Wczoraj miałem okazję osobiście spotkać I porozmawiać z Panem Adamem i powiem tak mam ogromny szacunek dla tego człowieka jestem pod wrażeniem jego ogromej wiedzy i pomysłowości naprawdę mega Mózg,Życzę mu dużo zdrówka i pozdrawiam.💪💪💪
@Jacke Samson Przecież wyjaśnia że zrobił w szkle bo jest tanio i robił to na szybkiego.A zbiorniki ze szkła w samochodzie to zupełny bezsens jest poza tym nie ma tam nie wiadomo jakiego ciśnienia.Wysłuchaj całej dyskusji a potem coś sensownego napisz bo wyskoczyłeś jak filip z konopi.
@@darkydark4832 Też jestem zainteresowany, może trzeba jakoś pomóc Panu Adamowi. Jestem na etapie budowy fotowoltaiki OFF GRID 4,2kW , latem nie wykorzystam tego prądu, można by było robic gaz Brauna, trzeba dodać że mam studnie i zada jeszcze za darmo, myślałem o produkcji HHO, ale elektrody do elektrolizy ponoć mają krótką żywotność. Czasy robią się nieciekawe, więc nadzieja jeszcze w Panu Adamie.
@@madafaqua jestem wdzięczny za te literki.. = jest wiele sposobów na podniesienie wytrzymałość szkła miedzy innymi powlekanie plastykiem pet lub inną substancją zwiększa komfort oraz technicznie poprawia wytrzymałość szkła i ciśnienie ma ujście i są już tzw woblery zapobiega cofaniu płomienia i elektroniczne zabezpieczenia wyłączające zasilacz.
Takie cuda to robiłem w podstawówce w latach 80-tych. Dwie baterie 4,5V w szereg, dwie odwrócone szklanki w misce i zalane wodą, dwa kabelki z gwoździami na końcach kabli i te gwoździe w szklanki. Cała instalacja zostawiona na noc, a rano szklanki napełnione tlenem jedna, a druga wodorem i po zmieszaniu i zapaleniu, fajne bum. Jest w Australii profesor polskiego pochodzenia, który opracował elektrody, zdaje się, że na bazie tlenku tytanu, które usprawniają proces elektrolizy. Prąd do elektrolizy z solarów i wodór pompują do butli kompresorem. W momencie potrzeby prądu następuje odwrócenie procesu i wodorek leci na ogniwo paliwowe. Po pomiarach wyszło, że proces jest znacznie sprawniejszy niż magazynowanie energii elektrycznej w akumulatorach.
Jest ktoś kto nie uciekał z lekcji chemii w komentujących i wie o co chodzi a nie szuka paranormalnego zjawiska :-) I zgadza się- to wiedza z podstawówki.
Nie byłem prymusem z przedmiotów ścisłych, ale żeby coś wybuchło lub się zapaliło po elektrolizie to się nie mieszało z powrotem wodoru z tlenem bo inaczej powstałaby z powrotem woda. A ta się nie zapali. Zapala się tylko wodór (H) . Elektroliza to rozszczepienie wody na wodór i tlen H + O² = H²O Wodór się pali a tlen tylko podtrzymuje palenie.
to odrycie robilismy w szkole sredniej na lekcji chemii w 1960tym klopot z wodorem lezy w tym, ze molekula wodoru jest mala i uszczelnienie pojemnika bez porownania trudniejsze niz w przpadku innych gazow, a jak pokazano mieszanina z tlenem grozna. wodor jest uzywany jako zrodlo energii w statkach kosmicznych, po czesci dlatego ze produktem spalania jest woda. rosjanie uzywaja dokladnie metody ktora opisuje wynalazca od przynajmniej 40 lat w celu "przechowywania" energii elektrycznej: w czasie gdy jest jej nadmiar elektroliza wody produkuje wodor ktory uzywa sie jako zrodla energii w czasie gdy jest na nia zapotrzebowanie. jedna z metod przechowywania wodoru jest w formie hydrazyny 9czasami uzywana w rakietach, jak tez w statkach kosmicznych) ale z nia jest tez wiele problemow. moja rada: zanim bedziecie spedzac czas i pieniadze na wlasne wynalazki nalezy spedzic jakis czas w szkole.
Problem tylko w tym że żeby wytworzyć gaz Browna zużyjemy dużo więcej energii niż uzyskamy z tego gazu No chyba że ktoś wykorzysta do tego fotowoltaikę
Pan Adam-mk to wybitny specjalista ,nie tylko w dziedzinie fizyki ,ale także w budownictwa i instalacji co ,klimatyzacji ,wentylacji ,i szeroko pojętej fizyki domu. Aktualnie pozyskała go firma z branży pomp ciepła .
Za czasow Forda konkurencje niszczono np; P. Dizla , Tesle i wielu innych. W1912, 14nastym były juz auta na pare i prąd potem korporacje dyktowalo ceny jak dzisiaj nic się nie zmieniło....
Wykorzystanie energii w solarach może sięgać 90% czyli ok, kolektory próżniowe albo cieczowe, bufor też niezły pomysł, jeden haczyk - potrzebujemy tego ciepła zimą. Generalnie gromadzenie ciepła na c. 100m2 wymaga 200m3 izolowanego zbiornika wody, ciepło w piasku to podobna ilość tylko wyższa temperatura, wynika to z różnic w pojemności cieplnej. Alternatyw jest kilka - energia w paliwo (powertogas z wodoru i co2), kompresja powietrza, co2, akumulatory przepływowe albo gromadzenie ciepła (Wiki - magazynowanie energii). Przemysł za bardzo aktualnie chce się nastawić na akumulatory o dużej pojemności na kg czyli do pojazdów a dla domów nie jest to wcale potrzebne. Są jeszcze technologie niskotemperaturowe, generatory na ciecze nisko wrzące (odwrotne pompy ciepła) albo panele na podczerwień (parę lat temu pojawiła się i zgubiła w otmętach - nanoanteny)
Witam serdecznie. Na początku wielkie podziękowania za świetny materiał, wielce wartościowy i hipnotyzujący za sprawą Pana Adama. Mam pytanie czy jest możliwość jakiegoś kontaktu właśnie z tym Panem? Dużo bym dał za rozmową albo raczej wykład właśnie od niego. Pozdrawiam wszystkich świadomych
Gaz Browna nie jest gazem, który można spalić. Gaz Browna to mieszanina azotu i tlenu, która jest produkowana przez wybuchy materiałów wybuchowych, takich jak dynamit lub nitrogliceryna. W przeciwieństwie do innych gazów, gaz Browna nie jest płynny ani ciekły, ale ma postać stałą, podobną do proszku. Gaz Browna jest niepalny i nie wybucha, ale jest bardzo łatwopalny, co oznacza, że łatwo ulega zapaleniu. Gaz Browna jest często stosowany jako środek wybuchowy w przemyśle naftowym i górniczym, ale jego użycie jest ograniczone ze względu na ryzyko wybuchów i pożarów. Jeśli chodzi o spalanie wodoru (H2), to jest to proces chemiczny, w którym wodór łączy się z tlenem z powietrza, tworząc wodę (H2O) i wydzielając dużą ilość energii. Proces ten przebiega w następujący sposób: Wodór łączy się z tlenem z powietrza, tworząc H2O i wydzielając dużą ilość energii. Wodór łączy się z tlenem w ilości 2:1, tworząc H2SO4 (kwas siarkowy). Wodór łączy się z tlenem w ilości 2:2, tworząc H2SO4 (kwas siarkowy). W przeciwieństwie do tego, co sugerujesz, spalanie gazu Browna nie przebiega przez implozję lub zapadanie się. Gaz Browna jest mieszaniną azotu i tlenu, która jest produkowana przez wybuchy materiałów wybuchowych i nie jest gazem, który można spalić.
Jaki gaz Browna? Podczas elektrolizy wody woda rozkłada się na wodór i tlen. Wodór jest wybuchowy- stąd w pierwszych minutach strzela podpalony. Są silniki na wodór- tam się go nie spala ale na katalizatorze w sposób mniej wybuchowy przetwarza na wodę. W postaci niesprężonej 2 g wodoru to ok 20 litrów gazu.
Gaz Browna czyli mieszankę HHO wykorzystuje się w palnikach i to ma sens, można próbować dodać do samochodu korzystając z panelu na dachu ale energetycznie to szkoda zachodu. Wodór i owszem czyli separowane elektrody ale czysty wodór bardzo ciężko się przechowuje i ma tendencje do ucieczki. Polecam artykuł na Wiki magazynowanie wodoru.
No wlasnie gdyby dac panel na dach do tego sterowac pwm 20khz. Mam auto idealne pod eksperyment i zasilane jest lpg i myslalem wlasnie aby dolozyc hho zmniejszyc na srubie ilosc lpg
To może czwarty stan skupienia benzyny - worek węgla i wiadro wodoru(w postaci wody do elektrolizy). Macie ode mnie za darmo - wiedza tajemna od dziś dla wszystkich!
Oj ta polskosc .U mnie na osiedlu panele sloneczne zasilaja orzadzenie do elektrolizy /Anoda Katoda /produkujac wodor ktory jest magazynowany i w razie potrzeby jest paliwem zasilajacym generator produ.Jest to tansze od magazynowania energii w bateriach.Pozdrawiam USA
Widziałem na własne oczy . Zakład chemiczny w Antwerpii , Zbudowana elektrownia na gaz Browna , Budynek 4 piętrowy . na 3 klatki długi (poglądowa wielkość ) . Dofinansowana z unii europejskiej . Zaopatrywała w energię 2 fabryki obok siebie Produkowała gaz Browna do generatora napędzanego silnikiem okrętowym i napędzającym generator prądu . Nadmiar gazu jest odprowadzany do świeczki i jest spalany . Powstaje woda . Unia to finansuje i jest to znane . Zbudujmy jeszcze kilka w Polsce . Moc to około kilka mega wat . Ulica Sheldelan Antwerpia .
