Это видео недоступно.
Сожалеем об этом.

Najważniejszy zabieg broną chwastownik w zbożu

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 13 окт 2021
  • Film przedstawia pierwszy, najważniejszy zabieg broną chwastownik w zbożu, wykonywany jest około 5 dnia po zasiewie, wykonywany jest na głębokości roboczej 1-2cm. Zabieg pozwala na efektywne odchwaszczenie, ułatwia wschody roślinie głównej, niweluje nierówności, przygotowuje warstwę wierzchnią pola do kolejnego zabiegu, który musi zostać wykonany delikatnie i precyzyjnie.
    Brona chwastownik to doskonała alternatywa dla chemicznego zwalczania chwastów.
    AREOSTAR-ROTATION - chwastownik obrotowy, rotacyjny - posiada wszechstronne zastosowania, idealnie radzi sobie w uprawach z siewem rzutowym, siewem rzędowym, jak i w uprawach z siewem w mulcz. Precyzyjne ustawienie maszyny daje możliwość tzw. ślepego odchwaszczania.
    Praca wykonywana jest za pomocą stalowych kołków osadzonych w dysku z tworzywa sztucznego tworząc tzw. gwiazdę, która ustawiona jest skośnie do kierunku jazdy. Każda gwiazda zawieszona jest indywidualnie.
    Obracające się narzędzie robocze wyrywa chwasty unosząc je w powietrzu, chwasty opadają na ziemię pozostając na jej wierzchu gdzie wysychają i obumierają.
    Pręty stalowe doskonale rozbijają nawet bardzo twardą skorupę ziemi dzięki czemu zwiększona jest witalność, aktywność gleby oraz wspomagane jest krzewienie roślin.
    AEROSTAR-ROTATION bardzo dobrze radzi sobie z bronowaniem zarośniętej gleby lub z dużą ilością materii organicznej dzięki czemu idealnie nadaję się do upraw sianych w mulcz.
    Dzięki hydraulicznej regulacji ciśnienia siłę nacisku można zmienić w każdej chwili z kabiny ciągnika. Dla upraw specjalistycznych i delikatnych siłę nacisku można ustawić tak że gwiazdy prawię unoszą się w powietrzu.
    Prędkość robocza do 10 km/h
    AREOSTAR-ROTATION dostępny jest w szerokościach roboczych od 1,5m do 18m
    Więcej informacji:
    ► organiccenter.pl/einboeck/ein...
    AREOSTAR-CLASSIC rozwijany jest od ponad trzech dekad dzięki czemu jest dopracowaną maszyną pod każdym względem. Charakteryzuje się dużą precyzyjnością oraz wysoką jakością wykonania.
    AREOSTAR może być optymalnie wykorzystany do realizacji całej koncepcji zagospodarowania, oprócz głównych funkcji odchwaszczania oraz napowietrzania gleby chwastownikiem można mieszać nawóz z ziemią.
    ► Zasada działania brony chwastownik
    Zagłębione w glebę zęby wyrywają kiełkujące chwasty, wyciągają je na powierzchnię ziemi po czym wysychają i obumierają.
    Zęby łamią skorupę ziemi przez co górna warstwa zostaje napowietrzona. Wpływa to korzystnie na wzmocnienie nasadzeń.
    Regulacja gospodarki wodnej poprzez przerwanie zasklepionej skorupy ziemi - zwiększona jej chłonność na wodę lub w przypadkach wysokiej wilgotności gleby powoduje jej przesuszanie. Redukcja zjawisk kapilarnych.
    AREOSTAR dostępny jest w szerokościach roboczych od 1,5m do 24m
    Więcej informacji:
    ► organiccenter.pl/einboeck/ein...
    Jesteśmy tutaj
    INSTAGRAM ► / organiccenterpl
    FACEBOOK ► / organiccenterpl
    Zobacz nasze kolejne filmy ► bit.ly/OrganicCenterYT

Комментарии • 16

  • @Themarcinrolnik
    @Themarcinrolnik 2 года назад +5

    Fajnie zrobiona robota tylko ceny eko płodów są zbyt niskie podług cen tych maszym

  • @kubagierej3840
    @kubagierej3840 2 года назад +1

    Wygląda ładnie. Przydałoby się zrobić filmik na uprawach bezorkowych dla porównania.

