Ez egy jó kérdés. Én is dohányzom, anyám is dohányzik, de én ha nem jutok cigihez, kívánom bár, de kibírom. akár 7-8 óráig is. Anyám ellenben, Ha óránként legalább 1x nem tud rágyújtani, teljesen bekattan. És egyszerű cigiről beszélünk. És visszakérdezek, most akkor ki a függő? Én, ha nem jutok hozzá, de kibírom, a viselkedésemben nincs jelentős változás. Vagy ő, aki szó szerint olyankor, ölni tudna 1 szál cigiért. Meg egy olyan helyért, ahol el is szívhatja. És ő csak arra tud gondolni, míg én igyekszem, terelni a gondolatom róla. Bonyolult. a mi számít függőségnek kérdés. Van aki szerint, ha megiszol naponta 1 sört, alkoholista vagy.
@@karolykiss8497 amúgy volt munkatársam olyan dohányos volt, hogy amíg a munkahelyen volt, soha nem gyújtott rá. Csak otthon elszívott 1-1 szálat Egyébként ez tényleg érdekes kérdés. Szerintem az számít függőségnek, amikor már annyira az adott dolog iránti sóvárgás irányítja az életed. Pl én édességfüggő vagyok😅 nem tarthatok itthon, mert megeszem... Másfél kiló csokoládé majdnem eltűnt a semmibe alig pár nap alatt ... Tudom, hogy nem kéne, de egyszerűen akkora a nyomás hogy de, egyem 😄 anya mesélte hogy annó képes volt elmenni a legnagyobb hóban is egy kis csokiért. Úgyhogy talán ezeket is lehet örökölni?🤔😂
A függőség téma érdekes kérdés. Sokszor próbáltam már megfogalmazni magamban mit is tartok annak. Én igazából két kategóriába választom ezt szét. Van az enyhébb fajta, amikor a függőség tárgya, éljünk itt most a gaming példával, az ember napjának egy szerves része, fáj ha nincs meg, de ha elég időt szán rá akkor nem akar még többet elvenni. A bajosabb verzió az az amikor az ember mondjuk rászán napi 5 órát mert ezt megteheti anélkül, hogy sokkal fontosabb dolgoktól vegyen el időt, de ez után a gaming még akar magának egy hatodikat meg hetediket is. Szerintem a lényeg, ami a negatív szokást a komoly függőségtől elkülöníti, hogy a függés tárgya kivált-e egy leküzdhetetlen késztetést, hogy többet lapátolj bele mint amit megtehetsz, legyen szó időről vagy pénzről.
A kőszívű ember fiai volt az egyetlen kötelező olvasmány amit nem olvastam el. Az összes többit elolvastam, de ezt letettem kb 50 oldal után. Nevezzetek butának, de én nem értettem, hogy mi történik.
Egy gyereknek nincs sok mindent értenie rajta... a "nagy hazafiasságot" és a túl sok részletet nem érti meg fiatalon az ember. Én is nagyon az elején hagytam abban, emlékszem, több mint egy oldalon keresztül taglalják, hogy egy úr áll, folyik le a pezsgő a kezén és tósztot készül mondani. Az a regény nem mai fiatalnak való :D Ahogy a legtöbb kötelező sem...
Nem vagy vele egyedül. Én az ilyen szájbarágós, részletleírós, könyveket, nem szeretem. Trónok harca, pl. Elkezdtem olvasni, de öt oldal tájleírás, fél oldal cselekmény. Na attól mászok a falnak. Had szárnyalhasson már a fantáziám, a cselekmény kérdésében. és ne írják, elő, öt oldalon, milyen a környezet.
@@karolykiss8497 Amatőr író vagyok... egyébként pont így írok, nagyon szeretem a minél több leírást, ha tájról, ha karakterről van szó... de nem mindegy, hogyan csinálja az ember. A könyv elején meg kell fogni az olvasót. Ha másfél oldalon keresztül egy uraság szakállán csordogáló pezsgőfolyamról olvasok, akkor lehet, hogy le is teszem. Ugyanez a leírás egy fantasy könyvben, egy vacsora közben, időben később, és nem a könyv elején már nem jelentene gondot.
25:00 ez így van, ahogy mondod, de attól még teljesen igaz a mondás. El kell tudnod dönteni, hogy megér-e neked annyit a dolog, hogy úgymond kiszakadsz arra az időre a valószínűleg nehezen felépített komfortzónádból vagy sem. Ennyire egyszerű.
