A Hobbit: Smaug pusztasága - Kibeszélő

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 4 янв 2025

Комментарии • 79

  • @ExistentialSadness
    @ExistentialSadness 2 года назад +34

    1.5 hete találtam rá a csatornátokra, azóta minden nap muszáj néznem / hallgatnom a videóitokat mert annyira jó hogy nagyon! :D Közvetlen, őszinte, értelmes párbeszédek filmekről, sorozatokról. Szerintem itthon ez hiánypótló tartalom, csak így tovább! :)

    • @PimpThyMind
      @PimpThyMind  2 года назад +4

      Köszönjük és isten hozott minálunk :D

    • @BLNSMC
      @BLNSMC 2 года назад

      nézd meg az első videót Gattaca :)

    • @ExistentialSadness
      @ExistentialSadness 2 года назад +3

      @@BLNSMC Láttam már, amiatt a videó miatt néztem meg a filmet, nagyon jó film. :D

    • @IhaszDavid
      @IhaszDavid 2 года назад +1

      Tavaly november óta ugyanez.😃
      Jó pár videót nem is egyszer láttam már, főleg a troll kommentes rovatot.
      Egyszerűen imádom.😃

  • @herbichgabor
    @herbichgabor 2 года назад +6

    A legjobb rész ez. Egyfajta terror van benne és fenyegetés mint annak idején a gyűrű szovetsegeben. Jó helyszínek és fokozódó veszélyek. Bree, Sárkány, koporsók, erdei elfek, ork vadászok, dol guldur.
    Szerelmi szálat rossz nézni, de érthető h kellett ilyen is.
    S a film lezárás "mit tettünk". Is zseniális lett. Veszedelmet hoztak magukkal ami lecsap.

  • @Gergerikun
    @Gergerikun 2 года назад +7

    Evangeline Lily egy interjúban kijelentette, hogy Tauriel 600 éves, Legolas 1900, Thranduil király pedig 3000 éves.

    • @zvata2017
      @zvata2017 2 года назад +1

      Thranduil nem 3000 éves. Már az első korban is élt. Sok minden nincs róla de az első korban már élt. A második kor az kb 3441éven át tartott. A Hobbit pedig olyan harmad kor 2941. Tehát minimum 6000 vagy akár 7000 éves is lehet a Hobbitban. Legolas születési ideje pedig ismeretlen. Taurielt pedig a film kedvéért alkották.

  • @plesoczkidominik7438
    @plesoczkidominik7438 2 года назад +2

    Szuper videó lett, tökéletes érvekkel. Nekem kedvencem a Hobbit. Én valahogy egyetértek Gyurival a szerelmi szál esetében.
    Lehetne majd valamikor a Hobbit/Gyűrűk Ura filmekből egy Arána játék!

  • @tamasjonas1166
    @tamasjonas1166 2 года назад +1

    Maximálisan megértem azt ami Gyuri mondott a szerelem kérdésében,de úgy gondolom ez most nagyon szőrszálhasogatás,de nagyon.Összetett történet,amiben benne van a horror,fantasy,kaland,akció,dráma,még vjgjáték elemeket is felvonultat.Nagyon erős jellemfejlődések vannak benne és egy filmadaptációnál megvannak azok az elemek amitől működik egy ilyen kiterjed film.A jellemfejlődésben és történetvezetésben a szerelem és gyűlölet a bosszú adja meg a legnagyobb löketet.Ábelel értek egyet a rendezői szabadsággal amit ezzel a történettel kitejesztett .A két szereplőnek ezzel egy külön szép történetet adott,amitől csak több lett a film,nem pedig kevesebb

  • @ussnewjersey1756
    @ussnewjersey1756 2 года назад +1

    20:00 arról nem is beszéltünk, hogy fent "északon" mennyi arany lehet, ha Erebor "gazdagsága" így felkeltette Smaug figyelmét
    meg akkor MÓRIÁBAN mennyi minden lehetett (bár ott az aranyat cseréljük ki vasra és mithrilre)

  • @elegvolt5467
    @elegvolt5467 2 года назад +19

    Nekem Gyuri kiakadásai tetszenek a legjobban. :)) egyébként a Tünde-törpe szerelemről úgy szól a legenda, hogy a Tünde csaj előző nap durván összebalhézott a pasijával, mert az megcsalta egy ork fiúval, és úgy csapta rá a kunyhó ajtaját, hogy: "Meglásd holnap lesz@p@m az első törpöt aki rámköszön te szemétláda!"
    (Csak ő Tünde nyelven mondta). :))))

    • @csendler
      @csendler 2 года назад +1

      😂😂👏 na rz a beszéd

  • @rezsotamas1066
    @rezsotamas1066 2 года назад +2

    Apróbb érdekesség. Nem értem a titkos ajtó jelentőségét. Teljesen logikátlan. Nem volt egy létrályuk, hogy be másszanak a kapu fölött. Vagy hogy az első részben smaug be töri a kaput és úgy hatol be ereborba, ki csukta be erebor kapuját miután elesett a város.

    • @csendler
      @csendler 2 года назад +1

      Jogos 😂

  • @szpj70
    @szpj70 2 года назад +4

    11:00: Tauriel ISMERI a sztorit. Csak hagyja kibontakozni Legolast. Mi, nők gyakran élünk ezzel: "Nem mondod?! Még soha nem hallottam erről! Nahát! Hogy te miket nem tudsz?! Te olyan okos vagy, meg erős..." Ismerős..?