    • @OrganicCenterPL
      @OrganicCenterPL  2 года назад +2

      Nam też się bardzo podoba praca chwastowników :) powoli będziemy dogrywać filmy z testów w Polsce :)

  • @ilovepoland8679
    @ilovepoland8679 2 года назад

    Czy przy trzy metrowym chwastowniku powinny być koła kopijujące czy można pracować takim chwastownikiem bez kół? Proszę o podpowiedź, pozdrawiam.

    • @OrganicCenterPL
      @OrganicCenterPL  2 года назад +1

      Koła kopiujące, odpowiednie ustawienie zębów roboczych oraz specjalna konstrukcja brony (jeśli jest sekcja zawieszana na łańcuchach to trudno mówić że brona ustawiona będzie precyzyjnie) gwarantują nam precyzyjną pracę - oczywiście trzeba dobrać odpowiednią szerokość roboczą do swoich pół. Precyzja jest bardzo ważna przy pierwszych zabiegach, które są najważniejsze. Brona chwastownik, która nie posiada kół podporowych stwarza duże zagrożenie dla uprawy - po prostu można zniszczyć sobie uprawę. Zabiegi odchwaszczania nie należą do najłatwiejszych i wymagają dużej staranności wykonania.

  • @razakneffati135
    @razakneffati135 Год назад

    Thank you for translation to english, we anderstand thé idéal, it was very clear

  • @janbacz1517
    @janbacz1517 2 года назад

    Wyszystko ładnie pięknie a ile kosztuje taka brona?

    • @OrganicCenterPL
      @OrganicCenterPL  2 года назад +1

      Dziękujemy za opinie :) Zapraszamy do kontaktu przez stronę www.organiccenter.pl

  • @wasznowyprzywodca7217
    @wasznowyprzywodca7217 2 года назад

    Ładnie mruczy ten arbos.

  • @pawelkostrzewa4121
    @pawelkostrzewa4121 2 года назад

    Siejecie żyto na 3 cm??🤔 To chyba nie do końca zgodne ze sztuką.

    • @OrganicCenterPL
      @OrganicCenterPL  2 года назад

      Co Pan ma na myśli pisząc "zgodne ze sztuką"? są różne gleby, różne odmiany żyta, różne techniki siewu, chyba nie ma takiego standardu że na wszystkich glebach sieje się jednakowo np. 2cm. Pytanie co chcemy osiągnąć? W przypadku odchwaszczania techniką, którą prezentujemy to zalecamy minimum 2,5cm, w naszym przypadku zasialiśmy na 3cm.

    • @pawelkostrzewa4121
      @pawelkostrzewa4121 2 года назад

      @@OrganicCenterPL żyto z reguły sieje się na 1 max 2 cm i już niektórzy powiedzą że jest to dużo za dużo. Jest ono wrażliwe na głęboki siew gdyż ogranicza jego zdolność krzewienia i budowy silnego źdźbła. W waszej technologii może i dobrze jest zasiać na 3 cm choć czekam na dalszą relacje z w.w pola na którym pokazujecie pracę chwastownika.

    • @OrganicCenterPL
      @OrganicCenterPL  2 года назад

      @@pawelkostrzewa4121 w naszej propozycji siewu, którą prezentujemy na filmie poruszamy temat odchwaszczania oraz łamania skorupy aby przerwać parowanie. Jeśli zasiejemy na 1cm to niestety zabieg broną chwastownik niemiało by sensu nawet wiosną. Stare podręczniki rolnicze "mówią", że żyto nie lubi bronowania ze względu na płytki system korzeniowy dlatego my postanowiliśmy zasiać głębiej aby możliwy był zabieg bronowania (korzyści: odchwaszczanie oraz łamanie skorupy) - warunek brona musi być precyzyjna żeby nie zagłębiła nam się za mocno i nie uszkodziła systemu korzeniowego. Pozdrawiamy :)

    • @OrganicCenterPL
      @OrganicCenterPL  2 года назад +1

      @@pawelkostrzewa4121 PS. dziękujemy za zwrócenie uwagi i poruszenie tematu, każda merytoryczna rozmowa jest na +

    • @danys8118
      @danys8118 2 года назад +4

      A gleby gliniaste ....widzę zastosowanie w uprawie buraków cukrowych