В мене так довго сорт яблук Флорина не зберігається. Максимум це до лютого і то плоди вже стають як каша, майже не соковиті. Також не довше чим до лютого залишаються соковиті яблука сорту Голден Делішес. А от плоди сортів Пінова і Лігол залишались соковиті до початку квітня в звичайному погребі, але їх в принципі можна зберегти в доброму стані до початку травня. Для мене виявились найсмачніші яблука сорту Пінова і поки що для мене цей сорт номер 1 для споживання. У нас весною влітку і на початку осені висока сонячна активність, хмарні дні велика рідкість і від цього плоди Флоріни та й інших зимових сортів до початку жовтня сильно перезрівають, тому соковитість плодів у погребі навіть при високій вологості не зберігажється довше чим до початку лютого. Потрібно зривати плоди не пізніше середини вересня, та от на жаль вони не набирають такого вираженого аромату і смаку як зірвані на початку і в середині жовтня. Тому тут вже приходиться вибирати або смак кращий або довше зберігання.
Я в захваті від ВАшої працездатності! Ві гарно доглядаєте і маєте гарні показники з вирощування винограду, а тепер ще й яблуні. Гарні яблуні та яблука на них. Видно руку господаря. Ви, мабуть, маєте велику земельну ділянку біля будинку. У мене ростуть три молоді яблуні Флорина, другий рік плодоносять.В цьому році яблука висіли до морозів, вже були заморозки вночі, аж потім я зірвала їх. Дійсно дуже гарний сорт, смак, аромат та колір. Напишіть коли Ви обробляєте яблуні від плодожерки, та якими препаратами. Є ще молоді дерева Семеренка, Білий наливЮ Джонатан, чим та коли потрібно обробляти їх від хвороб. Дякую за відео.
Дякую за приємний коментар! Вибачайте, але я по якихось причинах не помітив Ваш коментар і тому відповідь даю тільки зараз.Ні, ділянка не така вже й велика, всього 25 соток з будівлями і подвір'ям.Та для села це не багато землі, бо в селі в основному заробіток іде з продажу овочів і фруктів вирощених на своїх земельних ділянках. Земля це основна годувальниця селян, тому якщо не будеш добре і важко працювати не виживеш. Якщо хочете щоб яблука сорту Флоріна довше і краще зберігались то сильно перетримувати плоди на дереві не варто, бо лежкість їх погіршиться.Оптимальний час для збору яблук в центральній Україні початок жовтня, але не пізніше середини жовтня. Від плодожерки яблуні потрібно обробляти не меньше трьох разів з інтервалом між обробітками 10-12 днів. Так як в домашніх умовах визначити точний час виходу і розмноження плодожерки не можливо, тому обробітки починати потрібно приблизно з 15-20 травня. Можна застосовувати такі препарати як Кораген, Каліпсо, Енжіо, Проклейм та інш. від цих шкідників. Таким чином важко на 100% захистити плоди від плодожерки, але більшість плодів буде без личинок цього шкідника. Все буде залежати від якості препаратів і від точності визначення термінів виявлення метеликів плодожерки і початку обробітку яблунь від неї. Такі сорти яблунь як Симиренко, Голден Делішес, Глостер дуже уражуються паршею, особливо при частих дощах, тому потребують великої кількості обробок від цієї хвороби, та й від борошнистої роси також.Щоб яблука були високої якості, обробки потрібно проводити кожні 14-20 днів, аж до середини літа. Препаратів від цих хвороб багато в спеціалізованих магазинах, та головне щоб не попасти на підробку. Я застосовував влітку Скор, Топсин М, Флінт Стар від парші і Топаз, Фалькон від борошнистої роси.До цвітіння дерев, коли ще температури повітря вдень не перевищують 15-20 градусів тепла, то можна застосовувати від цих хвороб такий препарат як Хорус.Гарних Вам майбутніх врожаїв і з наступаючим Новим роком.
@@paculevichus Дуже дякую за вичерпну відповідь. Вас та сім ю теж поздоровляю з наступаючим Новим роком! Підписалась на Ваш канал, щоб не пропускати такі гарні відео.
В нас останні 2 роки практично немає американського білого метелика через холодні весни. Через низькі температури повітря в квітні та травні личинки не змогли вийти з яєць і загинули, тому розповсюдження цього шкідника на деякий час призупинилось.
Я особливо нічим сад і не підживляв. Колись на ділянці вирощувались різні овочі, а потім так склались обставини що вирішено було посадити сад. Дерева прийнялися добре і приріст гілок був гарний, значить грунт є доволі родючий.
Я не любитель сорту Ренет Симиренка через кислуватий винний смак, мені такий смак не до вподоби. Голден Делішес чи йому подібний Мутсу споживати можу, але починаючи з середини зими після довготривалого лежання в погребі, коли плоди стають солодшими.
Тому що практично не хворіє грибковими захворюваннями і має приємний смак, аромат, вигляд, довго зберігається взимку і при мінімальному догляді цей сорт видає добрі результати врожайності. Мені цей сорт подобається і хотілося б мати по більше сортів з подібними високими якостями але з різними смаками.
В мене яблука цього сорту збереглися до цього часу і залишились ароматні і смачні та й гарного вигляду, але на жаль їх соковитість на цей час різко зменшилась, тому єдина проблема цього сорту це те що до весни соковитість у яблук не зберігається. Та якщо зрівнювати з такими в наших садах давніми сортами як Сніжний Кальвій, Симиренко чи Спартан, які в моєму погрібі почали витрачати соковитість і вигляд ще в січні, то цей сорт для мене виявився дуже лежким.Звичайно є в мене яблука в погрібі таких сортів як Пінова, Лігол, Айдаред, в яких соковитість на даний час ще дуже висока, але не багато яблук ще й сорту Флоріна залишилось. Хоча сорт Айдаред мені не подобається, через високу кислотність плодів, тому я дерево перещеплюю іншими сортами, а от солодкий смак і соковитість сорту Пінова мені дуже подобаються. Так сорт Флоріна потребує інтенсивної обрізки, але якщо дерево не запускати з самого початку його росту, то тонкі гілки молодого приросту весною легко і швидко обрізаються, тому це для домашнього невеликого саду не проблема.
