Я люблю оцет , коли готую питний борщ - даю багато м‘яса (не птицю) , та роблю м‘ясні налисники . Не розумію людей які так критикують , Вам показали , а ви напене і самі таке не готували ! Борошно обов‘язково , хто народився у Львові - той знає цей неперевершений смак ! Добра Вам!
@eleonoraaleksandrova8702 Готуйте з задоволенням) Не тільки у Львові, але у кожному куточку України, у кожній хаті, господині варять по різному, готують свій перевірений рецепт. Гарного дня!
@НаталіяЗаяць-щ6ъ я більшість страв готую не як мама, от і цей борщ. Мама не підбивала, а я додаю при варці пару картоплин(і то великих), а потім їх відкидають на сторону. Картопля дає крохмаль і це загущує борщ. І ми завжди варили такий борщ лише пісний: на різдвяні свята. І додавали в нього грибні "вушка". Теж загущують.
Прочитала коментарі!Дорогі Українці!Усі ви праві!В Україні до 100 видів борщу!Не дарма БОРЩ визнали украінським!!!Ні в одній країні немає скільки рецептів борщу,як у нас.Обговорили тільки один борщок,а уже море варіантів.Радує,що таке різноманіття ,і все воно наше!І кожна по своєму!Дякую кожному,хто поділився приготуванням у своїй місцевості,радує душу!Велике дякую господині,що приготувала і показала такий рецепт борщу!А старовинні ,моя прабабця і бабця готували на квашених буряках і квасі з них.І буряк,щоб був борщовик.У льоху дві діжки квашених стояло!А рецептів,не те,що в місцевості,у кожній хаті свій!!!ото,щоб зібрати!
@@КуховаримоРазом Моя мама заквашувала буряк на весні в бочці березневою водою, коли сніг танув.Буряк квашений ніколи не псувався , мама варила ціле літо борщ на свинних реберцях дуже був смачний, а сметану давала свою домашню, бо магазинна сметана відварюється і в борщі плаває сир.Борошно також давала, але не багато.Я також варю такий борщик до картоплі окремо.
Мама моя була колись ,, весільною господинею " .варила вона борщок на житній заквасці .досі памятаю його смак ! Дуже смакує з нашим Яворівським пирогом !
В Україні дуже багато різноманітного борщу в різних комбінаціях,про це я пишу уже давно.Один із…Готували поляки,добре.Але в Україні,всі стародавні рецепти на квашеному буряку.І є на заквасці,чого тільки не є.Як різноманітна наша Україна,так і різний борщ.А так борщок польський,значить готують і їдять і в Польщі.Смачного всім!
@ЯськаОса Щиро дякую! Теж квашу буряк і готую з нього борщ. Але для квашеня беру зовсім інший буряк, з білими полосками. Дуже смачний борщик виходить. Гарного дня!
Щиро вітаю. Чудово пояснено та приготовано. Я зі Львова. Мені незабаром 70, цей борщик знайомий з дитинства...І був це мій перший самостійно зварений,коли мені було 11років. У нас його готували зокрема після неділі, коли залишався "недільний росіл/бульйон". Я вже вкотре протестую,що це борщ ГАЛИЦЬКИЙ а не "польський". ІСТОРИЧНА Галичина - це три області західної України та південно-західної Польщі (Краків). Але чомусь постійно називають цю страву польською...
@@miroslavaelsikova9610 Пані Мирослава, я теж з Галичини. Колись цікавилася походженням питного борщику. На жаль, походить рецепт з Польщі. Галицький борщ готується на буряковому квасі і на смак він солодший, ніж польський.
@@КуховаримоРазомІ Ви Достойно відповіли людям , які змагаються за досконаліть Украінського борщу , До чого Польський борщ до Нашого , хоча наш готую з присмаком Польського
Польський "барщик" без муки, без сметани тим більше без жовтків. Це просто вода і буряк можливо приправлений спеціями , можливо на відварі м'ясному. Я його коштувала в Польщі , він не підпиваний. На Святий Вечір я готую пісний борщ. Вода кипить 3 л каструля , туди вкидаю 1л банку борщовоі заправи (буряк, червоний перець, цибуля готую сама). Смачний борщ виходить. Додаю вушка.
@НадіяКовалишин Пані Надія, можливо Вас пригощали борщиком, який готують з пакетика (просто заливають гарячою кип'яченою водою). В Польщі цей борщ теж готують з сметаною та мукою на м'ясному бульйоні. Перед подачею на стіл (його ложкою не їдять), обов'язково від овочів проціджують через сито. Через те його і називають питний. Пісний борщик готують на грибній юшці без сметани. Якщо його куштували в Польщі, то чому у Вас все " можливо"? Гарного дня!
Дякую за гарний рецепт! Це така смакота!!!Смак дитинства 😊 Дуже давно не їла,а колись мама часто готувала на свята,на гості. І правда,є різні варіанти і всі смачні. Тепер точно приготувати треба,Ви нагадали.
Все гарно та напевно смачно. Спробуйте отой буряк потертий підтушити на сковорідці. Чуть олії , коли розігрується порізати часник щоб віддав запах олії і тоді буряк. Відразу додаю трохи соусу томатного. Протушити і туди сметану. Протушити і в каструлю. Закупить. Дати настоятися. Зелень за смаком. ❤
Щиро дякую за коментар. Але то зовсім інший рецепт і смак борщу. Таку зажарку робила моя бабуся до звичайного борщу з капустою і картоплею. Це дуже смачно, але це вже не питний борщик. Гарного Вам дня!💕
Гарного і Вам дня і мирного неба ! я також готую бощик зі сметаною та борошном ! Борошно Не дає Сметані звурдитись !Це справжній Польський борщок , а лимона кислота , чи як хтось писав житня закваска , чи оцет - це на смак , я люблю магазинний оцет .
