Дякуєм за відео. Все вірно ви розказуєте, я вже 10 років після сої сію ярі зернові, особливо ячмінь, вони краще почуваються як озима пшениця, а попередник на сою пшениця непогано. Дякуєм, що ділитеся з нами своїм досвідом, успіхів у 2021 р.
Дякую за відео . Да вчили нас одне , тобто який попередник, і накопичення азоту а виходить зовсім друге. Ну , що вчитись ніколи не пізно і робити висновки теж. Добре що восени випадали осадки а наступне ми все поправим. Ще раз дякую за інформацію яка є повчальна і цікава З Водхрещем і самого найкращого.
Зі святом, Сергій! Дякую за відео! Доступно і понятно. Дуже люблю сою, як взагалі, так і поїсти))). Навіть робили тофу. Дипломний писав в інституті по цій культурі.
Доброї пори доби.Дякую чудове відео .З власного досвіду (Київська обл.)замінив що озима пшениця після сої на весні жовтіє , борюсь з цим явищем шляхом внесення КАС 32 приблизно 100-120 кг/га рано на весні .
Слава Ісусу Христу! В наших краях (Буковина) саме така думка, щодо найкращого попередника - сої є переважаючою. Минулої весни з одним з наших фермерів ми порівнювали сходи і якість озимини на 2 полях, які знаходились на 1 територорії. на одному полі попередних - соя, на другому - соняшник. В результаті огляду було добре помітно, що озимина після соняшнику була більш зеленою і на 2 см вища, ніж озимина після сої. Норма висіву, грунт і добрива (нітроамофоска) однакові, а результат - різний. Тоді ми грішили на можливу грунтову дію солей гліфосату (раудап), оскільки восени і взимку було мало опадів і гербіцид не вимився з верхніх шарів грунту. Ваша розповідь дала нам додаткові розяснення. Дякую!=)
Вітаю, цього року буде 4 рік соя по сої, азоту даємо по 130-170 кг врожайність в середньому 27-32ц. В 2018 зібрали сою по 40ц. Бактерії використовуємо з Луцької лабораторії) Волинська обл. Дякую за Вашу працю)
як показала практика на 4 рік врожайність різко впала (з власного досвіду). хотілося б особливо дізнатися як боретесь з хворобами на 3-4 рік? і звичайно цікаво було б дізнатись Вашу врожайність задля чистоти експременту ))
@@ІринаНазаркевич-ч9ю Вітаю,як показав цей рік урожайність впала,і ледь витяг 25ц. Ще вплинуло думаю те,що проводилась лише дисковка три роки, поле яке було виорано показало результат на 500кг більше)
Доброго мирного дня. Соя класична обприскувалась Кломазолом. Інструкції зазначено що не рекомендується висівати озимі зернові,це так? Дякую на перед!!!
Соя супер попередник під озимку.Азотом не тільки забезпечує себе а і наступні культури.Пожовтіння пшениці після сої наслідок мінералізації поживних решток при передпосівному обробіток.Робіть прямий посів пшениці і будете приємно вражені.
Кроме всего перечисленного у сои остатки быстро разлагаются и при наличии влаги в осенний период идет высокое потребление бактериями на процес разложения, в итоге при благоприятных условиях осенью получаем азотное голодание, напротив азот что накоплен соей за период вегетации переходит в доступную форму очень медленно и оказать существенное влияние может только на кукурузу, а реально его видно только через год, а на пшеницу для хорошего урожая азота нужно вносить по максимуму, плюс еще и на бактерий добавить.
дякую все доступно.ви розірвали багато міфіф і не тільки про сою ай взагалі, розкажіть про тихнологію вирощування цієїж сої, існує думка що сою потрібно сіяти без добрив, що бактерії інокулянт панацея
Сергій. От моя схема по сої. Якщо десь підкорегуйте. Ок? 1. Розкидаю АмоФос 10.32 -100 кг/га і зразу закриваю вологу. (в мене чорнозем. Калію достатньо). 2. Обробляю насіння: ризоактивом, максимомХль і мікродобнива Авангард старт. 3. Мівка культивація 5-7 см і посів. 4. Якщо після сівби до всходів піде дощ, то 50 кг карбаміду розбавляю у воді і оприскувачем...типу як КАС. Із гербіцидом Командор(кломазон) можна? 5. 1ше позакрнв підживлення. Банкова суміш. СульфатМагнію 7ми + карбамід + чутку мідного купоросу + молібден. 6. 2ге підживлення. Те саме. Тільки замість молібдену бор. Перед цвітінням. І чи варто в банкову суміш давати рідкі РК?