Nem szoktam nagyon kommentelni, de gratulálok a műsorhoz! Nagyon színvonalas beszélgetések, egyik-másik akár egy kereskedelmi csatorna talk-showjaként is elmenne (ezt dícséretnek szánom). Mai beszélgetés a függőségről is nagyon érdekes, itt egy pszichológus sok nézőpontot meg tudna még világítani, akár jó téma lehetne egy podcastba is. A kötelező irodalom téma is igencsak érdekes, és ez engem is elgondolkoztatott. Imádtam én is a Kaland-Játék-Kockázat (Fighting Fantasy) könyveket, nagyon sok még meg is van. Terveztem eladni, de aztán meggondoltam magam és inkább megtartom és továbbadom a gyerkőceimnek hogy ők is átélhessék az élményt (bár ugye sok PDFben is megvan már, de azért a könyv más élmény). Kötelező irodalomra visszatérve azon gondolkoztam el, hogy vajon mi a célja az oktatással ezzel, merthogy szerintem kb két cél lehet (akár együttesen): 1. Olvasás gyakorlása, mint amikor matekból házifeladatokat kell megoldani, stb. Ebben az esetben a content lényegtelen, a cél hogy VALAMIT olvasson az ember és ezáltal gyakorolja, akkor viszont minek KÖTELEZŐ dolgokat előírni, miért ne olvashatnának a gyerekek valami mást amit ők választanak. 2. Téma megismerése: ha ez a cél, akkor szerintem nem a leghatékonyabb módszer végigolvastatni több száz oldalas anyagokat amikben sok lényegtelen apróság van, miért ne lehetne a contentet más formában megismerni (rövidített tartalom, film, előadás, bármi más ami nem köt le annyi órát) 3. Nyilván a 1&2 kombinációjával mindkét célt eléred, ha teljesül, de ez szerintem ritkán történik meg, míg a downside hogy a gyerkőc megutálja az olvasást és/vagy még a témát is. Szóval tök jó lenne ha oktatás átlépne a 21. századba és rugalmasságot/hatékonyságo vinnének bele, ami élménythez (flowhoz) juttatja a gyerekeket. Persze ez csak az én véleményem.
Fontossági sorrend, prioritás...kinek mi a fontosabb...persze ez emberfüggő, helyzetfüggő stb...sok mindent meg lehet érteni/ el lehet fogadni. Viszont, amikor azt érzed, pl egy kapcsolatban, hogy minden más előrébb van helyezve, mint te, aki a partner/társ vagy, akkor mennyire és meddig lehetsz elfogadó/megértő.....(?). Persze kapcsolaton belül is lehet és kell is, hogy mindkét félnek meg legyen a saját élete is, (barátok, kikapcsolódás stb..).....de nem hiszem, hogy az a normális, ha te vagy a B opció, sok minden/mindenki mással szemben.
25:37 Nem akarok *az a csávó* lenni, de ha te az egyetemen egyfolytában be voltál rúgva, vagy másnapos voltál az a te szegénységi bizonyítványod. (Nem ezt feltételezem, egy korábbi HH-ban említetted, hogy te is sokat dolgoztál.) Az én egyik szaktársam ki se lát a munkából, saját elmondása szerint alig van szabadideje a duális képzés, a mellékmeló meg a tanulás mellett. Az "Arra van időd amire szánod" mentalitás nem hülyeség, csak te épp a munkádra szánod, esetleg családra, vagy a heti két sörre. Mások nem. Mondjuk ez is csak egy vélemény. + "Nem akarod igazán" margójára. Aha, mert a depresszió, a pénz, az érzelmek, a fizikai limitációk, a számlák, a végzettségek stb. nem létezik. Néha tudsz értelmetlenségeket mondani, Pisti.
A kaland játék kockázat nálam is lökött az olvasás szeretetén, bár kisebb koromban a képregények azt már erősen megalapozták. A lapozgatós könyvek meg a kapudrog a rendes szerepjátékok világába. 😁
Sziasztok! Na igen pontosan, az már fél siker, ha elismeri az ember, hogy probléma van, és felvállalja, hogy segítségre van szüksége. Csak jusson is el odáig, hogy a segítséget el is fogadja. Egy szóval nem csak mondja, hanem tesz is érte.