    • @csendler
      @csendler 2 года назад

      Ez tetszik:)

  • @kakuktibi
    @kakuktibi 2 года назад +1

    Sziasztok!
    A Hobbit trilógiából igazán ez a rész tetszett.
    Persze,vannak benne saját kútfőből alkotott dolgok,a törpök esetében meg továbbra se éreztem azt,hogy veszélyben lenne az életük.
    Tény,mozgalmas rész lett,és tetszett a látványvilága is.
    De,amiért a kedvencem ez a rész,az bizony a sárkány!
    Nagyon kedvelem őket,Smaugot meg tök jól elkapták.A hangja,a mozdulatai,gondolkodásmódja.
    Igen,egy valódi fenyegetés,aki pöpecül is néz ki.
    Plusz,természetesen nem hülye,ahogy azt várja is az ember egy ilyen lénytől:)
    A párbeszéde Bilbóval is tetszett,éreztem benne a feszültséget.
    Külön örülök,hogy a Sárkányszív szóba került,nekem nagy kedvencem a film.
    A szerelmi dologról annyit,a nő karaktere benne sincs a könyvben és bár értem Gyuri felvetését,de lehet,néha nem rossz dolog a tündéket másabb színben is feltüntetni.
    Tudom,alapvetően gőgös faj,lenézik a többieket,de én egy ilyenen túl tudtam lendülni.
    Viszont,itt is volt sok szemöldökráncolós jelenet,az a menekülés a folyón például.
    A vége azonban tetszett.A sárkány elrepült és a kép elsötétült.Az ütős lett.
    Jó kis kibeszélő lett ez is,a szerelmi dolgok taglalásakor meg jókat derültem,nagyon bírom a köztetek lévő összhangot,még ha olykor igencsak ellentétes nézeteket is vallotok.

  • @alatriste8190
    @alatriste8190 2 года назад

    Nagyon jó volt, köszi szépen!

  • @Panna013
    @Panna013 2 года назад +1

    10:38 Az nem érdekes, hogy Tauriel hàny éves az a lényeg, hogy 18 felett legyen így az Àbi gondnélkül rà tud hiénàzni anélkül, hogy elvinné a törpe kommandó.

  • @laszlobencecsatho
    @laszlobencecsatho 2 года назад +1

    Na ez az a film a Lor trilógia után, amit moziban néztem meg, premier előtt, persze spontán film nézés volt, Pesti estből kinézve a körúti villamoson, angol nyelven felirattal, Smaug/ Benedict oda rakta! Amúgy jó a kontent! Ment a feliratkozás! 🐉🐲👁🧝‍♂️🧝‍♀️✌️

  • @ussnewjersey1756
    @ussnewjersey1756 2 года назад +2

    7:12 ennyi erővel akkor Aragorn és Arwen szerelme SE történhetne meg
    mivel Elrond megveti az emberek, mert gyengének tartja őket, mert Isildur meghátrált, utódai meghaltak ("a királyok vérvonala megszakadt"), Aragornban se hisz, csak a 3. részben amikor Arwen élete már a gyűrű sorsától függ
    Thranduil is megveti , főleg a tóvárosi embereket
    emberi oldarlór Théoden és országa féli - retegi Lórient és lakóit, és maga a kirély is a Helm szurdoki csata elött megvetően nyilatkozik a törpök tündék és gondoriak segítség nyújtásásról
    Denethorról és a gondoriaiakról meg ne is beszéljünk
    Gyuri szavai szerint akkor Legolas és Gimli barátsága is csak "látszat"

    • @Artyom1552
      @Artyom1552 2 года назад

      A törpe az egy groteszk faj. Tehát mondjuk egy ember-tünde kapcsolatot (illetve szexet) el lehet képzelni, egy ember-törpe szex meg a bizarr kategória. Emiatt kapcsolat szintjén is nehéz befogadni. Számomra is kényelmetlen volt nézni, ahogy ezek szerelmesek lesznek, mert ilyenkor mindig felmerül a kérdés, hogy hogyan mutatnának egymáson meztelenül. Olyan mint a homofóbia, hogy azért vagyunk azok, mert ha két faszi megy kézenfogva, akkor nem az jut eszünkbe róluk, hogy két szerelmes magányos lélek egymásra talált egy ilyen kegyetlen világban, hanem hogy úristen ezek egymást pippantgatják, meg fúj ezek szőrösen henteregnek egymáson! :)

    • @PimpThyMind
      @PimpThyMind  2 года назад +11

      Picit összemosod itt a dolgokat. Aragorn Numenor leszármazottja gyakorlatilag egy korona nélküli királyi méltóság. Elrond testvére Elros volt az első Numenori király aki a tünde helyett a halandó életet választotta elindítva ezzel a Numenóri királyok vérvonalát. És Aragorn az ő leszármazottja még ha több száz évvel később is születik szóval szépen néznék ki ha Elrond megpróbálná lenézni. Egyszerűen csak félti a lányát attól hogy beleszeressen egy halandóba mert annak előbb utóbb szenvedés és magány lesz a vége. De visszatérve Aragornra és Arwenre ők sok időt töltenek együtt és szépen bontakozik ki a szerelmük. Míg Tauriel meg a törp kb mai stílusban nekiállnak egymással flörtölni mindezt azok után hogy annál a két fajnál tényleg durva szembenállás van az óidők óta amikor a törpök meggyilkolták az egyik nagy tünde királyt a saját otthonában. Ez egy olyan sokk volt ami aztán szépen elhidegítette a két fajt egymástól és ez az állapot egészen a Gyűrűk uráig fennáll. Legolas és Gimli példája szépen és nem ad hoc mutatja be azt hogy hogyan is kezdenek el újra bízni egymásban és összebarátkozni pont annak ellenére hogy az egyik egy tünde a másik pedig törp.

