ПРОПАГАНДА У ВІДЕОІГРАХ, у чому винен Геральт

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 10 ноя 2024

Комментарии • 188

  • @volodymyr6532
    @volodymyr6532 8 месяцев назад +14

    Проблема сірої моралі у тому, що іноді люди шукають сіре в чорному

  • @TigorCat
    @TigorCat 8 месяцев назад +4

    Є 2 прості речі, які чомусь не очевидні:
    1. все на світі пропаганда
    2. все на світі політика
    в більшій чи меншій мірі.

  • @капитаночевидность-м5и
    @капитаночевидность-м5и 8 месяцев назад +15

    У вбивства є завжди причина, але ніколи не має виправдання.Але воно і не потрібне

    • @olexts8499
      @olexts8499 7 месяцев назад

      Немає виправдання залежно від ситуації

    • @alexn4753
      @alexn4753 4 месяца назад

      окрім росіян, звісно

  • @rastudio5009
    @rastudio5009 8 месяцев назад +77

    Спочатку люди наслухаються трактатів про сіру мораль, про те, що у зла повинна бути причина і про те, що хеппі енди в медіа треба заборонити, бо не реалістично, не як у житті. А потім як тільки у житті стається якась дупа, то починається - "Наркоман грабує дівчину? Може треба вломити йому зі спини і покликати поліцію? Але ж у нього повинна бути вагома причина для грабунку. А якщо він не зможе нікого пограбувати і буде покараний, то це ж хеппі енд? А я ж проти хеппі ендів, їх же не існує! Треба просто нічого не робити і понурити у свої професійно-філософськи думки про неоднозначний сірий світ. О да, який же я розумний!"

    • @AboutGames_Plato
      @AboutGames_Plato  8 месяцев назад +15

      От от, саме це спостереження я і хотів передати

    • @oooooooo8372
      @oooooooo8372 8 месяцев назад

      Боже, что оно несёт? Звучит как вымер очередного нормиса который решил уничтожить какого то ведьмака. Мне лишь не ясно а в чем Сапковский не прав? В том что мир не черно белый или в том что хепиэнды это почти всегда чушь? Для начала идея о меньшем и большем зле это продолжения библейского мотива "благими намерениями выстроена дорога в ад", в самом рассказе Геральт выбирал между позволить челикам вырезать деревню или убить их хоть они в общем то правы и хотели отомстить реальному злодею. В итоге Геральт выбрал "меньшее" зло и убил разбойников, но вот только он не знал что они блефовали и никого убивать не собирались.в итоге хорошие парни убиты а злодей остался жив(волшебник). И это отличный рассказ который показывает всю суть подобных выборов. Подобных историй сотни в реальной жизни. Какие-нибудь британцы и американцы вполне считали что пожертвовать Польшей это необходимое меньшее зло и что оно конечно же остановит войну🤡. В итоге все мы знаем к чему это привело. Поэтому вывод что лучше не выбирать между разными сортами зла вполне оправдан, злом добро не построишь, Геральт мог не вмешиваться не в свой конфликт или вмешаться позже и ТД. Насчёт серой морали то а что с ней не так. Все вменяемые люди знают что на каждой стороне есть и хорошие и плохие люди. Все мы знаем про миллион предателей в украинских СБУ и ТД в начале войны и не только😂. И мы знаем что не все рос солдаты людоеды, и не все наши цветочки. Мир не черно белый и это не Сапковский придумал, об этом писали многие, потому что это реальность. Хеппи эндов не ту. Ну тут как посмотреть. Они бывают но не для всех. Можно долго восхвалять солдатов ВОВ, но это не отменяет что для миллионов все закончилось смертью или даже концлагерями. Мир жесток и не справедлив, и тиранов людоедов в нем было и есть гораздо больше, а благодаря слабости так называемого добра зло делает что ему вздумается. Мотивация зла, а где в ведьмаке зло не примитивно? Короли которые устраивали войны ради власти, богатства и престижа? Вполне банальны. Видьгефорц который хотел власти? Дикая охота которая хотела заполучить Цири, ради власти как и другие алчные властители? Зло банально, как в жизни так и в ведьмаке, поэтому тут ты хрень написал. Ведьмак это все же фантастика, но не смотря на это она очень реалистичная и если ты это не понимаешь то мне тебя жаль.

    • @oooooooo8372
      @oooooooo8372 8 месяцев назад

      Что за конченый бред? Ты явно не читал серию книг если такое высрал.

    • @PostEater
      @PostEater 8 месяцев назад +11

      А ось це вже максималізм. Ваша думка немає нічого спільного з реальністю. Для таких випадків існує закон, мораль тут ні до чого, вона тільки спрощує ситуацію до білого та чорного, щоб люди могли надалі ледувати і не шукати першоджерело проблеми. Роздуми про те, шо сприяло народженню такої диструктивної поведінки зовсім не безглузді, вони дійсно можуть допомогти вирішити проблему, не допускаючи її виникнення у майбутнього.
      (До речі, зараз ми і маємо справу з проблемою, яка виникла у результаті легкої моралі: німці були чистим злом, а "совок" на тому фоні був чистим добром, і всі їх вчинки, якими б вони не були, автоматично рівнялися до праведних, бо вони на стороні "добра" - в результаті виправилися тільки німці, а "постсовковий" простір зкурвлювався у своїй велечі, в ній ж і занепадав, спотворювався у цій залежності і шукав нових "перемог" як нову дозу).

    • @AboutGames_Plato
      @AboutGames_Plato  8 месяцев назад +8

      @@PostEater Так ніхто ж і не говорить про те, що треба все зводити до білого й чорного. Тут як і з кольорами, існує вся палітра кольорів. Існує і біле, і чорне, і сіре, навіть фіолетовому місце знайдеться. Існують негідники, існують герої, існують і неодностайні персонажі. І дійсно, в багатьох випадках це суб'єктивні оцінки. Але казати що цього не існує, і прибирати це з рівняння - небезпечно.

  • @draugran1520
    @draugran1520 8 месяцев назад +4

    думка шикарна. Да таке бачу вздовж і впоперек.
    1. Коли почалось глобальне вторгнення то я пробував говорити і з Европейцями в першу чергу і з росіянами. З росіянами надовго не вистачило. Хватило одного який почав розказувати що путін - це як бог, і якщо він напав на нас - то ми це заслужили. Бо він на своєму місці вже має все, а тому тупо пиздити майно в українців не стане. І коли я почав говорити що і як - то тоді ще настільки не дали росіянам що думати. І вони казали не завчані тези як зараз, а конкретно думав що говорити і казав - ну я надеюсь что за єтим стоит что-то большее.
    І так тут основа сірої моралі. Людям цікавіше вірити в злих массонів що в пафосному одязі керують світом ніж в умовного Коломойського що в трусах обікрав пару країн і набудував багато будинків в Америці просто тому що може. І подібні персонажи не діють так вишукано як в думках людей, бо їм хотілось би якогось єпік шоу. Це як замість китайського конг-фу дати показувати бойовку з змішаною боротьбою де все буде закінчуватись не так красиво.
    2. Сама по собі сіра мораль - вона продовження конспірології. І набагато краще продається людям бо її цікавіше споживати.

