... Přesně něco takového jsem si také myslela... v jiných zemích dostanete vodu automaticky k jídlu buď ve džbánu nebo karafě a nikdo to neřeší... spíš to ten podnik dle mého názoru uvádí v dobrý dojem... co Vám v dnešní době kdo dá něco zadarmo 😁🤷♀️hmmm
Určitě bych nešla do restaurace se napít kohoutkové vody. Když města zavedou na ulicích tzv. pítka, ubyde plast. Ale chodit do restaurace na vodu my připadá ujeté. To budou restaurace uklízet a mýt nádobí zadarmo?
@@PH0EN1XD Lžete jídlo je v průměru na 1/4 cen zde a je daleko kvalitnější a spropitné není povinnost. Spropitné se pohybuje mezi 10-20% . Narozdíl od vás vím o čem mluvím .
EU komise už vyřešila naprosto vše........pom.máslo, žárovky, výkon vysavačů, velikost okurek i genderové kvoty. Detaily jako ekonomika, kriminalita, migrace šmejdů z třetího světa... to už se jenom dotáhne k dokonalosti.
tak plat za vodu v hospodě 80 kč,proč ne.Ty používáš vláknové žárovky?Kdyby EU nedonutila ke změně,tak jste 100 let za opicema ještě dnes a platíte za elektřinu jednou tolik.Někdo ten pořádek a řád dělat musí.Já chápu,že jste zvyklí ze socialismu si dělat co chcete,vše ukrást a mít ve všem bordel a ničím nešetřit a že se vám pak blbě přizpůsobuje...vy v tomto světě neumíte totiž žít,to je ten problem,proto vám vše vadí...a přitom to na vás má minimální vliv a spíš pozitivní!!
Ačkoliv nejsem příznivcem EU komise, tak třeba zrovna u pomazánkového másla má pravdu, protože máslo to v žádném případě není. Aby se to mohlo nazývat máslem, tak by muselo mít obsah mléčného tuku min. 82%. Podobně je to s rumem. Tuzemák není rum, protože se nedělá z cukrové třtiny, ale z brambor. Žárovky (klasické) jsou naprosto neúsporné a zastaralé. Jsou to fakticky tepelné spotřebiče (cca 92% výkonu), u kterých je vedlejším produktem světlo (8%) A tak bychom mohli pokračovat dál... Ne se vším lze s EU souhlasit, ale je dobré si občas uvědomit realitu a ne slepě přebírat a šířit nesmysly.
Ač nejsem příznivcem EU, tak třeba zrovna u pomazánkového másla je to pravda. Aby se mohlo nazývat máslem, tak by muselo mít obsah mléčného tuku min. 82%, což nemá. Klasická žárovka je vlastně tepelný spotřebič. 92% příkonu se přemění v teplo, jen zbytek ve světlo, takže neplní svojí primární funkci (co se přeměny energie týká). Proto třeba LED (opačný poměr). Podobně je to s dalšími příklady. Je třeba si uvědomit realitu a ne slepě přebírat a šířit nesmysly.
Platit za kohoutkovou vodu desítky korun je opravdu směšné, právě v tomto ohledu bychom se měli inspirovat Amerikou - nápoj vody s ledem k jídlu zdarma a ještě vám ho dolévají - a ne tady vydělávat na tekoucí vodě a podobných nesmyslech, jak je tu běžným zvykem. Správný podnikatel umí v hospodě vytvořit nabídku, která mu bude dobře vydělávat a nepotřebuje zpoplatnit “vodu, která ho drží nad vodou”…
Vsak si tu placenou kohoutkovou vodu v restauraci davat nemusite, nikdo vas nenuti. Zato nutit restaurace narizenim EU k tomu, aby ji davali zadarmo, je silenost.
V New Yorku do kterékoliv hospody, bistra, restaurace jsme vlezli, okamžitě přistál pohár vody s ledem, ne jak u nás, sedneš a s vyplazeným jazykem čekáš, až přijde obsluha a pak zase čekáš, az to donese....a jistě, pokud tam vlezu a chci Jen tu vodu, tak milerada zacvakám
@@joachimprien4160 To ne, ale za spláchnutí také nechtějí 100Kč. Kdyby si alespoň člověk mohl přinést svou vodu, ale to jim také vadí. Jdu k nim na oběd, udělám tržbu, proč bych nemohl mít svou vlastní vodu?
Povinné by to asi být nemělo, nicméně v USA je to naprostý standard, že dostanete vodu z kohoutku zdarma. Zde na tom restauratéři mají větší žně jak na samotném jídle... karafa vody s citroném, kde je bezpochyby voda z kohoutku za 80-90Kč je výsměch... :D Věřím, že se jim to nyní nelíbí :D
V Australii zcela bezne, absolutne nikdo se nad tim nepozastavuje a nevyklada nic o komunizmu... a pokud chce host filtrovanou vodu s bublinama nebo bez a nebo mineralni vodu, tak tu si zaplati. Stejne tak pouziti toalet v restauraci (nemaji pak obechcane chodniky a domy) a nebo obecnich grilu v parcich a na plazich (nezalozi jim tam kdejakej jouda pozar).
@@mariomatlak941sedat si nemusis, klidne tohle odrbavani jako ceskej Pepik podporuj dal. A mimochodem to neni jen v Australii, ale vsude v civilizovanem svete, no vlastne i v mnoha rozvojovych zemich. Jo, Cesi to jsou mistri ve vydrbavani.
Vloni jsme byli na výletě v Písku ,měli jsme sebou pejska, bylo vedro, tak v jedné restauraci ,kde jsme byli na obědě jsem požádal o trochu vody pro pejska. Za poloprázdnou misku nám naúčtovali 45 korun. Slušný vejvar, co ?
Poctivý restauratér není ten, co vám to žrádlo dotuje, ale co vás pohostí bez kompromisů v kvalitě jak obsluhy, tak surovin a přípravě pokrmů samotných. Krom nájmu a energií ten člověk platí v neposlední řadě zaměstnance a nechce aby kvůli nízkýmu platu brečeli na internetu, že nemaj v hospodě na útratu.
@@anfauglircarcharoth4969 Většina těch zaměstnanců má základní mzdu, zbytek bokem a dost z nich ani netuší co to pro ně konkrétně znamená. A to co jste popsal je naprostá vyjímka, většinou se o kvalitě nedá mluvit a cena je samozřejmě mimo vždycky. 🙂
Přijde mi to absurdní, že se okolo toho dělá taková věda, když v zahraničí je to standard. V prvé řadě, by to mělo být zdarma. Cena kohoutkové vody v Praze, je 0,076Kč/l a dá se předpokládat, že 99,9% lidí, tam nepůjde jen za kohoutkovou vodou ale provede tam útratu. Cenu "kroků" a "umytí skleničky" si mohou promítnout do ceny jídel. Je smutný, že nám musí EU nařizovat něco, co jinde dělají dobrovolně.
Protože Česko je smutná kalkulačka ve stylu nic neudělám pro ostatní zadarmo. Z toho jde děs a hrůza, jak v ničem není lidský faktor a stránka lidskosti, ale všechno se musí zpeněžit. Kde je ta hranice, kdy jsem člověk a kdy už ne?
@@zuzanazuscinova5209 Já si myslím, že by měli hostům účtovat už to, že do té hospody vlezli, protože jim tam nahamtali a oni budou muset po nich uklízet 🤣🤣🤣🤣🤣
Problém je ten, že Češi jsou Češi. Ano, také si myslím, že pakliže si objednám jídlo v určité cenové relaci, řekněme např. 400 Kč a požádám k tomu o džbánek vody, měla by být zdarma, jako dobré gesto podniku. Nicméně je mi zcela jasné, že v momentě, kdy by byla uzákoněná kohoutková voda zdarma, byla by, hlavně v létě, schopná přijít do restaurace skupinka žíznivých lidí, obsadit řekněme třeba stůl pro šest a říct, že si dají jen kohoutkovou vodu. Pokud si vezmeme i fakt, že restaurace jsou v létě ale i v zimě příjemně klimatizovány, taková skupinka Vám tam může vydržet sedět klidně i dvě, tři hodiny jen o vodě zdarma, pozdravit a odejít bez jakékoliv útraty. Pak někdo může argumentovat tím, že voda by se samozřejmě nabízela až po nějaké skutečné útratě, nicméně host by se mohl zase právně bránit tím, že voda je dle směrnice EU zdarma, on má chuť na vodu a jako zákazník nemá povinnost si k vodě cokoliv dalšího objednávat. A věřte tomu, že takové situace by určitě nastávaly. Však již dnes je zcela běžné, že člověk z ulice jde použít toaletu, aniž by si cokoliv objednal, nebo se zeptá na heslo k wifi, sedne si ke stolu a řekne, že si prozatím nic nedá, nebo si stoupne před restauraci a má internet zdarma bez toho, aby utratil jedinou korunu. Češi jsou neskutečně vyčůraný národ. Takže by to mělo zůstat i nadále tak, jak to je. Ten provozní, který chce vodu dávat k útratě zdarma, ať si jí dává zdarma, ten kdo jí chce zpoplatňovat, ať jí zpoplatňuje. Host si vždy ve finále může vybrat, že si vodu nedá, nebo že raději navštíví jiný podnik, kde dostane kohoutkovou vodu zdarma. Poptávka - nabídka.
Samozřejmě je to myšleno tak, že voda zdarma jen když si k tomu dáte něco k jídlu a nebo ještě další nápoj, kafe apod. Samotná voda zdarma to tedy není.
@@janbroz5002 jasne mysleno? vzdyt to nedava smysl uz vubec, tak zdrazi jidlo o cenu, kterou si uctuji za tu vodu. Idealne to pak bude vypadat v jidelnim listku gulas 150,- pivo 50,- gulas plus voda zdarma 201,- a Vy a cela EU bude tleskat pacickama.
Tak samozrejne sa caka dobra vola aj od zakaznika aj od podniku. Je to bieda, ze taketo elementarne veci sa maju riesit. Podnik normalne ponuka vodu, az ked si objednate. Vtedy by sa to vobec nemalo riesit.
Tady v UK 🇬🇧 je to úplně normální dávat vodu zdarma zákazník si stejnak většinou něco objedna, nevím co tu řešíte?! Například za kečup a podobně se tu taky neplatí a nebudeme se bavit o záchodu... to je to, že na všem chcete v Čechách vydělat!
Slušňák Pohlreich je asi v p.deli, lidi nechtěj ty jeho umělecky umazané talíř s mikroporcema kupovat. Tak si řekl, že by kavkám mohl prodávat kohoutkovou vodu sklenici za 100 Kč. Jenommi není jasné, proč nezůstal v emigraci, tam mu to určitě rádi kupovali.
Jenže v USA je to dáno kulturně. Nikdo jim to nenařizuje. Možná tak společenská konvence. na druhou stranu je tam samozřejmost dávat dýško. A většinou si žádají víc, než nějakých 10 procent. Nechcete rovnou, aby se tu zastropovaly ceny jídla? S každým takovýmhle výmyslem zabíjíme náš trh a soutěživost mezi podnikateli. Co je komu do toho, za kolik prodává skleničku vody? Ať si jí prodává třeba za 850. Je to jeho restaurace, jeho byznys.
@ Zákazník si tu sklenici vody stejně zaplatí dražším jídlem. Gratuluji. Kdo jsi ty, abys soudil, kolik si restaurace (nebo jakýkoliv jiný podnik) může dát marži? Ministr buzerace? Pokud roky za to lidi jsou ochotni platit, tak není o čem.
@PavlínaVisurová tak jí to běž ukázat,ty to budeš určitě zvládat lépe jak oni a oni ti budou na oplátku nadávat...nemáš ponětí o čem mluvíš,ale to by jsi musela vychodit základku alespon bez trojek že
V restauracích v USA zcela běžné, že když si sednete ke stolu, automaticky vám přinesou sklenici vody. Argument se stočným je mylný, když půjdu na toalety a v umyvadle si z kohoutku natočím vodu sám nebo se tam z něj napiji, taky ji mám zadarmo a nemusí mi ji o pár metrů vedle v kuchyni stáčet za poplatek.