Кожна господиня варить по своєму По перше муки ніколи не даю а даю більше буряка який настоюється цілу ніч в бульйоні і якому варилася курка і овочі до речі в цей бульйон даю ще пару картоплин які потім розколочую .Тоді буряк вибираю і домашньою сметаною заправляю На шести літрову каструлю даю десь півтора кг буряка ,а шість бурячків це просто червона юшка Всім смачного😋😋😋
@@КурилякМарія-к1о Щиро дякую за коментар! Але для мене півтора кілограма буряка це вже не борщ, а буряк в бульйоні. А ще, якщо і картопля, то вже не питний борщик. Та кожен готує, як йому смакує. Гарного Вам дня💕
@Nadija468 Пані Надія, це оригінальний рецепт борщику, в який обов'язково додається мука. Смак муки не відчувається, а борщ стає густіший. Без муки, то так, як звичайна юшка. Але на колір і смак товариш не всяк. Не розумію Ваших здивувань. Я не те що борщ готую не так, як Ви, а навіть цибулю смажу не так, як Ви😁 Гарного Вам дня!
Я до бульйону додаю смажену цибулю і моркву,а коли вони посмажилися додаю туди на сковорідку тертий варений буряк і скроплюю оцтом для кольору,трішки притушую і висипаю в бульйон,а потім сметану з мукою.Перед подачею проціджую,щоб було однорідне.
А ще у нас готують на копчених ребрах з налисниками, або пампушками, або окремо картоплю зварену в лушпинні ,а потім очищеною хто любить подає до картопельки часниковий соус 😊Ребра зазделегіть добре вимочені і першу водичку зливають.
У нас на Рогатинщині це була коронна страва на весіллі.Мені вже 60 років і ні Великдень,ні Різдво не обходиться без цього борщу.Готую на копчених домашніх ребрах,але муки не додаю,зате багато домашньої сметани,
@@tetianazuk9898В оригігальний рецеп не додають жовтки, смак жовтків відчувається. А от борошно обов'язково. Борщ стає густіший і сметана гарно розчиниться в борщі. Смак борошна зовсім не ввдчувається.
Дякую Вам за працю. Борщок справді смачний. Та прошу Вас, скажіть назву насіння буряка( якщо він з Вашого городу), бо зараз такого темного не знайти. Буряк теж мариную і додаю ще до вінегрету. ЩАСТЯ ВАМ
@@ОленаГій Пані Олена, щиро дякую за коментар. Буряк цього року купувала в магазині( мій з'їли рижі слимаки). Вибираю для маринування тільки дрібненький круглий буряк, він завжди дуже червоний. Для посадки купую насіння "Червона куля". Добра Вам і міцного здоров'я💕
@@galunamorgun3068 Пані, додавайте більше. Є господині, які дають 1.5 кг буряка на 5 літрів. Але для мене це має бути Питний Борщ, а не Бурячанка. Кожен готує так, як йому смакує. Мій рецепт перевірений роками. Гарного Вам дня!
Дехто питає: " А для чого мука?" А для того, що суміш розколоченої муки зі сметаною називається "підбивка". Звідси і назва борщу ---- підбиваний. Не було би муки, то й не було би підбивки. На відміну від борщу, де овочі смажаться або тушкуються --- тоді така заправка по- українськи називається " засмажка". Отака кулінарна технологія. А щодо того, що цей борщ -- польський --- не знаю. Знаю тільки, що у нас в Карпатах він дуже популярний, його постійно готували на весілля і називали "борщ весільний". Бо коли на весільному столі багато страв займають місце, то питний борщ у горнятку --- набагато зручніше, аніж тарілки з тим борщем, що треба довго їсти ложкою. А вдома м'ясо було не завжди, то окремо варили бульбу, товкли і сьорбали ложкою почергово: то борщ, то картоплю.
А де часник, кмин суцвіття укропу.І на таку каструлю за мало лимонної кислоти.Свіжий буряк солодкуватий і потрібно більше кислоти.І перцю за мало.І молоко зі сметаною ,дає кращий смак.
@@annaskomska198Ви написали свій рецепт приготування і все, про що Ви мене питаєте, у Вашому борщі. Готуйте так, як Вам смакує. Борщ не каша, молоко тут лишнє. Для борщу звареного на м'ясному бульйоні молоко, це вже "катастрофа". Якщо уважно дивилися відео, то було сказано, що потрібно попробувати на смак і додати більше, або менше лимонної кислоти. На колір і смак товариш не всяк. Гарного дня!
@КуховаримоРазомДоброго дня. Це не критика.Вам просто раджу.А ви спробуйте.Може ви ще не їли такого борщу.На 3 літри даю 500 гр.вершків і до 50 гр молока.І ОБОВЯЗКОВО СУЦВІТТЯ КРОПУ І КМИН І ЧАСНИК.
@@annaskomska198 Щиро дякую! Готувала по різних рецептах, але цей для нас найсмачніший і найкращий! Кожна господиня має свій, перевірений рецепт і кожен з них має право на "життя". Добра Вам і міцного здоров'я!
Чому оцет не даєте, замість лимонної кислоти? Я використовую і сік маринований із буряка, додаючи трошки до сметани і муки. Якщо його мало, можна додати ще соку.
@КуховаримоРазом Дякую вам за відповідь. Зрозуміло. Я також використовую такий буряк, але я даю ,ще трошки підкисляю, щоб не втратити колір . Кожен по своєму щось додає, або не використовує.