  • @ussnewjersey1756
    @ussnewjersey1756 2 года назад +1

    12:57 AZ! egy nagyon jó film (bizonyos szempontból) (még nagyjából a CGI elött kb - úgy értve hogy ott csak a sárkány lehetett az)

  • @BertaJudit
    @BertaJudit 2 года назад

    Rendszeresen követem a csatornátokat, szuperek vagytok, mint mindíg. Napokban fejeztem be az új netflixes sorozatot a The Sandman-t. Esetleg arról lesz videótok, tervbe lehet venni? Nekem nagyon tetszett és érdekelne a Ti véleményetek is meg az érdekes kommet szekció is. Nem vagyok az a nagy lákjolós és kommentelős fajta, csak nézem és olvasom a tartalmakat, de gondoltam bátor leszek és megkérdezem. 🙂

  • @goldenjohnny803
    @goldenjohnny803 2 года назад

    8:35 Szabrinát? 😜😆

  • @sutyanandor4664
    @sutyanandor4664 2 года назад +2

    Lehet, hogy félre értettem a dolgot az írói szabadságról amit a Gyuri mondott de akkor a Kubrick félek King féle feldolgozása is nagyon eltér mint a könyv. Mármint az írói szabadságról beszélünk.

    • @kakuktibi
      @kakuktibi 2 года назад

      És King nem is értett egyet Kubrick rendezésével.Tényleg eltér,spec nekem a könyv és a film is működik.

  • @istvankovacs2715
    @istvankovacs2715 Год назад +2

    Nekem is tetszett ez a szerelmi szál, amit itt beletettek. Eddig fantasy-ban csak ember-tünde (vagy ha úgy tetszik Elf) szerelmét láttam, olvastam, illetve, hogy ember és elf frigyéből is születhet utód, úgynevezett fél-elf faj, aki ráadásul mind az emberek, mind az elfek szemében egy megvetett korcs. Sajnos ezek az előítéletek IRL is léteznek, tehát el tudja képzelni az ember.
    Ez a törp-tünde szerelem meg kifejezetten tetszett, és az is, ahogy Ábel előadta ennek hátterét :-). Igazából ilyen a valóságban is lehet, van, volt.
    Ami pedig a tündék életkorát illeti: semmikép se emberi léptékkel vegyük náluk figyelembe az idő múlását! Pláne a mai rohanó világhoz képest az ő életritmusuk csigalassúságú lenne a miénkhez képest. Valaki egy fantasy fórumon tök jól leírta egyes fajokon belüli szerelmi történeteket. Kb. úgy el kell elképzelni, hogy egy tünde fiú és lány kapcsolatában talán 100 év is eltelne míg elcsattan az első csók :-). Tehát ha már 50 éve randizgatnak, akkor még nagyon a kapcsolat elején járnak :-). Ne feledjük, ők nem évtizedekre választanak maguknak párt, hanem akár évezredekre :-). És mondjuk egy szakítás kiheverése is eltarthat nálunk 50 vagy 100 évig :-), már ha egyáltalán meggondolatlanul beleugranak egy komoly kapcsolatba csupán pár száz évnyi ismeretség után :-).

  • @Noelko2222
    @Noelko2222 2 года назад +2

    Tauriel 600 eves mert legolas mondta hogy az apja 600 even at óvta őt

  • @danielsomodi503
    @danielsomodi503 2 года назад +1

    Az aranyba öntésnek az lett volna a terv jellege szerintem, hogy beterítik a folyékony arannyal, az megszilárdul és létrejön a Smaug aranyszobor. Ami ironikus lett volna, mivel Bilbo is így talált rá, hogy a milliónyi arany között aludt.

  • @gaborattilabuza7044
    @gaborattilabuza7044 24 дня назад

    Gyurinak igaza van, Tauriel és Kili szerelme elképzelhetetlen, pont az irodalmi háttér miatt. Elég arra gondolni, hogy a Gyűrűk Urában - a könyvben - Legolas és Gimli barátsága már önmagában különleges és az hol van ettől a szerelmi kapcsolattól.

  • @ussnewjersey1756
    @ussnewjersey1756 2 года назад

    1:55 az az egyik legkomolyabb jelenet száomora
    olyan szempontból, bogy oda még a Kilencek "tetemeit" is felcipelték, nem hogy maguk felmásztak
    és az a legdurvább az egészben, hogy oda ember nem mászna fel, be se menne oda, de a Gandalf felmászik és bemegy, tudom csak látszólag tűnik öreg embernek pedig egyikhez sincsen köze, de hogy számára annyira fontos a küldetése (asszem a megbízott 5 mágus közül egyedül ő tőrödött ezzel), hogy az emberek összefogásra, és a sötétség elleni harcra sarkalja
    tehát ez valai elképesztő bátorság (igaz a Gandalf is képes félni)

  • @George_05
    @George_05 2 года назад

    10:15 az erőd az Gundabad

  • @hollikistvanfodrasza6937
    @hollikistvanfodrasza6937 2 года назад

    Lesz Különben Dühbe Jövünk Remake trailer nézés?

  • @duffjeuvain
    @duffjeuvain 2 года назад

    Kedves Ábel! Beszéltünk már erről ezzel nem evvel :) egyébként kiváló video mint mindíg. Köszönjük!

    • @szpj70
      @szpj70 2 года назад +1

      Jól értem, Musztafa K., hogy az a problémád, hogy az 'evvel' nem helyes, csak az 'ezzel'? Ha igen, akkor tévedsz. Nemcsak a -val,-vel v-je "hajlamos" teljesen hasonulni, hanem az ez, az z-je is. (Ehhez, erről, ettől stb.) Tehát: evvel, ezzel- mindkettő helyes. Csak mellékesen. De ha félreértettem a problémád lényegét, és csak okoskodtam, akkor bocs!

    • @csendler
      @csendler 2 года назад +3

      Kedves Kebab! Beszéltünk már erről, bekaphat.d:) egyébként kiváló komment volt mint mindig.

  • @SerDeiwos
    @SerDeiwos 2 года назад +1

    Ha jól emlékszem azért nem volt tervük Smaugra, mert azt hitték halott.

