Коли закінчився фільм та пішли титри, ніхто з глядачів не рухався. Всі мовчки продовжували сидіти. Вважаю, автори стрічки справились з завданням, та змусили глядачів замислитись над історією. Раджу до перегляду!
Тільки прийшли з фільму. Дуже сподобалось. Ходили з дітьми- 10 клас. Приємно здивувало, що дівчатка під час фільму гуглили про письмеників, ділилися, про що знали зі школи, вгадували хто є хто. Сподобпюалось, що більшість в залі була молодь до 30 років. І не дивлячісь на 2 тривоги, на відсутність світла (перемикали на генератор і назад), ніхто з сеансу не пішов. Росте нове покоління, яке усвідомлює, хто були і є наші сусіди. Фільм класний!
Саме для них ми повинні робити такі фільми! Дивитися такі фільми! Мій син перейшов на українську, йому 11 років. Напевно цей фільм поки що не для нього, але я намагаюся багато росказувати йому тієї нашої історії , яку замовчували від нас. Я з Харкова. Про Будинок Слова знала якісь короткі незначні факти : там жили українські письменники. Все. Я 1983 року народження. І начебто історію вже не приховували, вже було можна про це говорити з 90х, але ж "Росия наши союзники и братья навек" , тому їсторію просто примовчували, робили вигляд, що трагедія минулого вже не стосується суасного і давайте не будемо згадувати нашим "братьям" їх колишні гріхи... Тому лише під час повномаштабного я почала дізнаватися всю цю правду з українських історичних каналів. І це жахає знов і знов... Особливо те - як заповчування стирає пам'ять наступним поколінням. Давайте відновлювати нашу історію. І давайте більше ніколи не пробачати ворогів!
Була в кінотеатрі нещодавно на ньому. Мені сподобалося, для мене тема розстріляного відродження найбільш близька і болюча, я прям чекала цього фільму. Мене як кажуть торкнуло. Після виходу з кінотеатру і говорити не хотілось, а помовчати в знак солідарності і поваги. Це треба на уроках показувати. Щире захоплення
Дякую Вам за огляд. Мені фільм сподобався, але зауважу, я знайома з творчістю митців «Рзстріляного Відродження». P.s. З нетерпінням чекаю фільм про Леся Курбаса.
я вважаю, що творці фільму обрали правильний шлях, вирішивши показати трагедію розстріляного відродження саме через постать вигаданого героя. Для того, щоб розкривати історію кожного мешканця того будинку треба знімати серіл, хоча б по одній серії на кожного письменника (про період життя в будинку Слово).
Згодна! Неможливо було б вкластись у таймінг, щоб не затягнути і, при цьому, розповісти про кожного письменника. А ті, хто зацікавились - підуть і почнуть самі шукати інформацію.
Абсолютно солідарна з двома вище написаними коментарями. Я вийшла з кіноперегляду під глибоким враженням. Картинка дійсно топова. Я б також сходила на виставку фото кадрів фільму. Гра акторів також була рівнева, я дійсно їм повірила. А що до сюжету і розкриття персонажки дійсно потрібно знімати серіал, і напевно не на один сезон))) Тому я б сказала, що в нас непочатий край роботу)))
Більшість зауважень дуже дивні… Акімов чудовий збірний образ зрадників. Їх було купа серед жителів, як їх ще було зобразити? І актор грає добре, і багато важливого змогли умістити в стрічку. На виході бачила як люди почали гуглити про слово, тобто глядача змогли зацікавити. Я думаю, це робота точно на 10/10 і огляд недоречний кіну
Краще аби держава виділяла кошти на такі фільми а не як було півроку тому 33 мільйони горбунову на якесь очевидне гім....о.Такі фільми набагато важливіші для України.Тішусь що історія України і відомих людей стає популярною
Краще б держава виділяла гроші на фпв дрони чи ракети, щоб була взагалі держава і нація, а не пилили гроші на зніманні второсортного лайна для внутрішньої аудиторії, коли закордоном толку від нього нуль. Є багато серіалів та фільмів з якими наш попил грошей під час геноциду і до нього конкурувати не може, то нащо щнімати і виділяти на це податки? Краще б ціни зменшили на 30% на все що сюди продаватись завозиться і на знімали лайна. Цей попил вже набрид. Випустили насадок плодити інші нації, батрачити на інші країни, випустили чоловіків під 1 млн за гроші рішал, а тих що залишились утиилізують, а інше населення спокійно дивиться той глак на якому гроші попилили з їх кишень знову ж заплативши, то нас з такими діями взагалі на майбутнє черкз 50 років фізично не буде і весь той шлак на якому пилили забудиться і зникне.
@@mykolaj1110У вас перекладач затупив, в українській мові є слово розпил, а не "попил"🥴 Навіщо стільки тексту, пишіть більш конкретні тези, чи майор фсб пагану методичку дав? Гавноіпсятіна
Трохи спірне твердження, бо вітчизняне кіно повинне закривати всі ніші, на які є попит. Інакше умовно невибагливий глядач, який дивиться творчість Кварталу/Горбунова, буде дивитися те, що йому російські помийки згодують. Нажаль так це працює. З музикою аналогічно.
Те, що ви хочете від цього фільму, неможливо вмістити у 2 години, це мав би тоді бути серіал з акцентами в серіях на різних героях - Хвильовому, Курбасі тощо. Звісно, в такому хронометражі неможливо було глибоко пірнути в персоналії. Сподіваюся, що й серіал з часом буде знятий, а так - є чудовий, вартий уваги фільм
Крута ідея! Хай би хтось із режисерів це прочитав і прийняв як знак🤞💛 Такий серіал справді варто знімати, а не поторочні, на які не соромляться брати гроші у війну, висвітлюючи українців недолугими і знову другосортними(
Я трошки посперечаюсь щодо того, як були розкриті інші персонажі. Я була на спецпоказі і ці питання були обговорені з режисером. Там є декілька відсилок та моментів (коли наприклад, дочка читає сторінку з роману, а потім це відбувається в фільмі), щоб зрозуміти, що цей весь фільм - це і є той незакінчений роман, який Хвильовий спалив і саме через те, що він намагався «вбити» своїх персонажів та не зміг, він і вбив себе. Це художня робота на тему, що мало б бути в тому спаленому романі, але заснована на реальних подіях та постатях. Саме тому всі інші творці - наче декорація для того, що відбувається. Бо все наче відбувається в голові та в романі Хвильового.
@@polyatskovun думаю, це було важко по таймінгу всіх розкрити😔 але я теж дуже хочу про всіх митців більш розгорнуті історії, в ідеалі серіал - це було б прекрасно🙏
Як добре, що я цей огляд дивлюся після фільму, бо певно не пішла б. І дуже багато б втратила. Стрічка неймовірна. Будь ласка, йдіть, люди! Ця стрічка в саме серце - дуже болюча і сильна ❤️
Ми з друзями ходили на цей фільм, знаючи про всі трагедії, тож для нас це було черговим нагадуванням про безжалісність радянської системи. Коли персонаж Курбаса з'явився на екрані, моєму другові, майбутньому актору, справді вистачило й цього. Він підстрибнув та з цікавістю дивився в екран, оскільки навіть попри нерозкриту історію персонажа, його діяння живуть в голові таких, як мій друг. По нам із подругою найбільше вдарили сцени Голодомору, після яких подруга не припиняла плакати. Коли ми вийшли із залу, вона досі плакала, бо це розуміння масштабів винищення українських митців, чергове нагадування про це, змусило її зламатися. За час, поки ми їхали додому, вона майже нічого не сказала нам, а потім ми обидві мовчки оцінили фільм на 10.
Розумію вашу подругу. Я теж почала плакати на сцені голодомору, а потім і від усвідомлення, що робила система з нашими письменниками. І я теж, коли вийшла з кінотеатру, мовчки їхала додому і переварювала все побачене.
@@Yurchyshyn українці здавали своїх, бо це з ними зробила радянська система. Я не відкидаю ні минулих, ні теперішніх злочинів росіян, але ми говоримо про історію конкретного будинку, людей якого винищили совєти за допомогою зрадників.
Для того, щоб розкрити всіх персонажів, необхідно було знімати серіал. Гра акторів неперевершена, робота оператора на висоті, як і режисера. Дмитро Олійник - це дуже талановитий актор, зіграв прекрасно. Фільм раджу до перегляду.
Дивилася фільм і опісля половина залу сиділа зі сльозами на очах, і в кінці аплодували. У результаті я йду читати всього Хвильового та донатити кожен день, щоб історія ніколи не повторилася. Раджу до перегляду!
Я вважаю що рішення режисера і сценаристів цілком мають право на існування. Історії всіх героїв неосяжні і самодостатні. Навіщо братись за нездійсненну задачу. Лінія антагоністів більш символічна і піддається для більш детального розгляду. Акімов - це ніяка не аллюзія на Путіна. Це скомпільований образ всіх зрадників і стукачів. Це розкриття методологій і механізмів роботи страшної каральної маніпулятивної машини. Фільм викликає відразу до людоїдського режиму. Водночас живе і зрозуміле зображення письменників пробуджує бажання досліджувати історії героїв, зовсім не було враження "фоновості" мешканців будинку. Я вважаю що фільм досяг своїх цілей і знайде свого глядача. І здивований такій критиці з боку автора.
Мені особисто сподобалась не лише краса картинки, але і краса метафор у цьому фільми. Як приклад: момент з мишоловками, коли з'являється Акімов, відразу натякає на природу цього персонажа. Також варто пам'ятати, що Акімов же не лише класичний антагоніст-кгбіст чи приклад реальних зрадників, він ще й ПЕРСОНАЖ Хвильового. Тобто та частина Хвильового, яку той ненавидів і пропрацьовував у своїх творах. Відповідно, розвиток персонажа Акімова можна вважати також і внутрішнім процесом самоаналізу автора, що призводить до самогубства. Інколи корисно вивчати не лише біографії класиків, але й їхню творчість. Ще не дуже розумію, яким чином можна було в такому фільмі розкрити всіх мешканців будинку. І навіщо? Головним же персонажем фільму є будинок, і завдання полягало в тому, щоб показати той жах, який у ньому відбувався, і масштаби наших культурних втрат, а не відволікати увагу на уроки з біографії авторів 😐 Коротше, це тепер один з моїх найулюбленіших фільмів і українських, і загалом 😍
Я вже чекаю виходу стрічки на якійсь з платформ, бо одразу зрозуміла, що це саме той фільм, який хочу передивитися ). Чудово підмітили момент. І з рештою - згідна.
Бо Акімов це збірний образ, відображення того, як працювала система і хто опинявся на вершині, на контрасті з тим, що відбувалось з справжніми особистостями. І фінал його це теж відсилка до функціонування системи і спецслужб зокрема, а не буквальний твіст. І так, «зустріч» із голодом це лише символ внутрішньої трансформації Хвильового, а не єдина її причина у фільмі. І так, фільм розрахований, що глядач знає про цих людей, або буде змушений вивчити контекст. Ваші претензії змушують подумати, що ви занадто буквально все сприйняли, це ж кіно, не варто очікувати, що вам все скажуть прямим текстом і розжують.
Дещо згодна з Вами щодо приділення уваги головному антагоністу стрічки більше, ніж головним героям. Дуже складно за 2-2,5 години фільму розповісти про письменників розстріляного відродження сповна. Це однозначно має бути серіал! Картинка прекрасна!! Актори прекрасні! Мені навпаки дуже сподобалася сцена декламування вірші, особливо вірш Семенка круто передали звуками, тому що його поезія зосереджується на звучанні
Акімов не антагоніст в фільмі, а антигерой, ну тобто головний герой, тільки негативний ( як Волтер Вайт в breaking bad), в нього і ціль є, і арка трансформації…
я насправді була щиро вражена цим фільмом, і для мене він був дуже емоційним, правда тільки після перегляду вашого відео зрозуміла, що якщо дійсно не знати історії про всіх митців що там були, тоді фільм буде позбавлений всіх тих емоційних барв що я відчула. Але всі рівно впевнена що всі повинні його подивитися, може з'явиться якраз стимул погуглити і за Курбаса, і за Вишню та інших. Дякую за відео
Не люблю коли огдяд починають з негативних коментарів, а потім лише схвальні і їх достатньо багато є в фільмі. Стрічка цікава і за 2 години вона чіпляє історією однієї трагедії, а для розкриття персонажів потрібно зняти серіал. Вважаю що ваша критика переоцінена.