  • @flashrock2507
    @flashrock2507 8 месяцев назад +12

    Хотів би додати, що по суті якщо сьогоднішню війну вкласти в сценарій. То його б назвали банальним і попсовим. Ну самі посудіть :
    Злобний диктарор самодовольно обявляє війну
    А народ обєднується і дає відссіч ворогу.
    І там таких історій які беруть за душу тому що це (несподівано для мене) реальність ще дуже багато. Но в фільмі.......
    Давай по новій Міша все фігня тебе так денег никто не даст.

    • @АлександрШевкун-р7п
      @АлександрШевкун-р7п 8 месяцев назад +4

      Мені здається, що війна в Україні доволі реалістично виглядає. Але бунт пригожина - це піздєц. Так бездарно арки сценаристи ще не зливали. А скільки пафосу нагнали через це... Могла вийти цікава сюжетна арка, але в останній момент сценаристи не вигадали нічого краще, ніж просто все злити в трубу. Позорисько.

    • @AboutGames_Plato
      @AboutGames_Plato  8 месяцев назад +5

      Життя, то доволі причудливий сценарист))

  • @blocknoter1945
    @blocknoter1945 8 месяцев назад +6

    Тут було так мало Геральта , що здається , що він на заставці чисто клікбейтний

    • @AboutGames_Plato
      @AboutGames_Plato  8 месяцев назад +3

      Нє, я не міг так вчинити, це якась помилка

    • @blocknoter1945
      @blocknoter1945 8 месяцев назад

      @@AboutGames_Plato це не відміняє той факт , що відос класний , дяка❤

  • @scarf_scarf
    @scarf_scarf 8 месяцев назад +6

    Дякую за чудове відео!
    Коли тільки почалось повномасштабне вторгення я втікав від реальності...у відьмака
    І це мені допомогло
    І це не зробило мене ватником
    Я не вважаю що проблема в популярності сірої моралі, цей інтерес ж міняється хвилями: аудиторії набридає просте зрозуміле добро-зло - вона йде до більш неоднозначних сюжетів - набридло що всюди про ображених життям - люди знову сумують за просто злими злодіями Діснею
    Мене в цій ситуації більше лякає те що люди іноді не відрізняють фікшн від реальності
    З цієї точки зору трукрайм документалки мене лякяють набагато більше
    Коли з історії справжнього маньяка роблять щось драматичне чи навіть романтичне
    І я бачив реальних людей які романтизують реальних злочинців ніби це Кривавий Барон
    Тільки от Барон вигаданий
    Намальованих злодїїв придумали люди
    Опираючись на референси та справжні події, але пропускаючи їх через своє сприйняття та контекст часу
    І намальовані злодії спеціально так написані, щоб викликати певні емоції
    Це результат аналізу дійсності від людей
    Які, я сподіваюсь, не робили тих злочинів які описують в історії
    Це просто різні виміри сприйняття, ми багато чого пробачаємо вигаданим людям
    Але те що люди забувають що пробачати те саме реальним людям не можна це справді лячно
    Не можна пробачати побиття рідних, не можна пробачати терор на своїх землях, не можна вірити "я змінився я все усвідомив пробач це більше не повториться", бо навіть якщо це спрацювало в грі це не так працює в реальності
    Ось це усвідомлення дуже важливо як на мене
    Думки/почуття дуже сильно відрізняються від дій, між ними прірва і це потрібно пам'ятати коли дивишся на ілюзії
    (А ще на наше сприйняття дуже сильно впливає контекст, тож нас зараз тригерить майже все)
    (Якщо шо, я не кажу що мистецтво внє палітікі, я кажу що вестерни тупі)

    • @rastudio5009
      @rastudio5009 8 месяцев назад +1

      Так, люди намагаюттся перености прийоми сторітелинга у реальне життя. Але ще критикують кіно та ігри кажучи "цей персонаж поступає не логічно, а діалоги не як у житті". Хоча у житті люли постійно поступають не логічно, а діалоги у житті - повне лайно😂

  • @Vatrachok
    @Vatrachok 8 месяцев назад +3

    Та реально, заре якщо ти маєш нетерпимість до чистого зла і посиленно пропагуєш чисте добро, тебе сприймають гірше ніж зло

  • @CyberCrusade
    @CyberCrusade 7 месяцев назад +1

    В китайських іграх багато прихованої (непрямої пропаганди). Та й той же Тенцент намагається скуповувати великих західних розробників, щоб просувати свої наративи на вестернів. Умовно, робити ігри де позитивні персонажі це китайці, а негативні - європейці. КНР дуже небезпечна в цьому плані країна. Та й той факт, що вони підтримують РФ багато про що говорить.

  • @mariasana9
    @mariasana9 8 месяцев назад +1

    Я не згодна, що концепція сірої моралі є тим самим, що аполітичність, «невсьотакоднозначність» і що Відьмак просує ці наративи. Навпаки: ми бачимо, що спроби дотримання нейтралітету Відьмаком не досягають успіху і призводять до гірших наслідків, ніж свідомий вибір на користь власних цінностей. Просто подекуди навіть вибір на користь того, що здається кращим вибором із двох ризикових, також призводить до певних негативних наслідків. Бо так і є в реальному житті: навіть знаючи, що вибір може призвести до ризиків, люди обирають іноді відверто паскудні варіанти, а іноді стають жертвами обставин, чи негативні наслідки просто є непереборними (бо вибір був між невідворотною смертю та життям овоча із дуже малим шансом на виздоровлення).
    А що дійсно негативне у Відьмаку це те, що його також багато людей сприймають як російську гру. Або культурно російську (через мову і через фольклор).

    • @AboutGames_Plato
      @AboutGames_Plato  8 месяцев назад

      От де я прирівняв концепцію сірої моралі до аполітичності, га?) Єдина теза яку я педалюю - це потреба не забувати що поняття добра і зла існують в людскому світі. І поки ми будемо колупатись у нещасному дитинстві маньяка, багато людей може встигнути загинути. Та і претензій до відьмака в мене як таких не має, обожнюю цей всесвіт.

  • @Wearty702
    @Wearty702 8 месяцев назад +10

    Відео, як завжди чудове.
    Видно, що немало різдвяного пішло на сценарій

  • @IceBang1914
    @IceBang1914 8 месяцев назад +5

    не знаю чи є китайською цензурою, але
    ще у китайських іграх ви можете побачити що персонажів з китайською національністю буде більше, або вони будуть виразніше. А ще якщо це сюжетна гра то Китай там буде показаний сильнішим.
    Я деякий час грав у геншин (не засуджуйте) і "Китай" там це єдина нація що живе без архонта(Бога), у них краща економіка та соціальний устрій також, особливо у порівнянні з іншими "націями"
    Також полюбляю грати в Arknigths, там хоч "націй" як таких немає, але Китай все ще по своєму виділяється, хоча далеко не всі "китайські" персонажі там є сильними
    Суть у тому щоб показати Китай через ігри набагато кращим ніж він є, у тому ж геншині у томішнюму Китаї об'єктивно немає мінусів, вони просто найкращі, поки європейці показані там пияками та ледарями, японці любителями повоювати з японцями (епоха Сенгоку), то Китай просто ідеальний. І в такій грі ви звісно не почуєте про соціальні проблеми Китаю (те що чоловіків там у рази більше жінок через один дебільний закон), про геноцид іншинх народів (уйгури) та нетолерантність до інших (ЛГБТ)
    UPD: щойно згадав, що у arknights є місто Люнгмен (Lungmen), яке є буквально найбагатшим містом у світі гри, хоча і з соціальним устроєм там не дуже (це проблема світу гри і лору).