@@ЖаннаБорщ-ж9ж Журек, то є зупа, а не борщ. Це є зовсім різні страви. Журек готується на житньому заквасі. До нього додається біла часникава ковбаса, та варені яйця. Ніколи ніхто в журек не додає буряк. Ви хоч трішки розберіться в приготуванні страв, а то таке враження, що Ви дуже далекі від кухні. Гарного дня!
Не розумію, чому видаляють мій коментар на рахунок другого підбивання майонезу і жовтка вже після варіння борщу. Майонез дає приємний присмак борщу, підтримує густину борщу, колір підтримує і дуже красивого кольору.
@@КуховаримоРазомНі , немає моїх вже 3 коментарів на роз'яснення п. Наді(адресувала саме їй) на рахунок майонезу і жовтка. Ці мої коментарі так і не дійшли до неї. Не знаю в чому справа. Це нічого. Буває і таке виходить. Спеціально переглядала ,чи надійшли ,але немає.
@@ulianakovalyk8929 Є мої коментарі лише загальні. Роз'яснення про майонез я посилала,і відразу видалили. Я замітила, і , знову на цю ж тему адресквала п. Надії Лютик. Аналогічно знову видалили. Так 3 рази повидаляли,які я їй адресувала про майонез , де вона писала, що майонез зайвий . Я вирішила відписати за майонез із жовтком . Їх так і не має. Є мої коментарі лише загальні. Коментарі, які я адресувала їй за майонез з жовтком немає, на жаль.
@@alinasheptutska6342 Український борщик готується на буряковому квасі. Але хто б, як не називав, ця страва є дуже смачною. Головне правильно приготувати і заправити за своїм смаком. Гарного дня!
@@Lawier13 МУКА це розмовне УКРАЇНСЬКЕ слово! Перш, ніж робити зауваження, цікавтесь походженням слів та читайте твори українських письменників. Гарного Вам дня!
@@roksolanak.7882 Чому дурне слово? "Борщок" це звичайна назва борщу. Також існують назви святкових салатів та інших страв, які ми готуємо. Гарних Вам вихідних!
@@СветаКохман Дякую за коментар. Поляки теж додають муку до сметани, щоб сметана не "звурдилася" (щоб не зробилася грудочками). Теж довго працювала в Польщі. Польські господині, як і наші, готують за своїм смаком. Ви ж не може знати про всіх і хто як готує. А журек, то вже зовсім інша страва. Закваску для журека роблять на житній муці та житньому хлібі. Гарного дня!
@@Nadija468 Чому не повинно бути??? По оригінальному рецепту повинна бути обов'язково))) Ви кулінарний експерт? Перш ніж категорично заперечувати, цікавтеся правильним рецептом. Але кожна господиня готує за своїм смаком, не дотримуючись рецепту, вдосконалює його за своїм смаком.
@@ЛесяМартиняк-я2ж Для мене додавання жовтка і майонезу, це вже лишнє. Це Ви так готуєте, але то вже не є оригінальний рецепт, на жаль. Смак такого борщу зовсім іншим. Та кожна господиня готує на свій смак. Гарного вечора.
@@nadiyalyutyk4943 майонез дає приємний присмак борщу з жовтком , і тримає густину, насиченість борщу, але потрібно давати ,коли трохи остигне, щоб не скомкувався жовток. Спробуйте, якщо бажаєте.
@@nadiyalyutyk4943 майонез з жовтком дає дуже приємний присмак і колір, підтримує густину борщу. Якщо бажаєте, можете спробувати. Я ,думаю, вам подобається із майонезом та жовтком, але потрібно лити ,коли трохи остигне борщ, щоб жовток не скомкувався, не утворилися грудочки від жовтка. Я, навіть, майонез даю і до звичайного червоного борщу. Бо дуже смачно , і за кольором теж.
@@оксанаханас-ь7ц На буряковому квасі готується український борщ, але не польський. Ви переплутали рецепти. А " Борщок" це звичайна назва питного борщу, яку готують в кафе і ресторанах. Гарного вечора!
У нас називається підбиваний борщ. Щоб колір був насичений в самому кінці коли вже підбила сметаною і досмакувала вкидаю буряк і доводжу до кипіння щоб не квпів. Бо як тільки булькне втрачає колір. Бульйон тільки з птиці.
@@ЛідіяМисак-э9з Пані Лідія, не тільки борщ, але і будь яка гаряча страва має прокипіти. Інакше наступного дня вже прокисне. Колір, після кипіння ніколи не втрачає. Гарного дня!
Я не знаю питного борщу, я знаю бАрщик, то юшка з борщу , що їсти треба з чимось печеним-пиріжками, рулетками з різними начінками. Нас годувала цим тітонька, сестра батькова, в Польщі.
@@МиленаСтрельницкая Ви не знали, то тепер будете знати, що у нас це Питний Борщ. Ще його у нас називають Борщок. В Польщі називають Барщик, та ми не в Польщі і на українській мові це Борщ. Гарного Вам дня!
@@alinaalina1798 Пані Аліна, згідна з Вами. Так і в нас, варили на м'ясному бульйоні тільки на свята. Але і на воді, заправлений домашньою сметаною, то була смакота! Гарних Вам вихідних💕
@@ЛідіяМисак-э9з Це і є оригінальний і правильний рецепт борщику. Може у Вас, коли варите такий борщ, і називається переваринець. Кожна хороша господиня знає, що будь яку гарячу страву потрібно прокипятити. Тим більше, якщо додаєте сметану. Інакше дуже швидко прокисне.
Я люблю оцет , коли готую питний борщ - даю багато м‘яса (не птицю) , та роблю м‘ясні налисники . Не розумію людей які так критикують , Вам показали , а ви напене і самі таке не готували ! Борошно обов‘язково , хто народився у Львові - той знає цей неперевершений смак ! Добра Вам!
