu na materiał stosowany. No nie da się, kantówki nie są idealne a budowlańcy robią i tak dobrą robotę. Ale są kąty prawie i prawdziwe. Kątownik ciesielski ma dokładność prawie, nie spełnia norm dokładności bo nie musi. To nie jest atak, to ostrzeżenie dla tych co myślą że takim kątownikiem uzyskają dokładność w pracach wymagających dokładności.
Ja polecam kątownik swanson,mam,używam,mam też dewalty,ale swansona od ponad 10 lat i jest to mój ulubiony kątownik w pracy,👍,fajnie się ogląda te filmy na tym kanale,jeden z moich ulubionych youtuberów,pozdro
7:40 to nie są decymetry tylko odpowiednie cale używane w dokumentacji amerykańskiej do opisu i wyznaczania spadków/pochyleń. U nas używamy stopni lub procentów (gdzie kątowi 45 stopni odpowiada 100% nachylenie) zaś amerykanie używają jednostek spadku na przykład 8"/12" lub 10"/12" i tak przykładowo kąt 45 stopni to 12"/12". Druga funkcja którą podałeś to rzeczywiście nachylenie krokwi narożnej/koszowej przy znanym nachyleniu krokwi głównej i odwrotnie.
W 0:50 mówisz że to narzędzie jest używane nie zgodnie z instrukcją obsługi. Proszę więc podaj link do instrukcji obsługi lub jej fotkę. Pozdrawiam malkontent.😊
Czad film, brakowało takich instrukcji i podpowiedzi. Kątownik ciesielski ma jeszcze jedną zaletę, mianowicie raczej trudno aby zgubił kąt. Bo jest z litego 1 kawałku. Mój był nitowany w 3 miejscach i nit przy jedzeniu wypadł a tym samym kątownik się poluzował i wtopa.
Dobry dobór tematyki, Twój kanał przydaje się ludziom ktorzy zaczynają zabawę z budowlanką i mają masę pytań :P Nie zrażaj się komentarzami zazdrosnych profesjonalistów i krzykliwych "profesjonalistów", my zwykli ludzie jesteśmy z Tobą ;)
Takich nauczycieli potrzebuje polska edukacja! Szacun drogi Panie! :)
Kiedyś uczył nas Adam Słodowy, dzisiaj mamy YT😁
Dostałem taki kątownik w prezencie, do dnia dzisiejszego leżał na półce. Od dzisiaj wedruje do skrzynki narzedziowej i jeździ po budowach :)
Dziękuję za instrukcję obsługi ;)
Pozdrawiam .
Mam nadzieję że to nie jest ostatni Pana film bo mimo że mam już parę lat za sobą znów się czegoś nauczyłem.Bardzo dziękuję.Pozdrawiam.
Proste narzędzie, a tyle zastosowań. Dziękuję i poproszę więcej takich materiałów.
Świetny materiał, w końcu wiem do czego służą te otwory i żłobienia 👍
Przyłożyłeś się niesamowicie do tego. Każdy myślał, że materiał będzie odgrzewanym kotletem z yt. Dzisiaj NIEDZIELA Idę sprawdzać co i jak :) mam okazję poprzypominać sobie wszystko.
Krzysztof jak Ty mnie zaimponowałeś w tej chwili 😄
Super, w koncu pięknie wytlumaczone i pokazane na przykladach. Na pewno się przyda!
Jeszcze ołówek jest niezbednym narzedziem, ktory zawsze znika w niewyjasnionych okolicznosciach.
Dlatego najlepszy ołówek, to taki ze skuwką (wpięty do kieszeni spodni).
Ja używam Hultafors (elektryk), mechaniczny, do głębokich otworów, poręczny.
W skuwce jest ostrzałka.
Dlatego nie wchodzę na dach jak nie mam przynajmniej 2 w kieszonce. Ale raz też miałem 4 bo znalazłem te które komuś innemu zniknęły.
Ja już paczkami kupuje razem z markerami cienkopiszacymi używam przy meblach.
@@kamill5272No przy meblach musi mieć cienką końcówkę - precyzja jest ważna - co? 🙂
Ja jestem spawaczem od lat i również ten kątownik jest na moim podstawowym wyposażeniu i używam go na budowach w taki sposób
Pozdrawiam
Mam tego typu cztery różne katoaniki i maja one rozniace sie od siebie naciecia w zaleznosci od branzy ,ktora go uzywa oraz rozmiary. Generalnie w obecnych czasach nie ma contractor 'a na budowie ,który by nie miał tego typu kątownika. Generalnie .., good job and good stuff.