@@УкраїнськийАгроном тоді таке питання. При закритті вологи розкидаю АмоФос. Чи є доцільно при листковому підживленню сої додавати рідкі РК? І взагалі. Добре б Ви зробили відео...1.2.3підживлення... склад сумішей.
Сергію доброго дня.Хочу посіяти сою.Попередник соя.Під боронуваня хочу кинути грануліруване Фосфорно Калійне добриво.Підкажи пожалуста яке буде актуально внести Весною щоб воно розчинилось в грунті і працювало на рослину.Розумію не буде опадів ніяке добриво не допоможе.ДЯКУЮ.
Соточку селітри до посіву "для фону",щоб не було провалу на старті, та й всі проблеми.Висушує?А який попередник (з тих,що економічно доцільно вирощувати) не висушує?
Не згоден стосовно того, що соя виснажує грунт на азот. Соняшник що виснажує, що висушує грунт більше значно. Наведу приклади. Сіяли пшеницю озиму після соняшнику і після сої, однакові кількості добрив, обробітки, посів, підживлення азотом і т.д., то після соняшнику урожайність склала 32 ц/га, після сої 40 ц/га, різниця 8 ц, робимо висновок. Далі, сіяли по сої кукурудзу, весною на половину площі було внесено 100 кг/га амофосу, на іншу половину - нітроамофоску, теж в нормі 100 кг/га. Тобто азоту відповідно було внесено у д.р. 12 та 16 кг/га, азотних добрив більше не вносилося ніяких, урожайність склала 90 ц/га. Цікавий експеримент вийшов цей в міру моєї відсутності, сезон пропустив, батько сам склав систему живлення, я думав що урожай буде максимум 6-7 т/га, але залишковий азот сої зробив свою справу. Можливо, восени якийсь дефіцит азоту і є, якщо ми відразу сіємо пшеницю, але він компенсується навіть комплексними добривами, типу нітроамофоски. Ну а далі, на весну буде доступний соєвий азот. Потім, ще сіяли сою по сої 4 роки підряд, без азотних добрив, дефіцитів ніяких не було. Бульбочки фіксують азот, якого достатньо для формування урожаю і потім ще залишається для наступної культури. Головне щоб ці бульбочки були робочі і вони взагалі були, в інших випадках так, винос азоту величезний. Потім, стосовно строків збору урожаю, також не згоден ультраранніх сортів на ринку зараз достатньо, лише вибирай, які до того ж забезпечують урожай при нормальних умовах 30-40 ц/га. У нас навіть середні сорти до 25 вересня збираємо. Тож скажу трохи з практичної точки зору, трохи з теоретичної, сам закінчив ПДАА, правда лише магістр, що тему сої Ви висвітлили не повністю, що плюсів перед соняшником, кукурудзою чи пшеницею як у попередника у неї більше, навіть по соняшнику, після якого її не рекомендують сіяти, отримуємо не набагато менші врожаї, якщо все зробити правильно. Подобаються ваші відео по інших культурах, сам черпаю деяку інформацію, але так як сам в основному зараз сою сію, то по цій культурі питання не розкрите, як на мене повністю. Можливо, є закономірність від регіону, але в нас (Полтавська область, миргородський район) кращого попередника немає. Зі святом Хрещення Вас!
Сусід 7 років підряд сою 50 га. Все норм. Урожай відрізнявся лише через недостачу вологи. Ми - 4 роки. Торік урожаю майже не було - по 1,2 тон, але дощів не було, від лісосмуг по 20 м взагалі покинули. Інший сусід по позаторішньому негодньому ячменю (а значить вологу не висосав) взяв 2 т без дощів. Головне - ВОЛОГА.
На мою думку велику роль грає саме правильне використання інокулянтів. Якщо вони нанесені не правильно і скажемо просто знищені, то відповідно соя витягне весь азот з землі. Далі, якщо без аналізу грунту посіяти пшеницю і внести азот за порадами сусіда, то так, тоді буде повна жопа і виною стане соя)
Дуже цікаве відео, дякую вам за роботу. Я вчусь на агронома, і нам викладач розповідав що бульбочкові бактерії самі по собі не з'являться на коріннях бобових культур, а ми інокулюємо їх на кореневу систему. Як ви гадаєте, доцільно проводити цю операцію?
Добрий день. Розкажіть будь ласка про озимий горох, просо, льон. Ще дуже хотілось почути про покрівні культири . Особливо хочу знати Ваше відношення до no till технології. Дякую.
