Класні поради, класні книжки! Желязни топ. Але інколи і у українських авторів зустрічаються шедевральні твори. Вони, звісно, губляться у потоках засилля не дуже якісних псефдофентезійних любовних романів, алещось таки пробивається. Наприклад Google Книги підкинув фентезі з ельфами та гномами "Прокляті землі Треурану" Воробей В. Чесно кажучи, дуже приємно здивували стиль, динаміка, сюжет. Ще й з класними ілюстраціями і безкоштовно. У нас взагалі люди талановиті трапляються, але ніхто не розвиває цей напрямок. Щоправда, саме класичного українського фентезі фактично немає. "Прокляті землі Треурану" скоріше виключення. Але однозначно раджу. Просто навіть для порівняння. Автору за це відео велика подяка.
Я не так давно прочитав "Небесний ідол - Злодій" перша частина майбутнього циклу, шикарне українське фентезі. Відгук вже є в ТГ t.me/midnightquantum/6441 , також згодом у відео з'явиться.
Дякую Дмитро. Цікава підбірка , та розповідь. Було би цікаво почитати ці книги. Я читав тільки Хроніки Амбера. Це я Вам дякую, такі дивовижні ролики це важка праця та справжнє містецтво.
Батчера спробую, коли перекладуть у нас, а я впевнена, що перекладуть) Хроніки давно маю, чекають свого часу, а Колесо часу, то моя любов! Дякую, що говорите про цей цикл, чекатиму відео про нього) Хотілось би, щоб ті, хто не розуміють жанр епічного фентезі просто його не читали, а не писали образи в коментарях. Кожна деталь і навіть описи погоди в цьому циклі важливі і впливають на сюжет.
Я прочитав всі серії книг Хроніки Амбера і це було друге фентезі, яке я прочитав після Пісня льоду й полум'я і я був дуже вражений першими 5тьма книгами. Нажаль друга частина повісті я дочитав через силу, хоча потім я зрозумів, що не так усе погано. Але перші 5ть вседно набагато кращі. І дякую за ніформацію про карти, я й досі вважав, що це гральні карти. Надіюсь, прочитаю інші книги, що ви порадили.
Дуже гарний і корисний канал. Не так просто знайти щось почитати, як не дивно. Особливо, якщо багато вже перечитав, а зазвичай радять щось популярне, те що на слуху. Хроніки Дрездена по описаних жанрах дуже гарно виглядають для мене, буду читати першими.
@@midnightquantum окрім карти з Корвіном....людині завжди 35 рочків....а там йому максимум 19))) карти змінюются самі...так у Кейна зникло Око коли він його втратив в якійсь морській битві...(сюжетна дірка доречі....про очі...) Та в Корвина посивіло волосся на вісках після "спойлер"....
Коли читав Хроніки у школі, перше п'ятикнижжя здавалось значно цікавішим. В університеті перечитав увесь цикл вдруге, і там уже обидва п'ятикнижжя залишили приблизно рівноцінне враження. Друге п'ятикнижжя за рівнем ідей і загальної побудови сюжету мені видається дорослішим як з боку вимог до читача, так і з боку авторського стилю. Вони суттєво різні, але обидва однозначно достойні топових підбірок фентезі.
Аберкромбі, Ротфусс, Вільямс, Мартін, Толкін, Вегнер, Беккер, Еріксон, Сандерсон, Кук, Джордан - ті що приходять на думку, без місць, просто улюблені автори фентезі.
Мій топ: 1) Брендон Сандерсон - Хроніки Буресвітла, динамічний сюжет, цікавий і унікальний світ зі своєю магією та шляхом становлення головних героїв 2) Роберт Веґнер - Оповістки з Меекханського прикордоння, бойові сцени є головним козирем цієї серії книг Джордана читав тільки 1 книгу
"Хроніки Буресвітла" цікава перша книга, друга трохи вже не так динамічна, а далі починається така жвачка, самоповтори, главгерої трахають мізки собі та іншим, сюжет затягнутий довше, ніж мексиканські серіали. І цим грішать майже всі книги Сандерсона, нажаль. "Меєкхан" - якщо ви зі всього циклу вразилися лише бойовими сценами, то ви погано читали, раджу ще раз спробувати. Я, наприклад, читав три рази )) Бо цикл ще не дописан до кінця, і як виходить нова частина, треба освіжати в пам'яті, що там було попереду )
@@EugenSoundStudio в 3 частині Сандерсон більш менш цікаво розкривається в другій половині книги. Я читав цикл з перервою в рік, тому затягнутість не так помітна. А що до Меекхана там можна було б ще багато писати про головних героїв, історію імперії та їх народів, про унікальну магію та ще багато іншого. Поки що прочитав тільки 3 книги
Один з найулюбленіших каналів! Бо саме про фентезі та фантастику! Ще й такий візуально класнючий та затишний, чудова подача матеріалу. З прочитаного,, що мені сподобалось чи зачепило (що зараз згадується) : Мьєвіль "Вокзал на вулиці відчаю", Ротфусс "Ім'я вітру", Страуд " Бартімеус", Баркер "Зітканий світ"
Гаррі Дрезден ніколи не подобався мені як особистість, але він надзвичайно вдалий варіант привернути увагу наших видавців до міського фентезі, дякую за популяризацію))
Дякую за топ, усе з нього прочитано свого часу. Хроніки Амбера читав ще в школі, і це було неймовірно. В універі перечитував, і тоді відкрив для себе новий пласт контексту. З циклів сучасного фентезі мій топ 3 це "Земне коло" Джо Аберкромбі, "Народжений туманом" Брендона Сандерсона та "Оповідки з Меекханського прикордоння" Роберта Вегнера. Потужні цикли, сповнені сірої моралі та колоритних персонажів.
Ох, як мені колись подобались Хроніки Амбера. Була ще підлітком... Мала лише одну бібліотечну книгу й усі інші в нашому маленькому містечку неможливо було придбати, та й області були не всі в книгарнях, а батьки були не готові відввлити за нтх тоді відчутну суму🥺 і лише на якомусь курсі університету на книжковіц барахолці знацшла всі книги за копійки.