А мені навпаки сподобалася роль Олійника, його гра і цей метафоричний персонаж Акімов. Тільки поставивши його в центр можна було не перетягувати увагу на когось одного з письменників, а показати загалом будинок слово і зріз епохи
Погоджуюся з Вами, тільки так можна було акцентувати увагу на корінь зла - сталінський режим (зараз путінський), реежим репресій і винищення всього національного у всіх "братніх республіках". Моя подруга після 24.22р. опинилася з онуком у Латвії. Розповіла, що подивилася там фільм "Молчание Марии" - про те, як в ті ж самі страшні роки у москві розстріляли всю трупу латвійського театру.
Була в кінотеатрі на цьому фільмі , 13 травня - в день смерті Миколи Хвильового. Мені фільм дуже сподобався . Виконавець головної ролі , навіть був присутній і після фільму спілкувався з залом , дуже цікава та позитивна людина , не кажучи вже про його акторський талант . А ще здивував акторський талант Геннадія Попенка і як він відіграв свого героя . Дуже рекомендую фільм . Для пересічного українця, якац може не так прискіпливо відноситься до режисерських рішень - це шедевр !!! Правда !
Тільки прийшов з кінотеатру і відразу подивився огляд. Фільм чудовий, без перебільшення найкращий та найглибший повнометражний історичний фільм за всю незалежність України. По завершенню зал аплодував, більшість виходила зі сльозами на очах.
Я бачила цей фільм кілька днів тому і я досі під сильними враженнями, фільм просто чудовий, ніяких недоліків я не побачила, хоча можливо це через мою захопленість темою. Акімов, як я зрозуміла є збірним образом зрадників та кгбістів, а також персонажів самого Хвильового. Я дуже рада, що є це відео і що більше людей дізнаються про фільм, адже я певним чином розчарувалась коли перший сеанс відмінили бо прийшло лише двоє людей, а на другий зібралося всього біля десяти, це кіно повинні побачити всі
А мені навпаки у цій стрічці сподобалося те що не розкривали героїв, а показали трагедію цілого українського народу, як ламали по одному, щоб усі боялися
Ходила в кіно на цей фільм минулого тижня, і що мене вразило, так це те, скільки молодих людей, таких як я були в залі. Взагалі, я теж познайомилася з Розстріляним Відродження через музику від гурта МУР, хлопці неймовірно, як на мене, передали досить важку тему
Дякую за цей розбір фільму "Будинок "Слово". Нескінченний роман". Я про цей фільм дізнався ще у кінці 2021 року, коли дивився сюжет про створений фільм і вихід на кінофестивалях. І ще тоді зрозумів, що акцент фільму зводився не стільки навколо самих дійових осіб у вигляді українських митців, мешканців цього будинку "Слово", скільки навколо одного нквдиста, хлопчика на побігеньцях Володимира Акімова, який візуально схожий на путіна - творці фільму якраз на нього й хотіли звернути найбільше увагу глядачів і сформувати загальну думку, що через таких як цей Акімов й ставались масові арешти митців "Розстріляного Відродження". Мабуть, через це я з того часу й очікував перегляду цього доробку Тараса Томенка. І дійсно, найбільше розкрили героя Акімова, але не героїв Хвильового, Курбаса, Семенка, Остапа Вишні та інших. Це головний мінус фільму. Хоч я його хочу подивитися і оцінити по справжньому. Але головне, що він створений і його варто подивитися і зануритися в ті непрості, але водночас багаті на події і на видатних митців часи. Я особисто бував в будинку "Слово" 8 років тому, але ще тоді не здогадувався про це. Це дійсно цікава будівля з історичної точки зору, хоч і задумувалась як місце для одночасної розправи сталінським режимом української інтелігенції.
Я подивилась цю неймовірну картину у кінотеатрі. Були веселі кадри, було через що поплакати… з того що яскраво запам’яталось, коли Рая в клубі читала свій вірш і це було так еротично і зухвало, що в кінозалі навіть попкорн всі їсти перестали😂 весь час що вона читала, була тиша. А коли закінчився фільм, всі мовчки сиділи до закінчення титр, а потім були овації.
Це відео нагадало, як я читав про дебютну виставу Муру в коментарях, що хтось десь не дограв, а ще комусь не вистачило драматургії, але сходивши сам я побачив прекрасну виставу. Тому сходіть самі і подивіться хороше кіно. Нажаль, воно в прокаті буде не так довго, як би хотілося. З розкриттям навіть найвідоміших митців будинку цей фільм можна розтягнути на години чотири. Не здивуюсь, що Ваш фільм про Курбаса буде години півтори-дві. Персонаж Акімова, як уособлення сталінщини цілком зрозуміле і хороше рішення, але в принципі цю роль можна було передати умовному Микитенку. Це було б і символічно, враховуючи, що комуністи його і вбили трохи пізніше
Ще 9 травня на перший сеанс цього фільму у Дніпрі сходив і мені видався цей фільм дуже цікавим, як мінімум через те, що я вже кілька місяців слухаю альбом гурту МУР - "Ти [Романтика]", де в дуже потужному стилі розповідається про розстріляне відродження. І що цікаво, так це те, що в цьому альбомі в деяких піснях є певні слова, які глядач почує у фільмі "Будинок "Слово". Нескінчений роман" якщо прийде в кінотеатр і гляне фільм. Ну і в цілому дууууже добре, що в нашому суспільстві починається потроху БУМ зацікавленості темою розстріляного відродження, адже елементарно в мої шкільні роки на уроках української літератури якось було до одного місця, що там розповідає вчителька про поетів, яких спіткала така тяжка доля. І так було в глобальної більшості населення України. Сподіваюсь, що все це в підсумку приведе нас до того, що ми дійсно будемо цікавитися своєю історією і своїми героями як минулого, так і теперішнього☝️ Обов'язково сходіть на цей фільм. Це дууууууууууже важливо
Почула одну думку про Курбаса, він не залишив до наших днів нічого матеріального, щоб підтверджувало його феномен адже це театральні постановки 20х років, але всі знають його як генія і митця. Тому дійсно дуже цікава його історія!
Мені фільм дуже сподобався. Колір (поява в моменті червоного серед чорно-білого), операторська робота, історія про те, як "хлопчики" стають останньою сволотою. Для мене це не є фільмом про митців, тому те, що їх історій тут немає, мене не турбує. А ось історія про те, як митців, загнаних в банку , перетворюють на таке собі "трактор в полі дир-дир-дир", звісно могла бути розказана жорсткіше, але... Мені все одно фільм дуже подобається
Не розділяю думку авторів цього чудового та щирого випуску. На мою думку, фільм не може передати історію кожного, тому в ньому зосереджена увага на тому, щоб передати всі жахи того часу, з якими стикнулася еліта. Навпаки після фільму в людей виникає бажання дізнатися більше про будинок Слово, та вже самостійно подорожувати історією в цей бік. В будь-якому разі, фільм такого штибу відштовхує сприйняття українського кіно подалі від скаженого весілля. У багатьох українців є думка, що українського кінематографу не існує. Бо вони бачили скажене весілля або штольню. А фільми як цей, перекреслюють ці упередження, і доводять, що наше кіно різне, і може бути настільки крутим, як Будинок Слово. Ще момент дуже важливий щодо кінцівки картини. Цей хід, хоч і не існуючий, дає надію, що ми не самі у своєму горі. Що ми можемо боротися зі злом і нам це обов'язково вдасться. Кожному у свій час. Наче все сказала)))
Вперше почув про цю кінострічку, але вже зрозумів, що вона обов'язкова для перегляду. Дякую за цікавий і корисний контент! Слава Збройним Силам України!
Дякую за цей відгук! Дуже бракує отаких чесних поглядів на цей фільм саме як на твір, кіно, що має сценарій, режисуру, задум та багато інших складових, а не просто відсилає нас до наших власних знань (або незнань) про Розстріляне Відродження. Фільм дивилася з друзями: не зайшло, саме через слабкий сценарій, ляпи в психологічних портретах і мотиваціях, ба навіть історичні неточності різали слух. Читала багато захоплених відгуків, але всі вони схожі, як один: "Важливо розповідати про Розстріляне Відродження!", "які чудові актори, адже вони так схожі на реальних!", "які паралелі з сучасністю!" - тобто відгуки в основному не про фільм як такий, а про те, як глядач переживає свої стосунки з історичним матеріалом, на якому фільм базується. А от критичних відгуків одиниці, і всі вони починаються там, де автор не екзальтує з приводу контексту, а говорить про стрічку так, як би говорив про будь-яку художню стрічку... І я вважаю, що це правильно, але в наших умовах ідеалістично: таких поглядів буде мінімум. Також не погоджуюся з тими, хто каже, що "треба знімати серіал, аби показати всіх персонажів і глибину всіх трагедій!" Ні, не треба. Треба від початку розраховувати свої сили. Про глибину і трагедію можна написати односторінковий есей, не те що зняти двогодинне кіно, але якщо зробити це вдумливо і талановито, всі все відчують. А тут вийшло, що сценаристи замахнулися показати якраз "всю трагедію епохи" у двох годинах кіна, і ми отримали, очікувано, набір штампів і картонних персонажів. Особливо болить, що, не впоравшись, очевидно, з задачею копнути глибоко, вони завершують фільм тим, як (спойлер) українських письменників арештовують під вірш Тичини, що звучить фоном (причому Тичина читає цей вірш по телефону Бажану!). Ляпас Тичині, ляпас усім, для кого постріл Хвильового - це справді трагедія епохи. Обовʼязково іти і дивитися. Щоб потім захотілося зрозуміти більше.
Ляпас Тичині зробив не фільм. Коли ми з дітьми на уроках обговорюємо трагедію Тичини, доходимо висновку, що, звісно, не засуджуємо, бо, не дай боже, комусь хоч спробувати уявити, як це - взаємодіяти з радянськими спецслужбами, як це, коли ладно ти під загрозою, але під загрозою твоя родина... Ми співчуваємо, не засуджуємо, а потім... А потім діти кажуть: "Але ж були письменники, які й за таких умов не здалися". Хіба вони не праві? Хіба це неправда, що поки Тичина писав "Партія веде", партія вела під руки його побратимів з наміром ніколи не повернути додому? Це трагічно, це жахливо, це так жорстоко, що й не передати словами, це в уяві в один пазл не складається, не те, що в житті... Але це факт. Павло Григорович і сам це розумів, навіть якось визнав, щоправда, майже пошепки.
Все навпаки. Всее що ви кажете як недоліки не є взагалі важливим. Фільм своєю напругою та емоційністю спонукає після перегляду дізнатись саме про те, про що у фільмі не сказано. Та прочитати ті твори, яких ми ніколи раніше не читали. Це і є головна перевага цього художнього фільму. І режисер сказав, що документальний треба дивиться саме після художнього фільму. І я абсолютно з цим згодна. Фільм збуджує наше бажання дізнатись більше і поринути у вивчення нашої історії. А ви подаєте це як недоліки. Хочете показати себе супер розумними знатоками? Набрати коментарів для поширення та просування вашого відео?
Спочатку , я відкрив для себе Ти [Романтика] від МУР , вже замовив квитки на їх концерт , потім подивився це фільм . І зараз читаю і шукаю все нову і нову інформацію для себе про розстріляне відродження Можливо фільм не розкриває персонажів , але якщо вас зачепить ця тема як і мене , вам захочеться дізнатися більше . Моя думка , що цю стрічку треба сприймати на історично просвітницьку . Щиро раджу всім сходити А чи може , що Акімова спеціально зробити таким , що він боїться сильних людей, а перед слабими намагається кататися більш владним ніж він є насправді
Я, теж, почала більше шукати і знаходити для себе інформації про представників розстріляного відродження. Мене надихнула праця «муру». Навіть почала збирати літературну книжну колекцію прижиттєвих,здебільшого, видань . Від фільму чекала більшого. Але думаю ,тому що я для себе раніше знайшла більше інформації про героїв . Згодна з автором відео про те,що для тих ,хто не знає глибше історію представників розстрідяного відродження фільм ,трохи «неповний». Хотілось би більше побачити Сосюру,Курбаса,Семенка ,наприклад
Нещодавно з одногрупниками сходили на цей фільм, я знала тільки, що це про розстріляне відродження, трейлеру і опису не бачила. І мені дуже сильно сподобалося, гарно знято, актори добре відіграли, особливо, що цікаво більшість їхніх розмов справді були. На сценах з Голодомором мене порвало і в кінці, з іменами усіх знищених радянською владою... Вартий уваги однозначно, для українського кінематографу дуже потужний. Задоволена, що переглянула, хочу тепер і хлопцю показати.
