РУШНИК - традиції, обряди і "НОВЕ ЖИТТЯ"

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 10 дек 2024

Комментарии • 178

  • @ТаняМолочная-я2д
    @ТаняМолочная-я2д Год назад +1

    Дякую за цікаву розповідь. Пізнала дещо нове для себе . Згодна з Вами , традиції треба зберегти . Це наша історія, наше коріння .

  • @IrynaYushchenko
    @IrynaYushchenko 2 года назад +1

    Маріє, після перегляду цього відео хочеться розцілувати Вас! Дякую ❤️

  • @СветаСветлана-я6м
    @СветаСветлана-я6м 5 лет назад +24

    Здравствуйте,Мария !Ваши рушники прекрасны !Полностью и всецело разделяю ,Ваше отношение к наследию (спадщинi) предков !Очень приятно ,что есть такие люди , как Вы,значит-не все потеряно !!! Я считаю ,старые-аутентичные рушники и сорочки, которые ,не всегда имеют презентабельный вид тем и ценны ,что это история, это эпоха,это наследие ,это душа народа и только недальновидные и поверхносные люди могут так легкомысленно относиться к таким вещам, и это очень печально.Да,чудаков на свете много ,так что, не переймайтесь ,будем надеться ,что эти люди повзрослеют ,поумнеют и поймут ,что были не правы.Я рада ,что Вы,затронули эту тему,об этом нужно говорить! А по поводу свадебных рушников - то что известно мне, под ноги молодым стелится рушник с геометрическим орнаментом,а руки перевязывают рушником с растительным орнаментом и на мужской стороне(правой)в рисунок добавляют дубовые веточки,ана женскую сторону веточки калины,а центр рушника,Вы,правы дя Бога .По старым канонам,насколько мне известно,только в Пасхальный рушник не добавлялся черный цвет. Есть даже такое выражение: "Пусть жизнь будет ,как Пасхальный рушник!" ,то-есть радостной и без черного цвета. Еще раз спасибо ,за такое эмоциональное видео (о таком спокойно нельзя говорить),полностью разделяю ,Ваше отношение к таким важным вещам ! Мир Вашему дому и конечно-же вдохновения !

    • @Mariia.Vybach
      @Mariia.Vybach  5 лет назад

      Спасибо, мне очень приятно!!

  • @ЛарисаПузанова-п1л

    Дякую вам за це інформативне відео.Тема рушника зараз для мене актуальна.Візьму до уваги те, що ви розповіли.

  • @chienbase325
    @chienbase325 5 лет назад +22

    Повністю з Вами згодна. Ми маємо берегти наше українське!

  • @greenwitch-k1q
    @greenwitch-k1q 5 лет назад +30

    На жаль,не всі так відносяться до рушника як до оберега.У мене в шафі є рушники яким є більше 100 років. Вперше чую про таке...порізати.Підтримую вас повністю.

  • @ЛюдмилаРоманенко-п4д

    Марічко, підтримую Вас! Ви з самоіронією говорите про власну мудрість, а я слухаю Вас, затамувавши подих. У Ваших словах суть нашого одвічного, українського коріння. Наші традиції - то наша святиня, наше минуле і наше майбутнє. То є наша душа. Мене дуже тішить, що Ви така молода, а маєте таку житейську мудрість! Дякую Вам! З величезним інтересом слухала Вас, плакала разом з Вами, дізналась багато для себе нового.

    • @Mariia.Vybach
      @Mariia.Vybach  5 лет назад

      Дякую, що розділяєте зі мною думку!

  • @hope7772
    @hope7772 5 лет назад +8

    Слухала Марічку-серце зболене росло! Ви-справжня! Батькам, шана і дяка за таку донечку!

  • @ТатьянаКурбатова-м6п

    Ваши рушники просто чудо. Я в восхищении

  • @ОленаЄременко-г8т
    @ОленаЄременко-г8т 3 года назад

    Добре, що є щирі душею та гарячі серцем люди. Вони зберігають наші звичаї, традиції, наші ремесла, нашу мову всупереч тим, хто звик тільки нищити. Завдяки ним ми будемо жити як неповторна й самобутня нація.
    Добра вам та щастя, творчого натхнення та міцного здоров'я. Щира подяка.

  • @oxanagabaraeva8927
    @oxanagabaraeva8927 5 лет назад +17

    Не знаю як в людини рука піднялась таке різати. Я дуже трепетно ставлюсь до старих вишитих робіт. Вони частенько такі наівні, недосконалі, але від того ще більш дорогі. Бо туди людина вклала своє сердце.

  • @IraDin
    @IraDin 5 лет назад +4

    Какие красивые рушники!!!! Я очень хочу вышить рушник! вы меня очень вдохновили!

