Смерть Cубкультур, Або Чим небезпечний Барбікор?

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 8 ноя 2024

Комментарии • 55

  • @ShoJeJutube
    @ShoJeJutube 5 месяцев назад +50

    Я гадаю, що субкультури в цілому є тимчасовим явищем. Вони виникли в часи з одного боку суспільства доволі традиційного, та водночас суспільства, що вперше зіткнулося з широким вільнодумством та загалом вищою освіченістю, що спонукало до пошуку нових світоглядів. Такими були США чи Сполучене Королівство 60-х, та Україна в 00-х. Субкультури, які тоді виникли, нехай і не свідомо, але просто хотіли знести ту стіну консервативних обмежень та правил, які вже втрачали свій сенс. І робили вони це звісно, у відомий тоді спосіб - створенням нових ідеологій.
    Зараз, коли більшість не сприймає інакшість так гостро, ця інакшість стала значно доступнішою. За неї не потрібно борототись, і вона вже не вимагає відповідного розуміння в темі. І перше значно важливіше: боротись вже немає проти чого, бо вже банально немає опору. Це й призвело до занепаду субкультур як явища, і водночас з їх доступністю вони частково встигли трансформуватись у перепис гештегів під запитом "аестетік".
    Тепер зустрічаючи чергову "алтульшку" на вулиці, я, наприклад, більше не вважаю її частиною свого племені за замовчуванням. Незвичний стиль більше не є гарантією того, що людина вболіває за Анархію чи бувала на Шипоті. Та водночас той самий альт легко трапляється і серед звичних на вигляд "нормісів".
    До речі, чекам відео про батярів) Та й узагалі, про українську низову моду, чи моду інтелігенції

    • @kinokutur
      @kinokutur  5 месяцев назад +3

      Дякую вам за зацікавленість темою і такий розлогий коментар) Ставлю підпис під кожним словом 😉❤️

  • @НаталкаМикуланинець-з2в
    @НаталкаМикуланинець-з2в 5 месяцев назад +20

    Для мене, справжня субкультура - не про колір штанів. А про погляди на життя, сприйняття себе у світі і світу у собі. Приходить думка, що зникнення культурних течій пов'язано із тим, що розвинені країни майже досягли рівноправя (можеш жити як хочеш) плюс засилля соцмереж у світі (вони поглинають увагу і паралельно дають можливість висловитися)

  • @darkwhite5369
    @darkwhite5369 5 месяцев назад +15

    за емо трошки обідно зараз було, ідея субкультури будувалась на щирому висловленню емоцій, відкиданню соціального осуду та знятті адаптивних масок котрими звикли користуватись в суспільстві. і підтримую що в першу чергу музика, потім ідеологія і втретє вже одяг, бо ідеології формувались довкола певних думок та настроїв котрі виражали певні музичні гурти і це поступово виростало в щось більше

    • @anbu412
      @anbu412 5 месяцев назад

      Тексти пісень несуть ідеологію

    • @kinokutur
      @kinokutur  4 месяца назад

      Прошу вибачення, не хотіла нікого образити. Обіцяю зробити великий огляд, де детально розповім про субкультуру емо без привʼязки до неглибоких оціночних суджень.

  • @lillylady1877
    @lillylady1877 5 месяцев назад +28

    З розвитком інтернету і збільшенням терпимості до інакшості субкультури втратили своє значення. Бо раніше субкультури були не тільки концентраторм певних поглядів і філософії, але й також провідником до контенту, який неможливо було знайти в широкому доступі - музика, книги, фільми, невідомі або непопулярні серед широкої аудиторії. Зараз цієї ексклюзивності більше немає. Одяг при цьому виступав своєрідним розпізнавальним признаком "свій-чужий", і одягнувши певні деталі одягу чи аксесуари, треба було бути готовим, що в тебе можуть (чемно або не дуже) "запитати за шмот" - поцікавитись, чи маєш ти право це носити: чи дійсно ти належиш до цієї субкультури, чи розділяєш ці погляди, слухаєш ту саму музику і т.д., або ти позер - тобто за незнанням або спеціально носиш зовнішню атрибутику культури, до якої ти не належиш. Часом можна було цілком реально втрапити в халепу, помилково одягнувши наприклад футболку певного музичного гурту.
    Я пам'ятаю момент, коли саме трапилось це розмиття кордонів. Спочатку відбувся дрейф - люди ставали частинами деяких субкультур одночасно, і разом з цим тягнули в новий колектив одяг і контент з іншої субкультури, і з часом стали толерувати носіння певного одягу будь-ким. Далі почала зростати швидкість інтернету і доступ до контенту, відбувся розвиток косплей-культури, для якої важливішим було саме зовнішнє наслідування, а не ідеологія, погляди молоді ставали ширшими, і одяг фактично більше не відображав нічого, окрім поточного настрою і трендів.
    У підлітковому віці я також була частиною субкультур, і мати однодумців було круто. Але це добре, що їх час пройшов, бо широта поглядів і собода самовираження, без прив'язки до певної групи людей, набагато цінніші.