Ez a szeretném/nem szeretném dolog nálam inkább olyan, hogy én szeretek kondi terembe járni, mert kényelmes, jól felszerelt, célzottan vagy képes edzést végezni, vagy csak szimplán mozogni mert mondjuk nem akarsz úgy kinézni mint Schwarzi hanem csak magát a tevékenységet élvezed és nem a külső miatt teszed csak a mozgás szeretete miatt. De van hogy úgy adódik hogy sajnos anyagiak miatt nem engedhetem meg magamnak a bérletet, tehát nem azért nem járok kondiba mert nem szeretném vagy nem akarom igazán, hanem mert ha fejen állok sem tudom kifizetni 😅 és persze tudom alternatívák vannak mert menjek el a szabadba mozogni vagy futni vagy bármi, na de azt meg nem szeretem, nem tudom aki érti érti aki nem nem 😅 én célzottan a kondi terembe levő légkört szeretem és az ott történő edzést és máshogy nem tudom azt pótolni. Szóval nem teljesen minden esetben igaz az, hogyha igazán akarsz valamit akkor a falat is lebontod érte, mert sajnos nem minden élethelyzet engedi ezt meg.
A "ha fontos, szakítasz rá időt" nem csak azért van mert kifogás, elmész motorozni mert megnyugtat de nincs időd a barátaidra, akkor egyértelműen a motorozás fontosabb. Napi 8 óra meló, 2 óra köztes idő, 8 óra alvás, még mindig szabad 6 óra. Általánosságban napi 6 órában azt csinálsz amit szeretnél, ha nincs időd rá mert ezt csinálod akkor az a fontosabb, néha azért Pisti is meghazudtolja magát 5 percen belül :D
Akit érdekel a függőség és ahhoz kapcsolódó témák annak figyelmébe ajánlom Dr. Máté Gábor munkáságát. Világ egyik legelismertebb személye a ezen a téren.
8as feletti androidon fut, 7es és az alatt nem lesz elérhető. Szerintem felesleges is lenne azokra a rendszerekbe megcsinálni mivel, ha 20 ember használná akkor lehet sokat mondok.
Az iskolai kötelező olvasmányok lényege a mondanivaló lenne! Több könyvnek is lehet ugyanaz a mondanivalója. Nem értem, hogy miért nincs több stílusban írt könyv megadva. Ha lett volna sci-fi tuti érdekelt volna, de az Odüsszeia a kb 200 éves fordításával és hasonló társaival nem kedveltették meg velem az olvasást! 34 éve kezdtem a sulit és még mindig a mai napig nincs választási lehetőség a kötelezőknél. De ez van akkor ha hozzá nem értők állítják össze a tantervet! 🤨
A "Ne b@52ogtassad má'" reload easter egg csak engem emlékeztet a Warcraftos hangbeállítós "It doesn't get any better than this" easter eggre? 😁 Egyből jött a Warcraft flash. 😁
Annyira borzalmas ötlet ezek a nyári kötelező olvasmányok. Hamarabb olvastam el 4-5 olyan könyvet, ami érdekelt, mint, hogy kezembe vegyem azt ami kötelező.
Szerintem az a függőség hogy, ha, az ember nem tudja megállni hogy ne csinálja.
Ültél már WC-n? 😅
@@WarPOWny mifelénk nem engedhető meg ez a luxus. De az okostelefon igen 🤣😂🤣🤣😂
@@rolandmuranyi2671 😂
Ez egy jó kérdés. Én is dohányzom, anyám is dohányzik, de én ha nem jutok cigihez, kívánom bár, de kibírom. akár 7-8 óráig is. Anyám ellenben, Ha óránként legalább 1x nem tud rágyújtani, teljesen bekattan. És egyszerű cigiről beszélünk. És visszakérdezek, most akkor ki a függő? Én, ha nem jutok hozzá, de kibírom, a viselkedésemben nincs jelentős változás. Vagy ő, aki szó szerint olyankor, ölni tudna 1 szál cigiért. Meg egy olyan helyért, ahol el is szívhatja. És ő csak arra tud gondolni, míg én igyekszem, terelni a gondolatom róla. Bonyolult. a mi számít függőségnek kérdés. Van aki szerint, ha megiszol naponta 1 sört, alkoholista vagy.
