13 věcí, které máme ve výbavě a nesmí chybět v žádném obytném autě

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 1 окт 2024
  • Dnes pro vás máme připraveno 13 tipů na věci, které vozíme sebou a ulehčují nám život v kempech, s karavanem při našem cestování v obytném autě

Комментарии • 28

  • @tomascervinka9310
    @tomascervinka9310 Год назад +6

    Vychytávky dobré, škoda jen té moc hlasité hudby, občas není rozumět.

  • @mluvicikamen
    @mluvicikamen 2 месяца назад

    Díky za užitečné typy. Ale....Když něco představujete, tak to při tom ukazujte pořádně na kameru. At si to divák může pořádně prohlédnout. A paní, nebylo přes křičící hudbu skoro rozumět.

    • @karavanemsusmevem
      @karavanemsusmevem  2 месяца назад

      Jo, člověk se učí stále, toto bylo už staré video, dnes už to taky dělám trochu jinak 😃

  • @JanKavik
    @JanKavik 10 месяцев назад +2

    Napíšu co nevozíme, ale bylo dobré mít s sebou Tvoje vybavení. Elektřina jen 44 Ah ve startovací baterce - na třítýdenních cestách vydržíme. 5l vody v kanystru + 8l ve splachovači, dolu do žumpy vodu předem nedávám😉 (hadici nepotřebuji). Chladničku nepotřebujeme, syrové maso nevozíme a pijeme vodu o přirozené teplotě. Místo indukční desky, víc koncentrovanou energii v PB kartuších. Zásadní je prodlužovák s proudovým chráničem, abychom si přímotopem 500 W zatopili v kempu (průměr použití: zatím 1x co 5 000 km!), elektroniku dobíjíme během jízdy. Indikace CO2 je pro nás nesmysl, v noci běží neslyšný ventilátor a že by něco začalo doutnat od elektroinstalace auta je malá pravděpodobnost. Ve všech obvodech jsou pojistky. Pokud bych měl obavy, mohl bych přidat pojistku na plusový přívod hned u akumulátoru. Ale vozím zajímavou věc: Skládací DVOU - ESKU, elektrifikovanou středovým motorem. Bo v centrech měst se už nedá zaparkovat. Ušetří prostor pro 1,5 bicyklů.

  • @jaroslavskerik6303
    @jaroslavskerik6303 Год назад +2

    První nejdůležitější vychytávka je hasicí přístroj, druhá pak detektor CO2. Bezpečnost je prostě na prvním místě. To ostatní se hodí, ale dá se bez toho cestovat. Každý má jiné priority, jak je vidět např. dle žehličky na vlasy. Vysavač mám od Makity. Důvod je jednoduchý. Na jednu baterii a nabíječku máte řadu zařízení vhodných pro cestování - tedy např. aku šroubovák, výkonné světlo, přenosnou ledničku, ohřívací dečku, kávovar, rádio a již zmíněný vysavač, který má i lepší výkon. Zatím jsme se obešli bez kávovaru rádia i ledničky, ale být kompatibilní a tahat s sebou co nejméně "krámu" se vždy hodí. Nerozumím potřebě nabíječek z 230V, když existují redukce 12V na 5V obojí stejnosměrné. Konvertovat 12V stejnosměrných na 230V střídavých a pak zpět na 5V stejnosměrných je velice komplikovaný a energeticky ztrátový proces a hlavně zbytečný. Dostatek jištěných rozvodů 12V a 5V mám po celém voze - to byla moje první úprava. Máte opravdu krásnou ženu, která nemá za potřebí si "pálit"/"ničit" vlasy nějakou žehličkou a ještě tenhle krám tahat do přírody. Nevím jestli "modelink" patří do kempování na divoko a k táboráku. Já osobně u žen oceňuji jiné přednosti než nažehlené vlasy, ale uznávám, že je to věcí názoru. Určitě bych žehličky všeho druhu neřadil mezi TOP vychytávky. :-) Moje doporučení do seznamu dobrých vychytávek je např. vestavná meteostanice s měřením vnitřní a venkovní teploty a hodinami. O detektoru plynu a hasicím přístroji jsem už psal. Já mám dva. Jeden u řidiče, druhý v obytné části. Aku-vrtačka a vysavač ano. Keramické talíře ani sklo určitě nevozíme! V případě havárie se z těchto věcí stávají smrtonosné střepiny a šrapnely. Je potřeba trochu přemýšlet. Laciné plasty určitě ne, ale existují kvalitní zdravotně nezávadné věci, které rozhodně nejsou pro zdraví škodlivé tak, jako třeba např. vlasová žehlička :-) Je to mýtus. To byste si nemohli koupit ani balenou vodu. Nejlepší vychytávkou jsou talíře, misky a tácky z tvrzeného papíru na jedno použití. Minimum mytí nádobí, minimum spotřeby vody a v přírodě rychle rozkladný materiál. Ideální hadice je v bubnu vyrobená přímo pro karavaning a k tomu je výhodné mít nějakou konvičku + přípojku na běžný umyvadlový kohout, protože ne všude jsou přípojky na hadici a pokud nejezdíte jenom po kempech, tak se dobře hodí redukce pro pákové baterie pro napouštění do konvičky.