Дякую!!!Дуже цікаво, давно чекав. Тому впевнився що роблю правильно, після сої сію ярий ячмінь або гречку, а вже після гречки озиму пшеницю. Хотів би спитати, чи можна вности грунтовий по гречці? За відео дякую, деже цікаво і корисно. Жду подальших відео.👍👍👍
Доброго вечора,часто переглядаю ваші відео,в них закладено багато праці, багато ідей та власних починань я зробив прислухаючись вас,дякую що ви нам розказуєте та пояснюєте багато проблемних питань.... . Ще хотів би дізнатися якісь контакти чи то можливо сайт де б я міг придбати посів матеріал,якщо ви займаєтесь такими справами?....
Цього року по сої пшениця після зими стояла геть жовта аж тепер почала зеленіти.Прошлого року я сіяв після сої нічого крім поганяв бур‘яни неробив і пшениця дала по 45 ц.
Добрий вечір))) Підкажіть будь-ласка чи буде соя рости і чи буде врожайність сої по цілені ,але цілена тільки подескована ? Бо не можливо гортати бо багато каменю !
Буде, навіть без дисковки. Головне, щоб обробили бактеріями, наприклад черкаським квасом (там є біолабораторія). Треба тільки загнати зерно в землю. Ми сіяли навіть прямо в пирій. Ну і для початку - тільки гліфосатну сою
@@UkrainianFarmer-og1wr Черкаський науково - виробничий центр по біологічному захисту рослин. Ми у них беремо азатфіксатор і триходермін. Воно й пахне як квас. Рекомендую якщо брати - прямо в Геронимівці в лабораторії, бо штука дуже нєжна і може зіпсуватись. І щоб сонце не попадало. Ще є подібні лабораторії і в Одесі і ще десь
Тема вирощування кавунів чи інших баштанних, актуальна для південних регіонів. Зважаючи на різницю в вологозабеспеченності, температурних показниках та багато інших факторів, не можливо мати один рецепт для всіх. На мою думку, треба мати науковий та практичний підхід, в залежності від певних обставин. Різновид бур'янів дуже відрізняється від більшої частини країни. Наприклад: - запитайте в фермера з півдня, що таке ваточник сірійский? Без підказки з інтернету, він вам не відповість. Тому, погодьтесь, такі запитання є не дуже коректні. А взагалі, дякую за вашу плідну працю.
Тобто якщо у нас урожайність 3 тони сої то:3*80=240кг виносить і десь 80кг залишає то дефіцит отримуємо 160кг азоту в діючій речовині .Якщо в селітрі 34відсотки азоту то треба довести на весні 500 кг селітри?
Якщо є бульбочкові бактерії вони закривають до 70% потреби азоту в сої. 240кг -70%= виходить 168 кг вона бере з повітря. Тобто виходить 240-168=72кг.д.р азоту не вистачає.
@@Den-w5t1e який гібрид ,чи вносилися добрива ? бо в мене складається така ситуація ,що буде кука після сої,глибока дисковка , і без добрив.хіба після гербіцидів по листу там азоту і цинку
@@BillyBones7316 гибрид Дкс какой именно не помню, добрива при посеве 100 силитры, по листу сульфат магния, карбомид, добрива от канала эффективные удобрения,но я больше уверен что такой результат из - за обработки, там не орю уже 4 года , долго держалась влага.
Не згодний з Вами повністю. Із власного досвіду я можу сказати, що сіяв сою три роки підряд і ні грама добрив не давав, і кожен наступний рік вона все кращий і кращий урожай давала, потім після сої посіяв озиму пшеницю і теж ні грама добрив, то вона мені дала по 60-65ц/га. Тому з впевненістю можу сказати що ви тут дурницю людям розповідаєте
Коротко, ясно и по сути! Спасибо!
будь ласка)
Найтолковіший агроном України! Все по факту, дякую)
будь ласка)
I realize I'm pretty randomly asking but do anybody know of a good site to watch new tv shows online?
@Ellis Clark lately I have been using Flixzone. Just search on google for it :)
@Austin Lane Yup, have been watching on Flixzone for since april myself =)
@Austin Lane thanks, I signed up and it seems to work :D I really appreciate it !
смотрю все ролики , умница , гениальный преподаватель доступно понятно и просто респект всех тебе благ учи и подсказывай большое спасибо
дякую)
Доброго дня.
Підскажіть , будь ласка, чи можна вносити гербіцид ,,Клінік макс" по соі під раундап.
Завчасно дякую.