  • @ВераПередерий-ш2р

    Розумничка, дякую Вам. Ви дуже доступно розповіли по традиції.❤❤❤❤❤

  • @hannakurdiukova7462
    @hannakurdiukova7462 5 лет назад +3

    Пані Марія, дякую Вам, що так щиро поділились своєю думкою і знаннями! Згодна повністю щодо важливості збереження традицій. Я із Запоріжжя, в нашому регіоні стільки раз радянський каток пройшовся, що майже не лишилось нічого на згадку від предків. Достеменно не відомо ні про характерні орнаменти сорочок, ні про рушники. Крихти тільки та припущення. Знання про наші традиції я збираю по крихті з усих можливих джерел, бо на жаль, по родинній лінії тих знань мені не перейшло. І от зараз, із здобуттям краплинок знання, я відчуваю наповнення, зв'язок з родом. Мрію це відчуття і цю любов передати дітям. І все важливо, немає незначних деталей. Кожен рушник і кожна сорочка, все має бути збережено. Ще раз Вам щиро дякую! Плакала і посміхалась разом з Вами... Дай Боже здоров'я вам і всій Вашій родині!

  • @НатаЛі-д3е
    @НатаЛі-д3е 3 года назад +1

    Гарно дякую за український ютуб! Тема налзвичайно важлива! Дякую!

  • @ЯрославаКостів-к1ж
    @ЯрославаКостів-к1ж 2 года назад

    Надзвичайно Вам вдячна! Це відео,як бальзам на душу!

  • @АннаСичова-у7з
    @АннаСичова-у7з 5 лет назад +10

    у Києві на вінчання ми приносили 5 рушників-два-під ікони, один-під ноги, один-пов'язати руки, один-під Євангеліє -от він і залишається у церкві. а ті чотири забираємо додому та зберігаємо усе життя)

    • @Mariia.Vybach
      @Mariia.Vybach  5 лет назад

      Кожен регіон по різному))

  • @Olena_ua
    @Olena_ua 5 лет назад +4

    Дякую за прекрасне, щире відео!

  • @віраремета
    @віраремета 5 лет назад +7

    Дякую за відео, дуже емоційно і вразливо майже все відео плакала, нажаль сьогодення таке , що ми готові все порізати і викинути, незнати і немати бажання вчитися і передавати вікові традиції нашої славної нації. За роки незалежності нічого не піднімаємо і не відновлюємо маючи величезні можливості. У мене недавно було весілля зараз слухаю і розумію , що ніяких традиційних обрядів незнаю , бо зараз немодно і все забувається , хоч живу в селі.

    • @Mariia.Vybach
      @Mariia.Vybach  5 лет назад

      Нехай Ваше життя буде щасливе))) Цінуймося, бо ми того варті

  • @ЛюдмилаКірієнко-б3к

    Вишитий рушник,вишитий одяг,наша мова ,наші традиції то така тоненькі ниточка що поєднує нас українців! Нас зосталося Дуже мало і тому ми повинні все це зберегти,заради нащадків ! Дякую за відео!

  • @ЯрославаЮріївнаСазонова

    Знаєте, це з категорії "какая разница". Вони чіпляються за ленінів та ссср. Відношення до символів багато говорить про людину. Так можна й ікони на серветочки переробити. Шкода їх.

  • @Времярукоделия-о6п
    @Времярукоделия-о6п 5 лет назад +5

    Рушники --- это огромная тема! Огромное спасибо, Мария, что подняли ее. Пусть порезанный рушник будет на совести той девушки. А меня хранится венчальный рушник моей прабабушки. Тканое на станке льняное полотно и филейная вышивка, связанные крючком кружева. Ему более 100 лет. Еще есть ручной работы шитье. Это все семейные реликвии. У прабабушки было большое приданное , но почти все обменяли на еду во время голода. Но свадебные рушники не трогали даже в таких экстрасложных случаях. Одежду продавали, но рушник это святое.
    Возникла идея --- может поддержать идею сохранения старинных изделий с вышивкой и сделать видео на Ютуб и посты в Инсте с фото рушников, сорочек и описанием известных нам традиций. Когда-то была в Воронеже. Там была огромная выставка , размещенная на разделы от рождения до смерти. Все настоящее, как сейчас принято говорить аутентичное. Безумно интересно!!!

    • @Mariia.Vybach
      @Mariia.Vybach  5 лет назад

      Дуже дякую за Ваш коментар!!!

  • @oksanarudka9755
    @oksanarudka9755 5 лет назад +4

    Чудове відео, підтримую на всі 100%. Дякую, Маріє. Хотіла б бачити таких навчальних відео більше.
    Щодо традицій, що стосуються рушників знаю ще такі.
    Коли мені стукнуло 20 з копійками, подумала, що колись і я заміж буду виходити - пора вишивати собі рушника, адже їх як мінімум треба вишити 6 штук: під 2 ікони і 2 короваї з кожної сім’ї, під ноги і щоб руки в’язати в церкві. На Києвщині свого часу були такі майстрині, які до свого весілля/сватання вишивали по 50 рушників, можете собі уявити таку колосальну цифру?! До свого весілля вишила лише 2, але дуже символічних. Тому перед тим як почати вишивати теж досліджувала питання як це робилося в давнину. Вичитала такі рекомендації:
    1. Рушник повинен бути не ширший як 2,5 м, адже в давнину церкви були маленькі і рушник повинен був поміститися по ширені церки (на сьогоднішній день ясно це вже не актуальне). Ще було зауваження до ширини самого рушника - до 50 см, але вже не пам’ятаю чому.
    2. Добре починати вишивтаи рушник у чт зранку, на приклад у чистий четвер перед Паскою. І починати з чоловічої сторони. Чоловіча сторона повинна трішки відрізнятися від жіночої, щоб в церкві правильно постелити (про що ти згадувала).
    3. Без мережок і визликів з виворітної сторони. Адже лицьову сторону ми робимо для людей, а виворіт - для Бога.
    4. Не можна випорювати помилки, адже за наше сімейне життя ми робимо помилки і не можемо їх «випороти», але можемо навчитися їх обходити і більше не повторювати.
    5. В процесі вишивання варто думати про щось хороше. Мріяти яким має бути твій майбутній чоловік, ваше спільне життя, чого ви хочете разом досягти як сім’я, яких ви хочете діток.
    Я намагалася дотримуватися цих всіх правил. Один рушник вишила сама, а другий не встигала, тому вишила лише одну половину, а іншу дошивала моя мама, що, на мою думку, дуже символічно, ніжно і важливо для кожної дівчинки.
    Також маю один рушник, який вишивала бабуся низинкою. Він просто неймовірний і я безмежно його ціную.

