Nie wiem jak na MACu, ale na Windowsie jak są problemy z ogonkami tak jak u Ciebie, działa opcja tylda plus znak z ogonkiem np. tylda + c => ć, (dla tych co nie wiedzą, tylda to znak '~'). Oglądam dalej... 👍
@@JakNauczycSieProgramowania ok, ale przeczytałem że dłuższe przytrzymanie litery np. 'a' powinno otworzyć menu z dostępnymi znakami pod tą literą. Prawda czy nie?
Cześć Kamil! dziękuje za tutoriale, które udostępniasz na RUclips, są bardzo pomocne! :) przerobiłem ten filmik, podstawy javy, stream API, projektowanie obiektowe i mimo, że w zdecydowanej większości mam jasność co do czynności, które wykonujesz to mam wrażenie, że samemu z głowy nie byłbym w stanie samemu napisać tych projektów. czy jest to zupełnie normalne i taka zdolność przychodzi z czasem czy po zrobieniu tych tutoriali powinniśmy być w stanie samemu robić to bez zarzutu?
@@h4wk742 Dzięki za odpowiedź :) od tamtej pory uczę się i faktycznie doszedłem do takiej samej konkluzji. tutoriale są super ale jak się samemu nie pisze i nie pracuje to nic nie dają :>
@@WiktorKrajewski-p3e dokładnie, ja kiedyś miałem podobne myślenie do Ciebie. Musiałem napisać kilka projektów samodzielnie czy z kimś żeby zmusić się do myślenia jak rozwiązywać różne problemy. Pomogło ;)
Cześć Kamil, ostatnio zastanawiam się czy do swojego stacku technologicznego nie dołożyć Javy. Do tej pory szukałem pracy jako frontend w react jednak nie muszę opisywać z jakim efektem. Pytanie jest następujące. Czy dobrym pomysłem jest łączenie tych dwóch technologii( jest trochę ofert pracy na nofullf połączenie reacta i javy) i czy fullstack to może być jednak za dużo jak na początek i może trochę zamieszać w głowie od ilości wiedzy do ogarnięcia? Druga myśl/ pytanie może lepiej i nieco szybciej byłoby dołożyć angulara z którego ofert pracy też trochę jest na jobboardach? Z góry dzięki za odp.
Cześć Kamil ! chciałbym dopytać się o książki które polecasz, przerabiam sobie Twojego e-booka i czytam sobie o książkach które warto znać. W swoim dawnym filmie poruszałeś 3 książki "Pragmatyczny programista", "Czysty kod" i "Pięć dysfunkcji pracy zespołowej" czy te książki są dalej aktualne, czy podtrzymujesz zdanie że te książki powinny być w biblioteczce każdego programisty i czy nie polecił byś jakiś innych książek zamiast tych ponieważ lepiej poruszają te tematy ?
Na pewno podpiszę się pod "Czystym kodem" i "Pragmatycznym Programistą" obie książki są bardzo wartościowe, im wcześniej zostaną przeczytane w ciągu kariery tym lepiej :)
Cześć! Jak najbardziej są to wciąż aktualne pozycje i niezmiennie polecam je każdemu, kto zaczyna swoją przygodę z programowaniem. Zamiast nich nie, ale jako dodatkowe pozycje na pewno polecam "TDD. Sztuka tworzenia kodu", "Algorytmy. Ilustrowany przewodnik", ciekawy jest również "Brakujący plik README" (jest już polskie wydanie!), o którym pisałem w "Programiście dzisiaj".
