Komolyan,most bocsánat, de egy zenédet.koncertedet nem láttam, hallottam,de a gitársulis videókat mindet próbálom megnézni,klassz, nekem sokat segít a tanulásban. Köszönöm! 🙂
Szia! 70 éves kezdő vagyok. Kb két éve nyomom napi szinten. Néha szenvedek, néha backing trackre élvezem az ismert skálákkal a saját játékomat. Nagyon elmaradtam a tábortüzes stílussal mert a blues ami igazán érdekel. Egyre nagyobb az igény a családban, hogy " mutass már valamit" 😂😂 Erre a bluesos "szóló"nem igazán jó. Amiért írok: próbálkozom ilyen Stand by me, Dont cry Joni stb-vel de időnkent a you tuben más hangnemben(?) vannak. Tudom, hogy létezik a kapo, de nem igazán tudom a funkcióját. Ha röviden ezt is felvennéd a témák közé, megköszönöm. BÚÉK! Szia! ( most esett le! Lehet, hogy az igazából barre - vagy nem...😅)
A kápó lényegében egy barre segítség. Bárhova teszed a nyakon, ott lefogja a húrokat. Például abban segít, ha az 5. fekvésnél sok barre-t kéne fogni, akkor odateszed a kápót és nem ujjal kell lefognod, hanem ott foghatod az akkordokat kényelmesen és az ujjal való lefogás helyett a kápó ad egy "fix" barrét. Annyi a "nehézség", hogy macerás pontosan le- és feltenni (gyorsan), ezért egy számon belül nem nagyon tudod le- és felrakni. Egyébként nyilván részben a barre-s akkordokban segít (például az Oasis-Wonderwall a tipikus kápós barrét fogós szám, amit mindenki ismer), de vannak kreatív megoldásai is, amikor nem a barres akkordok miatt használod, hanem csak azt szeretnéd, hogy a gitárod ne EADGBE-ben legyen, hanem például felteszed az 5. bundra és akkor ADGCEA hangok lesznek az üres húrjaid (szép finger pickinges megoldások vannak erre - például az egyik ismert J. Butler-től az Ocean, ahol a kápó a 4. bundon fekszik, aztán össze-vissza fog mindent afelett, de nem a tipikus tábortüzes akkordok lefogásának megkönnyítése miatt használja, hanem csak magasabb hangon szóló üres húrokra volt szüksége. ruclips.net/video/jdYJf_ybyVo/видео.html
Szia Dávid! Egy korábbi videóban emlitetted, hogy akkor lesz izgalmas egy dal, ha van benne olyan akkord ami "papíron" nincs benne a hangnemben. Elég sok ilyennel találkozom, de nem igazán értem. Tudnál erről bővebben beszélni majd? Van erre szabály, milyen hangnembe milyen plusz akkordokat lehet belerakni és mikor, hogyan stb.? Nagyon jók és hasznosak a videók! Köszönöm!
Annyit fűznék hozzá hogy a mezei, tábortüzes D-dúr fogást is lehet felfelé tolni, és még barrézni sem kell, csak ügyelni arra, hogy csak a felső 3 vékony húr legyen megszólaltatva. Igaz nem az alaphang lesz a basszusba hanem a kvint, de attól mégteljes akkord és tologatható felfele :)
ugyanaz germán eredetű jelölés az A-b-H-C és nekik köszönhetjük, hogy H-t használunk (sajnos) de nálunk úgy is elterjedt ezáltal, hogy A-A#-H-C nyugaton logikusabb, ők a H-t jelölik B-nek: A-A#-B-C
Komolyan,most bocsánat, de egy zenédet.koncertedet nem láttam, hallottam,de a gitársulis videókat mindet próbálom megnézni,klassz, nekem sokat segít a tanulásban. Köszönöm! 🙂
Szívesen!
Nagyon jó,laza,érthető magyarázat !
A magam részéről jobban szeretem a capot,mivel lusta vagyok !😀🎸
Ez nagyon érthető,hasznos videó volt.Köszönjük!!!Boldog új évet kívánok!!!!!
Köszi és neked is buék!!🤘🎸
@@NagyDavidDVD ...Köszönöm!!!🙂🙂
Halihó! Te vagy a legjobb. B.meg😊
Le robban az agyam annyit lehet tanulni tőled.
Köszi!