    • @karavanemsusmevem
      @karavanemsusmevem  Год назад +1

      Detektor i hasící přístroj máme v autě, dokonce to bylo i ve videu s prohlídkou nebo zabezpečením, to ani nepovažuju za vychytávku, ale za povinnou výbavu :-) Teploměr máme, dokonce s námi vydřel cestovat na venkovní straně auta :-D K těm keramickým talířům ve spojitosti se šrapnelem bych při tomto uvažování nevozil ani žádný nůž, ba ani lžičku z kovu, protože by to byla teprve ta pravá střepiny :-( Konve a přípojky neukazujeme, to možná někdy příště navíc je měli ve videu Pavel s Veru z RV rodiny, takže ukazovat něco jen proto aby jsme to ukázali jsme nechtěli. Ještě k tomu nádobí vozit s malou dcerou jednorázové papírové nádobí by nebylo úplně použitelné. Pokud jedeme na 20 dní tak její spotřeba by byla okolo 80 misek a jiných potřeb, takže by to zabíralo asi místo a o ekologii mluvit asi nebudu, protože to někdo musel vyrobit a to vzhledem k jepičímu "životu" papírového talíře. to nějaou energii spotřebovat muselo a v čase používání se nerozloží.
      Děkuji za tip na Makitu, kouknu na to, sice nevím, na co by mi byl Aku šroubovák v obytce, ale doma ho použiju určitě :-)