Дякуєм за відео. Все вірно ви розказуєте, я вже 10 років після сої сію ярі зернові, особливо ячмінь, вони краще почуваються як озима пшениця, а попередник на сою пшениця непогано. Дякуєм, що ділитеся з нами своїм досвідом, успіхів у 2021 р.
дякую Вам!
Де вы скільки позитиву берете? Кожне відео такі щасливі, як після веселого табачку. А відео у вас найкорисніші, велике дякую😍
будь ласка :)
Полюби всіх, як самого себе...
Все ясно і логічно , повністю погоджуюсь з вами , дякую вам за те що ділитеся інформацією))
Вітання з Тернопільщини))
будь ласка)
Постоянно смотрю все ролики!!Очень интересно и понятно рассказываете!!!Спасибо за то что делитесь опытом и знаниями !!!
:)
Дякую за відео . Да вчили нас одне , тобто який попередник, і накопичення азоту а виходить зовсім друге. Ну , що вчитись ніколи не пізно і робити висновки теж. Добре що восени випадали осадки а наступне ми все поправим. Ще раз дякую за інформацію яка є повчальна і цікава З Водхрещем і самого найкращого.
Дякую)
Зі святом, Сергій! Дякую за відео! Доступно і понятно.
Дуже люблю сою, як взагалі, так і поїсти))). Навіть робили тофу. Дипломний писав в інституті по цій культурі.
:)
Добрий день. Відносно ролика про сою підтвержую кожну вашу тезу, сам на практиці це перевірив.
Щиро вдячний вам за інформацію. З святом вас.
дякую)
Доброї пори доби.Дякую чудове відео .З власного досвіду (Київська обл.)замінив що озима пшениця після сої на весні жовтіє , борюсь з цим явищем шляхом внесення КАС 32 приблизно 100-120 кг/га рано на весні .
Яка врожайність? Після КАС
правильно!
Доброго вечора, дуже класне и корисне відео, можете щось типу такого розказати про кукурудзу, дякую
ок, буде
Супер обзор........ Мужык ломает все стереотипы 👍👍👍👍👍👍
:)
Івам дякою що розтулковали як і до чого правильно зробити.
Долгожданное видео. Спасибо
будь ласка)
Дуже корисна інформація!!! Дякую вам
будь ласка)
Суперова інформація🇺🇦
:)
Дуже корисно!
Хотілося про горох зимуячий почути..
ок, буде
Дуже гарно пояснили.Дякую
Дякую вам за ціну інформацію
будь ласка)
якщо ультраранні сорти сої,то як попередник-СУПЕР!!!,пізніші сорти,дуже ризиковані для посіву озимини!!!!,цей рік був дуже повчальним!!!
:)
Так я сіяв 3 грудня .добре що хоч отримав сходи....
@@sashaolenyuk2589 я сіяв 10 листопада!всходи також є!!!Добре хоч сніг випав,а то в нас були морози -20,була б пшениці "торба"!
Дякуємо,все по факту,хороша інформація
будь ласка)
Добрий день !!! В Прилуцькому районі Чернігвської області в 2020 році ультрарання соя збиралась 23-27 серпня, а рання 10- 13 вересня при волозі 7-9 %.
так, минулий рік був особливий
Дуже цікава інформація. Дякую.👍👍👍
будь ласка)
дякую дуже зрозуміло і цікаво
будь ласка)
Слава Ісусу Христу! В наших краях (Буковина) саме така думка, щодо найкращого попередника - сої є переважаючою. Минулої весни з одним з наших фермерів ми порівнювали сходи і якість озимини на 2 полях, які знаходились на 1 територорії. на одному полі попередних - соя, на другому - соняшник. В результаті огляду було добре помітно, що озимина після соняшнику була більш зеленою і на 2 см вища, ніж озимина після сої. Норма висіву, грунт і добрива (нітроамофоска) однакові, а результат - різний. Тоді ми грішили на можливу грунтову дію солей гліфосату (раудап), оскільки восени і взимку було мало опадів і гербіцид не вимився з верхніх шарів грунту. Ваша розповідь дала нам додаткові розяснення. Дякую!=)
Буду ждать спасибо за ваше видео которое вы для нас снимаете
:)
Дякуемо,ждем наступне відео!!!
будь ласка)
Дуже дякую!
будь ласка)
Про горох цікаво було б почути.
Та горох... Горох це майже пар.
скоро буде!
@@УкраїнськийАгроном дякую.
Зi святом будьте здоровI ДЯКУЕМО ЗА ТЕ ЩО ВИ РОБИТЕ
будь ласка)
Дякуємо!Чекаємо наступне відео.