  • @cunzut
    @cunzut 8 месяцев назад +3

    Гарне відео, але хочу побубніти що такий івент як "китайський новий рік" не просто так зазвичай називають "лунний новий рік" бо це свято яке святкують не тільки у Китаї, а й у багатьох країнах Східної Азії, а також імігранти звідти, в тому числі і я зі своєю родиною святкуємо тут у своєму колі, в Україні. Так що мене завжди підбішує коли це свято приписують тільки Китаю і люди пишуть про те що це все задля "клятої китайської пропаганді", як на мене це теж саме що і приписувать водку-борщ-вареники росії тому що це те чим відомі ресторани "російської" кухні. (без негативу до автора каналу, просто хотілось пояснити що виходці зі східноазіатських країн теж не люблять коли частину їх культури асоціюють виключно як китайську)

    • @AboutGames_Plato
      @AboutGames_Plato  8 месяцев назад +1

      Слушна думка насправді, але тут без образ, природа цього свята все одно чужа для європейців. Просто тут виникає дисонанс, чому азійське свято так сильно педалюється в західних іграх, а умовний український день "Івана Купала" - ні. Відповідь певно криється в кількості азійських іммігрантів, втім, Китай явно є активним лобістом цього свята і використовує його в тому числі, як свій інструмент пропаганди. От наприклад, з 10к людей ти перша людина, яка наголосила, що це так-то не китайське свято. І ні в кого з цим не було проблем. Значить Китай все ж прикарманив собі це свято, принаймні в суспільній думці на заході, що також можна назвати пропагандою.
      Ще раз, все це сказано з усією повагою до твоєї культури, про всяк випадок ще раз на цьому наголошу)))

    • @cunzut
      @cunzut 8 месяцев назад

      @@AboutGames_Plato про те що Китай прикарманів це свято собі серед думок заходенців це влучно сказано)
      Я реально без образ, просто багато де чую (у англоязичних медіа теж) як говорять "китайський новий рік" тому захотілося трохи зайнятися просвітницькою діяльностю)

    • @AboutGames_Plato
      @AboutGames_Plato  8 месяцев назад +1

      @@cunzut і правильно робиш!)

  • @user-iv9sh9fc3c
    @user-iv9sh9fc3c 8 месяцев назад +5

    коменти для просування відоса можно вже не писати, він і так просунеться і коменти і так напишуть. Пам’ятаю старі часи без прем’єр до 100 підписників 🥹

    • @AboutGames_Plato
      @AboutGames_Plato  8 месяцев назад +4

      Нє, так думати не можна))) Без нас - нічого не буде, ані в Країні, ані в мене на каналі

    • @user-iv9sh9fc3c
      @user-iv9sh9fc3c 8 месяцев назад +1

      постіронія цього коменту в тому шо він всеодно написаний для просування каналу

  • @kybogolovi_narizku
    @kybogolovi_narizku 8 месяцев назад +2

    Добра і зла не існує. Це банально міф і ось чому:
    В кожного своє сприйняття світу. Тобто для релігійних фанатиків, рок, це чисте зло і взагалі його створив сатана. Але адекватні люди, розуміють, що рок це не яке не зло.
    І знову ж таки, для мене фанатики = неадеквати, в той час як для них, ми не адеквати. Розумієш посил?
    Добро і зло, це вигадка людства, аби легше було сприймати цей світ. Беремо твій приклад маніяків. Для тебе вони зло, а для когось вони герої, бо очищують планету від людей, шкідників планети.
    Так само немає правильних і неправильних рішень і дій. Так само і емоцій. Нас навчили, що гнів, роздратування, сум і т.п., це погані емоції, але вони не погані. Плакати теж не є поганим.
    Подивимося на війну. Для тої ж релігії, яка пропагує жити в мирі(хоча саме із-за неї були багато війн), обидві сторони зло, бо несуть смерть і спустошення. Але для тих хто захищає, не буде злом вбити нападника, це буде добром. І навпаки.
    Приклад дискавері: зебра й лев. Одним показують Лева, як хижака, який вбиває заради виживання. А зебру, як лоха, який не зміг втекти. Для них лев буде хорошим, зебра поганим. Чому? Бо вона програла.
    І інша група. Їм показують, що зебра бідна, нещасна тварина, яку вбив кровожерливий хижак. Його виставили в поганому світі - він зло. Зебра - жертва. Вона хороша.
    Розумієш до чого я веду?
    Все залежить від сприйняття. Світ не ділиться на добро і зло, він дійсно сірий. На добро і зло вже ділиш ти сам, свою реальність!

    • @AboutGames_Plato
      @AboutGames_Plato  8 месяцев назад

      Те що для кожного поняття добра й зла будуть різнитись це очевидно. Але це все попахує вже нігілізмом, на котрий я, слава богу, перехворів у підлітковому віці (без ейджизму, оцінюю виключно себе і свій досвід). Є загальнолюдська етика, котра вже давно упорядкувала поняття добра і зла. В залежності від релігії, національності і т.д. ці поняття дійсно будуть різнитись, але фундаментальні речі, по типу: "завдати шкоди іншій людині - це поганий вчинок" чи "допомогти іншій людині в біді - це добрий вчинок" - універсальні для будь якої релігії чи культури.

    • @AboutGames_Plato
      @AboutGames_Plato  8 месяцев назад

      А, приклад про тварин ще, забув додати. Етика не розповсюджується на тварин просто, бо вони не мають свідомості і можливості оцінювати свої та чужі вчинки, бо керуються виключно інстинктами. В чистій природі дійсно немає місця для добра та зла, етику придумали люди і для людей. А ми ж наче люди)

    • @kybogolovi_narizku
      @kybogolovi_narizku 8 месяцев назад +1

      @@AboutGames_Plato свідомістю є у кожної живої істоти) можливо ти хотів сказати інтелект? Але в більшості тварин інтелект набагато краще працює, чим у деяких людей 🥴

    • @AboutGames_Plato
      @AboutGames_Plato  8 месяцев назад

      Ні, я мав на увазі саме свідомість. Свідомість - це здатність живої істоти усвідомити існування власного «я», існують розбіжності серед філософів як це «я» власне визначається, але усвідомлення власного існування - це база у якій сходяться майже всі. Наявність такої здібності в тварин, не була доведена. Хоча емоції вони відчувати можуть.

