Akác utáni atka elleni kezelésekről. Minden atka elleni mód bemutatósa, melyek a leghatékonyabbak.

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 12 дек 2024

Комментарии • 21

  • @krenkod
    @krenkod 5 месяцев назад +2

    Helló . Egy észre vétel az oxálsavról . A 2g oxálsav adag a te esetedben 10 keret NB adag . A 15-16 keretes NB oda már alapból 3,5g oxálsavra van szükség . Mert először 2 fiókos langstroth kaptárnál tesztelték és arra írnak 2 g oxálsavat. Én nagyából 2 langstroth keret 1 NB . És ha emelkedik a keret szám akkor több oxálsavra van szűkség.
    Ez csak egy kis észre vétel volt . Kötekedni nem akarok . Nagyon jók a videóid 😊

    • @kerekesmeheszet
      @kerekesmeheszet  5 месяцев назад +1

      Szia. Köszönöm az észrevételedet.
      Mikor el kezdtem rendszeresen évről évre használni az oxálsavat szublimálásra, kb10 éve. akkori tanulmányokban az volt hogy 0.8 gramm, és 2 gramm közötti adag kell egy átlagos ürtartalmu kaptárba. Amúgy a gyárilag vásárolható fix adagolók, szinte mind 2 grammosak. az állíthatóakat is gyárilag 2 grammra állitják be. De ettől függetlenül neked is igazad van, mert azóta sokat változott minden, és én is keveslem már a 2 grammot. de 3 gramm felé nem mennék semmiképp NB 16 keret ürtartalmu kaptár esetében, mert nagyban károsítja a méhek bélrendszerét, ha 3 gramm, 21 napon keresztül 3 naponta kapja a méh. ez felett semmiképp nem ajánlom. de sajnos az atkák miatt pedig szükséges ez a dózis. már a 10 éve javasolt adag kevés.

    • @krenkod
      @krenkod 5 месяцев назад +1

      @@kerekesmeheszet igen én nem nagyon látom át az NB 16 ost Hunor rakodom van 12 keretes csak kb saccoltam a 3.5 grammot :) de minden esetre a 2g tuti hogy kevés akkora űrtartalomra . vélemény a zárkázásról ? :) video is jöhet

  • @kzsotl1
    @kzsotl1 7 месяцев назад +1

    Szerintem ez volt az egyik legjobb javaslat, hogy semmiképp se keverjünk össze két szert és úgy alkalmazzuk mert abból nem sülhet ki jó, nem vagyunk vegyészek, nem tudhatjuk mit okoz két vegyszer összekeverése.👌

  •  6 месяцев назад +1

    Én éveken át falapokat használtam és akkor voltak a legjobbak a családok. Egy idős méhész németből kapott szert használt, én csináltam a fa lapokat. Sajnos nem árulta el a szer nevét, meghalt és vele a tudás is. Azóta sincsenek olyan erős családjaim.

    • @kerekesmeheszet
      @kerekesmeheszet  5 месяцев назад

      Amitráz, vagy fluominát hatóanyag lehetett amit használhattál. az amitráznak erősebb szaga van, a fluominát semlegesebb.

  • @kzsotl1
    @kzsotl1 6 месяцев назад +3

    Fekete köménymag olaj hol kapható? Patikában?

    • @kerekesmeheszet
      @kerekesmeheszet  6 месяцев назад +1

      Köszi a kérdésedet. Én neten rendeltem, mert sokat vettem, és olcsóbb ár volt a lényeg. de be mész bárhová ahol gyógyteákat árulnak, drogériák, táplálék kiegészítőket, és ott adnak. Lehet némely patikában is van, merthogy ez embereknek készült étrend kiegészítő, gyógynövény csepp. De én mikor voltam Tescóban, ott a külső soron a drogériában is láttam, csak ott drágább volt.

    • @lorantreinhardt6714
      @lorantreinhardt6714 5 месяцев назад +2

      🎉 ha meg vettem kömény mag olajat hogy alkazuk? Jó müsorod /-MITAK vèlemenyed ?