  • @ussnewjersey1756
    @ussnewjersey1756 2 года назад +1

    19:05 hát az eredeti tervek szerint Gandalf is ott lett volna, és szerintem neki biztosan lett volna egy ötlete, vagy terve
    amikor elbúcsuzik a törpöktől ott a Bakacsin erdő határánál, ott arra kéri őket, hogy várják meg őt a Holló tetőn - vagy valamilyen magaslatnál, és nélküle ne menjenek be a hegybe, tehát neki lett volna terve
    csak tudjuk közbe jött valami

  • @hajdugabor3181
    @hajdugabor3181 2 года назад +1

    Csá! Tünde - törp dilemmára, ott van a Star Wars klónok háborúja. amiben rengeteg fáj keveredik a másikkal ha az lehet, vagy ott van a dezertált klónok aki egy twillek nőt vett feleségül és 2 gyerekük is lett. ez igaz mer'én láttam ám az'gazságot!!! sőt a Bad Batchben is visszatérnek! szóval igaz!🤣🤣🤣🤣

    G

    • @istvankovacs2715
      @istvankovacs2715 Год назад

      Igen, több Star Wars regény és történet is utal a különböző fajúak egymás között kialakuló vonzalmáról, szerelméről, közösüléséről, és esetleges lehetséges utódokról. Bár ez utóbbit tényleg csak kevés szerző merte pedzegettni komolyabban, de ott megmutatták a különböző fajúak testi-lelki frigyét.

  • @laszloboros8086
    @laszloboros8086 2 года назад +2

    Most azzal mi a gond, hogy egy törpe..így ..csapja a szelet egy szupermodellnek ?? ...mondjuk a Peter Dinklage csapja a szelet Grace Kelly-nek? ..szerintem , teljesen hétköznapi, hihető és szívmelengetően gyagyás dolog.... :DDDDD Amúgy , én a Hobbit trilógiát jobban kedvelem mint a Gyűrűk urát, Freeman a szerepre telitalálat volt. És a törpe-flört sem volt smafu . :DD

  • @zs_chapo133
    @zs_chapo133 2 года назад

    A film végi jelenethez, de tulajdonképpen mindhárom Hobbit filmre igaz - épp a napokban találkoztam egy hobbit/gyűrűk ura csatajelenetek válogatásvideóval itt yt-on, és amikor felváltva láttam a jeleneteket a két szériából, megint arra jöttem rá, hogy ez a 3 hobbit film mennyire "műanyag" a gyűrűk urához képest. Való igaz, ahogy Gyuri is megjegyezte, a sárkány, a tóvárosi, angmari jelenetek marha jók, de amúgy a legtöbb karakter fájóan CGI-szagú. A film végi "aranyfolyóról" meg ne is beszélve, az egészen borzasztóan néz ki.

  • @krisztianbaranyai7865
    @krisztianbaranyai7865 2 года назад

    úgy tudom hogy a gyűrűk ura világban van 1 sárkány a nevére nem emlékszek de akkor olyan nagy mint a magányos hely szerintem az a legkomolyabb karaktert

    • @PimpThyMind
      @PimpThyMind  2 года назад +1

      Ancalagon ő a legnagyobb.

    • @krisztianbaranyai7865
      @krisztianbaranyai7865 2 года назад

      arra lennék kíváncsi egy Akkora sárkányt hogyan vinnének filmre

  • @halaszbarnabas
    @halaszbarnabas 2 года назад +1

    Balin nekem is egyik kedvenc karakterem és annyira rossz vissza gondolni mikor mennek Moriaban ott van a sírja 😔

  • @gyulazambok8813
    @gyulazambok8813 6 месяцев назад

  • @dommad6831
    @dommad6831 2 года назад +3

    Google szerint 600 éves. Legolas 1900 éves.

  • @lovas5967
    @lovas5967 2 года назад +1

    Sziasztok srácok nagy rajongóitok vagyunk , és épp most nyaralunk pécsen gondoltam összefuthatnánk egy közös képre 😅.
    Ha persze lenne kedvetek , és lenne lehetőség rá . 😁

