6+1 "csodaszer", aminek helye van a műhelyben

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 9 сен 2024

Комментарии • 38

  • @fejesistvan5788
    @fejesistvan5788 Месяц назад

    Sziasztok. Étolajjal mindenhonnan le jön a gyanta. Nagyon jó a videó!!!

  • @gogolaktamas6987
    @gogolaktamas6987 Год назад +6

    A WD40 95% petróleum (nafta), 5% "parfüm" szépen becsomagolva. :)
    Köszi a videót! 🙏

  • @szita2000
    @szita2000 8 месяцев назад

    Angliában használtunk egy kenőanyagot a vésők fenésénél. Az volt a neve, hogy MolySlip és valami iszonyatosan jó kenőanyag volt. Az asztalos cégnek a fémes műhelyéből került elő, ott azt hiszem, hogy a vágásoknál volt ilyen kenő folyadék. Itthon nem találkoztam még vele.

  • @polgartibor1958
    @polgartibor1958 Год назад +2

    Master Blaster !!!

  • @Nosculptor
    @Nosculptor Год назад +1

    A Brunoxot beszerzem, mert az esztergám főorsólyára úgy rászorult a közcsavar, hogy a sima csavarlazító nem segített rajta. Köszi szépen!

  • @ferenctoth3505
    @ferenctoth3505 11 месяцев назад

    szia Tomi, köszi a feltöltést, nagyon hasznos volt! :)

  • @waycro4220
    @waycro4220 Год назад +1

    Köszi a videót! :)

  • @bareszsopte
    @bareszsopte Год назад +2

    Azok a Styro Flow cuccok még higítóban is igen drágák. A kedvencem az, mikor egy festékhez olyan kell, ami a fő 5 kategóriába nem tartozik bele, aztán 0,75 liter 4 ezer + Ft!
    Nálam:
    1-4.Erdőkémia nitro, szintetikus és lakkbenzin higító + denaturált szesz van otthon. Utóbbival a por összeszedhető a felületről.
    5. Würth 750 ml XXL féktisztító. Másra is jó: Ha a műhelybe beszabadul egy fullánkos dög, vagy nem szeretnénk, hogy fészkeljen, akkor másodpercek alatt végez vele, jobb, mint a darázsirtó spray.
    6. Lerakódott gyantás fűrészport karburátor/ fojtószelep tisztító spay-vel szoktam oldani, az is Würth, de más is használható. Az aceton tartalma miatt vigyázni kell vele, mert az újabb gépek műanyag alkatrészeit képes megmarni, régiekét nem bántotta. (Ferm lamellozó videóm)
    7. Szilikon spray: A gumírozott alkatrészeket ápolás céljából, a letisztított burkolatokat tapadás ellen fújom be vele. Abból az United Sealants vált be, a Den Braven Tectane olcsóbb, de nem jó, túlságosan porlaszt, inkább köd lesz, mint anyag kerülne a felületre.
    8. Szilikonzsír nekem is van.
    9. Szilikon olaj, Lidl-es.
    10. Fúró-vágó spray.
    11. Western Digital , vagy Wheeler Dealer 40 (szándékosan nem neveztem meg.) Műanyagok ápolására is jó, fémszerszámok védelmére. De a hosszú fúvókás változata hajlamos rá, hogy nem jön ki minden cseppje a flakonból, marad benne.
    12. Csavarlazító spray, szintén United Sealants, rozsdás bowdent is indított meg + kontaktspray-nek is oké. Zárak kenésére bevált.
    13. Menetrögzítő vagy más néven csavarbiztosító, közepes szilárdságú, oldható, ha valamelyik rögzítőelem esetleg rendetlenkedne. Mannol például jó belőle, de sokféle van.
    Hirtelen ennyit tudtam felsorolni.

    • @hauchtomi
      @hauchtomi  Год назад

      Köszi, nagyjaból ezeket használom én is. Az Aceton az ABS- kikezdi!!!

