Töri 5. - A Magyar Szent Korona

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 21 май 2021
  • FONTOS MEGJEGYZÉS!!!
    A Magyar Szent Korona eredetével kapcsolatban sok egymásnak gyökeresen ellentmondó nézet van. Ez a videó - többek közt terjedelménél fogva - nem tudja ezek mindegyikét bemutatni, és nem is kíván állást foglalni egyik vagy másik nézet mellett. Mivel én nem vagyok sem történész kutató, sem ötvösművész, csak egy egyszerű történelem tanár, ezért előre jelzem minden kommentelő számára, hogy ellenvéleményét vagy nemtetszését ne itt fejezze ki, mert a "harcos" vagy netalán még annál is durvább kommenteket nem fogom engedélyezni. Itt jelzem, hogy csatornám többi videóján sem... :)
    A videó elkészítésének a célja - a többi videóhoz hasonlóan - a tájékoztatás, illetve főleg a diákok figyelmének felhívása arra, hogy bizonyos történelmi kérdéseknek több megközelítése is létezik.
    Próbálja meg mindenki tiszteletben tartani mások véleményét, illetve, ha hozzáértő a kérdésben, akkor próbálja meg mások számára elfogadhatóan és megérthetően tálalni azt!
    Akit részletesebben érdekel a téma, azok számára ajánlom a következő anyagokat áttanulmányozásra (a felsorolás sorrendje esetleges):
    - Pap Gábor előadásai a Szent Koronáról
    - Ludvig Rezső ötvösművész videói
    - Csomor Lajos előadásai, és az Őfelsége, a Magyar Szent Korona c. műve.
    De léteznek más nézőpontok is:
    - valasz.hu/kultura/elkeszult-mi...
    -
    magyarnarancs.hu/belpol/polit...
    A videó végén részlet látható az Országház Filmműhely csatornáján található A magyarok koronája c., a Magyar Országgyűlés szellemi tulajdonát képező animációs filmből. Ennek eredeti linkje: • A magyarok koronája | ...

Комментарии • 4

  • @gergalyn
    @gergalyn 2 месяца назад

    Nagy jó összefoglaló! Remélem sokan megnézik.

  • @alivemoon
    @alivemoon 3 месяца назад +1

    Hongkongban a Palotamúzeumban kiálítottak egy ie 300 körüli 匈奴 koronát, a "formaterve" ugyan az mint a koronánké. a leírásban szerepel, hogy annak a tetején is volt dísz. Ami viszont a videójában feltünt, hogy a tetőn a Pantokrátor nadrágban van. Amikor készülhetett, a nadrág lovas népek viselete, ez bizony Magyar viselet!

    • @alivemoon
      @alivemoon 3 месяца назад

      ruclips.net/video/3yMlWLTEGjo/видео.htmlsi=z_zA_0_fcZczexL3

    • @alivemoon
      @alivemoon 3 месяца назад

      Mihály is vezér, a mennyei seregeké. Gábriel pedig a hírnök?