Збираюсь на садовий ярмарок 23 березня , не можу вирішити яку яблуньку придбати. Спеціалісти радять " зимова лимонна" з піздніх сортів, за смаком мені більше подобається ред чіф. Вирішила підійти вдумливо до покупки)) бо останній раз накупляла яблунь, вони геть не смачні, а я навіть не знаю назву сортів. Хочу по троху обновити свій садочок.
Олександр, підскажіть будьласка коли замульчірувать виноград, скільки разів за сезон нада полить азотним добривом, і скільки на 10 літрів кидать аміачної сілітри? Зарані Дякую
Я не мульчую свій виноград, але взагалі то весною мульчування шкідливе так як мульча уповільнює прогрів грунту. Мульчувати можна коли настануть високі температури повітря і тоді мульча буде утримувати вологу і не даватиме сильно перегріватися землі біля коренів винограду чи інших рослин, та й до того рослинна органіка перепріваючи покращує структуру грунту, тому звичайно що від такого агроприйому користі багато. Чисто азотними добривами я виноград не підживляю а використовую таке комплексне добриво як нітроамофоска або діамофоска. Підживляю лише один раз навесні розсипаючи добриво в міжряддях винограду при відкритті кущів. Чисто азотне добриво краще не використовувати, так як може змінитись баланс мінералів і pH грунту і це негативно вплине на розвиток і плодоношення кущів. На бідних піщаних грунтах можна використовувати чисто азотне добриво так як такі грунти майже не містять азоту в своєму складі мінералів, але звичайно що його потрібно правильно вносити щоб не створити дисбаланс мінералів в грунті. В аміачній селітрі азот знаходиться в нітратній формі і він засвоюється будь-якими рослинами миттєво, тому для швидкого весняного старту рослин її якраз і застосовують, та сам я селітру на винограді ніколи не застосовував, але якщо це потрібно для швидкого старту дорослих кущів то можна в даний час одноразово підлити селітру(15-20гр.) розведену в 10 літрах води. Підлити під кущ а потім ще пролити додатково водою щоб азот дійшов до кореневої системи кущів винограду.
@@paculevichus я мала виду азотні добрива для того щоб швидше розкладалась мульча. Ви мені колись в коментарях совітували. Розвести азотні добрива у відрі і поливать мульчу два рази на сизон щоб пришвидшити розкладання мульчі. Я не записала скільки треба кидати азотні добрива? Зарані Дякую . А я знаю що треба щоб земля прогрілася, а в травні можна мульчірувать.
@@kievstar5848, дійсно азотні добрива сильно допомагають розкладатись мульчі, але якщо азот використовувати для мульчі тоді сильно проливати його не потрібно щоб він знаходився в шарах мульчі. Для мульчі можна використовувати і нітроамофоску також, так як в ній є частка азоту, але думаю що найкраще буде використати таке добриво як карбамід так як там азот більш довготривалої дії ніж у селітрі.Мульчу можна проливати азотними добривами зокрема карбамідом (30гр. на 10л.) і 2 рази за сезон до середини літа але проливати сильно не потрібно щоб азот залишався більше біля мульчі.
А от по болячкам я з вами не дуже згідний. Ви кажите що голден пошкоджуеться паршою - ви не бачили що парша з Глостером може зробити!!! Але на власному досвіді хочу сказати що як тіки я під крону Голдена і Глостера завів ПВХ трубу з 8-ю 4-х літровими крапельницями по периметру(і іноді їм навіть трохи Рост концентрату перепадало ), то стало все набагато краще . В цьому році я обробив їх тільки два рази в травні і червні - все! Парші я так і не побачив в цьому році. Гадаю підкормки і поливи(особливо коли яблуні нагружені) відіграють не останю роль.
Та я теж підживляв комплексними добривами, особливо ті дерева які були з великим врожаєм, та й поливав час від часу, але це від парші Голден не вберегло.Зараз ці вражені паршею яблука Голдена швидко починають псуватись в погребі і бачу що довго вони не пролежать. Сорт Голден Делішес взагалі то один з найбільш схильних сортів яблук до враження паршою, тому я не в захваті ним, але сам смак у цих яблук доволі гарний. Сорту Глостер в мене немає, та я знаю що він вражається паршою, тому я його й не захотів саджати. У мене в саду посаджено більшість сортів яблунь які мають високу стійкість до парші, та й до борошнистої роси, та багато з них ще не родили, бо рік чи два як посаджені. Можливо колись в відео їх покажу.
Якщо чесно то мене мало це цікавить, бо у мене в саду цього сорту всього три яблуні і я ні коли ці яблука продавати не буду. Через солодкий смак, аромат, соковитість і хрусткість мякоті до середини весни я їх дуже люблю і поїдаю сам у великій кількості, тому продавати їх взагалі у мене бажання немає. От такі сорти як Голден Делішес , Айдаред, Флоріна, Лігол, Еліза і інш. при великому врожаї з радістю продам бо для мене ці сорти кислуваті на смак, а от Флоріна хоч і солодка та ароматна але соковитість зберігається гірше.
@@ЖораДзык,діло в тім що час іде смаки в людей міняються, так як з'являються все нові й нові сорти, які стають більш популярні чим ті що були раніш, тому що вибір сортів тепер у покупців великий, так і виходить що сьогодні один сорт популярний а через деякий час вже попит у покупців на інший сорт. Проблема в Пінови це закладка великої кількості генеративних бруньок і від цього через мірне зав'язування плодів. Якщо не проводити сильне нормування врожаю якість плодів падає, а якщо зробити врожай посередній яблука в рази смачніші і більші стають, та це так в принципі на будь якому сорті.
Дякую за ваше відео. Посадили яблуню як Джанаголд в цьому році зародила - не Джаноголд то точно, підозри впали на Флоріну, подивився ваше відео - таки вона. На продавця навіть не ображаюсь - коли яблоко доходить воно дійсно дуже смачне. А піздньо-зимову грушу я теж шукаю, от у сусіда знайшов привой - досі в холоді лежить зелена і твердюща, а в теплі за три тижня дійшла - солодка, не така соковита як Талгарка але далеко не пінопласт, буду весною прививати. І згоден всі домашні яблука набагато смачніші ніж магазинські.