    • @kinokutur
      @kinokutur  5 месяцев назад +3

      Дякую вам за такий розлогий коментар до відео) Скажу тільки: пам’ятаю все про що ви пишете і поділяю ваші погляди) Нехай квітне розмаїття натхнення і самовираження 🌸

    • @Medvech
      @Medvech 5 месяцев назад +3

      Через інтернет почала відбуватися максимальна швидка глобалізація і комерціалізація будь чого. Що призводило і до швидкої втрати унікальності будь якою субкультурою. А тому і цінності для тих хто б хотів бути не таким як всі. Простіше стало бути таким як всі і як ніхто одночасно. Не прив'язуючись до чогось конкретно.

  • @Victoria_Ushakova
    @Victoria_Ushakova 5 месяцев назад +25

    Про батяр цікаво більше дізнатися)

  • @Brutellla-ft8ky
    @Brutellla-ft8ky 5 месяцев назад +10

    Готи - порвані колготи 😂 Дякую за відео, було цікаво)

  • @bassbich
    @bassbich 5 месяцев назад +3

    Звичайно! Давай окремо пройдемось по кожній субкультурі🤗

  • @anamenelvalentain1609
    @anamenelvalentain1609 5 месяцев назад +5

    Які ж пусті часи настали, безглузді, недолугі люди... це не культура, це - споживблядство.

    • @Т.Р.-х2к
      @Т.Р.-х2к 5 месяцев назад +2

      Вітаю, вам пора займати чергу в пенсійний фонд)

    • @OShitDupa
      @OShitDupa 4 месяца назад

      Завжди будуть "хтось" і цікаві особистості, та, через деякі особливості нашого часу, цих цікавих особистостей кількість скоротилася

  • @ЄвгеніяТимощук-ы4ф
    @ЄвгеніяТимощук-ы4ф 5 месяцев назад +5

    На мою думку субкультури це сміливе вираження самобутності та індивідуалізму особи Це спротив та несприйняття соціальної думки, бунтарська поведінка, що демонструє нестандартний одяг Дуже цікаво була б послухати продовження, оскільки, це дуже глибока тема.

    • @kinokutur
      @kinokutur  5 месяцев назад +2

      Дякую 🙏 ) Продовження буде, оскільки ця тема одна з найулюбленіших)

  • @Figurshtd7
    @Figurshtd7 5 месяцев назад +8

    Найважливішим для субкультур була саме музика, на рівні з цим погляди, а вже потім зовнішній вигляд

    • @ferrazik3145
      @ferrazik3145 5 месяцев назад +3

      Хіба не навпаки? Через музику виражається ідеологія, отже музика є вторинною

  • @ferrazik3145
    @ferrazik3145 5 месяцев назад +19

    Думаю що субкультури, як ізольовані мікро-культури, де ти можеш бути тру-емо тільки якщо слухаєш токіо хотел більше не мають сенсу. Зараз завдяки інформаційному розмаїттю і доступності інформації кожен може сам для себе обирати погляди, естетики, музичні вподобання і так далі без необхідності конкретної прив'язки до субкультури по всім параметрам, щоб бути тру. Молодіжне ком'юніті стало набагато більш відкритим в цьому плані. При цьому все одно створюються спільноти, де можна знайти розуміння і підтримку, наприклад феміністичні, лгбт+ чи групки художників. І тяжіння молоді до пошуку ідеологій нікуди не ділося, просто зараз актуальні вже інші проблеми, відповідно і виникають угрупування навколо інших ідей, а так як це все відбувається в основному в інтернеті, то і інші атрибути окрім ідей, такі як зовнішність чи музика, стають неважливі. Хоча все ж якщо якийсь праворадикал прийде на зустріч зі своїми соплемінниками з рожевим волоссям, живим він звідти мабуть не вийде

  • @olgapycshal5422
    @olgapycshal5422 5 месяцев назад +7

    Мені 35, зараз фарбую волосся в рожевий та хочу повернути пірсинг, зробити ще одне татуювання. Це добре, що зараз немає такої ізольованості як в двотисячні та ти можеш бути яким завгодно без прив'язки до певної субкультури.