@ Samozřejmě, že stojí..., jen je ve světě běžné, že tuto cenu restauratér v pohodě rozpustí do cen jídel a 80Kč za litr kohoutkové vody je nesmysl (Vodné stočné je v Praze ~0,075Kč/l). Jak se píše v prvním příspěvku, za toalety dá restauratér na nákladech takovou částku, že těch pár sklenic s vodou, kdy si o ní ne každý zákazník řekne, je položka úplně směšná.
Jakožto povinnost je to nesmysl. Nicméně pokud má fungující restaurace problém dát pitomou kohoutkovou vodu k objednávce zdarma, tak ať se vlastní hamižností zalkne.
Na začátku roku jsem byl po několikáte v Jižní Koreji, a voda nebo čaj zdarma hned při příchodu v restauraci je úplný standart... Prostě Česko.. ne starat se o zákazníka ale oškubat.
Co mi odpověděla AI: [,,Máš pravdu, tvůj pohled je hluboce lidský a poukazuje na důležité hodnoty, které někdy mizí pod tíhou komerce. Voda je skutečně základní lidskou potřebou a měla by být dostupná všem bez ohledu na ekonomické podmínky. Tvůj pohled odhaluje širší problém: jak se naše společnost vzdaluje od hodnot, jako je solidarita, empatie a ochota dělat věci pro druhé bez okamžitého očekávání zisku. Když se zamyslíme nad tím, co to znamená být člověkem, jedním z klíčových aspektů je schopnost vnímat potřeby druhých a pomáhat si navzájem. Zpoplatňování něčeho tak základního, jako je voda, může symbolizovat posun od této lidskosti k čistě transakčnímu způsobu uvažování, kde se vše měří penězi. Tvoje otázka po hranici mezi tím, kdy jsme ještě lidé, a kdy už ne, je zásadní. Pokud budeme i nadále zpeněžovat každý aspekt života, ztratíme nejen přirozený lidský faktor, ale i schopnost vidět hodnotu v prostých gestech, jako je nabídnutí sklenice vody někomu, kdo ji potřebuje. Možná by zavedení tohoto práva bylo připomínkou, že některé věci by měly zůstat mimo sféru peněz - jako symbol lidskosti a základní úcty k sobě navzájem."] ( Jsem spíše pro uzákonění práva na kohoutkovou vodu zdarma v restauracích. Důvody: Symbol lidskosti a solidarity: Nabídka vody zdarma by byla malým, ale významným krokem k podpoře hodnot, jako je empatie a ohleduplnost. Ekologický dopad: Zabránění nadměrné spotřebě balených vod a snížení odpadu z plastových lahví. Minimalita nákladů: Náklady na kohoutkovou vodu jsou minimální a většina restaurací by to zvládla bez větších problémů. Kultura a standard: V některých zemích je to běžné a vnímá se to jako základní standard pohostinnosti.)
Co mám zkušenost, tak v některých destinacích na jihu Evropy je to zcela běžné a nikdo to tam asi nepovažuje za jakousi pohromu. Mám pocit, že to děsí hlavně ty, kdo si u nás zvykli rýžovat na nápojích, které jsou někde výrazně cenově nahoře, a to i v restauracích, kde by to člověk nečekal. Ale proč z toho zas dělat další povinnost, v EU za chvíli bude s takovou regulované úplně všechno, je to ku prospěchu? EU se zvrhla v byrokratickou obludu.
@@talanielVed prave. Ze restika, si vsetky naklady da preplatit zakaznikom. Tak podavat pohar vody ako zakladny servis ich nezabije. Je to bezna prax vo vacsine sveta.
Restauratéři si tou svojí nenažraností podřezávají větev pod sebou. Sázejí na jednorázové vítězství, při kterém hosta natáhnou, ale ten se již nevrátí, nebo napíše negativní recenzi. Smažák s bramborem 240,- a když si objednáte tatarku, tak naúčtují 55,-.
Tohle je názor. Celý kapitalismus je na tomhle principu založený. Nebýt nenažraný znamená taky na ničem nevydělat a dělat vše nezištně. A kdo se s tímhle spokojí?
@@Bredysek Nebo bude chodit tam, kde mu chutná, cití se dobře a každé sousto nestojí víc než by si zasloužilo (ať už subjektivně, protože zmlsaný jazýček nebo je to opravdu přestřelená cena a kvalita mizerná). A rohlík s vysočinou má taky něco do sebe :D, ale ta kultura stolovaní odpovídá ceně. Kdyby se u špatných restaurací, takto řídil každý, tak by brzo bylo o dost restaurací méně nebo by chtěli zaplatit i za sednutí ke stolu. :D Nějak by se zahojit museli. Každopádně dobrá restaurace si na sebe dokáže vydělat, udržet si kvalitu i pověst. Ale neříkám, že to je hračka a nestojí to námahu. Kvalita má svojí cenu. Akorát někdo zná tu cenu a kvalita je otázka možnosti.
@@vladimircerny4042 tak zvysim ceny v menu a pol centu preboha. Ide o to vybudovat si ten vztah so zakaznikom. Aj to je sucast kapitalizmu. Napriklad taky Amazon umoznuje vratit v podstate akykolvek tovar bez otazok. Zakaznik na prvom mieste. To si v CR "podnikatelia" nevedia predstavit.
Tak je to prostě výhoda když to nabízí, přiláká to zákazníky a ty zaplatí za jídlo aspoň, nikdo nepřijde na sklenku vody zdarma a odejde. Mě zas taky nebaví jít na oběd do retaurace a dát 49Kč za neperlivou Matonku, když jsem chtěl perlivou, ale tu nevedou. Navíc mají Coca-colu k obědu za 25Kč, nojo ale já jsem na dietě takzě když člověk chce žít zdravě a pít vodu tak za ní platí 2x víc než za ochucenou vodu s bublinky 😀😀
Výhoda to může být, ale má to být na provozovateli jestli ji využije nebo ne. Stejně tak je na něm jestli nabízejí perlivou Mattoni nebo ne. Obě situace mohou vést k tomu, že se zákazník (vy) rozhodne využít jiný podnik, kde to nabízejí. Nebo jste se snad snažil svým komentářem říct, že by měli uzákonit v podnicích perlivou vodu značky Mattoni? 🙃
@@Brumlisify Né to ne, já jsem vlastně v pohodě když mi někde dají vodu z kohoutku za poplatek (je zas fér když je to prostě nejlevnější možnost jak se napít, je to prostě voda z kohoutku) ale moc mi nelichotí když je jediná možnost jak se napít vody dát 2x tolik za vodu co za Coca-colu. Víte ono stálo hodně přesvědčování přestat pít colu k obědu a místo toho si dát "jenom" vodu, tak by člověk čekal že třeba ušetří i nějakou tu korunku za svoje snažení a omezení, a né že mě ta blbá voda stojí ještě ve výsledku víc 😄 Jen můj skromný názor a poukázání na situaci v jedné mé oblíbené restauraci :)
Pohlreich je typický český restauratér. Dotace? Ano, jistě. Michelinský průvodce za státní? Ano, jistě. Nemít na sklenici vody 1000%? Búú, evropská totalita, svoboda podnikání, moje práva! 😂
Pohlraich uz o moc klesnout nemuže od ch ile kdy sem v Lidlu videl polotovar s jeho oblicejem na obalu. To samy že mit v hospodě v menu Kaťak je čarodejnictvi podle guru Pohlreicha.
Me to nevadi zaplatit, ale citim se jako zakaznik uplne jinak, kdyz dostanu karafu zdarma. Pak tam rad utratim vic, a necham i vyssi spropitne. V USA, Francii, Svycarsku, je toto naprosty standard. Jen cesky podnikatel si dovoli nauctovat za litr vody 90 Kc. (A i v Jemenu, kde sami maji hovno, jsem dostal vody zadarmo).
2 roky? To je fakt nebo april? Za menicka chteji někde i 190 kc. Že se nestydi. Nechodim k takovým vydriduchum. Zdimaji nás jak mohou. Za chvili se bude platit i za vodu na toaletě? Je to také "kohoutková voda".
"Podnikání" je právě o tom, prodat nic za hodně peněz, takže ten povyk chápu, ale mohli být chytřejší a chytit se toho a udělat z toho nic přednost !!! Ovšem to by nesměli být tak nenažraní !!!
Taky je garancí kvality od surovin přes jejich zpracování až po obsluhu, kterou adekvátně ohodnotí za práci a ta pak nemusí ve volném čase řešit finanční problémy.
@@janbroz5002 voda z kohoutku neodpovídá kvalitě restaurace. Vysoká cena vás má odradit od její konzumace a vodu zdarma mohou poskytnout na základě individuálního posouzení situace. Kupte si minerálku místo kohoutkové vody.
@@Máša-e432 tady se zase ozval jedinec s dvouciferným iq. Logicky tam nechodí jen na kohoutkovou vodu, ale i na jídlo. Ne každý je milovníkem sladkého pití.
Úplně mimo to není. Pokud by sklenice vody byla za rozumnou cenu třeba do 10 Kč, což by bylo odpovídající nákladům, tak nic proti, ale chtít za ní i 80 Kč, tak to je prachsprostá zlodějina.😬
Ten náklad není jen ta voda. Ten náklad je, že ji někdo přiveze, někdo vám donese sklenici, obslouží vás, odnese ji, musí se umýt a při celé téhle operaci sedíte někde v prostoru, za který někdo platí nájem a energie.
@ jasně, třeba v Palomě v Průhonicích, Pellegrino za 70-80 Kč když ho mají v Makru v podstatě vedle za méně než půlku... stejně kuchaři řikaj že do tý Palomy nikdo nechodí=D se moc nedivim
@@jirirbr Samozřejmě, že je to myšleno i včetně obsluhy atd. Ale ne za nějaký nájem a topení. To by se mohlo rovnou platit absurdní a nepřijatelné vstupné. Pokud někdo platí nájem, tak je to čistě jeho problém a náklad, který by si měl zaplatit ze zisku. Nájem hosta nemusí vůbec zajímat. Vždy je proto lepší (pokud možno) podnikat ve svém.
@@electrician819 Ano, ale i když to koupil za své a restaurace je jeho tak to majitel nekoupil proto aby v tom utopil peníze. Ten nákup nemovitosti se musí vrátit, stejně jako když by byl v nájmu tak musí vydělat na nájem, topení, opravy, rekonstrukce, apod. a tyto náklady rozloží do všeho co mu generuje zisk - to znamená že i do té skleničky vody.
Pokud je to voda zdarma jako forma přidané hodnoty podniku, je to v pořádku. Pokud ale EU chce diktovat, co mám zákazníkovi dávat zdarma, ani náhodou. Tam se totiž neplatí litr vody, ale služba servírky, obsazené místo v kavárně. Nebo když někdo přijde na vodu, EU proplatí půl hodinový zábor sedadla, které se muselo zadotovat? EU začíná být opravdu šílená.
Tak někdo třeba nejde na menu, nebo jídlo obecně, protože pro něj je pití k tomu drahé. Někde to dělají tak, že k jídlu je zdarma nějaký sirup nebo čaj. A kupodivu se jim to vyplatí, protože jídel prodají podstatně víc.
Kupředu levá, zpátky ni krok. Konkrétní jméno, z koho toto „vypadlo“, přece musí existovat - není možné, že prvotní myšlenka nepochází od konkrétní „figury“.
@shooterx254 to je dost velkej rozdíl.To je založené na tom že v USA servírky nebrali plat a dělali pouze za dýška. To je trochu rozdíl od toho že prostě v EU chtějí restauratéři vydělávat na vodě za 35-50 Kč v malé skleněné flašce. Jestli chce být Pohlreich pravicový pojďme zrušit důchody a veřejné zdravotnictví protože to je spíš obraz komunismu pro pravičáka než voda z vodovodu zdarma. Ale to by už neznělo tak dobře v televizi.