🔥 Dołącz do mailingu "Java od podstaw" i odbierz BEZPŁATNEGO ebooka "7 kroków do zostania programistą Java" (oraz kilka innych bonusów!): programujodpodstaw.pl/java-od-podstaw 🔥 🔥 Sprawdź też moje ebooki oraz kursy dostępne na platformie Programuj od podstaw: programujodpodstaw.pl/ Playlista Java: ruclips.net/p/PLp9WLfHXxbceqs8TV8vGgpnRHihJX0yd- Dołącz też tutaj: DISCORD: www.jaknauczycsieprogramowania.pl/discord INSTAGRAM: instagram.com/jaknauczycsieprogramowania/ FACEBOOK (GRUPA): facebook.com/groups/jaknauczycsieprogramowania FACEBOOK (STRONA): facebook.com/jaknauczycsieprogramowania ✉ Kontakt: kamil@jaknauczycsieprogramowania.pl
W którymś starym filmie powiedziałeś żeby te 5 projektów z Pythona spróbować zrobić samemu w innym języku. No to teraz będę miał okazję porównać Twojego wisielca oraz śledzenie wydatków z moim :D
@@JakNauczycSieProgramowania Niestety, tylko 3 z 5. Wisielec, Generator haseł i Śledzenie wydatków. Jest tam pole do poprawek i rozwoju, na późniejszym etapie nauki; jakąś bazę haseł do wisielca zrobić, wydatki do pliku zapisywać... Ale najważniejsze że generator haseł już mi się przydał :)
Wiele zależy od tego, jak zdefiniujemy osobę średnio zaawansowaną. Jeżeli uczysz się Javy od jakiegoś czasu, ale jeszcze nie pracujesz jako programista to na pewno wiele z tego kursu wyniesiesz. Jeżeli pracujesz już jako Java Developer, prawdopodobnie nie będzie to kurs dla Ciebie. Jak to wygląda w Twoim przypadku?
Jak najbardziej :) Jeden z kluczowych, jeśli chodzi o web development w pythonie. Jeśli natomiast idziesz w data science lub jakiś machine learning, to raczej django ma niższy priorytet i lepiej uczyć się czegoś innego.
Hej, mam kilka pytań dotyczących pracy już na stanowisku juniora na, które nie udało mi się za bardzo znaleźć odpowiedzi w internecie. Będę wdzięczny jak mi to wyjaśnisz:) . Przechodząc do tematu. Jak to jest z tymi godzinami pracy? Czy praca 8 godzin to standard dla branży(wiem, że są okresy luźniejsze i takie kiedy terminy gonią) i czy jest realna szansa na to, że znajdę pracę w, której będę mógł spędzać większość miesiąca 8 h? Kolejne pytanie to ile czasu(i czy w ogóle) muszę tygodniowo wliczając w weekendy spędzać na nauce(już po dostaniu pracy) zakładając wariant, że chcę się w niej utrzymać, wiesz nie wypaść z obiegu, ale nie zależy mi na szybkim awansie i zadowolę się powolnym rozwojem. I może jeszcze jedno pytanko : Po jakim okresie można starać się o pozycję Project Manager lub może bardziej kogoś w rodzaju Facylitator w świecie IT( i jak by wyglądały godziny pracy na takich pozycjach? To tyle. Mam nadzieję, że odpowiesz ,bo szukam tych informacji i nie mogę znaleźć, wiem, że zadałem ich trochę dużo no, ale jestem na etapie rozważania ścieżki swojej kariery i zastanawiam się nad różnymi wariantami(wliczajac w to inne zainteresowania, czas na relacje z bliskimi itp) i pomógłbyś mi domknąć i przyspieszyć niektóre procesy myślowe. Pozdrawiam i dzięki, za to, że tak konkretnie mówisz o dziedzinie w, której jesteś mistrzem.
Cześć! Ja przed ponad 10 lat pracy naliczyłbym może 10-15 dni, kiedy musiałem spędzić w pracy więcej niż 8h. Jeżeli chodzi o naukę, to kluczowe są projekty, nad którymi pracujesz. Jeżeli projekty są ciekawe, to najwięcej nowych rzeczy będziesz się uczyć podczas pracy nad nimi i nie będziesz musiał poświęcać na naukę prywatnego czasu. Dlatego tak ważne jest, żeby zawsze starać się szukać tych projektów, które rozwijają Cię najbardziej. W przypadku stanowisk menadżerskich trudno o jednoznaczną odpowiedź, ale sporo osób, które znam po prostu przechodziły taką naturalną drogę od regulara, przez stanowisko seniorskie aż do jakiejś formy stanowiska menadżerskiego typu Project Lead.
