Piotr Werner. Portret kreatywny. Odkryj sztukę tworzenia portretów!

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 20 окт 2024
  • Dowiedz się, jak stworzyć portret kreatywny, który będzie wyróżniał się kolorystyką i pomysłem. Zobacz, jak przygotować sesję zdjęciową w studiu, aby osiągnąć najlepszy efekt. Naucz się korzystać z potęgi, która drzemie w odpowiednim doborze i kontroli kolorów. Twórz urzekające kompozycje i ożywiaj zdjęcia dzięki tajnikom oświetlenia. Podkreśl piękno modelki i nadaj niepowtarzalny charakter swoim projektom.
    00:00 - 03:50 Wprowadzenie
    03:51 - 10:19 Inspiracje Fotograficzne
    10:20 - 18:54 Jak pracować z kolorem
    18:55 - 21:07 Narzędzia do kolorów które na pewno Ci się przydadzą
    21:08 - 23:20 Sprzęt do pracy z kolorem z jakiego korzystam
    23:21 - 29:59 Harmonie kolorystyczne w praktyce, przegląd zdjęć.
    30:00 - 58:22 Sesja zdjęciowa
    58:23 - 01:04:50 Kolor ma się zgadzać, jak szybko stworzyć profil i skorygować kolory w sesji
    01:04:51 - 01:56:54 Retusz zdjęcia w Photoshopie
    01:56:55 - 01:58:21 Podsumowanie webinaru

Комментарии • 7

  • @paweplinta1565
    @paweplinta1565 8 месяцев назад +1

    Bardzo fajny wykład. Dzięki

  • @piotrpiko2538
    @piotrpiko2538 8 месяцев назад +1

    1:00:39 Czy wyraźnie obniżona ekspozycja zdjęcia referencyjnego nie wpływa negatywnie na tworzenie profilu kolorów?

    • @PiotrWernerPhotography
      @PiotrWernerPhotography 8 месяцев назад

      Nie ma żadnego wpływu, dlatego że kolor składa się z koloru właściwego, saturacji i jasności. I skoro mamy obniżoną ekspozycję to taki mieliśmy zamiar podczas robienia zdjęcia i chcemy otrzymać prawidłowy kolor w obniżonej jasności.

  • @samarama2137
    @samarama2137 8 месяцев назад

    Temat świetny, przedstawiłeś fajnych portrecistów, samą ideę portretu „kreatywnego” - ok. No i poszedłeś do studia i odwaliłeś taki kicz, jak do banalnej reklamy kwiaciarni w latach 90. 🤦‍♂Ma się to całkowicie nijak do tematu materiału i kwestii harmonii barw. Niby to wszystko rozumiesz, ale kompletnie nie potrafisz wykonać. Kalibracje, sraty-taty, a efekt końcowy taki, jak by to w 10 sekund zrobił amator najtańszą lustrzanką i to jeszcze w JPG.

    • @PiotrWernerPhotography
      @PiotrWernerPhotography 8 месяцев назад +1

      Bardzo dziękuję za opinię. Niestety ciężko mi polemizować, czy jest to kicz w twoim mniemaniu, gdyż wypowiadasz się anonimowo i nie widziałem twoich prac. Pamiętaj, że kicz też jest formą sztuki :) Harmonia barw jest dobrze przedstawiona na prezentowanej fotografii i w tym temacie kompletnie się nie zgadzam z twoją opinią. Jeśli chodzi o porównanie do amatora to się z tobą zgadzam w 100%, bo jestem amatorem, może za 10, 20, może 30 lat jak dożyję powiem o sobie profesjonalista=doświadczony fotograf. Na razie bawię się fotografią i sprawia mi to wielką przyjemność. A na koniec bardzo bym chciał zobaczyć, jak wykonujesz to zdjęcie w 10 sekund. Pozdrawiam i życzę wszystkiego co najlepsze oraz dużo sukcesów w fotografii.

    • @samarama2137
      @samarama2137 8 месяцев назад

      @@PiotrWernerPhotography
      > Niestety ciężko mi polemizować, czy jest to kicz w twoim mniemaniu, gdyż wypowiadasz się anonimowo i nie widziałem twoich prac.
      Opinie Kałużyńskiego też podważasz, tylko dlatego, że nigdy nie wyreżyserował żadnego filmu?
      > Harmonia barw jest dobrze przedstawiona na prezentowanej fotografii i w tym temacie kompletnie się nie zgadzam z twoją opinią.
      Ale to już wyjaśniłem. Co innego mówisz/pokazujesz, a co innego robisz. W uproszczeniu - mocno nasycony żółty i pomarańcz (które są na pierwszym planie i przyciągają wzrok), nijak się mają do „zdechłych” beży, jeśli odnosić je do jakiegokolwiek modelu harmonii barw.
      > Jeśli chodzi o porównanie do amatora to się z tobą zgadzam w 100%, bo jestem amatorem, może za 10, 20, może 30 lat jak dożyję powiem o sobie profesjonalista=doświadczony fotograf.
      Mocno się to kłóci z tym, jak się prezentujesz na początku materiału: „Jestem fotografem modowym, portretowym oraz fotografem komercyjnym”, to chyba wyjaśnia wszystko w temacie określania swojego poziomu. Do tego druga kluczowa kwestia - zdecydowałeś, że będziesz uczył innych. :) Czyli w końcu kto? Profesjonalista, amator, czy hipokryta? :) Czy może „fotografia komercyjna”, to nie jest „fotografia profesjonalna”? Komercja, to praca za pieniądze. Zarabianie pieniędzy to uprawianie zawodu. Zawód=profesja. Chcesz podyskutować jeszcze na ten temat semantyki, czy po prostu się pogubiłeś w samoocenie? :)
      > A na koniec bardzo bym chciał zobaczyć, jak wykonujesz to zdjęcie w 10 sekund.
      Takie banalne kompozycje obserwowałem 12 lat temu, gdy prowadziłem warsztaty z oświetlenia studyjnego dla kompletnych laików. Podchodził taki ze swoim D50/D70, zakładał wyzwalacz i po 3 sekundach kadrowania generował taki beznadziejny kadr. Kompozycja, którą uplotłeś na modelce, aż wyje za oddechem, żeby tę plątaninę pokazać w jakiejś ciekawej formie, a nie jako bałagan, który tylko psuje całe ujęcie. Kompletnie nie rozumiesz tego, o czym mówisz. Jarasz się zdjęciami świetnych portrecistów, ale niczego się od nich nie uczysz. 🤷‍♂