Благодаря за това видео и цялостната подробна информация, която давате. От известно време обмислям такъв вариант и търся информация за прилагането му. Става въпрос за втори етаж на къща гредоред. В конкретната стая, за която го обмислям, имаше сгурбетон, който при предишния ремонт преди 16-17 години махнахме, на негово място настелихме вата и наковахме дюшеме върху гредите. Това беше по-скоро компромисен вариант, защото чамовото дюшеме изглеждаше добре, но не бе първо качество и трябваше доста да се китосва на места. Да не говорим, че с годините вече започна да скърца прекалено много. Искам да попитам дали демонтаж на дюшемето и полагането на сух под би било удачен вариант? Говорим за посипка с керамзит, тъй като искам да се нивелира максимално добре и да няма слягания. И дали ламинат за завършек върху гипсфазера е удачен вариант, дървен паркет или друго? Предварително благодаря :)
Здравейте ....Така както описвате казуса ,, може се монтира сух . върху гредите обаче трябва да се направи основа с OSB ( може и 9-10мм ) . Тази основа трябва да се уплътни добре за да не изтича керамзита . Освен дебел найлон (застъпен и залепен здраво ) преди това е добре да се уплътнят , фугите и периферията (поне с пяна ) старателно . След това керамзита и 2X12,5 мм . гипсофазер Видифлор. Над гредоред е добре плочите да са две по 12,5 мм. ...Тоест .....10мм (ОСБ) + минимум 2 см керамзит + 2х12,5мм гипсофазер = 5,5 см . Пода ще се вдигне с пет сантиметра и половина от най -високата греда преди финалното покритие ......И да може са ламинат . Даже над гредоред е най удачния финал . Добре е когато се монтира ОСБ- то , колкото може да се нивелира с подложки , или нещо друго . Не казвам да стане перфектно , още на този етап но поне долу горе . Така ще спестите от керамзит и ще си улесните работата на следващия етап ....Принципно , ако основата се нивелира перфектно и не ви трябва шумо изолация , гипсофазера може да се монтира директно , но това рядко е възможно. Това мога да кажа от разстояние ..
@@gipsokartonProЗдравейте, Ако ОСБ-то се нивелира добре, дали ще е удачно посипката да се замени с плочи ХПС или каменна вата? Ако да, каква дебелина е препоръчително? Благодаря.
Здравейте! Много хубаво, реално и не рекламно видео - браво за което. Ще бъда благодарен ако ми дадете съвет, може и да помислите за платени консултации по телефон със снимки и т.н. Аз ще съм първи клиент. Но, докато все още не са платени, да попитам. Стара къща, много крива плоча, дюшеме - изхвърлих го + сгурта. Помещението е със невероятна форма, няма такава фигура в природата. Направих бетонни майки, а след това Анкерирах Г образни планки с 6*80 за пода , на тях захващам дървени греди 50*80. Идеята ми е да сложа и напречни вътрешно между гредите (залепени и захванати с видии) , а отгоре да сложа дебело OSB, подложка и ламинат. Търсех изолационен материал за кухините под OSB-то, и попаднах на вашето видео. Гоня нивото на другите помещения. Питането е, така изпълнено ще бъде ли шумоизолирано или съседа отдолу ще чува всяка стъпка? Да хвана ли гредите и за стените, а не само за пода? Мислех за изолация с минерална вата, но май има риск от овлажняване, а тези посипки напълно безопасни ли са?
Здравейте . Това изпънение , което описвате няма да помогне за намаляване , специално , на удърния шум . Всяка твърда връзка с плочата , предава вибрациите . Ако прихванете гредите и към стените положените, ше е оше по зле , тъй като, в този случай, и стените ше ги предават . Идеята на плавашия под с посипка ( като на видеото ), е точно да няма твърда връзка , нито с пода , нито , със стените . Специално за намаляване на удърния шум , няма по- добро решение за под . От всички клиенти , с които имам обратна връзка , няма такъв , който да не е усетил подобрение точно в това отношение . ....В никакъв случай не казвам , че вашето изпълнение е лошо ! Даже напротив . Специално за удърния шум обаче няма да помогне, но яма и да стане по зле ....Що се отнася за изолацията . Да ватата може да се овлажни , което не е добре ,, но с една добра паро изолация този риск , може да бъде сведен до минимум . Във вашия случай над стара плоча , може да използвате парна бариера , или просто армиран найлон , като по бюджетно решение . ...Що се отнася за керамзита ...Той също не е добре да се овлажнява много , но носи повече на влага . ..Имали сме клиенти с наводнени подове ,само с гипсофазер върху керамзита ., но след добра реакция и сушене не мръднаха изобшо .