❤ Mistrz jprdlę... mistrz - szczerze, z serca i rozumu 👍👍👍❤❤❤‼️
Nie no mega odcinek o kątowniku. Nigdy nie spodziewałbym się że ma tyle zastosowań. Dzięki 👍👍👍
Dziękuję za przekazanie wiedzy w jasny sposób . Pozdrawiam serdecznie 👍🙂
Przydatny filmik. Kilka dni temu wpadłem na pomysł że nawet do znakowania stali Mi się przyda. Przy zaokrąglonych krawędziach suwmiarka traserska, czy cyrkiel traserski nie zawsze robi równiutkie linie.
Bardzo fajny poradnik, dzięki. Problem polega na tym że miarki, kątowniki, linijki itd mają różne skale, czasem różnią się od siebie nawet o milimetr. Jeżeli to możliwe to polecam korzystać z jednej miary do wyznaczania odległości a takie kątowniki jak Twój do rysowania liń i trasowania.
Takiego kątownika uzywam cały czas i go polecam przyrysowaniu pod kątem prostym desek i płytek. Nie zawiodłem się. Rzecz niezbędna.
Dzień dobry, bardzo dziękuję za informacje. Właśnie szykuję się do budowy szopy., dużo się dowiedziałem 😄👍 Pozdrawiam
Bardzo dobry materiał, takie proste narzędzie, a tyle możliwości :)
Kupiłem taki,bo moje stare wnerwiały mnie,bardzo dziękuję za filmik instruktażowy
Mam ten kątownik. Wykorzystuję podobnie jak pokazałeś. Ale i tak o wielu rzeczach nie miałem pojęcia. Zajebisty film. Brawo 👏 i dzięki 🍻
Wszystko można z tego rdestu zrobić😉 Zarąbisty materiał.
Bardzo dziękuję.
Dobrze że trafiłem na Twój filmik, bardzo fajnie pokazałeś jakie to ma zastosowanie. Dzięki.
Bardzo fajnie wytlumaczone. Juz wiem jak pracowac nowa zabawka
Materiał pod względem merytorycznym mistrzostwo! Ma Pan talent do przekazywania wiedzy. Więcej takich wartościowych filmów i zrezygnuję z Netflixa :-)
Ekstra wiedza, zaskoczyłeś mnie prezes ! Więcej takich bajerków poprosimy 👌👍 Lece po ten sprzęt ! Elo PZDR
Powinien Pan prowadzic zajecia w szkołach . Naprawde. Az chetnie sie Pana slucha. Jest Pan super nauczycielem
Dzięki 👌
Do mnie właśnie przyjechał dzisiaj.
Bardzo pomocny film instruktażowy. Chętnie obejrzałabym takich więcej. Z pozdrowieniami.
Mam, korzystam... Altana ogrodowa stoi, domek narzędziowy też 😊
Bardzo fajny odcinek i kolejny z kolegą cieślą też by był rewelacyjny (przynajmniej dla mnie), nigdy nie uczestniczyłem ani nie przebywałem w pobliżu budowy dachu, mówię o konstrukcji (wiązary widziałem jak stawiają), urabiaj Pan kolegę, żeby zrobić odcinek :P Pozdrawiam 👍😁
Super odcinek w sumie jak zawsze, kątownik leżał w garażu, a teraz dostanie drugie życie 👍
Ja takie mam dwa😂 Pracuje w przemyśle metalowym przy konstrukcjach i taki właśnie kątownik piękna sprawa 👍👍 A jak mamy możliwość to na wzór wyciąć sobie taki z blachy 8mm aluminium i zrobić sobie ze stopkę taką większą. Bo trafiają się profile gdzie niestety ale orginalna stopka jest za mała.
A tak narzędzie wszechstronne, uniwersalne warto mieć. Może spokojnie zastąpić kilka innych.
U mnie to jest "must have"" takie 80% robota zrobiona😂😂 I najlepiej mieć dwa duży i mały.
Pozdrawiam
Super, dzieki.
Moj znojomy budowlaniec wszedzie lazil z takim kontownikiem i ciagle go uzywal.
Ja tez sobie kupilem 😊
Bardzo pomocny przyrząd nie tylko na budowie przy obróbce jekli rurek tagrze
Dobrze, że mamy Krzyśka, miło się ogląda i takie cenne informacje przekazuje, za darmo…😊😊 czy kątownik jest do zakupienie w twoim sklepie?