    • @Mariia.Vybach
      @Mariia.Vybach  5 лет назад +1

      нє ну я знала , що ти написала)))) але стільки))))) дякую за коментар)))) може сьогоднішні наречені щось з того тай візьмуть до уваги))

  • @sweettota696
    @sweettota696 4 года назад +3

    Вы такая клёвая! Второй день смотрю запоем ваши видео! Люди, которые так сильно любят свое дело, очень вдохновляют. Здоровья вам крепкого! И привет из Минска.

  • @ВикторияЗаводова-щ3щ

    Дуже зворушливе відео!До сліз...Дякую !!!

  • @МаринаЙ-х2ю
    @МаринаЙ-х2ю 2 года назад

    Дякую за тему Марiя ! З великою повагою слухала i з кожним словом згодна з Вами. Вишивку рiзати не можна, бо це праця людини. В вишивцi душа i думки зашитi.

  • @ЛюбовШурмильова
    @ЛюбовШурмильова 5 лет назад +2

    дуже дякую за вiдео !!!дотримуватись й берегти традицii -це культура нацii-яку не прививають нинiшнiм поколiнням та й патрiотизм тоже на жаль !!!

  • @romavodoslavska3006
    @romavodoslavska3006 2 года назад +1

    Марійка Ви молодець . Я з Вами погоджуюсь . Просто ,, воно '' не тримала голку в руках і не колола пальчики . А нашу традицію треба берегти це наше ВСЕ !

  • @bogdanalauranomerovskaya402
    @bogdanalauranomerovskaya402 5 лет назад +1

    Ви не одинока в своіх поглядах! Ви надихаєте! Дякую вам!

  • @oksanakilpa9866
    @oksanakilpa9866 5 лет назад +2

    Спасибо за видео. У меня хранятся бабушкины рушныки и всегда (в осознанном возрасте, а к этому времени бабушки не стало) был вопрос " почему птички, почему красное и черное". Спасибо, что объяснили. На них ещё кружева ( как говорила бабушка " плела") вязаные крючком и тоже птички и калина.

    • @Mariia.Vybach
      @Mariia.Vybach  5 лет назад +1

      Це колосальна робота!!

  • @АлесяПетюренко
    @АлесяПетюренко Год назад

    Підписуюсь під кожним вашим словом!!!! Дякую, дуже багато корисної інформації!!!

  • @tanya_sun2704
    @tanya_sun2704 5 лет назад

    Дякую,Марічко,за вашу не байдужість,саме так,треба цінувати своє минуле без якого не буде майбутнього.Ви справжній патріот,завжди захоплювалась вашими вишивками,а тепер взнала вас з іншого боку,дуже рада,що не розчарувалась.Нехай вам щастить!🌸

    • @Mariia.Vybach
      @Mariia.Vybach  5 лет назад

      Дякую, мені дуже приємно!!

  • @allaalla9112
    @allaalla9112 5 лет назад +2

    Маріє, ви праві . Я з вами згідна. Не можна, ну не можна різати рушники!! Людина, яка порізала, зробила це з метою продажі...наживи... Не нам їх судити.... Ви велика молодець. Завжди з захопленням дивлюся ваші відео. Я теж запекла вишивальниця. Спочатку починала нитками, зараз закохалася в бісерну вишивку. Сьогодні так багато всього "клепається" для продажу. Заготовки я маю на увазі. Виробники таке друкують, що це жах! Ніхто не знає значення символіки вишивальної. Ви молодчинка! Успіхів вам і удачі у всьому! Ми маємо берегти наші традиції.

  • @nata_lisa
    @nata_lisa 5 лет назад

    Марія, дякую вам за підняту тему, підтримую вашу думку повністю, берегти потрібно своє культурне надбання, і ми це робимо, і дуже добре що в вас є та сила продовжувати цю традицію та захищати її, і передавати свої знання. Бажаю вам натхнення!

