Розсекречена історія. Як і чому українці захопилися націоналізмом?

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 1 фев 2019
  • Які надії покладав світ на Гітлера, Муссоліні, Франко? Чому в міжвоєнний час націоналізм став світовим трендом? Про те, як 90 років тому в новомодну течію застрибнули українці, якими були мрії і плани українських націоналістів, у який спосіб мали намір реалізувати свої ідеї - у програмі "Розсекречена історія".
    Сайт 1tv.com.ua/
    Підписуйтесь на наш канал: / 1tvukraine
    Останні новини та анонси на facebook: / 1tvua
    Читайте нас на Twitter: / 1tvua

Комментарии • 25

  • @user-tl8he6yq3i
    @user-tl8he6yq3i 5 лет назад +11

    символічно, що акурат у ніч річниці з'їзду вийшла програма! дякую за оживлення історії. переглядаю по декілька разів

  • @mykolakanyuk
    @mykolakanyuk 5 лет назад +10

    Дуже цікавий період. Знімайте ще програми про той час

  • @oleksiifrolov4074
    @oleksiifrolov4074 4 года назад +5

    я під вашу передачу так гарно заснув)))) але все-одно передивився

  • @igornaumluk7278
    @igornaumluk7278 4 года назад +2

    Надзвичайно цікава програма. Цікаво зроблена. З задоволенням переглядаю. Щиро дякую автору і гостям. Будь ласка якомога частіше запрошуйте Патриляка Івана (з будь-якого історичного питання), він найкращий оповідач!!!

  • @user-gp9zt7og3y
    @user-gp9zt7og3y 3 года назад

    1. Подібні матеріали (нехай не в Інтернеті, котрий тоді ще не був достатньо поширеним і досконалим) мали би створюватись ще 30 років назад через телебачення, періодичні видання та документальну літературу. А то Україна як той бантустан із економікою штибу "купи-продай" незабаром постаріє і як всякий живий організм черговий раз "кане у вічність". Бо при такому "хазяйнуванні" та "управлінні" вона, якби розміщувалась у Південній Америці, то ще б могла існувати як "бананова республіка", а от мало не в центрі Європи - навряд чи..."
    2. Авторитарний політичний та державний устрій дуже практичний при вирішенні короткострокових задач, наприклад, кардинальна та швидка реформа або оборона у війні. У подальшому виникає проблема передачі влади колегіальному органу управління, а у випадку смерті диктатора - призводить до до розбрату у державі та дуже ймовірному її загибелі.
    Якщо хтось , як контраргумент буде приводити Росію, то повірте, її участь буде достатньо трагічною, так як більша частина її території буде поглинута Китаєм

  • @user-fm4nk3hq9w
    @user-fm4nk3hq9w 5 лет назад +2

    Цікаво, дякую

  • @ningishzida9834
    @ningishzida9834 5 лет назад +1

    Ведучому вимкніть режим пафосної престидижитації і увімкніть режим природної міміки. Бо гидко дивитись, якби це було радіо...
    А за освітню програму дякую.

  • @user-ic4jg3ve7c
    @user-ic4jg3ve7c 11 месяцев назад

    +

  • @user-vp3vx8ch2r
    @user-vp3vx8ch2r 2 года назад

    Тому що це патріотизм.

  • @user-by5wi6pn2f
    @user-by5wi6pn2f 5 лет назад

    Українська історія - це складний лабіринт ще й тому,що тривалий час різні частини України були у складі інших держав і піддавалися різним впливам і політичним течіям.

  • @rammalekcci3328
    @rammalekcci3328 5 лет назад +8

    Ставрополье це Украiна

    • @user-qy8oo3jo2s
      @user-qy8oo3jo2s 5 лет назад +2

      @@gangubas2 ...Кубань стосовно України, як Бурятія стосовно Монголії.

    • @kidtub8660
      @kidtub8660 5 лет назад +1

      Канада це Україна.

  • @user-ji3xv6lw1b
    @user-ji3xv6lw1b 5 лет назад +1

    чим більш нація однорідна, тим більш вона єдна

    • @volodymyr.kushnir
      @volodymyr.kushnir 5 лет назад +2

      але це не єдиний шлях до розвитку, ЕС, США тому доказ. Звісно можна йти шляхом Китаю, кому що ближче...