Nope:) Liczba mnoga od "life" to "lives", podobnie jak liczba mnoga od "wolf" to "wolves", a liczba mnoga od "shelf" to "shelves": oneminuteenglish.org/en/lifes-or-lives/
Exception in thread "main" java.lang.NullPointerException at java.base/java.util.Objects.requireNonNull(Objects.java:233) at WłasneProjekty.FileManager.ListFilesInDirectory(FileManager.java:9) at WłasneProjekty.FileManager.main(FileManager.java:18) Na etapie wyświetlania plików pojawia mi się taki błąd, byłbym wdzięczny za pomoc (:
@@JakNauczycSieProgramowania public class FileManager { public void ListFilesInDirectory(String directory){ Stream.of(Objects.requireNonNull(new File(directory).listFiles())) .filter(File::isFile) .map(File::getName) .forEach(System.out::println); }
@@Ziomek240Ścieżka wygląda na niewłaściwą i dlatego Java jej nie znajduje. W moim przypadku ścieżka /Users/kamil/Documents jest ścieżką absolutną, ale to kwestia struktury katalogów na MacOS, gdzie Users jest jednym z katalogów najwyższego poziomu. Domyślam się, że Ty korzystasz z Windowsa, a jeżeli tak, to przed Workspace musisz podać jeszcze ścieżkę do katalogu Workspace, czyli na pewno literę dysku, na którym ten katalog się znajduje i kolejne katalogi, które do niego prowadzą. Jeżeli nie uda Ci się rozwiązać tego problemu, opisz problem na Discordzie: www.jaknauczycsieprogramowania.pl/discord i tam to ogarniemy:)
Cześć, Mam problem z błędem w projekcie Quiz. Główny log błędu: Exception in thread "main" java.io.FileNotFoundException: D:\DOK_PIOTREK\Programowanie\JakNauczycSieProgramowania%20-%20YT\Quiz\quiz\target\classes\quiz.json (System nie może odnaleźć określonej ścieżki). Widać, że java nie widzi pliku quiz.json przy uruchomieniu, ale nie wiem co za bardzo zmienić, żeby ją widziała - kod + nazwa pliku mam jak w tutorialu. Próbowałem wpisywać ścieżkę absolutną jsona ale to nie pomogło ===QUIZ=== package com.github.piotrmotyl; import com.fasterxml.jackson.core.type.TypeReference; import com.fasterxml.jackson.databind.ObjectMapper; import java.io.File; import java.io.IOException; import java.util.List; import java.util.Objects; public class Quiz { File quizJson; public Quiz(String fileName) { String file = Objects.requireNonNull(getClass().getClassLoader() .getResource(fileName)) .getFile();
quizJson = new File(file); } public void displayQuestions() throws IOException { ObjectMapper mapper = new ObjectMapper(); List questions = mapper.readValue(quizJson, new TypeReference() {}); questions.stream() .map(Question::getPytanie) .forEach(System.out::println); } } ===MAIN=== package com.github.piotrmotyl; import java.io.IOException; public class Main { public static void main(String[] args) throws IOException { Quiz quiz = new Quiz("quiz.json"); quiz.displayQuestions(); } } Z góry dzięki za pomoc.
JavaFX to technologia do tworzenia interfejsów graficznych bardzo rzadko wykorzystywana w komercyjnych projektach, ale jeżeli pytasz o samą Javę to 3-letni programista spokojnie może liczyć na zarobki w okolicach 10-12k brutto a nawet jeszcze więcej. Wszystko zależy oczywiście od tego, jak rozwijasz się jako programista i co tak naprawdę potrafisz.
Będzie jutro oglądane, dzięki za taki content
Kocham cie świetny filmik :)
Świetny odcinek, oby więcej takich
To na pewno nie jest moje ostatnie słowo w temacie Javy 😎
SIEMA! Dobrze że jesteś! :D😁😁
Super! Dziękuje Bardzo!
Fajny odcinek. Dawaj tego wiecej w Java.👍
Dziękuje za ten odcinek ! ❤
Robimy to 👐
Nie wiem jak na MACu, ale na Windowsie jak są problemy z ogonkami tak jak u Ciebie, działa opcja tylda plus znak z ogonkiem np. tylda + c => ć, (dla tych co nie wiedzą, tylda to znak '~').
Oglądam dalej... 👍
Sprawdziłem teraz, ale nie zadziałał ten trik:)
@@JakNauczycSieProgramowania ok, ale przeczytałem że dłuższe przytrzymanie litery np. 'a' powinno otworzyć menu z dostępnymi znakami pod tą literą. Prawda czy nie?
@@tyramisiu Faktycznie, to działa:) Dzięki za tip!