  • @innachery6827
    @innachery6827 2 года назад

    💙💛 Дякую ! Слава Україні !!! Героям Слава !!! 💙💛

  • @shecrossstitch
    @shecrossstitch 5 лет назад

    Дякую за таке відео!!! Згодна на 100% з Вами. Власноруч вишила тільки один рушник, але є велике бажання ще і ще вишивати.
    Щодо знищення старовинних вишивок... Після смерті моєї бабусі, яка багато вишивала, моя тітка захотіла викинути з хати всі роботи. А там і наволочки, і рушники, і цілі костюми, і картини. Я коли це почула просто впала в шок... Я досі благаю у них віддати мені ті роботи. То є наш спадок від наших предків, якій є безцінний!!!
    Окремо вдячна Вам за розповідь про самі рушники, багато чого дізналася для себе!!!

  • @ЕленаКвитка-в6д
    @ЕленаКвитка-в6д 5 лет назад +2

    Огромное спасибо за видео))) Рассказывайте про вышивку побольше очень познавательно))) с большим удовольствием смотрю все ваши видео)))

  • @allakruglenko5080
    @allakruglenko5080 5 лет назад

    Марія, дякую вам. Дуже приємно, що в нас є така прекрасна молодь, яка знає і береже українські традиції. Діліться своїми знаннями. Дуже повчальне відео. Особлива подяка батькам. Будьте щасливі!

  • @Ruda_introvertca
    @Ruda_introvertca 5 лет назад

    Відео яке зачепило струни моєї душі. Дякую! потрібно берегти наші традиції. У мене немає рушників моєї мами і немає рушників моїх бабусь. Але у мене обов'язково буде мій рушник! ❤️

    • @Mariia.Vybach
      @Mariia.Vybach  4 года назад

      Дякую, це правилтна позиція!!!

  • @ВикторияСтепаненко-д6е

    Дякую,щиро,чисто від душі,шкода,що мало хто це розуміє та цінує.

  • @user-rh7yc6ig7p
    @user-rh7yc6ig7p 3 года назад

    Марія, Вау... Дуже сильне відео, я тебе слухала, навіть не дихала, і сльози падали, коли ти говорила, як наші бабусі/ прабабусі вишивали в тюрмах ( моя бабуся була в Німеччині в тюрмі😭), і мені пощастило з нею прожити свої 28 років, і вона мене навчила вишивати😇 Дай Бог людям нашим українцям той патріотичний дух, ту святість до нашого роду, до наших речей, який є в тобі!!!! 🙏Дай Бог тобі та твоїй родині здоров'я!!! 🙏🙏🙏 P. S. привіт з Черкас, чекаю 17 травня, початку таємного процесу😉

  • @Irina-dx3ht
    @Irina-dx3ht 5 лет назад

    Краса неймовiрна, все дуже гарне дякую, бажаю успiхiв! :-) Wsjogo najkrasch4ogo molodjatam!

  • @Ірина-ф8с
    @Ірина-ф8с 5 лет назад +1

    Дякую за відео! Згодна з Вами, що свою культуру потрібно не тільки берегти, а й примножувати, щоб було що передати нащадкам, наділити прийдешні покоління справжнім національним скарбом. Маю велику гордість, що вишила весільний рушник донечці і рушник для свого похресника на хрестини. Читала, що саме таким рушником потім батьки благословляють дитину у житті ( на навчання, роботу , у дорогу). Ви мене надихнули на вишивку ще одного рушника- на випуск зі школи. Поки буду жити , дасть Бог, буду вишивати!

    • @adel_dream
      @adel_dream 5 лет назад

      Ірино, а які саме узори вишиваються на "дитячих" рушниках не підкажете? Дитині на хрестини не вишивала рушника, але хочеться до школи вишити

    • @Ірина-ф8с
      @Ірина-ф8с 5 лет назад +2

      @@adel_dream, я вишивала на рушничку для хрестин узор, який припав мені до душі, нитками коричневого і боргового кольорів. Але ось недавно прочитала, що для таких рушників беруться сонячні яскраві кольори. Для шкільного рушника хочу підібрати узор з орнаментом, а їх у вишивці безліч, головне підібрати ниточки яскраві, щоб життя у наших дітей було яскраве і безхмарне.

    • @Mariia.Vybach
      @Mariia.Vybach  5 лет назад +1

      Дякую і Вам, приємно, що є однодумці

  • @АллаАгафонова-ъ5ж
    @АллаАгафонова-ъ5ж 4 года назад +2

    мария я поддерживаю вас (рушник)ЭТО ОБЕРЕГ

  • @Ирина888-н5ш
    @Ирина888-н5ш 5 лет назад +1

    Очень красиво!

  • @mashabark5630
    @mashabark5630 3 года назад

    Супер !!!!!

  • @ІринаОлександрівна-т7ф

    Да! С вами полностью согласна. Труд вышивальщицы, традиции, наследие семейное нельзя уничтожать! Душа народа исчезает.

  • @АннаСичова-у7з
    @АннаСичова-у7з 5 лет назад +1

    Довгоочікуване відео) Дякую, Маріє! пишу, не додивившись відео до кінця, бо не можу стриматися від обурення. Абсолютно згідна, що рушник не можна різати, бо для мене це-святиня. бачу, як у тебе сльози на очах поблискують на початку відео, бо зацепило за живе.Я у тому році вінчалася з чоловіком, та я навіть серветки для свічок зберігаю і буду зберігати. Я рушники покупала, бо побоююсь їх вишивати. а от дітям хочу вишити, тому дякую за відео

    • @Mariia.Vybach
      @Mariia.Vybach  5 лет назад

      І я серветки зберігаю))))

  • @СніжанаДемедюк-ы5ю

    Марія, підтримую Вас на 300% без минулого немає і майбутнього!
    Через таких "поціновувачів " минулого ми неможемо побудувати процвітаючу державу маєючи багатющий потенціал!!