  • @szabomate5245
    @szabomate5245 2 года назад +3

    A hobbit: 15. különbség a könyv és a filmek között.
    15. A Necromancer ismerete
    Ban ben A hobbit filmeket, Gandalf csak akkor értesül a Necromancer-ről, amikor Radagasttal beszél, amit Peter Jackson arra használ fel, hogy Gandalf elhagyja Thorint és társaságát. A könyvben azonban Gandalf már jól ismeri a Nekromantert.
    Ban ben A hobbit könyvet, Gandalf már ellátogatott Dol Guldurba, és hallott a Necromancerről, mivel Dol Guldur börtönében volt, ahol találkozott Thain-nel, Thorin apjával, és megkapta a térképet és kulcsot, amelyet később Thorinnak ad.
    14. Dwalin szakálla
    Noha nem egy hatalmas változás befolyásolta a cselekményt, Dwalin megjelenésének volt egy eleme, amely megváltozott a szövegtől. Érdekes módon a könyv ezt mondja: Ez egy törpe volt, kék szakállal, aranyszínű övbe téve, és nagyon fényes szemmel sötétzöld kapucnija alatt.
    Míg egyes rajongók az idők folyamán azzal érveltek, hogy ez nem a szó szoros értelmében kék volt, hanem inkább feketésszürke, mások úgy vélik, hogy Dwalin szakállát valóban kéknek és „túlvilági” -nak tűnték. Amikor Tolkien átírni kezdte A hobbit , sok szeszélyt kivéve, hogy jobban megfeleljen A gyűrűk ura , Dwalin szakállának leírása nem változott.
    13. Thranduil arca
    Érdekes, hogy Thranduilra soha nem hivatkoznak név szerint A hobbit könyv, de egyszerűen „Elvenking” -nek hívják. Van azonban még nagyobb különbség a szöveg és a film között, és ez Thranduil megégett arca, amelyet látszólag varázslattal vagy valamiféle csillogással rejteget.
    Thranduil ezt az „északi tűzkígyóknak” tulajdonítja, de erről a könyv egyáltalán nem tesz említést, és nincs olyan adat sem, hogy a tündék képesek volna így elrejteni a régi sebeket vagy hegeket Tolkien könyveiben.
    12. A trollok trükkje
    Ban ben A hobbit filmek, Bilbo Baggins az, aki okosan átveri a trollokat azzal, hogy elfoglalja őket, hogy megvitassák a törpék leghosszabb időn át történő főzésének legjobb módjait, hogy ne vegyék észre, hogy elérkezett a hajnal. Ez azonban olyan elismerés, amelyet Bilbo nem igazán érdemel.
    A könyvben Gandalf az, aki megtéveszti a trollokat azzal, hogy eldobja a hangját, úgy tesz, mintha az egyik troll lenne, és arra készteti őket, hogy hajnal megérkezéséig vitázzanak egymás között, és kővé változtassák őket.
    11. A Fehér Tanács
    A hobbit a filmekben a Fehér Tanács szerepel, Saruman és Galadriel egyaránt jelen van Elrond Rivendell otthonában. Sem Sarumant, sem Galadrielt nem említik A hobbit könyv, és a Fehér Tanács az elbeszélés során sem ül össze.
    Bár ez különbözik a könyvtől, nagyszerű rajongói szolgáltatás, mivel ez azt jelenti, hogy a nézők még néhány kedvenc karakterüket láthatják A gyűrűk ura filmtrilógia, valamint további mélység és dráma hozzáadása a cselekményhez.
    10. A hosszúság
    A legnyilvánvalóbb az összes közül. Ha elolvasta (vagy akár valahol egy polcon látta), akkor ezt tudja A hobbit egy meglehetősen rövid könyv, különösen a mamuthoz képest gyűrűk Ura trilógia. Hogyan sikerült Peter Jacksonnak majdnem kilenc órás filmtartalmat kicsengetnie?
    Az, hogy különféle mennyiségű töltőanyagot helyezünk a könyv valós pillanatai közé, a téves válasz. Kilépő A hobbit filmként, majd különválasztva a hihetetlenül hosszú kiterjesztett kiadásokat A gyűrűk Ura filmek két színházi megjelenésbe, úgy tűnik, jobb ötlet lett volna.
    9. A Prológus
    Világa gyűrűk Ura egy különösen összetett, gyakran határon esztelen. Mint ilyen, a háttér kezdete óta A gyűrű Szövetsége abszolút Isten-küldő. Az elején valami nagyon hasonlót kapunk A hobbit , és bár ez nem a könyvben történt, valójában segít megérteni a világot, mielőtt belevágna.
    Tolkien közép-földi világa sok könyvre épült, néhány igazán érdekes részlet csak lábjegyzet formájában jelent meg. Ilyen információtömeg mellett ezek a prológok elősegítik a jelenet beállítását, és rengeteg kontextust adnak a nézőknek.
    8. Radagast The Brown jelenléte
    Ban ben A hobbit , JRR Tolkien csak párszor említ egy Radagast The Brown nevű varázslót. Középfölde öt varázslójának egyike. A filmekben Peter Jackson óriási módon kibővíti szerepét, lehetővé téve számára, hogy kapcsolatba léphessen olyanokkal, mint Gandalf és Bilbo, miközben saját jelenetében játszik, amelyben segít elkerülni egy sereg kobalt a főszereplők követéséből.
    Egy kis komikus megkönnyebbülést is nyújt, mint ártatlan, különc és bambító karakter. Személyiségének ez a része nyilvánvalóan soha nem jött létre Tolkien létezésének rövid megemlítésével.
    7. Tauriel jelenléte
    Játssza Elveszett Evangeline Lilly, Tauriel egy olyan karakter, aki kizárólag a film adaptációjához tartozik A hobbit . Nincs benne egyikben sem A gyűrűk Ura filmek, az első A hobbit film, vagy a könyv bármikor.
    Úgy tűnik, hogy azért jött létre, hogy egy erős, viszonylagos női karaktert nyújtson, amely valójában nem létezik A hobbit könyvet, és tekintve, hogy teljesítményét mindenütt nagyon dicsérték, ez egy mozdulat meglehetősen jól sikerült.
    6. Azog jelenléte
    Azog karaktere valóban létezik a A gyűrűk Ura univerzum, amelyet JRR Tolkien hozott létre a 20. század elején. Tolkien karakterábrázolása szerint azonban Dain jóval az események előtt lefejezte A hobbit került sor.
    Jackson úgy döntött, hogy életben tartja a karaktert, egyik karja hiányzik, és mint ilyen, ő a trilógia egyik fő antagonistája. Miután mind a három filmben pusztítást okozott, végül Thorin kezével ér véget.
    5. Legolas jelenléte
    A rajongói szolgálat iránti elkötelezettség mellett Peter Jacksonnak meg kellett győződnie arról, hogy van egy kis összhang A hobbit és A gyűrűk ura , még akkor is, ha A hobbit egy előzmény. Az, hogy több ezer éven át képes volt élni képes karakterkészlettel, kissé ajándék volt a rendezőnek, mivel ez lehetővé tette számára, hogy Orlando Bloom hatalmas manóját, Legolas-t behúzza a történetbe.
    Mint ilyen, mindkettőben látjuk a karaktert Smaug pusztasága és Az öt sereg csatája , amelyben levonja az orkok gyilkosságának méltányos részét. Egyáltalán nem jelenik meg a könyvben.
    4. A hordók
    Lehet, hogy ez nem olyan fontos vagy történetszálas hatású, mint sok változás ebben a listában, de mégis jelentős különbség. Amikor a törpök elmenekülnek az elf király előteréből, lebegnek a folyón, hordókat használva csónakként. A könyvekben ezeket lezárták, ami elég veszélyes játéknak tűnik, ha egyikük szivárogni kezdene ...
    A filmek úgy oldják meg ezt a lehetséges katasztrófát, hogy nyitják a hordókat, a törpék pedig ott ülnek. Ez vizuális kapcsolatot is lehetővé tesz a jelenettel, mivel tudjuk, melyik törpe hol helyezkedik el.
    3. A Frodo Cameo
    Az egyik értelmetlenebb pillanat A hobbit mutatja Illés Wood ’S Frodo Baggins, azzal, hogy Bilbo elmesélte neki egy nagyon régebbi kaland nagyon durva változatát. Nyilvánvalóan abban az időben A hobbit , gyűrűk Ura nem is létezett, így Frodo karaktere nem jelent meg.
    Valójában ennek Tolkien változata fordított volt. Elején A gyűrű Szövetsége , valószínű, hogy a shire nyitó jelenete az öregedő Bilbo köré épült, hogy valamilyen kapcsolatot szerezzen a korábban kiadott A hobbit könyv.
    2. A törpehalálok
    Egy darab sztori következetesség között A hobbit és A gyűrűk ura Kili, Fili és Thorin halála. Azonban az, ahogyan a filmekben meghaltak, gyorsan vitatapjává vált A gyűrűk ura rajongók.
    A filmek azt mutatják, hogy a hármat meglehetősen kegyetlenül lemészárolják egy lesben, így karaktereik kissé kevésbé tiszteletteljes véget kapnak, mint amit a könyvben kaptak. A könyv azt látja, hogy olyan csatába indulnak, amelyet tudnak, hogy nem élnek túl, bátor hősökként halnak meg.
    1. Sting története
    Úgy tűnik, hogy a könyv e pillanatának hatását talán nem vette észre Peter Jackson, különben valószínűleg nem változtatta volna meg. Bilbo kardjának megtalálása, megválasztása és Sting elnevezése meglehetősen fontos fejlemény volt a karakter számára.
    A filmben egyszerűen Gandalf adja meg, miután a varázsló megtalálja a trollhalom padlóján, ami természetesen nem olyan klassz.