@@karolykiss8497 amúgy volt munkatársam olyan dohányos volt, hogy amíg a munkahelyen volt, soha nem gyújtott rá. Csak otthon elszívott 1-1 szálat
Egyébként ez tényleg érdekes kérdés. Szerintem az számít függőségnek, amikor már annyira az adott dolog iránti sóvárgás irányítja az életed. Pl én édességfüggő vagyok😅 nem tarthatok itthon, mert megeszem... Másfél kiló csokoládé majdnem eltűnt a semmibe alig pár nap alatt ... Tudom, hogy nem kéne, de egyszerűen akkora a nyomás hogy de, egyem 😄 anya mesélte hogy annó képes volt elmenni a legnagyobb hóban is egy kis csokiért. Úgyhogy talán ezeket is lehet örökölni?🤔😂
A függőség téma érdekes kérdés. Sokszor próbáltam már megfogalmazni magamban mit is tartok annak. Én igazából két kategóriába választom ezt szét. Van az enyhébb fajta, amikor a függőség tárgya, éljünk itt most a gaming példával, az ember napjának egy szerves része, fáj ha nincs meg, de ha elég időt szán rá akkor nem akar még többet elvenni. A bajosabb verzió az az amikor az ember mondjuk rászán napi 5 órát mert ezt megteheti anélkül, hogy sokkal fontosabb dolgoktól vegyen el időt, de ez után a gaming még akar magának egy hatodikat meg hetediket is. Szerintem a lényeg, ami a negatív szokást a komoly függőségtől elkülöníti, hogy a függés tárgya kivált-e egy leküzdhetetlen késztetést, hogy többet lapátolj bele mint amit megtehetsz, legyen szó időről vagy pénzről.
A kőszívű ember fiai volt az egyetlen kötelező olvasmány amit nem olvastam el. Az összes többit elolvastam, de ezt letettem kb 50 oldal után. Nevezzetek butának, de én nem értettem, hogy mi történik.
Egy gyereknek nincs sok mindent értenie rajta... a "nagy hazafiasságot" és a túl sok részletet nem érti meg fiatalon az ember. Én is nagyon az elején hagytam abban, emlékszem, több mint egy oldalon keresztül taglalják, hogy egy úr áll, folyik le a pezsgő a kezén és tósztot készül mondani. Az a regény nem mai fiatalnak való :D Ahogy a legtöbb kötelező sem...
Nyugi én egyiket se olvastam el ami kötelező volt, mert nem érdekelt. 😀
Nem vagy vele egyedül. Én az ilyen szájbarágós, részletleírós, könyveket, nem szeretem. Trónok harca, pl. Elkezdtem olvasni, de öt oldal tájleírás, fél oldal cselekmény. Na attól mászok a falnak. Had szárnyalhasson már a fantáziám, a cselekmény kérdésében. és ne írják, elő, öt oldalon, milyen a környezet.
@@karolykiss8497 Amatőr író vagyok... egyébként pont így írok, nagyon szeretem a minél több leírást, ha tájról, ha karakterről van szó... de nem mindegy, hogyan csinálja az ember. A könyv elején meg kell fogni az olvasót. Ha másfél oldalon keresztül egy uraság szakállán csordogáló pezsgőfolyamról olvasok, akkor lehet, hogy le is teszem. Ugyanez a leírás egy fantasy könyvben, egy vacsora közben, időben később, és nem a könyv elején már nem jelentene gondot.
25:00 ez így van, ahogy mondod, de attól még teljesen igaz a mondás.
El kell tudnod dönteni, hogy megér-e neked annyit a dolog, hogy úgymond kiszakadsz arra az időre a valószínűleg nehezen felépített komfortzónádból vagy sem. Ennyire egyszerű.
Nem szoktam nagyon kommentelni, de gratulálok a műsorhoz! Nagyon színvonalas beszélgetések, egyik-másik akár egy kereskedelmi csatorna talk-showjaként is elmenne (ezt dícséretnek szánom). Mai beszélgetés a függőségről is nagyon érdekes, itt egy pszichológus sok nézőpontot meg tudna még világítani, akár jó téma lehetne egy podcastba is. A kötelező irodalom téma is igencsak érdekes, és ez engem is elgondolkoztatott. Imádtam én is a Kaland-Játék-Kockázat (Fighting Fantasy) könyveket, nagyon sok még meg is van. Terveztem eladni, de aztán meggondoltam magam és inkább megtartom és továbbadom a gyerkőceimnek hogy ők is átélhessék az élményt (bár ugye sok PDFben is megvan már, de azért a könyv más élmény).