@@gipsokartonPro Благодаря за бързият отговор! Добре, а ако върху OSB-то поставя преди подложката за ламинат и друг вид материал, обиращ този шум (не че ми е голям проблем, но като го правя, нека е както трябва). Иначе идеята на планките е да не скърца и шава след години , както и да го нивелирам по-лесно.(старото скърцаше много, именно защото нямаше един пирон между гредите).
Здравейте, имам казус, но малко по-различен. Имам много плътни тухли единичка около 1930-те година, те бяха в стената. Сега махнах дюшамето и отвори голяма дупка 11см.. Може ли да сложа тухлите после XPS, саморазливна замазка , vidifloor система и ламинат 12мм отгоре ? Смисъл дали няма да се разрушат от тежеста тухлите?
Здравейте, и аз да питам нещо. Трябва да направя замазка с дебелина около 10 см , мога ли да заравня пода с 3/4 см посипка след това да сложа фибран 4см и да завърша с 2 слоя гипсофазер
Извън темата е но бих ви благодарен ако ми отговорите,споредвас кой зелен гипсокартон е наи качествен за момента на нашия пазар. Ще се монтира на таван двоина скара.Ако може да ги подредиш топ три,говорим за качество във момента не цена.Благодаря
Няма такъв , който да се откроява много над останалите . На Кнауф и Таехногипс се произвеждат от технически гипс . Изкуствено произведен . Според технолозите на Кнауф в завода това е много по добре ,защото формулата е чиста. Синиат и Ригипс са от природен и са с малко по висока плътност . За мен лично Синиат , но с много малка преднина . ...Категорично не ,Норгипс и Турския Онаптан ( този е много зле). Ние работим основно с Кнауф ....А , ако парите нямат изобщо значение , може да ползвате Кнауф Диамант ,или Ригипс Гласрок например .
Не смея да попитам, но какво се прави, ако се получи наводнение? Ако имате крайна настилка ламинат/паркет, практиката е да се демонтира и да се остави замазката добре да изсъхне преди да се положи отново паркета/ламината. Може ли да приемем, че този тип сух под ще се повреди непоправимо? Какво е предимството на този тип под, спрямо слой XPS и няколко сантиметра циментова замазка отгоре?
И защо не смеете 😊. Въпроса даже си е точно на място . По конкретния казус сме имали случай ,с частично наводняване , точно с ламинат от горе . Наложи частичен демонтаж на пода с цялостна подмяна на посипката и , частична подмяна на гипсофазера . Това беше 10-тина квадрата от едно по голямо помещение . Стана за два дена ( без съхненето ) , но не е евтино разбира се ....Но говорим за наводняване , не изливане на две кофи вода , или нещо от този род . Не е добре като цяло керамзита да се овлажнява ударно и още по зле за дълъг период от време . .......Иначе основното предимство на този под е изолацията от ударен /стъпков шум . Резултатите в това отношение се усещат реално от клиентите и отзивите са добри . Топло изолация също , но там вече предимството пред стандартните алтернативи не мисля , че е голямо.. Другото предимство естествено е теглото . Над гредоред почти няма алтернатива и имаме доста такива обекти ......Има си и доста минуси , като основния е цената 🙂
Колега да попитам на идеално равен под , да се сложи 3 см XPS Подов и отгоре гипсофазер , проблем ли е ? Съвместими ли са материалите . Да не е с посипка ?
Здравейте, благодаря за този и предишния клип по темата. Наскоро премахнах старата (крива) циментова замазка в панелното ми жилище и мисля да слагам сух под. Въпроса който имам е, поставяли ли сте сух под в баня / мокро помещение? Виждам, че америкацните използват хидроизолация на душове направени върху шперплат, та може би не е невъзможно, но звучи притеснително. От друга страна, гипсофазера е по-влагоустойчив, в комбинация с някоя добра течна хидроизолация дали ще стане, как мислите?