І я Вам дякую за коментар! Звичайно торговці саджанцями часто продають не те що хотілось би купити. Та добре якщо попадеться гарний сорт, а то буває й дичку підсовують. Фрукти ті що продають в магазинах рано зривають з дерев, через це вони повністю не встигають набратись гарного смаку, тому домашні плоди завжди смачніші. Та сильно затягувати зі збором врожаю теж не варто, бо пізні плоди швидко перезріють на дереві і довго не зберігатимуться, тому в цьому ділі потрібно знати золоту середину, щоб і повного смаку плоди набрали і довго зберігались.
@@paculevichus В мене висіли до кінця жовтня і навіть Голден повністью не дійшов. Але потім почались вітри і я яблука обібрав усі. А Флоріна смачною стала лише в середині листопада. То треба на погоду дивитись - перезріти на дереві їм менше загрожує, скорше вітри обібють або заморозки приморозять.
Багато буде залежати від погодних умов в період вегетації, особливо в осінній період і від навантаження дерева урожаєм, наскільки сильно визріють плоди на дереві. У мене бували випадки на тій же Флорині коли я зривав плоди в середині жовтня і вони при цьому погано зберігались навіть до січня. На вигляд яблука були гарні, але в середині плід ставав не соковитий і м'який, при цьому яблука такі не збереглись навіть до середини зими, тому якщо плоди в осінній період набрали характерне сорту забарвлення і аромат, потрібно їх вчасно зірвати.Приблизно, найкращий період для збору пізніх сортів яблук початок жовтня.
Ні, я цього не знаю. Сам купував на звичайному ринку рано весною. Сорт Пінова не всім подобається, тому потрібно спочатку спробувати яблука цього сорту. Плоди ароматні, солодкі й хрусткі, дуже довго до середини весни зберігаються в звичайному погребі, при цьому не втрачають соковитість. Плоди з доволі з твердою консистенцією, тому це не кожному подобається і не кожному по зубам. Мені цей сорт подобається за врожайність, стійкість до грибкових хвороб, соковитість, хрусткість і солодкість(майже не містять кислоти) плодів, довге зберігання, але сорт не для всіх.
Дивно, я скільки не пробував на базарі купувати всілякі яблука типу Ліголь, Пінова, Чемпіон, Топаз, Айдаред і ще купу різних модних сортів, та з усього що там продають я реально їсти можу тільки Флоріну, Голден, Фуджі і ще деколи Яблуко-Персик деколи буває смачним(але тільки якщо добре достигле), бо я люблю по справжньому солодкі яблука без відчутного кислого присмаку ... а ви тут кажете у своєму відео на всі ваші яблука однаково: "дуже смачні і солодкі" ... то може ви насправді самі яблука не їсте, не любите їх а тільки вирощуєте і везете на базар і тому просто не знаєте, що вони всі дуже різну якість смаку мають і не всі ці сорти смачні і солодкі))? Бо як інакше це пояснити, в чому тут секрет?
Я розповідаю про свої яблука вирощені своїми руками і зірвані при повній стиглості, а потім ще й дозрівші в погрібі, тому я так і кажу. На базарі продають в основному яблука зірвані на початку та в середині вересня, коли плоди ще тільки наполовину стиглі, та це логічно бо прозеленкуваті плоди набагато довше зберігаються, але вони ще не набрали повного смаку і не наберуть навіть в лежкі. Я зриваю свої яблука ближче до 10-15 жовтня тому смак і аромат у них в рази кращий чим у більшості яблук з магазина та й з базару в більшості випадків також, але пізніше зірвані яблука будуть зберігатись менше. Сорт Айдаред мені взагалі не подобається, навіть з мого саду, тому молоде дерево я перещіпаю на інші сорти, також не подобається сорт Симиренко, тому і його участь така ж як і в попереднього. З тих сортів яблук що у мене плодоносять на першому місці по смаку і солодкості це Ред Чіф, далі іде Пінова, Хоней Крісп і лише потім Флорина і Голден. Є ще сорт Фуджі і інші, але вони ще не плодоносять. Пінову вважаю взагалі яблуком-грушею за його найсолодший смак з усих перерахованих вище сортів, але далеко не кожному подобається твердість цих яблук. Флорина смачний і ароматний сорт та він доволі сильно поступається Піновій по солодкості так як у Флорини присутня кислинка хоча не сильна. Яблука вирощені своїми руками для себе і базарні чи магазинні це дуже велика різниця у смаках.
@@paculevichus Ну в принципі, напевно так і є, бо на базарі часто буває, що один і той самий сорт в одного продавця червоний а в іншого блідий, в одного солодкий, а в іншого кваснуватий або взагалі без смаку як трава. І це дійсно залежить і від часу зняття і від освітленості рослини і від рельєфу ділянки і ще від багатьох факторів. А те, що достиглі на рослині плоди в рази смачніші, то це я вже добре знаю, бо як тільки я спробував свої власні помідори, що не просто побуріли, а повністю достигли на рослині, то я магазинні і базарні їсти не можу взагалі - не смачні! А тепер от вирішив привести до ладу ще і старий батьківський сад на дачі, хочу зрубати всі старі несмачні і непродуктивні дерева а посадити нові середньорослі саджанці гарних смачних і солодких імунних сортів, щоб через кілька років сад виглядав так: дерева ВСІ одного зросту і маленькі, а врожай великий)), а не навпаки, як зараз! З перечислених вами сортів я якраз вирішив ще досадити собі з зимових Хоней Крісп і Фуджі! Також ще хочу Луну а з літніх хочу Єлєну і ще думаю або Конфетне або Віль'ямс Прайд або Княжну. І зараз от якраз сиджу цілими днями шукаю нормального продавця, де можна було б купити всі ці сорти в одному місці і без пересорту, ще остаточно доброго варіанта не знайшов. А от моя улюблена Флоріна, Голден, Яблуко-Персик і одне Фуджі вже в мене ростуть і на наступний рік мали би вже плодоносити. До речі, ви от пишете, що для вас найсмачніше яблуко це Ред Чіф ... це цікаво ... а як воно по імунності, скільки потребує обробок? Яка в нього консистенція тверде/хрустке/м'яке/кашисте і т.д., Напишіть будь-ласка кілька слів про цей сорт і його важливі особливості, плюси/недоліки з вашої практики ... бо може воно би мені і підійшло теж, бо по каталогах важко зорієнтуватись, там у них всі сорти "ідеальні", а на практиці часто виходить зовсім інакше. І про Пінову теж цікаво було б детальніше почути, бо я багато читаю, що всі хвалять за добрий смак і лежкість, але я знову ж таки кілька разів купував її, то кожного разу вона була гірша за Флоріну, яка навіть не ідеально достигла мені все одно здається смачною. Але можливо, що то мені просто не пощастило і то була не Пінова, або якась неякісна Пінова і т.д. Тому мені дуже цікаво було почути від вас, що це таки хороший сорт і його садити варто! Бо те. що воно тверде, для мене не страшно, я люблю похрустіти яблучком, головне, щоб було солодким і смачним, а також, щоб якомога менше хворіла. бо тепер вже існують навіть такі сорти, що взагалі можна не кропити і все одно врожай буде ... може не ідеальний як для ринку, але для себе покуштувати якраз люкс. Це сорти типу Моді, Топаз, Сіріус, Голд Раш, Флоріна і т.д. Але я їх всіх(крім флоріни) сам не пробував, тому який у них смак я достеменно не знаю.