    • @csendler
      @csendler 2 года назад +2

      Nem semmi részletesség!

    • @arankaszikszai3608
      @arankaszikszai3608 2 года назад +1

      Nagyon részletes elemzés, de borzasztóan zavaró, hogy mintha Google fordítóval készült volna egy idegennyelvű cikkből.(Szerintem ez történt.) Olyan magyartalan, időnkét zagyva szöveget sikerült "megalkotni". Legalább egyszer visszaolvashattad volna, mielőtt ránk zúdítod, ha már ennyit fáradtál vele.😁

  • @gaborlaufer8640
    @gaborlaufer8640 2 года назад +5

    Noha imádom az alaptrilógiát, szinte hibátlannak tartom őket, de A Hobbit filmektől azért előre tartottam. Soha nem láttam benne azt, hogy miként lehetne azt a vékony, sokkal inkább gyerekeknek szóló művet szétszedni három részre és hozzáerőszakolni stílusban A Gyűrűk Ura grandiózusságához.
    Már a Váratlan Utazás kapcsán beigazolódni látszottak a félelmeim, hiszen számtalan elnyújtott és/vagy felesleges jelenettel volt teletömve a film, mindezt pedig tetézte, hogy szimpatikus karaktert nagyítóval kellett keresni, illetve, hogy a töménytelen mennyiségű CGI sokszor kirántott a filmből (pedig én aztán nem utálom a digitális trükköket, sőt).
    A Smaug Pusztasága kapcsán úgy voltam vele, hogy na, talán itt majd beindulnak a dolgok, de igazából számomra ez a rész is vontatottnak érződött, pedig tény és való, hogy rengeteg látványos és jó ötlet van benne. Csak hát egész egyszerűen ezek a karakterek se nem izgalmasak, se nem szimpatikusak. A törpök irritálóak és fárasztóak, ráadásul, ahogy Gyuri is említi, mindig Bilbo húzza ki őket a szarból, viszont ehhez képest meg akkora arcuk van, mint Mória bányái. Luke Evans karaktere (a neve nem fog eszembe jutni) egy tizenkettő egy tucat típusú szürke kisember, aki hőssé válik. Ezer ilyet láttunk már, csak jobb verzióban. Aztán ott vannak nekünk még a tündék, akik közül Thranduil az igazi arrogáns pöcs, Lee Pace pedig zseniálisan hozza is, szimpatikus karakter viszont igazából csak a filmhez megalkotott Tauriel, akit a csodálatosan szép Evangeline Lilly alakít. Még a közönségkedvenc Legolas is inkább fapofa indián itt, pedig A Gyűrűk Ura trilógiában nagyon szerethető a karaktere. Ne feledkezzünk el Tóváros lakóiról sem, ahol megkapjuk a korrupt polgármestert, akinél elcsépeltebb klisékarakter nem létezik, illetve annak a talpnyalóját, aki viszont számomra a filmtörténelem egyik legirritálóbb karaktere.
    Külön megemlíteném még a sárkány Smaugot, akiről általában mindenki ódákat zeng én azonban vele is óvatosabban fogalmaznék. Tény, hogy nagyon jól néz ki, tény, hogy valóban fenyegető, de egyrészt a sokszor méltatott Benedict Cumberbatch szerintem erősen túl van dimenzionálva. Egyrészt ott van a hangja, ami tény és való, hogy mély és karakteres, de durván meg lett az dolgozva az utómunkálatok során, másrészt pedig a világ egyik legnagyobb vicce, hogy ő a forgatáson elő is játszotta a sárkányt. Mert a motion capture technológia mikor emberszerű lényt játszol (A Majmok Bolygója, Avatár) teljesen rendben van, de itt, ahol egy olyan valamit formálsz meg, aminek sem a testalkatában, sem az arcában nincs semmi humanoid, hát ott több, mint mókás azért. Az egész csak parasztvakítás, semmi több. A srácok megemlítik, hogy először kap egy sárkány személyisége mélységet. Na de kérem, és mi a helyzet Süsüvel?! :-D Illetve az is szóba kerül, hogy milyen félelmetes és mi történne, ha az ellenség fegyverként tudná őt használni. Pont ugyanaz, mint itt: lelőnék egy ballisztával. Őszintén szólva én nem érzem azt a nagy fenyegetettséget benne, ha egy random ember is el tudta őt kapni.
    De visszatérve a filmre: A Hobbitra ráerőszakolt eposzi nyújtást itt is megszenvedi a cselekmény, mert ez a sztori elmesélhető lett volna fele ennyi időben is. Semmi szükség rá, hogy Bilbo és a törpök órákon át bolyongjanak jobbra-balra és végeérhetetlenül meneküljenek Samug elől. Rettenetesen el van nyújtva minden jelenet, miközben semmit nem tesznek hozzá a filmhez. A CGI-vel uralt akciójelenetek pedig ezúttal is nélkülöznek minden fizikát és átélhetőséget. Erre ékes példa mikor a törpök a tündéktől menekülnek a folyón hordókban. Hát az szó szerint olyan volt, mint egy videojáték.
    Ember-törp szerelem: szerintem is teljesen felesleges és oda nem illő. Egyrészt, ha Tolkien ilyet nem írt bele, akkor minek kell beleerőszakolni, másrészt jogos Gyuri azon felvetése, hogy kb. öt perce ismerik egymást, de máris dúl az utolérhetetlen love, illetve szerintem a két karakter (illetve hát az őket alakító színészek) közt nem volt semmi "kémia". Számomra nagyon nem működött a dolog. Az meg külön vicces, hogy a törpök ugye mind ilyen mókásan elnagyolt figurák, nagy fülekkel, orrokkal, meg minden. De most csodák csodájára van egy törp, aki hirtelen tök jóvágású, meg nincs benne semmi elnagyolt, hiszen itt a szép embereknek kell egymásba szeretniük.
    Végül pedig az író jogai: való igaz, hogy egy alkotónak vannak jogai, illetve ugye alkotói szabadsága, csak át ez azért arra vonatkozik, ha valamit ő alkot meg. Ezt a világot nem Peter Jackson alkotta meg, így ragaszkodnia kell bizonyos dolgokhoz. Ez olyan, mint a Star Wars esetében: nem Rian Johnson alkotta meg azt a világot és a karaktereit, hanem George Lucas. Éppen ezért nincs joga Luke Skywalkerből egy önsajnáltató emós picsogót kreálnia, aki egy sziklán sír naphosszat és akit sikerül saját magából teljes mértékben kiforgatni. Éppen ezért Peter Jacksonnak sincs alapvetően joga beleszőni Középfölde mitológiájába olyan dolgokat, amiket annak alkotója, J.R.R. Tolkien nem írt meg. Persze tény és való, hogy amit ő csinált, az fasorban sincs Rian Johnson ámokfutásához, de az elv ugyanaz, ráadásul a ha őszinték akarunk lenni, akkor ez a tünde-törp szerelmi szál mit adott hozzá a sztorihoz? Mert igazából semmit.