По принцип не изпълняваме сух под в мокри помещения ,точно защото " Звучи притеснително "🙂 . Иначе , ако питате Кнауф ( ние сме пита;ли ) , ще ви отговорят , че няма проблеми системата да използва и в баня , но хидроизолацията трябва да се изпълни перфектно . Понеже ние не сме стесни специалисти по хидроизолациите и не може да завършим целия процес .Не правим сух под в баните никога . ......Друг недостатък е , че с гипсофазера ,няма как да се направи наклон и общо взето ,не за всяка баня ще е удачно ......Притеснителното в случая е не толкова че ще влезе някаква влага , а това , че под плочките трудно ще излезе ..
Здравейте. Страхотен клип за цялостната и обощената информация! В него казвате, че при големя денивелация не е много рентаибно да се използва "сух под", а някакъв друг вариант. При мен има денивелация от 22см от единия до другия край на плочата с обща площ от 115кв.м. Като само в едната стая е най-голямата деневилация от 20-22см, а в повечето е около 15-17см. Какъв съвет бихте ми дали в тази ситуация? Предварително благодаря :)
Здравейте! Може ли гипсофазера да се замени с осб 10мм? Искам да посипя керамзита директно върху дюшемето, където денивелацията е от 2 до 4см. Също така удачен вариант ли е след втория пласт осб, да се захване с видии по дълги за дюшемето?
Благодаря за това видео и цялостната подробна информация, която давате.
От известно време обмислям такъв вариант и търся информация за прилагането му. Става въпрос за втори етаж на къща гредоред. В конкретната стая, за която го обмислям, имаше сгурбетон, който при предишния ремонт преди 16-17 години махнахме, на негово място настелихме вата и наковахме дюшеме върху гредите. Това беше по-скоро компромисен вариант, защото чамовото дюшеме изглеждаше добре, но не бе първо качество и трябваше доста да се китосва на места. Да не говорим, че с годините вече започна да скърца прекалено много.
Искам да попитам дали демонтаж на дюшемето и полагането на сух под би било удачен вариант? Говорим за посипка с керамзит, тъй като искам да се нивелира максимално добре и да няма слягания. И дали ламинат за завършек върху гипсфазера е удачен вариант, дървен паркет или друго?
Предварително благодаря :)
Здравейте ....Така както описвате казуса ,, може се монтира сух . върху гредите обаче трябва да се направи основа с OSB ( може и 9-10мм ) . Тази основа трябва да се уплътни добре за да не изтича керамзита . Освен дебел найлон (застъпен и залепен здраво ) преди това е добре да се уплътнят , фугите и периферията (поне с пяна ) старателно . След това керамзита и 2X12,5 мм . гипсофазер Видифлор. Над гредоред е добре плочите да са две по 12,5 мм. ...Тоест .....10мм (ОСБ) + минимум 2 см керамзит + 2х12,5мм гипсофазер = 5,5 см . Пода ще се вдигне с пет сантиметра и половина от най -високата греда преди финалното покритие ......И да може са ламинат . Даже над гредоред е най удачния финал .
Добре е когато се монтира ОСБ- то , колкото може да се нивелира с подложки , или нещо друго . Не казвам да стане перфектно , още на този етап но поне долу горе . Така ще спестите от керамзит и ще си улесните работата на следващия етап ....Принципно , ако основата се нивелира перфектно и не ви трябва шумо изолация , гипсофазера може да се монтира директно , но това рядко е възможно.
Това мога да кажа от разстояние ..
@@gipsokartonProЗдравейте,
Ако ОСБ-то се нивелира добре, дали ще е удачно посипката да се замени с плочи ХПС или каменна вата? Ако да, каква дебелина е препоръчително?
Благодаря.
@@nickysimeonov7510 Да може . За дебелината е добре да бъде минимум 3 см.
супер видео !
Здравейте!
Много хубаво, реално и не рекламно видео - браво за което.
Ще бъда благодарен ако ми дадете съвет, може и да помислите за платени консултации по телефон със снимки и т.н.