@@НаталяГрекова Пані Наталія, щиро дякую💕 Добра Вам і міцного здоров'я!
Я зі Львова і варю без борошна.
@eleonoraaleksandrova8702 Готуйте з задоволенням) Не тільки у Львові, але у кожному куточку України, у кожній хаті, господині варять по різному, готують свій перевірений рецепт. Гарного дня!
@@eleonoraaleksandrova8702 А я завжди підбиваю борошном! Так робила моя мама, бабця та прабабця, які народились та жили у Львові!
@НаталіяЗаяць-щ6ъ я більшість страв готую не як мама, от і цей борщ. Мама не підбивала, а я додаю при варці пару картоплин(і то великих), а потім їх відкидають на сторону. Картопля дає крохмаль і це загущує борщ. І ми завжди варили такий борщ лише пісний: на різдвяні свята. І додавали в нього грибні "вушка". Теж загущують.
Прочитала коментарі!Дорогі Українці!Усі ви праві!В Україні до 100 видів борщу!Не дарма БОРЩ визнали украінським!!!Ні в одній країні немає скільки рецептів борщу,як у нас.Обговорили тільки один борщок,а уже море варіантів.Радує,що таке різноманіття ,і все воно наше!І кожна по своєму!Дякую кожному,хто поділився приготуванням у своїй місцевості,радує душу!Велике дякую господині,що приготувала і показала такий рецепт борщу!А старовинні ,моя прабабця і бабця готували на квашених буряках і квасі з них.І буряк,щоб був борщовик.У льоху дві діжки квашених стояло!А рецептів,не те,що в місцевості,у кожній хаті свій!!!ото,щоб зібрати!
@@ЯськаОса Щиро дякую💕 Гарного Вам дня@
@@КуховаримоРазом Моя мама заквашувала буряк на весні в бочці березневою водою, коли сніг танув.Буряк квашений ніколи не псувався , мама варила ціле літо борщ на свинних реберцях дуже був смачний, а сметану давала свою домашню, бо магазинна сметана відварюється і в борщі плаває сир.Борошно також давала, але не багато.Я також варю такий борщик до картоплі окремо.
@Ярослава-п7м Пані Ярослава, щиро дякую за коментар💕 Гарного Вам дня!
Мама моя була колись ,, весільною господинею " .варила вона борщок на житній заквасці .досі памятаю його смак ! Дуже смакує з нашим Яворівським пирогом !
@@ЛюбовЯрова-м8я Пані Любов, щиро дякую за коментар. Гарного Вам вечора!
Це яворівський рецепт з житньою закваскою Украінський , так також готують на Вінничині
@@НаталяГрекова мої батьки походять з Польщі , жили на кордоні . В нас досі борщок називають ,, Польський "
В Україні дуже багато різноманітного борщу в різних комбінаціях,про це я пишу уже давно.Один із…Готували поляки,добре.Але в Україні,всі стародавні рецепти на квашеному буряку.І є на заквасці,чого тільки не є.Як різноманітна наша Україна,так і різний борщ.А так борщок польський,значить готують і їдять і в Польщі.Смачного всім!
@ЯськаОса Щиро дякую! Теж квашу буряк і готую з нього борщ. Але для квашеня беру зовсім інший буряк, з білими полосками. Дуже смачний борщик виходить. Гарного дня!
Щиро вітаю. Чудово пояснено та приготовано. Я зі Львова. Мені незабаром 70, цей борщик знайомий з дитинства...І був це мій перший самостійно зварений,коли мені було 11років. У нас його готували зокрема після неділі, коли залишався "недільний росіл/бульйон". Я вже вкотре протестую,що це борщ ГАЛИЦЬКИЙ а не "польський". ІСТОРИЧНА Галичина - це три області західної України та південно-західної Польщі (Краків). Але чомусь постійно називають цю страву польською...
@@miroslavaelsikova9610 Щиро дякую за коментар 💕 Гарного Вам дня!
@@miroslavaelsikova9610 Пані Мирослава, я теж з Галичини. Колись цікавилася походженням питного борщику. На жаль, походить рецепт з Польщі. Галицький борщ готується на буряковому квасі і на смак він солодший, ніж польський.
@@КуховаримоРазомІ Ви Достойно відповіли людям , які змагаються за досконаліть Украінського борщу , До чого Польський борщ до Нашого , хоча наш готую з присмаком Польського
Польський "барщик" без муки, без сметани тим більше без жовтків. Це просто вода і буряк можливо приправлений спеціями , можливо на відварі м'ясному. Я його коштувала в Польщі , він не підпиваний. На Святий Вечір я готую пісний борщ. Вода кипить 3 л каструля , туди вкидаю 1л банку борщовоі заправи (буряк, червоний перець, цибуля готую сама). Смачний борщ виходить. Додаю вушка.
@НадіяКовалишин Пані Надія, можливо Вас пригощали борщиком, який готують з пакетика (просто заливають гарячою кип'яченою водою). В Польщі цей борщ теж готують з сметаною та мукою на м'ясному бульйоні. Перед подачею на стіл (його ложкою не їдять), обов'язково від овочів проціджують через сито. Через те його і називають питний. Пісний борщик готують на грибній юшці без сметани. Якщо його куштували в Польщі, то чому у Вас все " можливо"? Гарного дня!
Дякую за гарний рецепт! Це така смакота!!!Смак дитинства 😊 Дуже давно не їла,а колись мама часто готувала на свята,на гості. І правда,є різні варіанти і всі смачні. Тепер точно приготувати треба,Ви нагадали.