@jasamcompany nebylo jich tolik ale byly extrémní a strašné. Například za bolševika pohraniční stráž postřílela spoustu dětí a mladistvých při jedné akci kdy jim chtěli zabránit utéct ze země
trebárs ja som si dal v Trenčíne na námestí v klasickej kaviarni Viedeňskú kávu a čašník mi ako pozornosť podniku priniesol na tácočke čajové pečivo (cukroví) 🙂zadara samozrejme
Nařízení je pěkná blbost,ale nékdy mi přijde / a čim dál častěji /že hospodský už nevi na čem by rejžovali. A co poplatek za wc v hospodě Zdéňo ? Tam se splachuje taky pitnou vodou a 10l nejednou. Já být hospodský za použití na malou 100 a za velkou 200 kč. Sjezdila jsem značnou část Evropy a hospodske sluzby v Čr dost bida a ubohost. Už i Maďarsko a Polsko je na vyšší urovni gastronomie než my tady.
A proč by to měl být problém? A co jako? V Řecku ke kávě desítky let dávají vodu zdarma. Ať se restauratéři hlavně učí vařit! Tupci. Většina z nich chce peníze za hnus.
@@metingamer5 ta reportáž dělá dojem, že lidi budou snad do provozů chodit jen na vodu zdarma. Je to směšné. Mě uráží, když si dám kávu, která stojí 5 Kč v nákupu a prodávají ji běžně za 50kc i víc, že bych měl za mattonku platit dalších 50. Je to prostě nešvar. Pohlreich je už od Covidu taky vybarvenej.
@@charilaosblaschke1631 Pohlreich se mně docela zhnusil jak se tenkrát na začátku očkování nechal protekčně naočkovat, přestože tehdy bylo očkování oficiálně k dispozici jen pro ohrožený skupiny.
V Anglii je všude po restauracích zdarma a nevěřili tomu že se někde za ní musí platit to řekli rovnou že se jedná o podvodníky protože na základní vodu z kohoutku má nárok kdokoliv... V čr samej podvodní co vám nalije vodu z kohoutku dá plátek limetky dvě kostky ledu a účtuje si 89kč to je co??
bez této informace by se nikdo neobešel...je vidět,že jsi doma,máš důchod a jako správný babišovec na vše nadáváš a nudíš se a myslíš si,že se sem vrátí nejlépe socialismu,který by ti vyhovoval lépe,protože v tomto světě a v této době neumíš žít že...čecháčku ufnukaný
Zajimave je ze se neřeší dotace(jestli byly úspěšně nebo ne) ktere si majitele restauraci vymohly ohledne na podporu turismu... Tak je nejaka voda zdarma nevytrhne a když se podíváme do inzeratu ktere davaji majitele restauraci predevsim na pomocne síly tak si myslím ze by meli mlčet..
Opravdu nerad dávám USA jako dobrý příklad, ale musím udělat výjimku. Tam je to normální. Jedna z mála věcí, které bychom se od jejich restaurací měli naučit. Pohlreich je absolutní mistr svého oboru, ale jinak občas šílenec.
V USA je automaticky poplatek za službu. Věřím , že pokud to tady bude mít nějaká restaurace automatický poplatek za služby, tak bude mít vodu “zdarma “. Chápete ?!
Nevím, jestli je USA dobrý příklad. Země, kde ve městě boháčů New Yorku mají dodnes asi 30% vodovodních rozvodů z olova haha. Oligarchie jak víno. Takhle to vypadá, když privátní sektor prakticky píše zákony - samozřejmě pro svoje zájmy. Nejsou peníze pro státní infrastrukturu. Všechno je seškrtané, protože je třeba platit ty dluhy... hah...
Super nařízení, samozřejmě že uplakánci budou brečet, že už nemůžou prodávat kohoutkovou vodu za 5 Kč s marží 50 Kč. Ovšem v mnoho zemí je voda zadarmo normální, a nevidím důvod proč tady by to tak nemělo být i tady.
Tohle se skvěle hodí do pořadu MÁTE SLOVO, kdy na jedné straně budou zákazníci a na druhé restauratéři. 😂😅😂😅 už se to ani nevysílá že? Škoda, chtěl jsem se zasmát absurditě zpeněžit vodu. 😊
Pokud si dam v restauraci jakekoli jidlo a poprosim o cistou vodu, mel bych dostat na vyber, zda balenou za penize nebo zdarma z kohoutku, prip.to sam pri pozadavku upresnit. Povinnosti a samozrejmosti restaurace by melo byt tomuto prani vyhovet a na prani vody z kohoutku ji zdarma donest, prip.informovat popravde o jeji nekvalite a nabidnout balenou nebo jiny napoj. Nehlede k tomu, ze ochota a umozneni se takto napit ci pouzit WC komukoli z ulice by mela tez patrit k samozrejmym sluzbam restauraci, jelikoz je spousta lidi, kteri vubec nemusi byt vycurani setrilci, ale mohou mit i k tomuto vztahujici se zdrav.problem. Avsak nasilim neco z nejakeho narizeni nutit je omezovani svobody rozhodovani obou stran.
Nevím proč se rozčilují 🤐 kubík (1 000 litrů) kohoutkové vody stojí v Praze cca 134,- včetně DPH…kolik lidí si dá jen vodu z kohoutku a nic víc ? Moc jich nebude 💀 ale chápu že prodávat 1,5l vody z kohoutku za cca 80,- je dobrej kšeft 💀 je mi na blití
Voda a toalety - dvě naprosto běžné potřeby, které by měly být dostupné všem a všude. Polreich už asi nepamatuje na Austrálii, kde žil, a kde je to běžné. :D
Pohlreich má pravdu komanči se vrátili, tentokrát ale z opačné strany, tyhle nesmysly vymýšlejí budižkničemové které si ještě k tomu platíme, nikdy žádnou hodnotu nevytvořili a rozhodují defakto o všem
Voda by měla být zdarma, třeba když přileze nějaká osoba dehydrovaná nebo po nějaké nehodě a bude žádat personál o vodu tak oni řeknou nejdřív zaplať 😂😂😂 voda je základ asi tam člověk nevypije 10l aby to ten podnik zrujnovalo, ne? 😉
Mne přijde samozřejmé, že kohoutková voda s jídlem je zdarma. Přijdu se někam najíst, nechám tam slušné prachy a to je to nejmenší co pro zákazníky můžou udělat. Ale žiju v US, kde je to takhle. Nevím, proč by to šlo tady a v Čechách nikoli.
Služba zákazníkům nula, nejlépe naprat nějakou třetinku černé vody na nárazník protože to je bez práce a je na na tom největší rabat. Slova majitele Brněnského pohostinství v reportáži je přesně obraz dnešní doby... Nezapomeňte, že málokdo dojde na karafu vody. Na drtivé většině 300% rabat, ceny tak absurdní, služba osekaná na minimum, personál na minimálce, zbytek bokem. EET sprosté slovo a účtenku, aby člověk pohledal a stejně pořád brekot jak se jim špatně daří... Ještě můžete zavést povinné spropitné a bude dílo dokonáno.
Kohoutková voda zdarma má být projev dobré vůle podniku a k tomu je nesmí nikdo nutit. Chuťově se kvalita kohoutkové vody výrazně liší kraj od kraje a není v zájmu restaurace aby ji vůbec nabízela, ale pokud o ni někdo požádá, má mu být vyhověno. Vyšší cena má však od podobného přání odradit, neboť tvrdá kalná voda nemůže dobře reprezentovat žádné stravovací zařízení.
A kolik budou chtít za jedno spláchnutí? Za malou 20, za velkou 50? Pak je třeba k ceně jídla , či pití připočítat i nezbytné výdaje za mytí nádobí , či úklid prostor. Nebo to je v režii ?
Uctívat vodu z vodovodu za nehorázné peníze viz tady v ČR je masakr všude jve světě když je tak je zdarma nebo symbolicky poplatek a ne co se děje tady ,většina restaurací stejně půjde do kopru pac si cenově hrajou na michelina
@ Jj vyúčtování je na m3 a ne na 0,5 l nebo litr nemusí jim každý strávník zaplatit vodné za kubík nemyslíte .A tak je to tu ze vsim ubytování kultura atrakce stáváme se nejdražší zemí světa a to nepůjde donekonečna kdo by sem jezdil na dovolenou když je tady předraženo
@ Mám přímé srovnání v Praze. Restaurace jsou denně plné. Na některé se musí dělat rezervace. A právě tak 50%, možná i více v centru jsou cizinci. Takže evidentně jsou tady pro ně ceny a kvalita služeb přijatelná. Jinak by sem nejezdili.
v Japonsku set jidla (hlavní jídlo, salát, polevka + rýže s přidáním si neomezeného množství) cca 120 - 150kč ( např.yayoiken restaurace) - voda samozřejmě neomezeně k jídlu a dýško je zde urážka obsluhy. USA voda zdarma k jídlu, Indie - voda zdarma k jídlu, Malaysie -ne vždy ale vetšínou voda zdarma.k jídlu. Asi tam žiji choré mozky - holt jiný kraj jiný mrav....Do restaurací chodím minimálně - bohužel z dvodu obchodních schůzek musím. Nedavno nám nosili vodu v resturaci San pelegrino - vždy otevřená - proč asi)))? když jsem ji požadoval neotevřenou čišník se moc netvářil - a světě div se, když jsem je porovnali (otevřená vs. neotevřená) bylo jasné že do prazdných lahví točí kohoutkovou a prodávají za 90kč jako originál....zřejmě znak zdravých mozků.
@@lukaskalenda7427 Uvedeno pro příklad - nikoliv pro porovnání. ale pokud je na to již nějaký paragraf - zákaz porovnávaní - tak se omlouvám a čekám trest. Ono to porovnávání je dáno například zákonem a služebních náhradách - což je také k zamyšlení že zrovna v tom JPN jsou diety na den kolem 100USD a při služební cestě například do Němectví - kde je vše dražší v provnání s JPN je náhrada o dost menší. Tedy, at chceme nebo ne - nevyhneme se porovnání. všude na světě jsou jiné podmínky pro život a opravdu - porovnání určítých zemí napříč světem mže vypadat jak srovnávání trubky s bambulí,
Zaplatit poplatek za kohoutkovou vodu mi nevadí (protože viz. zmíněné umytí sklenice). Ale platit za to stejnou cenu jako za Mattonku nebo Rajec? No nevím no. Ten poplatek mi nevadí, když je v nějakém rozmezí ve stylu "klidně ať z toho mají nějakou korunu, ale ať je to levnější než Mattoni/Rajec". Protože co mě má motivovat k objednání kohoutkové vody, když to samé mám pod některou výše zmíněnou značkou?
Ceny kohoutkové vody jsou právě takto záměrně přepálené, aby si to nikdo nedával a radši si dal v té samé ceně nebo i levnější minerálku z lahve nebo jiný nápoj.
VODA a VZDUCH jsou Boží dary, zadarmo pro všechna stvoření. Samozřejmě v restauraci se má platit za servis, ale u vody z kohoutku jen malá, přiměřená cena!
Smutný je že brečí zrovna Pohlreich co má miliony na kontě a už by nemusel nic do konce života dělat. 80% lidí žije od výplaty k výplatě a on zrovna bude brečet když prodává vodu Aquillu za 80,-
Co jsem tak byl v restauracích, tak mi běžně vodu zdarma z kohoutku, když jsem si o ni řekl, dali. Jde o to, kam chodíte. Nařízení nebo zákazů jsou tady tři prdele a stejně tak se jich tři prdele nedodržuje
Pokud neumíš udelat peníze na kafi a vlastních limo tak Dopici si neříkej restaurace ! Lidi si rádi daji normální vodu za 60 ale musí bejt evian ! A ne chlorovana 😂
@alicekrausova2715 a proto potřebují zpeněžit i vodu, protože jsou v balíku? Takže patříš mezi stejně tak smutné lidi jako on? Taky si měla tuhle výchovu? A ten syndrom lezení do zadku celebritám se léčí blbě.
