Липень, малина потребує нашего догляду!

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 9 сен 2024
  • ‪@Sadokbezmorok‬
    • Окремі нюанси ремонта...
    • Малина всі "секрети"!
    • Малина , мои помилки п...
    14 липня, займаюся чищенням та обрізанням малини, хоча на кущах ще є трохи ягід. Ремонтантну малину збираємо з гілок, які я не зрізала восени, щоб отримати ранній врожай. Ягоди на молодих гілках вже починають наливатися, які частково залишила у травні. Торік ми мали дідімелу, грибкове захворювання, тому цього року ретельно стежу за загущеністю кущів. Всі стиглі ягоди вже зібрані, а недозрілі на гілках я зріжу без жалю. Сьогодні маю час і бажання цим зайнятися. Щоб сад і город не були в тягар, робіть усе з задоволенням та насолодою, як медитацію. Я не поспішаю у своїх роботах. Можливо, втратиться 1-1,5 кг ягід через зрізання старих гілок, але це не проблема, адже наступні ягоди вже напоготові. Тому без малини ми не залишимося - наша родина дуже її любить. Такий метод чищення та обрізки дозволяє мати малину від початку літа до осінніх заморозків.
    Переходжу до звичайної малини. Цей кущ цього року плодоносив дуже добре. Зрізаю гілки минулого року - вони коричневі й добре відрізняються від молодих пагонів. Прибираю слабкі пагони, залишаючи 6 молодих стебел і зрізаю верхівку, залишаючи близько метра від землі. Це дозволяє з’явитися боковим гілкам, які дадуть врожай наступного року. Звичайна малина плодоносить на гілках минулого року. Обов'язково зрізаю нижнє листя для кращого провітрювання.
    На ремонтантній малині зрізаю пагони минулого року якомога ближче до землі - вони коричневі, а листя на них світліше. Процес майже такий самий, як і зі звичайною малиною, але верхівки тут зрізаю частково. Гілки з ягодами залишаю, а без ягід зрізаю верхівки гілок.
    Після обрізки та чищення обов'язково добре поливаю малину. На одній ділянці використовую крапельну трубку, а іншу поливаю зі шлангу. Уся малина у нас невисока, я свідомо вибирала сорти низького зросту. Обов'язково проводжу профілактичну обробку біопрепаратами, баковою сумішшю від шкідників і хвороб. Додаю прилипач та препарат "Байкал ЕМ" - 150 мл на 10 л води. Пізніше внесу під малину розчин із попелом, який заготовила ще у травні: 1 літр маточного розчину на 10 л води, і додам 1 чайну ложку лимонної кислоти, щоб пролити кущі. Лимонна кислота допомагає розчинити деякі нерозчинні сполуки у попелі та підвищує доступність мікроелементів у ґрунті. Малина любить ґрунти з помірною кислотністю рН 5.5-6.5. Оскільки я експериментую, додаю лимонну кислоту дуже обережно, в малих дозах, вимірюючи кислотність і спостерігаючи.
    Збираю малину через два дні після розчищення - вона вже почала давати врожай.

Комментарии • 7

  • @user-wy4fo4qq5u
    @user-wy4fo4qq5u Месяц назад +2

    😊

    • @Sadokbezmorok
      @Sadokbezmorok  Месяц назад

      @@user-wy4fo4qq5u
      Дякую велике за відгук ☺️!

  • @lorazabolotna19
    @lorazabolotna19 Месяц назад +1

    Вподобайка і підписка 🎉🎉🎉

    • @Sadokbezmorok
      @Sadokbezmorok  Месяц назад

      @@lorazabolotna19
      Дякую велике ☺️

  • @lorazabolotna19
    @lorazabolotna19 Месяц назад +1

    ❤❤❤❤😊😊😊😊