@@midnightquantum я знаю) перший раз читала десь років тридцять тому - брала по книжці у друзів. Потім ще раз перечитувала в електронці, а тепер після вашої розповіді треба читати ще ))
1. Малазанська книга полеглих Еріксона 2. Блек компані Кука 3.Відьмак Сапковськог. 4 .Хроніки Амбера Желязни 5 .Зотік ,Посейдоніс,вцілом всі твори Кларк Ештон Сміт 6.Сага о Фафхардє і Сіром Лєйбер 7.Володар Перстнів Толкін 8.Сага о Елріке Мєльнібойнейськом Муркок 9.Говард,не лише Конан ,ай інше. 10.Дренацский цикл Гемел Вибачте не зміг написати лише 3. Чесно і 10 мало,але це перше що відразу згадується.
З усього фентезі я найбільше полюбляю саме міське, коли магія та чарівні істоти існують буквально за крок від нас, а серія про Гарі Дрездена моя найулюбленіша. Книги легкі, динамічні та цікаві. Кожна історія закінчена, але серія має наскрізну сюжетну лінію, або навіть декілька. Для мене вони були легким чтивом задля розваги, поки я не дійшла до дванадцятої книги "Зміни" і це був просто вибух. Настільки все змінити для Гарі, настільки ця книга виявилась глибока і важка для головного героя, а те як вона закінчилась... Це було +100 до рейтингу всій серії. Скоріше б автор завершив весь цикл. ще дуже подобається Архів Буресвітла, а також цикл Барбари Хемблі про Джеймса Ешера, міське фентезі на тлі початку ХХ століття, з нотками шпигунського детективу та вампірами, які чудово прописані. Дякую за огляд, він був неймовірно цікавий. Треба буде спробувати Хроніки Амбера.
Я вже встигла прочитати першу книгу з "файлів Дрездена" Бутчера і мені дуже сподобалося. Такий трохи, у дужу хорошому сенсі, " старомодний вайб". Дякую за рекомендацію! Паралельно знайшла книгу його сина, який теж пише міське фентезі! ) Здивувалася)
Шикарна реклама Coffee Roasters 😂👏🏻😁 я два рази слухала що ви кажете, бо ви так плавно перейшли від персонажа до кави, що я не зрозуміла де закінчилась розповідь про книгу і почалась реклама😂 ідеально👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻
Чудовий канал, завжди цікаво та przytulnie, як кажуть поляки (затишно))) За Пана наводкою читаю Брама Анубіса, наступна буде Файли Дрездена напевно) Здоровячка Пану та котам, привіт з Кракова!
@@midnightquantum я тоді теж чекатиму) А по "Хронікам" додам ще, що це цікава і самодостатня історія навіть якщо винести за дужки усі фантастичні елементи. Мотивація та переживання персонажів, їх взаємодія, поведінка в кризових і конфліктних ситуаціях. І ГГ сприймається не тільки як особистість, а і як особистість цікава.
Колесо часу шедевр який захопив мене назавжди ,двічі перечитував ,третій раз слухав в аудіо форматі ,як же шкода,що Творець не закінчив цикл і мі не побачили продовження та заквнчення приквелів
Даю ще одну тему для відео. Це цикл Малазанська книга павших. Було цікаво бо бачити до неї ілюстрації і коментарі автора. Особисто я два рази прослухав увесь цикл аудіокниг.
Я місяць як закінчив слухати (здебільшого я прослуховую книжки) останню книгу циклу Колесо Часу і почав слухати "Хроніки Амбера". Але я ще досі в тому світі. Насправді, Колесо Часу дуже глибокий цикл, який несе в собі психотерапевтичну ціль. На початку нам постає світ чітко розділений на жіночу і чоловічу половину. Автор настільки гарно зміг зобразити жіночі персонажі, що я навіть декілька разів перевіряв чи це не авторка під псевдонімом. Так само і з чоловіками, які зовсім не розуміють жіночу сторону. Свого роду це добро і зло, адже давній символ Айз Сідай це коло поділене на чорну сторону і білу. І розлом світу це якраз та тріщина що пройшла між цими половинами і тільки перегляд, усвідомлення цих частин, як одного цілого, на що цикл і підштовхує, дає можливість людям поглянути в середину себе і зробити відповідні висновки
З цих трьох серій не читав тільки Джордана. Решту читав ще у далеких 2010-2012 роках. І це мої улюблені серії. Зараз хочу спробувати прочитати в оригіналі
Фентезі мій улюблений жанр, прочитав дуже багато книг від класики до різних піджанрів. В моєму топі обов'язково має бути Скотт Беккер, як еталон темного фентезі, ніякі Куки і Еріксони навіть поруч не стоять (читав всіх трьох), дуже сподіваюсь, що його в нас колись видадуть. Сандерсон з його Архівом, як еталон епік фентезі, навіть те ж "Колесо Часу" дописував він, що пішло циклу тільки в плюс, на мою думку, тому що в якийсь момент Джордан почав топтатись на одному місці. А от третього в топі вибрати складно, є дуже багато крутих робіт - Робін Хобб, Ротфусс, Желязни, Аберкромбі, Гурський, Сапковський і тд, але третім назву Роберта М. Вегнера "Оповістки Меекханського Прикордоння", які в цьому році відкрив для себе завдяки нашому виданню)
Великий плюс за Файли Дрездена. Я раптово втрапив на серіал, котрий, до речі, скоріше "по мотивам" ніж "по книгам". Серіал сподобався, досить милий, з цікавими персонажами і історіями і тому я вирішив почитати першоджерело і далі відбулось те, що описав автор відео - я залип у серію поки не прочитав всю)) Гарне міське фентезі. Рекомендую
Почав дивитись випуск і згадав серіал про Дрездена. Схоже, знаю що читатиму найближчим часом) Дякую авторові за випуск, манера викладення дуже імпонує)
Читала кілька перших книг про Дрездена, сподобалося. Про серіал не знала, дякую за інформацію! "Хроніки Амбера" читала років 15 тому, захотілося перечитати.