    • @kybogolovi_narizku
      @kybogolovi_narizku 8 месяцев назад +1

      @@AboutGames_Plato але ж свідомість, це не тільки усвідомлення) наша свідомість формує наш інтелект. Отже якщо у тварин є інтелект, то в певній степені вони свідомі. Ти не можеш це ні довести, ні спростувати. Це як з котом Шредінгера)
      Але що до приматів? Вони є тваринами, але здатні вирішувати складні задачі й навіть грати в ігри. Ворони так само можуть вирішувати не дуже складні задачі. Чи можна вважати їх свідомими?

  • @olehd2023
    @olehd2023 8 месяцев назад +1

    з точки зору росії - сіра мораль можливо і є допоміжним інструментом їх пропаганди, але я ось дуже сумніваюсь що росіяни на нас не напали б якби тема сірої моралі була не настільки у суспільстві поширена. Також сумнівним є і те, що без умовного відьмака та йому подібних - Україні допомагали б більше . Навпаки - питання добра і зла це спектр, і знання цього робить західне суспльство сильнішим а не слабкішим, сіра мораль також і каже що дуже багато хто має шанс на спокуту, шанс стати кращим.

    • @AboutGames_Plato
      @AboutGames_Plato  8 месяцев назад +1

      Так я і не кажу що це першопричина, один з факторів. Головне з усією цією сірою мораллю, не забувати що зло - існує. Це єдина теза по суті яку я педалюю своїми твердженнями про сіру мораль

  • @asuntasoulslike5958
    @asuntasoulslike5958 8 месяцев назад +5

    Чувак, сіра мораль - це коли жодну з протиборчих сторін не можна назвати ні Добром, ні Злом, та й взагалі в межах світу немає чіткого морального орієнтиру, позитивного чи негативного. Маньяк з тяжким дитинством - це зло і ніякої сірої моралі тут немає. Сіра мораль була бі якби маньяк вбивав лише маньяків. Оце классичная сіра мораль

    • @AboutGames_Plato
      @AboutGames_Plato  8 месяцев назад

      Ну так, а про що я кажу?

    • @asuntasoulslike5958
      @asuntasoulslike5958 8 месяцев назад +2

      @@AboutGames_Plato ти буквально кажешь, що якщо розкрити історію маньяка, пояснити чого він такий, і викликати співчуття, то це - сіра мораль. А це не так) співчуття до поганого персонажа не дорівнює сірої моралі

    • @AboutGames_Plato
      @AboutGames_Plato  8 месяцев назад +2

      Я кажу, що вестерни починають шукати ці травми і виправдовувати маньяка, буквально аналогія спрямована на те, щоб сказати, що вони шукають сіру мораль там де її бути не може. Не замінюй тепле мʼяким)

    • @karpych1717
      @karpych1717 8 месяцев назад +1

      ​@@AboutGames_Platoтепле і м'яке - не плутай виправдання і пояснення

    • @Віктор-щ5ф
      @Віктор-щ5ф 8 месяцев назад

      ​@@asuntasoulslike5958 показати маніяка з нещасним дитинством це простий метод викликати співчуття до персонажа. Деяким людям цього нє фсьо так адназначна достатньо, аби не вважати абсолютне зло абсолютним злом, що і є небезпечним. Що вже казати про московію, якщо тупі люди лояльні до неї просто тому-що?

  • @АлександрШевкун-р7п
    @АлександрШевкун-р7п 8 месяцев назад

    ГСК своїм сталкером довгі роки пропагували мені різні ідеї, якщо трохи подумати. Планомірно промиваючи мої малі мізки день за днем. День за днем. І ось я виріс, а бажання обходити шелупонь не зникає. Я просто навчився з цим жити, вдаючи, що все окей. Таких людей, як я багато, будь ласка, проявіть до нас трошки терпіння і поваги. Сподіваюся, колись суспільство зможе прийняти нас остаточно

  • @gammabread5502
    @gammabread5502 8 месяцев назад +1

    Класне відео. Особливо сподобалось про сіру мораль, яка робить сюжет цікавішим, але з реальністю це не має нічого спільного

  • @ostapklimovich6019
    @ostapklimovich6019 8 месяцев назад +3

    Круте відео(*пропагує Платона*)

  • @noct_ua
    @noct_ua 8 месяцев назад +2

    Чєл, твій контент дійсно унікальний та цікавий, продовжуй в тому ж дусі, по білому заздрю твоєму таланту.

  • @blackwolf_365
    @blackwolf_365 8 месяцев назад +1

    гарне відео. сам це помітив у спілкуванні із вестернами. повністю погоджуюсь із автором... ці нікчеми навіть в інтерв'ю із питуном шукали позитив - і знайшли десятки аргументів

  • @OlexanderZnaharenkoUA
    @OlexanderZnaharenkoUA 8 месяцев назад +1

    Згідно із тамбнейлом, Геральт пропагує вівцям з майнкрафту вільні стосунки😊😊😊

  • @stassikk
    @stassikk 8 месяцев назад +5

    офігенний канал 🥹🩷 дякую, що існуєш!

  • @zumitao
    @zumitao 8 месяцев назад

    Я на початку відео подумала що Я включила не те відео і слухаю тру крайм

  • @karinasurkova2194
    @karinasurkova2194 8 месяцев назад

    вау, випадково натрапила на канал, але це СКАРБ, дуже цікаво, дякую❤❤❤ (голос краш)

  • @Vanil0ne
    @Vanil0ne 8 месяцев назад +1

    Дота і КС2 пропогандують нетрадиційні погляди, мене винесло

  • @sleepsleepsleep1161
    @sleepsleepsleep1161 8 месяцев назад

    Дуже кайфові відоси. Завжди якась цікава тема розкривається

  • @kent6651
    @kent6651 8 месяцев назад +1

    4:38 та насправді це твердження доволі сумнівне і скоріше за все я б назвав його хибним. Це не гра, це помийка, якщо об'єктивно її оцінювати. Єдина чим вона може зачепити бодай когось - це сексуалізований контент у ній, все, нічим іншим бодай когось вона зацікавити не може

    • @AboutGames_Plato
      @AboutGames_Plato  8 месяцев назад

      Я не грав, орієнтуюсь на переважно схвальні відгуки зі стіма й огляди від вестернів

  • @ShalenuyHimars
    @ShalenuyHimars 8 месяцев назад +4

    Джостік, а ГЕЙмпад для себе залиште😁

    • @ostapklimovich6019
      @ostapklimovich6019 8 месяцев назад

      Залюбки залишу,дорогенький

  • @ka4alni289
    @ka4alni289 8 месяцев назад +1

    Я важаю що пропаганда не працює на тих хто уміє самостійно аналізувати іфнормацію і є свідомою особою
    Дяку за контент

    • @karpych1717
      @karpych1717 8 месяцев назад +5

      Належній пропаганді під силу переконати людину, що та свідома і самостійно все аналізує

    • @vladyslavkolodka6387
      @vladyslavkolodka6387 8 месяцев назад +3

      всі ми хочемо так думати. але яка б не була розумна людина.. так, щось десь відфільтрує, але це питання часу поки до неї не знайдуть правильний ключик

    • @karpych1717
      @karpych1717 8 месяцев назад

      @@vladyslavkolodka6387 пишаюсь тими людьми, хто фільтрує пропаганду здорового способу життя :) мабуть, розумні дуже.