    • @Ethel-z2o
      @Ethel-z2o 5 месяцев назад

      Привіт. Я фарбую в блакитний іноді. Пірсинг зі мною ще з юності. Скоро буде 36

  • @nickzhurenko
    @nickzhurenko 5 месяцев назад +3

    Дуже дякую за цікаве та пізнавальне відео!)

    • @kinokutur
      @kinokutur  4 месяца назад

      Дякую 🙏🥰

  • @Mnemosinamarina
    @Mnemosinamarina 5 месяцев назад +7

    Про батярів було б дуже цікаво дізнатись детальніше.
    Що то тіктокмкультур, то це чисте кліпове мислення, звідки там узятись глибині чи змістам🤷🏼‍♀️

  • @Alya_koza
    @Alya_koza 5 месяцев назад +5

    Цих послідовників Корів ми раніше називали позерами

  • @Marine_____Lsd
    @Marine_____Lsd 5 месяцев назад +1

    Відео було дуже пізнавальне дякую 💋

    • @kinokutur
      @kinokutur  4 месяца назад

      Дякую за підтримку 🥰😘

  • @I-wont-complain
    @I-wont-complain 5 месяцев назад +3

    Все спрощують і на всьому заробляють😢

  • @l.shamay2813
    @l.shamay2813 3 месяца назад

    Обожнюю про субкультури. Чекаю на нові відео)

    • @kinokutur
      @kinokutur  2 месяца назад

      Дякую 🙏🥰

  • @НаталіяВасиленко-г7л
    @НаталіяВасиленко-г7л 5 месяцев назад

    Тут потрібно мати на увазі, що субкультура протестує проти певних правил, але на відміну пропонує свої. А це кінцевий результат.

  • @Ethel-z2o
    @Ethel-z2o 5 месяцев назад +1

    Прочитала коментарі. Більшість людей бачать можливості самовираження і свободу, цим пояснюють непотрібність субкультур. А я бачу певний психологічний занепад і зневіру. Адже будь яка субкультура це романтика, яка бачила альтернативне майбутнє. Запитайтесь у молодих людей яке вони майбутнє бачать? Яке хотіли б??? Ні, це не тотальна депресія, але на мою думку бачення відсутності можливості впливу на майбутнє. Типу ми є, але що ми можемо вдіяти??? Пасивність. Чому? Багато в цьому роль грає погіршення рівня здоров'я. Ще можете пошукати в західних джерелах дослідження стосовно рівня тестостерону. Він значно впав, і це катастрофа про яку мовчать і ніхто не скаже чим вона обернеться.

    • @kinokutur
      @kinokutur  4 месяца назад +1

      Дякую вам, що відгукуєтесь і ділитеся думками) У мене не має відповіді на це запитання, окрім розуміння, що лише з часом ми побачимо результати таких соціальних змін. Вчора я наткнулась на роздуми Антоніо Лукіча про екранізацію Дюни та ідеї, які намагались цим твором донести режисери. І якщо Александр Ходоровскі в 1970-х, бачив Дюну як революцію, то Вільньов сьогодні подає нам цю ж ідею як безвихідь, де боротьба не має значення. Здавалося одна й та ж книга, але різні покоління мають різні бачення. Впевнена, що ці висновки мають певну кореляцію)

    • @Ethel-z2o
      @Ethel-z2o 4 месяца назад

      @@kinokutur дякую 100%

  • @IcapapalotlPopocatepepetl
    @IcapapalotlPopocatepepetl 5 месяцев назад +1

    А якщо я прикинутий на адікє і слухаю дєпрессів суїсайдал блек метал, то це блек хоп на районє або чишо?