@@L115-q2c,за смак Пінови я суджу по своїх яблуках а от магазинних я не пробував. Сорт дуже врожайний і стійкий до парші. Пінову на піденній Полтавщині можна й не обробляти від хвороб взагалі, так як у нас в основному засушливі весни і літа тому парша не сильно розповсюджується, але я все одно обробляю 2-3 рази від хвороб всі свої яблуні та і весь сад.Нажаль борошнистою росою в дощові весни може уражуватись. Також всі яблуні потрібно обробляти декілька разів від плодожерки, інакше багато плодів будуть червивими. Сорт Пінова плодоносить без періодичності і має слаборослість якщо зрівнювати з сильнорослою Флориною, тому обрізаються ці сорти по різному. Зберігаються яблука Пінови в звичайному погрібі дуже добре до кінця квітня і залишаються хрумкучими й соковитими та солодкими. Яблука мають доволі твердий мякуш тому і не втрачають так довго свою соковитість. У Ред Чіф у мене на яблуні було перше плодоношення тому поки що мало що знаю про ці яблука. Смак їх сподобався сильно, але у всіх людей смаки різні тому все це індивідуально. Поспостерігаю за цим сортом декілька років тоді все буду знати, але і зараз думаю що сорт вартий того щоб його вирощувати у своїх садах.
@@paculevichus Ясно. Дякую за деталі. Я до речі от щойно дізнався від одного блогера Сергія Гончаренка про такий цікавий сорт як Рубінетте. Він каже, що таке ж супер-смачне як фуджі тільки присмак трохи мандариновий, теж подумую про цей сорт. А з приводу середньорослості Пінови, то у мене в моїх спартанських умовах і флоріна слабо росте і плодоносить теж десь на третину своєї потужності(нема поливу, влітку сухо, загущеність, не вистачає часу доглядати і т.д.) тому Пінова в мене взагалі напевно рости не буде(( А от щодо плодожерки і всяких інших хробаків, то це мега актуально!!! Бо в мене цей рік в кожному яблуку, в кожній сливці сиділи(( Але то просто ще є старі великі дерева. їх не обприскаєш ... але я зараз до весни думаю більшість зрубати і посадити нові дерева і вже почну нормально обробляти. А яка у вас, до речі, схема обробітку саду проти хвороб і шкідників і якими препаратами користуєтесь? Розкажіть будь-ласка коротенько, бо бачу ви займаєтесь садом професійно, значить ці питання у вас вже пропрацьовані напевно добре! ...
Я такого не відчуваю, тому як мені то смак і аромат дуже приємний. Та для мене сорт все таки далеко не ідеальний, так як соковитість яблук до кінця зими не тримається, хоча лежкість у яблук добра. Поки що смачніших яблук за сорт Пінова я не споживав, але у мене ще є не мало сортів які ще майже не плодоносили, тому час покаже який сорт для мене буде найкращий. Пінова мені дуже подобається через високу і довготривалу соковитість плодів, сильний виражений аромат, смак, хрусткий м'якуш і довге зберігання взимку, та й крім цього яблука мають низьку кислотність та в міру солодкі, тому яблука для мого споживання ідеальні.
Звичайно хочеться крім червоних яблук на ділянці мати і зелені та жовті, бо на ринку більшість червоних, потрібно шукати достойну заміну Голдену і Семиренці.
Я згоден з Вами. Але я навіть не знаю сортів зелених яблук стійких до хвороб і щоб були для мене вони смачні. Хоча взагалі то я не любитель зелених яблук через їх високу кислотність, тому я особливо і не цікавлюсь такими сортами. Скільки не купував такі яблука в магазинах то всі вони для мене низьких смакових якостей, тому й саджати їх не хочу. Мені до вподоби більше споживати груші, але смачні груші довго не лежать, тому альтернатива грушам солодкі червоні або помаранчеві сорти яблук, які довго будуть зберігатись. Посадив дві яблуні сорту Хоней Крісп і дуже чекаю їхнього плодоношення, бо знаю що плоди цього сорту мають солодкий смак, соковитість і хрусткість при споживанні.
Чи є у Вас яблуня Фуджі? Як на мене супер сорт- солодкі, щільні та довго зберігаються! Після першого плодоношення вирішив садити ще два клони Кіку8 та Бені Шагун.
Хороший сад .
Лайк.
Дякую! Люблю садівництво і виноградарство.
Сьогдні 7 ме травня 2020 р флорина у мене у звичайному погребі збереглася просто чудово ,збір проводив 15 жовтня 2019 р .сорт чудовий .
В мене так довго сорт яблук Флорина не зберігається. Максимум це до лютого і то плоди вже стають як каша, майже не соковиті. Також не довше чим до лютого залишаються соковиті яблука сорту Голден Делішес. А от плоди сортів Пінова і Лігол залишались соковиті до початку квітня в звичайному погребі, але їх в принципі можна зберегти в доброму стані до початку травня. Для мене виявились найсмачніші яблука сорту Пінова і поки що для мене цей сорт номер 1 для споживання. У нас весною влітку і на початку осені висока сонячна активність, хмарні дні велика рідкість і від цього плоди Флоріни та й інших зимових сортів до початку жовтня сильно перезрівають, тому соковитість плодів у погребі навіть при високій вологості не зберігажється довше чим до початку лютого. Потрібно зривати плоди не пізніше середини вересня, та от на жаль вони не набирають такого вираженого аромату і смаку як зірвані на початку і в середині жовтня. Тому тут вже приходиться вибирати або смак кращий або довше зберігання.