Świetny filmik niedawno widziałem to w sklepie i zastanawiałem się czy kupić ale teraz już wiem że przyda mi się bo można wiele rzeczy na tym robić idę kupić pozdrawiam
Konkretny filmik i dawka wiedzy o jakby mogło się wydawać banalnym narzędziu 👍 Jak zawsze dobrze się ogląda..tylko mistrzu zmień marker na czarny hehehe 😃
Jestem już emerytem i do tej pory nigdy nie używałem takiego kątownika, ale od dziś, dopóki będę miał siłę, będzie stale w użyciu. Bardzo dziękuję za proste wytłumaczenie!!!
Super lekcja. Dużo się dowiedziałem.
Swietny mayerial sporo przykładów pozdrawiam
Dzięki za informacje 👍
Speed square wynaleziony przez Alberta Swansona. Posiadam oryginalny, a połowy twoich zastosowań i sztuczek nie znałem ;)) dzięki!
Najlepszy kątownik jaki może byc pierwszy taki kątownik kumpel ze stanow przywiózł pare lat temu bo u nas nie bylo.
czesc. zajefajny materiał. bardzo praktyczny. więcej takich.dzieki
8:05 Dokladnie po tym się poznaje, że ktoś jest kumaty i jest fachowcem. Dla niektórych przyznać się, że czegoś się nie wie to gorzej jak spłonąć żywcem😂 Najgorsi są tacy co to już wszystko wiedzą i wszystko widzieli no a potem jak jest to wiadomo...😢 Nie wiem po co to oglądam nie jestem budowlańcem ani nawet blisko, ale jakos tak fajnie się ogląda. Może kiedyś się przyda😉
To są przydatne rzeczy
Dzięki
Tak...chcemy więcej :)
kawał dobrej roboty. Podziwiam i pozdrawiam !
super dzieki
czyli ten kąt o którym mówisz w ilościach decymetrów na metr - to po prosty kąt wyrażony w % . W dodatku jeżeli mówimy że 2 decymetry na metr - czyli inaczej 2 milimetry na centymetr . Czyli można powiedzieć , że ta podziałka wyraża w procentach , trzeba tylko dodać "zero" - Wskazanie "2" - nachylenie 20 % , wskazanie "10" - nachylenie 100 % pozdrawiam serdecznie
No i mogę się pozbyć tyk wszystkich zapisanych rolek na insta, wszystko co potrzebne w jednym miejscu. Dziękujemy
Jedno narzędzie + wiedza z tego filmu i mamy miliard zastosowań ;D Dzięki wielkie za film :)
Dzięki Krzysztof 👍
Super urządzenie. Polecam kupić firmy hultafors na pewno nikt się nie zawiedzie, dokładność wszystkich urządzeń pomiarowych tego producenta jest bezkonkurencyjna. Sam używam kątowniki, miary ,poziomice i ołówki he he
Super film dzięki. Pozdrawiam
Bardzo ciekawy i edukacyjny fim
Teraz robota z uśmiechem będzie ❤
Ja sobie to kupię. To jest genialne! :)
Dzięks
Bardzo fajnie zrobiony film i na temat
Może mi umknęło ale są dwie podziałki kątowe. Dlaczego? Bo są dwa punkty "0". Gdzie? Na końcu zewnętrznej i wewnętrznej stronie stopki. Przecież stopka ma grubość ok 3mm. Zatem przy odmierzaniu kąta kiedy przykładamy stopkę stroną wewnętrzną to korzystamy z innej skali niż gdy przykładamy stopkę stroną zewnętrzną. To istotny szczegół, bo skutkuje błędem kilku stopni.
Po za tym spora garść informacji. Dzięki.
Super masz wspaniałe pomysły
3 razy obejrzałem. Nie ogarniam ale pomogłeś innym ;)😊
bardzo dobry material. Czekam na wiecej
Prosta rzecz a cieszy .