Cześć Kamil! dziękuje za tutoriale, które udostępniasz na RUclips, są bardzo pomocne! :) przerobiłem ten filmik, podstawy javy, stream API, projektowanie obiektowe i mimo, że w zdecydowanej większości mam jasność co do czynności, które wykonujesz to mam wrażenie, że samemu z głowy nie byłbym w stanie samemu napisać tych projektów. czy jest to zupełnie normalne i taka zdolność przychodzi z czasem czy po zrobieniu tych tutoriali powinniśmy być w stanie samemu robić to bez zarzutu?
Przyjdzie to z czasem, musi samemu pisać projekty
Własne projekty 😊
@@h4wk742 Dzięki za odpowiedź :) od tamtej pory uczę się i faktycznie doszedłem do takiej samej konkluzji. tutoriale są super ale jak się samemu nie pisze i nie pracuje to nic nie dają :>
@@WiktorKrajewski-p3e dokładnie, ja kiedyś miałem podobne myślenie do Ciebie. Musiałem napisać kilka projektów samodzielnie czy z kimś żeby zmusić się do myślenia jak rozwiązywać różne problemy. Pomogło ;)
@@WiktorKrajewski-p3e piszesz jakieś własne projekty?
Kolejny ciekawy odcinek... Gratulacje! 🎉
Dzięki!
Cześć Kamil,
ostatnio zastanawiam się czy do swojego stacku technologicznego nie dołożyć Javy. Do tej pory szukałem pracy jako frontend w react jednak nie muszę opisywać z jakim efektem. Pytanie jest następujące. Czy dobrym pomysłem jest łączenie tych dwóch technologii( jest trochę ofert pracy na nofullf połączenie reacta i javy) i czy fullstack to może być jednak za dużo jak na początek i może trochę zamieszać w głowie od ilości wiedzy do ogarnięcia? Druga myśl/ pytanie może lepiej i nieco szybciej byłoby dołożyć angulara z którego ofert pracy też trochę jest na jobboardach?
Z góry dzięki za odp.
Cześć Kamil ! chciałbym dopytać się o książki które polecasz, przerabiam sobie Twojego e-booka i czytam sobie o książkach które warto znać. W swoim dawnym filmie poruszałeś 3 książki "Pragmatyczny programista", "Czysty kod" i "Pięć dysfunkcji pracy zespołowej" czy te książki są dalej aktualne, czy podtrzymujesz zdanie że te książki powinny być w biblioteczce każdego programisty i czy nie polecił byś jakiś innych książek zamiast tych ponieważ lepiej poruszają te tematy ?
Na pewno podpiszę się pod "Czystym kodem" i "Pragmatycznym Programistą" obie książki są bardzo wartościowe, im wcześniej zostaną przeczytane w ciągu kariery tym lepiej :)
Cześć! Jak najbardziej są to wciąż aktualne pozycje i niezmiennie polecam je każdemu, kto zaczyna swoją przygodę z programowaniem. Zamiast nich nie, ale jako dodatkowe pozycje na pewno polecam "TDD. Sztuka tworzenia kodu", "Algorytmy. Ilustrowany przewodnik", ciekawy jest również "Brakujący plik README" (jest już polskie wydanie!), o którym pisałem w "Programiście dzisiaj".
🔥 Dołącz do mailingu "Java od podstaw" i odbierz BEZPŁATNEGO ebooka "7 kroków do zostania programistą Java" (oraz kilka innych bonusów!): programujodpodstaw.pl/java-od-podstaw 🔥
🔥 Sprawdź też moje ebooki oraz kursy dostępne na platformie Programuj od podstaw: programujodpodstaw.pl/
Playlista Java: ruclips.net/p/PLp9WLfHXxbceqs8TV8vGgpnRHihJX0yd-
Dołącz też tutaj:
DISCORD: www.jaknauczycsieprogramowania.pl/discord
INSTAGRAM: instagram.com/jaknauczycsieprogramowania/
FACEBOOK (GRUPA): facebook.com/groups/jaknauczycsieprogramowania
FACEBOOK (STRONA): facebook.com/jaknauczycsieprogramowania
✉ Kontakt: kamil@jaknauczycsieprogramowania.pl
W którymś starym filmie powiedziałeś żeby te 5 projektów z Pythona spróbować zrobić samemu w innym języku. No to teraz będę miał okazję porównać Twojego wisielca oraz śledzenie wydatków z moim :D
Dokładnie tak! A wszystkie projekty z tamtego filmu zrobiłeś w Javie?