О у Вас Ред Ліголь!!
Новий сорт
Красиві яблука. В цьому році щепив собі Флорину, буду чекати на такіж яблука як і у Вас. Лайк!
Руслан Курилко
Дякую!
Я в захваті від ВАшої працездатності! Ві гарно доглядаєте і маєте гарні показники з вирощування винограду, а тепер ще й яблуні. Гарні яблуні та яблука на них. Видно руку господаря. Ви, мабуть, маєте велику земельну ділянку біля будинку. У мене ростуть три молоді яблуні Флорина, другий рік плодоносять.В цьому році яблука висіли до морозів, вже були заморозки вночі, аж потім я зірвала їх. Дійсно дуже гарний сорт, смак, аромат та колір. Напишіть коли Ви обробляєте яблуні від плодожерки, та якими препаратами. Є ще молоді дерева Семеренка, Білий наливЮ Джонатан, чим та коли потрібно обробляти їх від хвороб. Дякую за відео.
Дякую за приємний коментар! Вибачайте, але я по якихось причинах не помітив Ваш коментар і тому відповідь даю тільки зараз.Ні, ділянка не така вже й велика, всього 25 соток з будівлями і подвір'ям.Та для села це не багато землі, бо в селі в основному заробіток іде з продажу овочів і фруктів вирощених на своїх земельних ділянках. Земля це основна годувальниця селян, тому якщо не будеш добре і важко працювати не виживеш. Якщо хочете щоб яблука сорту Флоріна довше і краще зберігались то сильно перетримувати плоди на дереві не варто, бо лежкість їх погіршиться.Оптимальний час для збору яблук в центральній Україні початок жовтня, але не пізніше середини жовтня. Від плодожерки яблуні потрібно обробляти не меньше трьох разів з інтервалом між обробітками 10-12 днів. Так як в домашніх умовах визначити точний час виходу і розмноження плодожерки не можливо, тому обробітки починати потрібно приблизно з 15-20 травня. Можна застосовувати такі препарати як Кораген, Каліпсо, Енжіо, Проклейм та інш. від цих шкідників. Таким чином важко на 100% захистити плоди від плодожерки, але більшість плодів буде без личинок цього шкідника. Все буде залежати від якості препаратів і від точності визначення термінів виявлення метеликів плодожерки і початку обробітку яблунь від неї. Такі сорти яблунь як Симиренко, Голден Делішес, Глостер дуже уражуються паршею, особливо при частих дощах, тому потребують великої кількості обробок від цієї хвороби, та й від борошнистої роси також.Щоб яблука були високої якості, обробки потрібно проводити кожні 14-20 днів, аж до середини літа. Препаратів від цих хвороб багато в спеціалізованих магазинах, та головне щоб не попасти на підробку. Я застосовував влітку Скор, Топсин М, Флінт Стар від парші і Топаз, Фалькон від борошнистої роси.До цвітіння дерев, коли ще температури повітря вдень не перевищують 15-20 градусів тепла, то можна застосовувати від цих хвороб такий препарат як Хорус.Гарних Вам майбутніх врожаїв і з наступаючим Новим роком.
@@paculevichus Дуже дякую за вичерпну відповідь. Вас та сім ю теж поздоровляю з наступаючим Новим роком! Підписалась на Ваш канал, щоб не пропускати такі гарні відео.
Дякую!
Чудові яблука, лайк!!!
Nikolay Tereshchenko
Дякую!
Ми також боротися з американськими метеликом .жах на персиках також було
В нас останні 2 роки практично немає американського білого метелика через холодні весни. Через низькі температури повітря в квітні та травні личинки не змогли вийти з яєць і загинули, тому розповсюдження цього шкідника на деякий час призупинилось.
А чим ви кормите, що вони такий приріст дають?
Я особливо нічим сад і не підживляв. Колись на ділянці вирощувались різні овочі, а потім так склались обставини що вирішено було посадити сад. Дерева прийнялися добре і приріст гілок був гарний, значить грунт є доволі родючий.
Сорт семеренко. голндени купляють в ставлю на чергу
Я не любитель сорту Ренет Симиренка через кислуватий винний смак, мені такий смак не до вподоби. Голден Делішес чи йому подібний Мутсу споживати можу, але починаючи з середини зими після довготривалого лежання в погребі, коли плоди стають солодшими.
Флоріна такий вже розповсюджений сорт, у нас в кожному садку.
Тому що практично не хворіє грибковими захворюваннями і має приємний смак, аромат, вигляд, довго зберігається взимку і при мінімальному догляді цей сорт видає добрі результати врожайності. Мені цей сорт подобається і хотілося б мати по більше сортів з подібними високими якостями але з різними смаками.
я так розумію , зберігається він до Нового року, так? далі вже несмачний стає.
@@paculevichus ще потребує інтенсивної обрізки, дерево високоросле зазвичай
В мене яблука цього сорту збереглися до цього часу і залишились ароматні і смачні та й гарного вигляду, але на жаль їх соковитість на цей час різко зменшилась, тому єдина проблема цього сорту це те що до весни соковитість у яблук не зберігається. Та якщо зрівнювати з такими в наших садах давніми сортами як Сніжний Кальвій, Симиренко чи Спартан, які в моєму погрібі почали витрачати соковитість і вигляд ще в січні, то цей сорт для мене виявився дуже лежким.Звичайно є в мене яблука в погрібі таких сортів як Пінова, Лігол, Айдаред, в яких соковитість на даний час ще дуже висока, але не багато яблук ще й сорту Флоріна залишилось. Хоча сорт Айдаред мені не подобається, через високу кислотність плодів, тому я дерево перещеплюю іншими сортами, а от солодкий смак і соковитість сорту Пінова мені дуже подобаються. Так сорт Флоріна потребує інтенсивної обрізки, але якщо дерево не запускати з самого початку його росту, то тонкі гілки молодого приросту весною легко і швидко обрізаються, тому це для домашнього невеликого саду не проблема.
Збираюсь на садовий ярмарок 23 березня , не можу вирішити яку яблуньку придбати. Спеціалісти радять " зимова лимонна" з піздніх сортів, за смаком мені більше подобається ред чіф.