Jest to mieszanina wodoru z tlenem albo jak kto woli tlenu z wodorem (hho) :) sam wodór jest w tym przypadku palny ( nie wybuchowy ) gdy zmiesza sie z tlenem który wytwarza sie na elektrodzie PLUSOWEJ ( + daje TLEN ) ( - daje WODÓR ) jest masakrycznie wybuchowy Pan który tutaj pokazuje swoje dzieło nie ma samej wody :) dodał jakiś dodatek typu wodorotlenek sodu / potasu lub jakiś inny wynalazek :) przy 24V i tak małej powierzchni nie jest wstanie zrobić nawet pół litra na minute :)
nie - to mieszanka wodoru z tlenem w zasadzie 2:1 jak w składzie wody (część odkłada się na elektrodach) - ilość dostarczonej energii potrzebnej do rozkładu wody jest prawie równa (straty) tej uzyskanej w wyniku spalenia - tak ze cały tytuł tego filmiku to przykład DEBILIZMU
Ok, jednak trochę mało konkretów. Głównie bilansu, choćby szacunkowo tego ile energii elektrycznej trzeba włożyć ( uwzględniając straty) w elektrolizę wody w stosunku do energii jaką możemy uzyskać gazu. Również uwzględniając straty, bo jak sam pan wspomniał, np silnik spalinowy ma sprawność ok 30%. Jeśli ma on obracać generatorem, to znów, sprawność generatora itd. Czy nie okaże się, że gra nie warta świeczki?
Fantasta. Wszystko proste i do zrobienia w 15 minut, tylko, ze nic ma zrobione. Tylko gada, gada, gada........................................................................................................................................................
I tak i nie. Wodór to dwa atomy wodoru złączone ze sobą. Gaz browna to te dwa sklejone atomy wodoru rozdzielone czyli pojedyńcze atomy. Wodór daje z grubsza 4 razy więcej energi niż benzyna ( z tej samej wagi) a gaz browna daje 4 razy więcej energi niż wodór czyli z grubsza 16 razy więcej niz benzyna.
Aby wytworzyć ów gaz wystarczy zrobić zwykłą elektrolizę. Rozbić wiązania atomów wodoru i tlenu. Problem polega na tym że energia potrzebna do elekrolizy jest znacznie większa od wytworzonej energii przy spalaniu tego gazu.
Przecież to jest HHO generator Wodoru :-) To ten tlenowodór jest gazem Browna? Ja zrobiłem wodór z kreta do udrażniania rur, wody i folii aluminiowej... No i flaszki od piwa którą trzeba było chłodzić żeby nie pękła...
Technologia HHO jest powszechnie dostępna. Do silnika 1,8l można kupić zestaw za 650zł i samemu zamontować. W teorii to działa, ale na forum ludzie piszą, że to lipa. Sam bym sobie zamontował, ale to fajnie wygląda, a słabo działa. Jak by to działało, to każdy Kowalski by śmigał na wodzie.
Żarówka wolframowa 4% to energia na fotony światła widzialnego reszta to podczerwień i mikrofale , sprawność powyżej 100% (5 szeregowo). Świetlówka 20% widzialne , radiowe (smog em). LED jeśli mrugają 1000x sek. to 80% , prom radiowe (smog em). przyszłość to lampy kombinowane led + zwykłe żarówki.
A gdyby akumulator Edisona połączył z generatorem hho i zamknął w jednym pojemniku obydwa urządzenia są zasilane roztworem zasadowym który byłby jednocześnie paliwem podawanym z zewnętrznego pojemnika no i możemy lecieć na marsa
Pozwoliłem sobie ściągnąć Pana film i obejrzeć w programie o nazwie Sony Vegas pro 10 i wiem co Pan dodał do wody nie jest to soda oczyszczona nie jest to proszek do pieczenia :) jest to najzwyklejszy kret :) musi Pan powybierać kawałki aluminium zanim wsypie Pan to do wody i kilka razy przefiltrować zanim poddamy to elektrolizie , na dnie słoików widać jak aluminium się rozpuszcza :) stawiam na 24V i prąd rzędu 12A jak nie więcej ;) pozdrawiam
@@Wieslaw_wiking przy 24v bez katalizatora nie ma mowy o takiej elektrolizie jak u Pana, a jak widać woda zabarwia sie co oznacza katalizator nie ma piany czyli odpada proszek do pieczenia i soda oczyszczona chyba ze woda była bardzo zimna ;) ;) nawet jeśli odległość pomiędzy blachami będzie miała mniej niż 1mm na czystej wodzie nie będzie takiego efektu ;) nie ładnie tak oszukiwać :) przerobiłem ten temat trza dobrać częstotliwość odpowiednią a nie robić ludzi w balona :)
@@Wieslaw_wiking z kątowni :) napisze jeszcze raz bawiłem sie HHO ;) nawet w separacje wodoru od tlenu ;) H2 palny + tlen = wybuchowy (postać gazowa ) Pana teorie są zbierane nie wiem skąd ;)
wszystko fajnie ale! to o czym ten Pan mówi czyli wtrysk wody nie dawał 300% mocy ... owszem podnosił moc silnika ale nie przez magiczny hho tylo przez fakt obniżenia temp ładunku, podniesienie wartości oktanowej (metanol) paliwa i jednoczesne podniesienie doładowania i wyprzedzenie zapłonu. w ten sposób można było faktycznie zastąpić cześć paliwa podawanego do silnika wodą a dokładniej mieszanina wody i metanolu.. metoda która została wprowadzona do fabrycznych aut jeżeli dobrze pamiętam to w latach 60 w USA gdzie w doładowanych autach zamiast intercoolera podawano wodę do silnika. problem był taki ze ludzie zapominali dolewać wody której szlo sporo .... i bum... obecnie firma bosh wprowadza system wtrysku wody który ma dać realna oszczędność w wysokości ok 5% paliwa dodam tylko ze w fabrycznych autach przy duzym obciazeniu i wysokich obrotach sporo paliwa jest podawane do silnika tylko po to aby !! studzic tłok i pozbyc sie nadmiaru tlenu ... jezeli komus ciezko sobie to wyobrazic to tlen z aluminium dopiero ogrzany do wysokiej temperatury spala się, tworząc tlenek glinu czyli dziurę w tłoku. Ten nadmiar paliwa powoduje jednocześnie obniżenie mocy i można zastąpić go wodą. Obecnie mam wtrysk wody w aucie ale w zupełnie innym celu. pozdrawiam
Wytworzył pan wodór, ale to są znikome ilości, ilość energii elektrycznej włożonej w produkcje nie przekłada się w bilans energetyczny, prędzej zasilisz pan prądem samochód itp niż wytworzonym wodorem z elektrolizy straty.
To nie do konca tak,wartosc energetyczne jest tutaj jednostka do obliczen, tutaj chodzi o inny czynnik jakim jest wybuchowosc! inna jest dla benzyny ,diesla czy metanu a jeszcze inna dla wodoru-i nie bardzo tu mozna uzywac porownan opartych na kalorycznosci.
Ciekawe jest to, że ci specjaliści od tych wynalazków mówią zwykle, że są na etapie uruchamiania, testów, czegoś tam jeszcze ale nie było jeszcze takiego co by powiedział że już zrobił, uruchomił przetestował, działa i jest do kupienia. A co do tych akumulatorów żelazowo niklowych to można je bez problemu kupić w dowolnych ilościach i nikt tego przed nikim nie ukrywa.
Bo to zwykła elektroliza i takie rzeczy robiono już ponad 100 lat temu. Zawsze będzie strata w układzie i uzyskana energia będzie mniejsza niż włożona.
Bo żydzi nie pozwalają na rozwój mądrym ludziom. Tylko swoich idiotów na stołki wpychają a nam karzą płacić za to co darmowe i za to co sami wytwarzamy, bo my robimy ale oni mają papierki że to ich własność. I tak nas okradają w biały dzień na naszych oczach a wy nic nie widzicie.
W całym tym filmiku zabrakło mi zagadnienie "gęstości prądu". Jeśli prąd będzie miał zbyt wysoką wartość w stosunku do przekroju poprzecznego elektrod, elektrolit zacznie się grzać, co będzie skutkowało udziałem objętościowym pary wodnej w mieszaninie HHO - obniżenie wartości opałowej. W technice wszystko, co się grzeje jest stratą energii (na generację ciepła, dyssypacja energii w postaci ciepła). Ideą jest taka konstrukcja, by moc włożona szła w 100% na generację wodoru oraz tlenu, bez generacji ciepła (aczkolwiek ciepło ma niebagatelny wpływ na zmniejszenie rezystywności elektrolitu - na plus jeśli chodzi o zmniejszenie rezystancji liniowej)...
Fajnie by było gdyby do wygenerowania tego wodoru nie była używana energia z sieci bo do generowania Energi w Polsce używamy głównie węgla a spalanie węgla na tworzenie wodoru nie ma sensu ale przychodzi myśl a co gdyby taki generator dostawał energię z paneli fotowoltaicznych ale to też się nie opłaca bo silniki elektryczne dysponują napewno większą sprawnością niż taki na wodór albo grzejniki elektryczne od piecy na wodór trochę nie po kolei ale jak ktoś jest kumaty to zrozumie zapraszam do dyskusji
Witam, prąd już płynie darmowy?, pytam ponieważ szukam taniej energii. Czytam szukam ale na razie to tylko szukanie i czytanie. Gdybym mieszkał przy rzece to pomyślał bym o mini elektrowni wodnej do własnego użytku.
Tak, w procesie łączenia się dwóch atomów wodoru w molekułę gazu wodoru (H2) rzeczywiście uwalnia się energia. Ta reakcja jest egzotermiczna, co oznacza, że uwalnia energia w postaci ciepła i światła. Energia uwolniona w tej reakcji jest spowodowana tworzeniem się wiązania chemicznego między dwoma atomami wodoru. Kiedy atomy łączą się w celu utworzenia związku chemicznego, otrzymany związek ma niższą całkowitą energię niż poszczególne atomy. Ta różnica energii nazywana jest energią wiązania i uwalnia się jako ciepło i światło, gdy wiązanie jest tworzone. Energia wiązania molekuły wodoru (H2) jest stosunkowo mała w porównaniu z innymi związkami chemicznymi, ale wciąż wystarczająca, aby wyprodukować zauważalną ilość ciepła i światła, gdy reakcja ma miejsce. Ta energia może być wykorzystana i wykorzystywana w różnych praktycznych zastosowaniach, takich jak wytwarzanie energii elektrycznej w ogniwach paliwowych i napędzanie rakiet.