:)
дуже цікаво та пізнавально
Дякую
:)
ДЯКУЮ ......
будь ласка)
Дякую 👍
будь ласка)
Дякую!
будь ласка)
Хотілось почути про кукурузу дякую.
в якості попередника?
@@УкраїнськийАгроном Так.
Вітаю, цього року буде 4 рік соя по сої, азоту даємо по 130-170 кг врожайність в середньому 27-32ц. В 2018 зібрали сою по 40ц. Бактерії використовуємо з Луцької лабораторії) Волинська обл.
Дякую за Вашу працю)
як показала практика на 4 рік врожайність різко впала (з власного досвіду). хотілося б особливо дізнатися як боретесь з хворобами на 3-4 рік? і звичайно цікаво було б дізнатись Вашу врожайність задля чистоти експременту ))
Який вид азоту давали? Дякую
@@ДмитроГолоюх-м3з сипали сульфат амонію та селітру аміачну.
@@ІринаНазаркевич-ч9ю Вітаю,як показав цей рік урожайність впала,і ледь витяг 25ц. Ще вплинуло думаю те,що проводилась лише дисковка три роки, поле яке було виорано показало результат на 500кг більше)
Дуже повчальні відео уроки)))))
Бажаю вам підписчиків мільон,а нам врожаю досталь)))))
домовилися!;)
Дуже корисне відео а ше порівняти як попередник ше і кукурузу між усіма культурами.
ок
Маємо бахання і про інші культури.🙂
:)
Доброго мирного дня. Соя класична обприскувалась Кломазолом. Інструкції зазначено що не рекомендується висівати озимі зернові,це так? Дякую на перед!!!
Соя супер попередник під озимку.Азотом не тільки забезпечує себе а і наступні культури.Пожовтіння пшениці після сої наслідок мінералізації поживних решток при передпосівному обробіток.Робіть прямий посів пшениці і будете приємно вражені.
:)
Кроме всего перечисленного у сои остатки быстро разлагаются и при наличии влаги в осенний период идет высокое потребление бактериями на процес разложения, в итоге при благоприятных условиях осенью получаем азотное голодание, напротив азот что накоплен соей за период вегетации переходит в доступную форму очень медленно и оказать существенное влияние может только на кукурузу, а реально его видно только через год, а на пшеницу для хорошего урожая азота нужно вносить по максимуму, плюс еще и на бактерий добавить.
дякую, згоден!
ХРИСТОС ХРЕСТИВСЯ!!!
В Йордані.
славімо Його!
за 15 минут обрушили мои планы по севу сои)))) Удачи вам. В каком вузе вы преподаете?
Щиро дяяяяякую!) Я теж прошу, розкажіть про горох, щось він недуже родить.)
:)
Дуже цікава ваша думка , який алгоритм має бути якщо соя по сої . Дякую
зрозумів, пізніше зроблю відео
@@УкраїнськийАгроном Чекаємо з нетерпінням всі ваші відео , дякуємо вам за таку справу !!! Дай Боже вам здоров'я !!!!
Доброго дня. Цікавить відповідь теж по цоьму питанню!!!
Спасибо большое!...эх, если бы эта информация да на пол года раньше!...
дякую все доступно.ви розірвали багато міфіф і не тільки про сою ай взагалі, розкажіть про тихнологію вирощування цієїж сої, існує думка що сою потрібно сіяти без добрив, що бактерії інокулянт панацея
ок
Сергій. От моя схема по сої. Якщо десь підкорегуйте. Ок?
1. Розкидаю АмоФос 10.32 -100 кг/га і зразу закриваю вологу. (в мене чорнозем. Калію достатньо).
2. Обробляю насіння: ризоактивом, максимомХль і мікродобнива Авангард старт.
3. Мівка культивація 5-7 см і посів.
4. Якщо після сівби до всходів піде дощ, то 50 кг карбаміду розбавляю у воді і оприскувачем...типу як КАС. Із гербіцидом Командор(кломазон) можна?
5. 1ше позакрнв підживлення. Банкова суміш. СульфатМагнію 7ми + карбамід + чутку мідного купоросу + молібден.
6. 2ге підживлення. Те саме. Тільки замість молібдену бор. Перед цвітінням.
І чи варто в банкову суміш давати рідкі РК?
мені складно про щось говорити не знаючи Вашого поля
@@УкраїнськийАгроном тоді таке питання. При закритті вологи розкидаю АмоФос. Чи є доцільно при листковому підживленню сої додавати рідкі РК?