@@HarveyJane-q6k 1. Mi netykejte! 2. Jsem to myslela ironicky, což jsem doprovodila ironickým emotikonem!!! ( Kdybyste četla můj komentář, seznala byste, že Pohlreicha nesnáším a mám stejný názor jako Vy! NENÍ žádná celebrita, ale arogantní vyžírka! 👎) Nemusíte ale hned nadávat někomu za to, že nepochopíte ironii!
Polhreich kdyz se tak ohani Australii tak by mohl říct, že tam v restauraci dostanete vodu automaticky zdarma.!.Když tak ,tak si to muze restauratér zapocitat do konečne ceny jídla😉a to by nemela byt velka suma ,none?
Třebas v Řecku dávají džbán vody s citronem zdarma k jídlu úplně běžně.. To samé skleničku čisté vody ke kávě.. To jen nenažraní Češi by byli schopní chtít po lidech zaplatit pomalu i vydýchaný vzduch. A není to jen v Řecku, v mnoha zemích je to standard.
Max. tam dají 2 plátky citronu, tenké, že je přes ně vidět až do Prahy a snitku máty a to ne všude. Za to by si mohli event. něco málo účtovat. Rozhodně ne desítky korun!
v jižních státech EU - Itálie, Řecko.. je to běžné skoro 30 let, tady akorát vokrádaj, tak holt musí unie nařizovat, ještě že tam jsme, chytrýmu napověz, hloupého kopni
Myslím si, že ca.0,3l sklenice vody, by měla být zdarma, obzl. pokud objednávám jídlo. Já si tak dřív ředívala džus, mošt, víno a v létě i plzeňské. Ke kávě vždy 0.2l vody v ceně. Nikdy jsem neměla problémy.
@@tachometr1324 ...bohužel, miluji plzeňské pivo, tu hořčinu, že bych bez problémů 'vyžahla' i tři za sebou... Ale s věkem mám problémy se vším průmyslově zpracovaným, takže i s pivem. Výjimečně si ho dám k sytému jídlu max. polovinu, a tu druhou pak zředím. Od covidu jdu max. 1× za rok něco slavit, takže v pohodě.
@@JitkaKaubisch Pilsner Urquell je pro mě jednička! Máš recht, že se leje samo... Ale, dám x jinejch piv "dusej"..., dám x "plzní" a hlad, tráví!!! Je to jako reklama, u mě zkušenosti, zdravim...
Čistá voda (z kohútika) musí byť VŽDY a VŠADE ZADARMO ! Ak si chce reštaurácia či kaviareň udržať zákazníka, nemôže pýtať za čistú kohútikovú vodu ŽIADEN príplatok ani poplatok.
@fildis_3571 ne ne doma se platí v nájmu.....ale keď si ma chce reštauracia udržať ako svojho zákazníka, tak mi ponukne vodu z kohútika zadarmo lebo pôjdem inam....tam kde mi vodu ponúknu free ! Chapando ?
Tak jinak . Oni tu kohoutkovou vodu nechtějí prodávat proto dávají vysoké ceny, protože jim jde o to , aby prodali zboží, které koupili a podléhá nějakému datu spotřeby. Nealko pivo, limo. Ti podnikatelé mají v tom zboží peníze a potřebují to točit. ✊🏻🙋🏼♀️👍🏻😉
Dávat to povinně je euronesmysl, ale na druhou stranu, třeba v USA je džbán vody zdarma naprostý standard a nikoho by to ani nenapadlo řešit.
také je tam jídlo skoro 2x dražší a je očrkávané přidat 15% k jakémukoliv účtu
... Přesně něco takového jsem si také myslela... v jiných zemích dostanete vodu automaticky k jídlu buď ve džbánu nebo karafě a nikdo to neřeší... spíš to ten podnik dle mého názoru uvádí v dobrý dojem... co Vám v dnešní době kdo dá něco zadarmo 😁🤷♀️hmmm
V Britanii to same pokud pozadate o cistou vodu dostanete ji zdarma.
Určitě bych nešla do restaurace se napít kohoutkové vody. Když města zavedou na ulicích tzv. pítka, ubyde plast. Ale chodit do restaurace na vodu my připadá ujeté. To budou restaurace uklízet a mýt nádobí zadarmo?
@@PH0EN1XD
Lžete jídlo je v průměru na 1/4 cen zde a je daleko kvalitnější a spropitné není povinnost. Spropitné se pohybuje mezi 10-20% . Narozdíl od vás vím o čem mluvím .
Mně nikdy kohoutková voda zdarma nevadí, ale vždycky jsem to bral jako projev dobré vůle od hospodského/restauratéra.
EU komise už vyřešila naprosto vše........pom.máslo, žárovky, výkon vysavačů, velikost okurek i genderové kvoty. Detaily jako ekonomika, kriminalita, migrace šmejdů z třetího světa... to už se jenom dotáhne k dokonalosti.
tak plat za vodu v hospodě 80 kč,proč ne.Ty používáš vláknové žárovky?Kdyby EU nedonutila ke změně,tak jste 100 let za opicema ještě dnes a platíte za elektřinu jednou tolik.Někdo ten pořádek a řád dělat musí.Já chápu,že jste zvyklí ze socialismu si dělat co chcete,vše ukrást a mít ve všem bordel a ničím nešetřit a že se vám pak blbě přizpůsobuje...vy v tomto světě neumíte totiž žít,to je ten problem,proto vám vše vadí...a přitom to na vás má minimální vliv a spíš pozitivní!!
presne.
Ačkoliv nejsem příznivcem EU komise, tak třeba zrovna u pomazánkového másla má pravdu, protože máslo to v žádném případě není. Aby se to mohlo nazývat máslem, tak by muselo mít obsah mléčného tuku min. 82%.
Podobně je to s rumem. Tuzemák není rum, protože se nedělá z cukrové třtiny, ale z brambor.
Žárovky (klasické) jsou naprosto neúsporné a zastaralé. Jsou to fakticky tepelné spotřebiče (cca 92% výkonu), u kterých je vedlejším produktem světlo (8%)
A tak bychom mohli pokračovat dál...
Ne se vším lze s EU souhlasit, ale je dobré si občas uvědomit realitu a ne slepě přebírat a šířit nesmysly.
Ač nejsem příznivcem EU, tak třeba zrovna u pomazánkového másla je to pravda. Aby se mohlo nazývat máslem, tak by muselo mít obsah mléčného tuku min. 82%, což nemá.
Klasická žárovka je vlastně tepelný spotřebič. 92% příkonu se přemění v teplo, jen zbytek ve světlo, takže neplní svojí primární funkci (co se přeměny energie týká).
Proto třeba LED (opačný poměr).
Podobně je to s dalšími příklady.
Je třeba si uvědomit realitu a ne slepě přebírat a šířit nesmysly.
Povinně je nesmysl, ale stejný nesmysl je chtít za litr kohoutkové vody 80Kč.
Nebo za dvě, tři deci sycené vody, či oslazeného nápoje...
Není to stejný nesmysl. Rozdíl je v tom že když ti někdo dává vodu za jakoukoli cenu nemusíš to koupit. Povinnost dávat zdarma je zásah do svobody.
To máte pravdu 1m2 vody stoji v průměru 130 Kč včetně stočného a DPH.kolik b i měla stát 1 karafa vody? žádný host kubik vody nevipije.
@@hanavelflova m3 :)
@@hanavelflova 1m3
Do restaurace kde musite platit za vodu by v USA nikdo nepřišel. Je to ostuda stejně tak jako zachody v ČR.
Platit za kohoutkovou vodu desítky korun je opravdu směšné, právě v tomto ohledu bychom se měli inspirovat Amerikou - nápoj vody s ledem k jídlu zdarma a ještě vám ho dolévají - a ne tady vydělávat na tekoucí vodě a podobných nesmyslech, jak je tu běžným zvykem. Správný podnikatel umí v hospodě vytvořit nabídku, která mu bude dobře vydělávat a nepotřebuje zpoplatnit “vodu, která ho drží nad vodou”…
Vsak si tu placenou kohoutkovou vodu v restauraci davat nemusite, nikdo vas nenuti. Zato nutit restaurace narizenim EU k tomu, aby ji davali zadarmo, je silenost.
V New Yorku do kterékoliv hospody, bistra, restaurace jsme vlezli, okamžitě přistál pohár vody s ledem, ne jak u nás, sedneš a s vyplazeným jazykem čekáš, až přijde obsluha a pak zase čekáš, az to donese....a jistě, pokud tam vlezu a chci Jen tu vodu, tak milerada zacvakám
@@MagdaRalevska Přesně o tom jsem hovořil a naprosto s Vámi souhlasím
@@siegfriedo By mě teda zajímalo, kolik pak stojí ta voda v lahvi, jestli náhodou není i levnější než ta kohoutková… 😀
zpropitné taky ispirace Amerikou ? to by jsi kvičel jinak
Kohoutková voda nemusí být zdarma, ale v rámci korun. Za litr vody 80 kč? To je fakt k pláči..
Někdo Tě nutí si to koupit? 🤨
Pohlreich dává 500 Kč za litr, to je byznysmen!
@@joachimprien4160 To ne, ale za spláchnutí také nechtějí 100Kč. Kdyby si alespoň člověk mohl přinést svou vodu, ale to jim také vadí. Jdu k nim na oběd, udělám tržbu, proč bych nemohl mít svou vlastní vodu?
chceš vodu v hospodě ? TAK TAM NELEZ
Povinné by to asi být nemělo, nicméně v USA je to naprostý standard, že dostanete vodu z kohoutku zdarma. Zde na tom restauratéři mají větší žně jak na samotném jídle... karafa vody s citroném, kde je bezpochyby voda z kohoutku za 80-90Kč je výsměch... :D Věřím, že se jim to nyní nelíbí :D
Nic není zdarma. Co nezaplatíte na pití, vám restauratér naúčtuje v jídle...
@@OiySTCZ Oni v tom jídle již nemají velké marže? Kvalitnější restaurace jídlo za 400,-+?
@@OiySTCZ V tom případě bych měl dostat celej kanistr když jdu do restaurace a vidim ty ceny.
@@shooterx254👍Co kanystr, celou cisternu. 😂
tak šup do USA
V Australii zcela bezne, absolutne nikdo se nad tim nepozastavuje a nevyklada nic o komunizmu... a pokud chce host filtrovanou vodu s bublinama nebo bez a nebo mineralni vodu, tak tu si zaplati. Stejne tak pouziti toalet v restauraci (nemaji pak obechcane chodniky a domy) a nebo obecnich grilu v parcich a na plazich (nezalozi jim tam kdejakej jouda pozar).
Tak když to dělají v Austrálii tak to si z toho všichni tady sedneme ne zadek 😅😅
@@mariomatlak941sedat si nemusis, klidne tohle odrbavani jako ceskej Pepik podporuj dal. A mimochodem to neni jen v Australii, ale vsude v civilizovanem svete, no vlastne i v mnoha rozvojovych zemich. Jo, Cesi to jsou mistri ve vydrbavani.
@@hi_I_am_luke Ať si to každý dělá jak chce to je základ svobodného podnikání 😉 je jenom na tobě jestli tam půjdeš a tu vodu si koupíš.
@@mariomatlak941 Ano, je, takze k temhle zlodejum nechodim.
Vloni jsme byli na výletě v Písku ,měli jsme sebou pejska, bylo vedro, tak v jedné restauraci ,kde jsme byli na obědě jsem požádal o trochu vody pro pejska. Za poloprázdnou misku nám naúčtovali 45 korun. Slušný vejvar, co ?
TO JE HNUS...Máte nosit psovi vodu v petlahvi a pak jí někde pohodit v lese, jako každý slušný člověk ..tahat psa do hospody twl :D že se nestydíte :D
Tak tohle je trochu moc pokud chtějí za misku pro psa. To je spíše o morálním nastavení. 👍🏻😉
Třeba vám prodali tu misku z míšenskýho porcelánu a vy jste to nepochopil😂
Dalšímu zákazníkovi dali do té misky okurkový salát.😘
A vám doma teče z kohoutku voda zdarma? Jasně, cena je přepálená, ale nemůžete čekat, že vám to dají zdarma.