W silniku o zapłonie iskrowym dodanie wody w procesie spalania powoduje przebicia na izolatorach świecy i w konsekwencji zanik iskry. Zwiększa też korozję części silnika. Nie jeden testował i nie działa w tak prostej formie jak tu przedstawiono albo wzrost mocy jest symboliczny rzędu 1-2 %.
Tak, to prawidłowe. Reakcje chemiczne, o których mówisz, to procesy tworzenia się gazu wodoru (H2) i gazu tlenu (O2) z odpowiednich pierwiastków, wodoru (H) i tlenu (O). Pierwsza reakcja, o której mówiłeś, to proces łączenia się dwóch atomów wodoru w molekułę gazu wodoru (H2). Ta reakcja często jest zapisywana w następujący sposób: H + H -> H2 Druga reakcja, o której mówiłeś, to proces łączenia się dwóch atomów tlenu w molekułę gazu tlenu (O2). Ta reakcja często jest zapisywana w następujący sposób: O + O -> O2 Trzecia reakcja, o której mówiłeś, to proces, w którym molekuła gazu wodoru (H2) reaguje z molekułą gazu tlenu (O2), tworząc dwa molekuły wody (H2O). Ta reakcja często jest zapisywana w następujący sposób: H2 + O2 -> 2H2O Te reakcje są ważne w wielu praktycznych zastosowaniach i są stosowane w różnych procesach przemysłowych. Są również ważne w zrozumieniu reakcji chemicznych i zachowania się gazów.
Od setek, a może i tysięcy lat ludzie próbują wynaleźć perpetuum mobile. W obecnych czasach nauczą takiego Adasia podstaw fizyki, ale ominie chłopiec lekcję z prawem zachowania energii. No i mamy wynalazcę, którego niepotrzebnie nauczono czytać i pisać.
problem jest, ze stosuje sie bandyckie prawa autorskie i po propozycji nie do odrzucenia , autor przepisuje patent na mafie korporacyjna i patent lezy na polce na zawsze, a korpo robi kase na tym co jest - ropa, wynaleziono juz wiele razy silniki na wode, efekt ? wynalazcy zaczeli produkcje samochodow najpierw ograniczono mozliwosc sprzedazy tylko do japonii, zrobili to jankesy, a potem wynalazca i szef fabryki zniknal i fabryke zamknieta , jest to tak popularne ze Jan Pajak w swojej monografii nazwal to przeklenstwem wynalazcow a prawo zachowania energii bez znajomosci wszystkich form energii mozesz sobie w bajki wlozyc
Mąka gazowa to rozkładana stał nierdzewna podczas elektrolizy, pozytywny biegun generatora najbardziej się zużywa. A ten bezpiecznik to woda czyli bobler chodzi o to żeby nie nastąpiło spalanie wsteczne.
Cytaty z opracowani dotyczących energii słonecznej "Maksymalną mocą jaką można wykorzystać bezpośrednio z energii słonecznej na jednym metrze kwadratowym powierzchni jest tzw. stała słoneczna, która wynosi średnio 1367 W/m2 i jest mocą promieniowania słonecznego docierającą do zewnętrznej warstwy atmosfery. 35-37% tej energii odbija się od atmosfery lub jest przez nią wchłaniana, więc do powierzchni Ziemi dociera do 1000 W/m2. Natężenie promieniowania słonecznego wyrażone w watach na metr kwadratowy (W/m2) jest to gęstość mocy promieniowania padającego w ciągu jednej sekundy na powierzchnię prostopadłą do kierunku promieniowania. Najwyższe natężenie promieniowania odnotowano na Kasprowym Wierchu - ok.1200 W/m2 i w pasie nadmorskim - ok. 1050 W/m2. Najczęściej wartości promieniowania słonecznego wahają się od 600-800 W/m2." Rocznie przeciętnie dociera na terenie Polski 2.7 kW na m2 na dzień.Dodaj sprawność kolektorów, fotoogniw. Przestaje być takie różowe, co nie znaczy nieopłacalne.
Z kad masz te dane? Wyobraz sobie że mam panele amorficzne o mocy nominalnej 900W, czyli moc producenta podana przy laboratoryjnym promieniowaniu 1000W/m2. A w ciągu roku kilkanaście razy inwerter mierzy moc produkowaną na poziomie 1150W. Wiadomo że na ogół jest to 500-600W ale po informacjach które podałeś to byłoby niemożliwe żeby produkowały 900W a gdzie 1150W...?
Jest całkowicie nieopłacalne. 1. szczególnie nie stabilne nasłonecznienie. 2. Nasłonecznienie jakie podajesz to szczytowe , a nie stałe! 3. Szczyt nasłonecznienia sięgający 80% najwyższego jest pomiędzy godziną 10 - 14 w południe. Po cholerę ci zabezpieczenie prądu w południe skoro szczyt poboru prądu to miedzy 6-10 oraz 18-22 !!! Niby skąd masz wziąć takie nasłonecznienie w tych godzinach ? Zwróć uwagę również , że solary maja wydajność ok 80 % a po 20 latach tracą 20-25% sprawności.
Biuro EMEM TRANSPORT . Ten wynalazca dopiero będzie błyskotliwy jak mu to pie.....e. Dzieckiem będąc bawiłem się małymi ilościami tego wynalazku. Efekty były zaiste "piorunujące"
@@3m1l96 to nie jest żaden 4 stan skupienia tylko ROZKŁAD związku chemicznego w tym wypadku wody na TLEN I WODÓR...6 klasa podstawówki...no może 7...tej PRAWILNEJ ZA PRL
Firma hho robi takie urządzenia do silników ,fajne urządzenie ,samochód ,traktor generuje energię elektryczną więc urządzenie świetnie się spisuje ,gaz jest doprowadzany do silnika
+Paweł Dorosz To nie jest żaden wodór, tylko mieszanina wodoru i tlenu. Jakbyś robił elektrolizę i oddzielił obie elektrody to na jednej otrzymasz tlen a na drugiej wodór, tutaj gazy mieszają się razem i masz gaz Browna.
Chciałbym tylko wiedzieć co na to prawo zachowania energii... Trzeba przyłożyć energię elektryczną aby rozerwać wiązania wody, energia uzyskana przy spalaniu uzyskanych gazów (tlen+wodór) nigdy nie będzie większa niż zużyta na elektrolizę wody.
czy w twoim prawie zachowania energii uwzgledniasz tez energie o ktorych cie nie uczyli w szkole, energia plazmy zimnej , energia wiru co o tym wiesz? co wiesz o dzialach plazmowych strzelajacych pierscieniowatymi piorunami w 15 i 16 wieku? nic nie wiesz wiec nauczyli cie w szkole klamstwa a ty nic nie sprawdziles tylko wkules na pamiec
Ów gaz Browna to dawna nazwa mieszaniny wodoru i tlenu w proporcji 2:1, dziś ten "cud" nazywamy mieszaną piorunującą i na 100% nie jest stanem skupienia wody. Najprościej uzyskać go na drodze elektrolizy zwykłej wody. "Wspaniały wynalazek" znany jest od wielu, wielu lat. Szkopuł w tym, że na elektrolizę potrzeba energii elektrycznej - zwykłego prądu. Proces ten jest powszechnie stosowany na pokładach łodzi podwodnych. Całą zabawa nie ma sensu, bo ilość energii którą otrzymamy przy wybuchowym spalaniu wodoru w tlenie jest dokładnie taka sama ile włożymy w elektrolizę, co wynika z praw termodynamiki. Kolejny oszołom, coś jak rzekomy generator Tesli...
Andrzeju ! Otóż ma sens ! 1 posiadamy możliwość uzyskania energii elektrycznej ze źródeł naturalnych WODA POWIETRZE SŁOŃCE ZIEMIA ! 2 np samochody elektryczne są drogie w eksploatacji (chodzi o akumulatory) 3 silniki elektryczne maja mniejszą sprawność niż silniki spalinowe 4 silniki elektryczne maja mniejszą MOC niż silniki spalinowe porównując gabaryty. 5 silniki elektryczne maja mniejszy zasięg KM niż silniki spalinowe
Arkadiusz Nowakowski Ad 1 Istotnie, można pozyskiwać energię elektryczną albo bezpośrednio ze słonecznego światła (ogniwa fotowoltaiczne), wiatru, wody (zapory i elektrownie) albo nawet fal morskich. Wszakże poza elektrowniami tradycyjnymi (zapora na rzece) pozostałe są bardzo drogie - nieopłacalne. Zasoby energetyczne rzek są za to mocno ograniczone iż nawet gdyby skwapliwie wykorzystać wszelkie ich zasoby nie pokryją one obecnego zapotrzebowania. Kosztem, poza bezpośrednimi, jest radykalny wpływ na środowisko. Szczególnie wielkie tamy rujnują obszary o tysiącach kilometrów kwadratowych... Ad 2 Samochody elektryczne są już dziś per saldo (koszt zakupu + koszt eksploatacji) TAŃSZE od trakcji spalinowej już po pierwszych 200 tysiącach przejechanych kilometrach. Następne stanowią niewielki ułamek kosztów trakcji spalinowej. Co więcej; coraz więcej wielkich firm poważnie przymierza się do produkcji aut elektrycznych. Coraz tańszych, o coraz większym zasięgu. Ad 3 Silniki spalinowe bez trudu osiągają sprawność ponad 90%. Spalinowe z wielkim trudem 50%, co wynika z obiegu Carnota. Ad 4 Silniki elektryczne można budować na dowolnie dużą moc - lokomotywy elektryczne na przykład. Na marginesie: wielkie lokomotywy spalinowe działają w ten sposób, że silnik spalinowy napędza generator elektryczny, a koła napędzają silniki elektryczne... Budowane są przemysłowe silniki elektryczne o potężnych mocach - setki MW - bowiem napęd spalinowy jest nieopłacalny. Co więcej: moc na jednostkę masy silnika elektrycznego jest o wiele korzystniejsza od wszelkich, innych silników, poza turbinami gazowymi. Zaś turbiny gazowe, o ironio, używane są najczęściej jako napęd agregatów prądotwórczych. Ad 5 Istnieją już SERYJNIE produkowane samochody o zasięgu ponad 500 kilometrów na jednym ładowaniu akumulatorów (Tesla S). Co najciekawsze: ich producent oferuje w zestawie ogniwa fotowoltaiczne pozwalające ładować akumulatory gdy słoneczko świeci. Więc koszt energii w ogóle za darmo, nie licząc amortyzacji inwestycji, która i tak jest niższa niż benzyna. Bez skażenia środowiska! Naukowcy cały czas pracują nad nowymi typami akumulatorów i oczywistym jest, że coś wymyślą. Bo stawka jest niesamowicie wysoka a przyszłe zyski oszałamiające. Generalnie: radziłbym najpierw upewnić się, że podawane informacje mają jakikolwiek sens... Niezależnie od powyższego woda nie może być paliwem, bo jako taka jest po prostu "popiołem" po spaleniu wodoru w tlenie. W sensie termodynamicznym stanowi tzw. dół energetyczny.