Дякую. Читала Джима Бутчера - погоджуюсь, надзвичайні книги! думала, що прочитала всі, тому перевірю. Роджера Желязни читала в юності, і російською, і хаотично. Мабуть, перечитаю українською. Про Роберта Джордана чула, що всі хочуть його прочитати, і скаржаться, що книги дорогі - треба прочитати. Дякую!
Ненавиджу Колесо часу, це просто найгірше, що я читав. Максимально затягнуто, на початку кожної книги навіщось спойлери про її кінець, і взагалі максимально шаблонно і ні про що. Але оскільки всі дуже хвалять і рекомендують, то я мав необережність дочитати до середини п’ятої книги, все сподіваючись, що ось-ось воно мене зачепить. Брр, аж погано стало, як згадав Найсильніше з фентезі, звісно, зайшла ПЛІО, не буду оригінальним, більше з великих серій навіть і не знаю, що згадати
Серіал скоріш "по мотивам" книги, а не "по книзі". Дуже багато розбіжностей і з героями, і з пригодами, серіал більш поверхневий, без арок персонажей, такий детективний поліцейський серіал типу Касла, але з магієй Я спочатку подивився серіал, а потім вирішив, що варто книги прочитати і то був прям шок, яка то різниця. Після книг мені б серіал не зайшов 100%. Тому, або не дивитись серіал взагалі, або спочатку подивитись, а потім почитати - будуть 2 різні пригоди з персонажем з одним іменем))
Коли небудь я всеж таки дочитаю цикл «Єресь Хоруса» з Всесвіту Вархаммер40к - і ось тоді мені знадобиться ця ваша підбірка) залишилося лише 12 книг, потім зроблю паузу та перемикнусь на фентезі.
Теж "колесо.." подобалось, перші книги, але в якийсь момент автор такого наворотив, що я покинув. Все в купу змішалось, описи по три сторінки якоїсь хєрні, що здається автор сам вже забув, з чого почав і до чого вів😂
В мене смаки більш суворі ) Анджей Сапковский - "Сага про Рейневана", або Гуситська трилогія - похмуре фентезі, замішане на реальних історичних подіях та за участю реальних історичних персонажів. І це точно не "Ведьмак" ) Джо Аберкромбі - всі твори, особливо цикл "Земне коло", включаючи "Перший закон" (це початок) і останні книги "Божевільні часи". Книг багато, так що готуйтеся ) Буде м'ясо! Бо це ж "темне фентезі". Ґлен Кук - цикл «Пригоди Гаррета» - детективні історії у фентезійному світі, написано з дуже класним гумором. Террі Пратчетт - "Плаский світ" - тут навіть коментувати зайве ) Роберт Веґнер - «Оповістки з Меекханського прикордоння» - дуже довге, цікаве, багатошарове оповідання, похмуре та криваве. Чудовий зразок "темного фентезі". Стівен Еріксон - «Малазанська книга полеглих» - ще один приклад дуже класного "темного фентезі" та багато-багато годин задоволення. Цикл, який можна читати знову й знову, і завжди знаходити щось нове.
@@burrychПовністю погоджуюсь, персонажі у Аберкромбі - це щось ;) От тільки наші видавництва забили болта на продовження його циклів й намертво "замерзли" на серії Перший закон, а дуже шкода, кажуть, далі навіть цікавіше...
Дякую за відео! Колесо часу дуже зацікавило, додам собі у список книг. Трохи здивувало порівняння Хронік Амберу та Ночі у самотньому листопаді, як на мене зовсім різна атмосфера. Хроніки дочитати досі не можу, але можливо тому, що мене приваблює більш казкове фентезі, а вони занадто раціональні і жорстокі як на мене. А взагалі одна з моїх улюблених робіт у Желязни у співавторстві із Шеклі, Принеси мені голову прекрасного принца. В дитинстві просто не могла від неї відірватись.
Доречі, по Дискосвіту буде наш спільний з 2 каналами огляд "Рухомих картинок", а на наступний рік я готую огляди двох циклів "Варта" та "Смерть" й загальний ролик - з чого почати читати, або що варто почитати.
Колесо часу прочитав повністю. Інші не читав. Варті уваги серія книг Приречене королівство, чудове фентезі. Автор Брендон Сандерсон. Також Народжений туманом
Хроніки Амбера це найкраще що я читала, дивом просто за великі гроші мені дісталась уся серія. Це було настільки офігено що я закинула читання. Ніщо не могло перевершити або наблизитися до Хронік Амбера
Хроніки Амбера теж в моєму топі, перечитував рази два. Але нещодавно закінчив "читати" цикл Color of Magic Террі Пратчета і хронікам довелось посунутись.
Дякую за гарне відео! На колесо часу не замахнусь, а Файли Дрездена занотую собі на потім, поки третій том Меекханських оповісток переважає все (ну хіба крім фанфіку Юдковскі на ГП, бо його можу читати в телефоні).
Дякую за ваші відео, коден раз дивлюсь з насолодою) Хроніки Амбера - одні з найяскравіших книжкових вражень шкільних років)) Схоже, прийшов час перечитати українською! (про карти Таро дійсно цікаво, не знала цієї деталі). А як вам друга половина серії? Доступ до неї в мене з'явився набагато пізніше, ніж до серії про Корвіна і після прочитання враження були дещо змішані))
Друга половина це вже фактично інше покоління, інші технології, бачення світу, підхід до розв'язання проблем. Мені зайшло, автор хотів щоб це було щось більше, ніж просто продовження пригод Корвіна, на мій погляд, в нього вийшло.
Я звик казати Батчер,але не важливо, це той цикл без якого було б сумно. Це суперовий нуарний детектив з магією, всім раджу. З героями до яких звикаєш. Це легеньке розважальне чтиво , але, наприклад , Агата Крісті насправді теж. Гуморок,так ,класний.