    • @Mariia.Vybach
      @Mariia.Vybach  5 лет назад

      Саме так, дякую, приємно , що у мене є однодумці

  • @SuzyAnnaN
    @SuzyAnnaN 5 лет назад +1

    Дякую Вам за таке шанобливе ставлення до вишивки, рушника та взагалі українських традицій та культури!!! Дуже і дуже Вам за це дякую і погоджуюсь з кожним Вашим словом, але ж далеко не всі цим переймаються та взагалі вважають нашу культуру та традиції цінністю, на жаль... - сімдесят з гаком відсотків це продемонструвало, віддаючи свої голоси за шоу, тобто хліба та видовищ! а більше нічого не треба... національні традиції - ні, не чули...

  • @gorovyivideobook7088
    @gorovyivideobook7088 3 года назад

    Ви молодець!

  • @Crunutsj
    @Crunutsj 5 лет назад +2

    💛💛💛 підтримую 100/

  • @adel_dream
    @adel_dream 5 лет назад +1

    Маріє, ніколи б не могла подумати, що у когось вистачить розуму таке зробити. Але от нещодавно у фільмі "Спадок нації" побачила, що якийсь новомодний "дім мод" "дає життя" старим вишиванкам, поєднуючи їх із новою вишивкою у новому одязі... Мене аж пересмикнуло, бо буквально за хвилину до цього розказували як ці вишиті сорочки закопували у скринях аби врятувати від "червоних"... Одна справа - випороти нашиту на сорочку вишивку та нашити на нову, бо для цього ці "нашивки" і були так задумані, а інша справа - пошматувати в угоду моді.
    Я із задоволенням ношу вишиту сорочку своєї бабусі, у якій вона у моєму віці співала в хорі. З пієтетом перу її та прасую, щоб не пошкодити жодного хрестика. Не знаю як довго ще зможу її носити, але точно вона буде висіти в моїй шафі усе моє життя.
    А рушники порізати - так то ж взагалі на голову не налазить! Тому підтримую і розумію твій гнів!

    • @Mariia.Vybach
      @Mariia.Vybach  5 лет назад

      Дякую, що бережете наші обереги і працю майстриннь Вашої сім’ї, мало зараз таких людей

  • @Oksana.40.
    @Oksana.40. 10 месяцев назад

    Добрий вечір.В мене зараз вечір. Дякую за розповідь про традиції та правила вишивки рушників.Я так зрозуміла що Ви більше розповідали про весільні.Можливо підкажите де можна знайти інформацію(детальну)про рушники на ікони.Побачила що вони коротші,яка в них може бути довжина,скільки полос вишивки,орнаменти.На жаль не можу знайти такої інформації(чи не там шукаю,чи не те питаю)Дякую!

    • @Mariia.Vybach
      @Mariia.Vybach  10 месяцев назад

      Добрий вечір )) таку інформацію треба шукати в музеях

    • @Oksana.40.
      @Oksana.40. 10 месяцев назад

      @@Mariia.Vybach Дякую!

  • @ЮляЗолотаревская-з7г

    Марія яка ви молодець!

  • @Hannabessonova
    @Hannabessonova 5 лет назад +1

    Я маю вишитий своїми руками весільний рушник, і це страх подумати, що хтось зможе взяти і порізати. Це не тільки традиції нашого народу, не тільки оберіги, але й повага до спадщини, повага до людей, що творили нашу історію

  • @veronika_sher_512
    @veronika_sher_512 5 лет назад +9

    Я в шоці! Як так можно різати рушники? Це ж Безбожно! Я зараз вишиваю рушники на власне весілля, в кожен хрестик вкладаю все серце. Мої рідні говорять, якщо хтось псує чийсь весільний рушник, то може зруйнувати чиєсь життя з роду, який вишивається на рушнику. Бо то є генетичний код, не просто набір хрестиків!

    • @Mariia.Vybach
      @Mariia.Vybach  5 лет назад +1

      Саме так , Ви праві!! Успіхів у відшиві!

  • @МакейчикНаталья
    @МакейчикНаталья 5 лет назад

    Я с вами полностью согласна. Ваши украинские рушники просто произведение искусства. И наши беларуские наушники тоже очень красивые.

    • @Mariia.Vybach
      @Mariia.Vybach  5 лет назад

      Да , именно так, у нас даже продают книгу Беларуские головные уборы, очень у нас она популярная

    • @МакейчикНаталья
      @МакейчикНаталья 5 лет назад

      Ой вы меня простите я неправильно написала я имела ввиду не наушники, а рушники. Но ваши рушники очень коларитые. Спасибо за видео.