100% погоджуюсь, що операторська робота просто шикарна І ще мега круто, що вони зробили персонажів дуже живими Проте дійсно, якщо не знати історію, то в багатьох (та майже у всіх) випадках не зрозуміло що відбувається Зрозуміло, що 2 годин вкрай мало для такого фільму. А ось в форматі серіалу все могло б бути
"Будинок "Слово"" - це перший фільм, на який купила я йду другий раз за тиждень, а то і третій піду - дуже достойне кіно, всім друзям вуха прожужжала і добила їх коментарем, що там є "путін". Сподобалось майже все, але я так чекала, коли хоч трохи звернуть увагу на Курбаса і Вишню, заради яких йшла від початку, та сценарій мав інші наміри. Ходіть на цей фільм, він вартий того!
До речі, у фільми є кадри де дружина Хвильового дзвонить, видаючи якусь інформацію. Хоча це й губиться на фоні Акімова. Мені здається, що основна причина у такому загальному спрощенні і наявності Акімова - брак часу на розкриття персонажів. А фільм і так тривав 2 години. По суті для такої теми варто було б робити міні-серіал. Але взагалі фільм як казав один сучасник - "потужний")
Я не розумію для чого чи для кого ви зняли цей кіноогляд( Я ходила на цей фільм, в кінозалі було 4 людини, 4 людини на весь кінозал!!!!!!! Ті хто сумнівався, після вашого огляду не підуть, а інші і не знали про цей фільм! Ми з подругою дивились фільм зі сльозами на очах, бо це фільм про те що українців знищували і продовжують нищити...!!! От два останніх речення в кінці Вашого огляду це найголовніше!!! Максимально дивний огляд... В час коли нас стерають з лиця землі, і багатьом українцям це треба доносити різними способами, Ви отак знецінююте всю роботу... Фільм прекрасний !!!
Я сподіваюсь, що цей фільм буде розглядатись як такий собі тізер до повної картини. Щоб усі, хто подивиться, захотів більше взнати та прочитати про цих видатних митців та поціновувачів України та нашої культури. Та до того проміжку в історії взагалі. Як її намагались знищити неймовірно підлими способами. Бо після перегляду виникає багато запитань до того часу і тих особистостей, про які нам не розповідали у школі чи університеті, або ж просто поверхнево казали, що такі були. Але фільм точно треба дивитись. А краще спочатку документалку цього режисера, а потім вже художній фільм. Дякую вам за огляд!
Вчора була фільмі, і мені дуже сподобалося. По-перше: картинка. Це надзвичайно красива операторська робота. Кожен кадр хочеться роздивлятися. По-друге: мені сподобалося, як персонаж Акімова об'єднав їхні трагедії в щось ціле.
Хочу висловити свою думку щодо фільму: погоджуюся, глядач має бути підготовлений до перегляду, подивитися документальний фільм про будинок, почитати, послухати. Саме так зробили ми, тому дуже цікаво було слідкувати за героями, атмосферою їх життя, думаю, якби автори взялися розкривати історію хоча б декількох персонажів, їх розвиток, то це був би серіал. Фільм дуже сподобався, особливо операторська робота!
Була на фільмі. Зауваження щодо того, що не розкриті герої, генії нашої культури, вважаю недоречним. Адже кожен персонаж заслуговує окремого фільму. А от Акімов. У нас таких акімових сила-силенна. І усі ці покидьки зараз на верхівках, бо так легше добитись бажаного. Цей Акімов нагадав мені персонажа Загребельного - Сироту. Усвідомлення того, що отакі акімові-сироти досі при владі і керуються звідти ж, жахає.
Щойно прийшла додому з фільму Будинок Слова, і тут Ваш розбір фільму ❤ дякую за вашу роботу 👍🏼 і фільм дійсно варто подивитись кожному, він глибокий, цікавий і під час перегляду фільму не помітила ті зауваження що сказав Віталій, він дійсно вартий перегляду 💛🩵
Хочу такий фільм про нашу еміграцію після другої світової в таборах Ді-Пі. Самчук, Шевельов, Маланюк, Костюк, Багряний. Організація МУР була саме там в ті часи.
Вже дивилася цей фільм. Мені дуже сподобалося. Думаю, що для повного його розуміння треба мати попереднє знайомство з історіями цих героїв. Проте сцену зі згвалтуванням вважаю зайвою. Не так вразила зміна героя (якого по суті не було в будинку "Слово", лише на допитах), як зображення такої вразливої теми. Мені як дівчині на таке дивитися неможливо... Загалом фільм досить вдалий, хоча звичайно завжди є над чим працювати🤍 Підтримуйте, дивіться українське кіно! Завдяки переглядам та критиці наші фільми ставатимуть кращими!
плюсую, вважаю шо сцена згвалтування зайва, всім ітак зрозуміло шо він хробак і сексот і це можна було тонше показати, взагалі на фоні всього вона виглядає зайвою.
Я навіть не дивилася фільм, але читала відгуки... і в першому побачила що там є така сцена - і одразу зрозуміла що подивитися фільм не зможу (без сильного погіршення психологічного стану на декілька днів) 😢
Як вчасно вийшов огляд від ЗК!якраз придбала квиток,через декілька тижнів йду дивитися закордоном.Напевно легше дивитися,коли ти в контексті і знаєш вже все про всіх.Можливо режисер не хотів сенсово перегружати пересічного глядача...дуже дивне рішення зробити головним протогоністом кгбшника.Все ж я вірю,що документальне кіно і художнє це різні речі.Згадалось про Остапа Вишню,як над ним знущались і зламали,коли повернувся з заслання вже був зовсім іншою людиною і написав "Самостійну дірку"...Розстріляне відродження це настільки болюча тема,що навіть якщо кіно вийшло не дуже,то правду не зтерти.
Мені фільм дуже сподобався, навіть враховуючи те, що я дуже побіжно знайома із представниками розстріляного відродження. І сцена самогубства Хвильового для мене дуже працювала, бо я і до, і після без зупину плакала. Глядачі в залі не ворушились ще близько хвилини після титрів. На мій погляд це потужна робота. Після нього я впевнилась у бажанні йти на виставу Мур, бо тепер зрозумію значно більше. Цей фільм став серйозним поштовхом знайомитись із періодом розстріляного відродження ближче. Можливо є раціональне зерно в тому, що стрічка не знайомить нас із персонажами близько і не розкриває їх на повну. Але мені важко уявити необхідний для цього хронометраж. Це не розважальне кіно. Його варто дивитись або з метою привідкрити для себе цю тему, або для того, щоб візуалізувати представників тих жахливих подій, з якими вже добре знайомий. З нетерпінням чекатиму вашої роботи про Курбаса. Дякую, за вашу діяльність💛💙
Коли я вернулася з кінотеатру, то подумала, що цей фільм або для людей, які взагалі нічого не знають про будинок Слово, або для людей, які дуже добре орієнтуються в темі. Бо перші зможуть відкрити для себе дуже цікаву і трагічну сторінку в історії України і почати (підкреслюю, саме почати) вивчати її далі. А от друга категорія (профі) зможуть повністю насолодитися сценами/атмосферою, розуміючи, що було насправді, що сталося з героями далі, а що є художньою вигадкою. (Мені б це дуже допомогло у перегляді😂). Для мене цей фільм задумано так: нам дають один пазлик і ми, знаючи історію, додаємо "свої" пазлики. Тоді виходить картина, тоді фільм працює. ❤Окремо хочу відмітити момент з річкою і з дівчинкою в селі (хто бачив - зрозуміє). Це було сильно і красиво. ❤Думаю в образі Акімова хотіли показати всю систему і її логіку. А щодо питання здавати один одного, там були сцени "дружина Хвильового, яка кудись дзвоне", і "Сосюра, який втік коли побачив сцену згвалтування". Важко в 2 год вмістити більше. Чекаю, коли фільм можна буде глянути вдома, з гуглом😂😊
Я теж коли дивилась, записувала моменти та постаті, які хочу загуглити)) І цим цей фільм мені подобається, бо спонукає вивчати та взнавати всі історичні факти нашої історії, які ми на жаль не знаємо!
Дуже правильно про другу категорію - я прям дійсно подивилася і пораділа, що вдало підібрані актори. І розповіла після фільму дівчатам поруч про подальшу долю Раїси Троянкер, а також дружини і дочки Любистка Хвильового і т.д. - дівчата дуже вражені були і певно почитаю трохи про мешканців будинку "Слово". Але так, фільм дійсно не вразив, бо це все я і так знаю, просто хороший фільм для мене та і все. Але рада, що люди щось для себе почерпнуть, може...
Не згоден про героя Хвильового: протиріччя показані, просто не акцентовано. Наприклад, роман який хтось написав Акімову написаний був Хвильовим. Або він співав пісню на вірші пушкіна перед самогубством. Або головний НКВДшник чмирив Акімова за те, що не догледіли Хвильового, бо той був їм дуже потрібен (що говорить про те, що самогубство він вчинив не через те, що побачив голод в селі)
Про те що Акімов змінився за 3 секунди - взагалі дурня. Зараз трохи спойлерів буде. В першій сцені це був сповнений надії персонаж, якого потім булили за вірші, став стукачем, потім зґвалтував жінку (вже знаючи, що йому нічого не буде за це). Поступово змінювався весь фільм, як і треба головному герою.
отже, мій особистий висновок після перегляду вашого відео: треба вивчати історію або читати(якщо це екранізація книжки), а потім дивитись фільми. кіно це чудово, але не завжди є основним джерелом фактів. як тільки потраплю в Україну(бо щось тут поки не збираються випускати в прокат) піду подивлюсь.
Як на мене ви чогось свого хотіли від цього фільму і він просто не виправдав конкретно ваші очікування. Для мене, там все досить зрозуміло - і навіщо акцентували увагу саме на вигаданому Акімову, і чому не показали історію інших (бо не можлива повноцінно показати стільки персонажів за такий хронометраж + ці короткі епізоди навпаки, мене конкретно, мотивують дізнатись більше про цих людей). Мені сподобалось і все було зрозуміло, дуже гарний фільм!!!
Гарний фільм і дуже чудово показали персоналію Хвильового. Не знаю чи дійсно саме такий характер мав Фітільов але дуже класно. Сцена з віршами дуже смачна.
А мені дуже сподобалось , наче прохи підгледіли , зробили такий легкий чарівний зріз подій . Щоб розвинути історію кожного , то потрібний серіал мабуть
Фільм крутий. Кадри та ідея перехоплюють подих. Після фільму німий розпач і усвідомлення всієї трагедії. Всі хто не знає Курбаса, та інших творців, йдіть та читайте. Не зрозуміла критика.
Дуже сподобався фільм! Крута робота режесера, оператора і акторів! Не згідна з оглядом. Але негативна реклама, теж реклама) і це не документалка, якшо шо ))
Приходжу з кінотеатру, і загін кіноманів випускають відео з оглядом на той же ш фільм, це дуже круто. Бачила коментарі про "ти - романтик", бо там справді можнапосути ті ж слова, що звучать і у фільмі. Але можна було побачити велику кількість кадрів в відео на каналі МУР з назвою Будинок ритуальних послуг. Тому я знала, що йду на дещо мега цікаве, але історія Акімова мене розбила вщент. Я й не помітила, що Акімов схожий на путіна, мабуть через те, що я знаю цього актора з серіалу "громада", який дивилася кілька разів. Фільм чудовий, всім раджу до перегляду. Також можу порадити сходити на ютуб канал МУР, там є круті та цікаві відео
Подивилася вчора. Мене теж вразила робота оператора - настільки все красиво і поетично, виважено. Буду передивлятися фільм ще раз на Такфліксі, щоб ніхто поруч не жер попкорн під час сцен з Голодомором...