O cię majster kurna. Ja widziałem jak te kątowniki dekarze używają ale nie wiedziałem po ciul tyle tych skali podziałek i jeszcze jakieś sinusy mieli tam zaznaczone. Teraz widzę że muszę se kupić do domu bo robię w dociepleniach. W dociepleniach się za bardzo nie przyda. U brata na budowie robię wszystko co się da. Trochę robię w stali i mam tokarkę tak że taki kątownik z tym tłumaczeniem mi się przyda. Wiem jak go wykorzystać
Parę patentów, których nie znałem. Gratuluję 😅
Super odcinek :)
dzięki za link... od dawna szukam czegoś w podobie... Pozdrawiam
Przymiar do pilarki, nie do piły, no musiałem jako malkontent 😜, ale dobrze się bawiłem, coś wiem więcej 👍, ale jak mam coś sprawdzać, kalibrować to kątownik ciesielski będzie ostatni, to są narzędzia ciesielskie i są jeszcze mniej dokładne jak miarki w II klasie dokładności 😉, umowny kat 90 a prawdziwy to trochę inna bajka, ciekawe ile "pomyłki" ma ten kątownik na 1m 😁
Ty chyba nigdy w budowlance nie robiłeś ?
@@sylweks7010 Zbyt mało żeby się mądrzyć, ale znam realia. Nie ma idealnego zachowania kątów w np więźbie dachowej ze względu na materiał stosowany. No nie da się, kantówki nie są idealne a budowlańcy robią i tak dobrą robotę. Ale są kąty prawie i prawdziwe. Kątownik ciesielski ma dokładność prawie, nie spełnia norm dokładności bo nie musi. To nie jest atak, to ostrzeżenie dla tych co myślą że takim kątownikiem uzyskają dokładność w pracach wymagających dokładności.
Ja polecam kątownik swanson,mam,używam,mam też dewalty,ale swansona od ponad 10 lat i jest to mój ulubiony kątownik w pracy,👍,fajnie się ogląda te filmy na tym kanale,jeden z moich ulubionych youtuberów,pozdro
7:40 to nie są decymetry tylko odpowiednie cale używane w dokumentacji amerykańskiej do opisu i wyznaczania spadków/pochyleń. U nas używamy stopni lub procentów (gdzie kątowi 45 stopni odpowiada 100% nachylenie) zaś amerykanie używają jednostek spadku na przykład 8"/12" lub 10"/12" i tak przykładowo kąt 45 stopni to 12"/12". Druga funkcja którą podałeś to rzeczywiście nachylenie krokwi narożnej/koszowej przy znanym nachyleniu krokwi głównej i odwrotnie.
Super materiał 👍👍👍
W 0:50 mówisz że to narzędzie jest używane nie zgodnie z instrukcją obsługi. Proszę więc podaj link do instrukcji obsługi lub jej fotkę. Pozdrawiam malkontent.😊
Najwazniejsza jest zaprawa!
Merytoryczny film :)
Lubie wiedzieć, że czegoś niewiedziałem ;)
Panie Krzyśku jesteś mistrzem świata i okolic
Więcej poproszę
Więcej patentów proszę :)
Ostrym czubkiem można się też w plecy podrapać.
No i zamówiona 😂🎉
Jaki to model piły akumulatorowej?
To może jeszcze o kątowniku japońskim? :)
bardzo fajny filmik duzo ciekawosci pozdro
Pan ołówek 😊
Czad film, brakowało takich instrukcji i podpowiedzi. Kątownik ciesielski ma jeszcze jedną zaletę, mianowicie raczej trudno aby zgubił kąt. Bo jest z litego 1 kawałku. Mój był nitowany w 3 miejscach i nit przy jedzeniu wypadł a tym samym kątownik się poluzował i wtopa.
Dzieki dobry material !!
Witam fajny instruktaż
Cool dla zasieggu
Rambo. Rambo Rambo. I do tego jeszcze Rambo Rambo Rambo
No i mnie namówiłeś na zakup kątownika ciesielskiego 😅
Dobry dobór tematyki, Twój kanał przydaje się ludziom ktorzy zaczynają zabawę z budowlanką i mają masę pytań :P
Nie zrażaj się komentarzami zazdrosnych profesjonalistów i krzykliwych "profesjonalistów", my zwykli ludzie jesteśmy z Tobą ;)
Super. Bardzo przydatne informacje.
Pozdrawiam.
Dawaj więcej.
Zaimponowałeś mi tym filmem. Dostałem ostatnio taki kątownik i nie wiedziałem jak się za niego zabrać.
Fajny filmik dzięki majster
Brawo i o takie polskie walczyłem, brawo
No proszę nawet czegoś się dowiedziałem, brawo
Dobry materiał, mam taki kątownik i używam przy wykończeniu mieszkania, pozdrawiam :)
Chcemy więcej 😊😊