Як на мене в жанрі техно-фентезі мені явно сподобався цикл книг Желязного "Хроніки Амбера", я подужав лиш половину і це дійсно шедевр у своєму жанрі, щодо Колеса часу, то читав першу книгу і відчуття змішані, в порівнянні з попередником, там менше цілісності сюжету якось, треба дочитати, щоб зробити висновки про весь цикл.
Не згоден з тим, що Желязни не розтягує оповідання. Численні описи переходів між світами на кілька сторінок мене дуже стомили вже на другому десятку. І взагалі вважаю, що якби замість п'ятикнижжь він написав дві трилогії - це був би ідеальний цикл, бо на фоні 1,2 і 5 книг 3 і 4 дуже просідають в обох циклах. А що Ви скажете на рахунок Аберкромбі з його "Земним колом"? Особисто для мене це стало топом фентезі, заткнувши за пояс і Дж. Мартіна з його "Піснею", і класику Толкіна. Планка стала настільки високою, що читаючи чиїсь інші рекомендації топів, особисто для мене вони навіть до 4 з 5 рідко дотягують. Бо тут і магічний реалізм, і реалістична війна з боями, і технології, і політичні інтриги, і герої, яких не можна поділити на однозначно добрих і лихих, бо вони керуються особистими цілями. А що головне, то це перший твір, де маги саме такі, якими я їх уявляв би в реальному світі - безпринципні падлюки, які впливають на все довкола і головною силою яких є гроші і маніпуляції. При чому, коли в книгах відбувається якась подія - вона не береться нізвідки, все дуже логічно і послідовно. Роялів у кущах мікроскопічно мало. Коротше кажучи - Аберкромбі мій улюблений автор на даний момент, і нові книги циклу не опускають планку і не зкочуються у графоманію, як у багатьох інших авторів.
Найкращий канал про книги 📚
Дякую!
Дякую вам за чудовий нішевий контент) знайшла ваш канал за рекомендацією з україномовного каналу про космос.
Шкода що не можна 10 вподобайок поставити, успіхів вам.
Класні поради, класні книжки! Желязни топ. Але інколи і у українських авторів зустрічаються шедевральні твори. Вони, звісно, губляться у потоках засилля не дуже якісних псефдофентезійних любовних романів, алещось таки пробивається. Наприклад Google Книги підкинув фентезі з ельфами та гномами "Прокляті землі Треурану" Воробей В. Чесно кажучи, дуже приємно здивували стиль, динаміка, сюжет. Ще й з класними ілюстраціями і безкоштовно. У нас взагалі люди талановиті трапляються, але ніхто не розвиває цей напрямок. Щоправда, саме класичного українського фентезі фактично немає. "Прокляті землі Треурану" скоріше виключення. Але однозначно раджу. Просто навіть для порівняння.
Автору за це відео велика подяка.
Я не так давно прочитав "Небесний ідол - Злодій" перша частина майбутнього циклу, шикарне українське фентезі. Відгук вже є в ТГ t.me/midnightquantum/6441 , також згодом у відео з'явиться.
дякую. 👍треба буде глянути. @@midnightquantum
18:46 "Роджер Желязни - відомий у всьому світі й за його межами" 👏👏👏👽👽
👽
Те, що треба на вечір😊
100%
Дякую Дмитро. Цікава підбірка , та розповідь. Було би цікаво почитати ці книги. Я читав тільки Хроніки Амбера. Це я Вам дякую, такі дивовижні ролики це важка праця та справжнє містецтво.
Батчера спробую, коли перекладуть у нас, а я впевнена, що перекладуть) Хроніки давно маю, чекають свого часу, а Колесо часу, то моя любов! Дякую, що говорите про цей цикл, чекатиму відео про нього)
Хотілось би, щоб ті, хто не розуміють жанр епічного фентезі просто його не читали, а не писали образи в коментарях. Кожна деталь і навіть описи погоди в цьому циклі важливі і впливають на сюжет.
Дякую. Україна понад усе!
Не розумію - чому я ще не почала читати ці цикли ??!!! Напочатку ілюстрації до мурах ❤️🔥
Дякую!Теж з дитинства обожнюю Желязни і особливо Хроніки Амбера.
Я прочитав всі серії книг Хроніки Амбера і це було друге фентезі, яке я прочитав після Пісня льоду й полум'я і я був дуже вражений першими 5тьма книгами. Нажаль друга частина повісті я дочитав через силу, хоча потім я зрозумів, що не так усе погано. Але перші 5ть вседно набагато кращі. І дякую за ніформацію про карти, я й досі вважав, що це гральні карти. Надіюсь, прочитаю інші книги, що ви порадили.
Дякую ! Як завжди - чудово!
Дуже гарний і корисний канал. Не так просто знайти щось почитати, як не дивно. Особливо, якщо багато вже перечитав, а зазвичай радять щось популярне, те що на слуху. Хроніки Дрездена по описаних жанрах дуже гарно виглядають для мене, буду читати першими.
Думаю, що вам сподобається;)
Чаклун-детектив звучить дуже цікаво😊
А які вогненні ілюстрації🔥
Дякую! Так, Чаклун-детектив це дуже цікаво та круто)
@@midnightquantum окрім карти з Корвіном....людині завжди 35 рочків....а там йому максимум 19))) карти змінюются самі...так у Кейна зникло Око коли він його втратив в якійсь морській битві...(сюжетна дірка доречі....про очі...) Та в Корвина посивіло волосся на вісках після "спойлер"....
Вже давно читав хроніки Амбера і пам'ятаю що більше сподобалось друге п'ятикнижжя, ніби перші були передмовою до ного
Коли читав Хроніки у школі, перше п'ятикнижжя здавалось значно цікавішим. В університеті перечитав увесь цикл вдруге, і там уже обидва п'ятикнижжя залишили приблизно рівноцінне враження. Друге п'ятикнижжя за рівнем ідей і загальної побудови сюжету мені видається дорослішим як з боку вимог до читача, так і з боку авторського стилю. Вони суттєво різні, але обидва однозначно достойні топових підбірок фентезі.