Фільм прекрасний - змушує помовчати, а потім іти читати про митців та, власне, їхні твори. Розкрити усіх - то жоден хронометраж не витримає. Та сподіваюсь, стрічка стане натхненням для створення окремих картин чи то серіалів про Хвильового, Семенка, Курбаса та інших
Фільм варто дивитися всім, він справді гарно знятий, офігенний склад акторів. І, якщо людина не дуже в темі доль всіх реальних постатей фільму - це стимул і нагода дізнатися більше. А ще щиро раджу почитати Йогансена «Подорож ученого доктора Леонардо і його майбутньої коханки прекрасної Альчести Слобожанською Швайцарією»)
Мені дуже сподобався фільм. Знятий неймовірно (погоджуюсь щодо операторської роботи). І що цікаво - після стрічки пішла шукати усі прізвища мешканців будинку, акторів, які грали і кого… тобто спрацювала ідея самостійного пошуку людиною «невпізнаних»… це найкращий варіант після перегляду фільму - цікавість та пошук інформації.
Сьогодні я залишилася без друзів та знайомих. А все із-за мовного питання. Мені страшно. Мені дуже страшно. Я бачила жах війни , я бачила й відчувала всю ненависть, злість , огиду до тих хто говорив. Я знаю історію , я знаю як тоді склалися долі всіх тих хто мріяв про незалежність, про свободу слова. Як важко нам далася вільна Україна. Й як важко нам дається зберігати мир сьогодні. Мені справді болить, мені дуже болить що я досі чую як діти говорять мовою окупантів, ґв5лтівн0ків й загарбників. Як ті ж діти кажуть що не бачать сенсу вчити мову , не бачать сенсу починати розмовляти. «Гаваріть удобнєй». Це я чую від дітей. Дітей. Боюсь уявити про що говорять їх батьки. А скільки разів мене просили перейти на російську бо не розуміють мене? Мене скручує , живіт болить а до горла підкочує гострий ком болю й розпачу. Тіло тремтить від холоду й жаху. Я ніколи не била нікого Кобзарем по голові. А напевно варто. Я ніколи не примушувала оточуючих говорити зі мною мовою(хіба що в чаті в якому чітко прописано в правилах) , ніколи не знущалася з них чи притискала. Бо це особиста справа кожного. Але коли людина зневажливо ставиться до мови без жодних на те причин... Це боляче. Мені страшно жити в суспільстві яке свідомо знищує державу , нашу автентичність та незалежність. Мені страшно та боляче. Боляче що після моїх слів я можу залишитися сама-самісінька , бо люди сприймають все виключно як наклеп. Як ворожий знак. А сьогодні побачила Ваше відео , й це напевно знак , що сумніватися в собі не треба. При першій нагоді перегляну цей фільм 🙏
Вибачте , хочеться вас підтримати. Ви безумовно праві, але зрозумійте той факт, що у вишиванці і з української мовою можна бути людиною - словом , яка нічого не робить для країни, а говорячи по російській- робити справу. Багато чоловіків на війні зараз говорять російською бо їм зручно і вони звикли, то невже вони погані українці лише через мову ? Я вважаю любити Україну потрібно вчинками. Звісно мову знати потрібно, потрібно говорити. Але вчинки грають вирішальну роль.
Випала нагода сходити на цей геніальний фільм, звичайно не у всіх планах. В ідейному, атмосферному та правдивому ракурсах муві вийшло цілком чудовим. Тяжка доля багатогранного Хвильового та всієї плеяди митців тієї епохи у поєднанні зі зрадницькою сторінкою Акімова та Ко чітко відображають відношення, настрої, цензуру та напрям радянської політики придушення та утиску української літератури. Дякую Віталіку за такий стислий, одкровенний та файненький обзорчік Будинку слова.
Не згодна з Віталієм - мені і образ Акімова-хуйла і гра актора Дмитра Олійника дуже сподобались! Класно зіграно. Закид про недостатнє розкриття історичних постатей типу Курбаса чи Семенка - ну, камон, в фільмі 2,5 год це не реально і чи треба?.. тут зовсім інше прочитання. А про детальне розкриття кожного з героїв - згодна з думкою інших коментаторів - треба серіал для цього. Чудове кіно! Сходіть і складіть свою власну думку
Дякую за огляд, він змусив сьогодні піти на цей фільм. В кінці весь зал ще хвилини дві сиділи і просто мовчали, багато плакала, зі мною сидів чоловік також як і я рюмсав) фільм дав велику їжу для роздумів. Як тільки прийшла додому розревілася як не знаю хто, почала шерстити всю можливу інформацію про "ростр*ляне відродження" та жертв сталінського терору. Поважаю думку автора, але в котре розумію що покладатися на думку інших оманливо, краще прийти в кінотеатр подивитися і скласти власну думку, зробіть це поки не пізно, повірте це набагато цікавіше і корисніше. Віталій склав цю думку через призму театральної освіти, мені як пересічній глядачки, фільм дуже сподобався, були деякі нюанси(якщо конкретно то два: Остап Вишня в вишиванкі, як і в відео сказано :) та якась нездорова романтизація куріння, навіть стало цікаво скільки за весь фільм займають сцени з цигарками) але великі враження, емоції від фільму, думаю у мене нічого не зіпсує. Ще раз дякую за огляд, якби не він я би точно не дізналася про цей фільм і не пішла би.
Хочу щиро подякувати Віталію за це потрібне і круте відео! Критика це те, що потрібно всім: Людям, які не переглянули фільм - з'являється неоднозначне ставлення до фільму, отже потрібно сходити і побачити хто правий (Бо по собі помітив, і за це трохи соромно, я пропустив декілька класних українських фільмів, бо чув тільки хороші відгуки та вирішив не йти "всеодно ж знаю, що це хороший фільм"); Людям, яким сподобався фільм - я можу написати ще один коментар чому не згоден з автором відео. Я можу помітити невдалі деталі, які не помітив через ставлення до українського кіно, як до дитини. Я буду краще переконувати в своїй думці людей і ми повертаємося до першої категорії людей; Нарешті, самому українському кіно! - до нього перестають ставитися, як до дитини, яку потрібно хвалити навіть за не дуже вдалий результат! Ще раз дякую Віталію за таке відео:)
Фільм ще не дивилась обовʼязково перегляну , але залишаю коментар для подяки за роботу Віталію, люблю все що ви робите, дуже щиро, корисно і цікаво. Успіх вам і натхнення😊
Цей фільм чудовий. Його варто дивитися. Гарні кадри, чудові сцена, важлива тема. Історії митців не повні, то є так, проте у мене в голові до кожного з них малювалась окрема історія. Проте на виході із залу трохи молодші люди обговорювали враження між собою і сказали: «Прикольно, так. А хто був той Хвильовий?» І це при тому, що лінія Хвильового показана детально, якщо порівнювати з іншими, звісно.
Дякую! Чекала цей огляд) була під враженням після перегляду. Дуже сподобався. Слухаючи огляд, я погоджуюсь з майже кожним пунктом. Але все одно на мій погляд, це один з найкращих фільмів. Актори❤ Картинка ❤️ Історія 💔 І всіх закликаю його подивитись!
6:50 ну неправда ж. Акімов якраз стає конченим поступово. Спочатку хлопчик, який шукає житло. Потім "освоюється", потім потрапляє на гачок КБГшника (при чому поступово, то п'єсу впарили, то вже особисте житло для прослуховування інших). Коротше, як завжди невдала спроба гайпу задля того, аби не бути мейнстрімом, де всі так чи інак в захваті від цього фільму.
Згодна з оглядом) це той випадок, коли фільм дійсно не шедевр, але й плюси є, а історія настільки глибоко трагічна, що її важко зіпсувати в фільмі). Мені більше заходить на цю тему мюзікл МУР, але цей фільм також рекомендую дивитися всім! Кожна згадка про Розстріляне Відродження - варта того. Про кожного з тих діячів можна говорити вічно. Дуже чекаю фільм про Курбаса!❤ Його постать і талант до біса нерозкриті для пересічної людини!
Донька повела на цей фільм - ні на секунду не пожалкувала. Дві години пролетіли непомітно, наче дивилася історію про давніх знайомих, хоча не дуже розбираюсь в митцях розстріляного відродження. Однозначно рекомендую👍 До речі, в залі більшість була молодь❤
В кінці фільму весь зал встав і аплодував до останньої хвилини титрів, а потім - ще гучніше, бо в залу увійшла творча група, яка працювала над фільмом. Чудово, що цей фільм вийшов, дуже раджу всім до перегляду.
Дякую за відео і за ваші думки! Цікаво завжди почути конструктивну критику. Для мене, звичайного глядача, це один з фільмів, який залишиться в серці назавжди. Викликав багато емоцій і щире бажання краще вивчити тему розстріляного відродження. І я дуже щиро вболіваю, щоб таких фільмів ставало в рази більше. Для вас - щоб оцінювати, для нас - щоб мати ґрунт для подальших думок ❤
Коли закінчився фільм та пішли титри, ніхто з глядачів не рухався. Всі мовчки продовжували сидіти. Вважаю, автори стрічки справились з завданням, та змусили глядачів замислитись над історією. Раджу до перегляду!
В нас був той самий ефект в кінозалі) Весь зал був забитий + окрім молоді і людей середнього віку були і дуже старші дідусі з бабусями!!!
Сьогодні, після перегляду, була така ж ситуація у кінозалі 💯
Так ❤
А в нас ні, на жаль 😢
Так, я вперше таке побачив! те що фільм вражає, не можна заперечувати
Тільки прийшли з фільму. Дуже сподобалось. Ходили з дітьми- 10 клас. Приємно здивувало, що дівчатка під час фільму гуглили про письмеників, ділилися, про що знали зі школи, вгадували хто є хто.
Сподобпюалось, що більшість в залі була молодь до 30 років. І не дивлячісь на 2 тривоги, на відсутність світла (перемикали на генератор і назад), ніхто з сеансу не пішов.
Росте нове покоління, яке усвідомлює, хто були і є наші сусіди.
Фільм класний!
Як чудово, що пішли учні! Дітей треба привчати дивитися хороше кіно. Дякую вам❤🇺🇦
І я була на сеансі, заповнена третина зала і більшість з неї - це підлітки, старшокласники, мабуть вчителька української літератури привела 👍🏼
Саме для них ми повинні робити такі фільми! Дивитися такі фільми! Мій син перейшов на українську, йому 11 років. Напевно цей фільм поки що не для нього, але я намагаюся багато росказувати йому тієї нашої історії , яку замовчували від нас.
Я з Харкова. Про Будинок Слова знала якісь короткі незначні факти : там жили українські письменники. Все. Я 1983 року народження. І начебто історію вже не приховували, вже було можна про це говорити з 90х, але ж "Росия наши союзники и братья навек" , тому їсторію просто примовчували, робили вигляд, що трагедія минулого вже не стосується суасного і давайте не будемо згадувати нашим "братьям" їх колишні гріхи... Тому лише під час повномаштабного я почала дізнаватися всю цю правду з українських історичних каналів. І це жахає знов і знов... Особливо те - як заповчування стирає пам'ять наступним поколінням.
Давайте відновлювати нашу історію. І давайте більше ніколи не пробачати ворогів!
Дякую.
дай Бог ДОСВІДЧЕНЕ ПОКОЛІННЯ
Була в кінотеатрі нещодавно на ньому. Мені сподобалося, для мене тема розстріляного відродження найбільш близька і болюча, я прям чекала цього фільму. Мене як кажуть торкнуло. Після виходу з кінотеатру і говорити не хотілось, а помовчати в знак солідарності і поваги. Це треба на уроках показувати. Щире захоплення
Плюсую, ті самі думки і відчуття
дуже вас підтримую, було багато думок, фільм не відпускав протягом декількох днів
Планую в цю суботу піти в кінотеатр, а перед цим фільмом подивилась документальний шоб бути в контексті
Абсолютно погоджуюсь з Вами,
теж по закінченню фільма сиділа і мовчала.
Мені сподобався фільм.
Дякую Вам за огляд.
Мені фільм сподобався, але зауважу,
я знайома з творчістю митців «Рзстріляного Відродження».
P.s. З нетерпінням чекаю фільм про Леся Курбаса.
я вважаю, що творці фільму обрали правильний шлях, вирішивши показати трагедію розстріляного відродження саме через постать вигаданого героя. Для того, щоб розкривати історію кожного мешканця того будинку треба знімати серіл, хоча б по одній серії на кожного письменника (про період життя в будинку Слово).
Згодна! Неможливо було б вкластись у таймінг, щоб не затягнути і, при цьому, розповісти про кожного письменника.
А ті, хто зацікавились - підуть і почнуть самі шукати інформацію.