Wszędzie chodzi o włożenie energii najmniejszym kosztem, aby uzyskać naiwięcej energii. Prostym sposobem i ekologicznym jest para wodna odziałajująca na katalizator żelazny. Drugiem kwas działający na metal, ale pozyskanie wodoru sięga 37%. Czyli tyle co wydasz w produkcję wodoru, 43 % Masz strat. Ostatnio czytałem o facecie który pracują w Nwewadzie i ma samochód napędzany wodorem i się wypowoiadał że technologia rozkładu wody na wodór i dwie części tlenu. Darmową energię by dało przy domu jak byś miał małą elektrownie wodorową do tego solary lub elektrownie wiatrową ale w tedy platyna jest droga.
Większości komentujących polecam powrót do szkoły podstawowej i rzetelną naukę w zakresie chemii i fizyki - zamiast wiary w cuda... Osobom twierdzącym, że szkolnictwo jest zmanipulowane, aby nas ograniczać odpowiem tak: Zmanipulować można wiele tematów i przedmiotów, ale w zakresie nauk ścisłych takich jak matematyka, fizyka i chemia manipulacja praktycznie jest niemożliwa. Możliwa jest jedynie niechęć do nauki i wszechogarniająca ignorancja.
no i niestety bzdury wypisujesz nawet takie nauki jak fizyka i matematyka to oszustwo a kiedy do tego doszli, wojsko nie stosuje tej fizyki ani matematyki bo sie nie sprawdza, oszukali cie i ukryli wiele zrodel energii np plazme albo orgon
To jest jeszcze glupsze od tego co oni robią bo wtedy zachodzi reakcja niekontrolowana i może rozsadzic słoik a oni w razie nadprodukcji odepną akumulator
Raczej na wodór a nie wodę. W gospodarstwie domowym to trochę niebezpieczne ale ciepłownie można by robić z powodzeniem tylko znając Polskę wtedy opodatkują wodę do.ceny benzyny i dopiero będzie bieda
Z elektrolizy roztworu chlorku sodu czyli soli kuchennej wychodzi wodór 🤦. Na chemii w 8 klasie mielismy ,nawet ten gas ma te same właściwości co wodór : spala się z charakterystycznym dźwiękiem w dodatku bardzo gwaltownie.
patrząc po tym układzie to gość ma mieszankę gazów H2 i O2 w stosunku 2 +1 czyli tzw mieszanina piorunująca - robiliśmy to na chemii w VII kl szkoły podstawowej - duży szacun dla odkrywcy. Pozdrawiam
Zaczynam oglądać, ale przerwałam bo jak Cię dziadek zobaczyłam to już wiem że będzie nie zła beka i warto przypalić lufkie hihihi Zapowiadasz się fajniutko hihihi.
A po co chcesz spotykac sie z czlowiekiem ktory robi experymenty ktore znane sa od 100 lat i wiadomo, ze to nie wyoal bo wiecej energii wkladasz niz wyciagasz, ogarnij sie chlopie
Wczoraj miałem okazję osobiście spotkać I porozmawiać z Panem Adamem i powiem tak mam ogromny szacunek dla tego człowieka jestem pod wrażeniem jego ogromej wiedzy i pomysłowości naprawdę mega Mózg,Życzę mu dużo zdrówka i pozdrawiam.💪💪💪
Szkoda ze nie ma Xzedci 2 Filmu. Postepiw i vo udalo sie dokonczyc
Gdzie obecnie jest siedziba firmy ? prosze o kontakt na priv
@Jacke Samson Przecież wyjaśnia że zrobił w szkle bo jest tanio i robił to na szybkiego.A zbiorniki ze szkła w samochodzie to zupełny bezsens jest poza tym nie ma tam nie wiadomo jakiego ciśnienia.Wysłuchaj całej dyskusji a potem coś sensownego napisz bo wyskoczyłeś jak filip z konopi.
@@darkydark4832 Też jestem zainteresowany, może trzeba jakoś pomóc Panu Adamowi.
Jestem na etapie budowy fotowoltaiki OFF GRID 4,2kW , latem nie wykorzystam tego prądu, można by było robic gaz Brauna, trzeba dodać że mam studnie i zada jeszcze za darmo, myślałem o produkcji HHO, ale elektrody do elektrolizy ponoć mają krótką żywotność. Czasy robią się nieciekawe, więc nadzieja jeszcze w Panu Adamie.
@@madafaqua jestem wdzięczny za te literki.. = jest wiele sposobów na podniesienie wytrzymałość szkła miedzy innymi powlekanie plastykiem pet lub inną substancją zwiększa komfort oraz technicznie poprawia wytrzymałość szkła i ciśnienie ma ujście i są już tzw woblery zapobiega cofaniu płomienia i elektroniczne zabezpieczenia wyłączające zasilacz.
Takie cuda to robiłem w podstawówce w latach 80-tych. Dwie baterie 4,5V w szereg, dwie odwrócone szklanki w misce i zalane wodą, dwa kabelki z gwoździami na końcach kabli i te gwoździe w szklanki. Cała instalacja zostawiona na noc, a rano szklanki napełnione tlenem jedna, a druga wodorem i po zmieszaniu i zapaleniu, fajne bum.
Jest w Australii profesor polskiego pochodzenia, który opracował elektrody, zdaje się, że na bazie tlenku tytanu, które usprawniają proces elektrolizy. Prąd do elektrolizy z solarów i wodór pompują do butli kompresorem. W momencie potrzeby prądu następuje odwrócenie procesu i wodorek leci na ogniwo paliwowe. Po pomiarach wyszło, że proces jest znacznie sprawniejszy niż magazynowanie energii elektrycznej w akumulatorach.
Masz jakiś namiar?
Jest ktoś kto nie uciekał z lekcji chemii w komentujących i wie o co chodzi a nie szuka paranormalnego zjawiska :-) I zgadza się- to wiedza z podstawówki.
Tlen z wodorem. ...trzeba miec nie pokolei. ....wynalazca nie wie jak sie te gazy izoluje. ...
@@gkskala82 Same się izolują na każdej z elektrod.
Nie byłem prymusem z przedmiotów ścisłych, ale żeby coś wybuchło lub się zapaliło po elektrolizie to się nie mieszało z powrotem wodoru z tlenem bo inaczej powstałaby z powrotem woda. A ta się nie zapali. Zapala się tylko wodór (H) . Elektroliza to rozszczepienie wody na wodór i tlen H + O² = H²O Wodór się pali a tlen tylko podtrzymuje palenie.
to odrycie robilismy w szkole sredniej na lekcji chemii w 1960tym
klopot z wodorem lezy w tym, ze molekula wodoru jest mala i uszczelnienie pojemnika bez porownania trudniejsze niz w przpadku innych gazow, a jak pokazano mieszanina z tlenem grozna.
wodor jest uzywany jako zrodlo energii w statkach kosmicznych, po czesci dlatego ze produktem spalania jest woda.
rosjanie uzywaja dokladnie metody ktora opisuje wynalazca od przynajmniej 40 lat w celu "przechowywania" energii elektrycznej: w czasie gdy jest jej nadmiar elektroliza wody produkuje wodor ktory uzywa sie jako zrodla energii w czasie gdy jest na nia zapotrzebowanie.
jedna z metod przechowywania wodoru jest w formie hydrazyny 9czasami uzywana w rakietach, jak tez w statkach kosmicznych) ale z nia jest tez wiele problemow.
moja rada: zanim bedziecie spedzac czas i pieniadze na wlasne wynalazki nalezy spedzic jakis czas w szkole.
Problem tylko w tym że żeby wytworzyć gaz Browna zużyjemy dużo więcej energii niż uzyskamy z tego gazu No chyba że ktoś wykorzysta do tego fotowoltaikę
sprawdziles czy tylko bazujesz na wiedzy szkolnej, a nie wiesz ze cie oszukali?
Dopiero teraz tu trafiłem, podoba mi się te zaawansowane technologicznie laboratorium wynalazcy;)
Pan Adam-mk to wybitny specjalista ,nie tylko w dziedzinie fizyki ,ale także w budownictwa i instalacji co ,klimatyzacji ,wentylacji ,i szeroko pojętej fizyki domu. Aktualnie pozyskała go firma z branży pomp ciepła .
gdzie obecnie znajduje się siedziba firmy ?
Za czasow Forda konkurencje niszczono np; P. Dizla , Tesle i wielu innych. W1912, 14nastym były juz auta na pare i prąd potem korporacje dyktowalo ceny jak dzisiaj nic się nie zmieniło....
Świetny facet z tego Pana Adama :) pozdrawiam poprostu jest to niesamowite....
Palant.
@@montffa9222 ?
Kapitalna dykcja kolesia, przyjemnie się go słucha. Sam przedmiot rozmowy dyskusyjny, ale co to przeszkadza! :)
W jej w szkole na j. Polskim były lekcje dykcji. Bardzo trudne i była to zmora dla dzieci. Ale efekty słychać.
Kiedyś w szkole podstawowej bawiliśmy się elektrolizą wody. No ale kiedyś szkolnictwo było podobno zacofane.
no właśnie szkoda że do tej szkoły chodziłeś.