Kötelező irodalomra visszatérve azon gondolkoztam el, hogy vajon mi a célja az oktatással ezzel, merthogy szerintem kb két cél lehet (akár együttesen):
1. Olvasás gyakorlása, mint amikor matekból házifeladatokat kell megoldani, stb. Ebben az esetben a content lényegtelen, a cél hogy VALAMIT olvasson az ember és ezáltal gyakorolja, akkor viszont minek KÖTELEZŐ dolgokat előírni, miért ne olvashatnának a gyerekek valami mást amit ők választanak.
2. Téma megismerése: ha ez a cél, akkor szerintem nem a leghatékonyabb módszer végigolvastatni több száz oldalas anyagokat amikben sok lényegtelen apróság van, miért ne lehetne a contentet más formában megismerni (rövidített tartalom, film, előadás, bármi más ami nem köt le annyi órát)
3. Nyilván a 1&2 kombinációjával mindkét célt eléred, ha teljesül, de ez szerintem ritkán történik meg, míg a downside hogy a gyerkőc megutálja az olvasást és/vagy még a témát is.
Szóval tök jó lenne ha oktatás átlépne a 21. századba és rugalmasságot/hatékonyságo vinnének bele, ami élménythez (flowhoz) juttatja a gyerekeket.
Persze ez csak az én véleményem.
Fontossági sorrend, prioritás...kinek mi a fontosabb...persze ez emberfüggő, helyzetfüggő stb...sok mindent meg lehet érteni/ el lehet fogadni. Viszont, amikor azt érzed, pl egy kapcsolatban, hogy minden más előrébb van helyezve, mint te, aki a partner/társ vagy, akkor mennyire és meddig lehetsz elfogadó/megértő.....(?). Persze kapcsolaton belül is lehet és kell is, hogy mindkét félnek meg legyen a saját élete is, (barátok, kikapcsolódás stb..).....de nem hiszem, hogy az a normális, ha te vagy a B opció, sok minden/mindenki mással szemben.
Te igy jártál?
@@shadowdoom6477 - a témával kapcsolatban nekem ez a véleményem/észervételem. tetszett ez az adás....ennyi
@@krisztinaszalai persze persze 😆😎
@@shadowdoom6477 ne legyel mar ilyen tapintatlan
@@esztermuller3975 😢
Merre van az a cikk az appról?
A citrom-lime ízesített sör az egyik legjobb dolog a világon nyáron, jó hidegen 😁
25:37 Nem akarok *az a csávó* lenni, de ha te az egyetemen egyfolytában be voltál rúgva, vagy másnapos voltál az a te szegénységi bizonyítványod.
(Nem ezt feltételezem, egy korábbi HH-ban említetted, hogy te is sokat dolgoztál.)
Az én egyik szaktársam ki se lát a munkából, saját elmondása szerint alig van szabadideje a duális képzés, a mellékmeló meg a tanulás mellett.
Az "Arra van időd amire szánod" mentalitás nem hülyeség, csak te épp a munkádra szánod, esetleg családra, vagy a heti két sörre.
Mások nem.
Mondjuk ez is csak egy vélemény.
+ "Nem akarod igazán" margójára.
Aha, mert a depresszió, a pénz, az érzelmek, a fizikai limitációk, a számlák, a végzettségek stb. nem létezik.
Néha tudsz értelmetlenségeket mondani, Pisti.
49:23 meghaltam gyerekek😂
A Leah Remini-s podcast megtalálható valahol egészben? RUclips-on csak részleteket találtam.
A kaland játék kockázat nálam is lökött az olvasás szeretetén, bár kisebb koromban a képregények azt már erősen megalapozták.
A lapozgatós könyvek meg a kapudrog a rendes szerepjátékok világába. 😁
kalandjáték kockázat hatalmas volt:D nekem is ez volt ált iskolába a kapudrog mentünk könyvtárba hátha találunk mégmég mikor végeztünk egyel
Sziasztok! Na igen pontosan, az már fél siker, ha elismeri az ember, hogy probléma van, és felvállalja, hogy segítségre van szüksége. Csak jusson is el odáig, hogy a segítséget el is fogadja. Egy szóval nem csak mondja, hanem tesz is érte.
ez azért ritka....