Абсолютно солідарна з двома вище написаними коментарями. Я вийшла з кіноперегляду під глибоким враженням. Картинка дійсно топова. Я б також сходила на виставку фото кадрів фільму. Гра акторів також була рівнева, я дійсно їм повірила.
А що до сюжету і розкриття персонажки дійсно потрібно знімати серіал, і напевно не на один сезон)))
Тому я б сказала, що в нас непочатий край роботу)))
Підтримую!)
Підтримую!❤
Блііііін, тепер хочеться серіал побачити про будинок Слово
Більшість зауважень дуже дивні… Акімов чудовий збірний образ зрадників. Їх було купа серед жителів, як їх ще було зобразити? І актор грає добре, і багато важливого змогли умістити в стрічку. На виході бачила як люди почали гуглити про слово, тобто глядача змогли зацікавити. Я думаю, це робота точно на 10/10 і огляд недоречний кіну
Краще аби держава виділяла кошти на такі фільми а не як було півроку тому 33 мільйони горбунову на якесь очевидне гім....о.Такі фільми набагато важливіші для України.Тішусь що історія України і відомих людей стає популярною
Краще б держава виділяла гроші на фпв дрони чи ракети, щоб була взагалі держава і нація, а не пилили гроші на зніманні второсортного лайна для внутрішньої аудиторії, коли закордоном толку від нього нуль.
Є багато серіалів та фільмів з якими наш попил грошей під час геноциду і до нього конкурувати не може, то нащо щнімати і виділяти на це податки? Краще б ціни зменшили на 30% на все що сюди продаватись завозиться і на знімали лайна.
Цей попил вже набрид.
Випустили насадок плодити інші нації, батрачити на інші країни, випустили чоловіків під 1 млн за гроші рішал, а тих що залишились утиилізують, а інше населення спокійно дивиться той глак на якому гроші попилили з їх кишень знову ж заплативши, то нас з такими діями взагалі на майбутнє черкз 50 років фізично не буде і весь той шлак на якому пилили забудиться і зникне.
@@mykolaj1110У вас перекладач затупив, в українській мові є слово розпил, а не "попил"🥴 Навіщо стільки тексту, пишіть більш конкретні тези, чи майор фсб пагану методичку дав? Гавноіпсятіна
Трохи спірне твердження, бо вітчизняне кіно повинне закривати всі ніші, на які є попит. Інакше умовно невибагливий глядач, який дивиться творчість Кварталу/Горбунова, буде дивитися те, що йому російські помийки згодують. Нажаль так це працює. З музикою аналогічно.
Краще чи нє… є фільм. Є критика. І значить буде ще краще)
@@golyj000 питання нащо держава взагалі фінансує кіно? Чи не мають цим займатись кіностудії окремо від держави?
Те, що ви хочете від цього фільму, неможливо вмістити у 2 години, це мав би тоді бути серіал з акцентами в серіях на різних героях - Хвильовому, Курбасі тощо. Звісно, в такому хронометражі неможливо було глибоко пірнути в персоналії. Сподіваюся, що й серіал з часом буде знятий, а так - є чудовий, вартий уваги фільм
Крута ідея! Хай би хтось із режисерів це прочитав і прийняв як знак🤞💛
Такий серіал справді варто знімати, а не поторочні, на які не соромляться брати гроші у війну, висвітлюючи українців недолугими і знову другосортними(
Погоджуюсь, надто багато чого необхідно було показати, але нажаль в 2 години вмістилось дуже дуже мало ( сподіваюсь на серіал
Я трошки посперечаюсь щодо того, як були розкриті інші персонажі. Я була на спецпоказі і ці питання були обговорені з режисером. Там є декілька відсилок та моментів (коли наприклад, дочка читає сторінку з роману, а потім це відбувається в фільмі), щоб зрозуміти, що цей весь фільм - це і є той незакінчений роман, який Хвильовий спалив і саме через те, що він намагався «вбити» своїх персонажів та не зміг, він і вбив себе. Це художня робота на тему, що мало б бути в тому спаленому романі, але заснована на реальних подіях та постатях. Саме тому всі інші творці - наче декорація для того, що відбувається. Бо все наче відбувається в голові та в романі Хвильового.
Так, ми також про це подумали, але дуже хотілось більше саме про митців, бо назва натякала на інше для мене
@@polyatskovun думаю, це було важко по таймінгу всіх розкрити😔 але я теж дуже хочу про всіх митців більш розгорнуті історії, в ідеалі серіал - це було б прекрасно🙏
Як добре, що я цей огляд дивлюся після фільму, бо певно не пішла б. І дуже багато б втратила. Стрічка неймовірна. Будь ласка, йдіть, люди! Ця стрічка в саме серце - дуже болюча і сильна ❤️
Ми з друзями ходили на цей фільм, знаючи про всі трагедії, тож для нас це було черговим нагадуванням про безжалісність радянської системи. Коли персонаж Курбаса з'явився на екрані, моєму другові, майбутньому актору, справді вистачило й цього. Він підстрибнув та з цікавістю дивився в екран, оскільки навіть попри нерозкриту історію персонажа, його діяння живуть в голові таких, як мій друг. По нам із подругою найбільше вдарили сцени Голодомору, після яких подруга не припиняла плакати. Коли ми вийшли із залу, вона досі плакала, бо це розуміння масштабів винищення українських митців, чергове нагадування про це, змусило її зламатися. За час, поки ми їхали додому, вона майже нічого не сказала нам, а потім ми обидві мовчки оцінили фільм на 10.
Розумію вашу подругу. Я теж почала плакати на сцені голодомору, а потім і від усвідомлення, що робила система з нашими письменниками. І я теж, коли вийшла з кінотеатру, мовчки їхала додому і переварювала все побачене.
Безжалісність не рад режиму а росіян
@@Yurchyshyn українці здавали своїх, бо це з ними зробила радянська система. Я не відкидаю ні минулих, ні теперішніх злочинів росіян, але ми говоримо про історію конкретного будинку, людей якого винищили совєти за допомогою зрадників.
Для того, щоб розкрити всіх персонажів, необхідно було знімати серіал. Гра акторів неперевершена, робота оператора на висоті, як і режисера. Дмитро Олійник - це дуже талановитий актор, зіграв прекрасно. Фільм раджу до перегляду.
Дивилася фільм і опісля половина залу сиділа зі сльозами на очах, і в кінці аплодували. У результаті я йду читати всього Хвильового та донатити кожен день, щоб історія ніколи не повторилася. Раджу до перегляду!
Я вважаю що рішення режисера і сценаристів цілком мають право на існування. Історії всіх героїв неосяжні і самодостатні. Навіщо братись за нездійсненну задачу. Лінія антагоністів більш символічна і піддається для більш детального розгляду. Акімов - це ніяка не аллюзія на Путіна. Це скомпільований образ всіх зрадників і стукачів. Це розкриття методологій і механізмів роботи страшної каральної маніпулятивної машини.
Фільм викликає відразу до людоїдського режиму.
Водночас живе і зрозуміле зображення письменників пробуджує бажання досліджувати історії героїв, зовсім не було враження "фоновості" мешканців будинку.
Я вважаю що фільм досяг своїх цілей і знайде свого глядача. І здивований такій критиці з боку автора.
Плюс, подруга після фільму полізла шукати інформацію про Райочку
погоджуюсь з вами. Якщо фільм зацікавлює та наштовхує вивчати самостійно історії кожного героя окремо - то ціль його досягнута.
щодо акімова спірне питання, бо до нього у фільмі звертались як владімір владімірович🤷♀️
@@royweli.А мені дуже сподобалось посилання на путіна. Такі як він такими методами й приходили до влади. Вони всі - путіни, путін - вони всі
Мені особисто сподобалась не лише краса картинки, але і краса метафор у цьому фільми. Як приклад: момент з мишоловками, коли з'являється Акімов, відразу натякає на природу цього персонажа.
Також варто пам'ятати, що Акімов же не лише класичний антагоніст-кгбіст чи приклад реальних зрадників, він ще й ПЕРСОНАЖ Хвильового. Тобто та частина Хвильового, яку той ненавидів і пропрацьовував у своїх творах. Відповідно, розвиток персонажа Акімова можна вважати також і внутрішнім процесом самоаналізу автора, що призводить до самогубства. Інколи корисно вивчати не лише біографії класиків, але й їхню творчість.
Ще не дуже розумію, яким чином можна було в такому фільмі розкрити всіх мешканців будинку. І навіщо? Головним же персонажем фільму є будинок, і завдання полягало в тому, щоб показати той жах, який у ньому відбувався, і масштаби наших культурних втрат, а не відволікати увагу на уроки з біографії авторів 😐
Коротше, це тепер один з моїх найулюбленіших фільмів і українських, і загалом 😍
Ви дуже влучно згадали про перший епізод з мишоловкою. Робітник каже: а якщо не допоможе, то в мене є ще яди! І що згубило того мента? Отруїли
Я вже чекаю виходу стрічки на якійсь з платформ, бо одразу зрозуміла, що це саме той фільм, який хочу передивитися ). Чудово підмітили момент. І з рештою - згідна.
Ще одна метафора - аркуші, які розсипаються і падають зверху вниз, і саме Акімов читає поезії, які написані на них.
Ваууу! Дуже цікавий аналіз Акімов. Подивилась на нього з іншого боку
@@ИринаКаракай-п2ц поки ви не написали. я про це і не думала. ОГО(щиро)
Бо Акімов це збірний образ, відображення того, як працювала система і хто опинявся на вершині, на контрасті з тим, що відбувалось з справжніми особистостями. І фінал його це теж відсилка до функціонування системи і спецслужб зокрема, а не буквальний твіст. І так, «зустріч» із голодом це лише символ внутрішньої трансформації Хвильового, а не єдина її причина у фільмі. І так, фільм розрахований, що глядач знає про цих людей, або буде змушений вивчити контекст. Ваші претензії змушують подумати, що ви занадто буквально все сприйняли, це ж кіно, не варто очікувати, що вам все скажуть прямим текстом і розжують.
Дякую вам. Толкові слова!
Згодна
Дещо згодна з Вами щодо приділення уваги головному антагоністу стрічки більше, ніж головним героям. Дуже складно за 2-2,5 години фільму розповісти про письменників розстріляного відродження сповна. Це однозначно має бути серіал! Картинка прекрасна!! Актори прекрасні! Мені навпаки дуже сподобалася сцена декламування вірші, особливо вірш Семенка круто передали звуками, тому що його поезія зосереджується на звучанні
+++
Класна ідея про серіал ! Після фільму я б з задоволенням більше розкрила для себе наших митців завдяки серіалу👍
Акімов не антагоніст в фільмі, а антигерой, ну тобто головний герой, тільки негативний ( як Волтер Вайт в breaking bad), в нього і ціль є, і арка трансформації…
Ще додам, що поети того часу любили "тусуватися" у закладах, де можна було випити чарчину і декламувати товаришам щось своє, ще не надруковане.
я насправді була щиро вражена цим фільмом, і для мене він був дуже емоційним, правда тільки після перегляду вашого відео зрозуміла, що якщо дійсно не знати історії про всіх митців що там були, тоді фільм буде позбавлений всіх тих емоційних барв що я відчула. Але всі рівно впевнена що всі повинні його подивитися, може з'явиться якраз стимул погуглити і за Курбаса, і за Вишню та інших. Дякую за відео
Щойно повернувся з кінотеатру. Мені - 13 і я думаю, що цей фільм потрібно показувати на уроках
так у нього обмеженні 16+, як тебе впустили?
@@Coole000 Там ніхто майже не перевіряє 🫣
Хлопче, сподіваюсь твої батьки тобою пишаються, бо ти крутий!
Якщо тобі дійсно 13 і ти ходив в кінотеатр, щоб подивитись цей фільм, то від мене тільки потужні оплески👏👏👏 Ти молодчага✊
А краще екранізувати в лего стилі )
Не люблю коли огдяд починають з негативних коментарів, а потім лише схвальні і їх достатньо багато є в фільмі. Стрічка цікава і за 2 години вона чіпляє історією однієї трагедії, а для розкриття персонажів потрібно зняти серіал. Вважаю що ваша критика переоцінена.