    • @jaroslavskerik6303
      @jaroslavskerik6303 Год назад +1

      Samozřejmě, že všechno z plastu být nemůže, protože s plastovým nožem se blbě krájí třeba cibule. Nicméně určitě platí zásada, že čím méně potenciálně nebezpečných věcí, tím lépe. Co lze nahradit, to by se nahradit mělo. A co nelze nahradit, tak by mělo být dobře/bezpečně uloženo, např. my nože máme zabalené do stočené utěrky a jsou umístěné ve spodních skříňkách. A mimochodem - jen málo kemperů ví, že nože jsou v některých zemích značně omezeny, např. v Německu nesmíte volně převážet nože s čepelí delší než 8,5 cm. Dříve jsem byl přesvědčen, že některá podobná omezení jsou pitomost, ale když potkáte převrácený obytňák, tak rychle změníte názor ... a zvyknete si raději kupovat chleba už krájený 🙂. Spousta lidí s sebou tahá spoustu zbytečností a ještě to někteří považují za "vychytávky". To není "narážka" na Vás nebo vaše video. Možná zkuste udělat video o zbytečnostech a zbytečné zátěži, kterou s sebou někteří "nomádi" vozí celkem běžně, aniž by to kdy použili.
      Ty papírové talířky kupte, vyzkoušejte a potom teprve posuzujte. Prodávají se v balení po 50 nebo 100 kusech a zase tolik místa nezaberou. Koupíte je všude na cestách - i v cizině, takže nepotřebujete s sebou tahat zásoby, které by zabíraly hodně prostoru. A také jsem to nemyslel, jako úplnou náhradu za běžné nádobí. Alespoň to základní s sebou vozíme také. Jejich použití velmi šetří vodu, která se v obytných autech nachází v omezeném množství a i tak zvyšuje hmotnost vozu se všemi důsledky. Šetří také čas. O ekologii se dohadovat skutečně nechci. Co se týká výroby papírových produktů - netuším např. kolik a jakých např. plínek používáte a spotřebujete a co všechno se muselo vyrobit - to už bychom opravdu zacházeli hodně do detailu a myslím, že proti tomu jsou papírové tácky a talířky prkotina. Já to posuzuji z hlediska zátěže pro přírodu, když vidím při svých cestách v přírodě poházené lahve, plasty a konzervy. Papír se rozloží do několika dnů, týdnů nebo měsíců dle počasí a dle způsobu výroby. Plasty, sklo a plech se rozkládají stovky až tisíce let. Samozřejmě správný cestovatel v přírodně nikdy nic nevyhazuje a naopak spíše sebere. Jenomže to tak obvykle nefunguje. Ale dobře - beru zpět tu ekologii, protože je to věc názoru a je to trochu komplikovanější. Zůstaňme u toho, že hlavním přínosem nádobí na jedno použití je nezanedbatelná úspora vody a času a hodí se zejména v případech, když jezdíte do kempu jenom občas. Při svých cestách ve dvou lidech vydržíme bez nutnost doplňování /vylévání vody až týden - a s chemickou toaletou tak 5-6 dní, protože i pro toaletu používáme drobné triky, které dokáží výrazně omezit množství splachovací vody. Omezujeme tak potřebu návštěv zpravidla přeplněných kempů.

    • @jaroslavskerik6303
      @jaroslavskerik6303 Год назад

      Aku-šroubovák se v obytce občas hodí - třeba když potřebujete opravit něco, co se po cestě pokazilo, upadlo a pod. Pomocí Aku-šr. se dá ovládat stahovací postel v případě poruchy motorku, stahovací nosič kol, některé druhy stabilizačních podpěr nebo šroubovací kolíky do země. Samozřejmě to platí jenom pro ty, co nějakou takovou výbavu mají. 🙂

  • @jirinamacelova6282
    @jirinamacelova6282 Год назад +1

    Přes tu muziku není slyšet ani co povídáte.

  • @jirisvarc8595
    @jirisvarc8595 Год назад +1

    Měl bych dotaz zda jste byli někdy v Německu?

  • @valach0074
    @valach0074 Год назад +1

    Video super... kolik dni jste to točili.. :-)

  • @borisbednar3166
    @borisbednar3166 Год назад +1

    Zasa skvelé rady.👍🍻

  • @stanislavhanzl8398
    @stanislavhanzl8398 2 месяца назад +1

    dobré rady díky 😀

  • @SoviHora
    @SoviHora 9 месяцев назад

    Fajn vychytávky ale ten hudební "podkres" je opravdu zbytečný

  • @jiritkacuk7983
    @jiritkacuk7983 Год назад

    no kazdy ma spousty veci pri cestovani ..... treba my moc radi mame takovou super podlozku od Fiamy ...kdysi jsme tahali takovou podlozku a bylo to amaterske a ted je to fakt top....jinak vlastne kazdy rok neconajdeme a koupime a vzdy si rikame jak jsem mohli bez toho zit :-) Ted treba koukame po nejakem grilu a nejsme schopni si vybrat ....zatim volime jednorazovy

    • @karavanemsusmevem
      @karavanemsusmevem  Год назад

      Nemáte odkaz nebo název te podložky? My jsme moc spokojeni s tím lotuse grilem

  • @petrprochazka340
    @petrprochazka340 Год назад

    Velice špatný zvuk. Chvílemi není rozumět, malá hlasitost.

  • @rocnikrocnik
    @rocnikrocnik 5 месяцев назад

    Ta hudba hrozně ruší, jaký je její přínos?

    • @karavanemsusmevem
      @karavanemsusmevem  5 месяцев назад

      No jo, člověk se stále učí a zpět to vzít nejde 😀