Det varierar helt beroende på vilken månad det är. Jag har ju flyttat hemifrån för att spela basket så jag går fortfarande gymnasiet. Jag jobbar inte heller så mina föräldrar betalar all mat jag köper. Men det beror ju såklart vad jag köper under månaden. En månad kanske det blir dyrare då jag fyller på frysen eller vill testa en ny maträtt osv. Och därmed blir månaden efter billigare. men ett spann mellan (1500-3000kr). Om man äter ute så går såklart kostnaderna upp. Men om man inte äter utan någon gång i månaden så drar man såklart bort den kostnaden. Så för mig varierar varje månad😊 Om du har någon till fråga är det bara att ställa den😊
Va gott!!!
Vad har du för matbudget per vecka/månad?
Det varierar helt beroende på vilken månad det är. Jag har ju flyttat hemifrån för att spela basket så jag går fortfarande gymnasiet. Jag jobbar inte heller så mina föräldrar betalar all mat jag köper. Men det beror ju såklart vad jag köper under månaden. En månad kanske det blir dyrare då jag fyller på frysen eller vill testa en ny maträtt osv. Och därmed blir månaden efter billigare. men ett spann mellan (1500-3000kr).
Om man äter ute så går såklart kostnaderna upp. Men om man inte äter utan någon gång i månaden så drar man såklart bort den kostnaden.
Så för mig varierar varje månad😊
Om du har någon till fråga är det bara att ställa den😊
😍😍😍😍