А мені навпаки сподобалася роль Олійника, його гра і цей метафоричний персонаж Акімов. Тільки поставивши його в центр можна було не перетягувати увагу на когось одного з письменників, а показати загалом будинок слово і зріз епохи
Погоджуюся з Вами, тільки так можна було акцентувати увагу на корінь зла - сталінський режим (зараз путінський), реежим репресій і винищення всього національного у всіх "братніх республіках". Моя подруга після 24.22р. опинилася з онуком у Латвії. Розповіла, що подивилася там фільм "Молчание Марии" - про те, як в ті ж самі страшні роки у москві розстріляли всю трупу латвійського театру.
Була в кінотеатрі на цьому фільмі , 13 травня - в день смерті Миколи Хвильового. Мені фільм дуже сподобався . Виконавець головної ролі , навіть був присутній і після фільму спілкувався з залом , дуже цікава та позитивна людина , не кажучи вже про його акторський талант . А ще здивував акторський талант Геннадія Попенка і як він відіграв свого героя . Дуже рекомендую фільм . Для пересічного українця, якац може не так прискіпливо відноситься до режисерських рішень - це шедевр !!! Правда !
Тільки прийшов з кінотеатру і відразу подивився огляд. Фільм чудовий, без перебільшення найкращий та найглибший повнометражний історичний фільм за всю незалежність України. По завершенню зал аплодував, більшість виходила зі сльозами на очах.
Я бачила цей фільм кілька днів тому і я досі під сильними враженнями, фільм просто чудовий, ніяких недоліків я не побачила, хоча можливо це через мою захопленість темою. Акімов, як я зрозуміла є збірним образом зрадників та кгбістів, а також персонажів самого Хвильового. Я дуже рада, що є це відео і що більше людей дізнаються про фільм, адже я певним чином розчарувалась коли перший сеанс відмінили бо прийшло лише двоє людей, а на другий зібралося всього біля десяти, це кіно повинні побачити всі
А мені навпаки у цій стрічці сподобалося те що не розкривали героїв, а показали трагедію цілого українського народу, як ламали по одному, щоб усі боялися
💯
Ходила в кіно на цей фільм минулого тижня, і що мене вразило, так це те, скільки молодих людей, таких як я були в залі. Взагалі, я теж познайомилася з Розстріляним Відродження через музику від гурта МУР, хлопці неймовірно, як на мене, передали досить важку тему
Мені від МУР подача про це більше сподобалась, ніж цей фільм.
Сходіть ще на їх виставу. Неймовірна
@@VegaLira ооо, я ходила у Дніпрі, тому погоджуся з вами вистава була неймовірна:)
Дякую за цей розбір фільму "Будинок "Слово". Нескінченний роман".
Я про цей фільм дізнався ще у кінці 2021 року, коли дивився сюжет про створений фільм і вихід на кінофестивалях.
І ще тоді зрозумів, що акцент фільму зводився не стільки навколо самих дійових осіб у вигляді українських митців, мешканців цього будинку "Слово", скільки навколо одного нквдиста, хлопчика на побігеньцях Володимира Акімова, який візуально схожий на путіна - творці фільму якраз на нього й хотіли звернути найбільше увагу глядачів і сформувати загальну думку, що через таких як цей Акімов й ставались масові арешти митців "Розстріляного Відродження". Мабуть, через це я з того часу й очікував перегляду цього доробку Тараса Томенка.
І дійсно, найбільше розкрили героя Акімова, але не героїв Хвильового, Курбаса, Семенка, Остапа Вишні та інших.
Це головний мінус фільму. Хоч я його хочу подивитися і оцінити по справжньому.
Але головне, що він створений і його варто подивитися і зануритися в ті непрості, але водночас багаті на події і на видатних митців часи.
Я особисто бував в будинку "Слово" 8 років тому, але ще тоді не здогадувався про це. Це дійсно цікава будівля з історичної точки зору, хоч і задумувалась як місце для одночасної розправи сталінським режимом української інтелігенції.
Я подивилась цю неймовірну картину у кінотеатрі. Були веселі кадри, було через що поплакати… з того що яскраво запам’яталось, коли Рая в клубі читала свій вірш і це було так еротично і зухвало, що в кінозалі навіть попкорн всі їсти перестали😂 весь час що вона читала, була тиша.
А коли закінчився фільм, всі мовчки сиділи до закінчення титр, а потім були овації.
Це відео нагадало, як я читав про дебютну виставу Муру в коментарях, що хтось десь не дограв, а ще комусь не вистачило драматургії, але сходивши сам я побачив прекрасну виставу. Тому сходіть самі і подивіться хороше кіно. Нажаль, воно в прокаті буде не так довго, як би хотілося. З розкриттям навіть найвідоміших митців будинку цей фільм можна розтягнути на години чотири. Не здивуюсь, що Ваш фільм про Курбаса буде години півтори-дві. Персонаж Акімова, як уособлення сталінщини цілком зрозуміле і хороше рішення, але в принципі цю роль можна було передати умовному Микитенку. Це було б і символічно, враховуючи, що комуністи його і вбили трохи пізніше
Ще 9 травня на перший сеанс цього фільму у Дніпрі сходив і мені видався цей фільм дуже цікавим, як мінімум через те, що я вже кілька місяців слухаю альбом гурту МУР - "Ти [Романтика]", де в дуже потужному стилі розповідається про розстріляне відродження. І що цікаво, так це те, що в цьому альбомі в деяких піснях є певні слова, які глядач почує у фільмі "Будинок "Слово". Нескінчений роман" якщо прийде в кінотеатр і гляне фільм. Ну і в цілому дууууже добре, що в нашому суспільстві починається потроху БУМ зацікавленості темою розстріляного відродження, адже елементарно в мої шкільні роки на уроках української літератури якось було до одного місця, що там розповідає вчителька про поетів, яких спіткала така тяжка доля. І так було в глобальної більшості населення України. Сподіваюсь, що все це в підсумку приведе нас до того, що ми дійсно будемо цікавитися своєю історією і своїми героями як минулого, так і теперішнього☝️
Обов'язково сходіть на цей фільм. Це дууууууууууже важливо
О так, дещо із вистави МУР звучало у фільмі. Так чудово зійшлися в часі ці проекти 💙
Мур - популістська дичина
@@slav676 можеш якось аргументувати свою думку? Бо я теж можу розкидуватися такими гучними заявами.
@@slav676ваша відповідь, як харчок, ляп і пішов далі. Чудовий проект створили МУР.
Сходіть ще на виставу Мур. Просто немає слів...
боже, я так чекаю ваш фільм про Курбаса
і окреме дякую за мелодію в кінці
Почула одну думку про Курбаса, він не залишив до наших днів нічого матеріального, щоб підтверджувало його феномен адже це театральні постановки 20х років, але всі знають його як генія і митця. Тому дійсно дуже цікава його історія!
Мені фільм дуже сподобався. Колір (поява в моменті червоного серед чорно-білого), операторська робота, історія про те, як "хлопчики" стають останньою сволотою. Для мене це не є фільмом про митців, тому те, що їх історій тут немає, мене не турбує. А ось історія про те, як митців, загнаних в банку , перетворюють на таке собі "трактор в полі дир-дир-дир", звісно могла бути розказана жорсткіше, але... Мені все одно фільм дуже подобається
Не розділяю думку авторів цього чудового та щирого випуску. На мою думку, фільм не може передати історію кожного, тому в ньому зосереджена увага на тому, щоб передати всі жахи того часу, з якими стикнулася еліта. Навпаки після фільму в людей виникає бажання дізнатися більше про будинок Слово, та вже самостійно подорожувати історією в цей бік.
В будь-якому разі, фільм такого штибу відштовхує сприйняття українського кіно подалі від скаженого весілля. У багатьох українців є думка, що українського кінематографу не існує. Бо вони бачили скажене весілля або штольню.
А фільми як цей, перекреслюють ці упередження, і доводять, що наше кіно різне, і може бути настільки крутим, як Будинок Слово. Ще момент дуже важливий щодо кінцівки картини. Цей хід, хоч і не існуючий, дає надію, що ми не самі у своєму горі. Що ми можемо боротися зі злом і нам це обов'язково вдасться. Кожному у свій час.
Наче все сказала)))
Вперше почув про цю кінострічку, але вже зрозумів, що вона обов'язкова для перегляду.
Дякую за цікавий і корисний контент!
Слава Збройним Силам України!
коли друг сказав, що хоче туди піти, я одразу запросив ще 2 друзів і дівчину. Погодились без сумніву, фільм нам всім сподобався.
Дякую за цей відгук! Дуже бракує отаких чесних поглядів на цей фільм саме як на твір, кіно, що має сценарій, режисуру, задум та багато інших складових, а не просто відсилає нас до наших власних знань (або незнань) про Розстріляне Відродження. Фільм дивилася з друзями: не зайшло, саме через слабкий сценарій, ляпи в психологічних портретах і мотиваціях, ба навіть історичні неточності різали слух. Читала багато захоплених відгуків, але всі вони схожі, як один: "Важливо розповідати про Розстріляне Відродження!", "які чудові актори, адже вони так схожі на реальних!", "які паралелі з сучасністю!" - тобто відгуки в основному не про фільм як такий, а про те, як глядач переживає свої стосунки з історичним матеріалом, на якому фільм базується. А от критичних відгуків одиниці, і всі вони починаються там, де автор не екзальтує з приводу контексту, а говорить про стрічку так, як би говорив про будь-яку художню стрічку... І я вважаю, що це правильно, але в наших умовах ідеалістично: таких поглядів буде мінімум.
Також не погоджуюся з тими, хто каже, що "треба знімати серіал, аби показати всіх персонажів і глибину всіх трагедій!" Ні, не треба. Треба від початку розраховувати свої сили. Про глибину і трагедію можна написати односторінковий есей, не те що зняти двогодинне кіно, але якщо зробити це вдумливо і талановито, всі все відчують. А тут вийшло, що сценаристи замахнулися показати якраз "всю трагедію епохи" у двох годинах кіна, і ми отримали, очікувано, набір штампів і картонних персонажів. Особливо болить, що, не впоравшись, очевидно, з задачею копнути глибоко, вони завершують фільм тим, як (спойлер) українських письменників арештовують під вірш Тичини, що звучить фоном (причому Тичина читає цей вірш по телефону Бажану!). Ляпас Тичині, ляпас усім, для кого постріл Хвильового - це справді трагедія епохи.
Обовʼязково іти і дивитися. Щоб потім захотілося зрозуміти більше.
Ляпас Тичині зробив не фільм. Коли ми з дітьми на уроках обговорюємо трагедію Тичини, доходимо висновку, що, звісно, не засуджуємо, бо, не дай боже, комусь хоч спробувати уявити, як це - взаємодіяти з радянськими спецслужбами, як це, коли ладно ти під загрозою, але під загрозою твоя родина... Ми співчуваємо, не засуджуємо, а потім... А потім діти кажуть: "Але ж були письменники, які й за таких умов не здалися". Хіба вони не праві? Хіба це неправда, що поки Тичина писав "Партія веде", партія вела під руки його побратимів з наміром ніколи не повернути додому? Це трагічно, це жахливо, це так жорстоко, що й не передати словами, це в уяві в один пазл не складається, не те, що в житті... Але це факт. Павло Григорович і сам це розумів, навіть якось визнав, щоправда, майже пошепки.
Все навпаки. Всее що ви кажете як недоліки не є взагалі важливим. Фільм своєю напругою та емоційністю спонукає після перегляду дізнатись саме про те, про що у фільмі не сказано. Та прочитати ті твори, яких ми ніколи раніше не читали. Це і є головна перевага цього художнього фільму. І режисер сказав, що документальний треба дивиться саме після художнього фільму. І я абсолютно з цим згодна. Фільм збуджує наше бажання дізнатись більше і поринути у вивчення нашої історії.
А ви подаєте це як недоліки.
Хочете показати себе супер розумними знатоками? Набрати коментарів для поширення та просування вашого відео?