Аз ще съм първи клиент.
Но, докато все още не са платени, да попитам.
Стара къща, много крива плоча, дюшеме - изхвърлих го + сгурта. Помещението е със невероятна форма, няма такава фигура в природата.
Направих бетонни майки, а след това Анкерирах Г образни планки с 6*80 за пода , на тях захващам дървени греди 50*80.
Идеята ми е да сложа и напречни вътрешно между гредите (залепени и захванати с видии) , а отгоре да сложа дебело OSB, подложка и ламинат.
Търсех изолационен материал за кухините под OSB-то, и попаднах на вашето видео.
Гоня нивото на другите помещения.
Питането е, така изпълнено ще бъде ли шумоизолирано или съседа отдолу ще чува всяка стъпка?
Да хвана ли гредите и за стените, а не само за пода?
Мислех за изолация с минерална вата, но май има риск от овлажняване, а тези посипки напълно безопасни ли са?
Здравейте . Това изпънение , което описвате няма да помогне за намаляване , специално , на удърния шум . Всяка твърда връзка с плочата , предава вибрациите . Ако прихванете гредите и към стените положените, ше е оше по зле , тъй като, в този случай, и стените ше ги предават . Идеята на плавашия под с посипка ( като на видеото ), е точно да няма твърда връзка , нито с пода , нито , със стените . Специално за намаляване на удърния шум , няма по- добро решение за под . От всички клиенти , с които имам обратна връзка , няма такъв , който да не е усетил подобрение точно в това отношение . ....В никакъв случай не казвам , че вашето изпълнение е лошо ! Даже напротив . Специално за удърния шум обаче няма да помогне, но яма и да стане по зле ....Що се отнася за изолацията . Да ватата може да се овлажни , което не е добре ,, но с една добра паро изолация този риск , може да бъде сведен до минимум . Във вашия случай над стара плоча , може да използвате парна бариера , или просто армиран найлон , като по бюджетно решение . ...Що се отнася за керамзита ...Той също не е добре да се овлажнява много , но носи повече на влага . ..Имали сме клиенти с наводнени подове ,само с гипсофазер върху керамзита ., но след добра реакция и сушене не мръднаха изобшо .
@@gipsokartonPro
Благодаря за бързият отговор!
Добре, а ако върху OSB-то поставя преди подложката за ламинат и друг вид материал, обиращ този шум (не че ми е голям проблем, но като го правя, нека е както трябва).
Иначе идеята на планките е да не скърца и шава след години , както и да го нивелирам по-лесно.(старото скърцаше много, именно защото нямаше един пирон между гредите).
@@lyubenlyubenov8974 По дебела подложка помога при всички положения . За друго не се сещам , но може и да има .
Здравейте, имам казус, но малко по-различен. Имам много плътни тухли единичка около 1930-те година, те бяха в стената. Сега махнах дюшамето и отвори голяма дупка 11см.. Може ли да сложа тухлите после XPS, саморазливна замазка , vidifloor система и ламинат 12мм отгоре ? Смисъл дали няма да се разрушат от тежеста тухлите?
Здравейте, и аз да питам нещо. Трябва да направя замазка с дебелина около 10 см , мога ли да заравня пода с 3/4 см посипка след това да сложа фибран 4см и да завърша с 2 слоя гипсофазер
Може . Даже сме го правили ,точно така ,не малко пъти , когато се налага по-голямо вдигане на нивото.
Чудесно видео! Само не разбрах какво направихте с лентата по ъглите?
На края се изрязва по нивото на пода.
Извън темата е но бих ви благодарен ако ми отговорите,споредвас кой зелен гипсокартон е наи качествен за момента на нашия пазар.
Ще се монтира на таван двоина скара.Ако може да ги подредиш топ три,говорим за качество във момента не цена.Благодаря
Няма такъв , който да се откроява много над останалите . На Кнауф и Таехногипс се произвеждат от технически гипс . Изкуствено произведен . Според технолозите на Кнауф в завода това е много по добре ,защото формулата е чиста. Синиат и Ригипс са от природен и са с малко по висока плътност . За мен лично Синиат , но с много малка преднина . ...Категорично не ,Норгипс и Турския Онаптан ( този е много зле). Ние работим основно с Кнауф ....А , ако парите нямат изобщо значение , може да ползвате Кнауф Диамант ,или Ригипс Гласрок например .