@@JakNauczycSieProgramowania Niestety, tylko 3 z 5. Wisielec, Generator haseł i Śledzenie wydatków. Jest tam pole do poprawek i rozwoju, na późniejszym etapie nauki; jakąś bazę haseł do wisielca zrobić, wydatki do pliku zapisywać... Ale najważniejsze że generator haseł już mi się przydał :)
@@92TheMask Mega! Miejsca na rozwój jest zawsze masa, można dodawać nowe funkcjonalności i dodawać praktycznie w nieskończoność:)
Czy kurs java który robisz będzie dla początkujących czy też dla średnio-zaawansowanych?
Wiele zależy od tego, jak zdefiniujemy osobę średnio zaawansowaną. Jeżeli uczysz się Javy od jakiegoś czasu, ale jeszcze nie pracujesz jako programista to na pewno wiele z tego kursu wyniesiesz. Jeżeli pracujesz już jako Java Developer, prawdopodobnie nie będzie to kurs dla Ciebie.
Jak to wygląda w Twoim przypadku?
Mam pytanie czy framework do pythona django jest warty do nauki czy może lepiej postawić na cos innego?
Jak najbardziej :) Jeden z kluczowych, jeśli chodzi o web development w pythonie.
Jeśli natomiast idziesz w data science lub jakiś machine learning, to raczej django ma niższy priorytet i lepiej uczyć się czegoś innego.
Ok dzięki
Quiz już napisałem w C++. Chętnie napiszę teraz w Javie...
Hej, mam kilka pytań dotyczących pracy już na stanowisku juniora na, które nie udało mi się za bardzo znaleźć odpowiedzi w internecie. Będę wdzięczny jak mi to wyjaśnisz:) . Przechodząc do tematu. Jak to jest z tymi godzinami pracy? Czy praca 8 godzin to standard dla branży(wiem, że są okresy luźniejsze i takie kiedy terminy gonią) i czy jest realna szansa na to, że znajdę pracę w, której będę mógł spędzać większość miesiąca 8 h?
Kolejne pytanie to ile czasu(i czy w ogóle) muszę tygodniowo wliczając w weekendy spędzać na nauce(już po dostaniu pracy) zakładając wariant, że chcę się w niej utrzymać, wiesz nie wypaść z obiegu, ale nie zależy mi na szybkim awansie i zadowolę się powolnym rozwojem. I może jeszcze jedno pytanko : Po jakim okresie można starać się o pozycję Project Manager lub może bardziej kogoś w rodzaju Facylitator w świecie IT( i jak by wyglądały godziny pracy na takich pozycjach? To tyle. Mam nadzieję, że odpowiesz ,bo szukam tych informacji i nie mogę znaleźć, wiem, że zadałem ich trochę dużo no, ale jestem na etapie rozważania ścieżki swojej kariery i zastanawiam się nad różnymi wariantami(wliczajac w to inne zainteresowania, czas na relacje z bliskimi itp) i pomógłbyś mi domknąć i przyspieszyć niektóre procesy myślowe. Pozdrawiam i dzięki, za to, że tak konkretnie mówisz o dziedzinie w, której jesteś mistrzem.
Cześć! Ja przed ponad 10 lat pracy naliczyłbym może 10-15 dni, kiedy musiałem spędzić w pracy więcej niż 8h. Jeżeli chodzi o naukę, to kluczowe są projekty, nad którymi pracujesz. Jeżeli projekty są ciekawe, to najwięcej nowych rzeczy będziesz się uczyć podczas pracy nad nimi i nie będziesz musiał poświęcać na naukę prywatnego czasu. Dlatego tak ważne jest, żeby zawsze starać się szukać tych projektów, które rozwijają Cię najbardziej. W przypadku stanowisk menadżerskich trudno o jednoznaczną odpowiedź, ale sporo osób, które znam po prostu przechodziły taką naturalną drogę od regulara, przez stanowisko seniorskie aż do jakiejś formy stanowiska menadżerskiego typu Project Lead.
Lata mijają a ja zerkam od czasu do czasu. Pozdrowienia
Pamiętam Cię doskonale! I również pozdrawiam!