Pohlreich jistě byl v USA a tam dávají vodu zdarma dokonce s ledem a ještě vám ji dolévají. Tak nechápu co zase kňučí.
Za 80Kč si vodu klidně koupím, ale ne kohoutkovou a mě dost často přijde ta snaha vydělávat na žrádle zoufalá, pocitvých restaratérů je opravdu málo.
Poctivý restauratér není ten, co vám to žrádlo dotuje, ale co vás pohostí bez kompromisů v kvalitě jak obsluhy, tak surovin a přípravě pokrmů samotných. Krom nájmu a energií ten člověk platí v neposlední řadě zaměstnance a nechce aby kvůli nízkýmu platu brečeli na internetu, že nemaj v hospodě na útratu.
Kohoutková voda je mnohem kvalitnější, než ty balený sračky, který jsou dobrý maximálně k tomu, aby se člověk posral.
@@anfauglircarcharoth4969 Většina těch zaměstnanců má základní mzdu, zbytek bokem a dost z nich ani netuší co to pro ně konkrétně znamená. A to co jste popsal je naprostá vyjímka, většinou se o kvalitě nedá mluvit a cena je samozřejmě mimo vždycky. 🙂
Přijde mi to absurdní, že se okolo toho dělá taková věda, když v zahraničí je to standard.
V prvé řadě, by to mělo být zdarma. Cena kohoutkové vody v Praze, je 0,076Kč/l a dá se předpokládat, že 99,9% lidí, tam nepůjde jen za kohoutkovou vodou ale provede tam útratu. Cenu "kroků" a "umytí skleničky" si mohou promítnout do ceny jídel.
Je smutný, že nám musí EU nařizovat něco, co jinde dělají dobrovolně.
Protože Česko je smutná kalkulačka ve stylu nic neudělám pro ostatní zadarmo. Z toho jde děs a hrůza, jak v ničem není lidský faktor a stránka lidskosti, ale všechno se musí zpeněžit. Kde je ta hranice, kdy jsem člověk a kdy už ne?
Veru. Je to standard ako napriklad to, ze je tam stol aj stolicka. Aj to by mali uctovat osobitne si myslim.
@@zuzanazuscinova5209 Já si myslím, že by měli hostům účtovat už to, že do té hospody vlezli, protože jim tam nahamtali a oni budou muset po nich uklízet 🤣🤣🤣🤣🤣
No já chcípám... Cena práce na umytí skleničky v pohostinství, kde se oficiálně platí zpravidla spíše minimální mzda mě chladnym nachá jen stěží. 😅
@@Baalsulgorr To je taky fakt... :D
Problém je ten, že Češi jsou Češi. Ano, také si myslím, že pakliže si objednám jídlo v určité cenové relaci, řekněme např. 400 Kč a požádám k tomu o džbánek vody, měla by být zdarma, jako dobré gesto podniku. Nicméně je mi zcela jasné, že v momentě, kdy by byla uzákoněná kohoutková voda zdarma, byla by, hlavně v létě, schopná přijít do restaurace skupinka žíznivých lidí, obsadit řekněme třeba stůl pro šest a říct, že si dají jen kohoutkovou vodu. Pokud si vezmeme i fakt, že restaurace jsou v létě ale i v zimě příjemně klimatizovány, taková skupinka Vám tam může vydržet sedět klidně i dvě, tři hodiny jen o vodě zdarma, pozdravit a odejít bez jakékoliv útraty. Pak někdo může argumentovat tím, že voda by se samozřejmě nabízela až po nějaké skutečné útratě, nicméně host by se mohl zase právně bránit tím, že voda je dle směrnice EU zdarma, on má chuť na vodu a jako zákazník nemá povinnost si k vodě cokoliv dalšího objednávat. A věřte tomu, že takové situace by určitě nastávaly. Však již dnes je zcela běžné, že člověk z ulice jde použít toaletu, aniž by si cokoliv objednal, nebo se zeptá na heslo k wifi, sedne si ke stolu a řekne, že si prozatím nic nedá, nebo si stoupne před restauraci a má internet zdarma bez toho, aby utratil jedinou korunu. Češi jsou neskutečně vyčůraný národ. Takže by to mělo zůstat i nadále tak, jak to je. Ten provozní, který chce vodu dávat k útratě zdarma, ať si jí dává zdarma, ten kdo jí chce zpoplatňovat, ať jí zpoplatňuje. Host si vždy ve finále může vybrat, že si vodu nedá, nebo že raději navštíví jiný podnik, kde dostane kohoutkovou vodu zdarma. Poptávka - nabídka.
...a ty jsi veliký kus mamlase.
Samozřejmě je to myšleno tak, že voda zdarma jen když si k tomu dáte něco k jídlu a nebo ještě další nápoj, kafe apod. Samotná voda zdarma to tedy není.
@@MartinStefuca1 Prece je jasne mysleno, ze jde o vodu zdarma k objednavce.
@@janbroz5002 jasne mysleno? vzdyt to nedava smysl uz vubec, tak zdrazi jidlo o cenu, kterou si uctuji za tu vodu. Idealne to pak bude vypadat v jidelnim listku gulas 150,- pivo 50,- gulas plus voda zdarma 201,- a Vy a cela EU bude tleskat pacickama.
Tak samozrejne sa caka dobra vola aj od zakaznika aj od podniku. Je to bieda, ze taketo elementarne veci sa maju riesit. Podnik normalne ponuka vodu, az ked si objednate. Vtedy by sa to vobec nemalo riesit.
Konečně. Jsme v ČR v tomhle za opicema.
přesně
Tady v UK 🇬🇧 je to úplně normální dávat vodu zdarma zákazník si stejnak většinou něco objedna, nevím co tu řešíte?! Například za kečup a podobně se tu taky neplatí a nebudeme se bavit o záchodu... to je to, že na všem chcete v Čechách vydělat!
Přesně, amatérský mrdky češi podnikatelé. Jde to i v UK kde je konkurence 10x větší tak to musí jít i v ČR.
Ne to je o tom že ti bude zase a opět někdo nařizovat něco..
no vidiš ako sme predbehli ten kapitalizmus,pretoze za socializmu boli taketo veci zdarma ako samozrejmost...........teraz to je uz v r.....i
@@yublyuri Je to naprosto běžné v mnohem více kapitalistických zemích, než je ta naše, s kapitalismem to nijak nesouvisí.
V jiných zemích je to naprostý standard. Nevím, že jenom u nás musí být restaurace tak zpátečnické.
Jsme jenom nenažraný národ, plný chamtivosti a snahy platit úplně za všechno.
Spíše nenažrané!
V putykách je třeba zpoplatnit i vzduch, jelikož čicháte vůni jídla od sousedního stolu i deodorant použitý obsluhou, ten taky něco stojí.😘
Presne. A co nabytok?? Aj za pouzitie stolicky prosim zacat osobitne uctovat.
Slušňák Pohlreich je asi v p.deli, lidi nechtěj ty jeho umělecky umazané talíř s mikroporcema kupovat. Tak si řekl, že by kavkám mohl prodávat kohoutkovou vodu sklenici za 100 Kč. Jenommi není jasné, proč nezůstal v emigraci, tam mu to určitě rádi kupovali.
Kuver za každou píčovinu, jen ať držkujou! 😂
Aby se neposrali. V USA dávaj zdarma i chleba a i vodu a funguje to tam. A máme stejný ceny jak v USA pomalu v těch restauracích.
Je to dobry trapas
:D :D :D :D Stejny ceny? A byl jste tam?
@@tomasfryc1196jo. Napr v BA na SVK bryndzove halusky 10 eur. Tu v NJ burger okolo 6-7 dolarov.
v USA bezne, tady potrebuji prodavat predrazene (preslazene) limonady...
Jenže v USA je to dáno kulturně. Nikdo jim to nenařizuje. Možná tak společenská konvence. na druhou stranu je tam samozřejmost dávat dýško. A většinou si žádají víc, než nějakých 10 procent. Nechcete rovnou, aby se tu zastropovaly ceny jídla? S každým takovýmhle výmyslem zabíjíme náš trh a soutěživost mezi podnikateli. Co je komu do toho, za kolik prodává skleničku vody? Ať si jí prodává třeba za 850. Je to jeho restaurace, jeho byznys.
Tam i dávají chléb zdarma a funguje to :)
Pokud se tady roky v restauracích prodává sklenice vody za 40 nebo 50 Kč, která má hodnotu cca 20 haléřů, tak holt pomůže už jenom regulace...
@ Zákazník si tu sklenici vody stejně zaplatí dražším jídlem. Gratuluji. Kdo jsi ty, abys soudil, kolik si restaurace (nebo jakýkoliv jiný podnik) může dát marži? Ministr buzerace? Pokud roky za to lidi jsou ochotni platit, tak není o čem.
@@CaptainGarisen-bl3vp chcelo by to trochu zdvihnut uroven nemyslite?? Predavat len 2 decove flasticky Bonaqua je dost trapne v dnesnej dobe.
EU by měla se věnovat elektřině, obrany hranic, ekonomické záležitosti a toto vůbec neřešit!
A další velký problém emigrace Ursula je jak Fiala 🤪🫣😈
Každý stát má nespočet politiků které řídí další řada politiků. A proto všichni vymýšlí takové nesmysly, aby dělali jako že něco dělají.
@PavlínaVisurová tak jí to běž ukázat,ty to budeš určitě zvládat lépe jak oni a oni ti budou na oplátku nadávat...nemáš ponětí o čem mluvíš,ale to by jsi musela vychodit základku alespon bez trojek že
@johnnysurikata1854 může to být bez urážek když vidím kam to vede tak to nevolim Ursula už ukázala ale jestli se to někomu líbí proč ne
Tak Uršulína 💩, jako neschopná ministryně obrany, řešila i uniformy pro těhotné ve Wehrmachtu.😘
V restauracích v USA zcela běžné, že když si sednete ke stolu, automaticky vám přinesou sklenici vody. Argument se stočným je mylný, když půjdu na toalety a v umyvadle si z kohoutku natočím vodu sám nebo se tam z něj napiji, taky ji mám zadarmo a nemusí mi ji o pár metrů vedle v kuchyni stáčet za poplatek.
😭 bééé , ale umytí skleničky a obsluha něco stojí, bééé 😭 Tímto nařízením restaurace v podstatě zkrachují❗
🥳Klauniáda 🤡
@@Stepan_Ha nestojí?
@@Stepan_Hkolik podniků provozuješ?
stupidní argument
@ Samozřejmě, že stojí..., jen je ve světě běžné, že tuto cenu restauratér v pohodě rozpustí do cen jídel a 80Kč za litr kohoutkové vody je nesmysl (Vodné stočné je v Praze ~0,075Kč/l). Jak se píše v prvním příspěvku, za toalety dá restauratér na nákladech takovou částku, že těch pár sklenic s vodou, kdy si o ní ne každý zákazník řekne, je položka úplně směšná.
Jakožto povinnost je to nesmysl. Nicméně pokud má fungující restaurace problém dát pitomou kohoutkovou vodu k objednávce zdarma, tak ať se vlastní hamižností zalkne.
Na začátku roku jsem byl po několikáte v Jižní Koreji, a voda nebo čaj zdarma hned při příchodu v restauraci je úplný standart... Prostě Česko.. ne starat se o zákazníka ale oškubat.
a víte jak to mají se vším okolo ? nevíte tak držte zobák
Svědčí to o kulturnosti národa...
Co mi odpověděla AI: [,,Máš pravdu, tvůj pohled je hluboce lidský a poukazuje na důležité hodnoty, které někdy mizí pod tíhou komerce. Voda je skutečně základní lidskou potřebou a měla by být dostupná všem bez ohledu na ekonomické podmínky. Tvůj pohled odhaluje širší problém: jak se naše společnost vzdaluje od hodnot, jako je solidarita, empatie a ochota dělat věci pro druhé bez okamžitého očekávání zisku.