@@МирославаКлимович Пані Мирослава, щиро дякую💕 Добра Вам і міцного здоров'я!
Компліменти неймовірно смачно❤❤❤
@@ValentinaMinkovskaya Щиро дякую 💕
Дуже смачно! Я ще обов'язково додаю чесник😊
@@myroslavaoshchudlyak2868 Щиро дякую за коментар💕 Гарних вихідних!
Щиро дякую за рецепт!
Обов'язково приготую, давно шукаю цей рецепт, борщик дуже смачний.
🔆🤗💐
@@ВікторіяФоменко-ю1у Пані Вікторія, щиро дякую💕 Добра Вам і міцного здоров'я!
Нарешті знайшла цей борщ .Дякую
@@КицяКицюніна Щиро дякую за коментар💕 Гарного Вам вечора!
Добрий день!!! Дякую за рецепт смачного борщу. Все доступно, корисно та швидко. Клас👍👍👍
@@васильмазур-и2б Щиро дякую 💕
Дякую за таку смакоту
@@ValentinaMinkovskaya Щиро дякую💕
Дякую за гарний рецепт і детальне пояснення як правильно приготувати.
@@lubovmm8622 Щиро дякую 💕 Гарного Вам дня!
Доброго вечора Марія!Дуже цікавий рецепт!Дякую!
@@kirillsavvateev4379 Вітаю, Кирил! Щиро дякую! Гарного Вам дня!
У нас кажуть - підбиваний борщ. Коли вливається сметана підбиваємо ложкою, щоб добре розійшлась 😊
@@ОксанаНастьошин-ы7д Щиро дякую💕 Гарного вечора!
Дякую за рецепт.
@@НадіяЄсип Дякую 💕
Bщиро дякую за приготвання смачного борщику.
@@ЛюбаБервецька Щиро дякую💕 Гарного Вам дня!
Щиро дякую за рецепт
@@lydmilamarynyak8068 Щиро дякую за коментар💕Гарного вечора!
Все гарно та напевно смачно.
Спробуйте отой буряк потертий підтушити на сковорідці. Чуть олії , коли розігрується порізати часник щоб віддав запах олії і тоді буряк. Відразу додаю трохи соусу томатного. Протушити і туди сметану. Протушити і в каструлю. Закупить. Дати настоятися. Зелень за смаком. ❤
Щиро дякую за коментар. Але то зовсім інший рецепт і смак борщу. Таку зажарку робила моя бабуся до звичайного борщу з капустою і картоплею. Це дуже смачно, але це вже не питний борщик. Гарного Вам дня!💕
Тоді це вже не буде підбиваний борщ, а цілком інакший. На Сокальщині його називають "червоний".
Тоді це вже не буде підбиваний борщ, а цілком інакший. На Сокальщині його називають "червоний".
@Mariam___-eu8hr Щиро дякую за коментар💕 Гарних вихідних!
Дякую.💕😘
@@ЛюбаМихайленко-и3г Гарного дня 💕
Гарного і Вам дня і мирного неба ! я також готую бощик зі сметаною та борошном ! Борошно Не дає Сметані звурдитись !Це справжній Польський борщок , а лимона кислота , чи як хтось писав житня закваска , чи оцет - це на смак , я люблю магазинний оцет .
@@НаталяГрекова Щиро дякую💕 Гарного дня!
Кожна господиня варить по своєму По перше муки ніколи не даю а даю більше буряка який настоюється цілу ніч в бульйоні і якому варилася курка і овочі до речі в цей бульйон даю ще пару картоплин які потім розколочую .Тоді буряк вибираю і домашньою сметаною заправляю На шести літрову каструлю даю десь півтора кг буряка ,а шість бурячків це просто червона юшка Всім смачного😋😋😋
@@КурилякМарія-к1о Щиро дякую за коментар! Але для мене півтора кілограма буряка це вже не борщ, а буряк в бульйоні. А ще, якщо і картопля, то вже не питний борщик. Та кожен готує, як йому смакує. Гарного Вам дня💕
Коли мука,- то вже не борщ...Ми також варимо польський борщ,але яка мука?!!!
@Nadija468 Пані Надія, це оригінальний рецепт борщику, в який обов'язково додається мука. Смак муки не відчувається, а борщ стає густіший. Без муки, то так, як звичайна юшка. Але на колір і смак товариш не всяк. Не розумію Ваших здивувань. Я не те що борщ готую не так, як Ви, а навіть цибулю смажу не так, як Ви😁 Гарного Вам дня!
@@Nadija468борошно обов‘язково
1,5 Кілограми на польський борщ можна , але баняк , як найменше12 літрів , навіть на Украінський борщ (питний)
Я до бульйону додаю смажену цибулю і моркву,а коли вони посмажилися додаю туди на сковорідку тертий варений буряк і скроплюю оцтом для кольору,трішки притушую і висипаю в бульйон,а потім сметану з мукою.Перед подачею проціджую,щоб було однорідне.
@@СвітланаТкачук-э1м Щиро дякую за коментар💕
Дякую
@@ГалинаНагорняк-ц5е Гарного вечора@
Такий борщок я їла у Львові,він дуже смачний
@@ТатьянаКузминская-ъ8ч Щиро дякую💕 Гарного вечора!
Щиро дякую!Давно шукала перепис питного борщу.❤❤❤
@@МаріяТиха-п7л Щиро дякую за коментар 💕 Добра Вам і міцного здоров'я!
привітаня , дякую за смачний рецепт дякую
@@Nastena_995 Дякую 💕
А ще у нас готують на копчених ребрах з налисниками, або пампушками, або окремо картоплю зварену в лушпинні ,а потім очищеною хто любить подає до картопельки часниковий соус 😊Ребра зазделегіть добре вимочені і першу водичку зливають.