  • @Makosteszta_420
    @Makosteszta_420 2 года назад +1

    Gyurival érték egyet, viszont az általa elmondott érvek mellett én még elég erőltetettnek és feleslegesnek éreztem ezt a szerelmi szálat, engem teljesen kizökkentett ez a rész.

  • @gtibor9739
    @gtibor9739 2 года назад

    ruclips.net/video/2Qt29OfY4zg/видео.html kihagytátok Süsüt

  • @KépkockákMögött
    @KépkockákMögött 2 года назад +2

    "A törpök élete nem csak játék és mese...."

    • @csendler
      @csendler 2 года назад +1

      😂😂 hatalmas

    • @KépkockákMögött
      @KépkockákMögött 2 года назад +1

      @@csendler Hogy lennének már hatalmasak a törpök? 😈 Bár mondjuk, ha te egy másik galaxisból figyeled..... 😈

  • @sandorgera5570
    @sandorgera5570 2 года назад

    Óriás csecsemők 🥴👍

  • @KacskaTB
    @KacskaTB 2 года назад +2

    Átalában Ábellel értek egyet, nem Gyurival, de most maximálisan Gyurinak adot igazat. A törp és tünde szerelem egy faszság, még csak jól sincs felvezetve, még max ha megfelelően fel lenne építve de ott ez nem volt reális.