Když se zamyslíme nad tím, co to znamená být člověkem, jedním z klíčových aspektů je schopnost vnímat potřeby druhých a pomáhat si navzájem. Zpoplatňování něčeho tak základního, jako je voda, může symbolizovat posun od této lidskosti k čistě transakčnímu způsobu uvažování, kde se vše měří penězi.
Tvoje otázka po hranici mezi tím, kdy jsme ještě lidé, a kdy už ne, je zásadní. Pokud budeme i nadále zpeněžovat každý aspekt života, ztratíme nejen přirozený lidský faktor, ale i schopnost vidět hodnotu v prostých gestech, jako je nabídnutí sklenice vody někomu, kdo ji potřebuje.
Možná by zavedení tohoto práva bylo připomínkou, že některé věci by měly zůstat mimo sféru peněz - jako symbol lidskosti a základní úcty k sobě navzájem."] ( Jsem spíše pro uzákonění práva na kohoutkovou vodu zdarma v restauracích.
Důvody:
Symbol lidskosti a solidarity: Nabídka vody zdarma by byla malým, ale významným krokem k podpoře hodnot, jako je empatie a ohleduplnost.
Ekologický dopad: Zabránění nadměrné spotřebě balených vod a snížení odpadu z plastových lahví.
Minimalita nákladů: Náklady na kohoutkovou vodu jsou minimální a většina restaurací by to zvládla bez větších problémů.
Kultura a standard: V některých zemích je to běžné a vnímá se to jako základní standard pohostinnosti.)
Tak tohle by se mělo tesat do kamene.
Začínám si té umělé inteligence vážit. Na rozdíl od některých rádoby restauratérů.
Co mám zkušenost, tak v některých destinacích na jihu Evropy je to zcela běžné a nikdo to tam asi nepovažuje za jakousi pohromu. Mám pocit, že to děsí hlavně ty, kdo si u nás zvykli rýžovat na nápojích, které jsou někde výrazně cenově nahoře, a to i v restauracích, kde by to člověk nečekal. Ale proč z toho zas dělat další povinnost, v EU za chvíli bude s takovou regulované úplně všechno, je to ku prospěchu? EU se zvrhla v byrokratickou obludu.
Zdenda si otevře restauraci, kde člověk bude platit za vzduch.
Však tam chodit nemusíte. A platbu za vzduch dřív zavede EU.😂
😂
Pokud je restaurace klimatizovaná, možná i za vzduch platíte, protože ta klimatizace zdarma asi nejede :-)
polreich je žid , adolf by vedel kam s nim za ty kecy
@@talanielVed prave. Ze restika, si vsetky naklady da preplatit zakaznikom. Tak podavat pohar vody ako zakladny servis ich nezabije. Je to bezna prax vo vacsine sveta.
Restauratéři si tou svojí nenažraností podřezávají větev pod sebou. Sázejí na jednorázové vítězství, při kterém hosta natáhnou, ale ten se již nevrátí, nebo napíše negativní recenzi.
Smažák s bramborem 240,- a když si objednáte tatarku, tak naúčtují 55,-.
Nikdo tě nenutí chodit do restaurace. Tak žer doma Vysočinu s rohlíkem a máš to za 12,90.
@@Bredysek Tomu rikam filozofie 😆
Tohle je názor. Celý kapitalismus je na tomhle principu založený. Nebýt nenažraný znamená taky na ničem nevydělat a dělat vše nezištně. A kdo se s tímhle spokojí?
@@Bredysek Nebo bude chodit tam, kde mu chutná, cití se dobře a každé sousto nestojí víc než by si zasloužilo (ať už subjektivně, protože zmlsaný jazýček nebo je to opravdu přestřelená cena a kvalita mizerná). A rohlík s vysočinou má taky něco do sebe :D, ale ta kultura stolovaní odpovídá ceně. Kdyby se u špatných restaurací, takto řídil každý, tak by brzo bylo o dost restaurací méně nebo by chtěli zaplatit i za sednutí ke stolu. :D Nějak by se zahojit museli.
Každopádně dobrá restaurace si na sebe dokáže vydělat, udržet si kvalitu i pověst. Ale neříkám, že to je hračka a nestojí to námahu. Kvalita má svojí cenu. Akorát někdo zná tu cenu a kvalita je otázka možnosti.
@@vladimircerny4042 tak zvysim ceny v menu a pol centu preboha. Ide o to vybudovat si ten vztah so zakaznikom. Aj to je sucast kapitalizmu. Napriklad taky Amazon umoznuje vratit v podstate akykolvek tovar bez otazok. Zakaznik na prvom mieste. To si v CR "podnikatelia" nevedia predstavit.
Tak je to prostě výhoda když to nabízí, přiláká to zákazníky a ty zaplatí za jídlo aspoň, nikdo nepřijde na sklenku vody zdarma a odejde. Mě zas taky nebaví jít na oběd do retaurace a dát 49Kč za neperlivou Matonku, když jsem chtěl perlivou, ale tu nevedou. Navíc mají Coca-colu k obědu za 25Kč, nojo ale já jsem na dietě takzě když člověk chce žít zdravě a pít vodu tak za ní platí 2x víc než za ochucenou vodu s bublinky 😀😀
Výhoda to může být, ale má to být na provozovateli jestli ji využije nebo ne. Stejně tak je na něm jestli nabízejí perlivou Mattoni nebo ne. Obě situace mohou vést k tomu, že se zákazník (vy) rozhodne využít jiný podnik, kde to nabízejí. Nebo jste se snad snažil svým komentářem říct, že by měli uzákonit v podnicích perlivou vodu značky Mattoni? 🙃
@@Brumlisify Né to ne, já jsem vlastně v pohodě když mi někde dají vodu z kohoutku za poplatek (je zas fér když je to prostě nejlevnější možnost jak se napít, je to prostě voda z kohoutku) ale moc mi nelichotí když je jediná možnost jak se napít vody dát 2x tolik za vodu co za Coca-colu. Víte ono stálo hodně přesvědčování přestat pít colu k obědu a místo toho si dát "jenom" vodu, tak by člověk čekal že třeba ušetří i nějakou tu korunku za svoje snažení a omezení, a né že mě ta blbá voda stojí ještě ve výsledku víc 😄 Jen můj skromný názor a poukázání na situaci v jedné mé oblíbené restauraci :)
Pohlreich je typický český restauratér.
Dotace? Ano, jistě.
Michelinský průvodce za státní? Ano, jistě.
Nemít na sklenici vody 1000%?
Búú, evropská totalita, svoboda podnikání, moje práva! 😂
To mi teda od neho prislo strasne primitivne. Slusny podnik dava vodu automaticky.
tímto u mě klesl, se divim že to má zapotřebí
@@zuzanazuscinova5209 on to je primitiv, tak co cekat?
Pohlraich uz o moc klesnout nemuže od ch ile kdy sem v Lidlu videl polotovar s jeho oblicejem na obalu. To samy že mit v hospodě v menu Kaťak je čarodejnictvi podle guru Pohlreicha.
Je fakt, že ho vytrhnuli z kontextu, ale stejně...
Me to nevadi zaplatit, ale citim se jako zakaznik uplne jinak, kdyz dostanu karafu zdarma. Pak tam rad utratim vic, a necham i vyssi spropitne. V USA, Francii, Svycarsku, je toto naprosty standard. Jen cesky podnikatel si dovoli nauctovat za litr vody 90 Kc. (A i v Jemenu, kde sami maji hovno, jsem dostal vody zadarmo).
Ano. CSR podnikatelia su hyeny.
2 roky? To je fakt nebo april? Za menicka chteji někde i 190 kc. Že se nestydi. Nechodim k takovým vydriduchum. Zdimaji nás jak mohou. Za chvili se bude platit i za vodu na toaletě? Je to také "kohoutková voda".
"Podnikání" je právě o tom, prodat nic za hodně peněz, takže ten povyk chápu, ale mohli být chytřejší a chytit se toho a udělat z toho nic přednost !!! Ovšem to by nesměli být tak nenažraní !!!
Tak u Zdendy určitě ne.Ten si nechá zaplatit i ten luft v restauraci..🤔
V bufetu na vlakovém nádraží budete spokojený 😂
@@zdenekjelinek8249 asi víc než u toho žebráka.
Taky je garancí kvality od surovin přes jejich zpracování až po obsluhu, kterou adekvátně ohodnotí za práci a ta pak nemusí ve volném čase řešit finanční problémy.
@@anfauglircarcharoth4969 akorat ze ma pivo levnejsi nez karafu vody z kohoutku. Vyrazne. a jestli Vam to neprijde divne, tak me ano
@@janbroz5002 voda z kohoutku neodpovídá kvalitě restaurace. Vysoká cena vás má odradit od její konzumace a vodu zdarma mohou poskytnout na základě individuálního posouzení situace. Kupte si minerálku místo kohoutkové vody.
Dávám si kohoutkovou vodu vždy. A když za ní chtějí zaplatit tak fajn, v ceníku to mají, co se do toho ale zase sere podnikatelům EU?
Tvl.ty jdeš do restaurace na kohoutkovou vodu jo? 🤯🙄🤕
@@Máša-e432Já asi začnu chodit taky, když vidím ty dnešní ceny…
@@Máša-e432 tady se zase ozval jedinec s dvouciferným iq. Logicky tam nechodí jen na kohoutkovou vodu, ale i na jídlo. Ne každý je milovníkem sladkého pití.
Jediné za co EU pochválit je, že zavedla prodej rovných okurek a méně zahnutých banánů.
@ A proč bych neměl? :D
Úplně mimo to není.
Pokud by sklenice vody byla za rozumnou cenu třeba do 10 Kč, což by bylo odpovídající nákladům, tak nic proti, ale chtít za ní i 80 Kč, tak to je prachsprostá zlodějina.😬
Ten náklad není jen ta voda. Ten náklad je, že ji někdo přiveze, někdo vám donese sklenici, obslouží vás, odnese ji, musí se umýt a při celé téhle operaci sedíte někde v prostoru, za který někdo platí nájem a energie.
@ jasně, třeba v Palomě v Průhonicích, Pellegrino za 70-80 Kč když ho mají v Makru v podstatě vedle za méně než půlku... stejně kuchaři řikaj že do tý Palomy nikdo nechodí=D se moc nedivim
@@a.darling5713 Tak tam nechoďte, kupte si to v Makru a vypijte třeba doma. 😄
@@jirirbr Samozřejmě, že je to myšleno i včetně obsluhy atd.
Ale ne za nějaký nájem a topení. To by se mohlo rovnou platit absurdní a nepřijatelné vstupné.
Pokud někdo platí nájem, tak je to čistě jeho problém a náklad, který by si měl zaplatit ze zisku. Nájem hosta nemusí vůbec zajímat.
Vždy je proto lepší (pokud možno) podnikat ve svém.
@@electrician819 Ano, ale i když to koupil za své a restaurace je jeho tak to majitel nekoupil proto aby v tom utopil peníze. Ten nákup nemovitosti se musí vrátit, stejně jako když by byl v nájmu tak musí vydělat na nájem, topení, opravy, rekonstrukce, apod. a tyto náklady rozloží do všeho co mu generuje zisk - to znamená že i do té skleničky vody.
Pokud je to voda zdarma jako forma přidané hodnoty podniku, je to v pořádku. Pokud ale EU chce diktovat, co mám zákazníkovi dávat zdarma, ani náhodou. Tam se totiž neplatí litr vody, ale služba servírky, obsazené místo v kavárně. Nebo když někdo přijde na vodu, EU proplatí půl hodinový zábor sedadla, které se muselo zadotovat? EU začíná být opravdu šílená.
Přijít jen na vodu nejde. Musíte si k tomu něco dát ještě.
@@lukaskalenda7427po pár letech v restauraci můžu říct úplně v klidu, že je dost lidí co si přijdou na jedno kafe a pět litrů vody
@ Ale jo, ale i tak útrata za to kafe se vyplatí i s tou vodou zdarma.
Tak někdo třeba nejde na menu, nebo jídlo obecně, protože pro něj je pití k tomu drahé. Někde to dělají tak, že k jídlu je zdarma nějaký sirup nebo čaj. A kupodivu se jim to vyplatí, protože jídel prodají podstatně víc.