@@Wieslaw_wiking Możesz rozwinąć bo nie rozumiem?
No tyle ,że w szkole to był wodór a nie jakiś czwarty stan skupienia wody.
@@kimson8408 To nie żaden 4. stan skupienia wody, tylko mieszanina wodoru i tlenu, która jest mocno wybuchowa.
@@mwitbrot no raczej
Wodorotlenek niklu +czysta stal=akumulator Edisona. 👍👏💞
Czyste może być żelazo, nie stal. Zajrzyj do Wikipedii , co to jest stal
Wykorzystanie energii w solarach może sięgać 90% czyli ok, kolektory próżniowe albo cieczowe, bufor też niezły pomysł, jeden haczyk - potrzebujemy tego ciepła zimą. Generalnie gromadzenie ciepła na c. 100m2 wymaga 200m3 izolowanego zbiornika wody, ciepło w piasku to podobna ilość tylko wyższa temperatura, wynika to z różnic w pojemności cieplnej.
Alternatyw jest kilka - energia w paliwo (powertogas z wodoru i co2), kompresja powietrza, co2, akumulatory przepływowe albo gromadzenie ciepła (Wiki - magazynowanie energii). Przemysł za bardzo aktualnie chce się nastawić na akumulatory o dużej pojemności na kg czyli do pojazdów a dla domów nie jest to wcale potrzebne. Są jeszcze technologie niskotemperaturowe, generatory na ciecze nisko wrzące (odwrotne pompy ciepła) albo panele na podczerwień (parę lat temu pojawiła się i zgubiła w otmętach - nanoanteny)
Bardzo dziękuję za ważne ciekawe informacje
Świetny materiał ,dziękuje!
Ciekawe ile pradu zuzywa do elektrolizy, i nie zaden gaz browna tylko wodór.
Ale aktualna treść na obecne czasy
Witam serdecznie. Na początku wielkie podziękowania za świetny materiał, wielce wartościowy i hipnotyzujący za sprawą Pana Adama. Mam pytanie czy jest możliwość jakiegoś kontaktu właśnie z tym Panem? Dużo bym dał za rozmową albo raczej wykład właśnie od niego. Pozdrawiam wszystkich świadomych
tak świetny, że nic nie widać !
Ciekawe ile pradu zuzywa do elektrolizy, i nie zaden gaz browna tylko wodór.
Nie wodór tylko HHO potocznie zwany gazem Browna. Co za roznica ile gdy ma się magazyn? Myslisz o korzystaniu z sieci to pozdrowienia dla Ciebie :D
@@Damian-il5gr no właśnie nie wodór tylko hho. Szukam tego bo myślę przerobić malucha na hho i parę
Gościu ma głos jak lektor z SONDY z lat 80tych :)
A wiedzę jak dziecko, które dopiero idzie do podstawówki
Gaz Browna nie jest gazem, który można spalić. Gaz Browna to mieszanina azotu i tlenu, która jest produkowana przez wybuchy materiałów wybuchowych, takich jak dynamit lub nitrogliceryna. W przeciwieństwie do innych gazów, gaz Browna nie jest płynny ani ciekły, ale ma postać stałą, podobną do proszku. Gaz Browna jest niepalny i nie wybucha, ale jest bardzo łatwopalny, co oznacza, że łatwo ulega zapaleniu. Gaz Browna jest często stosowany jako środek wybuchowy w przemyśle naftowym i górniczym, ale jego użycie jest ograniczone ze względu na ryzyko wybuchów i pożarów.
Jeśli chodzi o spalanie wodoru (H2), to jest to proces chemiczny, w którym wodór łączy się z tlenem z powietrza, tworząc wodę (H2O) i wydzielając dużą ilość energii. Proces ten przebiega w następujący sposób:
Wodór łączy się z tlenem z powietrza, tworząc H2O i wydzielając dużą ilość energii.
Wodór łączy się z tlenem w ilości 2:1, tworząc H2SO4 (kwas siarkowy).
Wodór łączy się z tlenem w ilości 2:2, tworząc H2SO4 (kwas siarkowy).
W przeciwieństwie do tego, co sugerujesz, spalanie gazu Browna nie przebiega przez implozję lub zapadanie się. Gaz Browna jest mieszaniną azotu i tlenu, która jest produkowana przez wybuchy materiałów wybuchowych i nie jest gazem, który można spalić.
Bardzo interesujacy człowiek z Pana Adama czy jest wiecej filmow czy nagran audio stron www z panem Adamem?
Jaki gaz Browna? Podczas elektrolizy wody woda rozkłada się na wodór i tlen. Wodór jest wybuchowy- stąd w pierwszych minutach strzela podpalony.
Są silniki na wodór- tam się go nie spala ale na katalizatorze w sposób mniej wybuchowy przetwarza na wodę. W postaci niesprężonej 2 g wodoru to ok 20 litrów gazu.
Gaz Browna czyli mieszankę HHO wykorzystuje się w palnikach i to ma sens, można próbować dodać do samochodu korzystając z panelu na dachu ale energetycznie to szkoda zachodu. Wodór i owszem czyli separowane elektrody ale czysty wodór bardzo ciężko się przechowuje i ma tendencje do ucieczki. Polecam artykuł na Wiki magazynowanie wodoru.
No wlasnie gdyby dac panel na dach do tego sterowac pwm 20khz. Mam auto idealne pod eksperyment i zasilane jest lpg i myslalem wlasnie aby dolozyc hho zmniejszyc na srubie ilosc lpg
Bardzo cennych porad udziela na forum Muratora.
czwarty stan skupienia wody, czy po prostu elektroliza i rozpad wody na tlen i wodór?
To może czwarty stan skupienia benzyny - worek węgla i wiadro wodoru(w postaci wody do elektrolizy). Macie ode mnie za darmo - wiedza tajemna od dziś dla wszystkich!
Jak dla mnie to nie mam nic do tego ale to daje takiego kopa jakby wlać szklankę wody do jeziora Powodzenia w ulepszaniu aparatury
Oj ta polskosc .U mnie na osiedlu panele sloneczne zasilaja orzadzenie do elektrolizy /Anoda Katoda /produkujac wodor ktory jest magazynowany i w razie potrzeby jest paliwem zasilajacym generator produ.Jest to tansze od magazynowania energii w bateriach.Pozdrawiam USA
Bardzo dobry program pozdrawiam
Widziałem na własne oczy . Zakład chemiczny w Antwerpii , Zbudowana elektrownia na gaz Browna , Budynek 4 piętrowy . na 3 klatki długi (poglądowa wielkość ) .
Dofinansowana z unii europejskiej . Zaopatrywała w energię 2 fabryki obok siebie Produkowała gaz Browna do generatora napędzanego silnikiem okrętowym i napędzającym generator prądu . Nadmiar gazu jest odprowadzany do świeczki i jest spalany . Powstaje woda . Unia to finansuje i jest to znane . Zbudujmy jeszcze kilka w Polsce . Moc to około kilka mega wat . Ulica Sheldelan Antwerpia .
A skąd biorą energię do wytwarzania tego gazu?
@@wojciechparol9417 z madrosci- wykorzystuja wiedze ktorej cie w szkole nie ucza bo masz byc biedny i glupi
Jest to mieszanina wodoru z tlenem albo jak kto woli tlenu z wodorem (hho) :) sam wodór jest w tym przypadku palny ( nie wybuchowy ) gdy zmiesza sie z tlenem który wytwarza sie na elektrodzie PLUSOWEJ ( + daje TLEN ) ( - daje WODÓR ) jest masakrycznie wybuchowy Pan który tutaj pokazuje swoje dzieło nie ma samej wody :) dodał jakiś dodatek typu wodorotlenek sodu / potasu lub jakiś inny wynalazek :) przy 24V i tak małej powierzchni nie jest wstanie zrobić nawet pół litra na minute :)
+MegamoBike Dlatego nie opłaca się kompletnie inwestować w takie cuda. No ale ludziska poszukują, poszukują, poszukują... i dupa :)
Rozumiem że ten cały gaz Browna to wodór, produkowanie go w jakiejś piwnicy w słoikach w dużych ilościach nie jest najrozsądniejszym pomysłem.
nie - to mieszanka wodoru z tlenem w zasadzie 2:1 jak w składzie wody (część odkłada się na elektrodach) - ilość dostarczonej energii potrzebnej do rozkładu wody jest prawie równa (straty) tej uzyskanej w wyniku spalenia - tak ze cały tytuł tego filmiku to przykład DEBILIZMU
dokladnie, to HHO - mozna to wytwarzac i zuzywac na biezaco ;]
@@user-re7cq3wy6r prawie czyni duza roznice
Ok, jednak trochę mało konkretów. Głównie bilansu, choćby szacunkowo tego ile energii elektrycznej trzeba włożyć ( uwzględniając straty) w elektrolizę wody w stosunku do energii jaką możemy uzyskać gazu. Również uwzględniając straty, bo jak sam pan wspomniał, np silnik spalinowy ma sprawność ok 30%. Jeśli ma on obracać generatorem, to znów, sprawność generatora itd. Czy nie okaże się, że gra nie warta świeczki?
W wyniku elektrolizy powstaje mieszanina tlenu i wodoru w idealnych proporcjach. Po zapaleniu wybucha. Co w tym dziwnego?
Dlatego używa się bezpiecznik gazowy. ( Kupny lub zrobiony za pomocą rurki z wełną stalową ) i do tego "bubbler"
Fantasta.
Wszystko proste i do zrobienia w 15 minut, tylko, ze nic ma zrobione.
Tylko gada, gada, gada........................................................................................................................................................
Zdecydowanie poprawi się sprawność silnika, jeśli zbliży się do niego wierzbową różdżkę, nasiąkniętą w wodzie ze studni głębinowej.
Piękne nagranie, dopiero po trzech latach je odkryłem. Czy ten gaz Browna to nie jest po prostu wodór?
też tak myślę
I tak i nie. Wodór to dwa atomy wodoru złączone ze sobą. Gaz browna to te dwa sklejone atomy wodoru rozdzielone czyli pojedyńcze atomy. Wodór daje z grubsza 4 razy więcej energi niż benzyna ( z tej samej wagi) a gaz browna daje 4 razy więcej energi niż wodór czyli z grubsza 16 razy więcej niz benzyna.