І взагалі. Добре б Ви зробили відео...1.2.3підживлення... склад сумішей.
Соя по сої цікаво почути
ок
Якщо вона сильно виснажує азот чому вона краще родить на другий третій рік ,(соя по сої)???
це правда, але там уже справа у бактеріях. колись розповім
Наскільки розумію, то залишений азот починає діяти ~ липень через рік. Для 2 року сої - гуд. А для пшениці...це вже пізно... Тому і так виходить.
@@УкраїнськийАгроном Цього року сою по сої сію. Інокуляцію повторювати ? Чи можна обійтися ?
@@kostyashevchenko6747 Можна обходитись,але краще перестрахуватись)
Зробіть відео про попередник горох будь ласка дякую
Про горох озимих і ярий.
@@victors3932 зимнии
скоро буде!
Інформаційне відео. А під посів сої варто давати азотні добрива?
Цікаве питання
Теж цікаво.
Я даю
Можна давати в невеликій кількості для страту.
Даємо по 100-130 кг КАС перед посівом сої, результатом задоволені!
Булоб цікаво почути про вирощування сої
скоро буде
Розкажіть про вирощування сої. Дякую
Розкажіть про вирощування сої що як краще дякую.
Розкажіть будь-ласка більше про вирощування сої гмо? Дякую
трохи пізніше
Сергію доброго дня.Хочу посіяти сою.Попередник соя.Під боронуваня хочу кинути грануліруване Фосфорно Калійне добриво.Підкажи пожалуста яке буде актуально внести Весною щоб воно розчинилось в грунті і працювало на рослину.Розумію не буде опадів ніяке добриво не допоможе.ДЯКУЮ.
Добрый вечир розкажыте пожалуйста про такой предшественник как просо буду ждать ответа спасибо заранее
не гарантую що це буде скоро)
Соточку селітри до посіву "для фону",щоб не було провалу на старті, та й всі проблеми.Висушує?А який попередник (з тих,що економічно доцільно вирощувати) не висушує?
:)
Я також думав що соя гарний попередник
Не згоден стосовно того, що соя виснажує грунт на азот. Соняшник що виснажує, що висушує грунт більше значно. Наведу приклади. Сіяли пшеницю озиму після соняшнику і після сої, однакові кількості добрив, обробітки, посів, підживлення азотом і т.д., то після соняшнику урожайність склала 32 ц/га, після сої 40 ц/га, різниця 8 ц, робимо висновок. Далі, сіяли по сої кукурудзу, весною на половину площі було внесено 100 кг/га амофосу, на іншу половину - нітроамофоску, теж в нормі 100 кг/га. Тобто азоту відповідно було внесено у д.р. 12 та 16 кг/га, азотних добрив більше не вносилося ніяких, урожайність склала 90 ц/га. Цікавий експеримент вийшов цей в міру моєї відсутності, сезон пропустив, батько сам склав систему живлення, я думав що урожай буде максимум 6-7 т/га, але залишковий азот сої зробив свою справу. Можливо, восени якийсь дефіцит азоту і є, якщо ми відразу сіємо пшеницю, але він компенсується навіть комплексними добривами, типу нітроамофоски. Ну а далі, на весну буде доступний соєвий азот. Потім, ще сіяли сою по сої 4 роки підряд, без азотних добрив, дефіцитів ніяких не було. Бульбочки фіксують азот, якого достатньо для формування урожаю і потім ще залишається для наступної культури. Головне щоб ці бульбочки були робочі і вони взагалі були, в інших випадках так, винос азоту величезний. Потім, стосовно строків збору урожаю, також не згоден ультраранніх сортів на ринку зараз достатньо, лише вибирай, які до того ж забезпечують урожай при нормальних умовах 30-40 ц/га. У нас навіть середні сорти до 25 вересня збираємо. Тож скажу трохи з практичної точки зору, трохи з теоретичної, сам закінчив ПДАА, правда лише магістр, що тему сої Ви висвітлили не повністю, що плюсів перед соняшником, кукурудзою чи пшеницею як у попередника у неї більше, навіть по соняшнику, після якого її не рекомендують сіяти, отримуємо не набагато менші врожаї, якщо все зробити правильно. Подобаються ваші відео по інших культурах, сам черпаю деяку інформацію, але так як сам в основному зараз сою сію, то по цій культурі питання не розкрите, як на мене повністю. Можливо, є закономірність від регіону, але в нас (Полтавська область, миргородський район) кращого попередника немає. Зі святом Хрещення Вас!