Ой харооош, бачу в тренди залетіло!
Угу, залетіло) дуже круто вийшло)
Аберкромбі, Ротфусс, Вільямс, Мартін, Толкін, Вегнер, Беккер, Еріксон, Сандерсон, Кук, Джордан - ті що приходять на думку, без місць, просто улюблені автори фентезі.
Ваші відео суцільний кайф, навіть реклама 25 має свою оригінальну історію
Дякую! Так, я намагаюся рекламу інтегрувати спільно з чимось цікавим, й самому так більше подобається й люди рекламу глянули та щось цікаве послухали
Мій топ:
1) Брендон Сандерсон - Хроніки Буресвітла, динамічний сюжет, цікавий і унікальний світ зі своєю магією та шляхом становлення головних героїв
2) Роберт Веґнер - Оповістки з Меекханського прикордоння, бойові сцени є головним козирем цієї серії книг
Джордана читав тільки 1 книгу
"Хроніки Буресвітла" цікава перша книга, друга трохи вже не так динамічна, а далі починається така жвачка, самоповтори, главгерої трахають мізки собі та іншим, сюжет затягнутий довше, ніж мексиканські серіали. І цим грішать майже всі книги Сандерсона, нажаль.
"Меєкхан" - якщо ви зі всього циклу вразилися лише бойовими сценами, то ви погано читали, раджу ще раз спробувати. Я, наприклад, читав три рази )) Бо цикл ще не дописан до кінця, і як виходить нова частина, треба освіжати в пам'яті, що там було попереду )
@@EugenSoundStudio в 3 частині Сандерсон більш менш цікаво розкривається в другій половині книги. Я читав цикл з перервою в рік, тому затягнутість не так помітна.
А що до Меекхана там можна було б ще багато писати про головних героїв, історію імперії та їх народів, про унікальну магію та ще багато іншого. Поки що прочитав тільки 3 книги
Один з найулюбленіших каналів! Бо саме про фентезі та фантастику! Ще й такий візуально класнючий та затишний, чудова подача матеріалу. З прочитаного,, що мені сподобалось чи зачепило (що зараз згадується) : Мьєвіль "Вокзал на вулиці відчаю", Ротфусс "Ім'я вітру", Страуд " Бартімеус", Баркер "Зітканий світ"
Дякую!
Гаррі Дрезден ніколи не подобався мені як особистість, але він надзвичайно вдалий варіант привернути увагу наших видавців до міського фентезі, дякую за популяризацію))
Дякую за топ, усе з нього прочитано свого часу. Хроніки Амбера читав ще в школі, і це було неймовірно. В універі перечитував, і тоді відкрив для себе новий пласт контексту. З циклів сучасного фентезі мій топ 3 це "Земне коло" Джо Аберкромбі, "Народжений туманом" Брендона Сандерсона та "Оповідки з Меекханського прикордоння" Роберта Вегнера. Потужні цикли, сповнені сірої моралі та колоритних персонажів.
Ну і бонусом тут має бути "Хроніки убивці короля" Патріка Ротфусса, але цикл там не завершений, і не факт що буде завершений((
@@АндрійХоптяр-ю8к я постійно хочу його додати, або зробити окреме відео, але не факт, що буде третя книга)))) тому поки що чекаю
Дякую!
Дякую Вам за Ваші відео. Дуже подобається бачити такий якісний україномовний контент 👍
Ох, як мені колись подобались Хроніки Амбера. Була ще підлітком... Мала лише одну бібліотечну книгу й усі інші в нашому маленькому містечку неможливо було придбати, та й області були не всі в книгарнях, а батьки були не готові відввлити за нтх тоді відчутну суму🥺 і лише на якомусь курсі університету на книжковіц барахолці знацшла всі книги за копійки.
Теж дуже любив й люблю їх, читав спочатку ті, які була можливість дістати, не по порядку читання, а всі томи купив вже як в інституті вчився
Дякую за відео 🙏🍁🍂🍁
Дуже дякую про рекомендацію Джима Батчера. З "Хроніками Дрездена" усі відключення світла пролітають непомітно)
В мене з ним десь 2 місяці життя пролетіли непомітно))))
Ви так розказали про "Хроніки Амбера", що захотілося перечитати знову )
Дяку!) не стримуйте себе, ці книги того варті
@@midnightquantum я знаю) перший раз читала десь років тридцять тому - брала по книжці у друзів. Потім ще раз перечитувала в електронці, а тепер після вашої розповіді треба читати ще ))
Дякую автору за працю!
Теж починала знайомство з фентезі з Хронік Амбера! А ілюстрований путівник передивлялась безліч разів)
1. Малазанська книга полеглих Еріксона
2. Блек компані Кука
3.Відьмак Сапковськог.
4 .Хроніки Амбера Желязни
5 .Зотік ,Посейдоніс,вцілом всі твори Кларк Ештон Сміт
6.Сага о Фафхардє і Сіром Лєйбер
7.Володар Перстнів Толкін
8.Сага о Елріке Мєльнібойнейськом Муркок
9.Говард,не лише Конан ,ай інше.
10.Дренацский цикл Гемел
Вибачте не зміг написати лише 3. Чесно і 10 мало,але це перше що відразу згадується.
Читала всі три, Желязни люблю ще зі школи, Джордана все мрію перечитати і дочитати до кінця!!! А з Дрезденом не склалося...🤷 Дякую за відео!
Колесо часу мій топ 1, і дрездена теж всього читав, і Хроінки Амбера ще давно в дитинстві, у нас дуже схожі смаки))
Хроніки Амбера моя улюблена з дитинства, але я читав тільки перші книги
Сказочная атмосфера, спасибо большое!