Вирішила підійти вдумливо до покупки)) бо останній раз накупляла яблунь, вони геть не смачні, а я навіть не знаю назву сортів.
Хочу по троху обновити свій садочок.
Олександр, підскажіть будьласка коли замульчірувать виноград, скільки разів за сезон нада полить азотним добривом, і скільки на 10 літрів кидать аміачної сілітри? Зарані Дякую
Я не мульчую свій виноград, але взагалі то весною мульчування шкідливе так як мульча уповільнює прогрів грунту. Мульчувати можна коли настануть високі температури повітря і тоді мульча буде утримувати вологу і не даватиме сильно перегріватися землі біля коренів винограду чи інших рослин, та й до того рослинна органіка перепріваючи покращує структуру грунту, тому звичайно що від такого агроприйому користі багато. Чисто азотними добривами я виноград не підживляю а використовую таке комплексне добриво як нітроамофоска або діамофоска. Підживляю лише один раз навесні розсипаючи добриво в міжряддях винограду при відкритті кущів. Чисто азотне добриво краще не використовувати, так як може змінитись баланс мінералів і pH грунту і це негативно вплине на розвиток і плодоношення кущів. На бідних піщаних грунтах можна використовувати чисто азотне добриво так як такі грунти майже не містять азоту в своєму складі мінералів, але звичайно що його потрібно правильно вносити щоб не створити дисбаланс мінералів в грунті. В аміачній селітрі азот знаходиться в нітратній формі і він засвоюється будь-якими рослинами миттєво, тому для швидкого весняного старту рослин її якраз і застосовують, та сам я селітру на винограді ніколи не застосовував, але якщо це потрібно для швидкого старту дорослих кущів то можна в даний час одноразово підлити селітру(15-20гр.) розведену в 10 літрах води. Підлити під кущ а потім ще пролити додатково водою щоб азот дійшов до кореневої системи кущів винограду.
@@paculevichus я мала виду азотні добрива для того щоб швидше розкладалась мульча. Ви мені колись в коментарях совітували. Розвести азотні добрива у відрі і поливать мульчу два рази на сизон щоб пришвидшити розкладання мульчі. Я не записала скільки треба кидати азотні добрива? Зарані Дякую . А я знаю що треба щоб земля прогрілася, а в травні можна мульчірувать.
А мульчу теж краще пролити нітроамофоскою?
@@kievstar5848, дійсно азотні добрива сильно допомагають розкладатись мульчі, але якщо азот використовувати для мульчі тоді сильно проливати його не потрібно щоб він знаходився в шарах мульчі. Для мульчі можна використовувати і нітроамофоску також, так як в ній є частка азоту, але думаю що найкраще буде використати таке добриво як карбамід так як там азот більш довготривалої дії ніж у селітрі.Мульчу можна проливати азотними добривами зокрема карбамідом (30гр. на 10л.) і 2 рази за сезон до середини літа але проливати сильно не потрібно щоб азот залишався більше біля мульчі.
@@paculevichus то можливо краще розсипати по мульчі , а дощ зробить свою роботу? Як краще? Зарані Дякую.
Та ще й імунні
Солодкі ароматні та імунні, але останній час ще сподобались такі сорти як Моді, Фуджі та Секаї Ші.
А от по болячкам я з вами не дуже згідний. Ви кажите що голден пошкоджуеться паршою - ви не бачили що парша з Глостером може зробити!!! Але на власному досвіді хочу сказати що як тіки я під крону Голдена і Глостера завів ПВХ трубу з 8-ю 4-х літровими крапельницями по периметру(і іноді їм навіть трохи Рост концентрату перепадало ), то стало все набагато краще . В цьому році я обробив їх тільки два рази в травні і червні - все! Парші я так і не побачив в цьому році. Гадаю підкормки і поливи(особливо коли яблуні нагружені) відіграють не останю роль.
Та я теж підживляв комплексними добривами, особливо ті дерева які були з великим врожаєм, та й поливав час від часу, але це від парші Голден не вберегло.Зараз ці вражені паршею яблука Голдена швидко починають псуватись в погребі і бачу що довго вони не пролежать. Сорт Голден Делішес взагалі то один з найбільш схильних сортів яблук до враження паршою, тому я не в захваті ним, але сам смак у цих яблук доволі гарний. Сорту Глостер в мене немає, та я знаю що він вражається паршою, тому я його й не захотів саджати. У мене в саду посаджено більшість сортів яблунь які мають високу стійкість до парші, та й до борошнистої роси, та багато з них ще не родили, бо рік чи два як посаджені. Можливо колись в відео їх покажу.
Мне интересно на каком рынке спрос на пинову ?
Якщо чесно то мене мало це цікавить, бо у мене в саду цього сорту всього три яблуні і я ні коли ці яблука продавати не буду. Через солодкий смак, аромат, соковитість і хрусткість мякоті до середини весни я їх дуже люблю і поїдаю сам у великій кількості, тому продавати їх взагалі у мене бажання немає. От такі сорти як Голден Делішес , Айдаред, Флоріна, Лігол, Еліза і інш. при великому врожаї з радістю продам бо для мене ці сорти кислуваті на смак, а от Флоріна хоч і солодка та ароматна але соковитість зберігається гірше.
@@paculevichus Ну тогда зачем говорить что на рынке его берут ,у меня пиновы 50 соток я тоже его лишь и ем ,но на рынке спроса на него нету
@@ЖораДзык,діло в тім що час іде смаки в людей міняються, так як з'являються все нові й нові сорти, які стають більш популярні чим ті що були раніш, тому що вибір сортів тепер у покупців великий, так і виходить що сьогодні один сорт популярний а через деякий час вже попит у покупців на інший сорт. Проблема в Пінови це закладка великої кількості генеративних бруньок і від цього через мірне зав'язування плодів. Якщо не проводити сильне нормування врожаю якість плодів падає, а якщо зробити врожай посередній яблука в рази смачніші і більші стають, та це так в принципі на будь якому сорті.
Дякую за ваше відео. Посадили яблуню як Джанаголд в цьому році зародила - не Джаноголд то точно, підозри впали на Флоріну, подивився ваше відео - таки вона. На продавця навіть не ображаюсь - коли яблоко доходить воно дійсно дуже смачне. А піздньо-зимову грушу я теж шукаю, от у сусіда знайшов привой - досі в холоді лежить зелена і твердюща, а в теплі за три тижня дійшла - солодка, не така соковита як Талгарка але далеко не пінопласт, буду весною прививати. І згоден всі домашні яблука набагато смачніші ніж магазинські.