  • @adamheckenast6306
    @adamheckenast6306 2 года назад +3

    Valószínúleg nem leszek nészrű a véleményemmel, de szerintem botrány ez a film, meg az egész Hobbit trilógia. Az első résznél még feltettem a szemellenzőt, és hitegettem magam, hogy ez jó, de ennek a filmnek a végén kipukkadt a lufi. Az a baj, hogy tök jó is lehetett volna, ha nem húzzák el három 3 órás film hosszúra. Tudom, hogy minden hater ezzel jön, de meg is indoklom, hogy miért gondolom így:
    Elcsépelt dolog, de muszáj ezzel nyitni, hogy a könyvben nincs annyi történet, hogy megtöltsön 9 órányi filmet, ezért az események sokszor elnyújtottak (a Smaug pusztasága simán lehetett volna fele ilyen hosszú, rengeteg az üresjárat), vagy feltöltötték a sztorit saját ötletekkel, ami nem is lenne baj, de 1, ezek sokszor súlytalanok, mert a végkimenetelt, és a GYU eseményeit nem befolyásolhatja, vagy 2, jobb esetben fárasztóan, rosszabb esetben irritálóan feleslegesek, de a legrosszabb bennük, hogy ötlettelenek, és nincs olyan, amit a Gyűrűk Urában ne láttunk volna. És ha már Gyűrűk Ura, a film nem tudja eldönteni, hogy inkább a könyv mesekönyv jellegű (csúnya szóval élve infantilis) hangvételét akarja követni, vagy a Gyűrűk Ura eposzi hangvételét, ezért inkább minkdettőt megidézi. A végeredmény meg szerintem katasztrofális, ahogy egyik pillanatban finganak-böfögnek a trollok (tudom-tudom, előző rész, de a teljes trilógiáról nyilatkozom lényegében), a másik pillanatban meg epikus zenére vonulnak a grandiózus díszletek között. Pont ennek a stíluskeveréknek esett áldozatul ebben a részben a hegybe bejutás jelenete: a könyvből átemelve, a bejutást egy rigó mutatja meg, de a "titkos ajtó" kettő 20 m-es törp szobor között van, ami addig senkinek se volt gyanús... A legnagyobb baj ezzel a trilógiával szeirntem az, hogy ez egy Gyűrűk Ura film pótlék. Nem akar több, vagy másabb lenni annál, annak a sikerét lovagolja meg. A Gyűrűk Urának rengeteg minden köszönhető, és rengeteg újítása volt, a Hobbit meg ezeket csak leköveti, de nem tesz hozzá semmi újat. Még a régi szereplőket is visszahozták a Hobbitba, ennyire nem bíztak semmit a véletlenre. És ahogy fentebb is írtam, annak a hangvételétől sem tudtak elszakadni, ami sztorikiegészítés volt, az meg mind szerepelt ilyen vagy olyan formában a Gyűrűk Ura filmekben (a végtelenül kínos Tauriel-Kili szerelmi szál egy Arwen-Aragorn light). Az, hogy a GYU ilyen formában megszültehessen a filmvásznon, egy maroknyi ember elkötelezettségének, hitének, alázatának, munkájának és nem kevés kitartásának köszönhető. Ez meg is látszik a végeredményen. De a Hobbit már csak egy iparosmunka.
    Nagyon sajnálom, mert nagyon vártam, és tényleg nagyon akartam szeretni, de nekem ez baromira nem volt elég. Engem valahogy nem elégít az ki, hogy láthatom filmvásznon a Bakacsin erdőt, meg Smaugot, mert ehhez nem kellett volna 3x3 órás filmet elkészíteni. Lehet jobban tetszett volna, ha Del Toro rendezheti a filmet, de a történelem nem így alakult.

  • @attilakovacs2231
    @attilakovacs2231 2 года назад +1

    Gyurival értek egyet szerelem ügyben. Az Underworldben, Rhona Mitra szerelme a kutya iránt, hasonlóan groteszk "élmény" volt.

  • @jorgancarth5008
    @jorgancarth5008 2 года назад

    Sziasztok Gyuri baromi jó volt ez az adás is sokat nevettem rajta Ábel már megint túlságosan elnéző ezzel a filmmel szerintem és én majdnem a csatorna kezdete óta követlek benneteket és többször volt már szó arról hogy Ábel legalább egy héten egyszer leül és megnéz egy 20 perces részt az Attack on Titan - ból és beszéltek majd róla a csatornán de garantálom neked Gyuri ha Ábel az első részt megnézné biztosan rátudna beszélni téged is hogy nézd . Én komolyan nagyon sajnállak titeket hogy a szórakoztató ipar anime részének a történelme a szemünk előtt változott meg a negyedik évad második felének a lezárulásával és ti nem látjátok ezt és nem tudtok róla és nem változik meg a történetalkotásról kialakított fogalmaitok . Ilyen átgondolt és folyamatosan gyomrosokat adó drámai történet még nem láthattatok na és azok a zenék a zenékben benne van a remény a változás benne van minden ami miatt mi emberek jobbak lehetünk mint amilyenek most vagyunk ilyen felemelő zenéket mint amik az első három évadban az anime első percétől felcsendülnek még nem halhattatok komolyan nagyon sajnállak titeket hogy még nem halottátok egyiket sem és a történet hát valami zseniális a felépítése a teljes lerombolása az újjáéledése itt nincsenek felesleges csavarok nincsenek politikailag korrekt karakterek az hogy te nem látod egy apa arcát amikor a gyermekéhez beszél annak akkora jelentősége van a történet folyamában mint a Trónok Harcában a Vörös nász pedig csak egy apa beszél a fiához egy sejtelmesen fontos dologról . Aztán ott vannak a karakterek sokkoló brutális és nagyon gyors halálnemei amikor pedig nem gyorsak akkor nézőként azt kívánod hogy haljon már meg az a szerencsétlen ember ne szenvedjen tovább aztán a karakterek valami zseniálisak a pozitív és negatív oldalon is valami zseniális az Attack on Titan én nagyon sajnállak titeket hogy kimaradtok belőle . Én kérlek titeket hogy üljetek le és nézzétek meg együtt az első részt egy baromi nagy tévén baromi hangosan olyan élményt fog nyújtani amit biztosan megakartok majd osztani velünk :) Tényleg nagyon sajnálnám ha ebből kimaradnátok .

  • @kristofczegledy3886
    @kristofczegledy3886 2 года назад +1

    Én nem veszem tudomásul a szerelmi szálat...ez ha van ilyen nem fér bele Gyűrűk Ura beli kánonba. Baromság... mi lesz itt a sorozatban...ezt elfogom felejteni elég gyorsan.

  • @akrox76
    @akrox76 2 года назад +1

    Pécsi csibészek! Már alig várom az új Predator kritikátokat! Amit személy szerint én kb 40%-ra értékeltem a megtekintése után!

    • @csendler
      @csendler 2 года назад

      Nemsokára jön:)

  • @andreahorvath1303
    @andreahorvath1303 2 года назад

    Az egész szerelmi "háromszöget"? kár volt beletenni, és én magát a csajt sem hiányoltam volna. Sőt Legolast sem, és mondom ezt úgy, hogy én eléggé oda voltam érte tinikoromban, és jó volt újra a bőrében látni Orlit. De annyit azért hozzátennék a védelmükben, hogy a tündék nagyon ritkán lesznek szerelmesek, és az is csak a fiatalabbakra jellemző, a pár száz évesekre. Legolas is fiatalnak számít amúgy, pedig ő a LOTR-t eseményei alatt 2931 éves.

  • @czirakiattila4398
    @czirakiattila4398 2 года назад

    Szerencsétek hobbitok hogy a hobbitok a hobbitok.