    • @Mariia.Vybach
      @Mariia.Vybach  5 лет назад

      Спасибо))

  • @ОксанаТрохимчук-д3э

    Довго думала з чого почати, бо стільки всього хочеться сказати і не вистачає слів. Як можна порізати рушник, це за межею здорового глузду і ну немає слів щоб висловити відношення до цього. Всі ваші відео чудові, але це вразило мене найбільш. Погоджуюсь з кожним словом, що Вишитий рушник, Сорочка це не просто річ, це як часточка душі людської, як ікона в хаті, як вірші Шевченка, як пісня, як мова. Практично немає на ТВ фільмів українською мовою, фільмів за творами українських письменників-класиків, та й українська мова не дуже в пошані. Сумно, коли в театрі на виставі "Кайдашева сім"я" я почула ," а що там далі буде? ", молоді люди приблизно нашого віку не знають зовсім такого твору. Не може людина не знати і не поважати свого рідного, ну не можна щоб так було. Дякую за відео, багато цінної інформації і знань про рушник, і головне бажання донести ці знання до інших. Хочеться створювати красу шкода бракує часу на всі задуми.

    • @Mariia.Vybach
      @Mariia.Vybach  5 лет назад

      Дуже дякую, приємно , що у мене є однодумці

  • @tadekolech3477
    @tadekolech3477 2 года назад

    Вітаю, пані Маріє. Чудові Ваші роботи-це від щирого серця. Чи не поділитесь схемою вашого червоного рушника?. Віра Т.

  • @ХристинаПетрякова
    @ХристинаПетрякова 5 лет назад +1

    Я з Вами згідна на всі 100%. Я також вважаю рушники оберегами. Свій весільний рушник я не втигала, і мені допомогала довишивати моя рідна сестра. Зараз я його згорнула в рулон, і він оберігає мою сімю. Хоча він вишитий не за всіма правилами, але він НАШ.

    • @Mariia.Vybach
      @Mariia.Vybach  5 лет назад

      саме так і бережете його як оберіг

  • @yuliyatomenko6380
    @yuliyatomenko6380 5 лет назад +1

    Повністю з вами згідна !!
    Доьавлю тільки те що мені 23 і в нашій квартирі в Італії ..в вітальні стоїть на стіні образ з рушником ,ц е була перша річ яку я вишила ..він недосконалий..простенький але чоловік мене підтримав і я це зробила...після чого відкрила в собі любов до вишивання...
    І в Україні вдома у нас рушники на стінах...куплені мною..вишиті свекрухою,бабцею і то все на образах і мені не уявляється навіть що би я зробила з тим хто хоч подумав би про те щоб їх порізати...

    • @Mariia.Vybach
      @Mariia.Vybach  5 лет назад +1

      Дякую, ви молодець, так далеко , але бережете традиції

  • @ТаняЩвец-щ5о
    @ТаняЩвец-щ5о 3 года назад

    Здравствуйте Мария.Я восхищаюсь вашими работами,вы настоящая фея рукоделия.Я на уровне любительницы тоже пробую вышивать.В одном из ваших видео вы хвалились началом вышивки бисером вышиванки с готовым нанесённым орнаментом.Я всегда мечтала вышить себе блузку и платье по всем правилам.Но у нас в Приднестровье я не знаю где преобрести необходимые мне ткань и нити. Если вам не трудно подскажите сайт на котором вы преобретаете нитку,ткань,бисер.

  • @НатальяСкотская-й2г

    Ой Мария яка ви розумна,все правильно ви сказали, не можна ризати (пробачаюсь неме укр.букви) и гарно розказали чому не можна це робити.

  • @МаріяІсмакова
    @МаріяІсмакова 4 года назад

    Да, сложная тема! Поддерживаю полностью. Но в молодости я тоже разрезала свой рушник. Но лишь после развода. Он был крашеный, а не вышитый. Мне, к сожалению, испортили его на свадьбе, поставили на него коровай без подложки. И рушник стал весь в жирных, жёлтых пятнах. Как мы не пытались их вывести, так и удалось! Даже после развода долго не поднималась рука с ним ничего сделать. Но жизнь наша не сложилась, и виноваты в этом только мы сами. Я из той части, которая была не повреждена, сделала 1 маленький рушник, и хоть у меня давно другая счастливая семья, тот рушничек так и храниться у меня до сих пор

  • @viktoriavincze8772
    @viktoriavincze8772 2 года назад

    💖

  • @natalisem2885
    @natalisem2885 5 лет назад +1

    Я включила відео і якраз вишивала рушник, на словах "порізала рушник" аж голкою вкололась. Ото уявила що за якийсь час всю цю роботу яку я зробила прийдуть і поріжуть,при тому не за переконання чи націю, а так для краси!Чесно напевне не так шкода б було тих величезних новомодних картин ніж старих, чи навіть нових, рушників і сорочок. Це ж наші традиції. Хочеш дати рушнику нове життя віддай його до церкви, там він точно стане в нагоді. Тепер і мене теліпати буде.

  • @negriykorossowianenko7345
    @negriykorossowianenko7345 5 лет назад +6

    Все вірно, але, на жаль є багато людей, що навіть не хочуть пам'ятати свого походження, тому і таке відношення до всього і не тільки до вишивки.