    • @kerekesmeheszet
      @kerekesmeheszet  5 месяцев назад

      @@lorantreinhardt6714 Köszönöm a kérdésedet. 15-20 csepp olaj rajzlap csíkra csepegtetve, be függesztve a fiaskeretek közzé, 3 csík kaptárankénk körülbelül. Mitak is jó, de ugye az ideg méreg, és a méhek bélnyárkahártyáját izgatja, hasmenésre nozémára hajlamossá teszi. Nem azt mondom hogy nozémás lesz, csak hogy a hajlamot erősíti. az mellett idegméreg. de magát az atkát jól viszi, és okosan alkalmazva hasznos szer. az is.

    • @lorantreinhardt6714
      @lorantreinhardt6714 5 месяцев назад +1

      @@kerekesmeheszet oxalsav pálcikákat használtam 10 éve /- Mitak hogy alkalmazzam , igen idegméreg papircsikra olajat tegyekre rá ? vagy mást

    • @kerekesmeheszet
      @kerekesmeheszet  5 месяцев назад

      @@lorantreinhardt6714 Nem biztos hogy teljesen értem a kérdést. De ha jól értem, akkor 1 rész Mitac és 1 rész étolaj keverékével kell átitatni a papír csíkot, és ugy kell alkalmazni. ebből 2 csikot kell családonként be függeszteni a fisa keretek közé.

  • @jozseffloriantorma4155
    @jozseffloriantorma4155 6 месяцев назад +1

    Szia! Akác utáni oxálsav szublimálás után mennyi időre van szükség, hogy ne maradjon jelentős mennyiségű szerrmaradvány a következő (hárs) mézben. Vagy inkább úgy kérdezem, hogy mennyi az a minimális idő (ha van ilyen) aminek meg kell lennie a két mézeltetés között? Illetve a köménymagolaj illőolaja mennyire "issza" be a méz (illatra értem). Előre is köszönöm a választ!

    • @kerekesmeheszet
      @kerekesmeheszet  6 месяцев назад

      Köszönöm a kérdésedet. oxálsavra nem vizsgálják a mézet átvételkor, mert a méz is tartalmazza, illetve annyira minimális ami a mézbe maradna benne hogy nem lehet ki mutatni, a méhek a keretről le takarítják, és mindenhonnan ahova le rakódik. Hivatalos adat nincs róla hogy mennyi az általad kérdezett idő, de magán véleményem az hogy 5-7 nap. de ezt bio méhészek is hivatalosan használhatják, és ott sem vizsgálják oxálra.... Köménymag olajnak én nem érzek szagát illatát közvetlen üvegből szagolva sem. erre megint csak nincs hivatalos válaszom, de én nem látom annak veszélyét hogy meg maradna a méz illatában,hisz ez nem illó olaj, hanem étrend kiegészitő emberi fogysztásra.

  • @kzsotl1
    @kzsotl1 7 месяцев назад +1

    Oxálsav szublimálásnál nem lett említve a jó hőmérséklet amire többször fel lett hívva a figyelem.

    • @kerekesmeheszet
      @kerekesmeheszet  7 месяцев назад +3

      Köszönöm a hozzá szólásodat. Szándékosan nem említettem, mert a gyártók ezt mindig jól állítják be, és én nem javaslom senkinek hogy el állitsa. Nekem az aksis gépem 230 c ra van állítva gyárilag, de ugy ez maga az üst hőmérséklete. A szublimálás az alacsonyabb fokon jön létre a valóségban, mert az oxálsav abban a pillanatban szublimál ahogy az üstel érintkezik. de az üst meleg, az oxálsav hideg. ami az üstöt is láthatóan(digitális kijelzőn) le hűti. Szóval az ajánlásom az hogy ha vesz valaki egy gépet, akkor hagyja azon a be állitáson amin meg kapta mert ugyan minden gépen lehet fentebb, lentebb állitani, de nem javaslom.