І я Вам дякую за коментар! Звичайно торговці саджанцями часто продають не те що хотілось би купити. Та добре якщо попадеться гарний сорт, а то буває й дичку підсовують. Фрукти ті що продають в магазинах рано зривають з дерев, через це вони повністю не встигають набратись гарного смаку, тому домашні плоди завжди смачніші. Та сильно затягувати зі збором врожаю теж не варто, бо пізні плоди швидко перезріють на дереві і довго не зберігатимуться, тому в цьому ділі потрібно знати золоту середину, щоб і повного смаку плоди набрали і довго зберігались.
@@paculevichus В мене висіли до кінця жовтня і навіть Голден повністью не дійшов. Але потім почались вітри і я яблука обібрав усі. А Флоріна смачною стала лише в середині листопада. То треба на погоду дивитись - перезріти на дереві їм менше загрожує, скорше вітри обібють або заморозки приморозять.
Багато буде залежати від погодних умов в період вегетації, особливо в осінній період і від навантаження дерева урожаєм, наскільки сильно визріють плоди на дереві. У мене бували випадки на тій же Флорині коли я зривав плоди в середині жовтня і вони при цьому погано зберігались навіть до січня. На вигляд яблука були гарні, але в середині плід ставав не соковитий і м'який, при цьому яблука такі не збереглись навіть до середини зими, тому якщо плоди в осінній період набрали характерне сорту забарвлення і аромат, потрібно їх вчасно зірвати.Приблизно, найкращий період для збору пізніх сортів яблук початок жовтня.
Скажіть будь ласка, де можна купити саджанці пінова ?
Ні, я цього не знаю. Сам купував на звичайному ринку рано весною. Сорт Пінова не всім подобається, тому потрібно спочатку спробувати яблука цього сорту. Плоди ароматні, солодкі й хрусткі, дуже довго до середини весни зберігаються в звичайному погребі, при цьому не втрачають соковитість. Плоди з доволі з твердою консистенцією, тому це не кожному подобається і не кожному по зубам. Мені цей сорт подобається за врожайність, стійкість до грибкових хвороб, соковитість, хрусткість і солодкість(майже не містять кислоти) плодів, довге зберігання, але сорт не для всіх.
@@paculevichus дякую за інформацію)
Дивно, я скільки не пробував на базарі купувати всілякі яблука типу Ліголь, Пінова, Чемпіон, Топаз, Айдаред і ще купу різних модних сортів, та з усього що там продають я реально їсти можу тільки Флоріну, Голден, Фуджі і ще деколи Яблуко-Персик деколи буває смачним(але тільки якщо добре достигле), бо я люблю по справжньому солодкі яблука без відчутного кислого присмаку ... а ви тут кажете у своєму відео на всі ваші яблука однаково: "дуже смачні і солодкі" ... то може ви насправді самі яблука не їсте, не любите їх а тільки вирощуєте і везете на базар і тому просто не знаєте, що вони всі дуже різну якість смаку мають і не всі ці сорти смачні і солодкі))? Бо як інакше це пояснити, в чому тут секрет?
Я розповідаю про свої яблука вирощені своїми руками і зірвані при повній стиглості, а потім ще й дозрівші в погрібі, тому я так і кажу. На базарі продають в основному яблука зірвані на початку та в середині вересня, коли плоди ще тільки наполовину стиглі, та це логічно бо прозеленкуваті плоди набагато довше зберігаються, але вони ще не набрали повного смаку і не наберуть навіть в лежкі. Я зриваю свої яблука ближче до 10-15 жовтня тому смак і аромат у них в рази кращий чим у більшості яблук з магазина та й з базару в більшості випадків також, але пізніше зірвані яблука будуть зберігатись менше. Сорт Айдаред мені взагалі не подобається, навіть з мого саду, тому молоде дерево я перещіпаю на інші сорти, також не подобається сорт Симиренко, тому і його участь така ж як і в попереднього. З тих сортів яблук що у мене плодоносять на першому місці по смаку і солодкості це Ред Чіф, далі іде Пінова, Хоней Крісп і лише потім Флорина і Голден. Є ще сорт Фуджі і інші, але вони ще не плодоносять. Пінову вважаю взагалі яблуком-грушею за його найсолодший смак з усих перерахованих вище сортів, але далеко не кожному подобається твердість цих яблук. Флорина смачний і ароматний сорт та він доволі сильно поступається Піновій по солодкості так як у Флорини присутня кислинка хоча не сильна. Яблука вирощені своїми руками для себе і базарні чи магазинні це дуже велика різниця у смаках.
@@paculevichus Ну в принципі, напевно так і є, бо на базарі часто буває, що один і той самий сорт в одного продавця червоний а в іншого блідий, в одного солодкий, а в іншого кваснуватий або взагалі без смаку як трава. І це дійсно залежить і від часу зняття і від освітленості рослини і від рельєфу ділянки і ще від багатьох факторів.
А те, що достиглі на рослині плоди в рази смачніші, то це я вже добре знаю, бо як тільки я спробував свої власні помідори, що не просто побуріли, а повністю достигли на рослині, то я магазинні і базарні їсти не можу взагалі - не смачні!
А тепер от вирішив привести до ладу ще і старий батьківський сад на дачі, хочу зрубати всі старі несмачні і непродуктивні дерева а посадити нові середньорослі саджанці гарних смачних і солодких імунних сортів, щоб через кілька років сад виглядав так: дерева ВСІ одного зросту і маленькі, а врожай великий)), а не навпаки, як зараз!
З перечислених вами сортів я якраз вирішив ще досадити собі з зимових Хоней Крісп і Фуджі! Також ще хочу Луну а з літніх хочу Єлєну і ще думаю або Конфетне або Віль'ямс Прайд або Княжну. І зараз от якраз сиджу цілими днями шукаю нормального продавця, де можна було б купити всі ці сорти в одному місці і без пересорту, ще остаточно доброго варіанта не знайшов.
А от моя улюблена Флоріна, Голден, Яблуко-Персик і одне Фуджі вже в мене ростуть і на наступний рік мали би вже плодоносити.