  • @-sereqa9723
    @-sereqa9723 3 года назад

    Со всем согласна кроме сочетания красного и чёрного на свадебном рушнике . Сильнейшее энергетическое сочетание красное с синим , фиолетовое и оранжевое , желтое и голубое. Юрий Шевчук подробно описал это .

  • @liliyavnyarska9403
    @liliyavnyarska9403 5 лет назад +2

    Марія дякую за неочікуване відео дивилась зі слізьми на очах як так можна ставитись до вишитих робіт...😮це жах...

  • @Jannaelzomor
    @Jannaelzomor 2 года назад

    скажіть будь ласка, яку тканину краще взяти на рушник ? цікава ваша думка)

    • @Mariia.Vybach
      @Mariia.Vybach  2 года назад

      є таке полотно- рушникове

  • @isaakkaz
    @isaakkaz 5 лет назад +1

    Рушник - це доля!

  • @ЛилияПятницкая
    @ЛилияПятницкая 3 года назад

    Я згодна. Я так шкодую що не збереглися рушники від бабусі. В пам'яті да. Але щоб були на руках нема.

  • @mashabark5630
    @mashabark5630 3 года назад

    Мария! У меня дома есть сорочка и рушник примерно1917-20 года Но рушник не довышитый Что с ним делать ? оставить как есть? отдать в музей или довышивать?

  • @ТатьянаКучеренко-б2я

    Дуже гарнi рушники. Пiдкажiть будь-ласка, де ви купуэте рушникове полотно?

    • @Mariia.Vybach
      @Mariia.Vybach  5 лет назад

      В нас у Львові воно продається чуть не в кожному рукодільному магазині

  • @irynas3811
    @irynas3811 3 года назад

    Новомодні сорочки, пошиті з порізаних старих рушників, я називаю "пошиті з трупів". Здається, і гарно виглядають, але трохи дивно. Як франкенштейн, зібраний з шматків. Ну не знаю... колись то був рушник, а тепер його шматочки.
    Дійсно, краще б перешили з них візерунки наново. А рушник би віддати в музей. Жінка пішла найкоротшим шляхом, вишивати не вміє, тому й вигадує виправдання.

  • @liliyavnyarska9403
    @liliyavnyarska9403 4 года назад

    Доброго дня Марія передивалася вже вкотре це відео 😢 зі сльозами,але дивилася ще раз про те що саме треба знати про весільний рушник,бо маю розпочинати вишивати, так як син буде створювати свою сім'ю 💑хочу додати від себе, що треба все те що на достаток та на хороше починати на молодий місяць🌙А вам хочу подякувати за вашу працю..❤і ще хотіла вас попросити ,підскажіть де ви придбали схему на той рушник який ви вишивали на замовлення?

    • @Mariia.Vybach
      @Mariia.Vybach  4 года назад

      Дякую, схему малювала з книжки Гавур

  • @malimchic
    @malimchic 2 года назад

    3 роки тому було завантажене це відео, але навіть зараз дивлячись його в мене на думці тільки мати. Вибачаюсь,, але ким то бреба було бути щоб порізати рушник? От дивлюся і досі в голові не вкладається

  • @mashabark5630
    @mashabark5630 3 года назад

    Вы правильно говорите ,что рушник резать нельзя на сорочку ! Я понимаю ,что вы говорите на украинском языке ,хотя я никогда в жизни не слышала раньше Я просто очень внимательно слушаю, то что вы говорите и понимаю 90% Я вначале не знала,что вы из Украины я думала может быть из Болгарии Очень нравятся ваши видео Спасибо !

  • @ОксанаМолнар-д6л
    @ОксанаМолнар-д6л 2 года назад

    👏👏🇺🇦🇺🇦🇺🇦

  • @mashabark5630
    @mashabark5630 3 года назад

    Я тоже вышивала рушник (свадебный) Но схем не было , интернета не было Схемы искала в книгах в библиотеке

  • @olyafilyas3265
    @olyafilyas3265 5 лет назад +1

    Хочеш такі рукави ,візьми та виший з рушника схему!!!!! А тоді подумай чи б сподобалося коли з того зробили якусь шмату!!!! Це все людська і клопітка праця,часто довга і з бажанням доести все до досконалості!!! Дякую за вашу думку ,що все має мати своє місце і призначенння😦

    • @Mariia.Vybach
      @Mariia.Vybach  5 лет назад

      Дякую, приємно , що у мене є однодумці

    • @olyafilyas3265
      @olyafilyas3265 5 лет назад

      Сама маю кілька речей від бабусі і не хотіла б щоб так чинили з ними. Це пам'ять яку потрібно берегти і передавати дітям. Тоді у нас буде майбутнє і наголовніше буде самоповага , і нас поважатимуть у світі....

  • @taniahalchuk6573
    @taniahalchuk6573 2 года назад

    Вітаю. А можна взяти 150 см. рушникового полотна? Чи замало? Чи ліпше взяти більше,а такий метраж взяти на "хліб з сіллю". Дякую

    • @Mariia.Vybach
      @Mariia.Vybach  2 года назад

      Саме так

    • @Mariia.Vybach
      @Mariia.Vybach  2 года назад

      Як правимо молодята мають ставати на невишиту частину, то 150 може бути замало

  • @liliamoskaliuk8848
    @liliamoskaliuk8848 Год назад

    💙💛💙💛💙💛💙💛💙

  • @oksi2483
    @oksi2483 2 года назад

    Марія ви велика молодець,але нажаль люди різні і цінності у них різні,донести до них щось святе дуже тяжко.На мою думку людина має мати це в серці,а не на прикраси.