  • @nanemarnane
    @nanemarnane 7 месяцев назад +1

    Szia :) Akkor most érdemes oxálsavat szublimálni? Ami még eszembe jutott h olyan videókat nem szoktam látni ami a fajtamézekről lenne szó. Milyen fajták vannak, esetleg a növényről képeket hozzá tenni bevágni a videóba. Most hirtelen nem jut eszembe h te neveled az anyát vagy szoktál venni anyanevelőtől? Esetleg erről a véleményed. Ez a fekete köménymagolaj az az a olaj ami emberi fogyasztásra használnak táplálék kiegészítő? A bioméhészek akkor kb a fekete köménymag olajat és az oxálsavat használhatják csak?Here kereteket szoktál atkairtásként készíttetni a családdal?

    • @kerekesmeheszet
      @kerekesmeheszet  7 месяцев назад +1

      Szia. Köszönöm a kérdéseket. Igen, midnenképp ajánlom az oxálsav szublimálást. Csurgatást nem. Fajta mézekről jó ötlet csinálni videót, talán télen, mert ahhoz sok idő kell. össze szedni minden anyagot. Én veszem, és nevelem is magamnak... mikor hogy van időm nevelni..... Van arról is videóm ha jól emlékszem hogy anyanevelőtől érdemes e venni anyát. sajnos a videó pontos cimét nem tudom már :) de azt javaslom mindenképp hogy jól bevált anyanevelőtől vegye az ember. nem akarok ,sem jót, sem rosszat mondani senkiről. De ha te beállitasz pár pároztató kaptárat, akkor te magad is nagyon könnyen tudsz nevelni. teszek fel a héten erről egy videót, én hogy csinálom. hogy nevelem. nagyon egyszerü. Igen ez a fekete köménymag olaj emberi fogyasztásra alkalmas, ép ezért is nincs rossz hatása a méhekre sem. sőt emberek adott betegségre szedik.... Bio méhészek nem tudom mit használhatnak. de az emlitett két fajtát igen. én nem vagyok bio méhész :) Here sejtes épittető keretet nem szoktam alkalmazni mert a felesleges visaz termelés a méheket erőlteti, és mézet, erőforrást, virágport igényel. a benne felnevelkedő here fiasitás etetést igényel, pempőt.... és ez is a méhek erejét emészti fel. Ott ahogy van rengeteg virágpor, és erősek a méhek nekeik javasolt. nállam ahol meg kell becsülni minden egyes virágpor szemet, itt nem alkalmazok ilyet. De hogy én nem alkalmazom ugye nem azt jelenti hogy az rossz. csak azt jelenti hogy az én esetemben nem érzem jónak. :)

    • @laszlopisztet2909
      @laszlopisztet2909 7 месяцев назад +1

      Szia, nagyon jók a videók, Kérdésem:Oxalsavcsik tartós hordozó, fiasitás közé max 4 csík ,akac után alkalmazható????köszönöm

    • @kerekesmeheszet
      @kerekesmeheszet  7 месяцев назад +1

      Köszönöm a kérdésedet, Igen alkalmazható, én magam is régebben alkalmaztam, de elég sok méhet pusztit el láthatatlanul. Nagyon jó, mert folyamatosan hat, és valóban hatásos , de nagyon figyelni kell arra is, mert túl hosszan alkalmazva nálam nem volt jó, sőt volt hogy az anya is elpusztult tőle, ha épp ő arra járt, hozzá dörgölőzött a kerethez.... Szándékosan nem vettem bele a videóban tárgyaltakba, mert ugyan jó, és hatásos, de nagy rizikó is egyben. Az is igaz hogy volt év mikor nem csinált bajt nálam, talán össze függésben van azzal is hogy mennyire csinál rosszat, hogy mennyire sok benne a kaptárban a méh. mennyire sűrűn lepik a keretet.Mert minél sűrűbben van rajta, annál jobban rágja a csíkokat, és körbe rágja a csíkok mellett a kereteket is... Gyengébb család kevésbé csinálja.