Сусід 7 років підряд сою 50 га. Все норм. Урожай відрізнявся лише через недостачу вологи. Ми - 4 роки. Торік урожаю майже не було - по 1,2 тон, але дощів не було, від лісосмуг по 20 м взагалі покинули. Інший сусід по позаторішньому негодньому ячменю (а значить вологу не висосав) взяв 2 т без дощів. Головне - ВОЛОГА.
@@uavwukr це точно, тенденція останніх років чітко дає це зрозуміти.
згоден, у різних регіонах може бути своя специфіка
На мою думку велику роль грає саме правильне використання інокулянтів. Якщо вони нанесені не правильно і скажемо просто знищені, то відповідно соя витягне весь азот з землі. Далі, якщо без аналізу грунту посіяти пшеницю і внести азот за порадами сусіда, то так, тоді буде повна жопа і виною стане соя)
можливо
Дуже цікаве відео, дякую вам за роботу.
Я вчусь на агронома, і нам викладач розповідав що бульбочкові бактерії самі по собі не з'являться на коріннях бобових культур, а ми інокулюємо їх на кореневу систему. Як ви гадаєте, доцільно проводити цю операцію?
доцільно, але не завжди є ефект. якось зроблю відео
@@УкраїнськийАгроном якщо є волога, то доцільно
про горох цiкаво. дякую
скоро буде
Давно ждал это видео
:)
Добрий день. Розкажіть будь ласка про озимий горох, просо, льон. Ще дуже хотілось почути про покрівні культири . Особливо хочу знати Ваше відношення до no till технології. Дякую.
замовлення приняв)
@@УкраїнськийАгроном дуже Вам вдячнй! Чекаю.
Лайк!!! Яку оптимальну кількість азоту необхідно внести для компенсації його в грунті, перед посівом озимих і яким чином румом або в рядки?
це індивідуально для кожного поля
Після сої під посів зернових вніс NPK 10-26-26.Ще навесну буду вносити в 3 етапи Аміачну Селітру це буде нормально думаю.
В моєму регіоні дрібні фермери сіють пшеницю,ячмінь і сою,тому соя кращий попередник для озимих.
може бути, якщо є багато вологи
Сою сію завжди три роки,потом пшеницю,200л кас і все менше 55ц не було,як на мене попередник толковий
Кас Даете перед посивом чі весною кормете спасіба.
якщо з азотним удобренням, то вірно
Дякую!!!Дуже цікаво, давно чекав. Тому впевнився що роблю правильно, після сої сію ярий ячмінь або гречку, а вже після гречки озиму пшеницю. Хотів би спитати, чи можна вности грунтовий по гречці? За відео дякую, деже цікаво і корисно. Жду подальших відео.👍👍👍
ні, грунтовий не варто
@@УкраїнськийАгроном дякую
Доброго вечора,часто переглядаю ваші відео,в них закладено багато праці, багато ідей та власних починань я зробив прислухаючись вас,дякую що ви нам розказуєте та пояснюєте багато проблемних питань.... . Ще хотів би дізнатися якісь контакти чи то можливо сайт де б я міг придбати посів матеріал,якщо ви займаєтесь такими справами?....
зайдіть на сайт інституту рослинництва ім. Юр'єва
Зі святом бутьте здорові .цікавить пожнивна соя. чи є у Вас рекомендації і сорти ультраранні
ні, для пожнивного посіву у нас немає
Скажіть будь-ласка за гречку попередника
Цього року по сої пшениця після зими стояла геть жовта аж тепер почала зеленіти.Прошлого року я сіяв після сої нічого крім поганяв бур‘яни неробив і пшениця дала по 45 ц.
Добрий вечір))) Підкажіть будь-ласка чи буде соя рости і чи буде врожайність сої по цілені ,але цілена тільки подескована ? Бо не можливо гортати бо багато каменю !
Буде, навіть без дисковки. Головне, щоб обробили бактеріями, наприклад черкаським квасом (там є біолабораторія). Треба тільки загнати зерно в землю. Ми сіяли навіть прямо в пирій. Ну і для початку - тільки гліфосатну сою
складно відповісти
@@uavwukr Що за Черкаський квас ? Де знайти інформацію про нього?
@@UkrainianFarmer-og1wr Черкаський науково - виробничий центр по біологічному захисту рослин. Ми у них беремо азатфіксатор і триходермін. Воно й пахне як квас. Рекомендую якщо брати - прямо в Геронимівці в лабораторії, бо штука дуже нєжна і може зіпсуватись. І щоб сонце не попадало. Ще є подібні лабораторії і в Одесі і ще десь
@@uavwukr Дякую за відповідь, Ви скажіть на нових ділянках де сої не було, ефективність від нього є?