Elképesztő h a tanárok is kb felnőtteknek való könyveket olvastatnak. Így aztán sok esélye van h a gyerek szeretni fog olvasni, ez aztán a logika.
Ez a szeretném/nem szeretném dolog nálam inkább olyan, hogy én szeretek kondi terembe járni, mert kényelmes, jól felszerelt, célzottan vagy képes edzést végezni, vagy csak szimplán mozogni mert mondjuk nem akarsz úgy kinézni mint Schwarzi hanem csak magát a tevékenységet élvezed és nem a külső miatt teszed csak a mozgás szeretete miatt. De van hogy úgy adódik hogy sajnos anyagiak miatt nem engedhetem meg magamnak a bérletet, tehát nem azért nem járok kondiba mert nem szeretném vagy nem akarom igazán, hanem mert ha fejen állok sem tudom kifizetni 😅 és persze tudom alternatívák vannak mert menjek el a szabadba mozogni vagy futni vagy bármi, na de azt meg nem szeretem, nem tudom aki érti érti aki nem nem 😅 én célzottan a kondi terembe levő légkört szeretem és az ott történő edzést és máshogy nem tudom azt pótolni. Szóval nem teljesen minden esetben igaz az, hogyha igazán akarsz valamit akkor a falat is lebontod érte, mert sajnos nem minden élethelyzet engedi ezt meg.
A "ha fontos, szakítasz rá időt" nem csak azért van mert kifogás, elmész motorozni mert megnyugtat de nincs időd a barátaidra, akkor egyértelműen a motorozás fontosabb. Napi 8 óra meló, 2 óra köztes idő, 8 óra alvás, még mindig szabad 6 óra. Általánosságban napi 6 órában azt csinálsz amit szeretnél, ha nincs időd rá mert ezt csinálod akkor az a fontosabb, néha azért Pisti is meghazudtolja magát 5 percen belül :D
Akit érdekel a függőség és ahhoz kapcsolódó témák annak figyelmébe ajánlom Dr. Máté Gábor munkáságát. Világ egyik legelismertebb személye a ezen a téren.
Telómon Android 7 van, nem látom a gugli playen. 8 van a tabletemen, azon hasít. 7es androidon nem lesz elérhető, tudja vki?
8as feletti androidon fut, 7es és az alatt nem lesz elérhető.
Szerintem felesleges is lenne azokra a rendszerekbe megcsinálni mivel, ha 20 ember használná akkor lehet sokat mondok.
@@TheKrekko Köszi, az őskövület samsungomon még a 7-es fut de akkor marad a 8-as tabletta, nem a világvége.
Az iskolai kötelező olvasmányok lényege a mondanivaló lenne! Több könyvnek is lehet ugyanaz a mondanivalója. Nem értem, hogy miért nincs több stílusban írt könyv megadva. Ha lett volna sci-fi tuti érdekelt volna, de az Odüsszeia a kb 200 éves fordításával és hasonló társaival nem kedveltették meg velem az olvasást! 34 éve kezdtem a sulit és még mindig a mai napig nincs választási lehetőség a kötelezőknél. De ez van akkor ha hozzá nem értők állítják össze a tantervet! 🤨
A "Ne b@52ogtassad má'" reload easter egg csak engem emlékeztet a Warcraftos hangbeállítós "It doesn't get any better than this" easter eggre? 😁
Egyből jött a Warcraft flash. 😁
0:00
Gimnázium magyarórán mi blackMirror-t néztünk
Ismerősöm 28 évesen lett olvasás-rajongó, a HP miatt. Addig gyűlölte még a betűket is.
Annyira borzalmas ötlet ezek a nyári kötelező olvasmányok. Hamarabb olvastam el 4-5 olyan könyvet, ami érdekelt, mint, hogy kezembe vegyem azt ami kötelező.
Kipróbáltam az appban a sokszoros reloadot. Ez k*rva jooo 😂🤣😂🤣
én akarok úgy kinézni :D de én meg lusta vagyok :'D
Volt aki elolvasta a kötelezőket?!
Aki szeretné mélyebben átlátni a függőség kérdését, annak ajánlom Dr. Máté Gábor : A sóvárgás démona c. könyvét! 🤓🍻 Peace!
Igen
Like aki szerint Bazsi vega
Hol van janiii gábriel?
JANI GÁBRIEL?