Zagrożenia związane z pompami ciepła, pompy ciepła przyszłości - Przegląd Redakcyjny!

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 10 сен 2024
  • Zapraszamy na odcinek poświęcony w głównej mierze technologii pomp ciepła! Jaka powinna być pompa ciepła przyszłości? Jakie powinna mieć cechy i czym powinna się wyróżniać? Mówił o tym dr inż. Marek Miara z Instytutu Fraunhofera ISE podczas Konferencji Prasowej PORT PC, która odbyła się 29.03.2022 r. Czy rynek pomp ciepła może pójść w kierunku rozwoju takich właśnie urządzeń? Komentują Grzegorz Burek i Bogdan Szymański.
    Rynek pomp ciepła w ostatnim czasie bardzo dynamicznie się rozwija. Jakie są zagrożenia, które na tym rynku mogą się pojawić? Czy dotyczą one technologii, samych urządzeń, czy może właśnie - rynku? Dowiedz się więcej na ten temat!
    Substancją, która odpowiada za przekazywanie ciepła ze środowiska do instalacji grzewczej jest czynnik chłodniczy. Jest krwiobiegiem pompy ciepła. Czynniki chłodnicze są substancjami mającymi wpływ na efekt cieplarniany, w związku z tym ich wprowadzanie do środowiska jest limitowane, a Unia Europejska te kwestie reguluje. Czy czynniki chłodnicze mogą przemodelować rynek pomp ciepła? W jaki sposób? Jakie czynniki są popularne? Jaki mają wpływ na: efektywność, serwisowanie, wymaganą kubaturę pomieszczeń i bezpieczeństwo? Czy nadchodzą ZMIANY związane z czynnikami chłodniczymi? Odpowiedzi znajdziesz w najnowszym Przeglądzie Redakcyjnym podczas rozmowy z Dawidem Panterą - ekspertem w branży pomp ciepła!
    A na koniec - fotowoltaiczna ciekawostka. Osoby, które chciałyby zainwestować w fotowoltaikę w bloku mają ograniczone możliwości. Jedną z nich jest fotowoltaika na balkonie. Czy to dobry pomysł? Jakie są inne opcje? Sprawdź!
    Artykuły opublikowane na Portalu Globenergia oraz ogólną sytuację w branży OZE omawiają Grzegorz Burek - Redaktor Naczelny Globenergia oraz Bogdan Szymański - Wiceprezes Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV.
    Przydatne odnośniki:
    trendyenergety...
    globenergia.pl...

Комментарии • 21