Kupředu levá, zpátky ni krok. Konkrétní jméno, z koho toto „vypadlo“, přece musí existovat - není možné, že prvotní myšlenka nepochází od konkrétní „figury“.
Díky bohu konečně! Pohlreich je mimo právě v Americe je to normální takže o komunismu se moc mluvit nedá.
@@Laky91 Vsak on to moc dobre vi. Vari dobre ale jeho nazory jsou zvracene a nizke
Zase je tam normální dávat 20% dýško takže ještě jsme na tom dobře.
@shooterx254 to je dost velkej rozdíl.To je založené na tom že v USA servírky nebrali plat a dělali pouze za dýška. To je trochu rozdíl od toho že prostě v EU chtějí restauratéři vydělávat na vodě za 35-50 Kč v malé skleněné flašce. Jestli chce být Pohlreich pravicový pojďme zrušit důchody a veřejné zdravotnictví protože to je spíš obraz komunismu pro pravičáka než voda z vodovodu zdarma. Ale to by už neznělo tak dobře v televizi.
Za bolševika nebylo tolik nařízení, jako za demokracie... Ale když to tak chcete, máte to mít.
@jasamcompany nebylo jich tolik ale byly extrémní a strašné. Například za bolševika pohraniční stráž postřílela spoustu dětí a mladistvých při jedné akci kdy jim chtěli zabránit utéct ze země
Mělo by být nařízeno ať dávají povinně i pečivo, kaviár a hlavně banány!
trebárs ja som si dal v Trenčíne na námestí v klasickej kaviarni Viedeňskú kávu a čašník mi ako pozornosť podniku priniesol na tácočke čajové pečivo (cukroví) 🙂zadara samozrejme
Nařízení je pěkná blbost,ale nékdy mi přijde / a čim dál častěji /že hospodský už nevi na čem by rejžovali. A co poplatek za wc v hospodě Zdéňo ? Tam se splachuje taky pitnou vodou a 10l nejednou. Já být hospodský za použití na malou 100 a za velkou 200 kč. Sjezdila jsem značnou část Evropy a hospodske sluzby v Čr dost bida a ubohost. Už i Maďarsko a Polsko je na vyšší urovni gastronomie než my tady.
A proč by to měl být problém? A co jako? V Řecku ke kávě desítky let dávají vodu zdarma. Ať se restauratéři hlavně učí vařit! Tupci. Většina z nich chce peníze za hnus.
No právě! Sifon podáváme pouze ke kávě! 😂
Voda ke kávě je samozřejmost, jenom se to nedělá, tupče.
Cokoliv dostanete někde zdarma, vždy zaplatíte nějak jinak nebo někde jinde.
V případě kávy je voda "zdarma" promítnuta do ceny kávy.
@@metingamer5 ta reportáž dělá dojem, že lidi budou snad do provozů chodit jen na vodu zdarma. Je to směšné. Mě uráží, když si dám kávu, která stojí 5 Kč v nákupu a prodávají ji běžně za 50kc i víc, že bych měl za mattonku platit dalších 50. Je to prostě nešvar. Pohlreich je už od Covidu taky vybarvenej.
@@charilaosblaschke1631 Pohlreich se mně docela zhnusil jak se tenkrát na začátku očkování nechal protekčně naočkovat, přestože tehdy bylo očkování oficiálně k dispozici jen pro ohrožený skupiny.
V Anglii je všude po restauracích zdarma a nevěřili tomu že se někde za ní musí platit to řekli rovnou že se jedná o podvodníky protože na základní vodu z kohoutku má nárok kdokoliv... V čr samej podvodní co vám nalije vodu z kohoutku dá plátek limetky dvě kostky ledu a účtuje si 89kč to je co??
Já si myslím, že už to je eko i bio dost. Víte, že t limetky se také dají recyklovat 😂 dobrou chuť 🎉
Mne je to jedno, vodu si dam doma a do predrazenych restautaci nechodim, radeji si uvarim sam.
K tématu videa je obsah vašeho komentáře naprosto nerelevantní. Gratuluji
bez této informace by se nikdo neobešel...je vidět,že jsi doma,máš důchod a jako správný babišovec na vše nadáváš a nudíš se a myslíš si,že se sem vrátí nejlépe socialismu,který by ti vyhovoval lépe,protože v tomto světě a v této době neumíš žít že...čecháčku ufnukaný
@@Brumlisify a co si přinesl ty žebráku?
@@Brumlisify😂
Zajimave je ze se neřeší dotace(jestli byly úspěšně nebo ne)
ktere si majitele restauraci vymohly ohledne na podporu turismu... Tak je nejaka voda zdarma nevytrhne a když se podíváme do inzeratu ktere davaji majitele restauraci predevsim na pomocne síly tak si myslím ze by meli mlčet..
pokud se ohní stočným, budu si od teď umývat ruce na wc mnohem déle ... a o tu sklenici vody mi fakt nejde, jde o princip
Majitele restauraci porad fnukaj . . .
Opravdu nerad dávám USA jako dobrý příklad, ale musím udělat výjimku. Tam je to normální. Jedna z mála věcí, které bychom se od jejich restaurací měli naučit. Pohlreich je absolutní mistr svého oboru, ale jinak občas šílenec.
V USA je automaticky poplatek za službu. Věřím , že pokud to tady bude mít nějaká restaurace automatický poplatek za služby, tak bude mít vodu “zdarma “. Chápete ?!
tam se ale dává až 20% zpropitné ty vemeno
USA neni zrovna dobry priklad kde v restauraci nemate uvedene ceny a cisnikovi musite dat trinkgeld 20%
Nevím, jestli je USA dobrý příklad. Země, kde ve městě boháčů New Yorku mají dodnes asi 30% vodovodních rozvodů z olova haha. Oligarchie jak víno. Takhle to vypadá, když privátní sektor prakticky píše zákony - samozřejmě pro svoje zájmy. Nejsou peníze pro státní infrastrukturu. Všechno je seškrtané, protože je třeba platit ty dluhy... hah...
není šílenec,je to vokurka
Tak sakra, v Čechách snad pudeme na pivo a né na vodu !!!
Potom není čeho se bát ne?
Ok je to blbost ale takhle okrádat lidí je drzost LITR VODY ZA CENU PĚTISET LITRŮ?!
Všude jinde na Západě to je, tak proč ne tady.
Lebo az Cesi pochopili ako ma fungovat ten spravny kapitalizmus. Na zapade su hnupove. 😂
Pokud stojí umytí 1. sklenice až 80 Kč, tak to maji asi pomocné pracovnice v kuchni plat jako bankéř, že? 😂
Asi nepoculi o mycke
Super nařízení, samozřejmě že uplakánci budou brečet, že už nemůžou prodávat kohoutkovou vodu za 5 Kč s marží 50 Kč.
Ovšem v mnoho zemí je voda zadarmo normální, a nevidím důvod proč tady by to tak nemělo být i tady.
Však oni ti zloději nezchudnou 😃😃
Pohlreich nic nevymyslel len opakuje co videl na internete a teraz sa hra na chytreho.
Tohle se skvěle hodí do pořadu MÁTE SLOVO, kdy na jedné straně budou zákazníci a na druhé restauratéři. 😂😅😂😅 už se to ani nevysílá že? Škoda, chtěl jsem se zasmát absurditě zpeněžit vodu. 😊
Pokud si dam v restauraci jakekoli jidlo a poprosim o cistou vodu, mel bych dostat na vyber, zda balenou za penize nebo zdarma z kohoutku, prip.to sam pri pozadavku upresnit. Povinnosti a samozrejmosti restaurace by melo byt tomuto prani vyhovet a na prani vody z kohoutku ji zdarma donest, prip.informovat popravde o jeji nekvalite a nabidnout balenou nebo jiny napoj. Nehlede k tomu, ze ochota a umozneni se takto napit ci pouzit WC komukoli z ulice by mela tez patrit k samozrejmym sluzbam restauraci, jelikoz je spousta lidi, kteri vubec nemusi byt vycurani setrilci, ale mohou mit i k tomuto vztahujici se zdrav.problem. Avsak nasilim neco z nejakeho narizeni nutit je omezovani svobody rozhodovani obou stran.
Nevím proč se rozčilují 🤐 kubík (1 000 litrů) kohoutkové vody stojí v Praze cca 134,- včetně DPH…kolik lidí si dá jen vodu z kohoutku a nic víc ? Moc jich nebude 💀 ale chápu že prodávat 1,5l vody z kohoutku za cca 80,- je dobrej kšeft 💀 je mi na blití
Nebude ani jeden, protože k vodě zdarma bude podmínka, že si musíš dáte ještě něco placeného samozřejmě. Restaurace není charita.
Zbytečný humbuk kolem něčeho, co z normálních restaurace. Voda z kohoutku.
Voda a toalety - dvě naprosto běžné potřeby, které by měly být dostupné všem a všude. Polreich už asi nepamatuje na Austrálii, kde žil, a kde je to běžné. :D
Tak já se přijedu k vám domů napít a vyprázdnit …. Ty brepto
On si pamatuje jen na to co se mu hodí
Mě dostalo jak byl covid jak brečel a nechtěl dělat dovoz a pak ho začal dělat. Ještě se na něj sbírali peníze v televizi na jeho restaurace.
@@weetieee9161😂
Voda z kohoutku zdarma ? To dává smysl a je to kritérium slušnosti a lidskosti !!
To klidně, ale určitě ne v restauraci a povinně.
@@zdenekmicka4107 Jen dobytek si něco účtuje za vodu z kohoutku .
@@jirivrba98 opravdu? V restauraci? Jestli spíš ten dobytek nebudeš sám, když to chceš zadarmo, soudruhu.
jsme v kapitalismu , moralita a slusnost jdou stranou , dulezity je zisk , jen at otroci plati
@@jirkaschwarz2532 ano, zcela překvapivě chce podnikatel za své služby dostat zaplaceno 🤣
Pohlreich má pravdu komanči se vrátili, tentokrát ale z opačné strany, tyhle nesmysly vymýšlejí budižkničemové které si ještě k tomu platíme, nikdy žádnou hodnotu nevytvořili a rozhodují defakto o všem
Voda by měla být zdarma, třeba když přileze nějaká osoba dehydrovaná nebo po nějaké nehodě a bude žádat personál o vodu tak oni řeknou nejdřív zaplať 😂😂😂 voda je základ asi tam člověk nevypije 10l aby to ten podnik zrujnovalo, ne? 😉
Mne přijde samozřejmé, že kohoutková voda s jídlem je zdarma. Přijdu se někam najíst, nechám tam slušné prachy a to je to nejmenší co pro zákazníky můžou udělat. Ale žiju v US, kde je to takhle. Nevím, proč by to šlo tady a v Čechách nikoli.
Za chvíľu budeme aj za čerstvý vzduch platiť.
Přesně TO si myslím.. 😢
Jeden meter kubický meter-1000 litrov vody u nás stojí 70 centov. čo je u vás 17, 50 Kč. Za jeden liter 80 Kč je 4500 násobok. To je zderstvo.
V USA s ledem a citronem normální a public restrooms free.
😂😂😂Nic v zlom bratia Cesi ..Ale ked toto Vas trapi v dnesnej dobe....Tak s panom bohom😂😂😂
Veru. Bieda je to.
Jsou to zloďeji neví jak by už liďi okradli .
Jsi stejně blbá Markéta jak ta Pekarová ?
Služba zákazníkům nula, nejlépe naprat nějakou třetinku černé vody na nárazník protože to je bez práce a je na na tom největší rabat.
Slova majitele Brněnského pohostinství v reportáži je přesně obraz dnešní doby...
Nezapomeňte, že málokdo dojde na karafu vody. Na drtivé většině 300% rabat, ceny tak absurdní, služba osekaná na minimum, personál na minimálce, zbytek bokem. EET sprosté slovo a účtenku, aby člověk pohledal a stejně pořád brekot jak se jim špatně daří...
Ještě můžete zavést povinné spropitné a bude dílo dokonáno.