    • @Віктор-щ5ф
      @Віктор-щ5ф 8 месяцев назад

      Згадався анекдот про те, 90% людей у світі ідіоти. В нас є ті, хто жере маячню та просить ще, гірше ситуація тільки на гедоністичному заході

  • @Flamerman-rx5bp
    @Flamerman-rx5bp 8 месяцев назад

    Сіра мораль є в Knights of the Old Republic. Це шикарна гра з шикарними сюжетом та персонажами. Хотілось би поживитися твій огляд на цю гру. У тебе шикарний канал, дякую!

    • @AboutGames_Plato
      @AboutGames_Plato  8 месяцев назад +1

      Та сірої моралі дуже багато, бо це дуже гарний сценарний прийом))

    • @Flamerman-rx5bp
      @Flamerman-rx5bp 8 месяцев назад

      Я забув написати, що я про 2 частину)

  • @4evergreen-g1s
    @4evergreen-g1s 7 месяцев назад

    Чудово обгрунтоване відео! Абсолютно погоджуюсь з вами з приводу проблематики "сірої моралі", лише хочу додати що не зважаючи на такий фільтр повісті відповідальність вестерна за те що він вважає росію кривавим бароном повністю на цьому вестерні 🥲

  • @RickSanchez929
    @RickSanchez929 8 месяцев назад +1

    Так, я не зрозумів, а чого це я не був підписаний на твій канал. 😮

  • @Masconchik
    @Masconchik 8 месяцев назад +1

    Мені приходить із недавнього один випадок у Skullgirls. Там розробники вирішили оновити голос "совєтського диктора". І в чому прикол? Вимови "диктора" спецефічні Та й самого диктора прибирали не надовго, до не давна. Більшість гравців думали, що то через війну у нас. Що ж, не через це. Але мене добило вислів "БОРЩ" в одній із реплік "совєтского диктора", наче маленька дрібниця для західного ґеймера, але більшість із них не знають, що борщ не "советська" страва, ось і обісрались. Так ще й розробники поширюють арти рос художників у себе на каналі. Хто не зна Skullgirls це файтинг, аля мортухи тіки із "маленькими" нюансами. Гра американська, але із ось такими приколами, ще й на прохання гравців додати українську локалізацію вони їх ігнорують.

  • @garazniy_kooperativ
    @garazniy_kooperativ 8 месяцев назад

    Чекаю 4к від Платона. Дякую за контент

    • @AboutGames_Plato
      @AboutGames_Plato  8 месяцев назад

      Та я робив перші відоси з 4к, але то немає сенсу нажаль. Далеко не всі футажі є у якості 4к (та навіть фулл хд не завжди є), в мене і так є проблема зі скачущою якістю футажів через це, а якщо якийсь футаж буде у 4к, а якийсь у 720p - прірва буде ще більш помітною.

  • @LampichUA
    @LampichUA 8 месяцев назад +3

    Щодо атоміку - не хочу кидати палку в тебе, просто ремарку зроблю. атомік не гарна гра і далеко не всім вестернам вона сподобалась по геймплею саме, на реддіті та ютубі дуже багато постів про те, що вона в крайньому випадку посередня. що і відображає те, шо її всі забули вже

  • @bodikquri
    @bodikquri 8 месяцев назад +1

    Топ, дякую вам, ют рекомендації, тепер я буду тут жити

  • @Кустенятко
    @Кустенятко 8 месяцев назад +2

    Ще не бачила відео, але вже розумію що буде топово 🎉

  • @OlexanderZnaharenkoUA
    @OlexanderZnaharenkoUA 8 месяцев назад

    Інтерв'ю Григоровича у Золкіна. Хто бажає - дивіться😊

  • @arisutwin
    @arisutwin 8 месяцев назад

    якщо брати Відьмака і згадувати саме Сапковського і книжки, то вся 4 книга класичної саги присвячена порці відьмака і обсиранню його сірої моралі, з якою він якось вигрібав всі минулі роки. але - чомусь виходить, що цю книжку мало хто памʼятає, ну, хіба шо фанати Реґіса. крім того, сага писалась в 90і, коли навіть другої чеченської війни не було і вежі-близнюки радували очі ньюйоркців, часи, коли Фукуяма ще не визнав хибності ідеї суспільства без воєн (ідея економічних воєн є в 5 книзі як основний концепт політики Нільфгаарду).
    тобто це ми тягаємо прострочені ідеї, ну ж-бо вони гарнюні, як жеж ми без них? стіки грошей в них вкладено, це частина нашого життя, дитинства навіть, подібно до Девʼятої планети Плутона.

  • @blackwolf_365
    @blackwolf_365 8 месяцев назад

    а длс до кіберпанк ще й пропагує відразу до патріотичності, армії... хоча в кінці виявиться[СПОЙЛЕРИ], що саме держава і лише вона змогла подарувати Ві справжнє вирішення його проблеми. не обдурила ,не кинула на призволяще, а по справжньому вилікувала ,хоч і дорогою ціною

  • @karpych1717
    @karpych1717 8 месяцев назад +3

    СПГС, російська пропаганда нічого сірого не малює, вона цілком конкретно вибілює себе та очорняє Україну.
    А ти займаєшся пропагандою, пропагандою позиції про безумовне зло, хоча воно не є реалістичним якраз з тої причини, що в дійсності не існує.
    Ігнор причинно-наслідкових зв'язків між проявами реальності - це крок в дурку, а не до свободи

    • @AboutGames_Plato
      @AboutGames_Plato  8 месяцев назад +4

      Де я сказав що вона малює сірість? Я сказав що вона в тому числі користується сірою мораллю як фундаментом. Слухаємо уважніше.

    • @karpych1717
      @karpych1717 8 месяцев назад

      ​@@AboutGames_Plato Добре, перефразую.
      російська пропаганда взагалі ніякого відношення до сірої моралі не має.
      російська пропаганда зосереджена довкола того би створити максимальний контраст: абсолютно злі та нелогічні українці як антагоністи до абсолютно добрих скрєпів

    • @Віктор-щ5ф
      @Віктор-щ5ф 8 месяцев назад

      Якщо московія для тебе це не абсолютне зло, то проблема якраз таки у тобі

    • @karpych1717
      @karpych1717 8 месяцев назад

      @@Віктор-щ5ф ні, продовжую наполягати, що проблема в фантазіях людей, у відриві від реальної дійсності

    • @karpych1717
      @karpych1717 8 месяцев назад

      @@Віктор-щ5ф мислити чорно-білими категоріями - проблема

  • @WildUKR
    @WildUKR 8 месяцев назад

    Ну якщо звернутися до книг, то Гарфілд з Райкового має "відьмачий кодекс" який сам собі вигадав. І хоча всі прекрасно знають про фразу що "Між меньшим і більшим злом я не буду обирати зовсім" насправді Гербарій завжди мав свою думку, та діяв за своїм "кодексом" і розумінням справедливості (прочитав лише дві книги, грав трохи в ігри. Якщо що, фани поправте).

