Hogyan ne építs akváriumot? 1. rész

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 23 ноя 2024

Комментарии • 15

  • @acs4784
    @acs4784 Месяц назад

    Hát ez nagyon jóóóó. Kezdő vagyok még én is de nagyon jókat nevettem. Én rengeteget olvastam után, hogy ilyen galibákat ne ejtsek!

  • @DezseTibi
    @DezseTibi 8 месяцев назад +1

    Ez is nagyon jó!!

  • @gabormalyok6859
    @gabormalyok6859 9 месяцев назад +1

    Ismerek olyan hülyét aki egy Lego Star warst tett az akvába aztán mikor szóltunk érte neki ált feljebb 2 hét múlva meg sírt hogy miért hullot el az összes hála.

    • @gabormalyok6859
      @gabormalyok6859 9 месяцев назад

      *hala

    • @Akvarisztikakezdoknek
      @Akvarisztikakezdoknek  9 месяцев назад +1

      Én bizakodó vagyok, hogy egyre kevesebb ilyen kezdő akvárium lesz. Persze nem vagyok naiv, csak reménykedem benne, hogy amikor elkövetik a kezdeti hibákat, akkor rátalál a weboldalunkra, és a tanagyagokból felépít egy újat és működőképesebbet.

  • @Szlep1
    @Szlep1 4 месяца назад

    A legora gyártó írja, hogy az építőkockái (matricázott vagy egyéb extrás kivétel) nem mérgezőek akváriumi ökoszisztémára, de lehetőleg ne ezzel dekoráld vagy pakold tele. Éles és bánthatja halat.
    Ezen kívűl mi a a baj vele?

    • @Akvarisztikakezdoknek
      @Akvarisztikakezdoknek  4 месяца назад +1

      Nem minden műanyag oldódik az akvárium vízében ez tény. Rengeteg műanyag van így is az akvában, ha csak egy belső szűrőre vagy a csövezésre gondolunk. Lágyított PVC (amelyhez lágyítószereket adnak), hajlamos lehet kémiai lebomlásra. Polikarbonát (PC): Ez a műanyag is érzékeny lehet a lúgos környezetre. Polikarbonát: Ez a műanyag is érzékeny lehet a lúgos környezetre. Poliamid: Ez a műanyag is érzékeny lehet a lúgos környezetre. Ezek az anyagok nem feltétlenül gyorsan oldódnak vagy bomlanak le az akváriumban található tipikus körülmények között, de idővel problémát jelenthetnek, különösen ha az akvárium vízének pH-értéke jelentősen eltér a semlegestől. Ezek az anyagok nem feltétlenül gyorsan oldódnak vagy bomlanak le az akváriumban található tipikus körülmények között, de idővel problémát jelenthetnek, különösen ha az akvárium vízének pH-értéke jelentősen eltér a semlegestől. De ki is néz utána, hogy melyik jó vagy nem elsősorban ezért van a ne használj műanyag szarokat felhívás. Másodsorban, pedig arra próbálok ösztönözni mindenkit, hogy minél természetesebb környezetet hozzon létre a kezdő akvarista, és kerülje a műanyagot.

  • @kristoflakatos8623
    @kristoflakatos8623 7 месяцев назад

    Üdv!
    Annyira kezdő vagyok, hogy annyit tudok hogy ha akváriumba szeretnék halat tartani, ahhoz kell víz, hal, meg egy akvárium. El tudná valaki magyarázni, hogy pl.: a Spongyabob-os akváriummal mi a baj? (Azt tudom hogy pl nincs növény.) De miért baj, ha ilyen, vagy ehhez hasonló dísztárgyakat teszek bele? Vagy színes kavicsot? Vagy láttam a napokban olyan figurát ami bugyborékol.
    Ezzel a hozzászólással nem a videó készítőjének a szaktudását szeretném kétségbe vonni, csak nem értem mi a baj vele?

    • @Akvarisztikakezdoknek
      @Akvarisztikakezdoknek  7 месяцев назад

      Először is egy átlag akváriumba nem kell levegőztető. Másodszor a festett dísztárgyak műanyag cuccok a savas vagy lúgos vízben oldódhatnak, ami megint nem hasznos az akváriumban. Nézd végig az alaptudás videókat, és érteni fogod. Vagy olvasd el weboldalunk alaptudás tartalmát! akvarisztikakezdoknek.hu

  • @matefodor330
    @matefodor330 9 месяцев назад +1

    Az elhangzottak 99%ával egyetértek, viszont azt fontosnak tartom megemlíteni, hogy bizonyos rendszereknél mint például a Walstad vagy a FF a halak telepítése rögtön az első napokban nem csak lehetséges, hanem szinte kötelező. A fenti állítás a videóban látott borzalmakra nyilván a legkevésbé sem igaz.

    • @Akvarisztikakezdoknek
      @Akvarisztikakezdoknek  9 месяцев назад +1

      Kifejtenéd bővebben miért ajánlott? Nagyon érdekel a téma.

    • @matefodor330
      @matefodor330 9 месяцев назад

      @@Akvarisztikakezdoknek Az ilyen rendszerekben a tápanyagdús talajréteg elzárásra kerül a víztestől egy vastag inert(homok) réteggel. A növények ültetése az inert rétegbe történik, így amíg a növények nem nyúlnak le gyökereikkel az aktív rétegig a vízben lévő tápanyagokra vannak utalva. Ebben az időszakban a növények túlsúlya miatt tápanyaghiány hamarabb okozhat gondot, mint azok felhalmozódása a vízben. A kezdeti biológiai "indítótöltet" miatt a nitrogénkörforgás lassú egyenletes kiépülése miatt nem kell aggódni. Nyilvánvalóan itt az akvárium elméleti befogadóképességének (1col/gallon) az ötöde/tizede mennyiségű halról van szó. Ez a mennyiség a későbbiekben 1-2 heti rendszerességű telepítéssel felvihető a fenti mennyiség kb feléig, annál sokkal több hal nem javasolt. Remélem érthetően fogalmaztam. Nem vagyok szakértő a témában, de már egy ideje üzemeltetek ilyen rendszert és sose volt ilyen problémamentes akváriumom.

  • @erikfotyi736
    @erikfotyi736 7 месяцев назад +1

    Ne mèrgelődj, ezek ilyenek, meg nem változnak, de te meg tönkre mész.:)