Aby wytworzyć ów gaz wystarczy zrobić zwykłą elektrolizę. Rozbić wiązania atomów wodoru i tlenu. Problem polega na tym że energia potrzebna do elekrolizy jest znacznie większa od wytworzonej energii przy spalaniu tego gazu.
Ten moment gdy w nagraniu audio mówią "popatrz"
Chciałbym mieć takiego mistrza za przewodnika
To idź do szkoły podstawowej, na chemii takie rzeczy się robi XDDDDD
@@wojciechparol9417 Hahaha Polonus zadrwił sobie🤣
Ale ja bardzo cenie sobie Tego Człowieka.
Debilu
Podczas elektrolizy należy odseparować tlen od wodoru. Mieszanina piorunująca jest zbyt niebezpieczna.
Czekam na part 2
Odwiedz pan znowu pana Adama możdżonka po 8 latach
Przecież to jest HHO generator Wodoru :-) To ten tlenowodór jest gazem Browna? Ja zrobiłem wodór z kreta do udrażniania rur, wody i folii aluminiowej... No i flaszki od piwa którą trzeba było chłodzić żeby nie pękła...
Życie Jest Piękne TV RUclips tak jest gazem Browna.
Czy Adam Możdzonek wykonał jakiś projekt poza teoretyzowaniem?
Technologia HHO jest powszechnie dostępna. Do silnika 1,8l można kupić zestaw za 650zł i samemu zamontować. W teorii to działa, ale na forum ludzie piszą, że to lipa. Sam bym sobie zamontował, ale to fajnie wygląda, a słabo działa. Jak by to działało, to każdy Kowalski by śmigał na wodzie.
od tego sa komputery w autach, by nie pozwolic, by to wypalilo wiec samo podlaczenie bez zmiany oprogramowania nie daje efektu
Jaki gaz Browna ? Gościu przeprowadza elektrolizę wody (H2O) i otrzymuje wodór lub mieszaninę tlenu i wodoru. A Ziemia jest płaska ?
Niewiedza nie jest karalna, ale przy uwolnieniu większej objętości wodoru przestaje być śmieszna.
nie wodoru tylko HHO :]
Żarówka wolframowa 4% to energia na fotony światła widzialnego reszta to podczerwień i mikrofale , sprawność powyżej 100% (5 szeregowo).
Świetlówka 20% widzialne , radiowe (smog em).
LED jeśli mrugają 1000x sek. to 80% , prom radiowe (smog em).
przyszłość to lampy kombinowane led + zwykłe żarówki.
A gdyby akumulator Edisona połączył z generatorem hho i zamknął w jednym pojemniku obydwa urządzenia są zasilane roztworem zasadowym który byłby jednocześnie paliwem podawanym z zewnętrznego pojemnika no i możemy lecieć na marsa
Pozwoliłem sobie ściągnąć Pana film i obejrzeć w programie o nazwie Sony Vegas pro 10 i wiem co Pan dodał do wody nie jest to soda oczyszczona nie jest to proszek do pieczenia :) jest to najzwyklejszy kret :) musi Pan powybierać kawałki aluminium zanim wsypie Pan to do wody i kilka razy przefiltrować zanim poddamy to elektrolizie , na dnie słoików widać jak aluminium się rozpuszcza :) stawiam na 24V i prąd rzędu 12A jak nie więcej ;) pozdrawiam
skąd twoje teorie?
@@Wieslaw_wiking przy 24v bez katalizatora nie ma mowy o takiej elektrolizie jak u Pana, a jak widać woda zabarwia sie co oznacza katalizator nie ma piany czyli odpada proszek do pieczenia i soda oczyszczona chyba ze woda była bardzo zimna ;) ;) nawet jeśli odległość pomiędzy blachami będzie miała mniej niż 1mm na czystej wodzie nie będzie takiego efektu ;) nie ładnie tak oszukiwać :) przerobiłem ten temat trza dobrać częstotliwość odpowiednią a nie robić ludzi w balona :)
@@MegamoBike skąd ty bierzesz te teorie?
@@Wieslaw_wiking z kątowni :) napisze jeszcze raz bawiłem sie HHO ;) nawet w separacje wodoru od tlenu ;) H2 palny + tlen = wybuchowy (postać gazowa ) Pana teorie są zbierane nie wiem skąd ;)
@@MegamoBike i co? nic ci z tego nie wyszło?
wszystko fajnie ale! to o czym ten Pan mówi czyli wtrysk
wody nie dawał 300% mocy ... owszem podnosił moc silnika ale nie przez magiczny
hho tylo przez fakt obniżenia temp ładunku, podniesienie wartości oktanowej (metanol)
paliwa i jednoczesne podniesienie doładowania i wyprzedzenie zapłonu. w ten sposób
można było faktycznie zastąpić cześć paliwa podawanego do silnika wodą a dokładniej
mieszanina wody i metanolu.. metoda która została wprowadzona do fabrycznych
aut jeżeli dobrze pamiętam to w latach 60 w USA gdzie w doładowanych autach zamiast
intercoolera podawano wodę do silnika. problem był taki ze ludzie zapominali dolewać
wody której szlo sporo .... i bum... obecnie firma bosh wprowadza system
wtrysku wody który ma dać realna oszczędność w wysokości ok 5% paliwa
dodam tylko ze w fabrycznych autach przy duzym obciazeniu i wysokich obrotach
sporo paliwa jest podawane do silnika tylko po to aby !! studzic tłok i pozbyc
sie nadmiaru tlenu ... jezeli komus ciezko sobie to wyobrazic to tlen z
aluminium dopiero ogrzany do wysokiej temperatury spala się, tworząc tlenek
glinu czyli dziurę w tłoku. Ten nadmiar paliwa powoduje jednocześnie obniżenie
mocy i można zastąpić go wodą.
Obecnie mam wtrysk wody w aucie ale w zupełnie innym celu. pozdrawiam
Potwierdzam, też mam wtrysk ultradźwiekowy wody w aucie
Wytworzył pan wodór, ale to są znikome ilości, ilość energii elektrycznej włożonej w produkcje nie przekłada się w bilans energetyczny, prędzej zasilisz pan prądem samochód itp niż wytworzonym wodorem z elektrolizy straty.
To nie do konca tak,wartosc energetyczne jest tutaj jednostka do obliczen, tutaj chodzi o inny czynnik jakim jest wybuchowosc! inna jest dla benzyny ,diesla czy metanu a jeszcze inna dla wodoru-i nie bardzo tu mozna uzywac porownan opartych na kalorycznosci.
Bardzo ładnie wyposażone i nowoczesne laboratorium.Ten pan ma taczkę na hho?
😂
Ciekawe jest to, że ci specjaliści od tych wynalazków mówią zwykle, że są na etapie uruchamiania, testów, czegoś tam jeszcze ale nie było jeszcze takiego co by powiedział że już zrobił, uruchomił przetestował, działa i jest do kupienia. A co do tych akumulatorów żelazowo niklowych to można je bez problemu kupić w dowolnych ilościach i nikt tego przed nikim nie ukrywa.
Ciekawe ile pradu zuzywa do elektrolizy, i nie zaden gaz browna tylko wodór.
Sławek a na jakim etapie Ty jesteś, krytyki ?
@@misiomisio2335 To zależy o który etap konkretnie Ci chodzi.
Dlaczego tacy ludzie jak pan.......pracują w takich warunkach a nie są wspierani....????????????
Bo mało jest ludzi, którzy lubią wyrzucać pieniądze w błoto.
Bo to zwykła elektroliza i takie rzeczy robiono już ponad 100 lat temu. Zawsze będzie strata w układzie i uzyskana energia będzie mniejsza niż włożona.
Bo żydzi nie pozwalają na rozwój mądrym ludziom. Tylko swoich idiotów na stołki wpychają a nam karzą płacić za to co darmowe i za to co sami wytwarzamy, bo my robimy ale oni mają papierki że to ich własność. I tak nas okradają w biały dzień na naszych oczach a wy nic nie widzicie.
Bo system ówczesny nie chce takich ludzi - ma być patola i na każdym kroku podzielenie ,tylko taką masą da się sterować i wodzić za nosek.
My szaraki mamy kupować, a nie produkować !!!
gdzie mozna spotkac sie z paniem Adamem lub jakis namiar na niego? moze ktos mi pomoc ? z gory dziekuje
Gaz Browna ? nie trzeba było rzucać kamieniami w szkołę zamiast uczyć się chemii w podstawówce
To zaden gaz browna tylko zwykla mieszanina wodoru i tlenu po elektrolizie.
Yyy przecież to jest wodór HHO. I bawił się tym Adamski. Wielkie mi to odkrycie...
+MSich ax Adamski to półgłówek i oszust sprzedający generatory HHO ze słoików i blaszek z bębna ze starej pralki.
Panie Adamie z tego elektrolizera nie ma wodoru atomowego ...poczytaj Pan o piecu Leyna,poznasz pan zasadę jak coś takiego sie uzyskuje ...
woda to największy nieszanowany cud tej planety nowoczesna wiara będzie wodę czciła
Ciekawe ile pradu zuzywa do elektrolizy, i nie zaden gaz browna tylko wodór.
Robiłem to mając 12 lat. Sory.
W całym tym filmiku zabrakło mi zagadnienie "gęstości prądu". Jeśli prąd będzie miał zbyt wysoką wartość w stosunku do przekroju poprzecznego elektrod, elektrolit zacznie się grzać, co będzie skutkowało udziałem objętościowym pary wodnej w mieszaninie HHO - obniżenie wartości opałowej. W technice wszystko, co się grzeje jest stratą energii (na generację ciepła, dyssypacja energii w postaci ciepła). Ideą jest taka konstrukcja, by moc włożona szła w 100% na generację wodoru oraz tlenu, bez generacji ciepła (aczkolwiek ciepło ma niebagatelny wpływ na zmniejszenie rezystywności elektrolitu - na plus jeśli chodzi o zmniejszenie rezystancji liniowej)...
ale żeś pojechał ,masz co nie co na ten temat na swoim kanale ,czy to tylko nawijanie makaronu?..na uszy
Z czego robisz ten prąd?
polecam zapoznać się z systemami Power2Gas...