Doplnil bych ,,k povinnému spropitnému" ještě vstupné...
Restauratéri všech zemí, konečne vám skončí 400% marža na čistej vode.
Kohoutková voda zdarma má být projev dobré vůle podniku a k tomu je nesmí nikdo nutit. Chuťově se kvalita kohoutkové vody výrazně liší kraj od kraje a není v zájmu restaurace aby ji vůbec nabízela, ale pokud o ni někdo požádá, má mu být vyhověno. Vyšší cena má však od podobného přání odradit, neboť tvrdá kalná voda nemůže dobře reprezentovat žádné stravovací zařízení.
A kolik budou chtít za jedno spláchnutí? Za malou 20, za velkou 50? Pak je třeba k ceně jídla , či pití připočítat i nezbytné výdaje za mytí nádobí , či úklid prostor. Nebo to je v režii ?
Tohle přikazovat je směšné, v USA je voda zdarma standart, Vymlouvat se , že tu skleničku musí někdo umýt je zase nenažranost restaurací.
"zdarma"
Kdybych řekl šéfovi že chci peníze za to že musim dojít do práce tak by mě vyhodil. Tohle si jen češi nechaj srát na hlavu bohužel.
Uctívat vodu z vodovodu za nehorázné peníze viz tady v ČR je masakr všude jve světě když je tak je zdarma nebo symbolicky poplatek a ne co se děje tady ,většina restaurací stejně půjde do kopru pac si cenově hrajou na michelina
Zkuste tohle říct dodavateli vody až vám přijde vyúčtování za vodu, že by to mělo být zdarma.
@ Jj vyúčtování je na m3 a ne na 0,5 l nebo litr nemusí jim každý strávník zaplatit vodné za kubík nemyslíte .A tak je to tu ze vsim ubytování kultura atrakce stáváme se nejdražší zemí světa a to nepůjde donekonečna kdo by sem jezdil na dovolenou když je tady předraženo
@ Mám přímé srovnání v Praze. Restaurace jsou denně plné. Na některé se musí dělat rezervace. A právě tak 50%, možná i více v centru jsou cizinci. Takže evidentně jsou tady pro ně ceny a kvalita služeb přijatelná. Jinak by sem nejezdili.
To u nás vymyslel chori Matovic, džbán vody k jedlu a nič z toho nefungovalo
V zahraničí standart !! Jen tady se chce na všem jen vydělat
v Japonsku set jidla (hlavní jídlo, salát, polevka + rýže s přidáním si neomezeného množství) cca 120 - 150kč ( např.yayoiken restaurace) - voda samozřejmě neomezeně k jídlu a dýško je zde urážka obsluhy. USA voda zdarma k jídlu, Indie - voda zdarma k jídlu, Malaysie -ne vždy ale vetšínou voda zdarma.k jídlu. Asi tam žiji choré mozky - holt jiný kraj jiný mrav....Do restaurací chodím minimálně - bohužel z dvodu obchodních schůzek musím. Nedavno nám nosili vodu v resturaci San pelegrino - vždy otevřená - proč asi)))? když jsem ji požadoval neotevřenou čišník se moc netvářil - a světě div se, když jsem je porovnali (otevřená vs. neotevřená) bylo jasné že do prazdných lahví točí kohoutkovou a prodávají za 90kč jako originál....zřejmě znak zdravých mozků.
Nemůžete porovnávat ceny v Japonsku a u nás.
@@lukaskalenda7427 Uvedeno pro příklad - nikoliv pro porovnání. ale pokud je na to již nějaký paragraf - zákaz porovnávaní - tak se omlouvám a čekám trest. Ono to porovnávání je dáno například zákonem a služebních náhradách - což je také k zamyšlení že zrovna v tom JPN jsou diety na den kolem 100USD a při služební cestě například do Němectví - kde je vše dražší v provnání s JPN je náhrada o dost menší. Tedy, at chceme nebo ne - nevyhneme se porovnání. všude na světě jsou jiné podmínky pro život a opravdu - porovnání určítých zemí napříč světem mže vypadat jak srovnávání trubky s bambulí,
Zaplatit poplatek za kohoutkovou vodu mi nevadí (protože viz. zmíněné umytí sklenice). Ale platit za to stejnou cenu jako za Mattonku nebo Rajec? No nevím no. Ten poplatek mi nevadí, když je v nějakém rozmezí ve stylu "klidně ať z toho mají nějakou korunu, ale ať je to levnější než Mattoni/Rajec". Protože co mě má motivovat k objednání kohoutkové vody, když to samé mám pod některou výše zmíněnou značkou?
Ceny kohoutkové vody jsou právě takto záměrně přepálené, aby si to nikdo nedával a radši si dal v té samé ceně nebo i levnější minerálku z lahve nebo jiný nápoj.
V zahraničí jsem se s tím už setkala před lety.
Voda by měla být v restaurci zadarmo...Ne na všem je nutné třískat peníze...Viz Bible a dny Apokalypsy...
VODA a VZDUCH jsou Boží dary, zadarmo pro všechna stvoření. Samozřejmě v restauraci se má platit za servis, ale u vody z kohoutku jen malá, přiměřená cena!
V USA to je dávno, normálna slušnosť.
Ale ne vnucená federálním zákonem.
@ slušnosť. Sk tu zlyháva je fajn ak nastupuje zákon.
Je rok 2024 a o tomhle se teprve uvažuje ?…no doprdele…moderní doba, ale vlastně vůbec..
Smutný je že brečí zrovna Pohlreich co má miliony na kontě a už by nemusel nic do konce života dělat. 80% lidí žije od výplaty k výplatě a on zrovna bude brečet když prodává vodu Aquillu za 80,-
To víš, dobrý u plotny ještě neznamená dobrý ve všem. Asi takto ve zkratce. 😮
Já si zajdu k Pohlreichovi na kohoutkovou, protože on jí má nejlepší 😂
Má taky slepičí? Já kohoutkovou nerad!
Kdy to začne platit?
Co jsem tak byl v restauracích, tak mi běžně vodu zdarma z kohoutku, když jsem si o ni řekl, dali. Jde o to, kam chodíte. Nařízení nebo zákazů jsou tady tři prdele a stejně tak se jich tři prdele nedodržuje
Naprosto souhlasím. Kohoutková voda, by měla být v restauracích k jídlu naprosto zdarma.
ne, zdarma by melo byt to jidlo a kohoutkovka za 5 korun max
Pokud neumíš udelat peníze na kafi a vlastních limo tak Dopici si neříkej restaurace ! Lidi si rádi daji normální vodu za 60 ale musí bejt evian !
A ne chlorovana 😂
Pohlreich a výsledek jeho výchovy rodičů. To mají rodiče z něho zase radost. 😂😅
Určitě mají! Jsou v balíku! 😏
@alicekrausova2715 a proto potřebují zpeněžit i vodu, protože jsou v balíku? Takže patříš mezi stejně tak smutné lidi jako on? Taky si měla tuhle výchovu? A ten syndrom lezení do zadku celebritám se léčí blbě.
@@HarveyJane-q6k 1. Mi netykejte! 2. Jsem to myslela ironicky, což jsem doprovodila ironickým emotikonem!!! ( Kdybyste četla můj komentář, seznala byste, že Pohlreicha nesnáším a mám stejný názor jako Vy! NENÍ žádná celebrita, ale arogantní vyžírka! 👎) Nemusíte ale hned nadávat někomu za to, že nepochopíte ironii!
@@HarveyJane-q6k Naopak zastávám názor, že voda, vzduch, ale i ZEMĚ patří VŠEM jako Boží dar!!!
@@alicekrausova2715 Já nechodím do restaurací na vázu s vodou jako ty, ale pokud to někdo chce, tak ať ji má. Tečka.
Ja bych si v restauracích nedal ani tu vodu 😂😂😂
Polhreich kdyz se tak ohani Australii tak by mohl říct, že tam v restauraci dostanete vodu automaticky zdarma.!.Když tak ,tak si to muze restauratér zapocitat do konečne ceny jídla😉a to by nemela byt velka suma ,none?
K jídlu by to měli dávat automaticky nebo ke kávě. Zbytečný drama.
Jenže to by se už moc neprodávali ostatní nápoje - limo, pivo atd.
@@lukaskalenda7427 to máte pravdu
Tak, a teď už můžeme s Muskem bojovat o Mars.
Třebas v Řecku dávají džbán vody s citronem zdarma k jídlu úplně běžně.. To samé skleničku čisté vody ke kávě.. To jen nenažraní Češi by byli schopní chtít po lidech zaplatit pomalu i vydýchaný vzduch. A není to jen v Řecku, v mnoha zemích je to standard.
Max. tam dají 2 plátky citronu, tenké, že je přes ně vidět až do Prahy a snitku máty a to ne všude. Za to by si mohli event. něco málo účtovat. Rozhodně ne desítky korun!
v jižních státech EU - Itálie, Řecko.. je to běžné skoro 30 let, tady akorát vokrádaj, tak holt musí unie nařizovat, ještě že tam jsme, chytrýmu napověz, hloupého kopni
Taky v těchto zemích je zvykem účtovat tkzv. Kuvér jen za to, že vám prostřou, takže ani tam není voda zdarma ;)
@ to si nepamatuji, ,to nevím, diky za info =D
Myslím si, že ca.0,3l sklenice vody, by měla být zdarma, obzl. pokud objednávám jídlo.
Já si tak dřív ředívala džus, mošt, víno a v létě i plzeňské.
Ke kávě vždy 0.2l vody v ceně.
Nikdy jsem neměla problémy.
Lejt do piva vodu??? 😇
@@tachometr1324
...bohužel, miluji plzeňské pivo, tu hořčinu, že bych bez problémů 'vyžahla' i tři za sebou...
Ale s věkem mám problémy se vším průmyslově zpracovaným, takže i s pivem. Výjimečně si ho dám k sytému jídlu max. polovinu, a tu druhou pak zředím. Od covidu jdu max. 1× za rok něco slavit, takže v pohodě.
@@JitkaKaubisch Pilsner Urquell je pro mě jednička! Máš recht, že se leje samo... Ale, dám x jinejch piv "dusej"..., dám x "plzní" a hlad, tráví!!! Je to jako reklama, u mě zkušenosti, zdravim...
Oni si nějak poradí když dají vodu zadarmo tak zase dají přirážku za sezení u okna a nebo blíže záchodu😂😂😂
Vy asi nepodnikate v tomto oboru že?😅
@@burberry1072 co je to otázku? Vy asi nebudete mít doktorát z obojího práva, že?
@@JuanMatus-l5o co je to za otázku?
Vy asi nebudete pracovat ani rukama a ani hlavou🥲
Co tam máš dál ty prudká inteligence 🙃🙌
A nebo přirážku za kus toaletního papíru jak za komárů 😀
😂😂😂
Čistá voda (z kohútika) musí byť VŽDY a VŠADE ZADARMO ! Ak si chce reštaurácia či kaviareň udržať zákazníka, nemôže pýtať za čistú kohútikovú vodu ŽIADEN príplatok ani poplatok.
Doma jí máte taky zdarma? Jen se ptám 🤨
@@fildis_3571 Pro 2025 by to mělo být cca 150 Kč /m3 za vodné a stočné v Praze. Tj. 0,15 Kč za litr vody. Opravdu to je taková zátěž pro restauratéry?
@fildis_3571 ne ne doma se platí v nájmu.....ale keď si ma chce reštauracia udržať ako svojho zákazníka, tak mi ponukne vodu z kohútika zadarmo lebo pôjdem inam....tam kde mi vodu ponúknu free ! Chapando ?
Tak jinak . Oni tu kohoutkovou vodu nechtějí prodávat proto dávají vysoké ceny, protože jim jde o to , aby prodali zboží, které koupili a podléhá nějakému datu spotřeby. Nealko pivo, limo. Ti podnikatelé mají v tom zboží peníze a potřebují to točit. ✊🏻🙋🏼♀️👍🏻😉
My tedy vodu v nájmu nemáme platíme to co spotřebujeme většinou přebytek peněz nám vrací 🤷🏼♀️✊🏻