З усього фентезі я найбільше полюбляю саме міське, коли магія та чарівні істоти існують буквально за крок від нас, а серія про Гарі Дрездена моя найулюбленіша. Книги легкі, динамічні та цікаві. Кожна історія закінчена, але серія має наскрізну сюжетну лінію, або навіть декілька. Для мене вони були легким чтивом задля розваги, поки я не дійшла до дванадцятої книги "Зміни" і це був просто вибух. Настільки все змінити для Гарі, настільки ця книга виявилась глибока і важка для головного героя, а те як вона закінчилась... Це було +100 до рейтингу всій серії. Скоріше б автор завершив весь цикл.
ще дуже подобається Архів Буресвітла, а також цикл Барбари Хемблі про Джеймса Ешера, міське фентезі на тлі початку ХХ століття, з нотками шпигунського детективу та вампірами, які чудово прописані.
Дякую за огляд, він був неймовірно цікавий. Треба буде спробувати Хроніки Амбера.
Хроніки Амбера та Гаррі Поттер ❤. Дуже цікавий факт про карти таро, я теж думала, що це прості карти. Буду перечитувати, однозначно)
Гадаю, що "Маллазанська книга занепалих" теж заслуговує на увагу))) Дуже чекаю на український переклад)))
Я вже встигла прочитати першу книгу з "файлів Дрездена" Бутчера і мені дуже сподобалося. Такий трохи, у дужу хорошому сенсі, " старомодний вайб". Дякую за рекомендацію! Паралельно знайшла книгу його сина, який теж пише міське фентезі! ) Здивувалася)
Права на серію купило видавництво небо тому скоро мали б бути Українсьуою
Чекаємо на ще більше нових перекладів (ідеальних)
Повністю вас підтримую!
Шикарна реклама Coffee Roasters 😂👏🏻😁 я два рази слухала що ви кажете, бо ви так плавно перейшли від персонажа до кави, що я не зрозуміла де закінчилась розповідь про книгу і почалась реклама😂 ідеально👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻
Дякую)
Браво! Джим Батчер дуже крутий!
1. Хроніки Буресвітла
2. Імлороджені / Народжені туманом
3. Земномор'я
Ви цікаво розповідаєте. Зразу хочеться знайти і прочитати. Дякую 🫶
чудовий огляд.
я б додав Кінга серію "Темна вежа"
Нуднуватий цикл.
Чудовий канал, завжди цікаво та przytulnie, як кажуть поляки (затишно))) За Пана наводкою читаю Брама Анубіса, наступна буде Файли Дрездена напевно) Здоровячка Пану та котам, привіт з Кракова!
Дякую! Сподіваюсь, що Брама Анубіса сподобається.
P.S. коти лежать поруч, передають привіт)
Тільки-но почав дивитися відео, а вже інстант лайк за пана Желязни. Яскравий автор, а обговорення так мало.
Дякую! По цьому автору своєї черги чекають "Дороговкази", "Джек-тіньовий", "Проклін-зона" тощо
@@midnightquantum я тоді теж чекатиму) А по "Хронікам" додам ще, що це цікава і самодостатня історія навіть якщо винести за дужки усі фантастичні елементи. Мотивація та переживання персонажів, їх взаємодія, поведінка в кризових і конфліктних ситуаціях. І ГГ сприймається не тільки як особистість, а і як особистість цікава.
Колесо часу шедевр який захопив мене назавжди ,двічі перечитував ,третій раз слухав в аудіо форматі ,як же шкода,що Творець не закінчив цикл і мі не побачили продовження та заквнчення приквелів
Даю ще одну тему для відео. Це цикл Малазанська книга павших. Було цікаво бо бачити до неї ілюстрації і коментарі автора. Особисто я два рази прослухав увесь цикл аудіокниг.
Шикарно🎉 ви молодчинка👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 перейшли на українську 😊 дякую за цікаве і відео) розвивайте канал і розвивайтесь😊❤ успіхів вам👏🏻🥳
Дякую!
Дякую, дуже цікаво))
Я місяць як закінчив слухати (здебільшого я прослуховую книжки) останню книгу циклу Колесо Часу і почав слухати "Хроніки Амбера". Але я ще досі в тому світі. Насправді, Колесо Часу дуже глибокий цикл, який несе в собі психотерапевтичну ціль. На початку нам постає світ чітко розділений на жіночу і чоловічу половину. Автор настільки гарно зміг зобразити жіночі персонажі, що я навіть декілька разів перевіряв чи це не авторка під псевдонімом. Так само і з чоловіками, які зовсім не розуміють жіночу сторону. Свого роду це добро і зло, адже давній символ Айз Сідай це коло поділене на чорну сторону і білу. І розлом світу це якраз та тріщина що пройшла між цими половинами і тільки перегляд, усвідомлення цих частин, як одного цілого, на що цикл і підштовхує, дає можливість людям поглянути в середину себе і зробити відповідні висновки
Дякуємо автору за чудову роботу!
З цих трьох серій не читав тільки Джордана. Решту читав ще у далеких 2010-2012 роках. І це мої улюблені серії. Зараз хочу спробувати прочитати в оригіналі
почніть Колесо часу це шедевр
Фентезі мій улюблений жанр, прочитав дуже багато книг від класики до різних піджанрів. В моєму топі обов'язково має бути Скотт Беккер, як еталон темного фентезі, ніякі Куки і Еріксони навіть поруч не стоять (читав всіх трьох), дуже сподіваюсь, що його в нас колись видадуть. Сандерсон з його Архівом, як еталон епік фентезі, навіть те ж "Колесо Часу" дописував він, що пішло циклу тільки в плюс, на мою думку, тому що в якийсь момент Джордан почав топтатись на одному місці. А от третього в топі вибрати складно, є дуже багато крутих робіт - Робін Хобб, Ротфусс, Желязни, Аберкромбі, Гурський, Сапковський і тд, але третім назву Роберта М. Вегнера "Оповістки Меекханського Прикордоння", які в цьому році відкрив для себе завдяки нашому виданню)
Про згадку серіалу "Детектив Дрезден" - дякую, записала собі, подивлюся.