  • @ПавлоОстроверхий
    @ПавлоОстроверхий 5 месяцев назад

    Побачив фото батярів, згадав фразу з інтернету:
    --Хочеш до себе поблажливого ставлення? Заправ штани у шкарпетки!

  • @_AdrianKrauze_
    @_AdrianKrauze_ 5 месяцев назад +1

    Нічого не сказали про музику .Для мене субкультури це музика

  • @raitute4084
    @raitute4084 5 месяцев назад

    Футбольні хулігани зникли з вулиць, бо вони ще з 22 лежать в посадках

  • @yurapavlyk5282
    @yurapavlyk5282 5 месяцев назад

    Все стало доступним,і традиційні цінності рухнули,тому немає вже ніякої контр культури,а від так немає сенсу в субкультурних явищах,от і все.Зате зараз появився "Кіберпанк",а це явище не контр культурне, швидше дегуманізаційне,назріває заміна чи то змішання машин і людей...це щось мета- мета модерністичне майбутнє і можливо антиутопічне нажаль.

  • @nata.nosova
    @nata.nosova 5 месяцев назад +2

    У всі часи підлітки збиралися в зграї і прагнули розрізнятися на свій-чужий😂 думаю, якщо уважно поглянути на моду 1800х або 1700х там теж будуть схожі штуки.
    Аби то було не агресивно. Люди в барбі-рожевому ще не били морди тим, хто не в рожевому?

    • @sapriniti
      @sapriniti 5 месяцев назад

      Ні, а от їх самих могли й побити, бо "дуже жіночні". Можете вгадати з одного разу, хто саме, я цього певна. Для них чоловік без дурнуватої кепки, насіння й бидлоподібного стану душі - це не чоловік. Трясця...
      А схожі речі були завжди. Скажімо, гляньте, яким чином виникла ідея денді. А в Японії, пригадую, колись побутувала така течія, що її молоді прихильники носили винятково стриманий одяг, зате з дико розкішними поясами. Чи, наприклад, прочитайте уважно оповідання "Салдацький патрет" Григорія Квітки-Основ'яненка. Зверніть увагу на те, як він описує юнацьку поведінку. Та й у Гоголя такі штуки можна знайти. Дівчата вбираються так, щоб ото вже точно впасти й лежати (Основ'яненко в одному з оповідань описує, як дівчина вплітає дику купу стрічок, іще й починає й найдорожчої, що в її час - мода, а ще тридцять років тому було явною дичиною), а молодики ходять у чоботях, у яких тільки й танцювати, ще й носять дорогі смушкові шапки у спеку замість людських брилів.

    • @kinokutur
      @kinokutur  4 месяца назад +1

      Дякую вам за коментар) 🙏🤗 Так, існували окремі модні течії, які старшому поколінню могли здаватися як занадто екстравагантні. Так наприклад було з «макаронами» у Великобританїї, але це тоді не сприймалось як бунт поколінь, а як наслідування трендів із Франції, з якої так любили посміятись британці. Частково це пов’язано з тим, що довгий період часу не було особливого поділу на дорослий, дитячий і підлітковий одяг, частково з вікторіанською індустріальної революцією, під час якої відбулась шалена міграція сільських жителів до міст з подальшим перетворенням цих самих селян на робітників. На мою субʼєктивну думку, поява субкультур повʼязана якраз саме зі збільшенням населення у містах в кінці 19-го початку 20-го століття

  • @bassbich
    @bassbich 5 месяцев назад

    І ти не сказала чому саме так виглядала мода зут-сют. Протест проти расизму. Ок. Чому саме цей вигляд?

  • @АнастасияЗагорецкая
    @АнастасияЗагорецкая 5 месяцев назад +3

    Хочу о казаках. Уникальной субкультуре. О "плохих парнях", хулиганах. Безумных смельчаках, танцем дразнивших врагов, и в тоже время, служивших за деньги. Героях своей страны и абсолютно аморальных типах, вспомним бедную Галю. Мода интеллегенции думаю, была скучна. Аскетизм был в приоритете. Их слабый протест мог выразиться разве что в противоречивом сочетаниях цвета да отсутствием шляпки. А вот сельская мода, зеркало души, сердца, яркий посыл и желание в конкретой ситуации и при любой погоде. С нетерпением жду.