*lifes
Nope:) Liczba mnoga od "life" to "lives", podobnie jak liczba mnoga od "wolf" to "wolves", a liczba mnoga od "shelf" to "shelves": oneminuteenglish.org/en/lifes-or-lives/
Racja, mój błąd :D
Exception in thread "main" java.lang.NullPointerException
at java.base/java.util.Objects.requireNonNull(Objects.java:233)
at WłasneProjekty.FileManager.ListFilesInDirectory(FileManager.java:9)
at WłasneProjekty.FileManager.main(FileManager.java:18)
Na etapie wyświetlania plików pojawia mi się taki błąd, byłbym wdzięczny za pomoc (:
Podziel się kodem klasy FileManager, bo bez tego nie da rady nic powiedzieć.
@@JakNauczycSieProgramowania public class FileManager {
public void ListFilesInDirectory(String directory){
Stream.of(Objects.requireNonNull(new File(directory).listFiles()))
.filter(File::isFile)
.map(File::getName)
.forEach(System.out::println);
}
@@Ziomek240 I jakie directory przekazujesz do tej metody?
@@JakNauczycSieProgramowania fileManager.ListFilesInDirectory("/Workspace/IIrokJava/lekcja2");
@@Ziomek240Ścieżka wygląda na niewłaściwą i dlatego Java jej nie znajduje.
W moim przypadku ścieżka /Users/kamil/Documents jest ścieżką absolutną, ale to kwestia struktury katalogów na MacOS, gdzie Users jest jednym z katalogów najwyższego poziomu.
Domyślam się, że Ty korzystasz z Windowsa, a jeżeli tak, to przed Workspace musisz podać jeszcze ścieżkę do katalogu Workspace, czyli na pewno literę dysku, na którym ten katalog się znajduje i kolejne katalogi, które do niego prowadzą.
Jeżeli nie uda Ci się rozwiązać tego problemu, opisz problem na Discordzie: www.jaknauczycsieprogramowania.pl/discord i tam to ogarniemy:)
Cześć,
Mam problem z błędem w projekcie Quiz.
Główny log błędu:
Exception in thread "main" java.io.FileNotFoundException: D:\DOK_PIOTREK\Programowanie\JakNauczycSieProgramowania%20-%20YT\Quiz\quiz\target\classes\quiz.json (System nie może odnaleźć określonej ścieżki).
Widać, że java nie widzi pliku quiz.json przy uruchomieniu, ale nie wiem co za bardzo zmienić, żeby ją widziała - kod + nazwa pliku mam jak w tutorialu.
Próbowałem wpisywać ścieżkę absolutną jsona ale to nie pomogło
===QUIZ===
package com.github.piotrmotyl;
import com.fasterxml.jackson.core.type.TypeReference;
import com.fasterxml.jackson.databind.ObjectMapper;
import java.io.File;
import java.io.IOException;
import java.util.List;
import java.util.Objects;
public class Quiz {
File quizJson;
public Quiz(String fileName) {
String file = Objects.requireNonNull(getClass().getClassLoader()
.getResource(fileName))
.getFile();
quizJson = new File(file);
}
public void displayQuestions() throws IOException {
ObjectMapper mapper = new ObjectMapper();
List questions = mapper.readValue(quizJson,
new TypeReference() {});
questions.stream()
.map(Question::getPytanie)
.forEach(System.out::println);
}
}
===MAIN===
package com.github.piotrmotyl;
import java.io.IOException;
public class Main {
public static void main(String[] args) throws IOException {
Quiz quiz = new Quiz("quiz.json");
quiz.displayQuestions();
}
}
Z góry dzięki za pomoc.
Opisz problem (wraz ze screenshotami) na Discordzie: www.jaknauczycsieprogramowania.pl/discord na kanale #java.
@@JakNauczycSieProgramowania nie moge zaakceptowac zaproszenia na discorda, pokazuje sie blad :/
"Ojojoj...
Nie można zaakceptować zaproszenia"
@@PiotrMotyl-m4u Spróbuj z tego linka: discord.com/invite/E3YeWCMxxr
@@JakNauczycSieProgramowania Dla potomnych, na przeglądarce BRAVE zaproszenie na discorda nie zawsze działają, ale na (np.) CHROME juz działa.
Ile zarabia programista JavaFX z 3-letnim doświadczeniem?🤔
JavaFX to technologia do tworzenia interfejsów graficznych bardzo rzadko wykorzystywana w komercyjnych projektach, ale jeżeli pytasz o samą Javę to 3-letni programista spokojnie może liczyć na zarobki w okolicach 10-12k brutto a nawet jeszcze więcej. Wszystko zależy oczywiście od tego, jak rozwijasz się jako programista i co tak naprawdę potrafisz.