Fajnie by było gdyby do wygenerowania tego wodoru nie była używana energia z sieci bo do generowania Energi w Polsce używamy głównie węgla a spalanie węgla na tworzenie wodoru nie ma sensu ale przychodzi myśl a co gdyby taki generator dostawał energię z paneli fotowoltaicznych ale to też się nie opłaca bo silniki elektryczne dysponują napewno większą sprawnością niż taki na wodór albo grzejniki elektryczne od piecy na wodór trochę nie po kolei ale jak ktoś jest kumaty to zrozumie zapraszam do dyskusji
Witam, prąd już płynie darmowy?, pytam ponieważ szukam taniej energii. Czytam szukam ale na razie to tylko szukanie i czytanie. Gdybym mieszkał przy rzece to pomyślał bym o mini elektrowni wodnej do własnego użytku.
Tak, w procesie łączenia się dwóch atomów wodoru w molekułę gazu wodoru (H2) rzeczywiście uwalnia się energia. Ta reakcja jest egzotermiczna, co oznacza, że uwalnia energia w postaci ciepła i światła.
Energia uwolniona w tej reakcji jest spowodowana tworzeniem się wiązania chemicznego między dwoma atomami wodoru. Kiedy atomy łączą się w celu utworzenia związku chemicznego, otrzymany związek ma niższą całkowitą energię niż poszczególne atomy. Ta różnica energii nazywana jest energią wiązania i uwalnia się jako ciepło i światło, gdy wiązanie jest tworzone.
Energia wiązania molekuły wodoru (H2) jest stosunkowo mała w porównaniu z innymi związkami chemicznymi, ale wciąż wystarczająca, aby wyprodukować zauważalną ilość ciepła i światła, gdy reakcja ma miejsce. Ta energia może być wykorzystana i wykorzystywana w różnych praktycznych zastosowaniach, takich jak wytwarzanie energii elektrycznej w ogniwach paliwowych i napędzanie rakiet.
super sprawa!
krótko i bez ceregieli to jest utopia, bilans energetyczny jest ujemny a przy okazji można stracić oczy przy wybuchu
fajnie jeszcze by bylo jak by był obraz przez cały film
@sqners prosto ja bym chętnie za to zapłacił...
W silniku o zapłonie iskrowym dodanie wody w procesie spalania powoduje przebicia na izolatorach świecy i w konsekwencji zanik iskry. Zwiększa też korozję części silnika. Nie jeden testował i nie działa w tak prostej formie jak tu przedstawiono albo wzrost mocy jest symboliczny rzędu 1-2 %.
Tak, to prawidłowe. Reakcje chemiczne, o których mówisz, to procesy tworzenia się gazu wodoru (H2) i gazu tlenu (O2) z odpowiednich pierwiastków, wodoru (H) i tlenu (O).
Pierwsza reakcja, o której mówiłeś, to proces łączenia się dwóch atomów wodoru w molekułę gazu wodoru (H2). Ta reakcja często jest zapisywana w następujący sposób:
H + H -> H2
Druga reakcja, o której mówiłeś, to proces łączenia się dwóch atomów tlenu w molekułę gazu tlenu (O2). Ta reakcja często jest zapisywana w następujący sposób:
O + O -> O2
Trzecia reakcja, o której mówiłeś, to proces, w którym molekuła gazu wodoru (H2) reaguje z molekułą gazu tlenu (O2), tworząc dwa molekuły wody (H2O). Ta reakcja często jest zapisywana w następujący sposób:
H2 + O2 -> 2H2O
Te reakcje są ważne w wielu praktycznych zastosowaniach i są stosowane w różnych procesach przemysłowych. Są również ważne w zrozumieniu reakcji chemicznych i zachowania się gazów.
jadąc motorem w gęstej mgle zauważyłem że motor ma większą moc i pracuje równomiernie
Dokładnie , a ja samochodem wykorzystuje to. Oszczędność i moc
Od setek, a może i tysięcy lat ludzie próbują wynaleźć perpetuum mobile. W obecnych czasach nauczą takiego Adasia podstaw fizyki, ale ominie chłopiec lekcję z prawem zachowania energii. No i mamy wynalazcę, którego niepotrzebnie nauczono czytać i pisać.
problem jest, ze stosuje sie bandyckie prawa autorskie i po propozycji nie do odrzucenia , autor przepisuje patent na mafie korporacyjna i patent lezy na polce na zawsze, a korpo robi kase na tym co jest - ropa, wynaleziono juz wiele razy silniki na wode, efekt ? wynalazcy zaczeli produkcje samochodow najpierw ograniczono mozliwosc sprzedazy tylko do japonii, zrobili to jankesy, a potem wynalazca i szef fabryki zniknal i fabryke zamknieta , jest to tak popularne ze Jan Pajak w swojej monografii nazwal to przeklenstwem wynalazcow a prawo zachowania energii bez znajomosci wszystkich form energii mozesz sobie w bajki wlozyc
I kak ma się sprawność urządzenia, tzn stosunek energii zużytej do elektrolizy i energii powstałej w procesie spalenia otrzymanej mieszanki.
Mąka gazowa to rozkładana stał nierdzewna podczas elektrolizy, pozytywny biegun generatora najbardziej się zużywa. A ten bezpiecznik to woda czyli bobler chodzi o to żeby nie nastąpiło spalanie wsteczne.
Cytaty z opracowani dotyczących energii słonecznej
"Maksymalną mocą jaką można wykorzystać bezpośrednio z energii słonecznej na jednym metrze kwadratowym powierzchni jest tzw. stała słoneczna, która wynosi średnio 1367 W/m2 i jest mocą promieniowania słonecznego docierającą do zewnętrznej warstwy atmosfery. 35-37% tej energii odbija się od atmosfery lub jest przez nią wchłaniana, więc do powierzchni Ziemi dociera do 1000 W/m2.
Natężenie promieniowania słonecznego wyrażone w watach na metr kwadratowy (W/m2) jest to gęstość mocy promieniowania padającego w ciągu jednej sekundy na powierzchnię prostopadłą do kierunku promieniowania. Najwyższe natężenie promieniowania odnotowano na Kasprowym Wierchu - ok.1200 W/m2 i w pasie nadmorskim - ok. 1050 W/m2. Najczęściej wartości promieniowania słonecznego wahają się od 600-800 W/m2."
Rocznie przeciętnie dociera na terenie Polski 2.7 kW na m2 na dzień.Dodaj sprawność kolektorów, fotoogniw. Przestaje być takie różowe, co nie znaczy nieopłacalne.
Z kad masz te dane? Wyobraz sobie że mam panele amorficzne o mocy nominalnej 900W, czyli moc producenta podana przy laboratoryjnym promieniowaniu 1000W/m2. A w ciągu roku kilkanaście razy inwerter mierzy moc produkowaną na poziomie 1150W. Wiadomo że na ogół jest to 500-600W ale po informacjach które podałeś to byłoby niemożliwe żeby produkowały 900W a gdzie 1150W...?
Jest całkowicie nieopłacalne. 1. szczególnie nie stabilne nasłonecznienie. 2. Nasłonecznienie jakie podajesz to szczytowe , a nie stałe! 3. Szczyt nasłonecznienia sięgający 80% najwyższego jest pomiędzy godziną 10 - 14 w południe. Po cholerę ci zabezpieczenie prądu w południe skoro szczyt poboru prądu to miedzy 6-10 oraz 18-22 !!! Niby skąd masz wziąć takie nasłonecznienie w tych godzinach ? Zwróć uwagę również , że solary maja wydajność ok 80 % a po 20 latach tracą 20-25% sprawności.
@@energo-instaltechmatics.c.1644 Masz 1 panel o powierzchni 1m2 ?
gaz browna = mieszanina silnie wybuchowa tlen + wodór NAPRAWDE SILNIE WYBUCHOWA !!!
o jo podczas pracy pilarki 2suwowej na generatorze był taki wybuch że kawałki plastikowego pojemnika u sąsiada na polu leżały :)
Brak akumulatorów, brak paliwa stałego w dowolnej formie i działający ten SYS w przestrzeni zamkniętej ,to to jest to!
Ciekawe ile pradu zuzywa do elektrolizy, i nie zaden gaz browna tylko wodór.
Jestem w szoku, ale to potwierdza że mamy naprawdę mądrych Polaków,
4stan skupienia wody? No to jest chyba dość ogromny błąd bo mąki i wody nie można nazwać 4 stanem skupienia klusek.
mmichniel12 Genialne!
Cóż za błyskotliwy umysł
Biuro EMEM TRANSPORT . Ten wynalazca dopiero będzie błyskotliwy jak mu to pie.....e.
Dzieckiem będąc bawiłem się małymi ilościami tego wynalazku. Efekty były zaiste "piorunujące"
Chyba eksplodujące.
@@3m1l96 to nie jest żaden 4 stan skupienia tylko ROZKŁAD związku chemicznego w tym wypadku wody na TLEN I WODÓR...6 klasa podstawówki...no może 7...tej PRAWILNEJ ZA PRL
Rozumiem, że agregaty wykoane są z platyny?
Firma hho robi takie urządzenia do silników ,fajne urządzenie ,samochód ,traktor generuje energię elektryczną więc urządzenie świetnie się spisuje ,gaz jest doprowadzany do silnika
powie mi ktoś dla czego owy gaz jest nazywany gazem Browna czy coś w tym stylu skoro z tego co widze to najzwyklejszy wodór
+Paweł Dorosz istnieje szereg metod otrzymywania tego zwiazku a pozyskanie go poprzez elektrolize wody mowi sie ze jest to gaz browna
A ok dziękuję
+Paweł Dorosz To nie jest żaden wodór, tylko mieszanina wodoru i tlenu. Jakbyś robił elektrolizę i oddzielił obie elektrody to na jednej otrzymasz tlen a na drugiej wodór, tutaj gazy mieszają się razem i masz gaz Browna.
Gaz Browna ma strukturę jednoatomową. Wodór to H2, tlen to O2; w gazie Browna masz H+H+O. Z elektrolizy: 2H2->2H2+O2
2H2O-> 2H2+O2 - tak jest w elektrolizie...