Великий плюс за Файли Дрездена. Я раптово втрапив на серіал, котрий, до речі, скоріше "по мотивам" ніж "по книгам". Серіал сподобався, досить милий, з цікавими персонажами і історіями і тому я вирішив почитати першоджерело і далі відбулось те, що описав автор відео - я залип у серію поки не прочитав всю)) Гарне міське фентезі. Рекомендую
До сих пір інколи хочеться проїхатись на скелеті динозавра по місту
Дякую! Навіть не чула про серію про Дрездена. Треба спробувати.
Супер! Дякую алгоритмам ютубу, що порекомендували вас))
Почав дивитись випуск і згадав серіал про Дрездена. Схоже, знаю що читатиму найближчим часом)
Дякую авторові за випуск, манера викладення дуже імпонує)
Читаю зараз Хроніки Амбера дуже подобається,а Колесо часу прочитала 4 частини і буду дальше продовжувати
Теж читаю, перечитую, ті ж самі книги)))
Колесо часу топ, особливо останні 4 книги! Також дууже сподобались хроніки буресвітла. А хроніки Амбера читаю зараз
По хронікам буресвітла дуже хочу зробити відео, але, мабуть, то вже на початок 2024.
Теж кайфую з Колеса часу ( фінальних книг) Всі персонажі як рідні , епічні битви та повороти сюжету. Закриваються абсолютно всі сюжетні арки.
Дякую. Дочекалась таки. Як завжди цікавенько та інформативно 🥰
Читала кілька перших книг про Дрездена, сподобалося. Про серіал не знала, дякую за інформацію! "Хроніки Амбера" читала років 15 тому, захотілося перечитати.
Дякую. Читала Джима Бутчера - погоджуюсь, надзвичайні книги! думала, що прочитала всі, тому перевірю. Роджера Желязни читала в юності, і російською, і хаотично. Мабуть, перечитаю українською. Про Роберта Джордана чула, що всі хочуть його прочитати, і скаржаться, що книги дорогі - треба прочитати. Дякую!
Ненавиджу Колесо часу, це просто найгірше, що я читав. Максимально затягнуто, на початку кожної книги навіщось спойлери про її кінець, і взагалі максимально шаблонно і ні про що. Але оскільки всі дуже хвалять і рекомендують, то я мав необережність дочитати до середини п’ятої книги, все сподіваючись, що ось-ось воно мене зачепить. Брр, аж погано стало, як згадав
Найсильніше з фентезі, звісно, зайшла ПЛІО, не буду оригінальним, більше з великих серій навіть і не знаю, що згадати
Ну, кожному своє)
Мені ні те, ні інше не сподобалось з книг😕
Ти більше про книгу говорив, але тепер хочу подивитись серіал про Гаррі Дрездена😎
Серіал дешевий відстій, не псуй враження, або хоча б глянь після книг.
Раджу спробувати спочатку прочитати 1-2 книги, чомусь мені здається, що тобі сподобається)
Серіал скоріш "по мотивам" книги, а не "по книзі". Дуже багато розбіжностей і з героями, і з пригодами, серіал більш поверхневий, без арок персонажей, такий детективний поліцейський серіал типу Касла, але з магієй
Я спочатку подивився серіал, а потім вирішив, що варто книги прочитати і то був прям шок, яка то різниця. Після книг мені б серіал не зайшов 100%. Тому, або не дивитись серіал взагалі, або спочатку подивитись, а потім почитати - будуть 2 різні пригоди з персонажем з одним іменем))
Дякую за відео, надзвичайно цікаво, ви таки маєте якусь магію, що опісля хочеться все прочитати :)
Дякую за відео! Як завжди цікаво!
Дуже люблю Меєкханське прикордоння. Булоб❤цікаво Вас послухати про той цикл
Дякую за відео. Було дуже цікаво.
Дякую за таке цікаве і корисне відео. Не читала не один з цих циклів, але тепер хочу скоріше почати їх читати😊 почну з «Хроніки Амбер»
дякую й вам) Вас чекає захоплива та дуже атмосферна пригода.
Коли небудь я всеж таки дочитаю цикл «Єресь Хоруса» з Всесвіту Вархаммер40к - і ось тоді мені знадобиться ця ваша підбірка) залишилося лише 12 книг, потім зроблю паузу та перемикнусь на фентезі.
Теж "колесо.." подобалось, перші книги, але в якийсь момент автор такого наворотив, що я покинув. Все в купу змішалось, описи по три сторінки якоїсь хєрні, що здається автор сам вже забув, з чого почав і до чого вів😂
інтеграція - супер, я відразу і не зрозумів ))
Дякую)
В мене смаки більш суворі )
Анджей Сапковский - "Сага про Рейневана", або Гуситська трилогія - похмуре фентезі, замішане на реальних історичних подіях та за участю реальних історичних персонажів. І це точно не "Ведьмак" )
Джо Аберкромбі - всі твори, особливо цикл "Земне коло", включаючи "Перший закон" (це початок) і останні книги "Божевільні часи". Книг багато, так що готуйтеся ) Буде м'ясо! Бо це ж "темне фентезі".
Ґлен Кук - цикл «Пригоди Гаррета» - детективні історії у фентезійному світі, написано з дуже класним гумором.
Террі Пратчетт - "Плаский світ" - тут навіть коментувати зайве )
Роберт Веґнер - «Оповістки з Меекханського прикордоння» - дуже довге, цікаве, багатошарове оповідання, похмуре та криваве. Чудовий зразок "темного фентезі".
Стівен Еріксон - «Малазанська книга полеглих» - ще один приклад дуже класного "темного фентезі" та багато-багато годин задоволення. Цикл, який можна читати знову й знову, і завжди знаходити щось нове.
Аберкромбі - топ.
Особливо перша трилогія
@@burrychПовністю погоджуюсь, персонажі у Аберкромбі - це щось ;) От тільки наші видавництва забили болта на продовження його циклів й намертво "замерзли" на серії Перший закон, а дуже шкода, кажуть, далі навіть цікавіше...