    • @garashan
      @garashan Год назад +1

      Fúró-vágó spray ha elfogyna, akkor van itthon kis birka faggyúm. Esztergán nagyon szép tükrös menetet lehet vele vágni. Nem utolsó sorban jót tesz a bőrnek is.

  • @covek_spike
    @covek_spike Год назад

    hasznos, köszi!

  • @viktormolnar
    @viktormolnar Год назад

    Még ami nagyon király cucc az a Neoval olaj. Gyakorlatilag olyasmi mint a WD 40 csak éppen 10x jobb. Amúgy egy lapszabászatban dolgoztam és ott használtuk a szabász géphez. Beszerezni sajnos elég macerás. És nem egy olcsó valami. Viszont sok van benne. És csúcs szuper. Igazi ipari holmi. Nagyon magas hőmérsékletet is elvisel.

  • @kovjan11
    @kovjan11 Год назад

    Nagyon sokat tanultam, köszönöm szépen! (Ismerem a központozást, de az algoritmus miatt:) !!! 🎉

  •  Год назад +1

    Az acetont nagyon sokat használom, remekül leszedi az ember kezéről is a gyantát. A metil-etil-ketont is sokat használom, a fűrészlapokat ebbe szoktam beáztatni tisztításhoz, csak le kell takarni egy folpack fóliával az edényt, mert piszok gyorsan párolog és rohadt büdös. Az izoprpopil alkoholt is sokszor használom, nagyon jó oldószer ez is zsíroldásra és előnyös tulajdonsága, hogy ha nedves a fa, akkor csak belemártom az izopropilba, vagy ráöntök egy keveset és pár másodperc múlva száraz a felület, mert magához rántja a víz molekulákat és azzal párolog el. Régi bútoroknál lehet tapasztalni, hogy vastahon van rajta a kézsír és por elegye, egy fekete ragacsként és rá is tud keményedni a felületekre, az izopropilnak vagy a metil-etil-ketonnak nagyon jó zsíroldó képessége, pillanatok alatt leszedi ezeket a dzsuvákat. A háztartási hideg zsíroldót is szoktam használni, a fűrészlapok, maróbiteket egy élyszakára beáztatom benne, utána csak le kell törölni.

    • @zoloradomester
      @zoloradomester Год назад +1

      Az aceton bőrön át is felszívódik, a szervezetben felhalmozódik. Akkor sem használnám kéztisztításra, ha fizetnének érte.

    •  Год назад

      @@zoloradomesterHa ez igaz lenne, akkor én már rég halott lennék, 18 évig használtam naponta 8-10 alkalommal kézmosásra, mert az epoxi gyantát ezzel lehet rendesen lemosni. Acetonnal mostam le a munkafelületét is a ragasztás elött. Az acetonnak nincs alkalma felszívódni a bőrbe, mert olyan gyorsan párolog. Az viszont igaz, hogy akinek a bőre érzékeny rá, annak nagyon hamar kiszárítja a bőrét mert a bőrön lévő zsírt is lemossa. Zsíros kézkrém használata javasolt acetonos kézmosás után.

  • @enekelek7186
    @enekelek7186 Год назад

    Mama is Gyufával csekkolta a gázpalackot, mindig ott álltam mellette palackcserénél... 🎉 😅

  • @_AIex_
    @_AIex_ Год назад +2

    Szia Tamás !
    Ha egy ajánlást elfogadsz,
    Aldiban van egy sárgás lötty, konyhai tisztítószer néven,
    Nem tudom, hogy az elmúlt 1 évben változott-e az összetétel (kb addig elég 1 flakon), de én nagyon szeretem, mert egyfelől, gyantát egyszerűen lehet vele eltávolítani, akár kézről, akár fém felületről, valamint a zsírt is igen jól oldja, lazítja (tapadózsírt, amit sem féktisztító, sem magasnyomású mosó nem vitt, ezzel befújtam, hagytam állni 1-2 percig, majd simán letudtam mosni, viszont nem folyatja meg, mint pl. A féktisztító, ahogyan Te is említetted.) bőrt alapvetően nem irritálja, és műanyag, fém felületeket sem károsítja, az ára pedig kb 1000Ft-ra jön ki, literenként,
    Acetonhoz pedig annyit, hogy gyógyszertárban lehet kapni nagytisztaságú acetont, ami lehetséges, hogy olcsóbb, de ebben nem vagyok biztos.