Спочатку , я відкрив для себе Ти [Романтика] від МУР , вже замовив квитки на їх концерт , потім подивився це фільм . І зараз читаю і шукаю все нову і нову інформацію для себе про розстріляне відродження
Можливо фільм не розкриває персонажів , але якщо вас зачепить ця тема як і мене , вам захочеться дізнатися більше . Моя думка , що цю стрічку треба сприймати на історично просвітницьку . Щиро раджу всім сходити
А чи може , що Акімова спеціально зробити таким , що він боїться сильних людей, а перед слабими намагається кататися більш владним ніж він є насправді
Я, теж, почала більше шукати і знаходити для себе інформації про представників розстріляного відродження. Мене надихнула праця «муру». Навіть почала збирати літературну книжну колекцію прижиттєвих,здебільшого, видань . Від фільму чекала більшого. Але думаю ,тому що я для себе раніше знайшла більше інформації про героїв . Згодна з автором відео про те,що для тих ,хто не знає глибше історію представників розстрідяного відродження фільм ,трохи «неповний». Хотілось би більше побачити Сосюру,Курбаса,Семенка ,наприклад
Нещодавно з одногрупниками сходили на цей фільм, я знала тільки, що це про розстріляне відродження, трейлеру і опису не бачила. І мені дуже сильно сподобалося, гарно знято, актори добре відіграли, особливо, що цікаво більшість їхніх розмов справді були. На сценах з Голодомором мене порвало і в кінці, з іменами усіх знищених радянською владою... Вартий уваги однозначно, для українського кінематографу дуже потужний. Задоволена, що переглянула, хочу тепер і хлопцю показати.
100% погоджуюсь, що операторська робота просто шикарна
І ще мега круто, що вони зробили персонажів дуже живими
Проте дійсно, якщо не знати історію, то в багатьох (та майже у всіх) випадках не зрозуміло що відбувається
Зрозуміло, що 2 годин вкрай мало для такого фільму. А ось в форматі серіалу все могло б бути
В неділю дивився, це наша історія, яку треба вчити, і пам'ятати
"Будинок "Слово"" - це перший фільм, на який купила я йду другий раз за тиждень, а то і третій піду - дуже достойне кіно, всім друзям вуха прожужжала і добила їх коментарем, що там є "путін".
Сподобалось майже все, але я так чекала, коли хоч трохи звернуть увагу на Курбаса і Вишню, заради яких йшла від початку, та сценарій мав інші наміри.
Ходіть на цей фільм, він вартий того!
Я теж побачила Путіна... Ну точно не даремно Акімов Володимир Володимирович...
До речі, у фільми є кадри де дружина Хвильового дзвонить, видаючи якусь інформацію. Хоча це й губиться на фоні Акімова. Мені здається, що основна причина у такому загальному спрощенні і наявності Акімова - брак часу на розкриття персонажів. А фільм і так тривав 2 години. По суті для такої теми варто було б робити міні-серіал.
Але взагалі фільм як казав один сучасник - "потужний")
Фільм чудовий. Ходив на прохання доні супроводити її на останній сеанс. Дякую, доню!
Я не розумію для чого чи для кого ви зняли цей кіноогляд(
Я ходила на цей фільм, в кінозалі було 4 людини, 4 людини на весь кінозал!!!!!!!
Ті хто сумнівався, після вашого огляду не підуть, а інші і не знали про цей фільм!
Ми з подругою дивились фільм зі сльозами на очах, бо це фільм про те що українців знищували і продовжують нищити...!!!
От два останніх речення в кінці Вашого огляду це найголовніше!!!
Максимально дивний огляд...
В час коли нас стерають з лиця землі, і багатьом українцям це треба доносити різними способами, Ви отак знецінююте всю роботу...
Фільм прекрасний !!!
Я в захваті від фільму.
Я не бачила огляд фільму до того як сходила, але навіть після, думку не змінила. Фільм просто чудовий
Я сподіваюсь, що цей фільм буде розглядатись як такий собі тізер до повної картини. Щоб усі, хто подивиться, захотів більше взнати та прочитати про цих видатних митців та поціновувачів України та нашої культури. Та до того проміжку в історії взагалі. Як її намагались знищити неймовірно підлими способами. Бо після перегляду виникає багато запитань до того часу і тих особистостей, про які нам не розповідали у школі чи університеті, або ж просто поверхнево казали, що такі були. Але фільм точно треба дивитись. А краще спочатку документалку цього режисера, а потім вже художній фільм. Дякую вам за огляд!
Вчора була фільмі, і мені дуже сподобалося. По-перше: картинка. Це надзвичайно красива операторська робота. Кожен кадр хочеться роздивлятися.
По-друге: мені сподобалося, як персонаж Акімова об'єднав їхні трагедії в щось ціле.
Хочу висловити свою думку щодо фільму: погоджуюся, глядач має бути підготовлений до перегляду, подивитися документальний фільм про будинок, почитати, послухати. Саме так зробили ми, тому дуже цікаво було слідкувати за героями, атмосферою їх життя, думаю, якби автори взялися розкривати історію хоча б декількох персонажів, їх розвиток, то це був би серіал. Фільм дуже сподобався, особливо операторська робота!
Була на фільмі. Зауваження щодо того, що не розкриті герої, генії нашої культури, вважаю недоречним. Адже кожен персонаж заслуговує окремого фільму. А от Акімов. У нас таких акімових сила-силенна. І усі ці покидьки зараз на верхівках, бо так легше добитись бажаного. Цей Акімов нагадав мені персонажа Загребельного - Сироту. Усвідомлення того, що отакі акімові-сироти досі при владі і керуються звідти ж, жахає.
Щойно прийшла додому з фільму Будинок Слова, і тут Ваш розбір фільму ❤ дякую за вашу роботу 👍🏼 і фільм дійсно варто подивитись кожному, він глибокий, цікавий і під час перегляду фільму не помітила ті зауваження що сказав Віталій, він дійсно вартий перегляду 💛🩵
Взахваті від цього фільму. Глибокий, важкий,дуже якісний.
це не рецензія, це відео про власні болі і реклама майбутнього огляду на Курбаса. Це відео - маркетинговий бутерброд. Шкода. Ви здатні на більше!
може і не здатен
Хочу такий фільм про нашу еміграцію після другої світової в таборах Ді-Пі. Самчук, Шевельов, Маланюк, Костюк, Багряний. Організація МУР була саме там в ті часи.
Ваші слова б та режисерам всяким у вуха😂
Обожнюю Самчука, Багряного. Але думаю таке ще не скоро побачимо, не надто популярна це тема чомусь(
Вже дивилася цей фільм. Мені дуже сподобалося. Думаю, що для повного його розуміння треба мати попереднє знайомство з історіями цих героїв.
Проте сцену зі згвалтуванням вважаю зайвою. Не так вразила зміна героя (якого по суті не було в будинку "Слово", лише на допитах), як зображення такої вразливої теми. Мені як дівчині на таке дивитися неможливо...
Загалом фільм досить вдалий, хоча звичайно завжди є над чим працювати🤍
Підтримуйте, дивіться українське кіно! Завдяки переглядам та критиці наші фільми ставатимуть кращими!
плюсую, вважаю шо сцена згвалтування зайва, всім ітак зрозуміло шо він хробак і сексот і це можна було тонше показати, взагалі на фоні всього вона виглядає зайвою.
Я навіть не дивилася фільм, але читала відгуки... і в першому побачила що там є така сцена - і одразу зрозуміла що подивитися фільм не зможу (без сильного погіршення психологічного стану на декілька днів) 😢
Як вчасно вийшов огляд від ЗК!якраз придбала квиток,через декілька тижнів йду дивитися закордоном.Напевно легше дивитися,коли ти в контексті і знаєш вже все про всіх.Можливо режисер не хотів сенсово перегружати пересічного глядача...дуже дивне рішення зробити головним протогоністом кгбшника.Все ж я вірю,що документальне кіно і художнє це різні речі.Згадалось про Остапа Вишню,як над ним знущались і зламали,коли повернувся з заслання вже був зовсім іншою людиною і написав "Самостійну дірку"...Розстріляне відродження це настільки болюча тема,що навіть якщо кіно вийшло не дуже,то правду не зтерти.
Ваші відео - це "лагідна" українізація, навіть якщо фільм буде не дуже, все одно цікавий огляд спонукає його переглянути❤
сцена з віршами неймовірно зайшла! Так у антагоніста було багато сцен, але загалом фільм для мене прекрасно зроблений
Мені фільм дуже сподобався, навіть враховуючи те, що я дуже побіжно знайома із представниками розстріляного відродження. І сцена самогубства Хвильового для мене дуже працювала, бо я і до, і після без зупину плакала. Глядачі в залі не ворушились ще близько хвилини після титрів. На мій погляд це потужна робота. Після нього я впевнилась у бажанні йти на виставу Мур, бо тепер зрозумію значно більше. Цей фільм став серйозним поштовхом знайомитись із періодом розстріляного відродження ближче. Можливо є раціональне зерно в тому, що стрічка не знайомить нас із персонажами близько і не розкриває їх на повну. Але мені важко уявити необхідний для цього хронометраж. Це не розважальне кіно. Його варто дивитись або з метою привідкрити для себе цю тему, або для того, щоб візуалізувати представників тих жахливих подій, з якими вже добре знайомий.
З нетерпінням чекатиму вашої роботи про Курбаса. Дякую, за вашу діяльність💛💙
Коли я вернулася з кінотеатру, то подумала, що цей фільм або для людей, які взагалі нічого не знають про будинок Слово, або для людей, які дуже добре орієнтуються в темі. Бо перші зможуть відкрити для себе дуже цікаву і трагічну сторінку в історії України і почати (підкреслюю, саме почати) вивчати її далі. А от друга категорія (профі) зможуть повністю насолодитися сценами/атмосферою, розуміючи, що було насправді, що сталося з героями далі, а що є художньою вигадкою. (Мені б це дуже допомогло у перегляді😂).
Для мене цей фільм задумано так: нам дають один пазлик і ми, знаючи історію, додаємо "свої" пазлики. Тоді виходить картина, тоді фільм працює.
❤Окремо хочу відмітити момент з річкою і з дівчинкою в селі (хто бачив - зрозуміє). Це було сильно і красиво.
❤Думаю в образі Акімова хотіли показати всю систему і її логіку. А щодо питання здавати один одного, там були сцени "дружина Хвильового, яка кудись дзвоне", і "Сосюра, який втік коли побачив сцену згвалтування". Важко в 2 год вмістити більше.
Чекаю, коли фільм можна буде глянути вдома, з гуглом😂😊
Я теж коли дивилась, записувала моменти та постаті, які хочу загуглити)) І цим цей фільм мені подобається, бо спонукає вивчати та взнавати всі історичні факти нашої історії, які ми на жаль не знаємо!
Тичина втік.
Також зайшла написати, що тікав Тичина 🫣😊
Дівчинка в селі, точніше епізод з дорогою, просто порвали мене на шмаття
Дуже правильно про другу категорію - я прям дійсно подивилася і пораділа, що вдало підібрані актори. І розповіла після фільму дівчатам поруч про подальшу долю Раїси Троянкер, а також дружини і дочки Любистка Хвильового і т.д. - дівчата дуже вражені були і певно почитаю трохи про мешканців будинку "Слово". Але так, фільм дійсно не вразив, бо це все я і так знаю, просто хороший фільм для мене та і все. Але рада, що люди щось для себе почерпнуть, може...
Дмитро Олійник прекрасний актор, в якійсь мірі - геніальний. Він зробив неймовірний образ персонажа, він смусив мене повірити.
Браво! Це найфаховіший й справедливий розбір цього фільму! Про Курбаса Ви чи не єдиний, хто підмітив неоковирності. Дякую!
Дивилася фільм в кіно, було надзвичайно цікаво, рекомендую! Після перегляду хочеться залізти в інтернет і читати томами все про цих героїв
Не згоден про героя Хвильового: протиріччя показані, просто не акцентовано. Наприклад, роман який хтось написав Акімову написаний був Хвильовим. Або він співав пісню на вірші пушкіна перед самогубством. Або головний НКВДшник чмирив Акімова за те, що не догледіли Хвильового, бо той був їм дуже потрібен (що говорить про те, що самогубство він вчинив не через те, що побачив голод в селі)
Про те що Акімов змінився за 3 секунди - взагалі дурня. Зараз трохи спойлерів буде.
В першій сцені це був сповнений надії персонаж, якого потім булили за вірші, став стукачем, потім зґвалтував жінку (вже знаючи, що йому нічого не буде за це). Поступово змінювався весь фільм, як і треба головному герою.
отже, мій особистий висновок після перегляду вашого відео: треба вивчати історію або читати(якщо це екранізація книжки), а потім дивитись фільми. кіно це чудово, але не завжди є основним джерелом фактів. як тільки потраплю в Україну(бо щось тут поки не збираються випускати в прокат) піду подивлюсь.
Як на мене ви чогось свого хотіли від цього фільму і він просто не виправдав конкретно ваші очікування.
