🌻📘🌿Чайка Дніпрова в цьому психологічному оповіданні піднімає кілька проблем. Нечесність, непорядність персоналу по відношенню до роботодавця: "управляющий", пан Ястшембськякий, скориставшись горем в сім'ї Леговських, значно поліпшив своє матеріальне становище, а тепер, "щоб не довідалась пані, поспіхом переписував конторські книги набіло, та, знаючи добре, чия кішка сало з’їла, заздалегідь збирався тікати. На маєткові було більше довгу, як галуззя у саду, а в другій губернії тимчасом виріс другий маєток, тільки не на ймення Леговської, а пана Ястшембського". Також Д.Чайка показала наскільки по-різному пани і селяни дивляться на життя, які різні в них приорітети, бо стоять на різних щаблях соціальної драбини. Коли для пані втрата єдиної дитини - це величезна трагедія, то для селянки трагедія - не втрата дитини, а втрата єдиної годувальниці, корови:"онде їх у мене семірка, та й усі живі, а хто зна, може, я їх ще з десятеро налуплю, де ж мені в світі божому їх вигодувати, як то бог не прибере! Хай би малими, як ось Петруньку вчора, все б легше було. А то корова! Я ж на неї заробляла, не з’їла, не спила, од рота шматок одривала, діждалася скарбу свого, спокою, і тепер одразу таке нещастя!" І головна тема твору, що виливає з попередніх, про розрахунок з селянами за їх поневолення, "з тими, кому так здавна й так багато була винна і вона, й її мати, і всі давніші дідичі, що покинули їй у спадщину цей великий довг". Приємного прослуховування!
🌻📘🌿Чайка Дніпрова в цьому психологічному оповіданні піднімає кілька проблем. Нечесність, непорядність персоналу по відношенню до роботодавця: "управляющий", пан Ястшембськякий, скориставшись горем в сім'ї Леговських, значно поліпшив своє матеріальне становище, а тепер, "щоб не довідалась пані, поспіхом переписував конторські книги набіло, та, знаючи добре, чия кішка сало з’їла, заздалегідь збирався тікати. На маєткові було більше довгу, як галуззя у саду, а в другій губернії тимчасом виріс другий маєток, тільки не на ймення Леговської, а пана Ястшембського".
Також Д.Чайка показала наскільки по-різному пани і селяни дивляться на життя, які різні в них приорітети, бо стоять на різних щаблях соціальної драбини. Коли для пані втрата єдиної дитини - це величезна трагедія, то для селянки трагедія - не втрата дитини, а втрата єдиної годувальниці, корови:"онде їх у мене семірка, та й усі живі, а хто зна, може, я їх ще з десятеро налуплю, де ж мені в світі божому їх вигодувати, як то бог не прибере! Хай би малими, як ось Петруньку вчора, все б легше було. А то корова! Я ж на неї заробляла, не з’їла, не спила, од рота шматок одривала, діждалася скарбу свого, спокою, і тепер одразу таке нещастя!"
І головна тема твору, що виливає з попередніх, про розрахунок з селянами за їх поневолення, "з тими, кому так здавна й так багато була винна і вона, й її мати, і всі давніші дідичі, що покинули їй у спадщину цей великий довг".
Приємного прослуховування!
Дякую за таке мудре оповідання так гарно Вами прочитане. Успіху, натхнення, здоров'я❤❤❤❤❤❤❤
ДЯКУЮ. ❤❤❤❤❤❤❤.
Дуже дякую за чергове чудове озвучення,чудового твору.Ви найкращі,завдяки вам Української стає більше.
Дякую Вам!❤
Коментар на підтримку україномовного контенту. Ви найкращі,завдяки вам Української стає більше.
❤❤❤❤❤
Буду дуже вдячна за вподобайку, коментар, поширення.
Якщо є можливість і бажання допомогти каналу.
Картка Приват 4149 4378 7016 4041
❤❤❤