    • @AboutGames_Plato
      @AboutGames_Plato  8 месяцев назад +2

      По книгах, Геральт завжди діяв виходячи зі свого розуміння моралі. Там навіть було десь, що кодексом то він просто прикривається, бо людям приємно думати що людина притримується якихось правил, а не просто посилає їх куди подалі. А всі події у книгах, це по суті історія проте як Геральт не хоче в'язуватись в політику, але опиняється в ній по вуха постійно))) Типу, до Геральта як до персонажа - в мене питань нема, він скоріше вистпуає візуалізацією всієї цієї сіроморальщини.

    • @WildUKR
      @WildUKR 8 месяцев назад

      @@AboutGames_Plato дякую за відповідь.

  • @vlad_hokagich5918
    @vlad_hokagich5918 8 месяцев назад

    Прикоз з майнкамп... ой з майнкрафтом оцінив😂😂😂

  • @marrochi9471
    @marrochi9471 8 месяцев назад

    Дуже прикольно що в геншині сама крута локація це Інадзума яка в стилі японії при тому що Китай і Японія давні вороги, хоча ігри віхойо люблять свою непотрібну культуру пихати куда тільки можливо аж воротить уже.

  • @ichikachiaki8801
    @ichikachiaki8801 8 месяцев назад

    Китайський новий рік це більше культурний експансіонізм більше ніж пропаганда.
    Та і знаємо ми про нього зі часів перших розпродажів у стім.
    Але суть одна, мене буквально те ж питання торкало з цією темою нещодавно тип як так вийшло що я знаю про китайський новий рік не менше ніж про власний. Але далі я обняв свою кішко-дружину у Qipao(найкращому платті на планеті) та продовжив далі дописувати свій коментар про саме "Культурний експансіонізм", а не пропаганду, що є стандартним прикладом діяльності Японських(та в цілом азійських вже) корпорацій вже багато років.

    • @AboutGames_Plato
      @AboutGames_Plato  8 месяцев назад +1

      Я у відео і сказав, що це можна назвати м'якою силою також, але це вже тоді полемікою щодо визначення терміну "пропаганда" буде

  • @mariasana9
    @mariasana9 8 месяцев назад

    Не культурний фронт, а культурна експансія. Є відео про Щедрик Леонтовича на цю тему. Ну в збірник статей від Підпільної гуманітарки про російську експансію в нас.

  • @MaksymMyroshnyk
    @MaksymMyroshnyk 7 месяцев назад

    Толково! Глибока думка

  • @PatheticMint
    @PatheticMint 8 месяцев назад

    ГОЛОСНІШЕ
    Про це досі дуже важливо говорити, особливо в наші часи
    Сотні людей вмирають, і поки вони шукають причини таких дій у вбивці, тим часом може вмерти ще тисяча
    Вони шукають виправдання там, де воно лишнє, бо ЛЮДИ ВМИРАЮТЬ
    В іграх це зовсім по-іншому сприймається
    Короче тепер потрібно таке саме відео тільки англійською (;ω;)

  • @НебудьякНікіта
    @НебудьякНікіта 8 месяцев назад

    Цікавий факт про китайський геймінг там щоб грати треба вводити свій ID

  • @Чіпічіпічапачапа-о1и
    @Чіпічіпічапачапа-о1и 8 месяцев назад

    Дивне відео, нічого не зрозумів, але китайський новий рік в іграх - крінж, а відьмак внє палітікі - іді н%?*. Лайк

  • @bexilit
    @bexilit 8 месяцев назад

    Це кінець...

  • @Сигма-в3п
    @Сигма-в3п 8 месяцев назад +1

    Я не знаю, что написати

  • @Madskool
    @Madskool 8 месяцев назад

    Чувак, крута подача, крутий текст та крута, цікава тема! Лайк

  • @maks5800
    @maks5800 8 месяцев назад

    Хаха дота з кс пропагують нетрадиційні цінності, як можна після такого вислову спокійно жити, це як образити коран 😂

  • @WhyDoesMyNameChangedTo_user
    @WhyDoesMyNameChangedTo_user 8 месяцев назад

    До речі, у відео присутній наратив того, що "вестерни" не мають критичного мислення.
    Хоча не сперечатимусь, якщо це тлумачити як причину нашої зацікавленості у пропаганді критичного мислення середнаселення країн-партнерів (і не партнерів, власне, теж).

    • @AboutGames_Plato
      @AboutGames_Plato  8 месяцев назад

      Та в нас також багато людей його не мають))) Я б сказав що це загальнолюдська практика просто)))

  • @vladvlad3724
    @vladvlad3724 8 месяцев назад

    Нарешті хтось висловив мою думку щодо сірої моралі

  • @kent6651
    @kent6651 8 месяцев назад

    12:35 якщо це не московитські свята, то не бачу нічого поганого

  • @ДмитроКононенко-о6п
    @ДмитроКононенко-о6п 8 месяцев назад

    Глибокі думки...

  • @bloomeng5455
    @bloomeng5455 8 месяцев назад

    добридень! які способи є зв'язатися з вами особисто?

    • @AboutGames_Plato
      @AboutGames_Plato  8 месяцев назад +1

      Можна на пошту вказану в шапці каналу, а там вже можна буде у тг перейти, в залежності від запиту)

  • @Віктор-щ5ф
    @Віктор-щ5ф 8 месяцев назад +1

    Від прев'ю одразу згадав про аполітічнасть Геральта і її згубний вплив на гравців

  • @videdirec5033
    @videdirec5033 7 месяцев назад

    З китайським нр не згоден. Це такий же івент як інші. В тій же Deep Rock Galactic був і октоберфест і геловін і різдво і китайський нр. Для мене це приблизно однакові події. Щодо культури.. Так, такі івенти точно показують елементи китайської культури, але достатньо щнати про те, що у самому китаї ця культура активно знищується і переписується партією і сприймаєш її як і будь який інший фентезі-сетінг.
    Це не відміняє проблему жорсткої цензури і пригибу заходу під китайський ринок, просто приклад з новим роком невдалий як на мене.)

  • @bohdankovalenko4983
    @bohdankovalenko4983 8 месяцев назад

    Яке ж прекрасне відео. Піддамся на твою пропаганду))) Після перших 3хв одразу зрозумів до чого тут відьмак. Скільки ж я тепер проєктів переглянув, хоча думку про них не змінив, але тепер розумію яка важлива загальна картина та її вплив

  • @IcapapalotlPopocatepepetl
    @IcapapalotlPopocatepepetl 7 месяцев назад

    Як чудово, що такі затишні канали геть нецікаві для мульярдів китайців, що засирають коменти скиглінням про расизм і кидають страйки на відео. Та й навіть аби та якби кидали, китайське будь-що мені від того стало б нп надто цікавішим, особливо в іграх.