Для мене, там все досить зрозуміло - і навіщо акцентували увагу саме на вигаданому Акімову, і чому не показали історію інших (бо не можлива повноцінно показати стільки персонажів за такий хронометраж + ці короткі епізоди навпаки, мене конкретно, мотивують дізнатись більше про цих людей). Мені сподобалось і все було зрозуміло, дуже гарний фільм!!!
Гарний фільм і дуже чудово показали персоналію Хвильового. Не знаю чи дійсно саме такий характер мав Фітільов але дуже класно. Сцена з віршами дуже смачна.
Я подивилася. І рада цьому. Акторський склад неймовірний! Дві години замало, щоб розкрити героїв
Дві години замало, так нумо розкриймо персонажа Акімова)
А мені дуже сподобалось , наче прохи підгледіли , зробили такий легкий чарівний зріз подій . Щоб розвинути історію кожного , то потрібний серіал мабуть
Хороше українське кіно, що заслуговує на перегляд і вивчення майбутніми поколіннями.
В кінці ридала
якби не цей фільм, я б і не знав що було таке місце. раджу всім ще сходити на виставу МУР
Мені фільм дуже сподобався, планую піти вдруге. Єдине- потрібно мінімально розбиратися в темі. Кіно супер, рекомендую.
Фільм крутий.
Кадри та ідея перехоплюють подих. Після фільму німий розпач і усвідомлення всієї трагедії.
Всі хто не знає Курбаса, та інших творців, йдіть та читайте. Не зрозуміла критика.
Фільм чудовий, отримала задоволення від перегляду ❤
Дуже сподобався фільм! Крута робота режесера, оператора і акторів! Не згідна з оглядом. Але негативна реклама, теж реклама) і це не документалка, якшо шо ))
Подивився з задоволенням! Такі кіно нам потрібно! Чекістів аж придушити хотілось
Приходжу з кінотеатру, і загін кіноманів випускають відео з оглядом на той же ш фільм, це дуже круто. Бачила коментарі про "ти - романтик", бо там справді можнапосути ті ж слова, що звучать і у фільмі. Але можна було побачити велику кількість кадрів в відео на каналі МУР з назвою Будинок ритуальних послуг. Тому я знала, що йду на дещо мега цікаве, але історія Акімова мене розбила вщент. Я й не помітила, що Акімов схожий на путіна, мабуть через те, що я знаю цього актора з серіалу "громада", який дивилася кілька разів. Фільм чудовий, всім раджу до перегляду. Також можу порадити сходити на ютуб канал МУР, там є круті та цікаві відео
Подивилася вчора. Мене теж вразила робота оператора - настільки все красиво і поетично, виважено. Буду передивлятися фільм ще раз на Такфліксі, щоб ніхто поруч не жер попкорн під час сцен з Голодомором...
Дякую,Віталію за розбір
Збираємось з чоловіком піти на перегляд цієї кінострічки
Фільм прекрасний - змушує помовчати, а потім іти читати про митців та, власне, їхні твори. Розкрити усіх - то жоден хронометраж не витримає. Та сподіваюсь, стрічка стане натхненням для створення окремих картин чи то серіалів про Хвильового, Семенка, Курбаса та інших
Фільм варто дивитися всім, він справді гарно знятий, офігенний склад акторів. І, якщо людина не дуже в темі доль всіх реальних постатей фільму - це стимул і нагода дізнатися більше. А ще щиро раджу почитати Йогансена «Подорож ученого доктора Леонардо і його майбутньої коханки прекрасної Альчести Слобожанською Швайцарією»)
Мені особисто дуже сподобався цей фільм, для мене він найкращий з українських
Я в захваті від цього фільму, як на мене це найкраще що зняли за останні декілька років. Вийшовши з зали я заплакала, настільки він мене зачепив.
Мені дуже сподобався фільм. Знятий неймовірно (погоджуюсь щодо операторської роботи).
І що цікаво - після стрічки пішла шукати усі прізвища мешканців будинку, акторів, які грали і кого… тобто спрацювала ідея самостійного пошуку людиною «невпізнаних»… це найкращий варіант після перегляду фільму - цікавість та пошук інформації.
Дякую, обов'язково треба сходити! І особлива подяка, що згадали Анну Лев, я за нею слідкую і дуже приємно, що вона досі отримує ролі ❤
Сьогодні я залишилася без друзів та знайомих. А все із-за мовного питання.
Мені страшно. Мені дуже страшно. Я бачила жах війни , я бачила й відчувала всю ненависть, злість , огиду до тих хто говорив.
Я знаю історію , я знаю як тоді склалися долі всіх тих хто мріяв про незалежність, про свободу слова. Як важко нам далася вільна Україна. Й як важко нам дається зберігати мир сьогодні.
Мені справді болить, мені дуже болить що я досі чую як діти говорять мовою окупантів, ґв5лтівн0ків й загарбників. Як ті ж діти кажуть що не бачать сенсу вчити мову , не бачать сенсу починати розмовляти. «Гаваріть удобнєй».
Це я чую від дітей. Дітей. Боюсь уявити про що говорять їх батьки.
А скільки разів мене просили перейти на російську бо не розуміють мене?
Мене скручує , живіт болить а до горла підкочує гострий ком болю й розпачу. Тіло тремтить від холоду й жаху.
Я ніколи не била нікого Кобзарем по голові. А напевно варто.
Я ніколи не примушувала оточуючих говорити зі мною мовою(хіба що в чаті в якому чітко прописано в правилах) , ніколи не знущалася з них чи притискала. Бо це особиста справа кожного. Але коли людина зневажливо ставиться до мови без жодних на те причин... Це боляче.
Мені страшно жити в суспільстві яке свідомо знищує державу , нашу автентичність та незалежність. Мені страшно та боляче. Боляче що після моїх слів я можу залишитися сама-самісінька , бо люди сприймають все виключно як наклеп. Як ворожий знак.
А сьогодні побачила Ваше відео , й це напевно знак , що сумніватися в собі не треба. При першій нагоді перегляну цей фільм 🙏
у Вас є власні діти?
Вибачте , хочеться вас підтримати. Ви безумовно праві, але зрозумійте той факт, що у вишиванці і з української мовою можна бути людиною - словом , яка нічого не робить для країни, а говорячи по російській- робити справу.
Багато чоловіків на війні зараз говорять російською бо їм зручно і вони звикли, то невже вони погані українці лише через мову ? Я вважаю любити Україну потрібно вчинками.
Звісно мову знати потрібно, потрібно говорити. Але вчинки грають вирішальну роль.
коментар для просування відео,дякую за вашу працю!
Випала нагода сходити на цей геніальний фільм, звичайно не у всіх планах. В ідейному, атмосферному та правдивому ракурсах муві вийшло цілком чудовим. Тяжка доля багатогранного Хвильового та всієї плеяди митців тієї епохи у поєднанні зі зрадницькою сторінкою Акімова та Ко чітко відображають відношення, настрої, цензуру та напрям радянської політики придушення та утиску української літератури. Дякую Віталіку за такий стислий, одкровенний та файненький обзорчік Будинку слова.
Не згодна з Віталієм - мені і образ Акімова-хуйла і гра актора Дмитра Олійника дуже сподобались! Класно зіграно. Закид про недостатнє розкриття історичних постатей типу Курбаса чи Семенка - ну, камон, в фільмі 2,5 год це не реально і чи треба?.. тут зовсім інше прочитання. А про детальне розкриття кожного з героїв - згодна з думкою інших коментаторів - треба серіал для цього. Чудове кіно! Сходіть і складіть свою власну думку
Дякую за огляд, він змусив сьогодні піти на цей фільм. В кінці весь зал ще хвилини дві сиділи і просто мовчали, багато плакала, зі мною сидів чоловік також як і я рюмсав) фільм дав велику їжу для роздумів. Як тільки прийшла додому розревілася як не знаю хто, почала шерстити всю можливу інформацію про "ростр*ляне відродження" та жертв сталінського терору. Поважаю думку автора, але в котре розумію що покладатися на думку інших оманливо, краще прийти в кінотеатр подивитися і скласти власну думку, зробіть це поки не пізно, повірте це набагато цікавіше і корисніше. Віталій склав цю думку через призму театральної освіти, мені як пересічній глядачки, фільм дуже сподобався, були деякі нюанси(якщо конкретно то два: Остап Вишня в вишиванкі, як і в відео сказано :) та якась нездорова романтизація куріння, навіть стало цікаво скільки за весь фільм займають сцени з цигарками) але великі враження, емоції від фільму, думаю у мене нічого не зіпсує. Ще раз дякую за огляд, якби не він я би точно не дізналася про цей фільм і не пішла би.
Хочу щиро подякувати Віталію за це потрібне і круте відео!
Критика це те, що потрібно всім:
Людям, які не переглянули фільм - з'являється неоднозначне ставлення до фільму, отже потрібно сходити і побачити хто правий (Бо по собі помітив, і за це трохи соромно, я пропустив декілька класних українських фільмів, бо чув тільки хороші відгуки та вирішив не йти "всеодно ж знаю, що це хороший фільм");
Людям, яким сподобався фільм - я можу написати ще один коментар чому не згоден з автором відео. Я можу помітити невдалі деталі, які не помітив через ставлення до українського кіно, як до дитини. Я буду краще переконувати в своїй думці людей і ми повертаємося до першої категорії людей;
Нарешті, самому українському кіно! - до нього перестають ставитися, як до дитини, яку потрібно хвалити навіть за не дуже вдалий результат!
Ще раз дякую Віталію за таке відео:)
Фільм ще не дивилась обовʼязково перегляну , але залишаю коментар для подяки за роботу Віталію, люблю все що ви робите, дуже щиро, корисно і цікаво. Успіх вам і натхнення😊
Цей фільм чудовий. Його варто дивитися. Гарні кадри, чудові сцена, важлива тема.
Історії митців не повні, то є так, проте у мене в голові до кожного з них малювалась окрема історія. Проте на виході із залу трохи молодші люди обговорювали враження між собою і сказали: «Прикольно, так. А хто був той Хвильовий?» І це при тому, що лінія Хвильового показана детально, якщо порівнювати з іншими, звісно.
Дякую! Чекала цей огляд) була під враженням після перегляду. Дуже сподобався. Слухаючи огляд, я погоджуюсь з майже кожним пунктом. Але все одно на мій погляд, це один з найкращих фільмів. Актори❤ Картинка ❤️ Історія 💔
І всіх закликаю його подивитись!
6:50 ну неправда ж. Акімов якраз стає конченим поступово. Спочатку хлопчик, який шукає житло. Потім "освоюється", потім потрапляє на гачок КБГшника (при чому поступово, то п'єсу впарили, то вже особисте житло для прослуховування інших). Коротше, як завжди невдала спроба гайпу задля того, аби не бути мейнстрімом, де всі так чи інак в захваті від цього фільму.
Я бы хотіла подевитися серіал из 10-15 серій (можно і більше) про ційх великих людей. Ґде одна серія расповідала про одного героя
Подробно і з душею
Згодна з оглядом) це той випадок, коли фільм дійсно не шедевр, але й плюси є, а історія настільки глибоко трагічна, що її важко зіпсувати в фільмі). Мені більше заходить на цю тему мюзікл МУР, але цей фільм також рекомендую дивитися всім! Кожна згадка про Розстріляне Відродження - варта того. Про кожного з тих діячів можна говорити вічно.
Дуже чекаю фільм про Курбаса!❤ Його постать і талант до біса нерозкриті для пересічної людини!
Донька повела на цей фільм - ні на секунду не пожалкувала. Дві години пролетіли непомітно, наче дивилася історію про давніх знайомих, хоча не дуже розбираюсь в митцях розстріляного відродження. Однозначно рекомендую👍
До речі, в залі більшість була молодь❤
Мені подобається фільм,раджу сходити хто ще не був
В кінці фільму весь зал встав і аплодував до останньої хвилини титрів, а потім - ще гучніше, бо в залу увійшла творча група, яка працювала над фільмом.
Чудово, що цей фільм вийшов, дуже раджу всім до перегляду.
Дякую за відео і за ваші думки! Цікаво завжди почути конструктивну критику. Для мене, звичайного глядача, це один з фільмів, який залишиться в серці назавжди. Викликав багато емоцій і щире бажання краще вивчити тему розстріляного відродження.
І я дуже щиро вболіваю, щоб таких фільмів ставало в рази більше.
Для вас - щоб оцінювати, для нас - щоб мати ґрунт для подальших думок ❤