Ekologowie wynaleźli ponownie elektrolizę wody ?
Chciałbym tylko wiedzieć co na to prawo zachowania energii... Trzeba przyłożyć energię elektryczną aby rozerwać wiązania wody, energia uzyskana przy spalaniu uzyskanych gazów (tlen+wodór) nigdy nie będzie większa niż zużyta na elektrolizę wody.
czy w twoim prawie zachowania energii uwzgledniasz tez energie o ktorych cie nie uczyli w szkole, energia plazmy zimnej , energia wiru co o tym wiesz? co wiesz o dzialach plazmowych strzelajacych pierscieniowatymi piorunami w 15 i 16 wieku? nic nie wiesz wiec nauczyli cie w szkole klamstwa a ty nic nie sprawdziles tylko wkules na pamiec
Ów gaz Browna to dawna nazwa mieszaniny wodoru i tlenu w proporcji 2:1, dziś ten "cud" nazywamy mieszaną piorunującą i na 100% nie jest stanem skupienia wody. Najprościej uzyskać go na drodze elektrolizy zwykłej wody. "Wspaniały wynalazek" znany jest od wielu, wielu lat. Szkopuł w tym, że na elektrolizę potrzeba energii elektrycznej - zwykłego prądu. Proces ten jest powszechnie stosowany na pokładach łodzi podwodnych.
Całą zabawa nie ma sensu, bo ilość energii którą otrzymamy przy wybuchowym spalaniu wodoru w tlenie jest dokładnie taka sama ile włożymy w elektrolizę, co wynika z praw termodynamiki. Kolejny oszołom, coś jak rzekomy generator Tesli...
Andrzeju ! Otóż ma sens !
1 posiadamy możliwość uzyskania energii elektrycznej ze źródeł naturalnych WODA POWIETRZE SŁOŃCE ZIEMIA !
2 np samochody elektryczne są drogie w eksploatacji (chodzi o akumulatory)
3 silniki elektryczne maja mniejszą sprawność niż silniki spalinowe
4 silniki elektryczne maja mniejszą MOC niż silniki spalinowe porównując gabaryty.
5 silniki elektryczne maja mniejszy zasięg KM niż silniki spalinowe
Arkadiusz Nowakowski
Ad 1
Istotnie, można pozyskiwać energię elektryczną albo bezpośrednio ze słonecznego światła (ogniwa fotowoltaiczne), wiatru, wody (zapory i elektrownie) albo nawet fal morskich. Wszakże poza elektrowniami tradycyjnymi (zapora na rzece) pozostałe są bardzo drogie - nieopłacalne. Zasoby energetyczne rzek są za to mocno ograniczone iż nawet gdyby skwapliwie wykorzystać wszelkie ich zasoby nie pokryją one obecnego zapotrzebowania. Kosztem, poza bezpośrednimi, jest radykalny wpływ na środowisko. Szczególnie wielkie tamy rujnują obszary o tysiącach kilometrów kwadratowych...
Ad 2
Samochody elektryczne są już dziś per saldo (koszt zakupu + koszt eksploatacji) TAŃSZE od trakcji spalinowej już po pierwszych 200 tysiącach przejechanych kilometrach. Następne stanowią niewielki ułamek kosztów trakcji spalinowej.
Co więcej; coraz więcej wielkich firm poważnie przymierza się do produkcji aut elektrycznych. Coraz tańszych, o coraz większym zasięgu.
Ad 3
Silniki spalinowe bez trudu osiągają sprawność ponad 90%. Spalinowe z wielkim trudem 50%, co wynika z obiegu Carnota.
Ad 4
Silniki elektryczne można budować na dowolnie dużą moc - lokomotywy elektryczne na przykład. Na marginesie: wielkie lokomotywy spalinowe działają w ten sposób, że silnik spalinowy napędza generator elektryczny, a koła napędzają silniki elektryczne...
Budowane są przemysłowe silniki elektryczne o potężnych mocach - setki MW - bowiem napęd spalinowy jest nieopłacalny.
Co więcej: moc na jednostkę masy silnika elektrycznego jest o wiele korzystniejsza od wszelkich, innych silników, poza turbinami gazowymi. Zaś turbiny gazowe, o ironio, używane są najczęściej jako napęd agregatów prądotwórczych.
Ad 5
Istnieją już SERYJNIE produkowane samochody o zasięgu ponad 500 kilometrów na jednym ładowaniu akumulatorów (Tesla S). Co najciekawsze: ich producent oferuje w zestawie ogniwa fotowoltaiczne pozwalające ładować akumulatory gdy słoneczko świeci. Więc koszt energii w ogóle za darmo, nie licząc amortyzacji inwestycji, która i tak jest niższa niż benzyna. Bez skażenia środowiska!
Naukowcy cały czas pracują nad nowymi typami akumulatorów i oczywistym jest, że coś wymyślą. Bo stawka jest niesamowicie wysoka a przyszłe zyski oszałamiające.
Generalnie: radziłbym najpierw upewnić się, że podawane informacje mają jakikolwiek sens...
Niezależnie od powyższego woda nie może być paliwem, bo jako taka jest po prostu "popiołem" po spaleniu wodoru w tlenie. W sensie termodynamicznym stanowi tzw. dół energetyczny.
Ile pochłania elektroliza prądu aby uzyskać wodór?
Przemek Niewiadomski DOKŁADNIE tyle samo Ws ile dżuli ciepła wydzieli się w trakcie spalania.
Wszędzie chodzi o włożenie energii najmniejszym kosztem, aby uzyskać naiwięcej energii. Prostym sposobem i ekologicznym jest para wodna odziałajująca na katalizator żelazny. Drugiem kwas działający na metal, ale pozyskanie wodoru sięga 37%. Czyli tyle co wydasz w produkcję wodoru, 43 % Masz strat. Ostatnio czytałem o facecie który pracują w Nwewadzie i ma samochód napędzany wodorem i się wypowoiadał że technologia rozkładu wody na wodór i dwie części tlenu. Darmową energię by dało przy domu jak byś miał małą elektrownie wodorową do tego solary lub elektrownie wiatrową ale w tedy platyna jest droga.
Pschiczni wynalazscy takie doswiatczenia w szkole podstawowej robilem WSTYD !!!
Większości komentujących polecam powrót do szkoły podstawowej i rzetelną naukę w zakresie chemii i fizyki - zamiast wiary w cuda...
Osobom twierdzącym, że szkolnictwo jest zmanipulowane, aby nas ograniczać odpowiem tak:
Zmanipulować można wiele tematów i przedmiotów, ale w zakresie nauk ścisłych takich jak matematyka, fizyka i chemia manipulacja praktycznie jest niemożliwa.
Możliwa jest jedynie niechęć do nauki i wszechogarniająca ignorancja.
no i niestety bzdury wypisujesz nawet takie nauki jak fizyka i matematyka to oszustwo a kiedy do tego doszli, wojsko nie stosuje tej fizyki ani matematyki bo sie nie sprawdza, oszukali cie i ukryli wiele zrodel energii np plazme albo orgon
Witam, jakies postepy w temacie?
Żyję ten pan jeszcze?
Żaden, dziadek w końcu przeczytał podręcznik do chemii z podstawówki i odpuścił.
to już lepiej kupić kreta zalać wodą i wrzucić aluminiowe opiłki.
To jest jeszcze glupsze od tego co oni robią bo wtedy zachodzi reakcja niekontrolowana i może rozsadzic słoik a oni w razie nadprodukcji odepną akumulator
Powinni Cie dojechac za znecanie sie nad zwieretami;]
całą łyżkę mojej mamy zpiłowałem żeby mieć kataliztor
@@Wieslaw_wiking i dobrze.... amelinum jest niezdrowe
Ten gaz może służyć jako dodatek do paliw. Oszczędności =20% 😔
Raczej na wodór a nie wodę. W gospodarstwie domowym to trochę niebezpieczne ale ciepłownie można by robić z powodzeniem tylko znając Polskę wtedy opodatkują wodę do.ceny benzyny i dopiero będzie bieda
czy on nie rozbija zwykłego wiązania H2O(wody) na cząstki składne
TAK WŁAŚNIE TO ROBI TEZ TO ROBIŁEM W PODSTAWÓWCE FAJNA ZABAWA
zwykła elektroliza wody H2O ---DWA WODORY I JEDEN TLEN--mieszanina wodoru z powietrzem jest mieszanina wybuchowa, ---takie już jest prawo natury
z tlenem
H2O --- HHO
Witam proszę o kontakt z tym panem adamem,
Z elektrolizy roztworu chlorku sodu czyli soli kuchennej wychodzi wodór 🤦. Na chemii w 8 klasie mielismy ,nawet ten gas ma te same właściwości co wodór : spala się z charakterystycznym dźwiękiem w dodatku bardzo gwaltownie.
A moze Odwiedzic Pana Adama czy zrobil ta Elektrownie. Co sie udalo w badaniach... Bardzo ciekawe😀
patrząc po tym układzie to gość ma mieszankę gazów H2 i O2 w stosunku 2 +1 czyli tzw mieszanina piorunująca - robiliśmy to na chemii w VII kl szkoły podstawowej - duży szacun dla odkrywcy. Pozdrawiam
"H2 i O2" chyba odleciałeś lekko ;-)
@@andyk9685 dobrze napisał Tam jest H2 czyli wodór i O2 czyli tlen. Nie ma tam tlenu "in statu nascendi" czyli O.
mysle ,ze dobrze byloby ten film nagrac
zeby nie zniknal (zeby ta wiedza nie zniknela)
Zaczynam oglądać, ale przerwałam bo jak Cię dziadek zobaczyłam to już wiem że będzie nie zła beka i warto przypalić lufkie hihihi Zapowiadasz się fajniutko hihihi.
Witam w czy jest mozliwosc spodkania sie z Panem Adamem ? jesli tak to jest jakis kontakt do niego ? Pozdrawiam
A po co chcesz spotykac sie z czlowiekiem ktory robi experymenty ktore znane sa od 100 lat i wiadomo, ze to nie wyoal bo wiecej energii wkladasz niz wyciagasz, ogarnij sie chlopie
fajne tylko ile amper na to potrzeba :)