  • @balazslakatos9817
    @balazslakatos9817 Год назад

    a szappanbuborék képzés instant kávéja

    • @hauchtomi
      @hauchtomi  Год назад +2

      Az! Első lépés a guminő felé...

  • @GIBBGalek
    @GIBBGalek Год назад

    Kúl!

  • @gjoczy1
    @gjoczy1 8 месяцев назад

    Szia. Bútorlapon volt növényi szutymó..hígító alig szedte le.
    Hideg zsíroldó mindent visz

    • @hauchtomi
      @hauchtomi  8 месяцев назад

      Attól is függ mi az a szutymó. De gondolom a bútorlapot a forgacslapra erted!
      A hidegzsiroldo egyebkent egy eleg invaziv tud lenni anyagra, szervezetre nezve. Megfelelo szert a megfelelo problemara

    • @gjoczy1
      @gjoczy1 8 месяцев назад

      @@hauchtomi 18as sima forgácslap alapú bútorlap, különböző színben be van rakva a raktárba. Valami kúszó növény indáiból származó truyi volt rajta.
      A Máv összes vackát próbáltuk rá, hígító, tisztító spray stb.. kissebb nagyobb sikerrel.
      Tavaly próbaképp lekentük konyhai zsíroldóval. Hideg zsíroldó.
      Mindent is visz. Alkoholos filcnyom, kosz, gyanta, inda trutyi. Mindent is.

  • @belatoth4170
    @belatoth4170 Год назад

    Ha hozzá jutsz a Novatio féle PTFE olajhoz, akkor az egy életre kiszolgál. 25 éve használunk egy flakonnal és még félig tele van.

  • @otigreengit9773
    @otigreengit9773 7 месяцев назад

    wd40 viztaszito tisztito cucc, de semmi sem kenoanyag, Amikor bicajjt-lancot azzal "kennek"....

  • @zoltan2728
    @zoltan2728 Год назад

    @HauchTomi: Lakkbenzin, denszesz nincs a repertoárban? 😊

    • @hauchtomi
      @hauchtomi  Год назад +6

      A lakbenzint ritkan hasznalok, denszesz előfordul. Ezek az alap vegyszereim, van meg par. Meglatjuk erdekli-e a publikumot a tema

    • @zoltan2728
      @zoltan2728 Год назад +3

      @@hauchtomi Engem érdekel, mert nagyon hasznos és hiánypótló. Magyar csatornákon nem sok szó van róla, amerikai csatornákon meg masszívan dekódolni kell mert olyan termékeket mutogatnak, ami itthon nem létezik és egy márkanévből kell kitalálni, hogy miből áll és itthon mi az alternatívája. Vagy csak annyit mondanak, hogy “mineral oil”, ami némi kutatás után kideríthető, hogy a paraffin olajat takarja vagy a “mineral spirits” ami meg a lakkbenzin. Szóval ja. Nem árt egy kis hazai mert rengeteg felületkezelő, tisztító, ragasztó szer van manapság és könnyű elveszni a bőség zavarában…

    • @hauchtomi
      @hauchtomi  Год назад +4

      @@zoltan2728 rajta leszek

  • @janosjozsa286
    @janosjozsa286 Год назад

    !

  • @velezzoli5194
    @velezzoli5194 Год назад

    F@5z@ ! Én lakbenzin higitót használok legtöbbet, matrica nyom eltávolításához meg sokminden máshoz ami nem oda való a laminált forgácslapon 😊
    Ezek nagyrésze nálam is készleten, kivéve a fegyverolajt 🤦🏽‍♂️