@@Inessa-t3oЩиро дякую за коментар! Так, з копченими ребрами дуже смачно😋 Гарного Вам дня 💕
Варю такий борщ ,але спочатку даю сметану з мукою, а потім буряк. Доводжу до легкого кипіння і виключаю , так краще
@@ГаннаСобків-н5и Дякую за коментар. Гарного вечора!
У нас на Рогатинщині це була коронна страва на весіллі.Мені вже 60 років і ні Великдень,ні Різдво не обходиться без цього борщу.Готую на копчених домашніх ребрах,але муки не додаю,зате багато домашньої сметани,
@@ГалинаФедорчак-ф8у Щиро дякую за коментар💕 Гарного Вам дня!
Я колись їла борщок в ресторані, але не мала ніякого поняття як його готувати, дякую.
@@user-kentavrold Щиро дякую💕 Гарного вечора!
Моя мама готувала подібний борщ,але муки не давала,а давала жовтки сирих яєць(до сметани)
@@meri_men Щиро дякую за коментар. Гарного Вам дня!
Це вже не борщ, тут яйця не дають 🤔
@@mariyabroslavska611оц не треба вже тут то не борщ, ви там знаєте, жовтки і борошно, то для загущення,
@@tetianazuk9898В оригігальний рецеп не додають жовтки, смак жовтків відчувається. А от борошно обов'язково. Борщ стає густіший і сметана гарно розчиниться в борщі. Смак борошна зовсім не ввдчувається.
Дякую Вам за працю. Борщок справді смачний. Та прошу Вас, скажіть назву насіння буряка( якщо він з Вашого городу), бо зараз такого темного не знайти. Буряк теж мариную і додаю ще до вінегрету. ЩАСТЯ ВАМ
@@ОленаГій Пані Олена, щиро дякую за коментар. Буряк цього року купувала в магазині( мій з'їли рижі слимаки). Вибираю для маринування тільки дрібненький круглий буряк, він завжди дуже червоний. Для посадки купую насіння "Червона куля". Добра Вам і міцного здоров'я💕
Обов'язково даю часник і трохи лимонного соку
@@luybovpaskovich8275 Щиро дякую за коментар💕 Гарного вечора!
Якщо, борщ сильно кипить, він втрачає свій колір.
@@maybe-oh1wm Якщо борщ ДОВГО кипить, після того, як додали буряк, то втрачає колір. Гарного вечора!
З кислотою не втрачає
@ЛарисаСамуляк Щиро дякую💕
Ніколи не тільки не коштувала, а навіть не чула.
У моїй родині ніхто : ні бабуся, ні тітки таке не готували, тому цікаво спробувати
@@ОльгаБудко-о1о Пані Ольга, щиро дякую за коментар! Добра Вам і міцного здоров'я!
А капусту не даєте?
@@aleole1828 Це інший рецепт борщу, до нього капуста не додається. Це Питний борщ до м'ясних налисників. Гарних вихідних!
@@aleole1828 копуста ло українсого, а це чистий пити з горнятка зі ссякими пиріжками, налесниками
Вибачте Пані, але на 5 літрів води 5-6 бурячків маленьких замало! Перевірено. 3-4 літри ок.
@@galunamorgun3068 Пані, додавайте більше. Є господині, які дають 1.5 кг буряка на 5 літрів. Але для мене це має бути Питний Борщ, а не Бурячанка. Кожен готує так, як йому смакує. Мій рецепт перевірений роками. Гарного Вам дня!
А для чого мука???
@@ГалинаКачмарська-й8б Пані Галина, мука додається, щоб борщик був густіший і смачніший. Гарного дня!
@КуховаримоРазом Дякую!!!
@@ГалинаКачмарська-й8б Смак муки в борщі не відчувається 😋
А я щоб густіший був борщ,кидаю 2-3 ст.л кукурудзяної крупи,її зовсім не видно і юшка в борщі густенька,
@МоникаВей-л8н Щиро дякую за коментар. Гарного Вам вечора!
В кожному районі по-своєму.У нас борошно не дають на питний є люди які додають.
@@Inessa-t3o Дякую за коментар💕
Пінку збираю ситечком
@@ОльгаКурах-э9ь Дякую за коментар💕 Гарного вечора!
Куштувала такий борщ у Тернополі на весіллі! Смачний!
@@liudmylavitenko34 Щиро дякую 💕 Гарного дня!
Дехто питає: " А для чого мука?" А для того, що суміш розколоченої муки зі сметаною називається "підбивка". Звідси і назва борщу ---- підбиваний. Не було би муки, то й не було би підбивки. На відміну від борщу, де овочі смажаться або тушкуються --- тоді така заправка по- українськи називається " засмажка". Отака кулінарна технологія. А щодо того, що цей борщ -- польський --- не знаю. Знаю тільки, що у нас в Карпатах він дуже популярний, його постійно готували на весілля і називали "борщ весільний". Бо коли на весільному столі багато страв займають місце, то питний борщ у горнятку --- набагато зручніше, аніж тарілки з тим борщем, що треба довго їсти ложкою. А вдома м'ясо було не завжди, то окремо варили бульбу, товкли і сьорбали ложкою почергово: то борщ, то картоплю.
@@Mariam___-eu8hr Щиро дякую за коментар💕Добра Вам і міцного здоров'я! Гарного вечора!
А де часник, кмин суцвіття укропу.І на таку каструлю за мало лимонної кислоти.Свіжий буряк солодкуватий і потрібно більше кислоти.І перцю за мало.І молоко зі сметаною ,дає кращий смак.