@@ithinkitsatiger1864 Далі про деяких з дітей перших персонажів та нових гг. Особисто мені взагалі не сподобалось, Лише 4 та 5 осилив.
Дмитре, дякую за гарне відео!
Дякую за відео!
Колесо часу дуже зацікавило, додам собі у список книг. Трохи здивувало порівняння Хронік Амберу та Ночі у самотньому листопаді, як на мене зовсім різна атмосфера. Хроніки дочитати досі не можу, але можливо тому, що мене приваблює більш казкове фентезі, а вони занадто раціональні і жорстокі як на мене. А взагалі одна з моїх улюблених робіт у Желязни у співавторстві із Шеклі, Принеси мені голову прекрасного принца. В дитинстві просто не могла від неї відірватись.
Там було не порівняння, а просто приклад того як автор вміє створювати атмосферу.
Дякую за нове відео!
Напевно для кожного періоду були свої улюблені серії. Хроніки Амбера у свій час були для мене топом. Але найбільша моя любов це Дискосвіт Пратчета.
Доречі, по Дискосвіту буде наш спільний з 2 каналами огляд "Рухомих картинок", а на наступний рік я готую огляди двох циклів "Варта" та "Смерть" й загальний ролик - з чого почати читати, або що варто почитати.
Ооо, я бачу блокнот, який тобі подарувала))
Так, супер блокнот! Обожнюю його
Дякую за цікавий контент!!!
Колесо часу прочитав повністю. Інші не читав. Варті уваги серія книг Приречене королівство, чудове фентезі. Автор Брендон Сандерсон. Також Народжений туманом
Хроніки Амбера це найкраще що я читала, дивом просто за великі гроші мені дісталась уся серія. Це було настільки офігено що я закинула читання. Ніщо не могло перевершити або наблизитися до Хронік Амбера
Я після цієї серії не читав десь півроку нічого_
Комент для просування відоса !!!!!
Дякую!
Недаремно підписався. Контент просто чудовий)👍
дякую!
Колесо часу це топ. Якраз дочитую четверту частину, неймовірно круто
4 вважається фанатами доречі однієї з найкращих
Лайк за українську мову!
Дякую!
Хроніки Амбера теж в моєму топі, перечитував рази два. Але нещодавно закінчив "читати" цикл Color of Magic Террі Пратчета і хронікам довелось посунутись.
Дякую за гарне відео!
На колесо часу не замахнусь, а Файли Дрездена занотую собі на потім, поки третій том Меекханських оповісток переважає все (ну хіба крім фанфіку Юдковскі на ГП, бо його можу читати в телефоні).
Сподіваюсь колись я теж дійду до того, щоб прочитати ВСІ Меекханські оповістки) Категорично не вистачає часу
Твори Професора, ГП, Оксана Панкеєва, Ельфійський камінь сну - К.Черрі
дякую!
Дякую за ваші відео, коден раз дивлюсь з насолодою) Хроніки Амбера - одні з найяскравіших книжкових вражень шкільних років)) Схоже, прийшов час перечитати українською! (про карти Таро дійсно цікаво, не знала цієї деталі). А як вам друга половина серії? Доступ до неї в мене з'явився набагато пізніше, ніж до серії про Корвіна і після прочитання враження були дещо змішані))
Друга половина це вже фактично інше покоління, інші технології, бачення світу, підхід до розв'язання проблем. Мені зайшло, автор хотів щоб це було щось більше, ніж просто продовження пригод Корвіна, на мій погляд, в нього вийшло.
@@midnightquantum дякую за вашу думку, може варто буде перечитати)
Колесо часу одне з улюблених, хоча поки подужала лише три книги. Трохи втомилась, але думаю відновити після перерви, бо цікаво що там далі
4 одна з кращих у циклі і з якою насправді починається Колесо Часу
Я звик казати Батчер,але не важливо, це той цикл без якого було б сумно. Це суперовий нуарний детектив з магією, всім раджу. З героями до яких звикаєш. Це легеньке розважальне чтиво , але, наприклад , Агата Крісті насправді теж. Гуморок,так ,класний.
Як на мене в жанрі техно-фентезі мені явно сподобався цикл книг Желязного "Хроніки Амбера", я подужав лиш половину і це дійсно шедевр у своєму жанрі, щодо Колеса часу, то читав першу книгу і відчуття змішані, в порівнянні з попередником, там менше цілісності сюжету якось, треба дочитати, щоб зробити висновки про весь цикл.
Дякую
Зроби будьласка огляд на Оповідання з Меекханського прикордоння. Роберт Вегнер
Не згоден з тим, що Желязни не розтягує оповідання. Численні описи переходів між світами на кілька сторінок мене дуже стомили вже на другому десятку. І взагалі вважаю, що якби замість п'ятикнижжь він написав дві трилогії - це був би ідеальний цикл, бо на фоні 1,2 і 5 книг 3 і 4 дуже просідають в обох циклах. А що Ви скажете на рахунок Аберкромбі з його "Земним колом"? Особисто для мене це стало топом фентезі, заткнувши за пояс і Дж. Мартіна з його "Піснею", і класику Толкіна. Планка стала настільки високою, що читаючи чиїсь інші рекомендації топів, особисто для мене вони навіть до 4 з 5 рідко дотягують. Бо тут і магічний реалізм, і реалістична війна з боями, і технології, і політичні інтриги, і герої, яких не можна поділити на однозначно добрих і лихих, бо вони керуються особистими цілями. А що головне, то це перший твір, де маги саме такі, якими я їх уявляв би в реальному світі - безпринципні падлюки, які впливають на все довкола і головною силою яких є гроші і маніпуляції. При чому, коли в книгах відбувається якась подія - вона не береться нізвідки, все дуже логічно і послідовно. Роялів у кущах мікроскопічно мало. Коротше кажучи - Аберкромбі мій улюблений автор на даний момент, і нові книги циклу не опускають планку і не зкочуються у графоманію, як у багатьох інших авторів.