    • @user-ji3xv6lw1b
      @user-ji3xv6lw1b 5 лет назад +1

      @@volodymyr.kushnir загальний економічнмй добробут не являє собою ідилію. люди вбивають, обкрадають, обманюють один одного через відмінності.
      ...відмінності релігійні, відмінності положення й статків, відмінності мовні і етнічні. І задля досягнення справдешнього суспільного раювання треба ці відмінності прибирати, а заразом й тих, хто їх уособлює. Бач яке розпливчасте формулювання...

    • @ningishzida9834
      @ningishzida9834 5 лет назад +1

      @@user-ji3xv6lw1b лєніністка недобита, якщо ти не в курсі, нація і етнос це різні поняття. Нації збагачуються культурним, інтелектуальним і технологічним обміном, і успішними стають ті в яких найбільше зв'язків та напрямків.
      "Чужого навчайтесь, та свого не цурайтесь."

    • @user-ji3xv6lw1b
      @user-ji3xv6lw1b 5 лет назад +1

      @@ningishzida9834 Поняття різні яко і однакові: якщо нація складається з одного етносу або декількох субетносів одного етносу, то вона є моноетнічною, і в цьому випадку поняття ототожнюються.
      І теоретики українського націоналізму не виключали технологічний обмін (запозичення), проте "культурний" -- а, радше, асиміляцію -- ставили за мету викорінити. На противагу кількості "зв'язків та напрямків" моноетнічна нація пропонує найвищу ступінь народної єдності, де всі сприйматимуть своїх співгромадян як одну велику родину, поєднану кров'ю. Ніхто не буде важити на своїх рідних, це й зумовить дружнісь, єдність і розвиток. Озирнися, ми так понавчались чужого, що майже втратили свою традиційну культуру, міщани так і взагалі якісь не українці, вагомим асимілюючим фактором тут безумовно є поліетнічні подружжя і відверті інородні зайди. Саме супроти цього всього й боролися наші ОУНівці, і саме за це мої пращури на 15-річних засланнях загубили своє юнацтво.

    • @user-ji3xv6lw1b
      @user-ji3xv6lw1b 5 лет назад +1

      @@ningishzida9834 "Вчи історію" -- а з яких підстав ти це вирішив, що я її не знаю!? Яж бо добре все ладую, а ще антропологію і палеогенетику, знаю і про наявність черкеського субстрату в генофонді українців, зокрема в Наддніпрянській Україні, і про теорію виродження, АЛЕ (!) вірогідність народження нащадків з відхиленнями висока лише від БлизькиХ родичів, де є велика доля, що обидвоє є носіями дефектного гену, себто це не стосується всього етносу загалом; а те, що корисна мутація спершу виникла у неандертальців, то ще не означає, що вона оминула би сапієнсів, просто перші досягли Європи раніше і мали більше часу, аби її виробити, відповідно ніякий обмін не був необхідним.
      Крім того, ще раз повторюю: український інтегральний націоналізм не обмежує технологічні запозичення. Тож наперед мовлю, не зводь все до крайнощів і життя в печері.
      Українська ідентичність не примарна, а визнана. Визнана як і нами, українцями, так і усіма іноземними мандрівниками, котрі ще за часів середноьовіччя підмічали наш побутовий, культурний і подекуди антропологічний контраст із сусідніми народами. Для фахівців нічого не вартує відрізнити українця від інородця просто поглянувши, ба більше, наїть я з друзями було у Франківську в парку сиділи й вдивлялися у перехожу публіку, билися об заклад між собою, що вгадаємо походження людини: москаль чи українець, чи ще хто.. а потім під різними приводами підходили й починали розмову, делікатно випитуючи респондента. Так от більше 80% завше визначали безпомилково! А траплялися й мадярики наїть. Отака гра.
      Так, що ще.. наш етнос, певна річ, не був осторонь огороджений і сформувався, як і інші, з певної кількості прото- груп, коли цей об'єднальний процес дійшов кінця, то розпочався розквіт традиційної культури, яку ми знаємо зараз, наш "золотий вік", і от саме з цього періоду можна вести відлік етнічного українства, про наведення якоїсь певної дати не може бути мови, але я пропоную другу половину XVII ст. Отак розпочалася наша етнічна а згодом і національна ідентичність, якою нехтували і котру плюндрували іноземні зайди, саме задля її збереження ми й маємо встановити інший курс, трохи праворуч, так би мовити.
      І українську вишиванку окремить
      з-поміж інших вишитих сорочок багато суттєвих деталей, що робить її суто нашим культурним надбанням.

  • @kidtub8660
    @kidtub8660 5 лет назад +2

    Яка нудота цей ваш націоналізм.