järeldused pärast valimisi, noore perspektiivist
HTML-код
- Опубликовано: 4 дек 2024
- / katriinhu
Leiad mind Instagramist - @katriinhu
life update
kelle ma valisin?
mida erakonnad võiksid üldiselt paremini teha?
kas erakonnad ebaõnnestusid noorte kõnetamises?
kas ma tahan poliitikasse minna?
miks populism on noorte seas populaarne?
kuidas leida oma poliitilised väärtused/vaated?
/ eesti sisulooja, estonian language, näohooldus, ilurutiinid, kostmeetika, lõuna prantsusmaa, eesti vlogger, eesti influencerid, meigi rutiinid, meigi videod, meik, meigi tooted, riiete soovitused, stilistika, stiilinipid, stiilinõuanded, moetrendid, tiktok, tudengi elu, poliitika, noored poliitikas, valimised, valimistulemused, erakonnad, eesti poliitika
Tahaks megalt teie mõtteid kuulda! 🙏🏻Kas sa tunned, et sind kõnetati või mis teemad sulle poliitikas olulised on?
See küll pole su küsimusele vastus, aga ma arvan, et see oleks väga tore, kui sa teeksid video, kus sa soovitada raamatuid poliitika kohta, mis sind aidanud on asjadest paremini aru saada. Väga informatiivne video ja üleüldse väga tore sind rääkimas kuulata! ❤
@@catarinagomes9704 Oo, jaa muidugi! Panen kirja! Aitäh!
Nii vajalik ja tänuväärne, et sel teemal sõna võtad. Hästi argumenteeritud ja värskendavalt objektiivne sisu!
Kommunikatsiooni keerukuse osas on täielik õigus. Sellest tulenevalt vastuseks Sinu küsimusele- mul oleks huvitav kuulata kui võtaksid pulkadeks lahti mingid sündmused, nt lastetoetuse muudatus või pensionireform ja räägiksid poliitikakaugetele inimestele kuidas sellised otsused isikutasandil pikas perspektiivis inimeste elusid mõjutada võivad, mis on sealjuures positiivset ning mida sa ise teistmoodi teeksid.
Näiteks selles videos tõid välja kolmanda lapse vs üksikvanema toetuse, millele ma ise kunagi mõelnud pole, aga mis ka minu ning tõenäoliselt paljude teiste Eesti noorte teed välismaale õppima minemisel takistab.
Tere
Minu põhiteemad on kliima ja keskkond. Ja seda globaalses mõttes.
Osalesin valimistel.
Tere
Minu põhiteemad on kliima ja keskkond, biosfäär. Ja seda globaalses mõttes.
Osalesin valimistel, kandidaadi ja hääletaja (Tartu ja Jõgevamaa; Eestimaa roheliste piirkonna esinumbrina).
Sain 91 häält ja ei osutunud valituks. Olen 22-aastane.
Olen kalanduse ja ökoloogia üliõpilane, kliimaaktivist, blogija, koorilaulja, mängin kitarri ..
Olen twitterisse kirjutanud kümneid keskkonnateemalisi twiite, olen kirjutanud paar keskkonnateemalist ajaleheartiklit.
Aga sellest ei ole kasu, kui ei tulda valima ja ei valita neid, kes tegelikult hoolivad.
Toome Lääne-Euroopa trendid Eestisse - 2 aasta pärast KOV valimistel või isegi aasta pärast EP valimistel...
Järgmine kord NOORED VALIMA!! Massiliselt. Ainult nii saame kindlustada endale sobilike teemade jõudmise poliitikute huviorbiiti.
aitäh mõtete eest! kuigi olen sel aastal ja nüüd valimiste kontekstis end teemaga palju rohkem kurssi viinud, siis oled ikkagi suutnud tuua tähelepanu ka teistele perspektiividele, märksõnadele ja teemadele, millele mina isegi ei ole osanud varem mõelda :) olin see aasta esmakordselt Riigikogu valija ja sain pildi veidi selgemaks tänu sinu reelsile ja ka podcastile Mariaga!
Kui veel videoideid jagada, siis võiksid lihtsustatud kujul selgitada teemat hinnatõus vs inflatsioon vs majanduskriis ja kuidas inflatsioon pidurdub ja majandus kriisist välja saab tulla üldse.
aah muidugi, hea idee!
Mind huvitab väga see, mida sa arvad, kui varakult peaks hakkama jälgima rohkem poliitikat, viima ennast kurssi ja sellest huvituma. Ma hetkel olen 16 ja minu jaoks olid poliitika, majandus, keskkond siiani pigem kauged teemad ja kuigi olen nüüd 9. kl jooksul rohkem uurima hakanud ja uudiseid jälginud, on seda kõike ikka veel minu jaoks liiiiga liiga palju. Samas tunnen, et kui nüüd paari aasta pärast tulevad jälle kov valimised ja 4a riigikogu valimised, peaksin hakkama päriselt ennast kurssi viima kõige selle kompotiga, et teha nii-öelda õige valik hiljem kahetsemata…
Tean, et kerge on alustada harjumusega lugeda uudiseid, jälgida meediat, aga korraga on seda kõike ikkagi päris keeruline hoomata ja paljud teemad ka ei puuduta mind, mille tõttu huvi nende vastu puudub. Kas sul on mingeid ideid, soovitusi, viise, kuidas neid teemasid endale lähemale tuua nii, et see oleks kergesti mõistetav ja ilma, et see kopa ette viskaks? Ma oleksin tõepoolest tänulik!!
Täiesti arusaadav ja äge, et sa küsid! Võibolla ma alustaks nt podcastidest ja raadiosaadetest, humoorikas ja samas päevakajaline on “Rahva oma kaitse”, siis poliitika/ühiskonna teemadel ma kuulan “rahva teenrid”, “poliitikaguru” ja “olukorrast riigis”, need kolm kokku annavad üsna hea pildi, sest ajakirjanduse puhul peab alati mõtlema, et inimesed on paratamatult veidi kallutatud ehk mida rohkem arvamusi, seda parem on nö enda arvamus sealt välja mõelda. Ja uudistest ma vaatan ainult Aktuaalset Kaamerat, ETVs Pealtnägija on ka aktuaalne, Esimene Stuudio ka nt :)
Huvitav oli Sinu mõtteid kuulda. Aitäh jagamast 🙂
Võiksid äkki alustada poliitika tegemist kov tasandil. :) ise valisin ka sotse.
Raha + IT, mis bitcoinist arvad?
Üldiselt ei investeeri varaklassidesse, millest ma täielikult aru ei saa, pole piisavalt palju aega olnud süveneda ja arvamusi kujundada, aga paar raamatut riiulis ootavad lugemist küll :D
Iseenesest fintech arenes välja finantskriisist (kui kõrgelt reguleeriti pankasid, aga fintechile vaadati läbi sõrmede) ja selle perspektiivist on krüptot jms ülikoolis arutatud - et nende teemade multilateral hoomamine on üli keeruline ja pigem rahvusvah. org. lohisevad järel