  • @bogdanipatov5157
    @bogdanipatov5157 8 месяцев назад

    Доречі в гейшіт-інфаркт сюжет може бути поганий в цьому плані, там рашка має свій регіон - снежная, і місцева «тсаріца» і її люди роблять погані речі і в принципі головні поганці, але це можливо щоб світ врятувати вони все роблять. Не вірю правда що цю роль не місцевий Китай отримає, але таке може бути. Не питайте звідки я це знаю)
    А поганців які мають якісь проблеми і сюжет чому вони такі погані - я сприймав завжди як хороший сюжет, бо поганого поганця який поганий просто так - створити не важко

    • @AboutGames_Plato
      @AboutGames_Plato  8 месяцев назад

      Ну бо це дійсно один з факторів гарного сюжету. Мотивація персонажів. Головне не забувати при цьому, що "погані поганці" - існують у реальному житті

  • @НебудьякНікіта
    @НебудьякНікіта 8 месяцев назад

    Як мені хочеться поставити двійний лайк:(

  • @Gironydey
    @Gironydey 8 месяцев назад

    Уууууууу... Чекаю не дочекаюсь!!!🎉

  • @varmikl
    @varmikl 8 месяцев назад

    єй нове відое , ура ура

  • @АнтонСеліванович
    @АнтонСеліванович 8 месяцев назад

    Чого на задньому фоні грає трек з персони 3...? Чому?)

  • @barey5141
    @barey5141 8 месяцев назад

    Цікава думка про сіру мораль

  • @bloomeng5455
    @bloomeng5455 8 месяцев назад

    5:50 демонетизовано😢

  • @mariasana9
    @mariasana9 8 месяцев назад

    Це не капіталізм у Геншині переміг, а пропагандистська мета перемогла принципи, які придумали для обмеження вестернів. Це вестернам не можна, а для культурної експансії можна навіть екранізувати сотні серій, якісно знятих, заборонених і типу зацензурених гомосексуальних стосунків цих жіноподібних хлопців - тільки аби це працювало на користь комуністичного Китаю.

  • @Simonozavr
    @Simonozavr 8 месяцев назад +1

    Не думаю що атомік гарна гра. В неї пограли багато людей лише через метод розповсюдження. А саме по гейм пасу

    • @AboutGames_Plato
      @AboutGames_Plato  8 месяцев назад +1

      Своєї оцінки дати не можу, сам не грав. Орієнтуюсь у цьому питанні на відгуки західних гравців, в тому числі у стімі

  • @ЧорнийБай
    @ЧорнийБай 8 месяцев назад

    та який сніг ,там трава зелена )

    • @AboutGames_Plato
      @AboutGames_Plato  8 месяцев назад +1

      Коли я писав сценарій, йшов сніг)))

  • @АлексейЩербак-я9ф
    @АлексейЩербак-я9ф 8 месяцев назад +1

    У чому винен Геральт?
    Ну, мораль у кожного гравця своя. Нариклад: Хтось вбивав корів і свиней для фарму крон. А хтось, робив дещо, "погірше"...
    А так, фактично, Геральт лише алкоголік та бабій.

  • @MenthaBara
    @MenthaBara 8 месяцев назад

    4:39 гарна гра? ГАРНА ГРА? Можливо я щось пропустив за цей час, але з того, що я бачив немало західних геймерів та ютюберів обісрали цю гру казавши, що багато ідеї (у геймплей так точно) ВКРАДЕНО з інших ігор. Як для мене проблема "гри" - це як вона піарилась та отримала свою популярність. Ось це як для мене проблема.
    UPD: А... тобто моя претензія стала напів непотрібною, хоча моя претензія щодо "гарна гра" як і до самого визначення цього лайна як гра залишається відкритою.

    • @AboutGames_Plato
      @AboutGames_Plato  8 месяцев назад

      Сам не грав і не збираюсь, спираюсь виключно на огляди і відгуки західних гравців (в тому числі у стімі).

  • @pohilliuy4541
    @pohilliuy4541 8 месяцев назад

    Коментар

  • @Nomad-oc3cr
    @Nomad-oc3cr 8 месяцев назад

    Коментар заради коментаря.
    Щодо атомного фарсу. Десь між моментом коли я для себе остаточно відправив росіянський контент до їх військового корабля, помітив що відгуки тих хто грав десь на рівні Ме. Якби не голод іммерсів сімів її швидше за все проігнорували б.
    Щодо пропаганди. Людина фізично не може говорити й не доносити що вона думає. Єдине що можливо зробити це ставитися критично до своїх переконань й усього, що тобі говорять. Якщо переконання не утворюють когнітивного дисонансу то можна вважати що у вас є певна резистентність до пропаганди.
    P.S. Так я усвідомлюю, що пропаную критичне мислення)

    • @karpych1717
      @karpych1717 8 месяцев назад

      Ви, схоже, погано уявляєте собі, на скільки "резистентними" бувають прихильники теорій змов, псевдонауки та іншого лайна. А якими критичними вони себе вважають

    • @Nomad-oc3cr
      @Nomad-oc3cr 8 месяцев назад

      @@karpych1717 Тупа відмова приймати чужі аргументи != критично аналізувати свої переконання.

    • @karpych1717
      @karpych1717 8 месяцев назад

      @@Nomad-oc3cr Відчуття критичного аналізу != бути дійсно критичним і таким що аналізує.

  • @Глазурированийсирок
    @Глазурированийсирок 7 месяцев назад

    а де пропаганда вбивства і ув'язнення в трейд-ферми селян з майнкрафта?

  • @pegasusplay1907
    @pegasusplay1907 8 месяцев назад

    Файне відео

  • @barey5141
    @barey5141 8 месяцев назад

    Не вірю в серце

  • @trrtrr2644
    @trrtrr2644 8 месяцев назад

    Чому канал, якій позиціонує себе таким проукраїнським, цілковито ігнорує використання української у відеоіграх?
    «Відьмак 3: Дикій Гін» та «Fallout 4» мають волонтерські локалізації, «Papers, Please» взагалі має українську прямо з коробки так би мовити.
    Що в книжках українською, що в мальописах українською, що у відеоігрових Відьмаках протагоніста кличуть Ґеральтом, а не як ви там його обзиваєте.

    • @AboutGames_Plato
      @AboutGames_Plato  8 месяцев назад

      Може тому що футажі цих локалізацій неможливо знайти? Я ж не знімаю їх самостійно

    • @trrtrr2644
      @trrtrr2644 8 месяцев назад

      @@AboutGames_Plato якщо ввести google назву "Witcher 3 українською" чи "Fallout 4 українською", то серед перших трьох відео (які виводяться одразу) я знайшов проходження з нормальною локалізацією.
      Як ви їх шукали, що знайти не змогли?

    • @AboutGames_Plato
      @AboutGames_Plato  8 месяцев назад

      @@trrtrr2644 будеш мені за безкоштовно вишукувати потрібні моменти й сцени зі 100 годинного проходження?