  • @вільна-ж7м
    @вільна-ж7м 3 года назад

    "Хто з вас без гріха, нехай перший кине в неї камінь"

  • @IraDin
    @IraDin 5 лет назад +1

    Разделяю ваше мнение на счет порезанного рушника!!!

  • @ТатьянаДанилюк-ь1т

    Мария, здравствуйте! Давно хочу вышить рушник, собираю рисунки. Но не могу найти рушниковое полотно. Где его можно купить?

    • @Mariia.Vybach
      @Mariia.Vybach  5 лет назад

      В інтернет магазинах, де продають тканини точно має бути , питайте в фб в Лелітка

  • @mashabark5630
    @mashabark5630 3 года назад

    интересно было бы посмотреть как из трусов у них панамка получится )))))))

  • @АляГаля-х3з
    @АляГаля-х3з 5 лет назад +1

    Вишити "само" блузку чи сорочку неможе, лінь бере. Краще порізати рушники. Що належить образам- іконам, то неналежить тілу. Може люди задумаються над своїми поступками.

    • @Mariia.Vybach
      @Mariia.Vybach  5 лет назад +1

      Думаю там вже нічого недопоможе(((

  • @nata.nosova
    @nata.nosova 5 лет назад +2

    Марічка, люди різні. Ті, хто не цінить пам'ять та традиції, самі не вишивають то їм все рівно з чого шити. Я маю сорочки яким під 100 років, бережи як пам'ять. Раніше по селах сорочки переробляли та перешивали, це нормально. Але з рушників ніхто не шив, то факт! Почнемо з того, що малюнок до рушника та для сорочки був різний, він мав певне значення!
    Коротше кажучи- я підтримую то, що треба берегти то, що дісталося!

    • @Mariia.Vybach
      @Mariia.Vybach  5 лет назад

      Дуже дякую, рада , що у мене є стільки однодумців

  • @stefanska__anna
    @stefanska__anna 2 года назад

    На жаль, Українці не всі ставляться до рушників і сорочок як до чогось святого, важливого, безцінного. Наші предки вкладали в це душу, і чим старша сорочка, тим вона цінніша. А часто навпаки чутно "та вона стара, треба нову шити" або "рушнику 100 років, можна викинути". Треба цінувати все наше рукодільне, все наше старовинне, як і цінувати треба мову, тоді і нація збережеться💙💛Про політику вкінці гарно підмітили - за останні 3 роки зовсім не носять вишиванки навіть до школи, на півдні дивуються українській мові, не обов*язково знати державну і тд. На жаль.

  • @DOORS885
    @DOORS885 5 лет назад

    На дірочку сорочки можна вставити мережево гачком.

  • @ГалинаМеделян-ф8х
    @ГалинаМеделян-ф8х 5 лет назад +1

    в мене аж мурахи по шкірі, повністью згідна!

  • @Irina-dx3ht
    @Irina-dx3ht 5 лет назад +1

    Podywylas wse wideo, ja jogo es4e bydy peredywljatys-mene wrasylo ze wideo-wono 4udowe, prawylne, pow4alne , duge korysne ja wklonjajus pered wamy , neswagaju4u na te scho w mene dity majge waschogo wiku, troscky molod4i-s4astja wam. uspixiw, sdorowja wsjomu rodu :-).

  • @yuliyaskoro7684
    @yuliyaskoro7684 3 года назад

    Не зрозуміти яким же насправді повинен бути справжній, правиьний, традиційний весільний рушник під ноги. Одні говорять одне, інші - зовсім інше .... хм-м-м А скільки років ви у шлюбі вже, зі своїм рушником ?

  • @ОксанаГр-щ7л
    @ОксанаГр-щ7л 5 лет назад

    Марійка, дуже люблю Ваші відео і розділяю думку про рушники. Але якщо люди хочуть порізати свою особисту річ, то Ви не маєте право засуджувати чи нав'язувати свою думку. І ми не знаємо чи порізали саме шлюбний рушник. Я сама вишиваю рушники і дуже люблю їх, але не вишивала до якогось обряду, хотілось вишивати і вишивала,не думаючи про застосування. Для мене законом є Біблія, в якій не сказано про рушники, про його кольори чи на якому полотні він має бути вишитий. Ви розказуєте про язичницькі забобони. Це не гріх?

    • @Mariia.Vybach
      @Mariia.Vybach  5 лет назад

      Дякую за Вашу думку, я говорю про традиції нашого народу, наші обряди

  • @DOORS885
    @DOORS885 5 лет назад

    Я в шоці!!! Рушник для ікон то є в тисячу раз святе і так над ним знущатися.Жах.Для мене любе рукоділля має душу і тепло майстра чи майстрині, тому вандалізму НІ!!! То є історія країни або родинний спадок!

  • @isaakkaz
    @isaakkaz 5 лет назад +1

    Колись, ще до приходу християнства рушник - це була ікона!