Köszi🤘
boldog új évet Dávid
Köszi, neked is!🤘
Szia, Dávid!
Boldog Új Évet Kívánunk!
Szia!
70 éves kezdő vagyok. Kb két éve nyomom napi szinten. Néha szenvedek, néha backing trackre élvezem az ismert skálákkal a saját játékomat.
Nagyon elmaradtam a tábortüzes stílussal mert a blues ami igazán érdekel. Egyre nagyobb az igény a családban, hogy " mutass már valamit" 😂😂 Erre a bluesos "szóló"nem igazán jó.
Amiért írok: próbálkozom ilyen Stand by me, Dont cry Joni stb-vel de időnkent a you tuben más hangnemben(?) vannak. Tudom, hogy létezik a kapo, de nem igazán tudom a funkcióját. Ha röviden ezt is felvennéd a témák közé, megköszönöm.
BÚÉK! Szia!
( most esett le! Lehet, hogy az igazából barre - vagy nem...😅)
A kápó lényegében egy barre segítség. Bárhova teszed a nyakon, ott lefogja a húrokat. Például abban segít, ha az 5. fekvésnél sok barre-t kéne fogni, akkor odateszed a kápót és nem ujjal kell lefognod, hanem ott foghatod az akkordokat kényelmesen és az ujjal való lefogás helyett a kápó ad egy "fix" barrét.
Annyi a "nehézség", hogy macerás pontosan le- és feltenni (gyorsan), ezért egy számon belül nem nagyon tudod le- és felrakni.
Egyébként nyilván részben a barre-s akkordokban segít (például az Oasis-Wonderwall a tipikus kápós barrét fogós szám, amit mindenki ismer), de vannak kreatív megoldásai is, amikor nem a barres akkordok miatt használod, hanem csak azt szeretnéd, hogy a gitárod ne EADGBE-ben legyen, hanem például felteszed az 5. bundra és akkor ADGCEA hangok lesznek az üres húrjaid (szép finger pickinges megoldások vannak erre - például az egyik ismert J. Butler-től az Ocean, ahol a kápó a 4. bundon fekszik, aztán össze-vissza fog mindent afelett, de nem a tipikus tábortüzes akkordok lefogásának megkönnyítése miatt használja, hanem csak magasabb hangon szóló üres húrokra volt szüksége.
ruclips.net/video/jdYJf_ybyVo/видео.html
Ok, lesz!
a szemöldök az nálunk nyereg, vagy nulladik bund (a bund meg érintőnek is nevezhető)
Szia! Nekem nagyon sokat segítettél ezzel videóval! Köszönöm szépen! Boldog új évet kívánok!
Köszi, hogy megírtad! BUÉK!!
Szia Dávid egyre jobb videókat csinálsz boldog új évet kívánok 🤘🤘
Köszi, BUÉK🤘🍺
Szia Dávid!
Egy korábbi videóban emlitetted, hogy akkor lesz izgalmas egy dal, ha van benne olyan akkord ami "papíron" nincs benne a hangnemben.
Elég sok ilyennel találkozom, de nem igazán értem. Tudnál erről bővebben beszélni majd? Van erre szabály, milyen hangnembe milyen plusz akkordokat lehet belerakni és mikor, hogyan stb.?
Nagyon jók és hasznosak a videók!
Köszönöm!
Szia, fent van a videó a válasszal! 🤘
Annyit fűznék hozzá hogy a mezei, tábortüzes D-dúr fogást is lehet felfelé tolni, és még barrézni sem kell, csak ügyelni arra, hogy csak a felső 3 vékony húr legyen megszólaltatva. Igaz nem az alaphang lesz a basszusba hanem a kvint, de attól mégteljes akkord és tologatható felfele :)
Ezek egy külön videót kapnak majd, most csak a barré volt a téma, de köszi:)
Szia!
Sokat nézem a videóidat, légyszi mond meg miért használod,
A -aisz-H,én valamikór úgy tanultam A-b-H-C mikor aisz és mikor b?
Köszönettel Jankó
ugyanaz
germán eredetű jelölés az A-b-H-C
és nekik köszönhetjük, hogy H-t használunk (sajnos)
de nálunk úgy is elterjedt ezáltal, hogy A-A#-H-C
nyugaton logikusabb, ők a H-t jelölik B-nek: A-A#-B-C
*mondd
Szia, fent van a videó a válasszal!🤘