    • @trrtrr2644
      @trrtrr2644 8 месяцев назад

      @@AboutGames_Plato Для того хто навіть не знає, як правильно пишеться ім’я персонажа українською? -Ні. Не для каналу, якому настільки не принципові питання мови.
      P.S. Вирізати щось з чужих відео я не вирізав. Мені просто завжди було не лінь заморочитися з локалізатором та особисто зробити потрібні знімки де усе українською. Для чужих публікацій я теж це робив. Та байдуже, що більше декількох десятків вподобайок воно ніколи не збирало.

    • @mrsokolmeliodas5463
      @mrsokolmeliodas5463 8 месяцев назад +1

      Звучить занадто маризматично...+ я вибачаюсь,але англійську мабуть вже всі мають розуміти (як мінімум з причини що більшість ігор є на цій мові,навідміну від української )

  • @anton_hudz
    @anton_hudz 8 месяцев назад

    Автору треба лікуватися, стосовно роздумів про Відьмака так точно

  • @krabmentor_1
    @krabmentor_1 8 месяцев назад

    Кладу коментар в твою кишеню🤫

  • @skeolang7758
    @skeolang7758 8 месяцев назад

    А ви грек, чи грузин (сакартвельчук)?

    • @AboutGames_Plato
      @AboutGames_Plato  8 месяцев назад

      Українець, з якоюсь долею кавказького коріння

  • @zhytomyrski_kovbasu
    @zhytomyrski_kovbasu 8 месяцев назад

    нудьга

  • @PostEater
    @PostEater 8 месяцев назад +1

    Не знаю, що у вас там за "мораль", яка педалює тему абсолюного зла та добра, але це і є найбільша пропаганда.
    Людей навчили сприймати світ через таку призму, бо це було комусь корисно, та насправді речі це просто речі. Є корисні речі, для конкретної особи, які вона може назвати добром, а є згубні, які вона може назвати злом. Але чи існує зло і добро насправді, не на словах, не у пропаганді? Звісно, що ні, вони існують тільки у сприйнятті тих чи інших речей. А ось тупість справді існує, її ніяк не замаскуєш і не виправдаєш, особливо коли ця тупість налічує більше 200 мільйонів проявів в одній країні.

    • @AboutGames_Plato
      @AboutGames_Plato  8 месяцев назад +2

      Ґвалтівник це не зло? Мудло яке дурить бабцю й забирає в неї квартиру, це не зло? Події в Бучі - це не чисте зло? Зло - існує. Люди які кривдять других людей заради задоволення/наживи/просто так - існують. Звісно зло не таке як в казках, так само як і добро, але дивитись на цей світ лише крізь призму сірої моралі - шкідливо та іноді небезпечно.

    • @PostEater
      @PostEater 8 месяцев назад

      @@AboutGames_Plato Ні, це все прояви порушення закону, в результаті залежності від моралі. Люди які це коять, якраз і керуються "легкою мораллю", а не шукають у своїй деструктивній поведінці першоджерело. Мораль не дозволяє скоротити число вбивць, гвалтівників, наркоманів, крадіїв, вона лише спрощує їх сприйняття у суспільстві. Недостатньо назвати людину злодієм, щоб зрозуміти, а головне, не припистити виникнення нових злодіїв. (Все, що зараз відбувається, є наслідками тієї "совкової" моралі "абсолютного зла і добра", яка вибілює правопорушників та дозволяє їм вважати себе "добродіями", незважаючи ні на що).
      Хоча б один приклад преведіть, в якій "абсолютна мораль" була б корисною: зупиняла війни, виправляла злодіїв, перешкоджала наслідкам - їх немає, бо саме мораллю ті злодії і керуються, викривлюючи її таким чином, що і вбивати можна, і грабувати, і гвалтувати, головне аби дозвіл згори дали, а совість можна і в церкві замолити.

    • @Alex-ke1ty
      @Alex-ke1ty 8 месяцев назад +3

      ​​​@@AboutGames_Plato Сіра мораль насправді це і є той концепт який все дуже спрощує, або занадто ускладнює. Він тільки працює на рівні драматургії, бо він І був закладений як драматургічний прийом. В житті є і чорні тони, і світлі, і сірі. Сам концепт сірої моралі заперечує існування чорного і білого, що є некоректним

    • @Alex-ke1ty
      @Alex-ke1ty 8 месяцев назад

      ​​@@PostEater На мою думку не треба дивитись на світ крізь призму чорного і білого або відтінків сірого. Адже це все набагато більш обширна синтенція в контексті життя. Існує абсолютне зло, існує добро, існують просто звичайні люди. З приводу сірої моралі в житті, на мою думку це не повноцінний світогляд, адже він заперечує як і прояви абсолютного зла так і добра. Це чудово працює в літературі, в кіно, в іграх, але не в житті. Це може додати глибини художньому твору, посилити масштаб конфлікту, але це працює тільки там, адже вигадані персонажі при всій своїй глибині мають обмежену модель поведінки

    • @PostEater
      @PostEater 8 месяцев назад

      @@Alex-ke1ty Я б взагалі мораллю не керувався, тільки законом. Тільки закон може хоч якось нормувати наше життя, забезпечуючи його чіткими кордонами, коли мораль навпаки змушує вдаватися до якихось маніпуляцій, граючи на емоціях чи почутті "зручної" справедливості.
      (Вкрав - сиди, вбив - сиди, згвалтував - сиди, пошкодив чуже майо - виплачуй збитки. Все чітко працює, тільки треба, щоб тих законів всі дотримувалися, і щоб всі були перед ними рівними. А ось з мораллю так не працює).

  • @whyadesay
    @whyadesay 8 месяцев назад

    148

  • @-gamer4404
    @-gamer4404 8 месяцев назад +1

    Мене зараз засруть, але я не бачу нічого поганого в те щоб пограти в хорошу гру (Atomic Heart), бо я вважаю що вона ніяк не пропагує Російську ідею, бо якщо наприклад не знати про те що сталкер(Перший) український, то тоді він також пропагує Росію. Аргумент про гроші, що ти віддаєш на Російську війну то так, це правда, але в порівнянні з українськими ж грошима за російський газ це не порівняти. А тепер поясніть мені яка саме причина окрім грошей має мені заважати. Ну піратьте але гра то залишається хорошою. Він про це казав, але по-моєму не дуже розкрито. Можете мене спалити але я патріот-українець, я тут народився і виріс, але я не вважаю ВСІХ росіян поганими, бо я спілкувався з росіянами ще до війни і вважаю що ці люди не винні в тих гріхах які їм вручають. Тому я не бачу трагедії в тому щоб пограти в хорошу гру російська вона чи американська.

    • @TonyConfirm
      @TonyConfirm 8 месяцев назад

      тому що грати в російську гру, в якої є відсилки до України - це не поважати себе.

    • @-gamer4404
      @-gamer4404 8 месяцев назад

      @@TonyConfirm Наприклад?

  • @olexts8499
    @olexts8499 7 месяцев назад

    9:04 спільними поглядами, а це не навпаки зможе зробити інформаційну бульбашку та спростить просування пропаганди на людей зі схожими поглядами?