@@annaskomska198Ви написали свій рецепт приготування і все, про що Ви мене питаєте, у Вашому борщі. Готуйте так, як Вам смакує. Борщ не каша, молоко тут лишнє. Для борщу звареного на м'ясному бульйоні молоко, це вже "катастрофа". Якщо уважно дивилися відео, то було сказано, що потрібно попробувати на смак і додати більше, або менше лимонної кислоти. На колір і смак товариш не всяк. Гарного дня!
@КуховаримоРазомДоброго дня. Це не критика.Вам просто раджу.А ви спробуйте.Може ви ще не їли такого борщу.На 3 літри даю 500 гр.вершків і до 50 гр молока.І ОБОВЯЗКОВО СУЦВІТТЯ КРОПУ І КМИН І ЧАСНИК.
@@annaskomska198 Щиро дякую! Готувала по різних рецептах, але цей для нас найсмачніший і найкращий! Кожна господиня має свій, перевірений рецепт і кожен з них має право на "життя". Добра Вам і міцного здоров'я!
Чому оцет не даєте, замість лимонної кислоти?
Я використовую і сік маринований із буряка, додаючи трошки до сметани і муки. Якщо його мало, можна додати ще соку.
@@ЛесяМартиняк-я2ж Пані Леся, читаючи Ваш коментар, розумію, що відео Ви не дивилися, або були неуважні при перегляді(
Переглянула ще раз повторно. Перепрошую, виходить тут немає лимонної кислоти. Хіба, якщо буряки не мариновані. А оцет даєте ? Я даю 1 або 2 ложки.
@ЛесяМартиняк-я2ж Пані Леся, якщо даю маринований буряк, то ні лимонну кислоту, ні оцет не додаю. Оцет вже є в рецепті маринованого буряка.
@КуховаримоРазом Дякую вам за відповідь. Зрозуміло. Я також використовую такий буряк, але я даю ,ще трошки підкисляю, щоб не втратити колір . Кожен по своєму щось додає, або не використовує.
Перепрошую, але для чого муку додаєте до сметани?
Який польський борщ? То український журик.
@@ЖаннаБорщ-ж9ж Журек, то є зупа, а не борщ. Це є зовсім різні страви. Журек готується на житньому заквасі. До нього додається біла часникава ковбаса, та варені яйця. Ніколи ніхто в журек не додає буряк. Ви хоч трішки розберіться в приготуванні страв, а то таке враження, що Ви дуже далекі від кухні. Гарного дня!
Сметану треба загартувати гарячим барщом,а тоді вливати вже до баняка.
@@nataliazhuk5676 Дякую за коментар. 💕 Гарного Вам вечора!
Не розумію, чому видаляють мій коментар на рахунок другого підбивання майонезу і жовтка вже після варіння борщу. Майонез дає приємний присмак борщу, підтримує густину борщу, колір підтримує і дуже красивого кольору.
@@ЛесяМартиняк-я2ж Пані Леся, щось Ви знову неуважні. Жоден Ваш коментар не видалений. Уважно перегляньте всі коментарі під відео!
@@КуховаримоРазомНі , немає моїх вже 3 коментарів на роз'яснення п. Наді(адресувала саме їй) на рахунок майонезу і жовтка. Ці мої коментарі так і не дійшли до неї. Не знаю в чому справа. Це нічого. Буває і таке виходить. Спеціально переглядала ,чи надійшли ,але немає.
@@ЛесяМартиняк-я2ж Значить Ваш коментар видаляється автоматично. Яка причина, мені теж невідомо(
@@ЛесяМартиняк-я2жЄ і не один раз😂
@@ulianakovalyk8929 Є мої коментарі лише загальні. Роз'яснення про майонез я посилала,і відразу видалили. Я замітила, і , знову на цю ж тему адресквала п. Надії Лютик. Аналогічно знову видалили. Так 3 рази повидаляли,які я їй адресувала про майонез , де вона писала, що майонез зайвий . Я вирішила відписати за майонез із жовтком . Їх так і не має. Є мої коментарі лише загальні. Коментарі, які я адресувала їй за майонез з жовтком немає, на жаль.
Цей борщ готують на Заході України...
@@СвітланаТкачук-э1м Щиро дякую за коментар💕 Гарного вечора!
польський борщ , бо є борошнево- сметанкова засмажка
Щиро дякую❤
Колір борщу мені не сподобався...
@@eleonoraaleksandrova8702 Готуйте свій, красивого кольору)) Я готую не для кольору і краси, а так, як мене вчила матуся і так, як смачно моїм рідним!
А поляки його називають українським.
@@alinasheptutska6342 Український борщик готується на буряковому квасі. Але хто б, як не називав, ця страва є дуже смачною. Головне правильно приготувати і заправити за своїм смаком. Гарного дня!
Тільки не мука, а борошно
@@Lawier13 МУКА це розмовне УКРАЇНСЬКЕ слово! Перш, ніж робити зауваження, цікавтесь походженням слів та читайте твори українських письменників. Гарного Вам дня!
Де взялося оте дурне слово "борщок"? Чому борщок, а не борщик? У Львові в їдально-ресторанних закладах воно часто фігурує.
@@roksolanak.7882 Чому дурне слово? "Борщок" це звичайна назва борщу. Також існують назви святкових салатів та інших страв, які ми готуємо. Гарних Вам вихідних!
Цей борщок готують до гречаного пирога !
@@ТетянаКлек Щиро дякую за коментар💕 Гарного Вам вечора!
Купив усклепі концентрат ,розвів і маєш борш ,.
@@МаріяКов-д8м Якщо смакує, то без проблем.
