Спуск по мотузці без страховки, на підошві.

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 27 дек 2024
  • Даний тип спуску може застосовуватись у надзвичайній ситуації, як спосіб евакуації з верхніх поверхів будівель, у випадку якщо окрім мотузки немає жодних інших засобів для порятунку, а евакуація має бути терміновою. Все тертя мотузки бере на себе підошва взуття, що запобігає згоранню шкіри на передпліччях та інших ділянках організму.
    УВАГА!!!
    Не рекомендується виконувати вищенаведений спосіб спуску, з висоти що перевищує 3 метри, без крайньої на то потреби, та людям що не мають спеціальної підготовки.
    В разі однієї помилки, другу спробу ви зможете зробити лише у наступному житті!

Комментарии • 3

  • @tank5566
    @tank5566 9 лет назад

    Молодець!

  • @olegserdyuk8847
    @olegserdyuk8847  9 лет назад +3

    Для екстреної евакуації необхідно:
    1) Надійно закріпити мотузку. Подбати про захист долонь, в разі якщо немає перчаток, можна обмотати їх тканиною у кілька слоїв.
    2) Визначитись на якій нозі буде зручніше робити спуск, ця нога буде в нас передня. Наприклад, якщо мотузка висить праворуч, то зручніше буде виходити з лівої ноги, відповідно якщо мотузка буде в нас ліворуч то передня нога буде права, якщо ж мотузка по центру вибір залишається на ваш розсуд.
    3) Обравши передню ногу, візьміть нижню частину мотузки у передню руку, тобто у ту яка над передньою ногою, права нога - права рука, ліва нога - ліва рука, а верхню у задню руку. Тепер поставте передню ногу на саму мотузку, коли нога буде стояти у петлі, передня рука може передати свій кінець мотузки задній руці. Таким чином у одній долоні в нас опинилися два кінця мотузки, та утворилася петля у якій ми будемо стояти.
    4) Передньою рукою потрібно обмотати навколо передпліччя верхній край мотузки, це дуже важливо, бо передпліччя буде нашою єдиною страховкою, і у випадку якщо нога не втримається у петлі, то за рахунок тертя, передпліччя трохи зменшить прискорення падіння, та буде шанс відбутися лише серйозними травмами, але зберегти власне життя.
    5) Виходимо на стіну передньою ногою, переміщаємо на неї всю вагу тіла, носок задньої ноги притуляємо до стіни аби знайти рівновагу, щоб при виході нас не закрутило.
    6) Починаємо спуск за рахунок послаблення хвату задньої руки, передня рука лише притримує мотузку аби та залишалась навколо неї, але не стискає її. На протязі всього спуску стоїмо на передній нозі, тримаємо її прямою, носок можна трошки опустити аби не випасти з петлі.
    7) Набрати швидкість при спуску можна трохи відхиливши корпус назад. Збільшення швидкості прямо пропорційне збільшенню ризику.
    8) У разі помилки, через яку передня нога опиниться поза петлею, різко затискаємо мотузку передньою рукою, і одразу ж задньою рукою ловимо нижній кінець мотузки, та намагаємось завести його за таз, так аби мотузка почала тертися по вашому животу та грудях.
    9) Не випускайте кінці мотузки з долоні задньої руки, та не змотуйте мотузку з передпліччя передньої руки, аж до самого спуску на землю. Від цього залежить ваше життя та здоров’я.

  • @ЛарисаАлтухова-л4х

    Круто!