Скільки ви порекондуєте внести азоту по пшениці, попередник соя 3 роки, під посів було внесено 100 кг нітроамофоски?
Також цікаво
треба бачити Ваше поле, інакше складно сказати
👍👍👍
:)
Вітаю. Чи варто вносити бор та молібден позакоринево?
так, ці елементи варто!
@@УкраїнськийАгроном дякую
Слава Україні!
Чи можна використати ФЛАГМАН ЕКСТРА на сої ГМО?
Дякую!
дуже дякую за Ваші відео.Напишіть будьласка свій номер телефону.
0634490479 в робочі дні та робочий час
Будь ласка зробіть ролик про хім.захист від бурьянів у кавунах.
А звідки знання про захист кавунів, якщо він їх ніколи не вирощував і не знайомий з бурьянами нашої зони вирощування.
я займався кавунами. але для більшості це мабуть неактуально)
Тема вирощування кавунів чи інших баштанних, актуальна для південних регіонів. Зважаючи на різницю в вологозабеспеченності, температурних показниках та багато інших факторів, не можливо мати один рецепт для всіх. На мою думку, треба мати науковий та практичний підхід, в залежності від певних обставин. Різновид бур'янів дуже відрізняється від більшої частини країни. Наприклад: - запитайте в фермера з півдня, що таке ваточник сірійский? Без підказки з інтернету, він вам не відповість. Тому, погодьтесь, такі запитання є не дуже коректні. А взагалі, дякую за вашу плідну працю.
Нісенітниця 😁
:)
Тобто якщо у нас урожайність 3 тони сої то:3*80=240кг виносить і десь 80кг залишає то дефіцит отримуємо 160кг азоту в діючій речовині .Якщо в селітрі 34відсотки азоту то треба довести на весні 500 кг селітри?
не зовсім так)
@@УкраїнськийАгроном а як?????
Якщо є бульбочкові бактерії вони закривають до 70% потреби азоту в сої. 240кг -70%= виходить 168 кг вона бере з повітря. Тобто виходить 240-168=72кг.д.р азоту не вистачає.
@@Coldfield__2412 72 відсотки в діючій речовині .Тобто десь 220 кг селітри.
Десь приблизно. Так.
Дякую за відео. Була два роки соя,білок в районі 39 . думаю посіяти куку цього року.які дасте поради ?
В 20, сеял Куку после сои , одна дисковка дала 70, на моём канале есть видео.В этом году планируют тоже самое, удачи.
@@Den-w5t1e який гібрид ,чи вносилися добрива ? бо в мене складається така ситуація ,що буде кука після сої,глибока дисковка , і без добрив.хіба після гербіцидів по листу там азоту і цинку
@@BillyBones7316 гибрид Дкс какой именно не помню, добрива при посеве 100 силитры, по листу сульфат магния, карбомид, добрива от канала эффективные удобрения,но я больше уверен что такой результат из - за обработки, там не орю уже 4 года , долго держалась влага.
складно казати не бачивши поля
Доброго дня.Расскажите пожалуйста в ваших следующих видео, про сидераты.Правда ли что горчица и рож избавляют землю от болезней и вредителей?
Але ж інокулянти (бульбашкові бактерії) беруть синтезують азот з повітря, а не з грунту і забезпечує 75% від потреб соїв азоті.
не завжди так
Синтез азоту з повітря це як Божий Дух - всі про нього чули ,але ніхто не бачив.
Не синтезують , а фіксують азот з повітря
Хочу тоже посеять на пробу (Донецька область )
ПОЗИТИВЧИК ! ! !
:)
Дуже дякую. Підписка
:)
Дуже корисно
:)
Чим ви її підживляти , що вона така гарна?
зніміть відео про кукурузу чи дісно вона монокультура і скільки років можна сіять кукурузу
ок
Не згодний з Вами повністю. Із власного досвіду я можу сказати, що сіяв сою три роки підряд і ні грама добрив не давав, і кожен наступний рік вона все кращий і кращий урожай давала, потім після сої посіяв озиму пшеницю і теж ні грама добрив, то вона мені дала по 60-65ц/га.
Тому з впевненістю можу сказати що ви тут дурницю людям розповідаєте
Всім вітання,минулого року стикнулися з такою проблемою,грішили на насіння озимини,але навесні підживили сівалкою по 150кг/Г і покращили врожайність!
правильно зробили
Найкращий попередник це картопля.