До речі, ви от пишете, що для вас найсмачніше яблуко це Ред Чіф ... це цікаво ... а як воно по імунності, скільки потребує обробок? Яка в нього консистенція тверде/хрустке/м'яке/кашисте і т.д., Напишіть будь-ласка кілька слів про цей сорт і його важливі особливості, плюси/недоліки з вашої практики ... бо може воно би мені і підійшло теж, бо по каталогах важко зорієнтуватись, там у них всі сорти "ідеальні", а на практиці часто виходить зовсім інакше.
І про Пінову теж цікаво було б детальніше почути, бо я багато читаю, що всі хвалять за добрий смак і лежкість, але я знову ж таки кілька разів купував її, то кожного разу вона була гірша за Флоріну, яка навіть не ідеально достигла мені все одно здається смачною. Але можливо, що то мені просто не пощастило і то була не Пінова, або якась неякісна Пінова і т.д. Тому мені дуже цікаво було почути від вас, що це таки хороший сорт і його садити варто! Бо те. що воно тверде, для мене не страшно, я люблю похрустіти яблучком, головне, щоб було солодким і смачним, а також, щоб якомога менше хворіла. бо тепер вже існують навіть такі сорти, що взагалі можна не кропити і все одно врожай буде ... може не ідеальний як для ринку, але для себе покуштувати якраз люкс. Це сорти типу Моді, Топаз, Сіріус, Голд Раш, Флоріна і т.д. Але я їх всіх(крім флоріни) сам не пробував, тому який у них смак я достеменно не знаю.
@@L115-q2c,за смак Пінови я суджу по своїх яблуках а от магазинних я не пробував. Сорт дуже врожайний і стійкий до парші. Пінову на піденній Полтавщині можна й не обробляти від хвороб взагалі, так як у нас в основному засушливі весни і літа тому парша не сильно розповсюджується, але я все одно обробляю 2-3 рази від хвороб всі свої яблуні та і весь сад.Нажаль борошнистою росою в дощові весни може уражуватись. Також всі яблуні потрібно обробляти декілька разів від плодожерки, інакше багато плодів будуть червивими. Сорт Пінова плодоносить без періодичності і має слаборослість якщо зрівнювати з сильнорослою Флориною, тому обрізаються ці сорти по різному. Зберігаються яблука Пінови в звичайному погрібі дуже добре до кінця квітня і залишаються хрумкучими й соковитими та солодкими. Яблука мають доволі твердий мякуш тому і не втрачають так довго свою соковитість. У Ред Чіф у мене на яблуні було перше плодоношення тому поки що мало що знаю про ці яблука. Смак їх сподобався сильно, але у всіх людей смаки різні тому все це індивідуально. Поспостерігаю за цим сортом декілька років тоді все буду знати, але і зараз думаю що сорт вартий того щоб його вирощувати у своїх садах.
@@paculevichus Ясно. Дякую за деталі. Я до речі от щойно дізнався від одного блогера Сергія Гончаренка про такий цікавий сорт як Рубінетте. Він каже, що таке ж супер-смачне як фуджі тільки присмак трохи мандариновий, теж подумую про цей сорт.
А з приводу середньорослості Пінови, то у мене в моїх спартанських умовах і флоріна слабо росте і плодоносить теж десь на третину своєї потужності(нема поливу, влітку сухо, загущеність, не вистачає часу доглядати і т.д.) тому Пінова в мене взагалі напевно рости не буде((
А от щодо плодожерки і всяких інших хробаків, то це мега актуально!!! Бо в мене цей рік в кожному яблуку, в кожній сливці сиділи(( Але то просто ще є старі великі дерева. їх не обприскаєш ... але я зараз до весни думаю більшість зрубати і посадити нові дерева і вже почну нормально обробляти.
А яка у вас, до речі, схема обробітку саду проти хвороб і шкідників і якими препаратами користуєтесь? Розкажіть будь-ласка коротенько, бо бачу ви займаєтесь садом професійно, значить ці питання у вас вже пропрацьовані напевно добре! ...
их просто собирают недозрелыми чтоб лежали пока лежат чуток доспевают ну а сахара уже не наберут как на дереве
Лігол це імунний сорт?
Так, імунний.
Флоріна-повний рот одеколону...
Я такого не відчуваю, тому як мені то смак і аромат дуже приємний. Та для мене сорт все таки далеко не ідеальний, так як соковитість яблук до кінця зими не тримається, хоча лежкість у яблук добра. Поки що смачніших яблук за сорт Пінова я не споживав, але у мене ще є не мало сортів які ще майже не плодоносили, тому час покаже який сорт для мене буде найкращий. Пінова мені дуже подобається через високу і довготривалу соковитість плодів, сильний виражений аромат, смак, хрусткий м'якуш і довге зберігання взимку, та й крім цього яблука мають низьку кислотність та в міру солодкі, тому яблука для мого споживання ідеальні.
Звичайно хочеться крім червоних яблук на ділянці мати і зелені та жовті, бо на ринку більшість червоних, потрібно шукати достойну заміну Голдену і Семиренці.
Я згоден з Вами. Але я навіть не знаю сортів зелених яблук стійких до хвороб і щоб були для мене вони смачні. Хоча взагалі то я не любитель зелених яблук через їх високу кислотність, тому я особливо і не цікавлюсь такими сортами. Скільки не купував такі яблука в магазинах то всі вони для мене низьких смакових якостей, тому й саджати їх не хочу. Мені до вподоби більше споживати груші, але смачні груші довго не лежать, тому альтернатива грушам солодкі червоні або помаранчеві сорти яблук, які довго будуть зберігатись. Посадив дві яблуні сорту Хоней Крісп і дуже чекаю їхнього плодоношення, бо знаю що плоди цього сорту мають солодкий смак, соковитість і хрусткість при споживанні.
Чи є у Вас яблуня Фуджі? Як на мене супер сорт- солодкі, щільні та довго зберігаються! Після першого плодоношення вирішив садити ще два клони Кіку8 та Бені Шагун.
Славко 2017
На жаль немає, але дякую за інформацію, бо я люблю солодкі яблука, можливо колись посаджу такий сорт.
Щодо яблуні Хоней крісп, то цього року отримали перший сигнальний урожай- яблука не менше 300г, дуже гарні, а смак просто неперевершений!
Ольга Проценко
Дякую що порадували мене інформацією про цей сорт.Значить добре що я його посадив у своєму саду.