Не смея да попитам, но какво се прави, ако се получи наводнение? Ако имате крайна настилка ламинат/паркет, практиката е да се демонтира и да се остави замазката добре да изсъхне преди да се положи отново паркета/ламината. Може ли да приемем, че този тип сух под ще се повреди непоправимо? Какво е предимството на този тип под, спрямо слой XPS и няколко сантиметра циментова замазка отгоре?
И защо не смеете 😊. Въпроса даже си е точно на място .
По конкретния казус сме имали случай ,с частично наводняване , точно с ламинат от горе . Наложи частичен демонтаж на пода с цялостна подмяна на посипката и , частична подмяна на гипсофазера . Това беше 10-тина квадрата от едно по голямо помещение . Стана за два дена ( без съхненето ) , но не е евтино разбира се ....Но говорим за наводняване , не изливане на две кофи вода , или нещо от този род . Не е добре като цяло керамзита да се овлажнява ударно и още по зле за дълъг период от време . .......Иначе основното предимство на този под е изолацията от ударен /стъпков шум . Резултатите в това отношение се усещат реално от клиентите и отзивите са добри . Топло изолация също , но там вече предимството пред стандартните алтернативи не мисля , че е голямо.. Другото предимство естествено е теглото . Над гредоред почти няма алтернатива и имаме доста такива обекти ......Има си и доста минуси , като основния е цената 🙂
Колега да попитам на идеално равен под , да се сложи 3 см XPS Подов и отгоре гипсофазер , проблем ли е ? Съвместими ли са материалите . Да не е с посипка ?
Да ! Правили сме .
@@gipsokartonPro благодаря, успех
В този случай с какво се хваща гипсфазера към xps-а и двата слоя гипсфазер както в клипа ли се залепят един за друг?
Здравейте, благодаря за този и предишния клип по темата.
Наскоро премахнах старата (крива) циментова замазка в панелното ми жилище и мисля да слагам сух под.
Въпроса който имам е, поставяли ли сте сух под в баня / мокро помещение?
Виждам, че америкацните използват хидроизолация на душове направени върху шперплат, та може би не е невъзможно, но звучи притеснително.
От друга страна, гипсофазера е по-влагоустойчив, в комбинация с някоя добра течна хидроизолация дали ще стане, как мислите?
По принцип не изпълняваме сух под в мокри помещения ,точно защото " Звучи притеснително "🙂 . Иначе , ако питате Кнауф ( ние сме пита;ли ) , ще ви отговорят , че няма проблеми системата да използва и в баня , но хидроизолацията трябва да се изпълни перфектно . Понеже ние не сме стесни специалисти по хидроизолациите и не може да завършим целия процес .Не правим сух под в баните никога . ......Друг недостатък е , че с гипсофазера ,няма как да се направи наклон и общо взето ,не за всяка баня ще е удачно ......Притеснителното в случая е не толкова че ще влезе някаква влага , а това , че под плочките трудно ще излезе ..
Здравейте. Страхотен клип за цялостната и обощената информация! В него казвате, че при големя денивелация не е много рентаибно да се използва "сух под", а някакъв друг вариант. При мен има денивелация от 22см от единия до другия край на плочата с обща площ от 115кв.м. Като само в едната стая е най-голямата деневилация от 20-22см, а в повечето е около 15-17см. Какъв съвет бихте ми дали в тази ситуация?
Предварително благодаря :)
Здравейте . Казвам , че не е рентабилно да се компенсира голяма денивелация с посипка . Има вариант да се попълни най -ниската част с XPS . .
Преди няколко години си направих такъв под , нямам проблеми , гледал съм тяхни видео !
"Пак казвам..." :D
Много кадърен майстор сте
Благодаря .
Здравейте! Може ли гипсофазера да се замени с осб 10мм? Искам да посипя керамзита директно върху дюшемето, където денивелацията е от 2 до 4см. Също така удачен вариант ли е след втория пласт осб, да се захване с видии по дълги за дюшемето?