Я Люблю Украинские Борщи! Чтобы Ложка в кастрюле стояла😂
@@Oksana-dq7uv Готуйте і смакуйте. Гарного Вам дня!
Унас є такі борщі 1український борщ грибний борщ ,голий борщ і білий борщ
@@МаріяСенчук-и5т Щиро дякую за коментар💕 Гарного вечора!
До правдивого польського борщу червоного поляки муку не додають.Муку додають в білий борщ.Дізналася про це аж коли стала жити в полщі
@@СветаКохман Дякую за коментар. Поляки теж додають муку до сметани, щоб сметана не "звурдилася" (щоб не зробилася грудочками). Теж довго працювала в Польщі. Польські господині, як і наші, готують за своїм смаком. Ви ж не може знати про всіх і хто як готує. А журек, то вже зовсім інша страва. Закваску для журека роблять на житній муці та житньому хлібі. Гарного дня!
А мені незрозуміло, чому буряк тертий, а морква нарізана, та ще й доволі великими шматочками
А що тут розуміти??? Натирайте або нарізайте, як Вам більше подобається. Від цього смак і процес приготування не зміниться. Гарного дня!
Ніякої муки не повинно бути в борщику!
@@Nadija468 Чому не повинно бути??? По оригінальному рецепту повинна бути обов'язково))) Ви кулінарний експерт? Перш ніж категорично заперечувати, цікавтеся правильним рецептом. Але кожна господиня готує за своїм смаком, не дотримуючись рецепту, вдосконалює його за своїм смаком.
Борщ-феномен української гастрономіїї❤❤❤вже цікаво,шо породжує стільки суперечок....Viva український борщ😊😊😊
Коли трохи остигне борщ , збиваю один жовток із 2 ложками столовими майонезу ,і підбиваю в кінці. Вже нічого не кип' ятимо.
@@ЛесяМартиняк-я2ж Для мене додавання жовтка і майонезу, це вже лишнє. Це Ви так готуєте, але то вже не є оригінальний рецепт, на жаль. Смак такого борщу зовсім іншим. Та кожна господиня готує на свій смак. Гарного вечора.
@@КуховаримоРазом Погоджуюся з вами, смак зовсім інший і колір інший.
Майонез зайвий там.
@@nadiyalyutyk4943 майонез дає приємний присмак борщу з жовтком , і тримає густину, насиченість борщу, але потрібно давати ,коли трохи остигне, щоб не скомкувався жовток. Спробуйте, якщо бажаєте.
@@nadiyalyutyk4943 майонез з жовтком дає дуже приємний присмак і колір, підтримує густину борщу. Якщо бажаєте, можете спробувати. Я ,думаю, вам подобається із майонезом та жовтком, але потрібно лити ,коли трохи остигне борщ, щоб жовток не скомкувався, не утворилися грудочки від жовтка. Я, навіть, майонез даю і до звичайного червоного борщу. Бо дуже смачно , і за кольором теж.
Це є галицький борщ, а не польський.
@@olhaolshanska4399 Галицький борщ готується на буряковому квасі. Гарного дня!
Польський борщ без бурякового квасу не польський борщ.,борщок можливо ,але не польський.
@@оксанаханас-ь7ц На буряковому квасі готується український борщ, але не польський. Ви переплутали рецепти. А " Борщок" це звичайна назва питного борщу, яку готують в кафе і ресторанах. Гарного вечора!
Кожна господиня варить борщок по різному, наш вуйко Ладик завжди казав,що борщок повинен бути,як стакан доброго винця😅
Пані Надя, щиро дякую за коментар❤ Гарного Вам дня!
😊 у моєї подружки так тато казав. Згодна на всі 💯. Іншого і їсти не хочеться
@Малика-л5ф1щ Щиро дякую 💕 Гарних Вам вихідних!
У нас називається підбиваний борщ. Щоб колір був насичений в самому кінці коли вже підбила сметаною і досмакувала вкидаю буряк і доводжу до кипіння щоб не квпів. Бо як тільки булькне втрачає колір. Бульйон тільки з птиці.
@@ЛідіяМисак-э9з Пані Лідія, не тільки борщ, але і будь яка гаряча страва має прокипіти. Інакше наступного дня вже прокисне. Колір, після кипіння ніколи не втрачає. Гарного дня!
А я такиц в Самборі їла.в чашці.
@@ЛюдаГермановп Щиро дякую за коментар💕 Гарного вечора!
Я не знаю питного борщу, я знаю бАрщик, то юшка з борщу , що їсти треба з чимось печеним-пиріжками, рулетками з різними начінками. Нас годувала цим тітонька, сестра батькова, в Польщі.
@@МиленаСтрельницкая Ви не знали, то тепер будете знати, що у нас це Питний Борщ. Ще його у нас називають Борщок. В Польщі називають Барщик, та ми не в Польщі і на українській мові це Борщ. Гарного Вам дня!
В мене бабця варила просто на воді, бо свиню різали тільки на свята
@@alinaalina1798 Пані Аліна, згідна з Вами. Так і в нас, варили на м'ясному бульйоні тільки на свята. Але і на воді, заправлений домашньою сметаною, то була смакота! Гарних Вам вихідних💕
@КуховаримоРазом польский, тому що до 1939.р західна Україна входила до складу Польщі, дякую
Дурна реклама
@@sashasidorskiy7196 До чого тут реклама і Ваш безглуздий коментар?
Це не борщ а переваренець.
@@ЛідіяМисак-э9з Це і є оригінальний і правильний рецепт борщику. Може у Вас, коли варите такий борщ, і називається переваринець. Кожна хороша господиня знає, що будь яку гарячу страву потрібно прокипятити. Тим більше, якщо додаєте сметану. Інакше дуже швидко прокисне.